PDA

View Full Version : кой е най-добрият министър-председател?



търтей
14-01-2009, 21:26
ха да видим сега

така де
министър председател
много моля без излишен спам

Stoyan Georgiev
14-01-2009, 21:30
бат стефчо

за костов съм съгласен, че трудните неща, които трябваше да се направят ги направи, било то и по далеч не най-добрия начин... но заедно с откраднатото понаправи туй онуй

fnt
14-01-2009, 21:34
Иван Костов :coolio:

Crusader
14-01-2009, 21:35
Правилният отговор не е между посочените по горе!

търтей
14-01-2009, 21:38
Правилният отговор не е между посочените по горе!

и той е?

Crusader
14-01-2009, 21:40
Иска ми се да кажа Стефан Стамболов, но истината е че е Станко Тодоров

aleksander nikolaev
14-01-2009, 21:41
и ас бях за бат Стефчо Софиянски.

търтей
14-01-2009, 21:41
Иска ми се да кажа Стефан Стамболов, но истината е че е Станко Тодоров

е да, но в анкетата се има предвид тези след 89-а

Stoyan Georgiev
14-01-2009, 21:43
Иска ми се да кажа Стефан Стамболов, но истината е че е Станко Тодоров

а разстреляните по негово време и те сигурно много са го уважавали :)

нищо

важното е , че е вършил работа...

няколко убийства поне са стегнали стадото :)

pa4ito
14-01-2009, 22:43
От така посочените, наистина най-добрият е Иван Костов, но реално и аз съм за Стамболов.

bager
14-01-2009, 22:55
Най-добрия в какво? Форевър?
Всички са добри в много работи, ама некакси НАЙ-ДОБЪР, пък си знаем...мани.
За Софиянси гласувах, де.

Bonev
14-01-2009, 22:56
КостоФФФ!!!

koolio
14-01-2009, 23:06
Ренета Инджова.

nikolaaaay
14-01-2009, 23:11
и ас бях за бат Стефчо Софиянски.
Той ми е фаворита за най-добър в кражбите... :prison:

Nasko_77
14-01-2009, 23:47
Не знам аз да сме имали добър Министър. Дано поне нашите деца... един ден имат.

pipi
15-01-2009, 00:06
Смятам, че нито един не става....
Трябва, нов лидер!

П.С: Дядо Димитър, може би. :)

digitalundgrd
15-01-2009, 00:16
Нито един, ама най-приемлив ми се види "Царя" и гласувах за него...

dimo
15-01-2009, 00:22
Костов.Утре ако ми остане време ще се обоснова в 2- 3 изречения .Сега е късно и имам и друга работа .Направете още една подобна анкета кой е най слабия примиер и защо ?

dimo
15-01-2009, 00:31
Иска ми се да кажа Стефан Стамболов, но истината е че е Станко Тодоров

идеите на Стамболов и на Станко Тодоров са абсолютно противоположни с какво втория е по добър от първия ?

Blade
15-01-2009, 00:48
КОСТОВ.......ограби България :roll2:

dimo
15-01-2009, 00:57
КОСТОВ.......ограби България :roll2:

от всички грабители на България сигурно е най скромния

Blade
15-01-2009, 01:08
от всички грабители на България сигурно е най скромния

Но най-явният ;)

dimo
15-01-2009, 01:17
Но най-явният ;)

хайде стига бе ти сигурно си трето поколение комунист

galinves71
15-01-2009, 07:36
абе колеги,кво не му харесвате на сегашния?то народа не мож го разбра,уж иска младите да преобладават във власта а ето че има такъв и пак недоволства.и президента ни е гот и премиера ,НИЙЙЙ не сме хора.тук в родината политиците ни виновни.питам аз,кой ни е виновен като излезем в чужбина че зер не минава ден без бг проява в странство.тази сутрин пак. цитирам заглавие от вестник-
българи източили сметките на стотици в полша.аман от американоподобие,това ли сме потомците на БОТЕВ и ЛЕВСКИ?

Бобби
15-01-2009, 08:18
Аз гласувах за кака Ренета....макар и за малко се опита нещо жената, а и нищо не открадна!

fred
15-01-2009, 09:09
Като гледам Костов преобладава, поне засега, приятна изненада

dimo
15-01-2009, 09:43
Преобладава сред средно и повече интелигентното,и по- младо население и ползващите интернет , я попитай 10 баби или дядовци да видиш как поне 7 от тях няма да са на същото мнение.

dimo
15-01-2009, 09:47
Аз гласувах за кака Ренета....макар и за малко се опита нещо жената, а и нищо не открадна!

какта си направо леля и по нейно време шуробаджанащината се ширеше с пълна сила както и чадъра над определени наричани от Чичко Доган обръчи от фирми :thumbdown:

MainaCore
15-01-2009, 09:55
хаха няма добри министър-предстедатели :)

Бобби
15-01-2009, 10:01
какта си направо леля и по нейно време шуробаджанащината се ширеше с пълна сила както и чадъра над определени наричани от Чичко Доган обръчи от фирми :thumbdown:
За едни кака за други леля....:)

pent
15-01-2009, 10:19
аз и друг път съм го казвал, няма да се повтарям...

той си знаеше работата, но кабинета му имаше доста минуси!

Mind_Control
15-01-2009, 10:20
За мен Костов открадна много, но и направи доста- пропорционално горе долу. Царят се справи добре също. В личен план и сега не мога да се оплача, но сегашните политици са прекалено и очевидно нагли- Костов не беше такъв + това е добър икономист, а Станишев няма един ден трудов стаж.

WhitePower
15-01-2009, 10:40
Костов , леле майко я се сетите колко е откраднал , и как за да не скате скандал се покри малко и , сега пак се натяга като глист на магистрала, Май сте позабравили събитията
отговора не в посочените
малко преди пререстройката , от 89 насам само затъваме все по длибоко
потърсете отговорите малко след руско турската война

Galeano
15-01-2009, 10:48
Нито един от тая пасмина боклуци.

RPWWD
15-01-2009, 11:19
аз и друг път съм го казвал, няма да се повтарям...

той си знаеше работата, но кабинета му имаше доста минуси!

Знаеше я - сега има 200 милиона, ама не смее да ги харчи като хората ;-)

bager
15-01-2009, 12:16
Преобладава сред средно и повече интелигентното,и по- младо население и ползващите интернет , я попитай 10 баби или дядовци да видиш как поне 7 от тях няма да са на същото мнение.

И сега какво излиза? Който не харесва Кост-оффф, е от под средно интелигентното население в България, или е пенсионер! :big_whoops:

BLUE1
15-01-2009, 12:23
Чудя се Костов като "краде" толкова много, що следващите правителства имайки пълен контрол над съдебната власт не можаха поне едно обвинение да му повдигнат.

MONI
15-01-2009, 12:56
не мога да кажа с чиста съвест кой е най-добрият.

Kuku
15-01-2009, 12:59
Аз мога да кажа, че нито един НЕ е добър, НО гласувах за Софиянски, само за да НЕ гласувам за КостоФ... ама НЕ Валери, а Иван :lol:

koolio
15-01-2009, 14:08
Чудя се Костов като "краде" толкова много, що следващите правителства имайки пълен контрол над съдебната власт не можаха поне едно обвинение да му повдигнат.
Ако помислиш малко ще се сетиш. Но тъй като досега не си помислил, едва ли ще го направиш и сега, ще ти кажа. По времето на Бай Мангау бяха избрани главен прокурор и председател на ВКС. И тогава бяха назначени без конкурси разни магистрати. Накратко - по времето на Бай Мангау беше (до)разбита съдебната система.:thumbdown:

nikolaaaay
15-01-2009, 14:27
Ако помислиш малко ще се сетиш. Но тъй като досега не си помислил, едва ли ще го направиш и сега, ще ти кажа. По времето на Бай Мангау бяха избрани главен прокурор и председател на ВКС. И тогава бяха назначени без конкурси разни магистрати. Накратко - по времето на Бай Мангау беше (до)разбита съдебната система.:thumbdown:
Що говориш глупости. Вземи ти да се замислиш малко. Костов разбил СС и затова 7 години след него не могат да я възстановят. Първо тогава гл. прокурор беше друг ама няма смисъл да споря с коне с капаци, комунисти и тем подобни и затова ще кажа само, че на такъв народ - такива управници. Заслужаваме си дереджето :sick1:

morfius
15-01-2009, 15:01
Некоректно ти е заглавието... трябваше да е - кой е най-малко лошия министър председател по време на прехода :)

BLUE1
15-01-2009, 15:13
koolio (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=185) не подготвен си за темата, главният прокурор е със 7 годишен мандат и по времето на Костов беше гл. прокурор Татарчев, които е от 1992 година на този пост, а ВСС е с 5 годишен мандат и в края на 1996 година (зима която много хора незнайно защо забравиха толкова бързо) бе избран новият ВСС. Костовото правителство дойде на власт 1997 година през лятото. Помисли малко преди да напишеш нещо.

