PDA

View Full Version : как се самоопределяте



Бобби
20-01-2009, 15:37
Какви христяни бе братле?
..от кога не си ходил на църква..?
извини ме нещо ако греша.... ама аз се чуствам прабългарин...а около мен все повече турци маму стара!

ФЕРАРИСТ
21-01-2009, 12:50
Какви христяни бе братле?
..от кога не си ходил на църква..?
извини ме нещо ако греша.... ама аз се чуствам прабългарин...а около мен все повече турци маму стара!
Аз пък тракиец се чуствам лекинко.....
Също така ми е мноо чудно как така такава раса като тях с постижения за времето си каквито и египтяните трудно са имали, изведнъж галиба е изчезнала......в смисъл че това ни е наложила историята, истината със сигурност е друга......аз историята я имам за най - пошлата наука......тая написаната в учебниците имам впредвид.....

dimo
21-01-2009, 13:49
аз се чувствам европеец колкото и странно да звучи

Stoyan Georgiev
21-01-2009, 13:53
гражданин на света :) (това е оксиморон)

иначе чуствам принадлежност към земята майка България - не към държавата... !

търтей
21-01-2009, 13:54
аз се чувствам европеец колкото и странно да звучи

що да е странно
ма това не те прави по-малко българин
така или иначе България винаги е била многонационална държава

dimo
21-01-2009, 14:18
що да е странно
ма това не те прави по-малко българин
така или иначе България винаги е била многонационална държава

В никакъв случай дори напротив но не рзбрах какво общо има това с многонационалноста.

Европа е съставена от много държави и много народи един от тях е българския.За да станем добри европейци трябва да сме добри българи .

koolio
21-01-2009, 16:56
що да е странно
ма това не те прави по-малко българин
така или иначе България винаги е била многонационална държава
Аз пък се чувствам южноевропеец. И далеч не държа да ставам северноевропеец, както някои твтрдят, че трябвало.

Бобби
21-01-2009, 19:05
Какво стана...?!/
...а бе пчела, политик ша земе да ме напрайш:)

Бобби
21-01-2009, 19:06
Аз пък тракиец се чуствам лекинко.....
Също така ми е мноо чудно как така такава раса като тях с постижения за времето си каквито и египтяните трудно са имали, изведнъж галиба е изчезнала......в смисъл че това ни е наложила историята, истината със сигурност е друга......аз историята я имам за най - пошлата наука......тая написаната в учебниците имам впредвид.....

....е па ти си от тоя край

fred
21-01-2009, 20:13
И аз се определям, като християнин, въпреки че не ходя често на църквата, както се казва не практикувам редовно

bager
21-01-2009, 22:05
....е па ти си от тоя край

Всички сме от "тоя край", Боби! Трак до трака, мила моя майно льо...
На мен Спартак ми е пра-пра...пра дядо! ;)
А тук за какво самоопределяне иде реч, религиозно или национално?
Щото аз съм православен християнин( без да ходя на църква през ден) и българин.
За европеец не се натискам, все още смисъла на тая дума ми седи неоформен и незавършен.

Бобби
21-01-2009, 22:36
Всички сме от "тоя край", Боби! Трак до трака, мила моя майно льо...
На мен Спартак ми е пра-пра...пра дядо! ;)
А тук за какво самоопределяне иде реч, религиозно или национално?
Щото аз съм православен християнин( без да ходя на църква през ден) и българин.
За европеец не се натискам, все още смисъла на тая дума ми седи неоформен и незавършен.
Е това ми допада..мамаму стара :notworthy:

Mind_Control
21-01-2009, 23:05
Аз се чувствам като наследник на велика нация. За съжаление на бивша велика нация.. Но някои и за малко не са били велики, така че може да се гордеем :)

търтей
21-01-2009, 23:50
Какво стана...?!/
...а бе пчела, политик ша земе да ме напрайш:)

че лошо няма, батко
имаш съвсем правилно и ясно политическо мислене смея да кажа

Crusader
22-01-2009, 07:58
НАЛИ СЕ РАЗБРАХМЕ БЕЗ ПОДОБНИ КВАЛИФИКАЦИИ?

Susscrofa
22-01-2009, 08:41
...

