PDA

View Full Version : Толерантни ли сме?



търтей
22-01-2009, 10:21
до ден днешен не мога да проумея как уж интелигентни хора могат да мразят някого само защото е негър или циганин

ако приемем клишетата че негрите смърдят а циганите са мързеливи то пак за ги мразиш е като да мразиш котката понеже яде мишки

PEPI-2ALFA
22-01-2009, 10:26
Почти.
Ще цитирам 1 моя леля: "Аз не мразя циганите , искам просто ... да ги няма"
:no:

bass
22-01-2009, 10:31
Ми аз негрите ги намразих в ранните студентски години, когато се занимавах (и) с предпечат, защото много трудно се балансират снимки с тяхно и на бели хора едновременно участие :tooth: За щастие вече не съм в този бизнес, та пак настана всемирна хармония и либофф :mr-t:

п.п. Добре че Обамата го избраха чак сега, а не по онова време, че щеше да ми се такова таковата, хахаха

Speeder
22-01-2009, 10:34
Аз ги ненавиждам, защото усещам как бавно ситуацията с малцинствата в България заприличва на тази в Щатите.
Тъпото е , че те не се борят да са равни , а да са нещо повече, или поне така се получава.
Представям си след десетина години някой циганин или турчин като викне дискриминация и ти излизаш виновния.
Да не говорим , че все още циганите са толкова надолу, че стават само за строежите, но някой ден това ще се промени и тогава ще ревем.

И все пак има работливи и честни цигани, към които отношението ми е като към хора! Защото са си го заслужили!

DerMeister
22-01-2009, 10:39
Ако ще и наследник на Айнщайн или Стивън Хокинг да е, щом живее и се държи като излязъл от X век съм абсолютно нетолерантен. Който иска да живее в лайна, кочина и анархия да си намира такава държава.

PEPI-2ALFA
22-01-2009, 10:43
Ако ще и наследник на Айнщайн или Стивън Хокинг да е, щом живее и се държи като излязъл от X век съм абсолютно нетолерантен. Който иска да живее в лайна, кочина и анархия да си намира такава държава.
:thumbup:

hsr
22-01-2009, 10:43
Почти.
Ще цитирам 1 моя леля: "Аз не мразя циганите , искам просто ... да ги няма"
:no:

Много точно го е казала леля ти!
Едва ли са много хората, които наистина ги мразят и биха ги "направили на сапун" ако можеха :)

ФЕРАРИСТ
22-01-2009, 10:50
Аз лично пък негрите ги уважавам къде - къде повече от някой други раси....

hsr
22-01-2009, 10:58
Аз лично пък негрите ги уважавам къде - къде повече от някой други раси....

Негрите са съвсем друга работа. Неведнъж са доказвали, че сред тях има много интEлигентни, образовани, способни, достойни за уважение и т.н. хора.
Докато циг..опсс ромите.. :dunno:

Speeder
22-01-2009, 11:12
Самата дума 'толерантен' не ми харесва! Звучи като смирен, примирен, апатичен.
А аз още не съм се предал. :ritter:

bager
22-01-2009, 11:17
толерирам - търпя, понасям, позволявам, разрешавам, допускам
По смисъла на думата май съм толерантен, но нищо повече!

pa4ito
22-01-2009, 11:31
хората са си хора независимо от цвета на кожата, ръста или обема който заемат в пространството. Характера и поведениет е нещото което някой мрази и което оприличава с цялата общност или етнос. Само че това се формира при условията в които се изградил индивидът. При положение че ромът е живял цял живот с пренебрежително отношение към него, всеки го гледа подозрително и чака той да открадне нещо и го имат за 2-ра ръка човек... ами нормално е да се държи така. Познавам и роми и турци, че и един-двама негри(от студентски години). Ами нормални хора са си. Също така нямам нищо против мюсюлманите, но имам много против криворазбрания им фундаментален ислям, който според тях гласи, че джихад се превежда като война в буквалния смисъл.

Stoyan Georgiev
22-01-2009, 12:40
всички са зелени... светло зелени тъмно зелени..


аз се имам за толерантен, по принцип не мразя на расова основа, а на база това дали някой ми навлиза в личното пространство без мое разрешение и дали работят.

към черните не изпитвам нищо лошо, всички сме хора като хора... цвета на кожата е без значение

има доста етнически българи, които ме дразнят много много повече от доста честно работещи цигани.

в бургас чистачката на входа ни е една циганка - 4 деца... жената работи на 6-7 места (и не смао като чистачка) мъжа и работи на 2 места с половин работен ден също......... и си изхранват децата с честен труд ! не ъсм ги чул да се оплачат нито веднъж, или да поискат просия

кажете ми такъв човек как можеш да го мразиш ?

расистите искам да ми отговорят - С КАКВО ТОЗИ ЧОВЕК е по-малко достоен от вас или с какво точно ви бърка в здравето , че да използвате думата МРАЗЯ по негов адрес


а за турците - 90% от тях са по-хора от нас !!!!!!!!!!!!! фундаменталисти ги има от всяка религия, нашите просто боравят с други средства ;)

Speeder
22-01-2009, 13:28
всички са зелени... светло зелени тъмно зелени..


аз се имам за толерантен, по принцип не мразя на расова основа, а на база това дали някой ми навлиза в личното пространство без мое разрешение и дали работят.

към черните не изпитвам нищо лошо, всички сме хора като хора... цвета на кожата е без значение

има доста етнически българи, които ме дразнят много много повече от доста честно работещи цигани.

в бургас чистачката на входа ни е една циганка - 4 деца... жената работи на 6-7 места (и не смао като чистачка) мъжа и работи на 2 места с половин работен ден също......... и си изхранват децата с честен труд ! не ъсм ги чул да се оплачат нито веднъж, или да поискат просия

кажете ми такъв човек как можеш да го мразиш ?

расистите искам да ми отговорят - С КАКВО ТОЗИ ЧОВЕК е по-малко достоен от вас или с какво точно ви бърка в здравето , че да използвате думата МРАЗЯ по негов адрес


а за турците - 90% от тях са по-хора от нас !!!!!!!!!!!!! фундаменталисти ги има от всяка религия, нашите просто боравят с други средства ;)

Малко са хората , които ненавиждат ромите или турците заради цвят или религия.
Не ме интересува колко някой е черен. Сигурно и аз съм черен във Финландия...

Иначе е много лесно да си стоиш пред компютъра и да си пишеш на топло.
На най-толерантните им пожелавам пред къщата или блока им да им се изсипе един катун за 2-3 дни . Да видим тогава дали няма да се оключат у тях.
И дали бихте ги поканили на по една ракийка. Ей така по съседски.
Дали тогава ще сте толкова милосърдни ? И бихте ли пуснали децата си да си играят с така добрите циганета?

