PDA

View Full Version : Съвет покупка



User
16-12-2005, 14:44
Здравейте алфисти,
моля ви за съвет :oops:
Относно: Обмислям дали да не си взема Алфа Ромео 33 или 75. :D
Причините: Бързите ускорения са в кръвта ми. Допреди две седмици карах 1987 БМВ 520i, което продадох. Колата беше гаражна, с екстри, така, че съм имал само положителни впечатления.
Сменял съм следните части: ремък и ролка=80 лв. с труд;
Предни накладки: 50 лв. с труд;
Тапи на двигателя, датчик масло, всички маркучи=230 лв. с труд
Въпросите: 1. Кое е по-надеждно и с по-евтина поддръжка: 33-ка или 75-ца до 1,8. Става въпрос само за бензинови коли, които ще се карат на газ.
2. Има ли майстори дето да им разбират на боксерите, тъй като по принцип се насочвам към Алфа 33, 1,7 8V или 16V, зависи кво се намери.
4. Не правя повече от 6-7 хил. км на година, винаги загрявам двигателя преди да тръгна, по-принцип съм спокоен шофьор, ама понякога ме обземат лудите и обичам за понатисна :oops: Ма, това е когато бързам. Иначе си карам по магистралата със 120+ км/ч.
Цена: мога да отделя до 3000 лв.
Благодаря предварително :!:

pth7712
16-12-2005, 15:46
:)))
Аз , като лаик мога да споделя следните впечатления.
В подписа ми ще видиш каква кола карам, така че .... да ме прощавате.

Начи... има 33 има и 33.
Смея да твърдя, че като поддръжка, една 33 1.7 IE с 8 или 16 V ще ти излиза както колата, която си карал досега. Говоря за пари - не за удоволствието:)
Що се отнася до двигателя ... ех тези боксери....
Боксера си е двигател, като всеки друг. По-труден и по-скъп е за изработка, но далеч не е по-сложен от останалите за ремонт. Само дето, трябва да се вади ако се наложи да се пипа нещо по него и то защото няма място отстрани да бръкнеш.
А майсторите, които едно си знаят - москвич-космич, няма да се справят... а и не бих те съветвал да им го даваш:)
Иначе, във всеки що-годе приличен сервиз са се сблъсквали с боксер.
Само за сведение, когато ми изтече маслото(течеше по малко) и го видях късно.
1400 лв:
-нови ремонтни бутала+сегменти
- нови биели + втулки естествено:)
- шлайф на блока
- нови лагери
- естествено ремъцища+ролки+...работа
бе всичко ново сменено, но без коляновия вал щото нищо му нямаше.
И смея да кажа, че майстора си свърши перфектно работата. Двигателя е тих, с равномерни обороти, няма чукане, няма вибрации, не хапва масло...
ааа + нови повдигачи. Гарнитурите се подразбират.
Двигатела вече е на 15000 след ремонта. Не е мръднал (засега чук на дръвцееее:).

Та този майстор ми каза, че на боксерите нищо сложно им няма. Просто ДВГ. ако можеш да правиш редови или V .... боксера просто не би трябвало да ти е проблем.


Чувал съм, че 33-ките преди модела дето аз карам (демек серия 1 и 2) имат доста проблеми, но това съм го чувал. Не съм карал.

Но пак казвам - моята е 3-та серия, което е нещо съвсем различно:)

А за 75-цата - сигурен съм, че правилният човек ще се включи скоро:)))))

Забравих да кажа!
Предни амортисьори SACHS газови - 188 лв. комплект
Шарнири - 37 лв. комплект
Лагери амортисьори - 20 лв. комплект
Тампони - 54 лв. комплект

BatVas
16-12-2005, 17:57
Търси 1.7 16 клапана ако искаш тръпка и ускорение. 75-цата е мания - продава се една 3.0 6 цилиндрова за 3000 лева - скоро ч гледах някъде тази обава-ама къде забравих-но 75-цата е за маняци все пак.
Боксера ако попаднеш на читав слагаш хубаво масло редовно и по принцип колегите казват че е много надежден. При условие че минаваш по 6-7хил на година - както казваш мисля че 33 е колата за 3000 ще трябва да се намери свястна.
33-1.7 16 голф ГТИ 150 коня няма шанс да набира като теб :D
75-цата пък е със задно предаване и е лудница
Абе като за първа алфа все си мисля че 33 е по добре, ама пробвай ги и двете ако имаш възможност и реши сам.
:D :D :D Успех!!!