BatVas
15-01-2009, 15:16
Некоректно ти е заглавието... трябваше да е - кой е най-малко лошия министър председател по време на прехода :)


Това е по-правилно зададения въпрос!
Иначе най-малко лошия е.......(сега не почвайте с махленските приказки че половин БГ е негова)

Факти които се отразяват на всички (не махленки приказки)

ЗАВАРИ:
Когато стана министър-председател на Република България завари :

1.Месечна инфлация 300%.
2.Обезценена национална валута 3000 лева = 1 долар
3.Валутен резерв на страната около 200 милиона долара,като при ниво 1,2 милиарда долара,Луканов обяви спиране на плащанията по външния дълг защото резерва е паднал "...под нивото на възможния минимум".
4.Растяща безработица,достигаща да 16 % официално и над 25% реално заради неработещите, но нефалирани предприятия.
5.Средна работна заплата 35 000 лв.=12 долара.
6.Средна пенсия 18000 лв = 6 долара.
7.Тотална изолация чрез Шенгенския списък заради високата корупция и престъпност в България по това време.
8.Прекъснати връзки със световните финансови институции - МВФ и СБ.
9.Дългове към външни кредитори - над 12 милиарда долара.
10.Пълен блокаж на държавата и разгул на "бригадирското движение " на мутрите.Власт на СИК,ВИС,ТИМ,777 и др.такива. Който не плащаше рекет,нямаше право на бизнес.От рекета бяха "освободени" само назначените от БКП/БСП" бизнесмени".
11.Банкрутирали предприятия-в тово число»Кремиковци» и «Балкан».
12.Фалит на Банки.

Какво остави след себе си?

1.Месечна инфлация 0,2 % - годишна 3%.
2.Национална валута – 1.70 лева = 1 долар.
3.Валутен резерв - 3,7 милиарда долара.
4.Ниво на безработица под 15% с тенденция към ускорено спадане,което стана през следващите години.
5.Средна заплата 250 лв = 147 долара.
6.Средна пенсия 130 лв = 76 долара.
7.Премахване на Шенгенската изилация и свободно пътуване из Европа.
8.Възстановени връзки със световните финансови институции - МВФ и СБ,както и с Европейската банка.В резултат нарастнало доверие на външния свят към България и рязко увеличаване на външните инвестиции.
9.Външен дълг на България- намален до 9,5 милиарда долара.
10.Прогонване на мутрите от живота на народа и държавата. Започва възстановяване на държавността и повишаване на обществената дисциплина.
11.Бърза приватизацияна на банкрутиралата държавна собственост.
12.Оздравяване и приватизация на банките.
ЗАПОЧНА ДА ИМА РЕД.

Иначе разбира се имаше недостатъци - особенно определени министри. Но политиците са 1.ЛОШ, 2 Много ЛОШ, 3 НЕКАДЪРЕН - е първия е за предпочитане

galinves71
15-01-2009, 16:48
бат серго си е гот:biker::bg:

Pinky
15-01-2009, 16:54
Да не се чудите после кой гласува за тези титани на мисълта.

dimo
15-01-2009, 18:01
И сега какво излиза? Който не харесва Кост-оффф, е от под средно интелигентното население в България, или е пенсионер! :big_whoops:

ти пък това сега откъде го измисли означава че голямата част от симпатизантите му се намират в тази група:bangin: не ми изопачавай думите .

dimo
15-01-2009, 18:09
бат серго си е гот:biker::bg:


От изброените тук е един от най големите бездарници по зле и от Виденов защото повремето на виденов нямаше никакви чужди инвестиции нямаше сапард нямаше и европейски фондове имаше стотици хиляди безработни ....и така на татък, а Станишката с всичките тези жокери в ръцете докара страната до най голямата криза след Виденов насам .

Stoyan Georgiev
15-01-2009, 18:18
От изброените тук е един от най големите бездарници по зле и от Виденов защото повремето на виденов нямаше никакви чужди инвестиции нямаше сапард нямаше и европейски фондове имаше стотици хиляди безработни ....и така на татък, а Станишката с всичките тези жокери в ръцете докара страната до най голямата криза след Виденов насам .

ей това е истината...

koolio
15-01-2009, 18:54
Що говориш глупости. Вземи ти да се замислиш малко. Костов разбил СС и затова 7 години след него не могат да я възстановят. Първо тогава гл. прокурор беше друг ама няма смисъл да споря с коне с капаци, комунисти и тем подобни и затова ще кажа само, че на такъв народ - такива управници. Заслужаваме си дереджето :sick1:
Много се надявах някой да го каже - който не харесва Костов е комунист! Що не си се родил 20-30 години по-рано, найш ква кариера щеше да направиш в комсомола!И до другия колега - любезно го съветвам да си проверява информацията. Като за начало да започне с това кога изтичат седем години от 1992-ра.

Stoyan Georgiev
15-01-2009, 18:56
Много се надявах някой да го каже - който не харесва Костов е комунист! Що не си се родил 20-30 години по-рано, найш ква кариера щеше да направиш в комсомола!И до другия колега - любезно го съветвам да си проверява информацията. Като за начало да започне с това кога изтичат седем години от 1992-ра.

"коне с капаци, комунисти и тем подобни"

обобщава, и в тези, които изброява се случва да влизат комунистите.

явно ти си от конете с капаци, защото не вникна в това, което той на писа или спадаш в тем подобните.. незнам...

Crusader
15-01-2009, 18:58
идеите на Стамболов и на Станко Тодоров са абсолютно противоположни с какво втория е по добър от първия ?

Младежо, тия горепосочените плъхове не са направили и наполовина толкова /добро/ за България спрямо Тодоров.
Не съм фен на ком. партията и никога не съм бил, а да не говорим че като държавен служител от новата генерация нямам и право на това, не съм и не съм бил член на службите, така че не можеш да ме обвиниш в пристрастия, но когато при някой премиер се направи /построи/ толкова в Бг. и икономиката и тръгне така стремително нагоре, както е било през 70-те години на миналия век....тогава ще сравняваш сегашните крадци и мошеници /некадърници/ с управниците които наистина са направили нещо за страната си...
Ай със здраве и се надявай /моли се/ да имаме пак подобни /като посочените от мен/ премиери

koolio
15-01-2009, 19:01
"коне с капаци, комунисти и тем подобни"

обобщава, и в тези, които изброява се случва да влизат комунистите.

явно ти си от конете с капаци, защото не вникна в това, което той на писа или спадаш в тем подобните.. незнам...

Хихихи, баш ме боли курец към кои спадам според категориите на някого. А в какви по-точно мъдри мисли трябваше да вниквам?

Stoyan Georgiev
15-01-2009, 19:02
А в какви по-точно мъдри мисли трябваше да вниквам?

:big_whoops:

fred
15-01-2009, 19:57
Младежо, тия горепосочените плъхове не са направили и наполовина толкова /добро/ за България спрямо Тодоров.
Не съм фен на ком. партията и никога не съм бил, а да не говорим че като държавен служител от новата генерация нямам и право на това, не съм и не съм бил член на службите, така че не можеш да ме обвиниш в пристрастия, но когато при някой премиер се направи /построи/ толкова в Бг. и икономиката и тръгне така стремително нагоре, както е било през 70-те години на миналия век....тогава ще сравняваш сегашните крадци и мошеници /некадърници/ с управниците които наистина са направили нещо за страната си...
Ай със здраве и се надявай /моли се/ да имаме пак подобни /като посочените от мен/ премиери
Млади колега , какво да се молим /освен никога да не идват такива като Станко и дружина/. В държвата на връх 1989 г:
- нямаше почти никакви пари, освен яки дългове към чужбина-12 милиарда долара и още 5-6 милиарда вътрешна фирмена задлъжнялост.
- никакви фондове, пенсионните не са отделени със закон и бяха изпразнени-затова труда на тези които са роботили от 1947-1996, когато се създадоха такива фондове го НЯМА, изяден е
- фирми от типа на Кремиковци, БГА Балкан, и още един болюк с огромни дългове към газави дружества, НОИ, към БДЖ, доставчици и прочее, Фирми като Завода за Тежко машиностроене в Родомир, ЗДУ Стара Загора, ЗММ, наляти милиарди в техника, за която няма пазари и не работи
- 1 лев равен на един долар, ама на хартия, никаква обмяна на валута, защото няма реални постъпления за този курс, .
- икономика от съветски тип, непазарна, функционираща на базата на разпределението в СИВ и като рухна и СИВ рухнта и тая измислена икономика
Унищожено селско стопанство, защото е колективизирано, реколта се събира от ученици и граждани насила, иначе работят баби и виетнамци,
-пълна икономическа зависимост от СССР-каквото каже КПСС, това ставаше,
- в провинцията нямаше почти нищо, освен хляб, сирене, сапун,олио и едни салами, тип наденици.Месо, бира, сухи колбаси, някакви по-добри стоки се караха веднъж месечно и се разменяха главно със свои хора,
- за кола, мосвич, се чакаше 5-7 години, а за Лада поне 10.,за руски цветен ТВ пок ред пред ЦУМ.
-Ако работеше за другаря Кадафи, държавата ти прибираше около 70% от заплатата и доларите можеше да си ги харчиш в Кореком с бонове....
-а колко се крадеше тогава./но беше според кастовата сълбица, колкото си по високо в стълбата на БКП, толкова повече можеше да бъркаш в кацата/.... а сега пак крадат децата на същите личности най вече
ами засега мисля че е достатъчно
В нито една комунистическа държава нямаше свестен ръководител, защото ако имаше, то той щеше да направи всичко възможно да се изъкне от лагера, наречен социалистически и съоветно Кремъл нямаше да го търпи по тая причина ходихме в Чехия с войски и се канехме да посетим и Полша......
Когато ти си бил на 18 години, въпросният Тодоров отдавна не беше никакъв и не знам, как си разбрал, че е добър политик или каквото там е бил, освен по спомени на твои по възръстни родственици?Моите уважения към тях, но не са били прави.
Пари правихме от-реекспорта на 400 хиляди тона годишно неф, понеже бай Тошо се целуваше навсякде с Брежнев, имахме по 800 хиляди тона на година, другото идваше от сделки с оръжие, наркотици и накоя друга законна дейност.
Но накрая и СССР фалира и СИВ се разпадна, това е цялата картинка
А със здраве и наздраве :cheers:

galinves71
15-01-2009, 20:50
От изброените тук е един от най големите бездарници по зле и от Виденов защото повремето на виденов нямаше никакви чужди инвестиции нямаше сапард нямаше и европейски фондове имаше стотици хиляди безработни ....и така на татък, а Станишката с всичките тези жокери в ръцете докара страната до най голямата криза след Виденов насам .
имах си аз пловдивчанин да харесва червения цвят на партията

ФЕРАРИСТ
15-01-2009, 21:01
Най - добрия политик измежду сички тия е царя.....когато всички тия изброените ги е гонел пубертета, и са нямали хабер че някой ден ще са мин-преди, царя се е учел на политика.....не коментирам иматите му, подбудите му и прочее но аз съм твърд привърженик на система в която един командва всички - в случая цар да речем - така всеки ще знае че за хала е виновен тоя, а не 100 сини, червени или жълти депутата....

ne0
15-01-2009, 21:03
:big_whoops:

ся ща докладвам че рекламираш адидас.....

