PDA

View Full Version : FM Трансмитер



digitalundgrd
22-01-2009, 12:23
Един познат си закупи подобна джаджа за 30-тина лева 1ГБ вградена памет и тн. С две думи мушкаш я на мястото на запалката и тя излъчва на ФМ честота на радиото, ти си я намираш и слушаш МП3-ки без мп3 плеър....Заслужава ли си тая щуротия? Смисъл такъв, знам че качеството няма да е като на ЦД, ама дали е отчайващо зле? Ако някой има преки впечатления да сподели :razz:

mochko1
22-01-2009, 13:34
Хмм едно приателче има такова от евтинките незнам какви са им цените ,абе боклук някакъв. Качеството наистина е скапано шуми и се чува заглушено ,кофти работа. Може по скъпичките да са друга ракия незнам.

DSlavev
23-01-2009, 00:57
Това е най-евтиния вариянт да можеш да пускаш музика прз флашка. Дори да си купиш най-скъпия трансмитер пак ще си остане качеството като на радио та дори и по-зле. Ако си решил да купуваш си търси които си сменя чисттите ако се застъпва с тези на радиото

raiders
23-01-2009, 02:47
30лв. на вятъра, чувал съм го не си заслужава, и аз искам плеар с usb

MUROMAN
23-01-2009, 13:59
Не е хубав звука,доста е слаб,по-добре си купета за около 90-100 лв СD от евтините с USB.

Linkestis
23-01-2009, 17:59
Аз нямах избор за мп3,и си купих такава измислица за 40 лв.2гб вградена памет,usb + слот за карта.Е няма такова качество,аз ако грача ще е по-добре.Прави проблеми непрекъснато когато е свързано към компа.Този е третият трансмитер които сменям заради проблеми.Пълен боклук,така си седи в жабката.

delian1978
24-01-2009, 22:36
Аз купих на жената за служебната,че е само с радио, такъв трансмитер за 25 лева с дистанционно и тя е много доволна.Боцваш го в запалката и МР3-ки на воля,а ако пращи честотата се сменя.Може да се усилва и намаля и има 5 вградени настройки на звука,нещо като еквалайзер. За тези пари направо е супер,

Kostadin`
29-01-2009, 18:46
CD-то си е CD един приятел на бащата си купи трансмитер,в началото много го хвалеше ама после го хварли и той в жабката и го заеба и аз мислих за такова ама накрая се спрях на CD

Fresh_pz
29-01-2009, 21:54
Според мен като временно решение на проблема с музиката става...но нищо повече....:Topic-is-closed-bg:

AlfaMan
30-01-2009, 21:39
Абе пълен боклук е. Първо качеството е зле (слаб сигнал, липса на високи, гадни изкривявания при някои пикове), второ имат проблем даже тези, на които се настройват плавно честотите на предаване - много ни е претъпкан ефира и винаги в някаква ситуация има смущения. Абе пари хвърлени на вятъра, освен ако не си пълен музикален инвалид. Ако се намери решение как да се излъже радиакасетофона (за VAG-те има) и да се активират аудио входовете на CD чейнджъра, няма проблем да се включи външен MP3 плейър. Аз имам един iPod и се чудя как да го вържа, защото не ми се дават 170лв за такова устройство - за същите пари има направо емулатори на CD чйнджърите, които работят с флашки и SD карти и се управляват от самия радиокасетофон.

digitalundgrd
30-01-2009, 23:18
Е, а де и аз същото го мисля...Кажи ако измислиш нещо по въпроса...

Grozdan
31-01-2009, 17:45
С тези трансмитери не си е работа. Вземи си една мп3-ка с юсб и не хвърляй така 40 лв на вятъра :chair:

digitalundgrd
31-01-2009, 23:13
Искам да си запазя командите от волана...Иначе ясно за мп3-ката...Има такава джаджа, която я разпознава като ЦД-чейнджър..., а тя чете карти, усб итн, ама струва 200 кинта

Grozdan
09-02-2009, 11:59
Искам да си запазя командите от волана...Иначе ясно за мп3-ката...Има такава джаджа, която я разпознава като ЦД-чейнджър..., а тя чете карти, усб итн, ама струва 200 кинта

По-добре с нея! 200лв, но според мен си заслужава.

stani4a
09-02-2009, 18:31
пробвах с такъв трансмитер, но си е пълна глупост. един в сервиз за електроника ме убеждаваше че скъпите били хубави но ме съмнява!
иначе варианти има:
http://loudlink.eu/webshop/loudlink-for-alfa-romeo-147-156-gt-aux-p-21.html

и за Ай-под:
http://www.incarmart.com/Items/CTAARIPOD001?&caSKU=CTAARIPOD001&caTitle=iPod%20to%20Alfa%20Romeo%20OEM%20Head%20Un it%20Adaptor
и с двете си запазваш оригиналното ЦД и контрола от волана (за първото май не съм много сигурен)

някой ако има впечатления да помага!!!

mochko1
09-02-2009, 19:25
Ами ако е толкова заради контрола от волана има доста CD-та които не е проблем това.

pr_00f
10-02-2009, 12:09
С loudlink-a си запазваш контролите от волана, той просто лъже че там има закачен ЦД чейнджър, и ИЦС-а на колата си го управлява като ЦД.
За съжаление за моята Либра не става иначе веднага бих инвестирал.
И аз имам един тренсмитер в жабката.
Без вградена памет е - но има SC/MMC и USB входове.
Не ме кефи, а и по странно като го държах в слота за запалка който ми е под подлакътника (има захранване само на контакт , идеално става и не се вижда изобщо) ми се пускаше задната чистачка при стартиране на двигателя и то не всеки път.

