PDA

View Full Version : Слави Трифнов в политиката?!



VFTI
28-01-2009, 00:10
Аз лично отдавна подозирах това което се случва...

За тези които не са разбрали тази вечер Слави започна подписка с която иска да накара "любимите" ни политици да се сетят, че не те трябва да управляват а че ние трябва да ръководим тази държава. Слави и екипа му настояват смяна на политическата система, като тя да бъде променена от пропорционална към мажоритарна след провеждане на национален референдум и гласът на народа!

Подписката ще се проведе в цялата страна като беше обещано да се разкрият много пунктове за да може всеки да се включи...
http://www.slavishow.com/
Също така всеки може да си дръпне формуляра за подписка да се разпише със свои приятели и после да изпрати подписката до екипа на предаването!


Аз лично подозирах това и очаквах Слави да влезе в политиката(не че е влязал още но натам клонят нещата), след като започна да събира вечер екипа си и да коментират наболели политически теми и обсъждане на мазните ни политици и ситуациите/бедствията в държавата....

А и онази готина песничка "време е някой да изхвърли боклука"...

Та това е... Честно казано и аз съм от хората, които смятат че в политиката ни има само измет, но въпреки това винаги до сега съм гласувал стараейки си да избера най-малкото зло!!

Силно се надявам че една такава силна и известна личност като Слави Трифонов може да промени това бедстващо положения, в което се намира страната ни!


На мен ми пука! А на теб?


П.П Смятам че темата е важна и би трябвало да остане в този раздел като най-посещаван. Ако все пак някой модератор реши нека я премести...

trouble
28-01-2009, 00:21
Ще се изкажа кратко - Не смятам Слави Трифонов за по-различен от досегашните политици!

VFTI
28-01-2009, 00:43
Да но ако наистина се промени системата? Дали няма цялото ни общество да има полза? Защото аз се надявам че тогава ще се появят стойностни хора, които наистина да заслужат правото да бъдат във властта.... Аз и като човек част от българското академично обещство-имам предвид че съм студент, се запознавам и уча от преподаватели и хора, които наистина искат да променят нещо в тази държава...И наистина смятам че има много стойностни хора и хора които наистина желаят нещо да се случи в тази държава и да не продължаваме да тънем в калта следващите 30-50г....

И не смятам че Слави е същия като гадните мазни български политици, поне от малкото ми лични срещи с него и с това което се сблъсквам в ефир...

Желая успех на него и на всички нас...


А че тотални песимисти и хора нежелаещи нищо да се случи(оправдавайки се че няма кой и т.н..) в Б-я винаги ще има...ама после нека не обвиняваме никой друг...

http://slavishow.com/index.php?cat=1&mid=25&id=11075

Pinky
28-01-2009, 00:50
Като изключим, че Слави е мазно, самодоволно копеле, идеята не е лоша. Но ако сега мине, за разлика от предните пъти, когато не беше подкрепяна, заради предлагащите я, ще е тъпо.
Лично на мен, ми се вижда по-логично, да гласувам за политическа партия, която има готов проект на закон за референдумите.

JAMAL
28-01-2009, 01:33
Ще се изкажа кратко - Не смятам Слави Трифонов за по-различен от досегашните политици!

Ще си позволя да не се съглася с теб...
както в много ситуации, на които съм присъствал и ще присъствам, разбирам че много хора разбират от неща до които и нямат възможност да се докоснат, а се пуска една глъчка....която край няма. Всеки разбира...на Бат Бойко били керливи ризите, Цска били продали купата на Левски, щото Васил Божков залагал на Евро футбол или в Спортингбет по-висок коефициента и подобни истории, които могат и да са истина, но искрено не вярвам че начина, по който ги чувам е истина...
Та така и Слави Трифонов бил един дол дренки....може, но не и за мене...за Слави Трифонов мога да твърдя, че нееднократно е участвал в дарения, подпомагане на различни институции, отхвърлени от "българската" държвава. Мога да твърдя, че Слави Трифонов е подпомагал лечения на неизвестни за нас хора, без да привлича много публичност....А какво...Станишев излиза на сцена, след пускането на газа, колко правилна политика били предприели...лелелеле...гади ми се...

Speeder
28-01-2009, 07:15
Лични впечатления от Слави нямам.

Струва ми се, че той е постигнал много в подбора на екипа си и управлението на тази малка фабрика.
Явно влага сили и енергия в това, което прави.

Да видим развръзката каква ще е. :notify:

santo_traficante
28-01-2009, 08:45
на Славчо му западна тъпото предаване и сега се чуди на къде да се насочи:thumbdown: и от къде да падат кинти.

Susscrofa
28-01-2009, 09:05
Това е един доста противоречив и объркан човек.
Та той отдавна е в политиката. Много ви е къса паметта. Този човек сваляше правителства в близкото минало. Пропагандата му, неговата и на Росенчо (милиционера- те са навсякъде), бълваха каква ли не гнус срещу една в полза на друга политическа сила, която след това го заби в 7 дни. Смешна история е всичко в България............

търтей
28-01-2009, 10:04
хубаво де
н него тази не му харесвала
ок
ама някой разбрали какво точно предлага слави?
щото аз не

bager
28-01-2009, 10:05
Не измествайте въпроса!
Без значение какво ми е мнението за Слави Трифонов, аз също искам да се смени системата.

Ще се подпиша.
п.п. Търтей, ще те цитирам: "прочети малко".

Kuku
28-01-2009, 10:08
НЕ всеки играч става за треньор :idea:

търтей
28-01-2009, 10:10
Не измествайте въпроса!
Без значение какво ми е мнението за Слави Трифонов, аз също искам да се смени системата.

Ще се подпиша.
п.п. Търтей, ще те цитирам: "прочети малко".

чел съм
кой ще дойде?
нови лица?
слави ли ще се кандидатира?
аз?
ти?

щото със старите курви, независимо как сме ги избрали, се е се тая
капиш? :)

morfius
28-01-2009, 10:11
Тоя маркуч е добре платена медийна пропаганда... нищо повече.
Промяна трябва... лошото е, че с такива дейци ще е толкова промяна колкото се промени нещо през последните 20 години.
Докато обществото не се осъзнае - каквито и финтове с управници да се правят все ще се стига до тоя хал... НЯМА в природата и техниката работеща система без никаква обратна връзка.

bager
28-01-2009, 10:20
И ся какво, седим и чакаме да дойде някой? Кой? Кога? И докато дойде ще се наддумваме по форумите.
До колото разбирам, за мнозина не е проблем какво се предлага, а кой го предлага? Така ли е?

marian
28-01-2009, 10:26
Като знам как покриха делото с Албена Вулева и......
Подхлазнал се бил:big_whoops:и са в политиката иска да се хльзне.
Трагичен

fade
28-01-2009, 10:26
....До колото разбирам, за мнозина не е проблем какво се предлага, а кой го предлага? Така ли е?