Stoyan Georgiev
22-01-2009, 15:41
Малко са хората , които ненавиждат ромите или турците заради цвят или религия.
Не ме интересува колко някой е черен. Сигурно и аз съм черен във Финландия...

Иначе е много лесно да си стоиш пред компютъра и да си пишеш на топло.
На най-толерантните им пожелавам пред къщата или блока им да им се изсипе един катун за 2-3 дни . Да видим тогава дали няма да се оключат у тях.
И дали бихте ги поканили на по една ракийка. Ей така по съседски.
Дали тогава ще сте толкова милосърдни ? И бихте ли пуснали децата си да си играят с така добрите циганета?

ти май въобще не прочете това, което написах

това дето си го написал няма нищо общо с това , което аз написах

ти между расизъм и непоносимост към измекяри правиш ли разлика ?

тука става въпрос за РАСИЗЪМ - т.е. РАЗОВА НЕТОЛЕРАНТОСТ ИЛИ ПРЕДУБЕДЕНОСТ !

аз докато не видя някой какъв е като човек, дали е той мързел и измекяр или пък човек , който не седи и чака да го нахранят ами работи не съдя по него по това какъв език говори или с какъв цвят на кожата е !


аз си пишем на топло пред клавиатурата вкъщи, щото е студено да си го изкарам на улицата компа, ама това не значи , че нямам опит в комуникацията с нашите мургави сънародници ;)

Stoyan Georgiev
22-01-2009, 15:43
и ето имам конкретен въпрос към теб

идвай айше , тя работи честно на 2-3 места, къде като чистачка, къде като готвачка, къде като перачка...

айше през живота си не е поискала и 1 стотинка на заем или да изпороси

НО айше е мургава и има цигански диалект...


с какво айше е по-малко достоен гражданин на китната ни държава и с какво тя е заслужила предубедено отношение от Гошо, Ванката или Апостол....

Speeder
22-01-2009, 15:50
Това е относно Айшето:

.......

И все пак има работливи и честни цигани, към които отношението ми е като към хора! Защото са си го заслужили!


Иначе втората част на поста ми не е лично към теб или по повод твоя пост ;)

търтей
22-01-2009, 15:53
като към хора викаш?
ми те и мързеливите и нечестните пак са хора бе аланкьоолу

Speeder
22-01-2009, 16:00
като към хора викаш?
ми те и мързеливите и нечестните пак са хора бе аланкьоолу

Хора са.
Но отношението е друго ;)

търтей
22-01-2009, 16:08
Хора са.
Но отношението е друго ;)

а не би трябвало

Speeder
22-01-2009, 16:27
а не би трябвало

Еее човек, аз не съм такъв светец.
Не може да се отнасяш към един мухльо като към един достоен човек.
Поне аз не мога.

търтей
22-01-2009, 16:29
Еее човек, аз не съм такъв светец.
Не може да се отнасяш към един мухльо като към един достоен човек.
Поне аз не мога.

може
това всъщност е най-лесния начин да го промениш

morfius
22-01-2009, 16:30
Толерантни ... тая думичка толкова се преекспонира, че ми се иска да кажа НЕ... защото толерантност стана синоним на овчедушие и малоумие.
Но да отсвирим термина и да се върнем на цитираните тук негри и цигани - нито едните, нито другите като абстрактна група ми образуват омраза или негативни чувства.
Конкретни представители на циганите (които ако не знаете не са раса, а етнос) обаче не понасям органически - поради мирогледа и поведението им... наричам го за прегледност манГалитет.

Speeder
22-01-2009, 16:40
може
това всъщност е най-лесния начин да го промениш

Може и да си прав.
Естествено ще се радвам ако някой промени човек по този начин.
Ти пробвал ли си ?

търтей
22-01-2009, 16:46
Ти пробвал ли си ?

старая се

Бобби
22-01-2009, 16:49
:no:.....май още сме тоталитарни!

bass
22-01-2009, 17:29
старая се

Абе аз се чудя как така идиотски партии печелят избори толкова години, а то Търтея бил виновен - с велика последователност се опитвал да ги промени, отнасяйки се към тях като към нормални, работливи и честни. Да се надяваме начи след 10-15 мандата да ся очовечат? :rotfl:

А сериозно - Търти, разбирам ти идеята, ма постановката ти не е поднесена съвсем чисто и ша та бият накрая :-)

търтей
22-01-2009, 17:32
ми помагай де
:)

ПП баш тия партии са много работливи и честни, само че към определени кръгове ;)

Коки
22-01-2009, 18:21
...На най-толерантните им пожелавам пред къщата или блока им да им се изсипе един катун за 2-3 дни . Да видим тогава дали няма да се оключат у тях.
И дали бихте ги поканили на по една ракийка. Ей така по съседски.
Дали тогава ще сте толкова милосърдни ? И бихте ли пуснали децата си да си играят с така добрите циганета?

Че аз и българите съседи не съм ги канил на ракийка :) Стига глупости - да си пиеш ракията с някого е едно (някакъв вид взаимоотнешение, приятелство), а да си толерантен е съвсем друго.

Въпросът е следният: ако утре открият крадеца на тасовете на Муроман и той се окаже циганин, как ще реагира Муроман (или ти ако си на негово място); а ако се окаже, че е българин дали реакцията ще е същата?

Е, толерантният човек ще реагира еднакво и в двата случая, а нетолерантният - не.

П.П. Досега нито един катун не е паркирал пред нас. Но мнозина българи са паркирали просташки и безогледно и ме дразнят точно толкова, колкото и ако бяха цигани.

mirchozo
22-01-2009, 18:47
Ей спорове спорове, ората са си го казали бре "разни хора разни идеали".
Аз лично не съм от най-толерантните спрямо ромите,верно има и нелоши измежду тях работливи,"честни",но това са колко 10% май,а другите 90% ?При тях поговорката "всяко стадо си има черна овца" е в добрия смисъл,т.е. черните овци са тия цигани дето всички ние ги уважаваме заради някакви тяхни качества.Това ми е мнението за циганите,не искам и да засягам никой,нека си живуркат,да си работят,и да не ме занимават.Най ми е грозно някой кат каже че били онеправдани,нямало за тях все работа и т.н. Е,аз в момента като съм без работа,да не би да съм тръгнал по улиците да прося или да крада?
Иначе толерантността ми към другите раси,било то негри,китайци и всякакви,си е като към всеки един нормален човек,всеки си има някакви качества,било то достойни или не чак толкоз.

Pinky
22-01-2009, 19:18
А ако цял живот не са те взимали на работа заради етническия ти произход?

dimo
23-01-2009, 00:25
А вие замисляли ли сте до колко те са толерантни към нас .Най - лесно е да си толерантен към такива, с които нямаш вземане-даване, например колко от вас мразят ескимосите да речем ....