Ако някой го иска 10 лева и 1 бира :evil:

SoHm
10-02-2009, 18:51
Loudlink-a и той не е много стока, а ей такова чудо http://www.xenon-bg.net/xcarlink/alfa.shtml съм слушал в Голф-номер-четири и свири перфектно.

pr_00f
10-02-2009, 21:25
И тези съм ги гледал, никой не предлага вариант за Либра с ИЦС без навигация.
Лоудлинк предлагат само за модела с нави.
Много ме е яд.
Мразя аудио ЦД-та ( ама много )

Kostadin`
14-02-2009, 23:35
момчета и ако има момичета предлагам ви като решение на проблема с музиката Pioneer DEH-4000UB.
има си всичко USB/MP3/AUX/ изход за суббуфер и е на прилечна цена 250,00лв. в ТехноМаркет.

stani4a
16-02-2009, 12:31
Loudlink-a и той не е много стока, а ей такова чудо http://www.xenon-bg.net/xcarlink/alfa.shtml съм слушал в Голф-номер-четири и свири перфектно.


защо пък да не е стока??? би трябвало звука да идва от самото ЦД, а не от това устройство, то е само четец.

fred
16-02-2009, 14:25
Аз си купих такава за 55 лева немска с гаранция една или две години от Метро и си слушам MP3 от замундата на воля, не искам да си смням касефона, Pioner е, с четири колони, по 35 В, а в къщи имам много хубав триглав дек с който мога да си правя и касети, та за мен си заслужава.Звука е много добър, има 12 някъде честоти които можеш да избираш,

stani4a
17-02-2009, 10:25
добре де аз ли ще съм първия, който ще си поръча XCarLink iPod Adapter??? никой ли не е пробвал някой от нещата??

digitalundgrd
17-02-2009, 15:39
човече, ако имаш акаунт от е-бея....може и аз да се включа... :)

stani4a
19-02-2009, 11:33
човече, ако имаш акаунт от е-бея....може и аз да се включа... :)

е нямам! но не е проблем да направя! аз обаче мислех да поръчам това www.xcarlink.bg (http://www.xcarlink.bg) . какво мислиш?

mordohy
21-02-2009, 19:59
С loudlink-a си запазваш контролите от волана, той просто лъже че там има закачен ЦД чейнджър, и ИЦС-а на колата си го управлява като ЦД.
За съжаление за моята Либра не става иначе веднага бих инвестирал.
И аз имам един тренсмитер в жабката.
Без вградена памет е - но има SC/MMC и USB входове.
Не ме кефи, а и по странно като го държах в слота за запалка който ми е под подлакътника (има захранване само на контакт , идеално става и не се вижда изобщо) ми се пускаше задната чистачка при стартиране на двигателя и то не всеки път.

Ако някой го иска 10 лева и 1 бира :evil:
Ще даваш или искаш:Tease:

mordohy
21-02-2009, 20:03
Аз си купих такава за 55 лева немска с гаранция една или две години от Метро и си слушам MP3 от замундата на воля, не искам да си смням касефона, Pioner е, с четири колони, по 35 В, а в къщи имам много хубав триглав дек с който мога да си правя и касети, та за мен си заслужава.Звука е много добър, има 12 някъде честоти които можеш да избираш,:clap::clap::clap:Аз го имам същия и още си го слушам в Алфи.Вярно е,че свири по-добре от СД-то.Звука му е перфектен!:respect:

DSlavev
22-02-2009, 11:22
Аз сложих на моя плеар еи такъв адаптър http://www.pioneer.co.uk/uk/products/25/38/301/CD-UB100/index.html и сам супер доволен. А вече за качество на музиката си зависи от качеството на МП3-та която сам записал :dj:

bokota
22-02-2009, 19:11
Аз съм с такова "нещо" и спокойно мога да ви кажа,че качеството е отлично.Чува се "шум" само м/у песните,докато няма никакъв друг звук.

stani4a
24-02-2009, 16:09
пичове никой не може да ме убеди че FM трансмитера или касетката имат по-до бро качество, не ставайте смешни. Това с трансмитера е евтин компромис на качеството! абсолютно не си заслужават парите, освен ако не сте свикнали да слушате радио и у вас имате само радио-точка....NO OFFENSE!!!

Hristo_156
04-09-2009, 14:01
DSlavev:
"...Аз сложих на моя плеар еи такъв адаптър http://www.pioneer.co.uk/uk/products...100/index.html (http://www.pioneer.co.uk/uk/products/25/38/301/CD-UB100/index.html) и сам супер доволен. А вече за качество на музиката си зависи от качеството на МП3-та която сам записал :dj:..."

