PDA

View Full Version : Проблем с хидравликата на волана.



DeX
26-12-2005, 17:36
От няколко дни наблюдавам странно виене от към волана и осезаемо по трудно въртене на волана дори от време на време имам чувството, че изобщо нямам хидравлика.
Това всичкото се случи след като я дадох на един да я кара в една поледица и предполагам, че е давал газ докато е бил навил волана до край на ляво или на дясно но не съм сигурен. Важното е, че това виене се увеличава със всеки изминал ден и се усеща само когато създам някакъв товар върху волана. Примерно леекичко го врътна даже не врътна ми само му създам усилие и то почва да вие.
Мисля че не губи течност защото я засичах 2 пъти .. на едно и също ниво е. Не знам дали 156 има датчик за наличие на течност във хидравличната система на волана ама ако има такъв поне кажете кой е. Нивото на течност е нормално (само дето не разбрах как трябва да се измеи със навита капачка или без - ама щом със отвита само като потопя поплавъчето максимално е малко над минимума значи вероятно е наред). Дайте някакви идей и също така ако имате опит каде има сервиз който може да се справи с подобно нещо понеже тука в Плевен вече нямам вяра на никого (след като в уж най-добрия сервиз ми бяха зацепили ремъка с 5 градуса отклонение на всмукателния вал).

Dodo 155
26-12-2005, 19:24
Измерва се когато се запали колата, без да я форсираш.
Твоя приятел може и някой маншон да е съдрал :roll:

DeX
26-12-2005, 22:04
Да де ама как се измерва ? Завърта ли се капачката или просто се топва до кадето влезне? И има ли нещо което да ми сигнализира че няма течност!?

Unicom
27-12-2005, 16:11
Няма нищо, което да ти сигнализира за хидравличното масло. Ако искаш да имаш сигнал може да приспособиш датчик за нивото на спирачната течност, но не си струва играчката. Що се отнася до нивото, не се притеснявай щом има течност в казанчето иначе се мери при затворена капачка.
Звукът който чуваш най-вероятно идва от плъзгащия лагер на помпата. И не е добре да я караш така защото може да се скъса семеринга ако втулката задере в остта.

DeX
27-12-2005, 16:25
Ахам амиии горе-долу какви кинти е един лагер и съответно работата по смяната му?

Yon
27-12-2005, 16:27
И при мен се появи подобен проблем особено при маневри напред назад, сигурно е от студа или нещо по окачването. Едно приятелче ми каза за някакви добавки към хидр. тречност.

DeX
27-12-2005, 21:59
И при мен се появи подобен проблем особено при маневри напред назад, сигурно е от студа или нещо по окачването. Едно приятелче ми каза за някакви добавки към хидр. тречност.

Ама усещаш ли волана да се върти по трудно или само вие? Щото при мен от днеска започна доста чувствително да се върти по трудно и като я закарам във високите обороти (над 4к) и двигателя почва да работи все едно е със компресор такъв звук се чува и мисля утре да я карам да я ремонтират щото ме е страх вече. Един познат каза да и сменя хидравличната течност щото негов приятел имал случай при който от студа течността един вид се е пресякла ... и е загубила характерните си способности от което е затормозила доста хидравличната помпа и му правило точно така. Ходили каде ли не, какво ли не сменяли, докато някакъв майстор му казал да я смени щото еди си кво (тфа дето казах по горе) и се оправило ... сега остава само време да имам и да разбера от къде да я източа и ще видим. А и я кажете каква трябва да си купя?

Yon
28-12-2005, 10:08
Да волана се върти трудно все едно за момент хидравликата изчезва няма виене тогава после от самосебе си се оправя. То виенето си е отделно но само в крайно положение. :?:
Препоръчаха ми някаква течност " Титан" 9 лв литъра

gigi
28-12-2005, 14:02
Колега а проверил ли си данеби ремъка който задвижва помпата да се е поотхлабил и той да присвирва. Получава се същото като навиваш и има по голям товар помпата не може да подкачи защото ремъка се пързаля и волана се вдървява

DeX
28-12-2005, 14:04
Проверих го не пързаля достатъчно стегнат е поне според мойте представи за стегнатост

Yon
29-12-2005, 15:07
Сега когато е по-топличко проблема изчезна, волана се върти нормално :?: :?: Явно трябва да си сменя цялата хидр. течност и ще долея добавка. Ако има ефект ще пиша.