Pinky
23-01-2009, 00:29
Предполагам, че много цигани мразят българите.
Нормално, бих казал, при положение, че от малък, ако се разхождаш, те псуват и бият на етнически принцип.
И се събираме пак с другата тема. Насилието, ако отвръщаш пак с насилие, се завърта. И око за око, зъб за зъб; око за око, зъб за зъб.

Коки
23-01-2009, 01:27
А вие замисляли ли сте до колко те са толерантни към нас....

Това няма никакво значение. Темата е дали ние сме толерантни.

tokata_pz_flex
23-01-2009, 02:17
Не сме толерантни :) Работата е там , че и те ни мразят . Така че , всичко е 6 .

Бобби
23-01-2009, 08:14
Как да ги толерирам като ми свиха тасовете на колата мангустите.:jason2:
...ония "хубавите" ли?
чак мене ме яд..но все пак крадеца е бил толерантен към теб, знаеш защо!!!...не и отиваха!

Pebles
23-01-2009, 11:42
Аз не харесвам циганите-има цигани който си работят и си изкарват прехраната по честен начин.Но повечето са отвратителни-държат се нагло и са толкова много че ние българите съвсем скоро време,ще сме гости в собствената си държава.Наскоро едно дете с майка си вървят пред мен и дете вика:мамоооо циганин и майката : -Тихо да не те чуят....Мисля че повечето българи се страхуват от циганите.
Към турците кво да кажа има хора и хора.....Но като се сетя колко години сме били под тяхна опека и днес пак ни управляват.Та ние държава ли сме управлявани цял живот от турци.........И после що ги мразим....ами всеки си има няква причина......

Crusader
23-01-2009, 13:02
...толерантни ли сме..

Не, и не искам да бъда!

ФЕРАРИСТ
23-01-2009, 13:12
П.П. Досега нито един катун не е паркирал пред нас. Но мнозина българи са паркирали просташки и безогледно и ме дразнят точно толкова, колкото и ако бяха цигани.
Това със сигурност се дължи на факта че около вас жибеят повече бледолики предполагам......

Коки
23-01-2009, 17:27
Това със сигурност се дължи на факта че около вас жибеят повече бледолики предполагам......

А ти да не живееш в Лозенец?

fred
24-01-2009, 22:14
Васил Левски е бил толерантен, този който е живял по време на турското робство, както и всичките ни възрожденци.Не съм чел един ред с обратното мнение.Да сте чули след Освобождението да има погроми на турци, Куклусклан в български варинат?Не, защото не е имало нужда, имало е държавност.Когато се повяват много банди, се приема закон в тази насока /по времето на Стамболов май/ и бързо се ликвидират, но няма закон против турците, джамиите и т.н.
Комунистите, през 20 и 30 те години на миналия век, под влияние на руската ком партия прокарват тезата за "братско сътрудничество" и многонационалните общества,които комунизма ще обедини.На практика обаче са правили точно обратното.Плод на тази политика е и македонската нация, както винаги в тоя мит участват много българи, като най известния например е Георги Димитров, така наречения още Жоро Тарабата, дефакто национален предател.По времето на Живков турците се приемаха с предимство в БКП, университета, на работа, имаха вестник на турски /Нов живот или Нова светлина ли, нещо такова беше/.Като обаче се появят проблемите, най лесно е да посочиш някои виновен за проблемите-в Германия евреите по времето на Хитлер, у нас пък турците, по времето на бай Тошо, след 1975 г.
Сега, както по времето на Хитлер, много комунисти издигат националистическата нишка, за да могат да обират гласовете на баламурниците, такава е и Атака, псевдо опозиция.ДПС е придатък на БКП, както и АТака.
Иначе аз съм за толератност, но както е казал Левски-всички да спазват законите, а законите не се спазват и от българите, както и за държава, основана на принципите на християнството, като морал и поведение.Защото съвременните западни общества според мен подценяват големи мюсулмански маси, които се населват в ЕВропа от десетилетия и не могат да се идентифицират с европееца.

mirchozo
25-01-2009, 01:48
сори за спама ама,хора замисляли сте се дали и към нас са толеранти другите държави от Европейския съюз,ми според мен за тях ние сме циганите дошли от неква си България.Е верно има много кадърни хора(БЪЛГАРИ)дето са се реализирали тук там, но като цяло май това е отношението им към нас.
Както казал един работодател дошъл в България - "абе тука много индианец беее".Това истина,между другото.

soulfly
25-01-2009, 09:24
Работех до скоро в т..ска фирма и там т..ците мразеха циганите, че били прости, циганите ги мразеха на свой ред по същата причина, 1-те им викаха "кафеви", ония пък анадолци .. аве българите бяхме над тея глупости и им гледахме сейра :-) ..факт е, че ромски или т..ски учен няма..

pr_00f
25-01-2009, 09:35
..факт е, че ромски или т..ски учен няма..

Глупости на търкалета.

Crusader
25-01-2009, 11:11
Накой да гледа снощи ОФ?
Как ще обясните на дядо Христо, ветеран от войната, фелдшер, 40 години работил за тая държава, та ще му обясните ли кво се случва с къщичкат му в с. Мечка Плевенско?
Ще съм толерантен когато към, семейството ми, нацията ми и расата ми са толерантни, не ми пука дали ще ме наречете нацист, шовинист, или каквото там се сетите...мангалите или ще станат примерни граждани на тая държава или ще мрат!

PEPI-2ALFA
25-01-2009, 12:33
Накой да гледа снощи ОФ?...
Аз. Докато гледах си мислех точно за тия теми тук. Даже и други мисли ми дойдоха , ама айде да не съм толко подозрителен.

търтей
25-01-2009, 17:56
Аз. Докато гледах си мислех точно за тия теми тук. Даже и други мисли ми дойдоха , ама айде да не съм толко подозрителен.

Сподели за тия дето сме го изпуснали, моля :)

PEPI-2ALFA
25-01-2009, 18:11
Сподели за тия дето сме го изпуснали, моля :)
Съдържанието на предаването Crusader го е обяснил добре. А не мен ми се върза с тия теми , дето ги пускаш напоследък тук в "политическия" раздел.:gruebel:

Pinky
25-01-2009, 18:20
Ами не съвсем.

PEPI-2ALFA
25-01-2009, 18:46
Ами не съвсем.
Предаването беше за къща на дядо в съседство с циганска къща. Дядото се оплаква че "добрите съседи" ми рушат къщата (предаването не го гледах много внимателно за това ако не препредавам точно , не е умишлено). Снимаха стени с извадени кабели , дядото казваше за изнесени железа и дърве , които комшиите ползват за огрев. Такива работи. Карбовски го питаше за отношението му към циганите въобще (тук направих връзката с темите във форума) и дядото разказа как като фелдшер прегледал стария циганин и му ... айде да ну му е спасил живота , но му е спестил доста усложнения. Младия циганин в същото (почти) време му откраднал нещо ( за ел. бормашина ли говореше ...) и когато дядото се оплакал на стария , ония почти го зашлевил. Общо взето това се сещам от предаването.

