PDA

View Full Version : Космическите технологии могат да станат двигател за бъдещето на страната



Stoyan Georgiev
23-01-2009, 15:21
дискъс

За сведение - фактическият автор на темата е Мирела.

търтей
23-01-2009, 15:23
За какво са ни космически като ние най-обикновени земни не можем да внедрим.
Един прост завод за преработка на битовите отпадъци до метан+дизел+компост не сме построили, а технолоияга е повече от елементарна.

Stoyan Georgiev
23-01-2009, 15:51
За какво са ни космически като ние най-обикновени земни не можем да внедрим.
Един прост завод за преработка на битовите отпадъци до метан+дизел+компост не сме построили, а технолоияга е повече от елементарна.

Идеята ми е следната

от космосу не мож спечелим кой знае колко... там няма англичани, които да купуват вили на южното черноморие

а и няма улици, които да ги поддържаш счупени, та да ги преасфалтират....

схващаш ли накъде отивам ?

out there е истината, там се оцелява и се отива напред, ШУРОБАДЖАНАЩИНА там не ВАЖИ !

важат качества, сред които интелект и упоритост !

та според мен там е бъдещето ни...

така или иначе не-абстрактната България сме я Оср**и отдавна, и докато дойде времето , в което е отново хубава, ще сме космонавти всички...

чабиш ?

Mirela
23-01-2009, 16:01
http://www.bnr.bg/RadioBulgaria/Emission_Bulgarian/Theme_Ekologia/Material/1712_space_technologies.htm

pa4ito
23-01-2009, 18:12
Идеята ми е следната

от космосу не мож спечелим кой знае колко... там няма англичани, които да купуват вили на южното черноморие

а и няма улици, които да ги поддържаш счупени, та да ги преасфалтират....

схващаш ли накъде отивам ?

out there е истината, там се оцелява и се отива напред, ШУРОБАДЖАНАЩИНА там не ВАЖИ !

важат качества, сред които интелект и упоритост !

та според мен там е бъдещето ни...

така или иначе не-абстрактната България сме я Оср**и отдавна, и докато дойде времето , в което е отново хубава, ще сме космонавти всички...

чабиш ?

Това тука не мое стана поне още 2-3 поколения. Щото децата са деца на родителите си. В една тема търтея обясняваше що Мойсей е разкарвал евреите сума ти и време из пустинята. Е, те за тва не мое стане.

fred
23-01-2009, 22:15
Ми след като в СССР, по новому Русия от комсическа технология една гума за бегач /колело,шосейно/ не можаха да направят, за други изделия да не говорим, освен някое друго оружие, какво остава за нас.......

/Мойсей май 40, Търтея беше писал 60, ама все тая/

Бобби
26-01-2009, 10:57
Е тук иде въпроса: Космос или Бог?...на кое да вярвам:dunno:

Stoyan Georgiev
26-01-2009, 11:12
Е тук иде въпроса: Космос или Бог?...на кое да вярвам:dunno:

а защо да не вярваш и в двете ?

това, че вселената няма край е толкова странно и необикновено, че само може да потвърди съществуването на Бог

разширяването на мирогледа, не означава ограничаване не вярата , аз поне така го разбирам

Бобби
26-01-2009, 11:20
а защо да не вярваш и в двете ?

това, че вселената няма край е толкова странно и необикновено, че само може да потвърди съществуването на Бог

разширяването на мирогледа, не означава ограничаване не вярата , аз поне така го разбирам
:dunno:...незнам, но нещо не ми се връзва Исус и ракета!
:no:

Stoyan Georgiev
26-01-2009, 13:01
:dunno:...незнам, но нещо не ми се връзва Исус и ракета!
:no:

трябва ли да ти се връзват... ?

Бобби
26-01-2009, 15:41
трябва ли да ти се връзват... ?
..няма как да стане..:no:..техника и религия!
....икона на Гагарин не съм виждал..:shocked:
п.с....спора ни е безмислен!

Stoyan Georgiev
26-01-2009, 18:27
..няма как да стане..:no:..техника и религия!
....икона на Гагарин не съм виждал..:shocked:
п.с....спора ни е безмислен!

защо техниката и религията да не се връзват ?

мисионерство.. просто е по-надалеч!

разширяваме царството Господне и т.н.

не го имам за спор а за дискусия :)

pa4ito
26-01-2009, 21:07
...разширяваме царството Господне и т.н.
не го имам за спор а за дискусия :)
Демек оставяме бог под нас... А нали Той е създал всичко и всички, как тогава ще разширяваме царството Му? ;)

Stoyan Georgiev
26-01-2009, 21:14
Демек оставяме бог под нас... А нали Той е създал всичко и всички, как тогава ще разширяваме царството Му? ;)

ок, признавам , че се изразих грешно

разширяваме патството :)

mordohy
26-01-2009, 21:28
Я прочетете Мулдашев!Там има едно много шантаво,но и много логично обяснение на това,що е бог и кой е той.Техниката не е му е противна,а напротив!Ако не се съгласите с всичко,поне те кара да се замислиш.А иначе имаме много мозъци,които работят и действително сме много напред,въпреки :криза,стегнация и политическа проституция.Хайде стига нихилизъм!Българи сме бре!

fred
26-01-2009, 22:44
Е тук иде въпроса: Космос или Бог?...на кое да вярвам:dunno:
Е както и да го наричаш, има ли значение?Някои считат за бог извънземните, а каои най-големите физици са били вярващи, примерно Нютон, Паскал и т.н
Това че Бог примерно е създал всичко не включва само Земята, да не говорим, че цялата ни вселена може да е на върха на една игла, тоест мащабите са много различни.Ако се прибави и времето като измерени, паралелни светове, то нещата стават още по сложни.
А както пише в Библията, /и преди съм го писал някъде/-с две думи не можеш да разбереш какво е Господ.Както не можем да разберем какво е Вселената още по малко ще разбем този който я е създал, при условие, че е създал де.

mordohy
26-01-2009, 23:09
Абе,написах ви нещо,но часът е такъв,че вече никой за нищо не слуша.:drinking::drinking::drinking:

pa4ito
27-01-2009, 09:48
Я прочетете Мулдашев!Там има едно много шантаво,но и много логично обяснение на това,що е бог и кой е той.Техниката не е му е противна,а напротив!Ако не се съгласите с всичко,поне те кара да се замислиш.А иначе имаме много мозъци,които работят и действително сме много напред,въпреки :криза,стегнация и политическа проституция.Хайде стига нихилизъм!Българи сме бре!
Добре де, но тогава възниква резонния въпрос - след като могат да прескачат насам-натам през измеренията, защо не се свързват с нас? Или още не сме дорасли...