Замириса ми на нацисти и комплексирани националисти.
Аз се определям като ПРАВОСЛАВЕН християнин. Недейте да забравяте, че не е достатъчно да се каже просто"християнин". :bath:

PEPI-2ALFA
22-01-2009, 09:15
......
Още може откъм толерантност. Вчера в едни от новините имаше репортаж за кандидат-президент в Р. Македония - негър. Човека живее от 30г. там - демек по-стар е от държавата им. Подкрепен от някакво тайно ВМРО.

И за да не съм хептен офф , сам се определям като македонец - 100%-оф българин и християнин. В черква влизам , но не се кръстя - не съм чак акъв лицемер.

pa4ito
22-01-2009, 11:42
По религия съм православен християнин. Не спазвам много строго всички догми и предписания, но от време на време влизам в църква да запаля свещ, да се помоля за живот и здраве и да се прекръстя. Харесвам и източните религии, предимно дзен.
По националност съм Българин. Не ме кефи държавата, но си обичам и харесвам страната. Имах възможност да сменя географските ширини, но не го направих.
По раса май се водя европеидна(бяла) с права, чуплива коса; долихокефален(дълъг) череп и висок ръст.
Май това изчерпва всичко :)

fred
22-01-2009, 16:07
Макар че съм като гъз, всъщност съм католик, а не православен, по кръщение пък.:Suicide:

Бобби
22-01-2009, 17:05
Няма ли езичници...:dunno:

Crusader
22-01-2009, 23:51
Замириса ми на нацисти и комплексирани националисти.
Аз се определям като ПРАВОСЛАВЕН християнин. Недейте да забравяте, че не е достатъчно да се каже просто"християнин". :bath:

Кой си ти бе, че да ме определяш като "комплексар" и "нацист" и каво си направил за тая държава и в защита на тъй прославената православна вяра а?
Кат не ти изнася иди и си дай гъза на Доган и кохортата му!
Такива форумни мъжкари съм ги виждал като стане напечено колко струват....и се моли да има повечко като мен "комплексари" иначе на тая държава ще и турите кръста.....


П.С. До мода: мангалите са си мангали, колкото и да искат да им казваме "роми"!

П.П.С. Мнагал е църковен съд за кадене на тамян!

Pinky
23-01-2009, 00:25
Ми, нацист си, Владе. Такива са ти убежденията. И на черното, бяло да кажем, не става. Нито си първият военен с промит мозък, нито ще си последният. Ама дразниш - вредиш, когато налагаш _и ти_ различно отношение заради необективни принципи.
А относителната дефиниция, би гласяла, нещо, което човек не си избира сам.

Crusader
23-01-2009, 00:46
...Вече съм полицай...тва от няколко месеца, напуснах армията...какво пък ся си имате един полицай-нацист:rotfl: ....ама поне честен!

Pinky
23-01-2009, 00:48
Вълка кожата...
Както и да е. Ако за момент се опиташ да приемеш друга гледна точка, може и да имаме дискусия.

Crusader
23-01-2009, 01:03
Кожата ли...все е тая кожата и държавата...не се оплаквам, вярно никога няма да карам нова кола с тоя занаят, детето ми ще ходи в държавно училище, няма да видя скъпите хотели в Гърция и Турция, обаче мама му стара все някой трябва да е честен и да му стиска да си отстоява позицията...и да не превива гръб пред конюнктурата /брей каква купешка дума, аз ли я казах../, щото една държава се крепи на принципи...
Ще питаш кво общо имат принципите и мразенето на магалите...имат, част от разбиранията ми са такива.... и сега да взема да се напъна че да харесам циганите, щото да съм толерантен...нееее, хай доброто което мога да направя за тях е да съм справедлив към тях...айде лека, че утре пак на смяна познай "контингента" ни как се самоопределя...

търтей
23-01-2009, 10:07
не бе батко никой н ете кара да ги харесваш
толератнтостта няма нищо общо с харесването

ама пак те питам - мразиш ли котката щото яде мишки?

Susscrofa
23-01-2009, 10:35
не бе батко никой н ете кара да ги харесваш
толератнтостта няма нищо общо с харесването

ама пак те питам - мразиш ли котката щото яде мишки?

