PDA

View Full Version : шум от клапаните на 145 1.6 TS 90 000 км.



pumukle
10-09-2004, 13:16
Здравейте пичове, моля за съвет!
Проблема е следния:
имам един шум, който се появява когато запаля колата /особено интензивен е когато е студен мотора/ и постепенно заглъхва и изчезва /след 5-6 мин., като позагрее малко и качи налягането на маслото/, за да се появи отново след като съм форсирал над 4000 об/м и пусна газта - при падането на оборотите изтраква за 15-20 сек. и отново затихва. Шумът идва от клапаните и наподобява работата на дизелов мотор.
Един майстор я слуша, слуша и каза че са повдигачите на клапаните на горния разпределителен вал...смених ги....мисля че намаля мн. малко /толкова слабо, че не съм сигурен дори/, но определено още го има и то осезателно :(
Сложих добавка "лики моли" за повишаване на вискозитета на маслото /което е Fuchs titan 10w40 hemisynth/ и имаше ефект - шума намаля почти наполовина....нo още го има :x ......същия майстор ми предложи да сменя и другите 8 повдигача на клапаните......но аз не съм мн. сигурен дали тва е причината....
Това е общо взето.....иска ми се да чуя и вашто мнение преди да се набутам още 200 лв. за повдигачи
Възможно ли е това да е от реглажа на клапаните /нямам представа дали са саморегулиращи се или не/....или от вануса /примерно да не е зацепен към ремъка както трябва/.... т. н.
Моля ви дайте съвет защото е мн. изнервящо това тракане :? :(

Kostadin
10-09-2004, 13:30
това може да е от газоразпределителния механизъм ако е така не е опасно можеш и така да си караш стига да не ти пречи.

pooh
10-09-2004, 19:06
...

pumukle
11-09-2004, 16:28
Страшно ви благодаря за помощта!!!!
Бихте ли могли да ми кажете от къде мога да закупя ремонтен комплект за вариатора, а също така и малко инфо за това как точно се разглобява /на сайта на бобо има 3 pdf-a, обаче са с мн.кофти качество и общо взето нищо не успях да разбера/
Смятам още в понеделник да се заема с това
Ще пиша какви са резултатите

pumukle
15-09-2004, 21:57
Днес ремонтирах вариатора във Вантотрейд
Взеха ми 140 лв.........обаче според мен си заслужаваше.
Сега удоволствието е съвсем друго!

hf hpe
16-09-2004, 00:07
Днес ремонтирах вариатора във Вантотрейд
Взеха ми 140 лв.........обаче според мен си заслужаваше.
Сега удоволствието е съвсем друго!
ето един примерен собственик на ALFA ROMEO не като другите само да мрънкат че колата им аработела перфектно за дизел

честито и да си я караш със здраве