Pinky
25-01-2009, 18:55
така, дай сега да потърсим във форума дали някой е писал, че всички цигани са пичове, та дрънкат

Crusader
25-01-2009, 18:58
Пропусна да кажеш защо англичани повече няма да се върнат тук или да похарчат и пени за имот у нас. Пропусна на разкажеш за чорлавата циганка, която се нахвърли върху дядото и екипа и за нейната "толерантност" и за това как ние българите сме се превърнали в заложници в собствената си държава...
...Лошото е че ако се опташ да си справедлив, те обвиняват е "етническа нетърпимост"...как ли пък съм толерантен към евреи, арменци, власи...как пък само циганите ми бъркат в очите а ...и защо ли ?

Pinky
25-01-2009, 19:05
Дали защото нещо не достига, за да се разбере проблема?

fred
25-01-2009, 19:15
Накой да гледа снощи ОФ?
Как ще обясните на дядо Христо, ветеран от войната, фелдшер, 40 години работил за тая държава, та ще му обясните ли кво се случва с къщичкат му в с. Мечка Плевенско?
Ще съм толерантен когато към, семейството ми, нацията ми и расата ми са толерантни, не ми пука дали ще ме наречете нацист, шовинист, или каквото там се сетите...мангалите или ще станат примерни граждани на тая държава или ще мрат!

А бълрагите дето крадат и не са примерни граждани, да живеят ли да мрат ли.,,,,,,

Pinky
25-01-2009, 19:17
Добре, ще се опитам да обясня нещо. Харесваме или не харесваме, няма голямо значение. Не можем да се отнасяме с коя да е етническа или социална група по различен начин. Трябва да променяме тези, които не харесваме в положителна насока, защото с игнориране не се получава - прекалено скъпо излиза, в прекия смисъл.

fred
25-01-2009, 19:19
Добре, ще се опитам да обясня нещо. Харесваме или не харесваме, няма голямо значение. Не можем да се отнасяме с коя да е етническа или социална група по различен начин. Трябва да променяме тези, които не харесваме в положителна насока, защото с игнориране не се получава - прекалено скъпо излиза, в прекия смисъл.

Съгласен съм, това е в крайна сметка, като подхода обаче трябва да е различине, според групата

fred
25-01-2009, 19:20
Пропусна да кажеш защо англичани повече няма да се върнат тук или да похарчат и пени за имот у нас. Пропусна на разкажеш за чорлавата циганка, която се нахвърли върху дядото и екипа и за нейната "толерантност" и за това как ние българите сме се превърнали в заложници в собствената си държава...
...Лошото е че ако се опташ да си справедлив, те обвиняват е "етническа нетърпимост"...как ли пък съм толерантен към евреи, арменци, власи...как пък само циганите ми бъркат в очите а ...и защо ли ?
Ами те повечето си живеят, ти ако мислиш че там ямайски негър е по честен..............:Bolt:

Crusader
25-01-2009, 19:22
А бълрагите дето крадат и не са примерни граждани, да живеят ли да мрат ли.,,,,,,

...and justice for all...ей за тва си мечтая!

търтей
25-01-2009, 19:29
...and justice for all...ей за тва си мечтая!

е тогава кво значение има дали е циганин или швед???

Crusader
25-01-2009, 19:39
У булгаристан има, ако "награбиш" циганите си "нетолерантен" а на мен шефа ми казва "по полека, че кат дойдат тия от хелзинкския комитет..." е как да си върши човек работата и да справедлив...
...да го духат мангалите от хелзинкския комитет, така я разбирам аз и така ще си я върша...да видим до кога!

Pinky
25-01-2009, 20:02
Подкрепям гледането по еднакъв начин, независимо от обстоятелствата, но ти по никакъв начин не показваш, че не си непредубеден. И предубежденията ти най-много да помогнат на някой циганин, ако си призован в съда.
Та, усещаш ли как ме прецакваш?

koolio
25-01-2009, 20:22
Май няма две мнения, че отношението към престъпниците трябва да е еднакво и справедливо, независимо от етническата им принадлежност. Проблемът е там, че когато трябва циганин да си понесе отговорността, се появяват разни съмнителни и нелегитимни организации като Хелзинкски комитет и т.н. и започват да дуднат за дискриминация. Което озлобява хората още повече.

Pinky
25-01-2009, 20:26
Честно казано, не е като да няма дискриминация и преди, и сега. Възродителният процес, отношението на много хора и т.н.
Мисълта ми е, че някои организации с право гледат подозрително. Но ако всичко е направено както трябва, не би следвало да има проблем.

koolio
25-01-2009, 20:58
Не сме в спам раздела, дай по-сериозно.

Ок, м-то го изтрий, ма кво общо има възродителният процес със циганите?

Stoyan Georgiev
25-01-2009, 21:01
Ок, м-то го изтрий, ма кво общо има възродителният процес със циганите?

той ти говори за дискриминацията през годините , и именно възродителния процес не е най-добрия пример за расова/религиозна търпимост ;)

Perdaha
25-01-2009, 21:01
Абе еи хора за ква [...] толерантност и кви пет пари говорите вие тука ли живееете........радвайте се че още се казва България тая държава ама скоро можеби няма.... няма толерантност освен че са мързеливи а са и нагли и....АБЕ ЦИГАНИ

Изобщо, колега, дръж се на нивото на останалите участници, много те моля.

Pinky
25-01-2009, 21:02
Насилствената смяна на имената на мюсюлманите.
Сега, няма да влизам в подробности, но част от циганите са такива.

Както и, че самият акт издава нетърпимост към различните.

Но нека не задълбаваме в това.

koolio
25-01-2009, 21:50
Насилствената смяна на имената на мюсюлманите.
Сега, няма да влизам в подробности, но част от циганите са такива.

Както и, че самият акт издава нетърпимост към различните.

Но нека не задълбаваме в това.
Много се отнесохме от темата. Никой не спори, че възродителният процес е върховна простотия, но няма нищо общо със социопатното поведение на циганите.

И да, към различните, които крадат, не се къпят и паразитират на гърба на данъкоплатците, имам особена нетърпимост. Айде сега обяви и мене за нацист.

Pinky
25-01-2009, 21:54
Добре, какво правим? Натискаме ги да си седят в блатото?

Stoyan Georgiev
25-01-2009, 21:56
Добре, какво правим? Натискаме ги да си седят в блатото?

между другото, ми прави впечатление, че голяма доза от хората не си дават сметка, че нетърпимостта не означава непременнно и негативно действие.

първо трябва да ги образоваме и възпитаме, когато не проработи - тогава в блтото или затвора ако го заслужава.