ФЕРАРИСТ
15-01-2009, 21:31
В нито една комунистическа държава нямаше свестен ръководител, защото ако имаше, то той щеше да направи всичко възможно да се изъкне от лагера, наречен социалистически и съоветно Кремъл нямаше да го търпи по тая причина ходихме в Чехия с войски и се канехме да посетим и Полша......
Чехия едно на ръка, но Тито поне пускаше сърбите навънка, щото всеки от тях имаше хора вътре, и пращаше тва марки и гущери в държавата......затва слет толкова войни те пак дишат по добре.....пък за китайския комунизъм даже не искам да се обаждам....

fred
15-01-2009, 22:10
Чехия едно на ръка, но Тито поне пускаше сърбите навънка, щото всеки от тях имаше хора вътре, и пращаше тва марки и гущери в държавата......затва слет толкова войни те пак дишат по добре.....пък за китайския комунизъм даже не искам да се обаждам....

E Тито беше по друг, както се казва в едни виц, където лидерите карали коли и завивали надясно/капитализъм/ или наляво/социализъм/ според политическите си възгледи, като давали и мигач за съответната посока.Та Тито казва на шофьора си-дай ляв мигач и свий надясно ;-)
Но и той си беше диктатор от източен тип, макар и по различен, ама нейсе......
А скоро ще се спомине Ким Чен Ир, тия пък какви са....

sudnika
20-01-2009, 15:25
Костов без съмнение

raiders
20-01-2009, 22:52
>кой е най-добрият министър-председател?

хаха това е виц :rotfl:, кой е най-лошият ми е по-лесно да ги подредя

dimo
21-01-2009, 01:07
Младежо, тия горепосочените плъхове не са направили и наполовина толкова /добро/ за България спрямо Тодоров.
Не съм фен на ком. партията и никога не съм бил, а да не говорим че като държавен служител от новата генерация нямам и право на това, не съм и не съм бил член на службите, така че не можеш да ме обвиниш в пристрастия, но когато при някой премиер се направи /построи/ толкова в Бг. и икономиката и тръгне така стремително нагоре, както е било през 70-те години на миналия век....тогава ще сравняваш сегашните крадци и мошеници /некадърници/ с управниците които наистина са направили нещо за страната си...
Ай със здраве и се надявай /моли се/ да имаме пак подобни /като посочените от мен/ премиери

Благодаря за комплимента (думичката младежо) но за съжаление ще те разочаровам :) по възрастен съм от теб.Относно молитвите се моля никога да не ни управляват комунисти повече .За икономическия растеж който говориш през седемдесетте е генериран от крадените народни пари-конфискуваните и национализирани пари и материални активи от по време на национализацията и след изхдухването,разпиляването и краденето още през 80 те парите се свършват.Икономиката потъва в блатото на социализма 89 г става ясно -разбрали са и слепите и глухите , че не всичко е така както се казва в пропагандата и лозунгите партийни .КОМунистическите режими в цяла европа а дори и в съветския съюз се разпадат лъч надежда ,светлина в тунела ......уви от всички бивши соц. држави в момента сме най-зле това е така защото най дълго и най - вярно ближехме задниците на руснаците.

old alfist
22-01-2009, 11:04
Небезизвестният Бай Ганьо е казал: Всички са маскари !
Дори случайно да се промъкне някой свестен човек в политиката и той става "зъл демон" за народа. Ако може да префразираме един стих от Ботев би изглеждал така :

Депутат е - душа дава
за наука, за свобода.
Но не свойта душа, братя,
а душата на народа.

През годините се създаде политическа класа зациклила в една спирала, от която няма излизане. Все още няма достатъчно богати хора от дълго време, които биха отдали енергията и управленческия си опит по предназначение, а не за лично облагодетелстване. Парите са необходимост да живеещ пълноценно, но живота не става по-пълноценен, ако имаш повече пари. Или кратко казано: Парите не са всичко в живота, но ... властта притъпява разума и инстинктите. Може би не може да се роди такъв човек, съчетаващ всички комплексни качества, но поне да има такъв, който да се стреми да ги придобие, което би могло да донесе удовлетворение, както на самия него, така и на хората.

fred
22-01-2009, 11:45
Това с богаството не е точно така.И сега има доста богати хора, а да не говорим, че и на запад не най богатите управляват държавите си./В Русия пък точно най богатите олигарси определят всичко и резултата е налице/.
Липсата на морал, както в политиците, така и в народа определя наличието на корумпирани политици у нас.Ако народа беше много морален и активен, той просто нямаше да търпи тези, които не са такива.Така че, факта че сме маскари, влкючва и нас, а не имагинерния политик, който е много лош, а ние, като общество сме много добри.

old alfist
22-01-2009, 13:20
Това с богаството не е точно така.И сега има доста богати хора, а да не говорим, че и на запад не най богатите управляват държавите си./В Русия пък точно най богатите олигарси определят всичко и резултата е налице/.
Липсата на морал, както в политиците, така и в народа определя наличието на корумпирани политици у нас.Ако народа беше много морален и активен, той просто нямаше да търпи тези, които не са такива.Така че, факта че сме маскари, влкючва и нас, а не имагинерния политик, който е много лош, а ние, като общество сме много добри.
Направи разлика, между "доста богати хора" и "достатъчно богати от дълго време". Народът наистина има вина, ако има избор. Експериментите с избора продължават, защото няма стойностни хора за които да се гласува, или ако има такива никой не ги познава.

Susscrofa
22-01-2009, 13:34
Жан Виденов.
:bath:

търтей
22-01-2009, 13:36
Жан Виденов.
:bath:

ще се обосновеш ли или е спам?

Susscrofa
22-01-2009, 14:37
Не е спам. Това е единствения премиер с "Чисти помисли".
Идеалист до мозъка на костите си. Което разбира се му изигра лоша шега. Премиерът, който се опита да запази собствеността поне отчасти българска, или поне да бъде продадена на РЕАЛНИ цени. Само ще вметна, че по негово време немския телеком е излязъл с оферта за БТК в размер от 1,3 милиарда (отказаха им). Ще продължа, тогава България обслужваше с бързи темпове външния си дълг и бяха изплатени "чисто" над 3 милиарда. И др.
Това разбира се не влизаше в плановете както на пусналите лиги вече западни колониалисти, така и на "крадливата номенклатура" (Луканов и ученика му Костов). Изкуствено предизвикана финансова криза. Няма как долара за един ден от 3000 да стане 1 300 при Софиянски. Смешно е. Сега Жан е един обикновен преподавател...........................Обясних нещата повърхностно без много конкретика, но съм готов да поспоря. Не го защитавам имаше доста недостатъци, но от посочените само него бих нарекъл БГ премиер.

Stoyan Georgiev
22-01-2009, 18:04
изплащането на външния дълг нищо не помага освен имидж.... а нашия външен дълг е толкова мизерен на фона на поне 40 още държави , които са с по-развити икономики от нашата, че нямам думи....

nikolaaaay
22-01-2009, 18:25
Това е единствения премиер с "Чисти помисли".
Идеалист до мозъка на костите си
Пълни глупости пишеш. Ама пълни.

fred
22-01-2009, 18:38
Направи разлика, между "доста богати хора" и "достатъчно богати от дълго време". Народът наистина има вина, ако има избор. Експериментите с избора продължават, защото няма стойностни хора за които да се гласува, или ако има такива никой не ги познава.

Не е точно така, аз разбирам какво искаш да кажеш с богати, но защо най големите милиардери не са всъщност политици, естествено по ред причини.Но в САЩ например един такъв се кандидатира няколко пъти, преди около 18 години и не успя нито веднъж, има и други примери.Но ако вземем пример от темите за религия, които ги има в новия раздел, просто трябва да мине време, тоест да узреем като общество,което да излъчва по добри политици

fred
22-01-2009, 18:41
Не е спам. Това е единствения премиер с "Чисти помисли".
Идеалист до мозъка на костите си. Което разбира се му изигра лоша шега. Премиерът, който се опита да запази собствеността поне отчасти българска, или поне да бъде продадена на РЕАЛНИ цени. Само ще вметна, че по негово време немския телеком е излязъл с оферта за БТК в размер от 1,3 милиарда (отказаха им). Ще продължа, тогава България обслужваше с бързи темпове външния си дълг и бяха изплатени "чисто" над 3 милиарда. И др.
Това разбира се не влизаше в плановете както на пусналите лиги вече западни колониалисти, така и на "крадливата номенклатура" (Луканов и ученика му Костов). Изкуствено предизвикана финансова криза. Няма как долара за един ден от 3000 да стане 1 300 при Софиянски. Смешно е. Сега Жан е един обикновен преподавател...........................Обясних нещата повърхностно без много конкретика, но съм готов да поспоря. Не го защитавам имаше доста недостатъци, но от посочените само него бих нарекъл БГ премиер.