Да именно в това е проблема!
Защото по това кой ти го предлага можеш да съдиш какво ти се предлага, особенно при положение, че не можеш да видиш "стоката"!
Иначе съм ЗА да има "обратна връзка" и да можем да ги "издухаме" когато пожелаем... а не само "да го духаме"

morfius
28-01-2009, 10:37
И ся какво, седим и чакаме да дойде някой? Кой? Кога? И докато дойде ще се наддумваме по форумите.
До колото разбирам, за мнозина не е проблем какво се предлага, а кой го предлага? Така ли е?

Разбира се, че е проблем и какво и кой.
И защо е проблем ли трябва да обяснявам...

bager
28-01-2009, 10:44
Разбира се, че е проблем и какво и кой.
И защо е проблем ли трябва да обяснявам...

Не ми обяснявай, а ми предложи нещо!
Дреме ми на мен за Слави трифонов! Баси тук се иска заявяване на желание, за провеждане на референдум за смяна на избирателната система!

Kuku
28-01-2009, 10:46
Ники, много добре знаеш, че опаковката продава стоката ;)

Pinky
28-01-2009, 10:46
А защо не се подкрепя на избори? На мен ми се вижда по-логично.

търтей
28-01-2009, 10:48
ама моля ви се
нали знаете че в България референдумите нямат законова сила

Stoyan Georgiev
28-01-2009, 10:48
първо, той от край време е в политиката

второ, слави е преди всичко продуцент, и пари изкарва предимно от другите си дейности, а не от шоуто - та западането на въпросното шоу не е аргумент

трето, заставам зад идеята такава публична личност да играе обединяваща роля. не подкрепям наглостта и понякога откровенната му коньовост-со-капакос-болест, както и това, че си дава вид на някой, чието мнение е меродавно.... но въпреки всичко , подкрепям идеята

четвърто - да , той може да няма закон, който да предложи и т.н. - това което прави той е да предизвика някакъв процес в слуачая

пето - не вярвам , че стигнах до пето...

шесто - слави е един великолепен мениджър, въпреки, че не е с образувание предполагащо политическа кариера и не е специалист по икономика/мениджмънт/т.н. не му и трябва да е ! за това са съветниците и консултантите ;)

да не би каубойко да е специалист :big_whoops: еле па са много добри специалисти всички от сегашното правителство :big_whoops:

тези, които пък бяха специалисти преди това си изиграха картите вече, и решиха , че е по добре да скирят асак, вместо да поиграят още малко и да скрият жокерите, така че за тях вече няма шанс !

кой остана ?

някой като г-н трифонов - с много недостатъци , или по-скоро много не-подходящости (еха измислих нова дума) но въпреки всички имащ капацитета да обединява не само кънчо от мадан и пена от тръстиково, ами и малко по-интелигентните хора

време е някой да изхвърли боклука !

Stoyan Georgiev
28-01-2009, 10:49
а и както казаха преди това, ако толкова не можете да го преглътнете игнорирайте КОЙ и се съсредоточете в/у каквото !

bager
28-01-2009, 10:50
Ники, много добре знаеш, че опаковката продава стоката ;)

Така е, Кики, но аз наистина искам да избирам хора, а не партии! И подписвайки се показвам точно това, нито по-малко, нито повече!

Kuku
28-01-2009, 10:56
Не съм сигурен, че Слави е човека, който да ти даде това право.... образно казано :?

Бобби
28-01-2009, 10:59
Подписвам се!...
Това парламента стана секта от която трудно се излиза...все едни и същи вътре.....и на изборите пак тях ти ги предлагат с нови одежди и идей..
тоез тия вълци само си менят козината...а нрава им е лично благополучие!

fade
28-01-2009, 11:00
...
кой остана ?

някой като г-н трифонов - с много недостатъци , или по-скоро много не-подходящости (еха измислих нова дума) но въпреки всички имащ капацитета да обединява не само кънчо от мадан и пена от тръстиково, ами и малко по-интелигентните хора

време е някой да изхвърли боклука !
Оопс... ей тука не съм съгласен ... за Ентелегентните хора... Пък и познавам, хора от неЕнтелегрнтните дето тоя войнстващ простак не би могъл да ги обедини... ;)

Susscrofa
28-01-2009, 11:03
Ники, много добре знаеш, че опаковката продава стоката ;)

Само първия път. "Опит - грешка"

Бобби
28-01-2009, 11:03
ама моля ви се
нали знаете че в България референдумите нямат законова сила
..а чрез тях може ли да се внесе проектозакон?

Stoyan Georgiev
28-01-2009, 11:05
Оопс... ей тука не съм съгласен ... за Ентелегентните хора... Пък и познавам, хора от неЕнтелегрнтните дето тоя войнстващ простак не би могъл да ги обедини... ;)

виж сега, не ти казвам че всичко що не гласува за пожарникаря ще се втурне да го подкрепя г-н трифонов

ти като един интелигентен човек можеш да премериш пюсовете и минусите и да преглътнеш някой недостатък или някоя задна мисъл в името на това да се подкрепи едно поне като концепция добро дело, което евентуално би помогнало на страницата ни да спре да бъде кенеф :)

търтей
28-01-2009, 11:05
..а чрез тях може ли да се внесе проектозакон?

не

Бобби
28-01-2009, 11:06
Само първия път. "Опит - грешка"
:wallbash:.....:)

Susscrofa
28-01-2009, 11:06
Оопс... ей тука не съм съгласен ... за Ентелегентните хора... Пък и познавам, хора от неЕнтелегрнтните дето тоя войнстващ простак не би могъл да ги обедини... ;)

"Войнстващ простак" -аууууууу какъв простак, не го е срам разбираш ли.
Тежка оценка за човек, който едва ли познаваш добре.
Този войнстващ простак, работи при режим, който едва ли някой от нас тук "лаещи и чатещи всекидневно" бихме издържали.
Независимо, че не харесвам Слави, аз ще се подпиша.:bath:

Kuku
28-01-2009, 11:07
Само първия път. "Опит - грешка"Именно - всеки път нова опаковка, всеки път нова грешка.... и така двАесе гОдини :(

Бобби
28-01-2009, 11:08
не
...е това не ми харесва!..затворено общество!