Неберемедов, представи си, че си си направил един уютен и прекрасен дом. Твой си дом. Ти си си го устроил, оформил и си създал вътре някакъв ред. Оказва се изведнъж, че някой някъде е решил при теб да заживее друг човек, който обаче има коренно различен манталитет, култура и начин на живот. Храни се по различно време, спи по различно време, не харесва твоите картини, не харесва твоите навици и разбирания за живота, нещо повече, този човек постепенно се опитва да наложи свой режим и ред в "твоят" дом. Ти няма да го харесваш със сигурност, но ДО КОГА ще си толерантен. Ще намерите ли златната среда, ако фундаментално се различавате в начина си на живот и навиците си. Толерантността не е с абсолютна стойност. Тя е прекалено разтегливо понятие. :rosso_racers:

Susscrofa
23-01-2009, 10:41
Кой си ти бе, че да ме определяш като "комплексар" и "нацист" и каво си направил за тая държава и в защита на тъй прославената православна вяра а?
Кат не ти изнася иди и си дай гъза на Доган и кохортата му!
Такива форумни мъжкари съм ги виждал като стане напечено колко струват....и се моли да има повечко като мен "комплексари" иначе на тая държава ще и турите кръста.....


П.С. До мода: мангалите са си мангали, колкото и да искат да им казваме "роми"!

П.П.С. Мнагал е църковен съд за кадене на тамян!

Такива като теб, запалиха всички войни в западната ни съседка. Аз няма да ти обяснявам кой съм и какъв съм. Моли се, никога през живота си да не виждаш масов гроб и да не виждаш убиване на деца и жени. Тогава ще разбереш какъв мъжкар си. Гарантирам ти, че при взрив близо до теб ще се напикаеш, но стига толкова. Аз съм си аз и никога няма да мразя някого защото булката се облича в червено и слуша силно музика на сватбата си. Или някой който е решил да вярва в алах. За Доган само ще кажа, че там няма религия, няма етноси там има само пари.

Бобби
23-01-2009, 10:46
Неберемедов, представи си, че си си направил един уютен и прекрасен дом. Твой си дом. Ти си си го устроил, оформил и си създал вътре някакъв ред. Оказва се изведнъж, че някой някъде е решил при теб да заживее друг човек, който обаче има коренно различен манталитет, култура и начин на живот. Храни се по различно време, спи по различно време, не харесва твоите картини, не харесва твоите навици и разбирания за живота, нещо повече, този човек постепенно се опитва да наложи свой режим и ред в "твоят" дом. Ти няма да го харесваш със сигурност, но ДО КОГА ще си толерантен. Ще намерите ли златната среда, ако фундаментално се различавате в начина си на живот и навиците си. Толерантността не е с абсолютна стойност. Тя е прекалено разтегливо понятие. :rosso_racers:
Ако е русо, ще го търпи до време:)...ама сега е на път да смени вижданията си...

fred
23-01-2009, 11:09
Такива като теб, запалиха всички войни в западната ни съседка. Аз няма да ти обяснявам кой съм и какъв съм. Моли се, никога през живота си да не виждаш масов гроб и да не виждаш убиване на деца и жени. Тогава ще разбереш какъв мъжкар си. Гарантирам ти, че при взрив близо до теб ще се напикаеш, но стига толкова. Аз съм си аз и никога няма да мразя някого защото булката се облича в червено и слуша силно музика на сватбата си. Или някой който е решил да вярва в алах. За Доган само ще кажа, че там няма религия, няма етноси там има само пари.

Мда, на приказки всеки е смел, а в живота е друго.
Но войната в западната ни съседка я запалиха комунисти и по точно Милошевич и групата около него, като единствената им цел беше да си запазят властта и облагита.Самата война им донесе още повече облаги и власт до един момент.В крайна сметка това е разпалвало почти всики войни.Значето на православието беше прах и стъв за народа

RPWWD
23-01-2009, 11:21
При толкова нацисти и христиани, айде да добавим един комунист и атеист в списъка :Yeeeehaaa: Държа да добавя, че станах комунист през 1999 година заради Евгени Бакърджиев, дотогава бях яростен седесар, който дори се караше с приятели на политически теми ;-)

Бобби
23-01-2009, 11:28
При толкова нацисти и христиани, айде да добавим един комунист и атеист в списъка :Yeeeehaaa: Държа да добавя, че станах комунист през 1999 година заради Евгени Бакърджиев, дотогава бях яростен седесар, който дори се караше с приятели на политически теми ;-)
"Преоблякал се Илия...и пак от тия"

Susscrofa
23-01-2009, 11:33
Мда, на приказки всеки е смел, а в живота е друго.
Но войната в западната ни съседка я запалиха комунисти и по точно Милошевич и групата около него, като единствената им цел беше да си запазят властта и облагита.Самата война им донесе още повече облаги и власт до един момент.В крайна сметка това е разпалвало почти всики войни.Значето на православието беше прах и стъв за народа

Колега, разпалването е едно, но силата на горене зависи от материала, който сме запалили. Зверствата, жестокостта, това е свързано с МАНТАЛИТЕТА. Знаем добре какво представлява той при:хървати, сърби и шиптъри.