А кой изнесе житото?Тогана реколтата беше рекордно добра и голяма. Е може Виденов да не е участвал, но премиер, който допуска това да стане под носа му, не е достоен.Тоест нека е идеалист, ама не става за премиер просто, виж за преподавател може би да.
Колкото за долара, винаг много фактори влияят върху курса на валути книжа и т.н.Тоест, това което стана си е просто класически вариант на криза, породена от много фактори.
ПП Ако Костов беш ученик на Луканов, сега щеше да е лидер на БСП, това е истината

sudnika
22-01-2009, 18:48
Не е спам. Това е единствения премиер с "Чисти помисли".
Идеалист до мозъка на костите си. Което разбира се му изигра лоша шега. Премиерът, който се опита да запази собствеността поне отчасти българска, или поне да бъде продадена на РЕАЛНИ цени. Само ще вметна, че по негово време немския телеком е излязъл с оферта за БТК в размер от 1,3 милиарда (отказаха им). Ще продължа, тогава България обслужваше с бързи темпове външния си дълг и бяха изплатени "чисто" над 3 милиарда. И др.
Това разбира се не влизаше в плановете както на пусналите лиги вече западни колониалисти, така и на "крадливата номенклатура" (Луканов и ученика му Костов). Изкуствено предизвикана финансова криза. Няма как долара за един ден от 3000 да стане 1 300 при Софиянски. Смешно е. Сега Жан е един обикновен преподавател...........................Обясних нещата повърхностно без много конкретика, но съм готов да поспоря. Не го защитавам имаше доста недостатъци, но от посочените само него бих нарекъл БГ премиер.

Случайно да е изплатил тоя дълг с парите на 40-те фалирали търговски банки?! При този "прекрасен" премиер защо нямаше пари за заплати? Нямаше хляб, камо ли други неща... Че Виденов го преебаха от БКП и ДС преебаха го да отнесе пешкира, но да е добър премиер незнам как го изчисли това..

Pinky
22-01-2009, 19:22
Ае идеалист е. Благ. Но е бачкатор, не лидер на високо ниво. Той даде ясния пример, че само с leading by example не става.

mirchetu
22-01-2009, 20:35
!

old alfist
22-01-2009, 20:37
Не е точно така, аз разбирам какво искаш да кажеш с богати, но защо най големите милиардери не са всъщност политици, естествено по ред причини.Но в САЩ например един такъв се кандидатира няколко пъти, преди около 18 години и не успя нито веднъж, има и други примери.Но ако вземем пример от темите за религия, които ги има в новия раздел, просто трябва да мине време, тоест да узреем като общество,което да излъчва по добри политициОтново тръгваш в насоката "най". Не "най-богатия" е най-можещият. Размера на богатството е временно явление. Майсторлъкът е колко дълго ще го задържиш - това е един от критериите дали става някой за политик. Естествено, че моралните ценности са водещи, не ги споменавам, защото те са по подразбиране.

dimo
22-01-2009, 23:50
Една поговорка гласи "Прост народ слаба държава "

Susscrofa
23-01-2009, 08:51
Една поговорка гласи "Прост народ слаба държава "

Аз също обичам тази поговорка. Искам само да вметна, че все повече учени и политолози разделят думата социалноикономическо развитие. Причината е САЩ. Оказва се, че там социалното и икономическото развитие не вървят ръка за ръка. Обратното, социалното върви надолу за разлика от икономическото. Говоря за близкото минало не за сега. В този ред на мисли смятам, че тази поговорка не е много актуална, или смяташ американците за по Ентелигентни от нас и от редица други по слабо развити икономики.
На колегите, които реагираха типично по "балкански", или така да се каже, доста емоционално на моят избор за най - добър премиер, ще кажа, че аз предпочитам да съм беден, но да виждам, че около мен има едно справедливо и малко по морално общество. Никога не бих искал да ме управляват :милионери и богаташи - тип Берлускони. Кретенското разбиране, че видиш ли, "богаташите" нямало да крадат е най идиотската мисъл, която мога да чуя. Ако някога някой от вас е бил такъв, то тогава щеше да знае, че тези хора са хищници по рождение и никога не казват "стоп" на желанието си да придобиват още и още. Рано е още да съдим премиерите, трябва да мине доста време.
Костов........забравихте Бакърджиев, забравихте Бонев,забравихте Теодоси, забравихте самоковеца....
Не бива така, по обективно колеги по обективно. :rosso_racers:

Furious 155
23-01-2009, 09:20
Не е спам. Това е единствения премиер с "Чисти помисли".
Идеалист до мозъка на костите си. Което разбира се му изигра лоша шега. Премиерът, който се опита да запази собствеността поне отчасти българска, или поне да бъде продадена на РЕАЛНИ цени. Само ще вметна, че по негово време немския телеком е излязъл с оферта за БТК в размер от 1,3 милиарда (отказаха им). Ще продължа, тогава България обслужваше с бързи темпове външния си дълг и бяха изплатени "чисто" над 3 милиарда. И др.
Това разбира се не влизаше в плановете както на пусналите лиги вече западни колониалисти, така и на "крадливата номенклатура" (Луканов и ученика му Костов). Изкуствено предизвикана финансова криза. Няма как долара за един ден от 3000 да стане 1 300 при Софиянски. Смешно е. Сега Жан е един обикновен преподавател...........................Обясних нещата повърхностно без много конкретика, но съм готов да поспоря. Не го защитавам имаше доста недостатъци, но от посочените само него бих нарекъл БГ премиер.
споделям.

Случайно да е изплатил тоя дълг с парите на 40-те фалирали търговски банки?! При този "прекрасен" премиер защо нямаше пари за заплати? Нямаше хляб, камо ли други неща... Че Виденов го преебаха от БКП и ДС преебаха го да отнесе пешкира, но да е добър премиер незнам как го изчисли това..

колкото до този отговор - това как ти се струва: http://www.bgsviat.narod.ru/

Колкото за водещият на гласове Иван Костов - тоя човек за колко неща има да лежи в затвора - няма да му стигна 1000 години, ако бъде осъден! Ама няма ... в БГ сме

old alfist
23-01-2009, 09:44
Аз също обичам тази поговорка. Искам само да вметна, че все повече учени и политолози разделят думата социалноикономическо развитие. Причината е САЩ. Оказва се, че там социалното и икономическото развитие не вървят ръка за ръка. Обратното, социалното върви надолу за разлика от икономическото. Говоря за близкото минало не за сега. В този ред на мисли смятам, че тази поговорка не е много актуална, или смяташ американците за по Ентелигентни от нас и от редица други по слабо развити икономики.
На колегите, които реагираха типично по "балкански", или така да се каже, доста емоционално на моят избор за най - добър премиер, ще кажа, че аз предпочитам да съм беден, но да виждам, че около мен има едно справедливо и малко по морално общество. Никога не бих искал да ме управляват :милионери и богаташи - тип Берлускони. Кретенското разбиране, че видиш ли, "богаташите" нямало да крадат е най идиотската мисъл, която мога да чуя. Ако някога някой от вас е бил такъв, то тогава щеше да знае, че тези хора са хищници по рождение и никога не казват "стоп" на желанието си да придобиват още и още. Рано е още да съдим премиерите, трябва да мине доста време.
Костов........забравихте Бакърджиев, забравихте Бонев,забравихте Теодоси, забравихте самоковеца....
Не бива така, по обективно колеги по обективно. :rosso_racers:
Колега, легни малко да се понаспиш и тогава пиши !

Susscrofa
23-01-2009, 09:50
Колега, легни малко да се понаспиш и тогава пиши !

Едно изречение ли успя да напишеш? [...], будиш съжаление у мен.
Аз спя добре. Напъни се малко,[...]. Дай малко мисловен процес г-н хомо еректус. :info:waving::waving::waving:

Дефекация и еякулация са термини от медицината не са страшни нито обидни. За сведение хомо еректус е получовек полумаймуна и е много по обидно. Не разбирам това престараване, но го оставям без коментар.

