PDA

View Full Version : парно 33



chaha
17-12-2005, 17:28
Здравеите от 6 месеца карам 33 1.7 ie и сега зимата се чудя , :?: силно ли е парното на алфа 33 ?Моита е с климатик като пусна да върти въздоха в купето е добре обаче като отворя от вън "клапата " духа хладно ,а при затворена клапа пък се потят стъклата :shock: Дали е запушено радяторчето?Ама тогава при затворена клапа да върти в купето пак ще е студено :!: :(

MrX
17-12-2005, 18:20
33 почти няма парно :? ,а за вентилация да не говорим

рали
17-12-2005, 19:40
моляяяя ???? спринта няма верно е

shadow Boxer
17-12-2005, 22:21
нещо си в гешка само на по старите 33 до колкото знам е кофти но след 91 си е супер :roll:

chaha
18-12-2005, 17:36
Е тогава знае ли някои куде е проблема за парното ? А сега още един преден ляв носач днес, абе ужас изкриви се от един болдюр нали има сняг та и даржавата все е изненадана :cry: знае ли някои колко срува нов или втора употреба загази се как се сменява сложно ли е . Видя ми се че е много мек защото леко се удари колата .Едва едва я прибрах свалям гумата а носаяа се изкривил в задната кривка към купето

Bobo
18-12-2005, 18:03
Термостата си смени и парно ще имаш :wink:

chaha
18-12-2005, 18:08
еииии мойе да е от това ама са да оправя носача

Kostadin
19-12-2005, 08:26
33 почти няма парно :? ,а за вентилация да не говорим

нещо си в гешка само на по старите 33 до колкото знам е кофти но след 91 си е супер :roll:
заповядайте и двамцата да видите стара 33-88г. дали нема парно
п.с.бат Венци рулира :wink:

aav
20-12-2005, 17:06
заповядайте и двамцата да видите стара 33-88г. дали нема парно

твойта 33 от междинните ли е: радиаторчето в коша, таблото от новите?

Kostadin
21-12-2005, 08:14
твойта 33 от междинните ли е: радиаторчето в коша, таблото от новите?
:th_up:

MrX
21-12-2005, 08:48
да споделя едно нещо относно парното на 33 ,спринт,сюд и техните производни,значи забелязал съм че проблема не е в парното а във вентилатора към парното.топло си има но неможе да навлезе като хората в купето точно заради вентилатора който духа прекалено слабо.на дълги разстояния проблема след 15 минути е отстранен но на къси малшанс

pe6kata212
21-12-2005, 15:54
бате напълни си само радиаторчето с Mr. Muskolo нека да кисне 20тина минути и го източи
и си имаш ново парно

MrX
21-12-2005, 17:04
забелязал съм че проблема не е в парното а във вентилатора към парното.топло си има но неможе да навлезе като хората в купето точно заради вентилатора

аре да се научиме да четеме а?

pth7712
21-12-2005, 17:19
бе и при мен духаше слабо, ама като напръсках потенциометъра на вентилатора с контактен спрей са не мога си държа очите отворени. Толкова силно духа.

А по въпроса за "слабото" парно на 33 .... аде стига с митовете за скапаните 33-ки, а?
Все едно отивам при майстор голфаджия.
Какво ли не съм чувал за тези 33-ки включително, че не бива да включвам отоплението на задното стъкло, защото се пукало. Ай сиктир!

pth7712
21-12-2005, 17:21
Специално ще дойда на следващата среща за да демонстрирам слабото и студено парно на пустите му 33-ки. Както и митовете за скапаните трансмисии, течовете между двигателя и скоростната кутия, капсулованите боксери и прочее....

Bobo
21-12-2005, 22:46
Специално ще дойда на следващата среща за да демонстрирам слабото и студено парно на пустите му 33-ки. Както и митовете за скапаните трансмисии, течовете между двигателя и скоростната кутия, капсулованите боксери и прочее....

Тва за скапаната трансмисия е факт а не мит!
Ако не ми вярваш ще си размениме колите и ще се опитваш да караш след мен ако скоростите ти издържат бърза обиколка на софия начи аз черпа и ти стискам ръката :wink: :?:

chaha
22-12-2005, 01:11
Здравейте колеги.Значи алфата ми е новият модел т.е ново купе ново табло 91г.По въпроса с вентилатора той духа яко ,както по- горе писах ,кото вкл.копчето на климатика да върти въздоха само в купето духа много жега не може да си държиш ръката пари да ама не,поти също така яко стъклата,обаче като пусна от вън духа хладко. :roll: :?: Та си мисля че радиаторчето не е запушено иначе нямаше да грее яко когато го пусна само в купето да върти . :idea: :roll: :?: Не мога да разбера какво става?А когато дам повече газ на колата когато сам на место почва да духа по топло .паботи ли при нормални обороти т.е 900/950 започва да е хладак въздуха ,за това питам,чудна работа ? :idea: :?: Някой да е патил така?

pth7712
22-12-2005, 09:34
Кочина с кочина!
Бобината тази сутрин сдаде багажа.