Pinky
25-01-2009, 21:59
Именно. Просто сегашното положение не е вариант.

koolio
25-01-2009, 22:02
Добре, какво правим? Натискаме ги да си седят в блатото?
Не. Като за начало ги научаваме, че са длъжни да спазват законите и обществените норми. Ако не става доброволно - а е исторически доказано, че не става - със сила. Но в рамките на закона. Другото само ще си дойде.

търтей
25-01-2009, 22:05
Именно. Просто сегашното положение не е вариант.

Че не е всички са съгласни, само че промяната на положението изисква активни действие от нас, а ние явно не сме толерантни или в по-добрия случай сме пасивно безразлични.
А то си трябват активни действия или иначе казано трябва да им помогнем да излязат от блатото.

ПП Циганите не са крадливи, крадливи са клептоманите. Братята крадат, но това е бизнес.

Derry
25-01-2009, 23:05
Циганите са крадливи, лъжливи, пазарят се и са миризливи. Аз не съм толерантен към тях. Не ги мразя и няма да ги изтрепя, но не ги искам около мене. Много рядко има редовни от тях. Към турците си имам предубеждения. Всички сме хора все някак ще се разберем, но нека всеки си живее с неговите си хора.

old alfist
25-01-2009, 23:59
Всички знаем какви би трябвало да бъдем и какво би трябвало да направим с циганите, но който ежедневно контактува с тях се сблъсва с реалната дейтвителност, която е твърде трагична. Истинска случка :
С доктор в едно село, пием кафе на сянка пред местната кръчма. Излиза циганина от Кметството, взел социалната си помощ и моментално към заведението. Когато видя доктора великодушно пожела да го черпи с уиски, на което той естествено отказа. В същото време, децата му са болни и имат нужда от лечение. За около един час, въпреки напомнянията на доктора, че децата му имат нужда от лекарства, почерпи всички в заведението и си взе за в къщи, като по-голямата част от парите може би са били похарчени. Е, какво бихте направили вие конкретно за да се промени това ?
Това е само една случка, за която си спомням в момента.

sp_romeo1
26-01-2009, 00:00
От всичките ми клиенти дет ми дължат пари що ли се сещам само за цигани.Ми те живеят за да ни изработят бе.Верно има работни има и честни ама не си плащат тока повечето.Аз ако не платя 1 месец няма ли да ми опънат шалтера.Още три мильона мислещи като мен и няма кой да им даде работа.Е за тва не ги обичам

bass
26-01-2009, 11:00
Натискаме ги да си седят в блатото?

Не мисля. Дори нашта тъпа държава прави всевъзможни неща да ги закара на училище и да ги задържи там като първа стъпка някаква за вадене от блатото и контейнерите за боклук. Успех да има?
А няма, щото на манго мечтите се простират до бутилката и кебапа вечер. Не знам точно що е така - дали наистина ги кефи примитивния безгрижен живот или просто не са опитвали по-хубаво и не знаят какво могат да имат... И ми е все тая. Аз съм за тва всеки да си живее както иска, стига да не пречи на другите, което значи да спазва законите. А като не ги спазва, да си плаща за лукса - със спрени помощи за деца, които не ходят на училище, никви социални помощи за непокрилите задължителния образователен минимум (е за здрави хора говорим де), да не споменавам за престъпления разни...
От друга страна изобщо не мисля, че стремежът да ги променяме се вписва в толерантността. Нека са си различни, но в рамките на закона и приетите порядки. Не виждам проблем дори да си живеят по каруците - има достатъчно удачни места, но те не са в София или в центъра на който и да е град. За мен няма чак такъв проблем и да не работят и учат - стига да не искат нищо от държавата и околните после. И аз съм решил кат ми писне от държава, данъци и регулация да ода да стаам йети.
От друга страна, чат-пат показват по телевизията като куриоз цигански младежи и квартали, които са решили да излязат от "блатото" - ми нямам проблем с тези хора и тва е! Миналия месец в Капаска на Витошка един дебел манго с пищната си съпруга (и задължителните златни зъби) уреди сметката си (по-голяма от моята, btw :-) ) на почти книжовен български език - повече от половината дебили в парламента не го могат това!
От още по-друга страна, не приемам тумби цигани с ножове да се мотат из кварталите и полицията да не ги съдере от бой. Също като бледоликите хулиганчетата пред парламента, дето мятаха павета безогледно.

Pinky
26-01-2009, 11:22
Работата е въпрос на личен избор. Но за да съществува реален избор, трябва образование. Родителите отнемат избора на едно дете, ако не го пускат на училище. А после, дори и да иска, ще е късно.

Другият въпрос е точно за толерантността. Ако не ти се дава шанс да си изкарваш честно парите, няма какво друго да правиш, освен да чакаш помощи или да ги изкарваш по нечестен начин.

koolio
26-01-2009, 11:29
Работата е въпрос на личен избор. Но за да съществува реален избор, трябва образование. Родителите отнемат избора на едно дете, ако не го пускат на училище. А после, дори и да иска, ще е късно.

Другият въпрос е точно за толерантността. Ако не ти се дава шанс да си изкарваш честно парите, няма какво друго да правиш, освен да чакаш помощи или да ги изкарваш по нечестен начин.
А знаеш ли защо не се дава шанс? Защото даващият шанс обикнвено бива излъган/ограбен според ситуацията. Кажи ми с ръка на сърцето - ти би ли пуснал цигани да работят в дома ти без надзор?

Old Fox
26-01-2009, 11:38
Убу де кво значи не ти се дава шанс да си изкраваш честно парите? На колко от тях им намираха работа в "чистота", а те я отказваха щот по-лесно с помощи. Къде са тия случаи на отказана работа на циганин?
Образованието е задължително, обаче те не си пускат децата за да могат да просят. Тоест те са си закононарушители. Точка. Даже не опираме до толерантност в случая.
Кoolio е прав. Ти работа с циганин вършил ли си? Винаги подхождам без предубеждения към хората, обаче един цветен не съм видял дето да става за работа.

Crusader
26-01-2009, 11:57
А бе аз думам че ставаме повече, ама ...

bouncer
26-01-2009, 12:14
не мразя циганите - мразя циганията!!! мразя да плащам данъци за да могат индивиди учили до 2-ри клас да си купуват плазми с тях! мразя да си плащам сметките, а някои индивиди от години да не плащат и като не им спрат тока да палят коли! мрася да се оплакват че няма работа а да не си пращат на училище! иначе има цигани и мангали. да си мангал не означава задължително да си циганин - има и българи! и то доста

Pinky
26-01-2009, 12:19
Т.е. стигаме до извода, че повечето не харесват (меко казано) системата, а не самите цигани? Изключваме промитите фашистки мозъци.

Old Fox
26-01-2009, 12:55
Къде е проблема на системата с неплатените сметки за ток примерно?

morfius
26-01-2009, 12:57
Т.е. стигаме до извода, че повечето не харесват (меко казано) системата, а не самите цигани? Изключваме промитите фашистки мозъци.