Pinky
23-01-2009, 11:07
Проблема е, че и честно и морално не беше по негово време. Беше най-големия възход на мутрите. А виденовото управление беше най-недемократично, ако го смятаме по метода на кой чия работа върши и дали не се бърка в чуждата (лирично отклонение - пак по тази схема, Станишев е най-демократичният; но не и по-кадърен). Той се опитваше да свърши всичко сам, което няма как да се получи. Заради това го определям като бачкатор и крайно некадърен лидер.
Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Susscrofa
23-01-2009, 11:21
Проблема е, че и честно и морално не беше по негово време. Беше най-големия възход на мутрите. А виденовото управление беше най-недемократично, ако го смятаме по метода на кой чия работа върши и дали не се бърка в чуждата (лирично отклонение - пак по тази схема, Станишев е най-демократичният; но не и по-кадърен). Той се опитваше да свърши всичко сам, което няма как да се получи. Заради това го определям като бачкатор и крайно некадърен лидер.
Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Аз казах, че той е честен и морален. Но тогава имаше адски силни групировки, които вършееха доста.
Еми Костов смаза едни мутри и си създаде негови и сключи негласен договор с тях, това е по лошият вариант. Костов се намесваше БРУТАЛНО в медиите. Та той издаде заповед да се свали хъшове от екран. И настани пинчера да води гласове. Абеееее изморих се да пиша вече..........:waving:

Колегата Furious 155 приключи темата с този линк http://www.bgsviat.narod.ru/.

koolio
23-01-2009, 11:47
Аз също обичам тази поговорка. Искам само да вметна, че все повече учени и политолози разделят думата социалноикономическо развитие. Причината е САЩ. Оказва се, че там социалното и икономическото развитие не вървят ръка за ръка. Обратното, социалното върви надолу за разлика от икономическото. Говоря за близкото минало не за сега. В този ред на мисли смятам, че тази поговорка не е много актуална, или смяташ американците за по Ентелигентни от нас и от редица други по слабо развити икономики.
На колегите, които реагираха типично по "балкански", или така да се каже, доста емоционално на моят избор за най - добър премиер, ще кажа, че аз предпочитам да съм беден, но да виждам, че около мен има едно справедливо и малко по морално общество. Никога не бих искал да ме управляват :милионери и богаташи - тип Берлускони. Кретенското разбиране, че видиш ли, "богаташите" нямало да крадат е най идиотската мисъл, която мога да чуя. Ако някога някой от вас е бил такъв, то тогава щеше да знае, че тези хора са хищници по рождение и никога не казват "стоп" на желанието си да придобиват още и още. Рано е още да съдим премиерите, трябва да мине доста време.
Костов........забравихте Бакърджиев, забравихте Бонев,забравихте Теодоси, забравихте самоковеца....
Не бива така, по обективно колеги по обективно. :rosso_racers:

Бъркаш генерално. Живеем в пазарна икономика, а един от нейните основни недостатъци е този, че корупцията във властта е неизбежна. Разликата между нашите управници и Берлускони например е, че у нас се краде безогледно и никой не се чувства длъжен да върши нещо общественополезно. А корупция и далавери има навсякъде, но не толкова ачик като в България.
Вариантът, който предлагаш - "бедни, но горди" го има в Куба например и в Либия. На мен не ми харесва.

Susscrofa
23-01-2009, 11:55
Бъркаш генерално. Живеем в пазарна икономика, а един от нейните основни недостатъци е този, че корупцията във властта е неизбежна. Разликата между нашите управници и Берлускони например е, че у нас се краде безогледно и никой не се чувства длъжен да върши нещо общественополезно. А корупция и далавери има навсякъде, но не толкова ачик като в България.
Вариантът, който предлагаш - "бедни, но горди" го има в Куба например и в Либия. На мен не ми харесва.

Емии не си ме разбрал добре. Погледни държавите на запад и малко по на север. Къде там министрите са милионери и бизнесмени, това се случва основно на юг и в америките (рядко), където емоциите са повечко. "Бедни но горди" такова нещо точно не съм казал. Думата "горд" никъде не съм употребил. "Генерално бъркаш" , аз колега давам мнение, не описвам събития и факти, за да бъркам нещо. Или ти знаеш точно кое е правилното. Вариантът, "той нека краде ама да има и за нас е прекалено раболепчески", но имаш право да разсъждаваш така. :rosso_racers:

koolio
23-01-2009, 13:37
Емии не си ме разбрал добре. Погледни държавите на запад и малко по на север. Къде там министрите са милионери и бизнесмени, това се случва основно на юг и в америките (рядко), където емоциите са повечко. "Бедни но горди" такова нещо точно не съм казал. Думата "горд" никъде не съм употребил. "Генерално бъркаш" , аз колега давам мнение, не описвам събития и факти, за да бъркам нещо. Или ти знаеш точно кое е правилното. Вариантът, "той нека краде ама да има и за нас е прекалено раболепчески", но имаш право да разсъждаваш така. :rosso_racers:
1. "бъркаш гнерално" е лично мое мнение. не твърдя някъде, че е единствено правилното.
2. ние сме южна държава. това е положението.

Susscrofa
23-01-2009, 14:57
1. "бъркаш гнерално" е лично мое мнение. не твърдя някъде, че е единствено правилното.
2. ние сме южна държава. това е положението.

3. Не ме интересува личното ти мнение.
:bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_smiley :

Pinky
23-01-2009, 15:13
В такъв случай, не си за форуми. Ако те влече, можеш да направиш справка какво е форумът в Елада.

Susscrofa
23-01-2009, 15:22
В такъв случай, не си за форуми. Ако те влече, можеш да направиш справка какво е форумът в Елада.

Виж сега. Заради изразената си позиция в тази тема бях предупреден официално. Това е далеч от свободен форум тук, ама ми е забавно. Има много хора приели себе си твърде насериозно, и мислещи се за много оригинални и интересни. Моят пост към теб, последния, беше шега, слагам емотикони бе човек, това не е случайно искам да видиш настроението ми. Както и да е, аз спирам да пиша тук за известно време. Не се чувствам комфортно когато ме цензурират. :rosso_racers:

Цензурирани ти бяха само и единствено обидните квалификации, като ясно беше заявено че подобни няма да се толерират
Можеше да бъдеш наказан, а беше просто предупреден
Та, много те моля, не се оплаквай без основание

nikolaaaay
23-01-2009, 21:04
Костов........забравихте Бакърджиев, забравихте Бонев,забравихте Теодоси, забравихте самоковеца....
Не бива така, по обективно колеги по обективно. :rosso_racers:
Освен тия имаше и г-н 10%, Софиянски и др. по-дребни и всичките без изключение бяха отлюспени, т.е. изгонени от ОДС, въпреки че това доведе до разцепването му по-късно. Това е единственият премиер, изгонил министри и то ключови за корупция и дори с риск да падне самото правителство.
Да си припомним как и кога Р. Овч. беше махнат (и то само от правителството, но не и от партията). Ама то да направиш коалиция с холдинг от фирми и да твърдиш, че се бориш срещу корупцията... може и да има баби да вярват.
Да си спомним и как министъра на финансите на царя - Милен Велчев беше сниман на яхтата на доктора как играят карти и въпреки това не беше махнат!!! Същият този министър още има ръководни функции в НДСВ, въпреки превалутирането на дълга, та сега плащаме скъпо евро, вместо евтини долари.
Няма партия без корупция, въпросът е какво прави лидера с това. За Костов съм чувал, че цяла БГ е негова - хотел Рила, Кремиковци, по 30 милиона на ден крадял. Ше се спукам от смях. Естествено, видя се 8 години по-късно какво е откраднал. Добре, че има достатъчно интелигентни хора поне в този форум да го оценят.

fred
23-01-2009, 22:44
Освен тия имаше и г-н 10%, Софиянски и др. по-дребни и всичките без изключение бяха отлюспени, т.е. изгонени от ОДС, въпреки че това доведе до разцепването му по-късно. Това е единственият премиер, изгонил министри и то ключови за корупция и дори с риск да падне самото правителство.
Да си припомним как и кога Р. Овч. беше махнат (и то само от правителството, но не и от партията). Ама то да направиш коалиция с холдинг от фирми и да твърдиш, че се бориш срещу корупцията... може и да има баби да вярват.
Да си спомним и как министъра на финансите на царя - Милен Велчев беше сниман на яхтата на доктора как играят карти и въпреки това не беше махнат!!! Същият този министър още има ръководни функции в НДСВ, въпреки превалутирането на дълга, та сега плащаме скъпо евро, вместо евтини долари.
Няма партия без корупция, въпросът е какво прави лидера с това. За Костов съм чувал, че цяла БГ е негова - хотел Рила, Кремиковци, по 30 милиона на ден крадял. Ше се спукам от смях. Естествено, видя се 8 години по-късно какво е откраднал. Добре, че има достатъчно интелигентни хора поне в този форум да го оценят.

Така е, цяла България е на Костов, а 10%, за Божков беше също поредната прогандна акция на БКП и компания, докато виж Бисеров, Мената /Данчо/ и преди и сега си крадат, това

koolio
23-01-2009, 23:13
а 10%, за Божков беше също поредната прогандна акция на БКП и компания,
Е, колега, знаеш, че се уважаваме, ма тука вече преиграваш :wink: .

dimo
24-01-2009, 00:59
почнат ли да стават коледите мизерни значи комунистите са навласт

Susscrofa
28-01-2009, 09:15
Колегата furious 155 пусна едно доста добро линкче. Няма да крия, че знам за него. Понеже едва ли някой ще си направи труда да прочете туй онуй от него, и понеже срещнах сериозен отпор заради своя избор в тази "анкета", колкото и да не обичам тази операция и да предпочитам сам да пиша, ще откопирам цял пасаж от онзи сайт.

Жан Виденов се оказва ... единствения български премиер от 1990 г. до днес, който има смелостта да откаже да изпълнява Плана Ран-Ът. Дали той прави това от лоялност към българското общество или по някакви други свои интереси? Понеже явно няма какви да бъдат те, остава да приемем единствено възможното - че е честен човек. Как му организираха инфлацията, заради която го замервахме с камъни, тепърва ще излезе наяве. Ако искаме да бъдем и ние честни, един ден ще трябва да признаем, че не сме били прави...
Колкото и да е непопулярна тази истина днес, да не забравяме, думите на Оруел: "Ако свободата изобщо означава нещо, тя означава правото да казваш на хората онова, което те не искат да чуят."



