PDA

View Full Version : SPESHNO!!! Tursia prujini za Alfa 145/1996



Plamen Penchev
09-09-2004, 15:59
Zdraveite priateli,

Moaita Alfa 145 ima neveroiatno okachvane - firmeno, sportno. Tova ia pravi izklyuchitelno stabilna na putia i i pridava mnogo agresiven vid. Obache e samo na niakolko cm ot zemiata. Kakto razbirate tova e goliam problem pri upravlenie po nashite "prekrasni" putishta. Osven tova se zadava zima i nikak ne mi se iska Alfata da se prevurne v snegorin na putia. Poradi tezi prichini sum reshil da ia povdigna i po-tochno da ia vurna kum normalnata visochina. Za celta tursia podhodiashti prujini.

Shte buda mnogo blagodaren na vsichki za poveche informacia, kato ceni i harakterstiki. Drugata prichina za moia vupros e, che iskam da se ubedia, che moia maistor e dostatuchno korekten s cenite i variantite.

Pozdravi na vsichki,
Plamen Penchev

valjo
09-09-2004, 16:17
моята в момента е със строшен картер поради нашите прекрасни пътища и "високото" окачване на 145-цата :cry: :cry: :cry:

Бобо-вата, която е все пак малко по висока, и тя ...

аз тука видях че на 155цата предното окачване е същото, и ако се вземат пружини (сигурно има и втора ръка) от някоя с по-тежък мотор (2.5ТД) , ще се получи добра височинка, почти като на лада нива;)

но hf hpe е прав че ще изглежда грозноооо
оффф , а тва да си строшиш картера насред пътя е много гадно изживяване, така че взимай мерки докато още може
един картер за TS мотор е мин 500лв, за боксера незнам как е

Dexer
09-09-2004, 18:34
вальо, ти да не би по тая причина да знаеш на 155 ца колко пари да предните пружини хахахахахах
оправи ли картера?
аз пък мисля моата да я пускам по-ниска, че много ми е вирната

може да правиме трампа на пружините :lol:

hf hpe
09-09-2004, 19:46
...
може да правиме трампа на пружините :lol:

недей така че и аз го боря за същото

hf hpe
09-09-2004, 19:49
Zdraveite priateli,...

незнам с какъв мотор си но има много голяма разлика в окачването на 145-ци с боксер и редови двигател

ако си с редови ще оправим работата, но ако си с боксер поне аз не мога да ти помогна
но вече има достатъчно морги по които ще си намериш пружини вторе употреба

ако си с редови провери в рубриката продава, имаше някой да продава чисто нови за 155-ца, те ще ти паснат и на теб

valjo
10-09-2004, 01:10
декси, на твоита с моите пружини ще трябва да и слагаш преден ДТМ спойлер ;))) и пак ще ореш

ти с твоето си окачване разби картера, кво остава със спортни пружини за 1.6 ТС които при всички случаи е по лек :)))))

а hf hpe е обещал пружини от Тема 8.32
требе да станат , баси пружините;)))))))

Plamen Penchev
10-09-2004, 10:16
Blagodaria za mneniata i suvetite!

Problema e, che az rabotia v Bucharest i se vrushtam samo prez weekenda. Rabotia, kato Sales Manager v FICOSOTA SYNTEZ i po princip jiveia v Shumen. Izpolzvam mehanika na nashata kompania, a toi e chovekut, koito se griji za Porshetata na Shefovete.
V sluchaia s moite prujini /Alfa 145, 1996, 1,6 boxer/ molbata mi e zapoveche informacia za ceni i varianti/novi i upotrebiabvani/, za zamiana za da pridobie tia normalna visochina. Purvata mi ideia e da si porucham standartni za Alfa 145, no ako se okaje, che cenata e nerazumno visoka, shte se naloji da se nasocha kum second hand.

V ochakvane na vashite otgovori,
Pozdravi,
Plamen Penchev

alfamilano
10-09-2004, 12:20
А мойта като е смачкана едната а другата е добре,какви да търси в смисъл ако не намеря от 33 някви де то са вазимо заменяеми!?

ALFAcholik
20-09-2004, 18:03
:o kartera za 145cata 1,6boxer stava i ot 33 ka tai pone mi kazaha v serviza ot prekrasnite ni patishta i leeko povdignatite shahti4ki si ostargah probkata i niamashe koi da ia razvie tyka v bs che go svaliaha che ...... se machiha da zavariat probkata pak tia e ot bronz i stana ujas