Susscrofa
28-01-2009, 11:10
виж сега, не ти казвам че всичко що не гласува за пожарникаря ще се втурне да го подкрепя г-н трифонов

ти като един интелигентен човек можеш да премериш пюсовете и минусите и да преглътнеш някой недостатък или някоя задна мисъл в името на това да се подкрепи едно поне като концепция добро дело, което евентуално би помогнало на страницата ни да спре да бъде кенеф :)

Стояне, не говори за България пренебрежително, тя никога не е била кенеф. Иначе гумите на лъскавата ти колица щяха да са омазани с лайна. Задни мисли когато говорим за промяна в моралните ценности , не бива да има.

Бобби
28-01-2009, 11:11
Именно - всеки път нова опаковка, всеки път нова грешка.... и така двАесе гОдини :(
....да премахнем целуфана!...в крайна сметка не е ли това идеята?

element_jori
28-01-2009, 11:11
е на тоя станислав криводолски му стана навик да се прави на протестиращ националист и да извлича дивиденти от това ...... мн ми е интересно с какво привлича народа да му ходи по акъла ....... колко хора изгаснаха около куку феста по времето на жан за да могат тия утрепки да си разделят дивидентите от цялата работа .......... иначе е работохолик и се отдава на бач за това евала .......... за всичко останало заедно с боико борисов да си направят някакъв клуб и да си членуват в него

Stoyan Georgiev
28-01-2009, 11:13
Стояне, не говори за България пренебрежително, тя никога не е била кенеф. Иначе гумите на лъскавата ти колица щяха да са омазани с лайна. Задни мисли когато говорим за промяна в моралните ценности , не бива да има.

кви задни мисли бе ?

а за България не говоря пренебрежително, кенеф ни е държавата и много добре ме разбираш какво искам да кажа



ПП: свиньо , много си прав за режима на трифонов!

ППП: аре да престанеш ебавките с колата, вече се изтъркаха ?

Susscrofa
28-01-2009, 11:13
Именно - всеки път нова опаковка, всеки път нова грешка.... и така двАесе гОдини :(

Дааааа, тогава ще се борим да стане като в магазините. Има красиви каки, които поднасят луканчица да тествам. Ако ми хареса аромата и вкуса, вземам две подкови и намигам на каката примлясквайки с блажни устни.:bath:

Kuku
28-01-2009, 11:13
Бих искал да ви копирам едно мнение, което споделям напълно и смятам, че по-точно не би моглo да се каже.... може само да се допълни:

"Учиндолският простак е високо платен провокатор с неизмерима вина и огромен принос в планираното невиждано опростачване и чалгизиране на и без това доста посредственото българско население. Сега наближават избори и цялата добре платена сган от типа на Трифонов е хвърлена в атака. Само расли в гъз хора магат да си въобразяват, че като не гласуват наказват някого. Това е отколешната мечта на червените каскети, които отново са ни виснали на врата. Всеки от нас е отговорен за съдбата си и съдбата на децата си, сегашни или бъдещи. Обикновено след избори най-голям вой надават именно тъпите влечуги, които не са си направили труда да пуснат бюлетина. Не мога да се изразявам по-меко за хора, които със своята простотия и пасивност вече близо 20 години подаряват властта на перфидни престъпници като мадридския крадец, Първанчов, Доган и цялата престъпна коМунчовска сбирщина. Въпреки формалното си членство в ЕС, продължаваме да гледаме Европа през крив макарон. Сега се задава нов месия, нов идол за безмозъчните полуидиоти. Грамаден, небръснат, разгърден и мрачен. Мъж та дрънка. Як като бик и не до там умен. Спасителят, бат Боко Мутрата, генералът. Ай сиктир, бе! България има нужда от интелигентни управници, а не от селски хитреци и тъпи милиционери. Българинът е известен с късата си памет и твърдата вяра във в. "Нощен труп" - от там черпи истината за живота. И няма спомен, че именно косматият пожарникар напусна на времето органите на МВР, за да запази членството си в любимата Партия - майка. Но нашенецът се опиянява от простотиите които чутовният герой сипе без мяра на ляво и на дясно. Чака с трепет да стане 22:30 и да пусне в къщата си плешивия кичмен. Да се наслади на поредната простотия, изпята от музикалния инвалид (нищо, че е престоял бая години в Музикалната академия). И да си въобразява наивно, че Славчо ще му покаже изхода от тунела. Може, само че това е изходът, който води в лайната."

Умишлено спестявам източника!

fade
28-01-2009, 11:15
...
би помогнало на страницата ни да спре да бъде кенеф :)
Да бе ще се подпиша нищо не ми коства и защото е все нещо макар и безсмислено.
Но това, че Държавата ни е кенеф не означава че и страната е кенеф!

Stoyan Georgiev
28-01-2009, 11:17
че е простак простак е

че се възползва честичко така е

че е музикален инвалид , инвалид е


пропускате важното....

Susscrofa
28-01-2009, 11:18
кви задни мисли бе ?

а за България не говоря пренебрежително, кенеф ни е държавата и много добре ме разбираш какво искам да кажа



ПП: свиньо , много си прав за режима на трифонов!

ППП: аре да престанеш ебавките с колата, вече се изтъркаха ?

Незнам за кой път трябва да го повтаряме. Държавата не е имагинерно понятие. Държавата сме ние. Колко от нас крият доходи и не се осигуряват на реални пари. Колко от нас крият данъци, колко от нас с усмивка казват "не искам касова бележка". Хайде Стояне, кажи ми ти, точно ти ми отговори.:bath:

Stoyan Georgiev
28-01-2009, 11:19
Да бе ще се подпиша нищо не ми коства и защото е все нещо макар и безсмислено.
Но това, че Държавата ни е кенеф не означава че и страната е кенеф!

те - "държавата" - са тези които направиха страната ни да изглежда като кенеф

където не са видели парцел за хотел, те там не са взели кинти да дадат разрешително

;)

Stoyan Georgiev
28-01-2009, 11:22
Незнам за кой път трябва да го повтаряме. Държавата не е имагинерно понятие. Държавата сме ние. Колко от нас крият доходи и не се осигуряват на реални пари. Колко от нас крият данъци, колко от нас с усмивка казват "не искам касова бележка". Хайде Стояне, кажи ми ти, точно ти ми отговори.:bath:

винаги искам бележка, данъци не крия , фирмата ни не е издала веднъж фиктивна фактура, и хората ни се осигуряват на реалните им заплати

други въпроси имаш ли ?