"Жан Виденов беше свален, защото се противопостави по своему на изискванията на престъпната двойка Международен валутен фонд-Световна банка. Той забави колкото можа приватизацията на “Химко” - Враца, на “Стомана” - Перник, и на други български предприятия - и децата на работниците в тези предприятия имаха хляб още една година…
Вероятно се е противопоставил и на приватизацията на предприятия от мащаба на МДК “Пирдоп”, на загробването на “Балкан”… Спомнете си: МДК “Пирдоп” беше първото крупно предприятие, приватизирано от правителството на Костов от министър Александър Божков през есента на 1997 год. Комбинатът МДК “Пирдоп” - гордостта на България - производител на електролитна мед, злато, сребро, платина! - беше подарен срещу нищожна сума на Юниън Миниер дьо Катанга от Белгия, корпорация, известна с това, че предизвиква гражданска война в Конго и организира убийството на Патрис Лумумба на 17-ти ятуари 1961, законен лидер на тази страна…
И българската електролитна мед, българското злато, българското сребро, българската платина сега се транспортират в Белгия и осигуряват качествен живот на други хора.
Логично е да се допусне, че Александър Божков получава известния прякор “Мистър 10 %” точно във връзка с приватизация на МДК “Пирдоп”.
Жан Виденов беше свален още, защото се опита да се пребори с олигарсите от “Газпром” и да защити интересите български. (През май 1997 год. те бяха продадени от Евгени Бакърджиев от престъпното служебно правителство на Софиянски след преврата на 4-ти февруари 1997 год.…)
Виденов е пример за достоен българин на значим пост в новото време. Видяхте какво стана с него.
Трагикомедията в случая с Жан Виденов се състои в това, че обезмозъчените българи дори не разпознаха достойния, национално отговорен българин в негово лице. За тях той си остана само бивш комсомолец и лидер на БСП. В трагичния момент на преврата той беше напълно сам: изоставен от алчната купена партийна номенклатура. (която сега е на власт) :bath:

dimo
30-01-2009, 14:21
ееееееееееееееее тва последното е върха на демагогията.Видете ли те сергейчо и жанчо са си много добрички ама лошата номенклатура ги проваля.Забележете не партията защото както ни учеха в детската градина - партията е най- добрата майка на света(а не както вие сте си мислили че е мама) и тя има лоша номенклатура ма тя номенклатурат е обещала че за следващия мандат пак ще се поправи .
В крайна сметка тук не беше попитано кой ти е любимия министър-председател, a кой е най-добрия под това аз разбирам при чие управление в страната е имало най голяма стабилност и най-добро социално-икономическо положение .Примиерът не е необходимо да е мис българия или нобелов лауреат по физика и математика важно е да сформира добър екип който да свърши добра работа и тази работа да се усети във всички слоеве и прослойки на обществото .Ако екипа се издъни или изхаби то той трябва своевремено да се поднови така, че отново да работи в полза на населението на страната .

sudnika
02-02-2009, 10:26
suscrofa - Искам да ми кажеш 1 производствено предприятие, което е приватизирано при Костов, което е било на печалба (не да е имало приход от хазната, а чиста печалба, защото това правеше Виденов - печаташе пари в БНБ и ги помпаше в производство, а не в строителство например). Искам да ми кажеш защо в България има тежка металургия, при положение, че нямаме ресурс за това и това се е знаело. Искам да ми кажеш колко е богат г-н 10% със зделките за по 1$. Искам да ми кажеш, как ти знаеш Виденов за какво се е борил в БСП?

Pinky
02-02-2009, 11:15
Александър Божков ми е съсед. От това, което виждам, не харчи някакви луди пари. За последно го гледах с един пасат 6. Та, не мисля, че лафовете за мистър 10% са нещо повече от долни компромати.

koolio
02-02-2009, 11:57
Александър Божков ми е съсед. От това, което виждам, не харчи някакви луди пари. За последно го гледах с един пасат 6. Та, не мисля, че лафовете за мистър 10% са нещо повече от долни компромати.
Верваш ли си?
П.С. Пасат 6 струва от 55 000 лева нагоре, което за нашите стандарти са си "луди пари". Веднага ще ти кажа, че н му завиждам и дай Боже всекиму, но фактите са тези.

sudnika
02-02-2009, 12:00
А дали е на лизиниг? А дали А.Божков не взима луди пари като икономически консултант? А дали не е изкарал сума кинти докато беше по чужбина няколко години с евродепутатска заплата и т.н.? Колко са 50000лв тия дни драги колеги? Колко са питам? Половин жилище в София в краен квартал?

Stoyan Georgiev
02-02-2009, 12:05
Верваш ли си?
П.С. Пасат 6 струва от 55 000 лева нагоре, което за нашите стандарти са си "луди пари". Веднага ще ти кажа, че н му завиждам и дай Боже всекиму, но фактите са тези.

ти вярваш ли си ?

50 бона луди пари..

верно малко хора ги имат кеш във всеки един момент, ама то и кола кеш кой плаща....

koolio
02-02-2009, 13:09
Айде не се хващайте за думата. Как си е купил Пасата си е негова работа. Но приватизацията под масата е и моя.
П.С. Ако наистина изкарваше луди пари като консултант, щеше ли да тръгне да става министър? :spell:

Susscrofa
02-02-2009, 13:18
suscrofa - Искам да ми кажеш 1 производствено предприятие, което е приватизирано при Костов, което е било на печалба (не да е имало приход от хазната, а чиста печалба, защото това правеше Виденов - печаташе пари в БНБ и ги помпаше в производство, а не в строителство например). Искам да ми кажеш защо в България има тежка металургия, при положение, че нямаме ресурс за това и това се е знаело. Искам да ми кажеш колко е богат г-н 10% със зделките за по 1$. Искам да ми кажеш, как ти знаеш Виденов за какво се е борил в БСП?

Усещам повечко емоция при теб, като при всички привърженици на Костов.
Само едно предприятие ще ти кажа и мисля, че то е напълно досатъчно:
НЕФТОХИМ -Бургас
И нещо повече продадено е на руснаци, мисля знаеш кои.
Ще продължа- всички електроразпределителни дружества, заедно с някои ТЕЦове и ВЕЦове..........не искам да ти казвам колко печаливши са били.
На господата защитаващи Божков ще кажа, че комисионните не са прибирани само от него, а и той е достатъчно умен да не си купува самолет, там всичко се разпределя. На Стоянчо ще му кажа, че 50 000, при минимална заплата за страната 120 евро са много пари и при недоказан произход трябва да са достатъчни да полежиш в затвора. Не мога да разбера как не виждате всички тези очевадни схеми, по които бяха източени парите бе хора.
Ето още един пример за "Царя", БТК -цифровизирана с държавни пари и продадена за 200 000 000, та това е комедия бре. После препродадена за 1.2 млрд. И то след година. Незнам нарочно ли се правите на тъпи или аз съм извънземно.

koolio
02-02-2009, 13:24
С привърженици на Тодор Живков и на Бай Мангау не се спори. Безсмислено е.

Pinky
02-02-2009, 13:53
Ае ся, като си промит мозък, ние сме виновни и не може да се спори с нас.

koolio
02-02-2009, 14:11
Ае ся, като си промит мозък, ние сме виновни и не може да се спори с нас.

Нали питаше къде си обиждал? Ето сега ме наричаш промит мозък. Тва за теб ако не е обида, за мен е.
Всъщност, като се има прдвид, че всички върли комунисти, и всички върли костовисти, с които съм спорил, ме наричат точно "промит мозък", си вадя изводите, че всъщност съм един трезвомислещ гражданин.

Stoyan Georgiev
02-02-2009, 14:17
"при минимална заплата за страната 120 евро "

приятел, смятам, че не си толкова наивен...



заплата от 120 евро взимат много малък процент

най-вероятно ти самия си осгурен на толкова, а взимаш 10 пъти повече

това, че в България осигуряването на минималната възможна заплата за бранша е толкова честа практика , не означава, че хората взимат реално такива пари ;)


ПП: не го защитавам сега, просто е неразумно да се изтъкват факит, които вие знаете са далеч от истината :)
да си бивш министър определено те прави по-привлекателен консултат :)

sudnika
02-02-2009, 15:49
Ахахахахаахах моля те не ми споделяй какво усещаш :)

Значи Нефтохим беше толкова добро предприятие преди да го купи ЛукОйл, че нямаше нито 1 бургазлия да ходи на плаж.... Там поне се наляха маса пари и от Нефтохим стана нещо... Примера ти обаче не е добър, понеже Нефтохим нямаше как да е фалирал, също както и Булбанк не фалира (бившата външнотърговска банка). Замисли се защо най-добрата оферта за Нефтохим дойде от Газпром! Замисли се по какъв начин Костов е виновен за интересите на Русия в Източна Европа и по-точно контрола върху доставките на горива чрез нейни фирми. Все пак кажи и какво лошо има, че се продадоха ел. преносни дружества (някои сделки бяха и при царя). Аз още ме е яд, че НЕК е държавна, при положение, че в момента България я съдят в Европейския съд, заради твърдите цени на тока и възпрепядстване на свободните пазари. Нещо, за което Костов и Иванов предупредиха преди 2-3 години, че трябва да се промени.

sudnika
02-02-2009, 15:56
Сега вместо да кажеш някоя глупост, помисли добре как в България ще влязат чужди дълготрайни инвестиции и активи ако не се приватизира всичко ненужно? Как при положение, че износа ни е много по малък от износа? Ако си против приватизацията, значи си слепец и нямаш и понятие от икономика. Ако си против цените, на които са приватизирани, отново си слепец, понеже технологии на 50-100 години и техника морално остаряла преди мен да ме замислят наще, няма как да се продаде скъпо. А да БТК - наистина при Костов имаше оферта от американци за БТК, без 3-я GSM оператор, за 500-600 милиона долара (долара беше около 2лв). Но тогава "верните" на българия комунисти скочиха, че БТК струвала поне 3 милярда!!!! И след това същите я продадоха за 200 милиона + лиценза за оператор. Да, лошия Костов избуши гърците 130 милиона за тъпото право на предаване. Ако идем малко по назад, ще се сетим как комунистите продадоха на Мтел първия лиценз за 50 000лв. Може да си говорим още много време, особенно с факти и какво ще постигнем? Да, Костов е най-добрия премиер от най-новата ни история. Не, сигурно не е светец, но да най-добрия е.