Susscrofa
23-01-2009, 11:38
"Преоблякал се Илия...и пак от тия"

Бобииии, искам да идвам при теб на уроци. Темата ще е "как да казваме много, с малко думи", ще си цакам, ако трябва. :rosso_racers:

Бобби
23-01-2009, 11:59
Бобииии, искам да идвам при теб на уроци. Темата ще е "как да казваме много, с малко думи", ще си цакам, ако трябва. :rosso_racers:
...бебок за тебе безплатно братле;
Напиши две страници, след това редактирай...и ще останат тия думи дет ти трябват!
Трябва те водим на някоя река да търсим злато!!
...цял ден като тръскаш ситото....ще видиш колко златни люспи остават на края!
п.с....ей това ако го редактираш....си отличник:big_whoops:

Crusader
23-01-2009, 12:55
Такива като теб, запалиха всички войни в западната ни съседка. Аз няма да ти обяснявам кой съм и какъв съм. Моли се, никога през живота си да не виждаш масов гроб и да не виждаш убиване на деца и жени. Тогава ще разбереш какъв мъжкар си. Гарантирам ти, че при взрив близо до теб ще се напикаеш, но стига толкова. Аз съм си аз и никога няма да мразя някого защото булката се облича в червено и слуша силно музика на сватбата си. Или някой който е решил да вярва в алах. За Доган само ще кажа, че там няма религия, няма етноси там има само пари.

Объркал си рейса пич!
Имам 2 мисии зад граница, едната на балканите едната в близкя изток, видял съм войната в Сърбия, виждал съм и масов гроб /току що разкопан/, изстрела от ПГ мина на няколко метра от джипа ни ..на едно друго място по на изток....и трупове съм виждал ...пресни, знаеш ли как мирише кръвта пич, а знаеш ли колко тежи АК...представа нямаш, а знеш ли що паля свещ на всеки 27 декември...
Гарантирам ти че съм 10 пъти повече мъжкар от теб, подобни безпринципни мекотели съм виждал, и свирка на резаците сте способни да направите само и само да оцелеете...и наричате тва толерантност, дай Ви само да се подлагате и на западна европа и САЩ и на СССР преди 20 години, а сега и на резаците...
...е няма да стане, ние пък си искаме държавата, на теб ако не ти пука с кого ще живееш и дали ще чуваш мюезин или камбана, на мен ми пука, хубавото е че ставаме все повече тия дето ни пука...
...един ден ще променим това...!

RPWWD
23-01-2009, 13:15
"Преоблякал се Илия...и пак от тия"

Що бе, кои са ония/ти ;-)

Susscrofa
23-01-2009, 13:18
Объркал си рейса пич!
Имам 2 мисии зад граница, едната на балканите едната в близкя изток, видял съм войната в Сърбия, виждал съм и масов гроб /току що разкопан/, изстрела от ПГ мина на няколко метра от джипа ни ..на едно друго място по на изток....и трупове съм виждал ...пресни, знаеш ли как мирише кръвта пич, а знаеш ли колко тежи АК...представа нямаш, а знеш ли що паля свещ на всеки 27 декември...
Гарантирам ти че съм 10 пъти повече мъжкар от теб, подобни безпринципни мекотели съм виждал, и свирка на резаците сте способни да направите само и само да оцелеете...и наричате тва толерантност, дай Ви само да се подлагате и на западна европа и САЩ и на СССР преди 20 години, а сега и на резаците...
...е няма да стане, ние пък си искаме държавата, на теб ако не ти пука с кого ще живееш и дали ще чуваш мюезин или камбана, на мен ми пука, хубавото е че ставаме все повече тия дето ни пука...
...един ден ще променим това...!