Бобби
28-01-2009, 11:24
Да бе ще се подпиша нищо не ми коства и защото е все нещо макар и безсмислено.
Но това, че Държавата ни е кенеф не означава че и страната е кенеф!
Няма начин и страната да не стане кенеф, след като държавниците серат така яко в нея!!!!

fade
28-01-2009, 11:25
...
Тежка оценка за човек, който едва ли познаваш добре...

Абсолютно си прав, че не го познавам добре... работил съм на два пъти с него и единият път насочи към мен оръжие макар и не заредено (имам го заснето на видео лента). Аз разбирам, че беше на шега, но такива шеги са просташки за мен ;) Но може би моето чувство за хумор е некво изчанчено незнам.
Относно режима му на работа... ами това си е негов избор... нали? Надявам се знаеш защо го напускат хората му щом го познаваш толкова добре ;)

Susscrofa
28-01-2009, 11:30
Абсолютно си прав, че не го познавам добре... работил съм на два пъти с него и единият път насочи към мен оръжие макар и не заредено (имам го заснето на видео лента). Аз разбирам, че беше на шега, но такива шеги са просташки за мен ;) Но може би моето чувство за хумор е некво изчанчено незнам.
Относно режима му на работа... ами това си е негов избор... нали? Надявам се знаеш защо го напускат хората му щом го познаваш толкова добре ;)

Познваш го значи достатъчно добре. Пак повтарям аз не го харесвам. Оттеглям забележката си.:Topic-is-closed-bg:

Бобби
28-01-2009, 11:31
Участниците в тая тема, спокойно могат да спретнат един не лош парламент!
Стоянчо ще следи за събирането на данаците, бебока ще всява смут от трибуната...и така нататък:)
п.с....що ми се струва нещо много познато!

търтей
28-01-2009, 11:31
Абсолютно си прав, че не го познавам добре... работил съм на два пъти с него и единият път насочи към мен оръжие макар и не заредено (имам го заснето на видео лента). Аз разбирам, че беше на шега, но такива шеги са просташки за мен ;) Но може би моето чувство за хумор е некво изчанчено незнам.
Относно режима му на работа... ами това си е негов избор... нали? Надявам се знаеш защо го напускат хората му щом го познаваш толкова добре ;)

я пусни това с пищова
ще е интересно да видим другаря трифоноф в действие

търтей
28-01-2009, 11:37
я да питам
някой помни ли славчо кви ги ръсее по адрес на сакса навремето?
спасителят на нацията
промяна
ала бала?
м?

Mirela
28-01-2009, 11:38
Участниците в тая тема, спокойно могат да спретнат един не лош парламент!
Стоянчо ще следи за събирането на данаците, бебока ще всява смут от трибуната...и така нататък:)
п.с....що ми се струва нещо много познато!

и аз така викам иделани ще са...:tooth:

fade
28-01-2009, 11:42
я пусни това с пищова
...
:plane:
Ти би ли го пуснал?

Kuku
28-01-2009, 11:54
По темата, подписката не означава влизане в политиката.Сама по себе си може и да не означава, НО така се почва :idea:

Бобби
28-01-2009, 12:02
Аз викам да разпуснем парламента у тая тема....време е за обяд:BBQ:....
От една подписка ...докъде се докарахме:big_whoops:
..помиярски бил форума, ама всеки ден с удоволствие си влизаме в кочинката...за нищо ще се изпокарате бе момчета!
А наздраве:cheers:

morfius
28-01-2009, 12:08
Учиндолският простак е високо платен провокатор с неизмерима вина и огромен принос в планираното невиждано опростачване и чалгизиране на и без това доста посредственото българско население. Сега наближават избори и цялата добре платена сган от типа на Трифонов е хвърлена в атака. Само расли в гъз хора магат да си въобразяват, че като не гласуват наказват някого. Това е отколешната мечта на червените каскети, които отново са ни виснали на врата. Всеки от нас е отговорен за съдбата си и съдбата на децата си, сегашни или бъдещи. Обикновено след избори най-голям вой надават именно тъпите влечуги, които не са си направили труда да пуснат бюлетина. Не мога да се изразявам по-меко за хора, които със своята простотия и пасивност вече близо 20 години подаряват властта на перфидни престъпници като мадридския крадец, Първанчов, Доган и цялата престъпна коМунчовска сбирщина. Въпреки формалното си членство в ЕС, продължаваме да гледаме Европа през крив макарон. Сега се задава нов месия, нов идол за безмозъчните полуидиоти. Грамаден, небръснат, разгърден и мрачен. Мъж та дрънка. Як като бик и не до там умен. Спасителят, бат Боко Мутрата, генералът. Ай сиктир, бе! България има нужда от интелигентни управници, а не от селски хитреци и тъпи милиционери. Българинът е известен с късата си памет и твърдата вяра във в. "Нощен труп" - от там черпи истината за живота. И няма спомен, че именно косматият пожарникар напусна на времето органите на МВР, за да запази членството си в любимата Партия - майка. Но нашенецът се опиянява от простотиите които чутовният герой сипе без мяра на ляво и на дясно. Чака с трепет да стане 22:30 и да пусне в къщата си плешивия кичмен. Да се наслади на поредната простотия, изпята от музикалния инвалид (нищо, че е престоял бая години в Музикалната академия). И да си въобразява наивно, че Славчо ще му покаже изхода от тунела. Може, само че това е изходът, който води в лайната.

Имаме Бинго :notify: 8-)

търтей
28-01-2009, 12:10
Ти би ли го пуснал?

всъщност като се замисля
може и да не
не знам
не е пък толкова силен
знам ли

Mury
28-01-2009, 12:38
всъщност като се замисля
може и да не
не знам
не е пък толкова силен
знам ли
Аз лично не бих рискувал:devil::devil:

pa4ito
28-01-2009, 13:10
Учиндолският простак ...

Имаме Бинго :notify: 8-)
Е тва па ако не е проф. Вучков, здраве му кажи :rotfl:

Мисля, че Слави няма да влезе в политиката, защото той обича да се изявява в публичното пространство, а също така и като лидер. В политиката ще го стъпчат бързо и смятам, че той го осъзнава. А и много по-лесно е да седиш отстрани и да разлайваш кучетата, отколкото да измислиш нородоугодна теза, че и да я защитаваш след това.