След 7 месеца темата продължава...
Колега влизах в линка, но не можах да разбера как се свързва тази куротресина към оригиналното радио. Иначе съм фен на Пионеер - сигурен съм, че ще звучи добре. Били ме светнал?

mordohy
06-09-2009, 22:28
пичове никой не може да ме убеди че FM трансмитера или касетката имат по-до бро качество, не ставайте смешни. Това с трансмитера е евтин компромис на качеството! абсолютно не си заслужават парите, освен ако не сте свикнали да слушате радио и у вас имате само радио-точка....NO OFFENSE!!!


Да съживиме малко темата!Динамиката на касетата е трудно достижима от СД-то.За това и цената на един плеър с динамика , като на обикновен касетъчен дек е три пъти по-висока.МР3 има много предимства,но качеството му е големия проблем.Цифровия запис , винаги ще си остане компромис на аналоговия.
Четох,но за година и нещо никой не спомена основния проблем с трансмитеритите.Те излъчват от областта на запалката,а антената е на покрива.УКВ не обичат такава конфигурация.Мислете първо и търсете проблема!

AlfaMan
07-09-2009, 00:03
Колега, ти това горното, което си го написал някакъв вид бъзик ли е, че чета и ....... ? :new_Eyecrazy::new_Eyecrazy::new_Eyecrazy:

Sm0k
07-09-2009, 22:54
Колега, ти това горното, което си го написал някакъв вид бъзик ли е, че чета и ....... ? :new_Eyecrazy::new_Eyecrazy::new_Eyecrazy:

Абе не е бъзик май ;). Поне за MP3 формата, мога да ти кажа със сигурност, че качеството не е основното му предимство. Даже е недостатък - все пак това е компресия чрез загуба на част от данните, за които се смята, че няма да променят много общата картина. При него се иска да се намали обема на файла, което така или иначе е свързано с компромис в качеството (колкото и висок bit-rate да има). За това има други формати, които са без загуби, но те заемат и повече място. MP3-ките са популярни, не заради качеството си, а заради това, че са малки и с достатъчно добро качество за обема си - така може лесно да се тегли, пренася и т.н. музика в приличен вид. Е дефакто загубите са трудноразличими за нормален човек :)

Другото също звучи логично - все пак истниския звук, който чуваме е вълна, а вълните са аналогови по природа - никоя вълна не скача от дола до върха си изведнъж, за нула (буквално) време, както правят дискретните стойности. Но това може да го обясни някой по-компетентен така ли е и защо е така :)

mordohy
07-09-2009, 23:50
Колега, ти това горното, което си го написал някакъв вид бъзик ли е, че чета и ....... ? :new_Eyecrazy::new_Eyecrazy::new_Eyecrazy:

Хич не е бъзик,колега,а чистата истина.Твоето поколение не се е докоснало до качеството на грамофонната плоча, ламповите усилватели и по-високоомните им говорители от чиста целулоза.Градацията на качеството е плочата,магнитната лента,касетата,СД и най накрая МР3.Има и още по-нискокачествени формати.Такива например са уплътнителните системи в съобщителната техника,за цифровите говоря,при които се стига до парадокса да чуваш идеално отсрещния,но недоловимите за сетивата ни безбройни изкривявания правят така,че не можеме да познаеме кой е отсреща.
Имам касети със стари парчета,записани от преди много години от плочи и сега се появиха като ретро хитове.Качеството на дисковете няма нищо общо с касетите,нищо,че са много стари и въртяни безброй пъти.За сведение:касетофона и плеъра са вързани към един и същи усилвател и по един и същи начин.
Ефекта се усеща особено,като слушаш класическа музика.Моцарт,Бетовен,Райнбоу,Рамщайн и други подобни.:Yeeeehaaa:
Сега за трансмитера.
Набарах такъв в жабката на мой приятел и поразчоплих въпроса.Въоръжен с нискобюджетен касетофон,взет от гаражните боклуци,поялник,клещи,парче тънък проводник и кондензаторче от антена(май беше 6.8 пикофарада) и много ентусиазъм породен от безделието се впуснах в дебрите на УКВ честотите.
Ще пропусна подробностите,понеже половината са нечетивни,а другата шопски фолклор!
Накратко:Свързан,както се свързва се губят ниските честоти,както и стерео ефекта.Сякаш имаме предавател на границата на чуваемост-слаб сигнал.Модулацията при УКВ е фазова и смущенията се проявяват главно в краищата на честотната лента.Виновни за това са двата разстроени кръга за демодулацията,високата честота,както и старото правителство и пълнолунието.Рамазана и той го отнесе!
Разглобих касетофона и запоих кондензатора на входа за антената,а за него и около 25см от тънкия проводник и о небеса-то взе,че проработи както трябва.
Не го направих с ширмован проводник и после да обособя антена,защото не перфекционализма ми беше приоритета , а пробата.
Който иска,може да си поиграе!:crazy:


Успех ,колеги!