Чест и уважение имаш от мен ако си военен. Знам добре колко тежи АК и номера си помня. Звучиш малко агресивно малко озлобено. Нормално състояние на духа, ако си бил в епицентъра на военни събития.
Незнам кои сме ВИЕ и кои са НИЕ. На никой не въртя свирки. Като плюеш по запада ти за кой се сражава там, а колега? Или просто имаш повечко излишна ярост и агресия в душата си. Войната и насилието не са за мъжкари, но не ми се навлиза в подробност.
Раздразнението и Гневът се пораждат от Страх, а те водят до отчаяние. Бъди по умерен.:rosso_racers:

търтей
23-01-2009, 13:19
...един ден ще променим това...!

как?
циганите на сатрун, а турците къде?

толерантните турколюбиви недодосени педалчета ще си измрат сами - това е ясно

Pinky
23-01-2009, 13:19
Не си човек от 21 век, със сигурност.
Моят град, моята държава, всичко е мое.

ПП При такъв недостиг на работна ръка и почти никакви минуси, е престъпно отношението ти.

koolio
23-01-2009, 13:44
най доброто което мога да направя за тях е да съм справедлив към тях
Ако наистина е така, значи си толерантен. Толерантност не означава да харесваш някого, а да приемаш съществуването му.
Аз съм толерантен към циганите. Не ги харесвам, ако съм работоадтел не бих назначил циганин на работа, не слушам музиката им и т.н. Но не бих ударил, напсувал, изгонил от дома му и т.н. някого без причина само защото е циганин.

Susscrofa
23-01-2009, 13:55
Ако наистина е така, значи си толерантен. Толерантност не означава да харесваш някого, а да приемаш съществуването му.
Аз съм толерантен към циганите. Не ги харесвам, ако съм работоадтел не бих назначил циганин на работа, не слушам музиката им и т.н. Но не бих ударил, напсувал, изгонил от дома му и т.н. някого без причина само защото е циганин.

Ти освен, че не си толерантен и дискриминираш. Толкова противоречия има в твоето мнение, че се загубих. :big_whoops:

fred
23-01-2009, 13:55
,

fred
23-01-2009, 13:59
:native:
Ти освен, че не си толерантен и дискриминираш. Толкова противоречия има в твоето мнение, че се загубих. :big_whoops:

Предлагам ти да назначиш 10 циганина, познавам такива, които направиха така, после ги уволниха, а единия /циганин / даже по ТВ го показаха, как си търсил работа и прочее, искал човека да работи и тн.- ама след това не го показаха, как е окрал мястото където работи.Напълно подкрепят Кольо в смисъла на изказването.

Susscrofa
23-01-2009, 14:01
Предлагам ти да назначиш 10 циганина, познавам такива, коио ги уволниха, а единия даже навремето по ТВ го показаха, как си търсил работа и прочее, ама след това не го показах, как е окрал мястото където работи.Напълно подкрепят Коляьо

Момент. Аз не казвам, че те не крадат, но това е дискриминативен начин на мислене и е далеч от толерантността.

fred
23-01-2009, 14:05
Момент. Аз не казвам, че те не крадат, но това е дискриминативен начин на мислене и е далеч от толерантността.

Е той иска да каже /аз като говорител на президента/ че няма нищо против тях, ама вижда резултата.Наистина това донякъде е дискриминация, но тази дискриминация я има в цяла европа примерно по най различни начини, тоест в разумни граници

Pinky
23-01-2009, 14:07
:native:

Предлагам ти да назначиш 10 циганина, познавам такива, които направиха така, после ги уволниха, а единия /циганин / даже по ТВ го показаха, как си търсил работа и прочее, искал човека да работи и тн.- ама след това не го показаха, как е окрал мястото където работи.Напълно подкрепят Кольо в смисъла на изказването.

Поне толкова българи мога да ти покажа. И? Сите българи са мързеливи, крадливи и т.н.?

Не, такова е мнението на много хора на северозапад от нас. Създадено от единични бройко. Адекватно?

fred
23-01-2009, 14:50
Поне толкова българи мога да ти покажа. И? Сите българи са мързеливи, крадливи и т.н.?

Не, такова е мнението на много хора на северозапад от нас. Създадено от единични бройко. Адекватно?