Kuku
28-01-2009, 13:14
Квото му кажат - тва прави, тъй че....

pa4ito
28-01-2009, 13:28
Квото му кажат - тва прави, тъй че....
Хе-хе, нали знаеш - който плаща, той поръчва музиката :th_up:

bouncer
28-01-2009, 13:30
достатъчно силен е....

Mury
28-01-2009, 13:32
достатъчно силен е....

И аз съм на тва мнение:devil::devil:

fred
28-01-2009, 13:42
Ще се изкажа кратко - Не смятам Слави Трифонов за по-различен от досегашните политици!

Поредния демагог, дирижиран от сенчестия бизнес, да не кажем по директно-тъмния.Сметкита на фирмите на този "патриот и нравоучител" са в офшорни фирми в чужбина и не плаща почти никакви данъци...., а спонсори са му били винаги фирми близки на ДПС и БСП

Susscrofa
28-01-2009, 13:52
Поредния демагог, дирижиран от сенчестия бизнес, да не кажем по директно-тъмния.Сметкита на фирмите на този "патриот и нравоучител" са в офшорни фирми в чужбина и не плаща почти никакви данъци...., а спонсори са му били винаги фирми близки на ДПС и БСП

Дай нещо конкретно така звучиш като журналист от СКАТ. И още по зле, звучиш като мен самият на моменти.:bath:

morfius
28-01-2009, 14:17
Е тва па ако не е проф. Вучков, здраве му кажи :rotfl:

Мисля, че Слави няма да влезе в политиката, защото той обича да се изявява в публичното пространство, а също така и като лидер. В политиката ще го стъпчат бързо и смятам, че той го осъзнава. А и много по-лесно е да седиш отстрани и да разлайваш кучетата, отколкото да измислиш нородоугодна теза, че и да я защитаваш след това.

А аз си мисля, че просто изпълнява ПиАр а за който му плащат.

fred
28-01-2009, 16:36
Дай нещо конкретно така звучиш като журналист от СКАТ. И още по зле, звучиш като мен самият на моменти.:bath:

Направи проверка в ДАКСИ,
Колкото за другото, въпросният е пръв приятел на Гергов, който сега стана и член на висшия съвет на бсп, това го е заявявал той неколкократно, общо взето в нета е пълно с инфо, чел съм и пресата, нямам за цел да му правя архив -ама ползвай гугъл, излиза инфо, а "газоувър" си висеше годин в предаването му.
Колкото до звучението, кой знае, понягкага е за добро, друг път за зло :devil:
http://www.slava.bg/news/8750.html

http://edno.info/f/showthread.php?t=1010

VFTI
28-01-2009, 16:54
Няма да защитавам Слави и все пак ще спомена 2 факта от моя живот.. 2 пъти пред очите ми е изиспвал по 20хил лв. за домовете за сираци в Севлиево....

Сетете се колко пари е дарил! Колко кампании е направил....

А сега КОЛКО политици са направили това??? КОЛКО???

И к'во излиза... Никой от вас не иска промяна в системата, защото нямало кой??
МОЛЯЯЯЯЯЯЯ??? пак оправдания!!!

Ако така продължаваме да стоим НИКОГА НИЩО НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ!!!

Абе хайде ударете по един подпис пък се надявайте поне или поне го направете заради другите!!

Слави иска смяна на ИЗБИРАТЕЛНАТА СИСТЕМА!
ТОЙ не е казал че той ще влезе и ще иска за него да се гласува!

Но ако се СМЕНИ СИСТЕМАТА, ще има НОВИ хора от КОИТО ДА СЕ НАДЯВАМЕ ЧЕ ЩЕ СЕ ПРОМЕНИ НЕЩО!!!!

А в противен СЛУЧАЙ ще си останат КОСТОВ, СЕРГЕЙ И ЦЯЛАТА ТАЗИ СГАН и нищо няма да се промени!

Така имаме ШАНС какъвто и да е бил ТОЙ! Шанс и надежда за нещо!

Стига с тоя скептицизъм!!! Защото ако се промени избирателната система и после се направят промени в закона да може народа да свиква референдум то много неща може да се променят и ако не друго то народа ЩЕ ИМА ГЛАС!!!

Това искам аз! Искам да ЗНАМ ЧЕ ИМАМ ГЛАС! А като пак се качи някоя ИЗМЕТ в политиката с МОЯ ГЛАС ще мога да я махна и РАНО или КЪСНО ще дойдат едни хора и политици КОИТО ЩЕ ЗАПОЧНАТ ДА КРАДАТ ПО-МАЛКО и ще започнат да дават повече на хората!!

За кого бих гласувал ли ако е пропорционална системата ли??

МОга назова поне 2-3 ма мои преподаватели които са се опитвали да влязат в политиката но шайбата ги е изплюла заради тази СИСТЕМА!!! Наистина СТОЙНОСТНИ хора които МИЛЕЯТ ЗА ТАЗИ СТРАНА! Мога да посоча кръстника ми, който е учен човек и доктор и е част от общ. съвет на СЕВЛИЕВО.... И още много други! НЯкои може да се променят като влязат там горе, но ще знам че ПОНЕ ЩЕ СЪМ ДАЛ ГЛАС и после ще ги махнем...

НА това може да разчитаме и да се надяваме!!!! Друг ВАРИАНТ НЯМА!!!

А ако продължавате да хленчите и само да се ОПРАВДАВАТЕ ТО 100% НИЩО НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ!!!

НО ПОНЕ СЕГА има НЯКАКЪВ ПРОЦЕНТ на който може да се надяваме, че ще промени нещо и ще станем истинска държава....

Трета година уча Администрация управление... Стажове имам и в министерството.... Ами или и аз трябва да стана КАЛЕН ТЕМЕРУТ или нямам шанс да вляза политиката и администрацията и това не е само за МЕН ТОВА Е И ЗА КОЛЕГИТЕ МИ, кОИТО искат да променят нещо в ТАЗИ СКАПАНА ДЪРЖАВА!!!!


АКО НАИСТИНА нещо не се промени, то тука ще продължават да си остават хленчещите песимисти и мафиоти....

Аз лично смятам да не се хабя повече и ако няма изход и аз ще се разкарам от тая държава! Не защото не ми ПУКА А НАПРОТИВ ЗАЩОТО ПРЕКАЛЕНО МИ ПУКА!!! ТОЛКОВА МИ ПУКА, че ще е ме е яд да знам че се опитвам непрестанно да променя нещо и НИЩО НЕ СТАВА!!! НО ОБВИНЕНИЯ НЯМА ДА ПРОМЕНЯМ защото съвеста ми ще е чиста.....