Susscrofa
02-02-2009, 16:07
Ахахахахаахах моля те не ми споделяй какво усещаш :)

Значи Нефтохим беше толкова добро предприятие преди да го купи ЛукОйл, че нямаше нито 1 бургазлия да ходи на плаж.... Там поне се наляха маса пари и от Нефтохим стана нещо... Примера ти обаче не е добър, понеже Нефтохим нямаше как да е фалирал, също както и Булбанк не фалира (бившата външнотърговска банка). Замисли се защо най-добрата оферта за Нефтохим дойде от Газпром! Замисли се по какъв начин Костов е виновен за интересите на Русия в Източна Европа и по-точно контрола върху доставките на горива чрез нейни фирми. Все пак кажи и какво лошо има, че се продадоха ел. преносни дружества (някои сделки бяха и при царя). Аз още ме е яд, че НЕК е държавна, при положение, че в момента България я съдят в Европейския съд, заради твърдите цени на тока и възпрепядстване на свободните пазари. Нещо, за което Костов и Иванов предупредиха преди 2-3 години, че трябва да се промени.

Отклони се от темата. Искаше печаливши предприятия аз ти ги дадох.
Но все пак ще ти отговоря.
Направи справка, защото на мен не ми се занимава да правя нещо, което съм правил вече, колко европейски държави са си приватизирали енергийния сектор, като искам да наблегнеш на посткомунистическите и после виж Франция и Италия.
На фона на сегашната криза, която разби на пух и прах безумната теория, за саморегулиращият се пазар това, което говориш е въздух под налягане. Държавата не е лош стопанин, в България това се прави нарочно, за да се манипулира обществото и то да подкрепя тази повтарям: безумна приватизация на всяка цена.
Пример: Всички разпоредби на комисията за енергийно и водно регулиране се изпълняват безусловно от НЕК, ЧЕЗ изпълнява ли ги? НЕ. Помисли защо? Знаеш ли ЧЕЗ дали е държавна? ДА ДА ДА. Защо?
Какво се случи след приватизацията на "Софийска вода", къде са инвестициите.........поголовни съкращения и изнасяне на парите незнайно къде, тотално неспазване на приватизационните договори. Толкова много примери има, че свят ще ти се завие.
Та като заговорихме за НЕК и писмо от ЕС. Знаеш ли, че има писмо до Мобилните оператори, където такава конкуренция кипи, че мога да падна от смях на земята. Та в това писмо ЕС искат незабавно и драстично сваляне на цените на разговори......Защо никой не коментира това???????
Няма нищо по ужасно от Частния монопол.
Приватизация ДА, но не по този начин, а тя в България стана по този начин, защото всеки, който дойдеше на власт бързаше, и то само за да се нагуши с кинти.
НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА ХОРАТА КОИТО ЗАСТАВАТ НА СТРАНАТА НА КОСТОВ.
НДСВ продадоха БТК.

sudnika
02-02-2009, 16:28
Да прав си кризата дойде от САЩ. Защо? Защото се оказа, че имаше инвестиционни банки, които с 5 милярда капитал , гарантират кредити за 500 трилиона (например). Но пък това е ярък пример, колко са "глупави" американците и как се печели от въздуха. На въпроса ти колко дружества са държавни и колко са частни не мога да ти отговоря (ако наистина трябва ще се поинтересувам), но за съкращенията и ти да си собственик и да имаш персонал, който не ти трябва ще го съкратиш. Специално за софийска вода, всички знаем как се копае 1 дупка нали? 1 копае, 5 го гледат! И това не е най-големия проблем! Най-големия ни проблем е , че гледаме другите! Франция и Италия - къде отиваш ти може би?!?!?! Да сега може да се открият много грешки, но къде беше ти когато се извършваше всичко това? Защо поддържам Костов си е мой проблем и все пак не съм видял 1 сносен довод защо той не е най-добрия премиер.
НДСВ подариха БТК.

koolio
02-02-2009, 21:49
Да прав си кризата дойде от САЩ. Защо? Защото се оказа, че имаше инвестиционни банки, които с 5 милярда капитал , гарантират кредити за 500 трилиона (например). Но пък това е ярък пример, колко са "глупави" американците и как се печели от въздуха. На въпроса ти колко дружества са държавни и колко са частни не мога да ти отговоря (ако наистина трябва ще се поинтересувам), но за съкращенията и ти да си собственик и да имаш персонал, който не ти трябва ще го съкратиш. Специално за софийска вода, всички знаем как се копае 1 дупка нали? 1 копае, 5 го гледат! И това не е най-големия проблем! Най-големия ни проблем е , че гледаме другите! Франция и Италия - къде отиваш ти може би?!?!?! Да сега може да се открият много грешки, но къде беше ти когато се извършваше всичко това? Защо поддържам Костов си е мой проблем и все пак не съм видял 1 сносен довод защо той не е най-добрия премиер.
НДСВ подариха БТК.

Повече производства и работни места ли се разкриха при Костов отколкото при следващите две правителства?

търтей
02-02-2009, 23:04
Рзаговорът се изроди в "за и против Костов", ако имате интерес да се продъжи тая дискусия, да взема за отделя нова тема?

Pinky
02-02-2009, 23:18
Ми не. Никой, или поне почти никой, не твърди, че Костов е бил перфектният. Дискутираме кой е бил най-успешният министър-председател в България след падането на тоталитаризма.

GiuliaSprint
02-02-2009, 23:34
Симеон беше,ако не друго,наи-интелигентния мин.председател на БГ...Покрай него държавицата ни стана известна,чужденците все повече чуваха за нас..
Това е единствения политик,който през цялото си управление,не тръгна да обвинява някой друг или да приказва,че тия преди него са я оплескали:thumbup:
Ей това му прави голяма чест:strong:

old alfist
02-02-2009, 23:37
Ми не. Никой, или поне почти никой, не твърди, че Костов е бил перфектният. Дискутираме кой е бил най-успешният министър-председател в България след падането на тоталитаризма.
Би трябвало да сте разбрали, че няма такива. Закривайте, че почваме да се повтаряме.

търтей
02-02-2009, 23:39
Би трябвало да сте разбрали, че няма такива.
това е оксиморон
щом има повече от един, следователно има и по-добър от останалите

Pinky
02-02-2009, 23:41
http://www.forumspile.com/_thumbs/Blank-Picard_Facepalm.jpg

old alfist
02-02-2009, 23:53
това е оксиморон
щом има повече от един, следователно има и по-добър от останалите

Ако трябва да си говорим за царя, може би той беше единственият, който ставаше за президент, но Костов и Стоянов бяха толкова алчни и самоуверени, че промениха закона няколко месеца преди изборите за президент и не му дадоха въможност да се кандитатира. На един диспут Стоянов и Бонев/ако не греша за Бонев/ започнаха да си вадят кирливите ризи и другаря Първанов се намъкна изненадващо във властта. Царят се амбицира и намери начин да заобиколи закона и от цялата работа загубиха всички седесари. Ако го бяха оставили, Костов можеше да си граби още един мандат.

търтей
02-02-2009, 23:57
... президент...

да но говорим за министър-председатели

Stoyan Georgiev
03-02-2009, 00:40
да но говорим за министър-председатели

мчи то не е ли идно и сащо ла ?! :guillotine:

ПП: ТОВА Е ШЕГА, да не почнете сега да ми обяснявате разликата лол

Pinky
03-02-2009, 11:05
Ако трябва да си говорим за царя, може би той беше единственият, който ставаше за президент, но Костов и Стоянов бяха толкова алчни и самоуверени, че промениха закона няколко месеца преди изборите за президент и не му дадоха въможност да се кандитатира. На един диспут Стоянов и Бонев/ако не греша за Бонев/ започнаха да си вадят кирливите ризи и другаря Първанов се намъкна изненадващо във властта. Царят се амбицира и намери начин да заобиколи закона и от цялата работа загубиха всички седесари. Ако го бяха оставили, Костов можеше да си граби още един мандат.

Невъзможността да се кандидатира за президент беше заложена в конституцията още, при това от БСП и то точно заради Симеон, който тогава се спрягаше като възможен кандидат за президент на СДС.

old alfist
03-02-2009, 12:32
Невъзможността да се кандидатира за президент беше заложена в конституцията още, при това от БСП и то точно заради Симеон, който тогава се спрягаше като възможен кандидат за президент на СДС.