Ще се сетиш...
Няма расизъм в това, тук говорим за поведенчески модели, присъщи на отделни групи - сред циганите тази група е доста по-голяма от колкото сред другите етноси.
И за това си има прични...
Замисли се от къде тръгват те, защо, какъв живот водят у нас и в нормалните държави.

Derry
26-01-2009, 13:00
Самите цигани миат съвсем друга ценностна система, не им се ходи на училище не им се и работи. Това не може да се промени. В комунизма са ги пращали на работа, но доколкото са ми разправяли са живеели на гърба на другите работници, рядко някой да работят съвестно.

От време на време имам работа с цигани и ако се държиш добре с него той почва да не работи и да се оглежда какво да задигне и накрая ти се качва на главата, като действаш по обичайният метод да гледаш кисело и да му се караш от време на време работата върви.

Колегата old alfist много добре го е описал. В едно съседно село на манго по нова година му дават 1500 лв. по някаква линия помощи. Кмета на съседното село муказва да не ги изпиеш върви и си купи храна дрехи и т.н. Манго отива и се връща с портокали, банани и киви за 1500 лв. Цял бус. След 3 седмици плодовете се развалили и манго пак при кмета с молба да му помага, че пак няма какво да се яде. Такъв какво да го правиш?

Та затова, оставяи ги да си живеят, да имат малко страх от българите и каквото искат това да си правят в тяхното си общество, когато се мотаят покрай нас да се съобразяват.

Pinky
26-01-2009, 13:09
Е, ако му стогаще акъла, така ли щеше да направи?
И ми писна да коментираме отделни случаи. Никой не дава за пример етнически българи идиоти, а всички знаем, че ги има в изобилие.

old alfist
26-01-2009, 13:44
Е, ако му стогаще акъла, така ли щеше да направи?

Ако беше нещо друго да му го вкараме, ама то акъл, как да стане.

Pinky
26-01-2009, 14:00
Няма как да стане, ако биват игнорирани.

Old Fox
26-01-2009, 14:13
Добре айде пак се затваря кръга. Къде свършват отделните случаи и къде започва общовалидното?
Дайте примери за игнориране на етноси различни от българския.

koolio
26-01-2009, 15:25
Подозирам, че следващият председател на Хелзинкския комитет ще кара Алфа Ромео.:party:

Derry
26-01-2009, 18:48
Няма как да стане, ако биват игнорирани.

Кой е игнориран и от какво? Манго му дават 1500 пари защото от държавния излишък:
а) плаща си данъците
б) чисто съдебно минало
в) защото е циганин
Отделно тока му се плаща от държавата. На комшийката с минимална пенсия нищо не и се дава от държавата. Тя е Българка, плаща си данъците, ходила е на училище, на работа и сега вече е пенсионерка, демек има доходи. Циганите знаят всякакви тънкости за измъкване на пари. Това не е частен случай, това си е масово. Частен случай е редовен циганин.

Днес с един колега си приказваме за циганите и той предлага да се закарат на остров острова ограден с крокодили за да не бягат. Четири кули с картечници по краищата, викам му, че те няма как да избягат от крокодилите, пък той - ама те картечниците крокодилите ще пазят, циганите да не ги изядат.

Perdaha
26-01-2009, 19:17
Извинявам се ......за предното писание и тона ми..... НО тук се говори за ограмотяване и така да го кажем да цивилизоваме нашите ромски братя...АЗ нямам нищо против но чувам тук много абсурдни твърдения....как да стане това на сила и никои не е спрян да стане "човек "така" да се каже от тях има и такива които познавам завършили образование даже и средно с много приятели и си работи и никак не живее зле......Извод че няма смисъл изкуствено да се правят глупости ако тои е точен човек и с малко разум няма нужда някои да го кара насила и .......на дали ще има каквато и да е игнорация...но както четох тук и съм на същото мнение просто на тях не им се работи само реват и се оплакват лошото е че взе да им се дава и публичност....иии въобще супер безмислени права и привилегии....
Както казах познавам не един от тези хора който с честен труд подчертавам са си добре да не казвам че познавам и такива доста по-добре и от мен и евала на такива не им завиждам....ама за тея дето се говори една част дето още живеят по индиански ми те са си виновни за това и никои друг и не мисля че държавата трябва за такива да отделя такова внимание и да им се дава толкова гластност

Derry
27-01-2009, 02:56
http://news.vestnik24.com/lifestylebg/lifestyle_687072.html

Pinky
27-01-2009, 09:57
Съжалявам, статии от такива вестници не чета.

fred
27-01-2009, 10:07
Та в тая насока на мисли, ето толерантните швейцарци, какъв плакат имат за референдума швейцарците.Не можах да го намеря в нета, ама в 24 Часа има писмо на читател от Швейцария, където е показан и плаката, гарвани кълват Швейцария, гарваните сме ние и Румъния, а референдума е дали да се допуснат българи и румънци до трудовия пазар.
Та така с швейцарската демокрация и толератнсот имат.

SFINKS
27-01-2009, 10:57
"Държавната" политика е да сме толерантни , ама колкото се може по-толерантни . За нас са миризливи крадливи цигани ама за "Държавата" тва са гласоподаватели ;)

Никой реално не се и опитва да ги образова щото като дойдат избори образован човек не можеш да го купиш за 20 лв .
Точно поради тази причина скоро нищо няма да се промени щото никой няма интерес от това

Аз предлагам Търтея да ходи да живее в гетото да ги учи да пишат и говорят . След занятията като си намери само ключалката на Алфата вече няма да е толкова толерантен :spiteful:

Pinky
27-01-2009, 12:53
Чак такова извъртане на нещата и бате ви Серго не прави.

Бобби
27-01-2009, 16:18
"Държавната" политика е да сме толерантни , ама колкото се може по-толерантни . За нас са миризливи крадливи цигани ама за "Държавата" тва са гласоподаватели

търтей
27-01-2009, 16:22
"Държавната" политика е да сме толерантни , ама колкото се може по-толерантни . За нас са миризливи крадливи цигани ама за "Държавата" тва са гласоподаватели

Боби, ама моля ти се,
и мен да ме почерпат кебапчета и бира и аз ще се усмихвам :)

Ся верно според неонацитата тука съм или циганин или евреин, най-веротянто гадна смес то тия плюс турски отенък ама ко да са праи :smoke:

Stoyan Georgiev
27-01-2009, 16:36
Боби, ама моля ти се,
и мен да ме почерпат кебапчета и бира и аз ще се усмихвам :)

Ся верно според неонацитата тука съм или циганин или евреин, най-веротянто гадна смес то тия плюс турски отенък ама ко да са праи :smoke:

долявам и африканско

morfius
27-01-2009, 16:46
@Pinky - на батя ти Серго извъртаниците тук не можем ги стигна и след 500 години :)

@търтей - Усмихвай се бре, ама не пробутвай тия оправдания за неонацита ... звучат тъпо на фона на ставащото около нас, особенно ако погледнеш теорийката от моята тема.