Това е... Нека продължаваме да губим надежда...това е целта на всички 240кални говеда и фирми околко тях...

VFTI
28-01-2009, 16:59
КАЛ винаги може да се хвърля срещу всеки и всички... В Б-я хората са овце и вярват на най-малко окаляните...

търтей
28-01-2009, 17:04
Слави иска смяна на ИЗБИРАТЕЛНАТА СИСТЕМА!
ТОЙ не е казал че той ще влезе и ще иска за него да се гласува!



Ти го казваш, бе моето момче, виж си заглавието.

morfius
28-01-2009, 17:21
@VFTI

Колега, маркуча нееднократно пред очите ми е призовавал да НЕ се гласува изобщо - от тук нататък няма какво да говоря.

търтей
28-01-2009, 17:29
@VFTI

Колега, маркуча нееднократно пред очите ми е призовавал да НЕ се гласува изобщо - от тук нататък няма какво да говоря.

А не винаги, едно време викаше, че оня национален предател сакса, щял да донесе промяна.

VFTI
28-01-2009, 17:33
Добре какво ви пука за маркуча??

Или не искате промяна на избирателната система?

Защото на мен не ми пука толкова за него, а за това че имаме шанс да променим избирателната система от там изхождам оттам изхождат и всичките ми НАДЕЖДИ..


Ако се подпишете, то вие няма да подкрепите него, а ще подкрепите една промяна... От това трябва да се ръководите....





П.ПСлави в политиката има и "!?!? " накрая....

П.П Не само той! Всички повярваха на царя....

търтей
28-01-2009, 17:36
Венци ти не разбра ли, че с тази подписка може да си обършеш дупето - такава правна стойност има?

morfius
28-01-2009, 17:40
Ако се подпишете, то вие няма да подкрепите него, а ще подкрепите една промяна... От това трябва да се ръководите....

П.П Не само той! Всички повярваха на царя....

Точно с това в болда НЕ съм съгласен, тая подписка изключително касае само него, никаква друга стойност няма.

Тук не опира до вяра - а до добър ПиАр - точно за това за което му плащат, той направи своята част от образа на спасителя в ръжта за вярващите, а НЕ е повярвал в него.

morfius
28-01-2009, 17:41
А не винаги, едно време викаше, че оня национален предател сакса, щял да донесе промяна.

Нееднократно не значи винаги :)

търтей
28-01-2009, 17:43
Нееднократно не значи винаги :)

Аз просто държа да подчертая такъв ключов момент

Pinky
28-01-2009, 17:45
Ако искаш промяна - гласувай за политическа сила, която предлага такава промяна.

Kuku
28-01-2009, 17:58
Значи, принципно, няма как да се извърши политическа реформа с НЕполитически методи :idea:
Това нито съм го измислил аз, нито пък го казвам от мое име :!:

VFTI
28-01-2009, 18:03
Ама то е ясно че не може...Обаче е важно да се покаже, че народа има ГЛАС!

То друго може да не се постигне...Но правителството може да започне наистина да се замисли...



И какво ако влезе в политиката?

Ако загази ще го махнем, пък ако нещо се оправи най-послее...

Не виждам какво по лошо може да става в тази държава...Не смятам че и сегашните ще крадат по-малко...
Не виждам нови лица? Защото новите и честни лица трябва да са част от някоя корумпирана партия.... Казах ви за стойностните хора за мен, които обаче нямат шанс да влязат в политиката докато не се корумпират...

Няма да убеждавам никого...

bouncer
28-01-2009, 18:04
Ако искаш промяна - гласувай за политическа сила, която предлага такава промяна.

и кво? гласуваш за политическа сила А да я наречем. обаче А няма мнозинство в парламента и се коалира с политическа сил Б, които обаче са подлоги на политическа сила В, а те от своя страна са ти опозиция. и кво правим? даваме мандата на ДПС пак...ммммне
и още - гласуваш за политическа сила А по листа. четеш листата...първите 5 си ги чувал. а след тях? Майка му, баба му, лелично му, майстора дето му е оправил бойлера...кой ли не. пародия.

fred
28-01-2009, 20:19
Ама то е ясно че не може...Обаче е важно да се покаже, че народа има ГЛАС!

То друго може да не се постигне...Но правителството може да започне наистина да се замисли...



И какво ако влезе в политиката?

Ако загази ще го махнем, пък ако нещо се оправи най-послее...

Не виждам какво по лошо може да става в тази държава...Не смятам че и сегашните ще крадат по-малко...
Не виждам нови лица? Защото новите и честни лица трябва да са част от някоя корумпирана партия.... Казах ви за стойностните хора за мен, които обаче нямат шанс да влязат в политиката докато не се корумпират...

Няма да убеждавам никого...
Е ясно, че всеки си има убеждения и мнения, ама затова не гласувах за царя примерно, тоест случая е аналогичен

sen7
28-01-2009, 23:30
Не е точно , че да не го касае.До колкото знам разликата м/у двете системи и точно толкова тънка , че ако се извърши смяна , то той може да се кандидатира доста по-спокойно и с доста по-големи шансове да го изберат.

lan
29-01-2009, 00:56
2 пъти пред очите ми е изиспвал по 20хил лв. за домовете за сираци в Севлиево....

Сетете се колко пари е дарил! Колко кампании е направил....

Ето това е пример как с пари можеш да си купиш народната любов.


То друго може да не се постигне...Но правителството може да започне наистина да се замисли...
Утопия... Мисля, че си трезвомислещ човек и дори и ти не вярваш на това, което си написал...
Не разбирам защо се палите толкова по този въпрос, та тази инициатива я имаше още преди година, две от една парламентарно представена партия, която не е в тройната коалиция.Защо тогава никой, дори и "патриота" Слави не я подкрепи, а сега му хрумва такова нещо, когато на вратата чукат поредните избори???
Някой замислял ли се е защо той не критикува конкретно ДПС (изключая някой от тъпите му бъзици и толкова)???

Pebles
29-01-2009, 01:30
Ще видим и Славчо,какво ще постигне с тая подписка....квото постигнахме с протеста ми се струва....!!!!!!!!

fade
29-01-2009, 09:54
Не е точно , че да не го касае.До колкото знам разликата м/у двете системи и точно толкова тънка , че ако се извърши смяна , то той може да се кандидатира доста по-спокойно и с доста по-големи шансове да го изберат.