Crusader
29-12-2005, 16:44
Сега когато е по-топличко проблема изчезна, волана се върти нормално :?: :?: Явно трябва да си сменя цялата хидр. течност и ще долея добавка. Ако има ефект ще пиша.

Колега, ако намериш о къде се източва - пиши, щото и на мен ми се върти подобна идея в главата.

DeX
30-12-2005, 11:57
Ам проблема се разбра къде е. Някакви клапани на хидравличната помпа заминавали и за това виело така. Решенията са 3 .. ремонт на помпата .. което обаче не се знае къде се прави понеже е много деликатна работа. Присадка в маслото което го сгъстява и от там няма виене и има хидравлика но е временно решение и 3-тото нова помпа която пък сигурно е сума пари. Та евентуално ако знаете някой добър майстор по тия хидравлики казвайте координати и да се свързвам с него да видим ще може ли да се справи с проблема.

Yon
05-01-2006, 16:29
Сега когато е по-топличко проблема изчезна, волана се върти нормално :?: :?: Явно трябва да си сменя цялата хидр. течност и ще долея добавка. Ако има ефект ще пиша.

Колега, ако намериш о къде се източва - пиши, щото и на мен ми се върти подобна идея в главата.

Ще го точат от някое съединение по рейката

Bobo
05-01-2006, 18:00
Сега когато е по-топличко проблема изчезна, волана се върти нормално :?: :?: Явно трябва да си сменя цялата хидр. течност и ще долея добавка. Ако има ефект ще пиша.

Просто сега ремъка по добре прилепва така че го стегни :wink:

Bobo
05-01-2006, 18:01
Сега когато е по-топличко проблема изчезна, волана се върти нормално :?: :?: Явно трябва да си сменя цялата хидр. течност и ще долея добавка. Ако има ефект ще пиша.

Колега, ако намериш о къде се източва - пиши, щото и на мен ми се върти подобна идея в главата.

Ще го точат от някое съединение по рейката

На гредата отпред под радиатора има една серпентина на входа и на изхода и има съединения от там се източва :wink:

Crusader
05-01-2006, 18:32
Благодаря! Нямам проблеми с волана, но си мислех че добре ще му дойде смяна на хидравличната течност.
А системата самообезвъздушава ли се?

Bobo
05-01-2006, 18:42
Благодаря! Нямам проблеми с волана, но си мислех че добре ще му дойде смяна на хидравличната течност.
А системата самообезвъздушава ли се?

Хубаво е да я смениш :wink: Самообезвъздушава се :wink:

Yon
10-01-2006, 13:04
Смениха ми хидр течност и долях добавка... Просто немам думи.
Старата хидр. течност беше една гъста и не се знае вобще какво е доливано. Всички шумове изчезнаха волана се върти с кутри :D

Hristo_156
03-07-2006, 21:07
Бая време е изтекло от края на тази тема. Ама баш сега и аз имах подобен проблем. Даже писах отделна тема затова.
Я да питам разбирачите:
преди да ми сменат течността, старата имаше сиво-черен цвят и беше мътна като айрян. Новата леко червенее ама сякаш се е смесила и със стара и пак е леко мътна като я гледам на щекичката.
Това нормално ли е?

А, и още нещо, след смяната започна да ми омаслява. Някъде зад помпата хвърля масло. Стича се по кората под двигателя и оттам хвърля по пода чак до задната гума при движение. Имам чувството, че са отваряли нещо на нивото на помпата /зад нея/, а както казва Бобо, трябва да се отваря при серпантината зад бронята и оттам да се източва. Имам предвид, че нивото на помпата е относително доста високо спрямо останалата част от хидравликата - т.например рейката е по-ниско от помпата, серпантината - също. Демек ако е така източена е течността само от казанчето и тази в помпата, оттам нататък всичко си е старата течност.
Тааа, какво има зад тази помпа? Там ли е т.нар. клапан /или бленда/ или каквото е там?

alex-peintre
14-08-2006, 12:54
здравеите и от мен бихте ли дали точното наименование на добавката и каде мога да я намеря или други подобни за хидравликата понейе не сам в БГ мерси предварително

Yon
14-08-2006, 14:40
здравеите и от мен бихте ли дали точното наименование на добавката и каде мога да я намеря или други подобни за хидравликата понейе не сам в БГ мерси предварително

www.xado.com (http://www.xado.com)
www.mannol.de (http://www.mannol.de)