В конституцията пишеше, че трябва да е български гражданиин и той си беше такъв. А те измислиха, че трябва да е живял последните 5 години в България и с това настроиха хората още повече срещу себе си.
Ако някой е запознат по-добре със случая да каже. Аз не съм 100% сигурен, че е точно така, но ми е останало нещо такова в съзнанието.

sudnika
03-02-2009, 13:43
Симеон беше,ако не друго,наи-интелигентния мин.председател на БГ...Покрай него държавицата ни стана известна,чужденците все повече чуваха за нас..
Това е единствения политик,който през цялото си управление,не тръгна да обвинява някой друг или да приказва,че тия преди него са я оплескали:thumbup:
Ей това му прави голяма чест:strong:
И да беше тръгнал да обвинява нямаше да стигне далеч, понеже не можеше да сглоби 1 правилно граматически изречение на Български език. Да не говорим, че никой от нас не е "чувал" Симеон да говори, а само четеше изявления, писани от други хора, разработени от червените му господари. Все пак Симеон върна на власт хората, които обърнаха гроба на баща му, наистина морален човек е!


В конституцията пишеше, че трябва да е български гражданиин и той си беше такъв. А те измислиха, че трябва да е живял последните 5 години в България.
Ако някой е запознат по-добре със случая да каже. Аз не съм 100% сигурен, че е точно така, но ми е останало нещо такова в съзнанието.

Да прав си, трябва да е пребивавал в страната последните 5 години и да има навършени 40 или 45 години (не съм сигурен), за да е валиден кандидат.

koolio
03-02-2009, 14:41
това е оксиморон
щом има повече от един, следователно има и по-добър от останалите

Не е оксиморон. В България политическата система е тотално сбъркана и от нея не може да излезе свястна законодателна и изпълнителна власт. Затова е все едно дали министър-председатлят е Бай Мангау, Дедо, серГЕЙ или Бат Рамбо. Всички положителни неща в страната стават не благодарение, а въпреки тяхната политика.
мОга да кажа кога наистина става лошо - тогава, когато във властта се намърдат недоразумения като Жан или изроди като Болен. Опасявам се обаче, че няма да минем без такова нещо преди да се смени политическата система.

търтей
03-02-2009, 15:43
Опасявам се обаче, че няма да минем без такова нещо преди да се смени политическата система.

И каква политическа система ни трябва според теб?

koolio
03-02-2009, 17:20
И каква политическа система ни трябва според теб?

Най-добрият вариант е президентска република. Но вече е късно, защото действащата в момента система е унищожила възможността да се появи подходящата личност.
Със сигурност обаче трябва да се намали числеността на законодателния орган, т.е. Народното събрание. И неговите членове да се избират мажоритарно. Народно събрание от 240 души за България е глупост. Няма откъде да се вземат толкова.

Susscrofa
08-10-2012, 09:24
Ще използвам темата, за да постна есенцията от вчерашното интервю на К. К. с Жан Виденов.:beer:

Жан Виденов: Станишев пример за демагог, Андрей Луканов за безотговорност

Бившият премиер Жан Виденов проговори в предаването "Всяка неделя". Държавникът станал символ на кризата направи обширна рестроспекция за най-бурните години на прехода, както и анализ на едни от най-ключовите политически фигури. Пред тв. водещия Кеворк Кеворкян той разкри своята истина за слабостите в БСП, за лидера Сергей Станишев, за избора на Георги Първанов, довел до края на политическите надежди, както и версията си за убийството на Андрей Луканов.

За демагогията и дебелоочието на "Позитано"

През онези години имаше много заблуди, крайности и агресия, но сега демагогията и дебелоочието са повече, обяви ексминистър-председателят Жан Виденов. Демагогията е в претендирането за лидерство на левицата. Пример: да въведеш плоския данък и да се кандидатираш за лидер, а дебелоочието да провалиш преговорите с руснаците и да обвиняваш за това следващите.

Симпатизантите на БСП са обезверени, тласка ги инерцията, отговори Виденов на въпроса на Кеворк Кеворкян защо червеният електорат пъпли след рокера Станишев. Нестабилността тръгна от моята бивша партия, те нямаха право да ми откажат навремето подкрепа, смята още бившият премиер.

Имаше готов сценарий да остана председател на БСП, а някой послушник да е премиер. Сценаристите може би си правеха сметка втори път да стана изкупителна жертва, която щеше да ми дойде много, признава Виденов. Иван Костов доста рискува, коментира наследника си на премиерския пост Виденов. Според него от "Позитано" 20 са поискали от Костов да не ги пипа и той се съгласил. Нямаше обаче за какво, декларира най-неуспелият български държавник.

"Позитано" измени на идеите си и на начина, по който хората ги разбират, измени на защитата на малкия човек в полза на големия, страдащ от чувство за безнаказаност. Така е и при европейската левица, затова тя е в упадък. В България не само БСП е политически инструмент, и други бяха създадени и резултатът е същият, коментира още Виденов, който не успял да се пригоди към системата.

Партийната аристокрация е една от най-уродливите черти на българското общество, продължи той.

За Жан Виденовата зима, станала символ на кризата

Един милиард долара трябваха на България, за да се справи с кризата през 1996 г., но никой не й ги даде, обяви провалът си като държавник Виденов. България имаше огромен финансов ресурс в чужбина, след 1989 г. тези пари останаха без контрол. Ако това наричате "червени куфарчета" - да, те отидоха в нечии ръце, признава Жан Виденов. Грешните макроиномически решения от началото на 90-те години е водоразделът на забогатяването. Всички важни решения за България се взеха през пролетта на 90-те години - за мораториума върху външния дълг, плаващия курс на лева и пр. Оттам дойде опустошение и липса на растеж. Многобройните банки и кредитната експанзия са плод на онези решения, коментира Виденов. Тодор Вълчев бил послушна маша на икономистите около Луканов, анализира бившият държавник. С малко подкрепа и външнополитическа стабилност можеха да се избегнат проблемите.

За червените куфарчета с долари и убийството на Андрей Луканов

Андрей Луканов не беше алчен за пари, но беше много алчен за власт, каза по повод убийството на бившия червен премиер Виденов. Беше смел, но много безотговорен, първо взимаше решения, после мислеше как ще ги мотивира, каза още бившият премиер за Луканов. Въпреки, че бяхме противници в партията обаче се разбирахме по свой си начин.Бяхме противници, но нямахме тайни. Аз съм от същия професионален кръг. Той имаше склонност да участва в големи, рисковани игри, някоя от тях го е убила, каза Виденов. Луканов бил смел, но много безотговорен, взимал решения и чак тогава мислел как да ги аргументира. Възпитаник съм на руската външнополитическа школа, но не мога да разбера търговското поведение на някои хора, каза Виденов. България имаше сериозен ресурс зад граница, контролиран чрез заплахи от репресии, ако се злоупотреБи с народната пара. Ако това наричате куфарчета, те отидоха където трябва, каза Виденов. Луканов обаче вече нямал власт над тях, но и те не били особено успешни. Какво са създали зад граница, попита бившият премиер.


2000 година и краят на политическите надежди

Политически надежди загубих през 2000 г., когато се съюзихме с най-олигархичната партия ДПС, спечелихме изборите с неподходящ президент и обявихме това за успех. "Сърцето на Георги Първанов никога не е било на "Позитано". Когато симпатизантите ни и нацията повярваха в изборната победа, аз вдигнах ръце, разказа Виденов за оттеглянето си от политиката. На въпрос простил ли е на Николай Добрев Виденов отговори: Не! Той се уплаши и след това предаде. Имало готов сценарий някой послушник да е премиер, но сам той не се съгласил втори път да стане изкупителна жертва. Имаше договорка тогава, Костов доста рискува, защото резултатите от икономическата криза бяха неясни, той доста рискува, но моите хора от "Позитано" искаха от него гаранции, че няма да ги пипне. Получиха ги, разкри Виденов и увери, че по негово време договорки не били правени.

За Тодор Живков

С Тодор Живков се видях два дни преди да влезе в болницата, където и почина. Но не си спомням да ми е казал нещо важно. През цялото време мислех, че е пътник за оня свят и в такива ситуации спомените се размиват, обясни Виденов.


Източник: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1577037

endeavour
12-10-2012, 17:22
Интересното е,че сега, петнайсетина години по-късно, дори ми е забавно да чета дрънканиците му... А пропо, защо не актуализираме анкетата към днешна дата, разбира се с неотразимото участие на Негово Тиквейшество ? Ще ми е безкрайно интересно чии екс-фенове ще привлече феноменът от Банкя.

nikolaaaay
12-10-2012, 19:40
Това е интересен въпрос. Според мен феновете на ББ са предимно тези, които преди гласуваха за СДС и после за царя. Ама те не са и толкова много. Просто хората не гласуват масово за съжаление.
Според мен ако на изборите се повтаряха резултатите от анкетите във форума страната щеше да изглежда доста по-добре.

Susscrofa
12-10-2012, 19:44
Прав си! Не са много балъците, които избират най-ненадежното, най-скъпото и най-трошливото.
То за това в този форум са такива резултатите.:on_da_beach:

nikolaaaay
12-10-2012, 19:50
Прав си! Не са много балъците, които избират най-ненадежното, най-скъпото и най-трошливото.
То за това в този форум са такива резултатите.:on_da_beach:
Най-ненадеждното и най-трошливото е едно и също, ма това не е вярно. Много добре са се ориентирали хората.