Е и това е вярно по принцип, но по при някои групи все пак са повече, вярно е и това че и за това си има причини, едната от тях е безотговорността и липсата на политика в тая област от държавата, ама .. дълга тема.Като цяло сме толерантни

Pinky
23-01-2009, 14:51
Правилно си го написал - при някои групи. При някои социални групи, не етнически.

fred
23-01-2009, 15:01
Мда, но все пак едно наум
Чел ли си новелата "Кармен" /може и да не се казва точно така, но това историята и там произлиза и операта/ на ПРоспер Мериме.Издавана е, има я чат пат настаро - Избрано, от Проспер Мериме.Има няколко новели там, та прочети я, ако не си и ще пообсъдим пак някои неща,:shocking:

Pinky
23-01-2009, 15:10
гледал съм операта, ако върши работа

koolio
23-01-2009, 18:53
Е как така става, че само Фред е разбрал какво искам да кажа?
Живко, при циганите не говорим за единични бройки, а за насаждан с поколения начин на мислене. Ако видя, че някой индивид има различно поведение, ще се отнасям с голямо уважение. Но такъв не познавам.

Pinky
23-01-2009, 18:59
Как па един път не се замисли, бе, Коле? Социални!

koolio
23-01-2009, 19:21
Как па един път не се замисли, бе, Коле? Социални!
Най-мразим да мислим. И га мислим, мислим бавно и мъчително. И скърца.
А като стана дума за замисляне, ти замислял ли си се защо циганите спадат към най-ниските социални групи? И дали правят усилия да преминат към някоя друга?

Mind_Control
23-01-2009, 21:15
не бе батко никой н ете кара да ги харесваш
толератнтостта няма нищо общо с харесването

ама пак те питам - мразиш ли котката щото яде мишки?

Не, ама мразя циганите щотото са крадливо племе. Не всички котки ядат мишки, както и не всички цигани крадат! Я се замисли те защо по целия свят не могат да се интегрират и има проблеми с тях!

Pinky
23-01-2009, 21:24
Най-мразим да мислим. И га мислим, мислим бавно и мъчително. И скърца.
А като стана дума за замисляне, ти замислял ли си се защо циганите спадат към най-ниските социални групи? И дали правят усилия да преминат към някоя друга?

Защото всичките им опити биват грубо потушени от Крузейдъра?

fred
23-01-2009, 22:01
гледал съм операта, ако върши работа

Не е така, в смисъл, прочети новелата :wow:

koolio
23-01-2009, 23:08
Защото всичките им опити биват грубо потушени от Крузейдъра?
Не. Защото не искат.

Pinky
24-01-2009, 06:06
Не ми се струва нормално, естествения човешки стремеж към самоусъвършенстване да подминава избирателно точно една етническа група без причина.

PEPI-2ALFA
24-01-2009, 07:13
Не ми се струва нормално, естествения човешки стремеж към самоусъвършенстване да подминава избирателно точно една етническа група без причина.
Не е нормално , но явно другите стремежи в някои групи надделяват.

pa4ito
24-01-2009, 23:37
Не ми се струва нормално, естествения човешки стремеж към самоусъвършенстване да подминава избирателно точно една етническа група без причина.
Не си прав, при тях също го има този стремеж, ама към техните умения, по-известни като "ловки пръсти" :-)

Crusader
25-01-2009, 11:23
Защото всичките им опити биват грубо потушени от Крузейдъра?

Е айде ся, на мангалите Крусейдъра им виновен, що, щот ги мързи, и щот е по-лесно да краднеш, нежели да поработиш.
Гледай снощното предаване ОФ на Карбовски, има фрапиращ пример на "циганска толерантност"
И в същност на мен не ми се налага да се пъна, за да привличам мислещи като мен, те мангалите сами наливат вода в моята мелница...
...понякога се чудя на кого ме е яд повече, на мангалите щото са крадливи и ги мързи или на българите, щото са овце....

И за да не е изказването ми пълен офф...
...самоопределям се като средностатистически българин, религиозен /не фанатик/, честен /до колкото мога/, принципен /може на някого да не допадат принципите ми.../,...

Stoyan Georgiev
25-01-2009, 22:09
Защото враговете на България още помнят удара “На нож”.
Защото нито едно българско бойно знаме, никога не попадна в плен.
Защото моят народ създаде и съхрани през вековете своята писменост и култура.

да допълня, че се чуствам и като ГОРД БЪЛГАРИН !!!!!!

Бобби
26-01-2009, 11:17
Защото враговете на България още помнят удара “На нож”.
Защото нито едно българско бойно знаме, никога не попадна в плен.
Защото моят народ създаде и съхрани през вековете своята писменост и култура.

да допълня, че се чуствам и като ГОРД БЪЛГАРИН !!!!!!
:bravo:....хубаво е повечето момчета на твойта възраст да разсъждават така!
Лошото е, че са на изчезване...