Мисля, че тази гледна точка ми беше убягнала! Може би това е една от най-вероятните цели на подписката. Щото напоследък битието ме научи винаги да се опитвам да разбера мотивите и кой би имал интерес от нещо си... т.е. не вярвам вече в каузи и идеи! Личното ми предпочитание е да гласувам за личности, а не за идеи обачееее... сега като се замисля... вече май не знам за какво да гласувам!
Мисля, че с този пост ме разколеба и няма да се подпиша!

Pinky
29-01-2009, 10:05
По принцип, смятам, че в нашия случай, мажоритарната система е по-добър вариант, защото при нея има една идея повече отчетност. Гласуваш за конкретна личност и си търсиш резултатите.
Референдумите са също висша форма на демокрация.
Но и двете неща е правилно да се прокарат чрез гласуване на избори.

търтей
29-01-2009, 10:06
По принцип, смятам, че в нашия случай, мажоритарната система е по-добър вариант, защото при нея има една идея повече отчетност. Гласуваш за конкретна личност и си търсиш резултатите.
Референдумите са също висша форма на демокрация.
Но и двете неща е правилно да се прокарат чрез гласуване на избори.

Остави, че е правилно, това просто е единственият вариант

fred
29-01-2009, 10:40
Аз лично пък не смятам, че мажоритерната система е правилната.Тя е по остаряла и несъвършенна.В класическия и вид си е несправедлива.Защо.В избирателен район N се явява лицето У и З.Лицето У печели 52%, 48% на лицето З в този случаи се губят безъзвратно и вота на тези граждани на практика не се зачита.Прилаганата у насв момента система е доста по добра.
Така или иначе в листите на партиите ще са си същите, които ще се явят и в единия и в другия случай.Но ако са в досегашната пропорционална система, то в народното събрание ще се отчетат вота и на двете лица, партиии и т.н.

156
29-01-2009, 11:43
Аз лично пък не смятам, че мажоритерната система е правилната.Тя е по остаряла и несъвършенна.В класическия и вид си е несправедлива.Защо.В избирателен район N се явява лицето У и З.Лицето У печели 52%, 48% на лицето З в този случаи се губят безъзвратно и вота на тези граждани на практика не се зачита.Прилаганата у насв момента система е доста по добра.
Така или иначе в листите на партиите ще са си същите, които ще се явят и в единия и в другия случай.Но ако са в досегашната пропорционална система, то в народното събрание ще се отчетат вота и на двете лица, партиии и т.н.
:thumbup:

А какво ще кажете за идеята - да се гласува за повече от 1 патия и да се степенуват гласовете?
Примерно партията X я слагам на 1-во място, Y - на 2-ро, Z - 3-то. Като за съответните места се дават съотвени точки. :roll:

dimo
29-01-2009, 13:56
:thumbup:

А какво ще кажете за идеята - да се гласува за повече от 1 патия и да се степенуват гласовете?
Примерно партията X я слагам на 1-во място, Y - на 2-ро, Z - 3-то. Като за съответните места се дават съотвени точки. :roll:
И феновете на тройната коалиция ще си подредят трите партии всеки според неговите си виждания но като краен резултат тройната коалиция ще събере най много точки и ще заеме челните места .

fred
29-01-2009, 18:58
:thumbup:

А какво ще кажете за идеята - да се гласува за повече от 1 патия и да се степенуват гласовете?
Примерно партията X я слагам на 1-во място, Y - на 2-ро, Z - 3-то. Като за съответните места се дават съотвени точки. :roll:

Е това се идеи, не че е лошо, но това трябва да се определи, всяка промяна в крайна сметка може да се обезмисли, а и често пъти целта на промените, е точно такава, да се каже, абе писна ми и прочее.., тоест както е сега
Но има и това, по света има утвърдени систими, говоря за демократичния свят, трябва да се прилага тази, която е доказала че е добра.Имам чувството, без да съм спец, че смесената е най добра май...

koolio
29-01-2009, 23:10
Аз лично пък не смятам, че мажоритерната система е правилната.Тя е по остаряла и несъвършенна.В класическия и вид си е несправедлива.Защо.В избирателен район N се явява лицето У и З.Лицето У печели 52%, 48% на лицето З в този случаи се губят безъзвратно и вота на тези граждани на практика не се зачита.Прилаганата у насв момента система е доста по добра.
Така или иначе в листите на партиите ще са си същите, които ще се явят и в единия и в другия случай.Но ако са в досегашната пропорционална система, то в народното събрание ще се отчетат вота и на двете лица, партиии и т.н.

Фред, това са извадки от учебника по конституционно право на проф. Стефан Стойчев, Бог да го прости. Извадка от същия учебник е и твърдението, че при пазарната икономика се нарушава свободата на труда, защото задължително има някакъв процент безработица. Айде стига с тия кухи теоретични формулировки, дори ан лаик би трябвало да е ясно, че при мажоритарната система средствата за конторл анд избраниците и стойността на един глас е много по-голяма и шансът да попаднат качествени хора в управлението е много по-голям.

156
30-01-2009, 11:39
Мда, идея е само, но ако се реализира добре, би трябвало да даде още по-точна оценка на желанията.
А относно мажоритарната система - наистина въпросът е спорен ;)

fred
30-01-2009, 12:20
Фред, това са извадки от учебника по конституционно право на проф. Стефан Стойчев, Бог да го прости. Извадка от същия учебник е и твърдението, че при пазарната икономика се нарушава свободата на труда, защото задължително има някакъв процент безработица. Айде стига с тия кухи теоретични формулировки, дори ан лаик би трябвало да е ясно, че при мажоритарната система средствата за конторл анд избраниците и стойността на един глас е много по-голяма и шансът да попаднат качествени хора в управлението е много по-голям.