MrX
22-12-2005, 10:14
айде сега кочина :evil:

pth7712
22-12-2005, 10:16
ако на теб ти угасне по средата на кръстовището на ляв завой и всички почнат да те псуват ша та видим. И то преди Коледа.

MrX
22-12-2005, 10:25
споко пич на мен ми се е чупила дистрибуторна капачка на кръстовише на което повечето коли минават с 120+

pth7712
22-12-2005, 10:31
Е, ок. Вече ми помина.
То баш зимата изскачат разни вече клатещи се звена. Какво да се прави. То нови коли се чупят, камо ли кола от 93-та:) Та било то и Алфа :) Хем я поддържам. Не е да я оставя на самочупене:)

Bobo
22-12-2005, 12:23
Е, ок. Вече ми помина.
То баш зимата изскачат разни вече клатещи се звена. Какво да се прави. То нови коли се чупят, камо ли кола от 93-та:) Та било то и Алфа :) Хем я поддържам. Не е да я оставя на самочупене:)

Споко братле питай Гиги аз с ква бобина карах няма няма и у средата на ксъстовището колата загасне :wink: Ич да не ти пука важното е като тръгне псуващите да остават далеееч назад :twisted:

Kostadin
22-12-2005, 12:59
важното е като тръгне псуващите да остават далеееч назад :twisted:
това определено ми хареса как звучи :twisted: :Bolt:
п.с.аве къде се е дянал онзи емотикон със колата, която оставя черти от гумите си на пътя :?

chaha
23-12-2005, 18:43
Никой явно не имал този проблем с парното :shock: :?: :evil:Егати алфите :!: :cry:

chaha
27-12-2005, 19:42
:D Здравейте пичове и.. та за парното на мойта алфа да пиша ,оправих го значи :P Та какво се оказа ,един приятел с 155 ми вика и неговото било така та ,сваляте значи пласмасовата кора от вън детона нея са чистачките ,внимателно :lol: и от- доло какво има а? :evil: един въздушен филтар обаче това важи за тези с климатиците "там където има климатик винаги има и филтар" та аз го свалих и сега е баня , :P :P :D и много поздрави на старите Жулиетки дето 33 нема парно аре глей си работата :lol: :lol: :lol: :lol: :drums:

Mury
28-12-2005, 17:22
А защо го свали трябваше просто да го смениш струва 15 лв. :wink: :wink:

slav
05-04-2006, 13:07
Никой явно не имал този проблем с парното :shock: :?: :evil:Егати алфите :!: :cry:

моя проблем се оказа омачкано жило - това което движи клапата разпределящапотоците въздух (дали да върти въздуха в купето или да вкарава от вън). над пепелника 3-те врътки работеха привидно добре, но задния край на тази която сменя купе/вън беше счупен, а жилото на топло/студено омачкано в 2та края, където порави кофти чупки и дърпаше, но не можеше да избута клапата до крайно положение.
разглобява се много кофти, можеш да си направиш бърза и лесна диагностика дали е от това като раздвижиш на ръка кобилицата движеща клапите под предния капак. Като застанеш от страната на шофьора от страни долу на пластмасата покриваща вентилатора вкарващ въздух в купето. накарай някой да развърти ръчките докато гледаш къде ще се раздвижи другия край на жилото - да не гадаеш.
След като ги пипнах дебита въздух влизащ в купето ми се увеличи 3-4 пъти, и не мога да си държа ръката на парното от жега- цяла зима обаче умрях от студ :D

ALFA33S16V
06-04-2006, 21:44
Като край на темата, може би!
33-ките имат желязно парно (говоря за новите, след '90г.) Ако нямаш парно първо си поглеждаш термостата (той определено е слабо място) и след това вече жилата. Трябва като въртиш врътката за топъл-студен въздух да чуваш движение на клапа в арматурното табло. Накрая вече е и запушен радиатор за парното - случва се при слагане на добавки за спиране на утечки по охлаждащата с-ма