75 2.0 turbo
16-12-2005, 20:58
ами 75 е колата особенно при нисък годишен пробег :idea:

Dexer
17-12-2005, 10:02
ами 75 е колата особенно при нисък годишен пробег :idea:

да, и аз бих взел 75, просто тая кола е мания, но не мисля, че рентабилно да я караш като всекидневна, по-скоро кола за уикенда + дълги разходки с нея по пусти пътища със завои :twisted: :twisted: :twisted:
33 си е кола за всеки ден.
квото и да купиш, ела на срещите да го видим :!:

alf
17-12-2005, 11:17
на теб мисля че повече би ти допаднала 75цата щом досега си бил с 520 - същия клас и пак задно :twisted: предимствата и пред 33 са по-комфортна возия, стабилна стойка, повечето екстри и по качествена изработка. минусите са сложното задно окачване по-слабата популярност което я прави по-трудна за поддръжка и по-високия разход. успех в избора каквото и да си вземеш няма да съжаляваш ;)

рали
17-12-2005, 12:45
приготви си поне още една хилядарка за читава 16ка :lol:

chaha
27-12-2005, 20:10
Здравей приятелюу аз от скоро карам алфа ама 33 и бих те посъветвал ако взимаш от двете да избереш 33 :P А ако питаш защо ще ти кажа,тук един комшия взе една такава баракуда 75 дизел какво ли не и смени вече :evil: не знам :cry: Та мотора прави,турбо,съединител,болтове по предницата,скорости...абе мани мани,и тая ако можем да кажем кола на това нещо се е счупена ,взе я човека за 2500лв в движениета вече 6месеца как пак и е свалил двигатела за ремонт,та на негово место поникна дръвче :twisted: :lol: :wink: :cry: Та се принуди да си купи др.кола Джета си взе та са се вози :D ,А за алфите нема да ти казвам какво говори :oops: :oops: особенно за 75.Та ако искаш мога да те срешна с него да ти каже каква "кола " е това :P :cry: :cry: :cry: :cry:

Dodo 155
27-12-2005, 20:38
Здравей приятелюу аз от скоро карам алфа ама 33 и бих те посъветвал ако взимаш от двете да избереш 33 :P А ако питаш защо ще ти кажа,тук един комшия взе една такава баракуда 75 дизел какво ли не и смени вече :evil: не знам :cry: Та мотора прави,турбо,съединител,болтове по предницата,скорости...абе мани мани,и тая ако можем да кажем кола на това нещо се е счупена ,взе я човека за 2500лв в движениета вече 6месеца как пак и е свалил двигатела за ремонт,та на негово место поникна дръвче :twisted: :lol: :wink: :cry: Та се принуди да си купи др.кола Джета си взе та са се вози :D ,А за алфите нема да ти казвам какво говори :oops: :oops: особенно за 75.Та ако искаш мога да те срешна с него да ти каже каква "кола " е това :P :cry: :cry: :cry: :cry:
Ами той ако беше взел 75-ца за 1500лв. щеше направо на паметник да я остави :wink: Това че се е набълбукал, не значи нищо :lol: :lol:
Хубава 75 и то дизел под 3500 никой собственик на такава кола няма да ти я продаде :wink:
Нека си кара Джетата твоя приятел и да си говори каквото иска за Алфа :wink:

alf
28-12-2005, 09:29
Здравей приятелюу аз от скоро карам алфа ама 33 и бих те посъветвал ако взимаш от двете да избереш 33 :P А ако питаш защо ще ти кажа,тук един комшия взе една такава баракуда 75 дизел какво ли не и смени вече :evil: не знам :cry: Та мотора прави,турбо,съединител,болтове по предницата,скорости...абе мани мани,и тая ако можем да кажем кола на това нещо се е счупена ,взе я човека за 2500лв в движениета вече 6месеца как пак и е свалил двигатела за ремонт,та на негово место поникна дръвче :twisted: :lol: :wink: :cry: Та се принуди да си купи др.кола Джета си взе та са се вози :D ,А за алфите нема да ти казвам какво говори :oops: :oops: особенно за 75.Та ако искаш мога да те срешна с него да ти каже каква "кола " е това :P :cry: :cry: :cry: :cry:
ми кажи му на комшията ако иска да му покажа на 75 баба и дето не си знае годините и километрите и да му обясня колко пъти съм правил ремонт на двигател окачване и т.н.. тва че през 6 месеца сваля двигател не му ли говори нещо :?: да смени майстора примерно ;) те точно пък на тия алфи двигателя е доста здрав при елементарна и ГРАМОТНА поддръжка

ALFA33S16V
10-01-2006, 21:22
намери си читава 33S16V Permanent4 за да разбереш за какво става въпрос :jason2:

Ганеца
05-02-2006, 19:14
User аз не искам да ти кзвам каква кола да си купиш, просто ще ти кажа каква е моята и какво съм и правил. Карам 33-ка 88-а година графит металик. Имам я от януари 2001, демек преди един месец направи 5 г. при мен. Взех я от Горубляне нов внос. Досега съм и сменил ангренажните ремъци, с ролките и труда за 120 лв.(Имам приятел монтьор) иначе може и по-скъпо да ти излезе. Също така смених и 2-те външни карета с маншоните 220лв., пак с труда. Друго нищо не съм пипал, само най-много ме е яд на някой тъпи шофьори от блока ми, защото като паркират ми я ужулиха и от 2-те страни. Иначе не е мръднала, никох не ми вярва че е на 18 години, карал съм я със 190 по магистралата, но ако си я карам нормално ми дава 7-8/100 среден разход. Така че с две думи това е много хубава кола, но внимавай все пак за какво си даваш парите, има и доста сдухани 33-ки