Не съм го чувал и не съм му чел учебника на въпросния професор, ама това е истината за мажоритарнтата система /право съм учил трудово и общо само/.
Какъв ще е контрола на изборите например, когато ББ се кандитатира догодина, като неговата партия е типитеч пример че ще се гласува на база на една личност, така е и при НДСВ, ДПС, ДСБ и други.?!?Единствено при БСП се гласува пък на база партия, там няма значение нито кой е лидера, нито кой е в листите.
Независимо какква е системата въпросните партии ще си сложат техните личности от листите, това истината. Само че в единия случай партията ще вземе мандата и другите ще отпадната като вот, което значи и вота на избирателите да отпадне.А в другия случай всеки ще вземе % събран за него в цялата страна.
Разликата сега е единствено,че ако се кандитатира един като независим, ще му трябват малко повече гласове, отколкото ако е в партия.Но у нас основно независимите са от БСП и коалиция

fade
30-01-2009, 13:45
...
Какъв ще е контрола на изборите например, когато ББ се кандитатира догодина, като неговата партия е типитеч пример че ще се гласува на база на една личност, така е и при НДСВ, ДПС, ДСБ и други.?!?...
Именно това имаме предвид... какъв ще контрола? Покрай лицето ББ ще се "намъкнат" цяла глутница гладни и бедни... които никой не познава и единствената им цел ще бъде държавната софра и кой какво може още да "опоска" от нея! Типичен пример са предходните избори за местни управници... когато се знаеше, че ще има Еврофондове за разпределяне... Куцо и сакато, а да не казвам, че и някой "почити" криминални елементи в малките градчета се бяха кандидатирали в тези нови "еднолични партии" и сега просто си бъркат в кацата с мед и не можеш с топ да ги мръднеш тъй като законно демократично и пропорционално си им предоставил правото да правят това!
Затова и аз съм ЗА мажоритарната система тъй като нашата държава си е като едно село и всички си знаем и "пръдните и миризмите"!
Мисля, че тази система си работи в Швейцария, а там както знаем депутатите ходят с колело или трамвай на работа!
Приятен ден на всички!

fred
31-01-2009, 09:38
Именно това имаме предвид... какъв ще контрола? Покрай лицето ББ ще се "намъкнат" цяла глутница гладни и бедни... които никой не познава и единствената им цел ще бъде държавната софра и кой какво може още да "опоска" от нея! Типичен пример са предходните избори за местни управници... когато се знаеше, че ще има Еврофондове за разпределяне... Куцо и сакато, а да не казвам, че и някой "почити" криминални елементи в малките градчета се бяха кандидатирали в тези нови "еднолични партии" и сега просто си бъркат в кацата с мед и не можеш с топ да ги мръднеш тъй като законно демократично и пропорционално си им предоставил правото да правят това!
Затова и аз съм ЗА мажоритарната система тъй като нашата държава си е като едно село и всички си знаем и "пръдните и миризмите"!
Мисля, че тази система си работи в Швейцария, а там както знаем депутатите ходят с колело или трамвай на работа!
Приятен ден на всички!

В Швейцария и в всяка друга по развита демокрация, не системата определя какъв е политика, а самото общество, което не търпи определени прояви,.У нас ББ ще си нареди листите, независимо дали ще е мажоритарна системата или не.Така ще си наредят листите всички партии, независимо от системата.
Следователно и при двете системи у нас, ще бъдат един и и същи хора, като при мажоритарната, няма да се отчита вота на загубилите, това е единствената разлика

Ето за системите:
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=1247&sectionid=2&id=00010

във втората тема има и интересно проучване, обърнете внимание какви отговори дават в една демократична страна примерно и в нашата относно пропорционалната и мажоритарната.
http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_ot_es/2007/01/25/306812_izborite_i_zashtitata_na_nacionalnite_inter esi_v_es/

fade
02-02-2009, 15:05
...
У нас ББ ще си нареди листите, независимо дали ще е мажоритарна системата или не.Така ще си наредят листите всички партии, независимо от системата.
Следователно и при двете системи у нас, ще бъдат един и и същи хора, като при мажоритарната, няма да се отчита вота на загубилите, това е единствената разлика
...

Мисля, че не разбирам... като, че ли пак тръгвате от презумпцията, че трябва да се гласува за определена партия и трябва да се съобразя с нейните листи?
Според мен именно при мажоритарната система има по-голям шанс в парламента да влязат нови лица, а не наложените ни от партийните листи. Същите тези нови лица, не биха имали никакви шансове, при пропорционалната система, ако не са подкрепени или издигнати от някоя партийна централа.
Моето лично мнение е, че имената в партийните листи винаги са обект на нечии лобистки интереси или кръгове от фирми, както имаше наглостта да каже един небезизвестен "депутат" чиято заплата аз плащам с моите данъци, а той не ходи на работа!
За мен един мандат е обикновена сделка! Най-лошото е, че тази сделка при пропорционалната система не е с мен (разбирай гласоподавателя), а примерно да кажем с някой, който ще продължи да "папка" за моя сметка както го е правил досега.
Прочетох линковете които сте приложил, но не разбрах с какво подкрепят тезата Ви!
Не твърдя, че мажоритарната система няма недостатъци, но просто тези недостатъци в момента ми се виждат по-малки отколкото на пропорционалната особено за малка страна като нашата.

fred
03-02-2009, 15:51
Мисля, че не разбирам... като, че ли пак тръгвате от презумпцията, че трябва да се гласува за определена партия и трябва да се съобразя с нейните листи?
Според мен именно при мажоритарната система има по-голям шанс в парламента да влязат нови лица, а не наложените ни от партийните листи. Същите тези нови лица, не биха имали никакви шансове, при пропорционалната система, ако не са подкрепени или издигнати от някоя партийна централа.
Моето лично мнение е, че имената в партийните листи винаги са обект на нечии лобистки интереси или кръгове от фирми, както имаше наглостта да каже един небезизвестен "депутат" чиято заплата аз плащам с моите данъци, а той не ходи на работа!
За мен един мандат е обикновена сделка! Най-лошото е, че тази сделка при пропорционалната система не е с мен (разбирай гласоподавателя), а примерно да кажем с някой, който ще продължи да "папка" за моя сметка както го е правил досега.
...........

Предлагам на "ти" да си говорим:)
Не съм против личностите, а просто отбелязвам, че мажоритарния принцип изключва пропорционалността.Тоест ако се приложи класическата мажоритарна система, това значи, че личността, която е спечелила мандата взима всички гласове /респективно партията, която я е излъчила/.Е тук се крие основния недостатък.Защото един човек е излъчен от името на всички, а това не е определено така.Може да се стигне и до случай че някой, който е спечелил 30%, да обере и останалите 70, както е цитиран такъв случай, май във Франция.
Второ-какво значи мажоритарен, къде са споменатите личности?Този вот ще бъде абсолютно аналогичен на сегашния, въпросните личности, ще бъдат излъчени от същите централи, а няма да се пръкнат от някъде другаде.Къде са въпросните лица, които са толкова желани и ги няма в политиката?И в момента всеки може да се кандидатира като независим представител.
В заключение, както е в сегашния момент, това би означавало да имат в сегашния парламент само две партии и да отпаднат

Pinky
03-02-2009, 16:23
При мажоритатна система неминуемо остават 2 партии, но пък там вътрешната опозиция е много по-силна и решаваща, така че се компенсират нещата.