Бобби
27-01-2009, 16:47
Боби, ама моля ти се,
и мен да ме почерпат кебапчета и бира и аз ще се усмихвам :)

Ся верно според неонацитата тука съм или циганин или евреин, най-веротянто гадна смес то тия плюс турски отенък ама ко да са праи :smoke:
трябваше по обстойно да обърнеш внимание на надписа на тениските!!!!:smoke:

търтей
27-01-2009, 16:53
@Pinky - на батя ти Серго извъртаниците тук не можем ги стигна и след 500 години :)

@търтей - Усмихвай се бре, ама не пробутвай тия оправдания за неонацита ... звучат тъпо на фона на ставащото около нас, особенно ако погледнеш теорийката от моята тема.

Тя теорията се съгласихме, че е вярна. Но циганите не са виновни
Ни най-малко
Те се оправят добре според социалната рамка, в която се движат.
Просенето и кражбите са бизнес и то доста доходен, а не вътрешна необходимост - това мисля е ясно за всички, или греша?

Тъй че що да не вземат 20- лв да гласуват - ми тука чета във форума как изборите нямали значение (от УЖ интелигенти хора) - е като нямат значение що дане вземат 20 лв - все е кяр.
А да спомена ли тия чисти арийци и отявлени неонацита наркомани дето за 300 лв оакаха единствения опит за гражданско общество в последните години?

morfius
27-01-2009, 16:55
трябваше по обстойно да обърнеш внимание на надписа на тениските!!!!:smoke:

Какво да им обръщаме внимание, поредното активно мероприятие - тия тениски бяха от една предизборна кампания на СДС.
Та който може да обясни като как тениски от митинг се озовават чистички, на гърбовете на мръсни екземпляри в деня на изборите ще ми е много забавно.

morfius
27-01-2009, 16:58
Тя теорията се съгласихме, че е вярна. Но циганите не са виновни
Ни най-малко
Те се оправят добре според социалната рамка, в която се движат.
Просенето и кражбите са бизнес и то доста доходен, а не вътрешна необходимост - това мисля е ясно за всички, или греша?

Тъй че що да не вземат 20- лв да гласуват - ми тука чета във форума как изборите нямали значение (от УЖ интелигенти хора) - е като нямат значение що дане вземат 20 лв - все е кяр.
А да спомена ли тия чисти арийци и отявлени неонацита наркомани дето за 300 лв оакаха единствения опит за гражданско общество в последните години?

Някъде да съм казал, че циганите са виновни за всичко?
И те си имат много трески за дялане ... но в случая имам предвид друго, безогледната позитивна дискриминация спрямо тях бие жестоко по вътрешния ни ред точно по теорията на счупения прозорец.
А ако ще спорим дали има или няма такава безогледна - мога да те зарина с примери...
Пък като как и защо се прави вече е по-интересния въпрос?

Колкото до "неонацитата" - кукиш нацисти, беха обикновени дроги и хулиганчета ... на отчет в милицията, които действаха по активно мероприятие.

Бобби
27-01-2009, 16:58
Какво да им обръщаме внимание, поредното активно мероприятие - тия тениски бяха от една предизборна кампания на СДС.
Та който може да обясни като как тениски от митинг се озовават чистички, на гърбовете на мръсни екземпляри в деня на изборите ще ми е много забавно.

Прочети пак и помисли!!!!!:smoke:
..автора им е направил грешка, която за съжаление е вярна:wow:

morfius
27-01-2009, 16:59
Какво да му чета, имах няколко такива вкъщи.
Ти помисли пак...

търтей
27-01-2009, 17:04
И те си имат много трески за дялане ...


факт



Пък като как и защо се прави вече е по-интересния въпрос?


това си струва да се обсъди



Колкото до "неонацитата" - кукиш нацисти, беха обикновени дроги и хулиганчета ... на отчет в милицията, които действаха по активно мероприятие.

за мен всички нацита са идиоти
активното мероприятие (въх кви термини знаеш) също така е безспорен факт
мисълта ми е че тия уж са арийци ама постъпиха хилядократно по-зле от циганите ...
щото то крадене на кокошки до крадене на свобода има огромна разлика

Бобби
27-01-2009, 17:07
Какво да му чета, имах няколко такива вкъщи.
Ти помисли пак...
Ако аз чета тениската..разбирам, че българина съм АЗ...а не тоя дето е носи!!!!....
Ако говорим за приобщаване би трябвало да пише"България това съм аз":smoke:

morfius
27-01-2009, 17:11
Ако аз чета тениската..разбирам, че българина съм АЗ...а не тоя дето е носи!!!!....
Ако говорим за приобщаване би трябвало да пише"България това съм аз":smoke:

Ох аз ли криво обяснявам, ти ли криво четеш...
Логото - България, това си ти! няма грам общо с никакво приобщаване, интеграция и сие... а е предизборен девиз на СДС.

Mirela
27-01-2009, 17:11
Ако аз чета тениската..разбирам, че българина съм АЗ...а не тоя дето е носи!!!!....
Ако говорим за приобщаване би трябвало да пише"България това съм аз":smoke:

до колкото знам за да си българин просто трябва да си роден в България а цинагините не са родени в Узбекистан тоест те са си българи

Бобби
27-01-2009, 17:14
до колкото знам за да си българин просто трябва да си роден в България а цинагините не са родени в Узбекистан тоест те са си българи
Теорията ти е вярна!...но говорим за един надпис на едни тениски използвани за предизборна агитация:smoke:
п.с. виж предната страница на темата!

morfius
27-01-2009, 17:14
мисълта ми е че тия уж са арийци ама постъпиха хилядократно по-зле от циганите ...


Мисълта ти е да сравняваш етническа група с наркоманска група?!?
Наркотиците имат разрушително действие в/у мозъка и разума... усещаш ли се какви сравнения правиш от толерантност :metal:

търтей
27-01-2009, 17:15
арийци - цигани
раса - раса
;)

Бобби
27-01-2009, 17:16
Ох аз ли криво обяснявам, ти ли криво четеш...
Логото - България, това си ти! няма грам общо с никакво приобщаване, интеграция и сие... а е предизборен девиз на СДС.
Тотално сбъркан:screwy:
Всеки си има свое виждане:tequilla:..спора май ни е излишен:smoke:

Stoyan Georgiev
27-01-2009, 17:18
проблема , е че тези така наречени арийци за истинските арийци от хитлерово време биха били славянски материал за сапун

на някои им липсва или образованието или общата култура и нямат и понятие какво се казва в доктрините на хитлер, гьорин и сие. все компания от изроди, смятащи славянските народи за измет, която трябва да бъде изтребена за да се освободи място за висшата арийска раса ;)

morfius
27-01-2009, 17:22
арийци - цигани
раса - раса
;)

Я пак ?!?
Циганите раса ли са :wow:
Май някой бърка етнос и раса :drool:
То не, че арийците са раса... те са малка част от бялата раса.

търтей
27-01-2009, 17:26
Я пак ?!?
Циганите раса ли са :wow:
Май някой бърка етнос и раса :drool:
То не, че арийците са раса... те са малка част от бялата раса.

е така де
за едно и също нещо говорим

morfius
27-01-2009, 17:38
За какво говорим, че поведението на група дроги е същото като на циганите ли :-P
Мислиш ли, че в гетото щяха да откажат тия 300 кинта?

Това просто да видиш как готино се свежда до абсурд една теза :drinking:

Но интересното както казах е друго - като как и защо?

търтей
27-01-2009, 17:39
Това просто да видиш как готино се свежда до абсурд една теза :drinking:


Аз с тва си вадим хляба :smoke:



Но интересното както казах е друго - като как и защо?


Така де, сподели какво мислиш

morfius
27-01-2009, 17:52
И кво - краставиците на краставичаря :lol:

Какво да мисля, няколко неща са...
- Маса народ и от техния и от нашия и от други етноси цоцат яко парички по линия интеграция, правят нещата само на думи/бумаги, а всъщност правят всичко възможно да не се подобрят нещата за да не им секнат приходите.
- Политиците ни имат полза от маргинално общество и маргинални групи по 2 линии - първата, за евтино купуване на изборни резултати, втората - за тормоз на стадото, докато някой псува мангала, че му гепил нещо... не поглежда управника дето му краде всичко.
- Голяма част от циганите не искат да се интегрират, по-добре им е така, това не е само тяхна черта де - добитък има във всички общества... лошото е, че поради миналото си циганите са склонни към много по-брутално маргинализиране.

old alfist
27-01-2009, 21:05
ми тука чета във форума как изборите нямали значение (от УЖ интелигенти хора)

Колега, не смяташ ли, че негласуването на тези хора би могло да бъде форма на вот. Може би си мислят, че това е една от екстрите на демокрацията, която могат да използват по техен си интелигентен начин. Сигурно смятат, че гласуването е форма на доверие и може би са го правили неколкократно и е вероятно да са били разочаровани от преценките си. Предполагам, че и те като другите хора са се научили вече по задълбочено да следят посланията на новите кандидати. Мисля си, че при тях вотът е "за", а не"против".

търтей
27-01-2009, 21:47
Колега, не смяташ ли, че негласуването на тези хора би могло да бъде форма на вот.

не
при системата д`онт нещата са малко по-различни

SFINKS
29-01-2009, 10:44
по различни са я , всеки цигански глас се брои за два че и за три даже ;)

soulfly
29-01-2009, 22:52
:-) , как ще реагираш ако т..ски работник ти каже че чува до 70kHz, че връзва 2 вентилатора един след друг, че транзистор на 600V и 150mA в България няма/НЯМА И АНАЛОГ/, че в Бг няма Encoder-и ,т.нар. ФРП /фото-растерен преобразувател/ - а се произвеждат в Гб, че платка се поправя с бой и вс-ви удари, че Опел е колата на колите и "жалките" японци и италианци не разбират от коли, че звуковите честоти /BASS/са около 100kHz , че немците немогат да правят машини и тр да питат турските спецове, че с HOT AIR STATION се бачка -въздуха на MIN, темп на MAX, ама и той не знае що все изгарят духалките.., че осцилоскоп за 4500лв. се ползва само за V-метър, че той бил тука да спасява фирмата щот видиш ли вс кадърни българи били в чужбина избягали да бачкат, и тука останали само глупаците и той в ролята на месия...
Човече не попаднеш ли сред тях, нищо не си видял..освен ако не си имал щастието да попаднеш на интелигентни такива, но да не забравяме фабрично какви са те ..

soulfly
29-01-2009, 22:54
sorry поста ми беше за pr_00f :-)
(http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=85)

pr_00f
30-01-2009, 14:23
Ахам ,
Мерси за посветеният специално на мен пост, само че не разбрах точно за какво става дума.

soulfly
30-01-2009, 19:14
Ахам ,
Мерси за посветеният специално на мен пост, само че не разбрах точно за какво става дума.
хахахха,уби ме. :-) турски/ромски учен няма.. за това ставаше въпрос и това бяха 0.001% от дивотийте 'дет видях и чух :-) , а ти ще ми пишеш "глупости на търкалета" май беше, бла бла ..
"Термините" в текста засягаха възможностите на 61г. турски спец /&сие/ по електроника, който никога не учил ел-ка или нещо подобно..решава, че му разбира - гори, гърми, пали и..знае, че вече така не тр да прави.. omg..
Както и да е , живи и здрави да сме, и допира с тях да клони към 0... /и това ли не разбра? :-) , майтап ве../

Pinky
30-01-2009, 19:34
Ако от един конкретен случай вадиш изводи за цял етнос, трябва да си много, много глупав.

mordohy
02-02-2009, 21:05
:-) , как ще реагираш ако т..ски работник ти каже че чува до 70kHz, че връзва 2 вентилатора един след друг, че транзистор на 600V и 150mA в България няма/НЯМА И АНАЛОГ/, че в Бг няма Encoder-и ,т.нар. ФРП /фото-растерен преобразувател/ - а се произвеждат в Гб, че платка се поправя с бой и вс-ви удари, че Опел е колата на колите и "жалките" японци и италианци не разбират от коли, че звуковите честоти /BASS/са около 100kHz , че немците немогат да правят машини и тр да питат турските спецове, че с HOT AIR STATION се бачка -въздуха на MIN, темп на MAX, ама и той не знае що все изгарят духалките.., че осцилоскоп за 4500лв. се ползва само за V-метър, че той бил тука да спасява фирмата щот видиш ли вс кадърни българи били в чужбина избягали да бачкат, и тука останали само глупаците и той в ролята на месия...
Човече не попаднеш ли сред тях, нищо не си видял..освен ако не си имал щастието да попаднеш на интелигентни такива, но да не забравяме фабрично какви са те ..
само с "Фабрично" не съм съгласен.Иначе останалото за много други чуждестранни специалисти е правилно.Мога да допълня с много други простотии,от които става ясно,че са толкова свързани с науката,колкото и благоприличието.Големия италиански специалист ми казва:
-те сега да имах един транзистор ВС и щеше да видиш,как ще направя тоя инвертор.Питам го кой номер или каква характеристика иска да има,а той снизходително ми казва,че не разбирам от тия работи.Ако разбирах,нямаше му задавам такъв тъп въпрос.А тое все едно да кажа:сега да имах един лагер SKF и да видиш как щях да оправя тая помпа.Няма значение кой номер.Важното е да е от тая марка.Абе идиоти,но май вече ще се бориме за равенство,защото малцинствата у нас отдавна имат по-големи правилегии