PDA

View Full Version : Защо все по малко хора гласуват?



Susscrofa
20-02-2009, 08:31
Тази сутрин прочетох ето това:

http://www.vsekiden.com/?p=45798

Не го поствам, за да нападам Костов, а защото това е ярко доказателство, че всички тези шушумиги, играят една и съща роля, в един жалък театър и всичките правят едно и също.
Изборите май наистина НЕ променят нищо.
Знам, че е писано много по тази тема, но тази кифла е крала за три различни "правителства". И то огромни суми.

fred
20-02-2009, 09:05
Ами както ни учи партията, а тя е една, стогодишна, единствена и неповотира и нейните нароени отрочета от всякакъв калибър и разновидноси
1. Костов е виновен за всичко лошо в България.
2. Ако има някои друг виновен виж точка 1.
Мургина била наследство на Костов, ми да не бяха я назначавали бре, доколкото знам Костов не я направил шеф на НАП, както се вижда и от въпросния сайт била незнатичелен служител.
Нито един висш управник от времето на Костов няма власт след мандата му.ИЗключения правят мижитурки като Бисеров и Ментата и онагледяват постулата, че по делата им ще ги познаете
След като Костов управлява един мандат, като Мин председател, то 10 години вече все е виновен.
Ивода е ясен-шушумигите, издънки на БКП/БСП, които са нвасякъде плюят едниствения, който поразклати властта им.Всчки други играха по свирката им.
В заключение, гласуването на малко хора е плод и идея точно на тези които винаги са във властта-БСП, ДПС.По този начин те са винаги в средата на баницата.
Та ББ беше прав, когато каза за "матряла", дума която пък измисли видния наш държавни от ПРавец, бай Тошо :pain:
Точно защото изборите променят много неща, то у нас целта е да се сведе до минимум тази промяна, както виждате с пълен успех.

DerMeister
20-02-2009, 09:44
Защото няма за кого... :pain:

koolio
20-02-2009, 10:02
Ами както ни учи партията, а тя е една, стогодишна, единствена и неповотира и нейните нароени отрочета от всякакъв калибър и разновидноси
1. Костов е винове за всичко лошо в България.
2. Ако има някои друг виновен виж точка 1.
Мургина била наследство на Костов, ми да не бяха я назначавали бре, доколкото знам Костов не я направил шеф на НАП, както се вижда и от въпросния сайт била незнатичелен служител.
Нито един висш управник от времето на Костов няма власт след мантада му.ИЗключения правят мижитурки като Бисеров и Ментата и онагледяват постулата, че по делата им ще ги познаете
След като Костов управлява един мандат, като Мин председател, то 10 години вече все е виновен.
Ивода е ясен-шушумигите, издънки на БКП/БСП, които са нвасякъде плюят едниствения, който поразклати властта им.Всчки други играха по свирката им.
В заключение, гласуването на малко хора е плод и идея точно на тези които винаги са във властта-БСП, ДПС.По този начин те са винаги в средата на баницата.
Та ББ беше прав, когато каза за "матряла", дума която пък измисли видния наш държавни от ПРавец, бай Тошо :pain:
Точно защото изборите променят много неща, то у нас целта е да се сведе до минимум тази промяна, както виждате с пълен успех.Колега, всичко, което казваш, е вярно, само едно изпускаш - Костов също е наследство от тоталитаризма.

търтей
20-02-2009, 10:20
Костов също е наследство от тоталитаризма.

Кольо, ма то и ти слънце си, наследник от комунизма, като се замислиш.

fred
20-02-2009, 10:34
Колега, всичко, което казваш, е вярно, само едно изпускаш - Костов също е наследство от тоталитаризма.

Съгласен съм, но всички сме такива, в крайна сметка обществото ни е наследило тези неща, както отбелязва и Търтея

ФЕРАРИСТ
20-02-2009, 10:49
Хората както и аз предполагам не гласуват, защото не искат да стават съучастници в престъпления.....да обясня????

търтей
20-02-2009, 10:49
Хората както и аз предполагам не гласуват, защото не искат да стават съучастници в престъпления.....да обясня????

обясни,
щото всъщност негласувайки участваш в престъплението според мен

ФЕРАРИСТ
20-02-2009, 10:59
Като се има впредвид че секи влиза в парламента да се облажи и така вече 15 - 17 години, то излиза че аз гласувам кой да иде да краде от народа......плюс това когато аз се разочаровам от даден майстор да речем, аз не ода при него - да речем че народа е гласувал за сини, за червени, за жълти и все се е разочаровал, сега излиза че трябва да гласува за ББ щото само той не е бил....
Защо според тебе няма бюлетина която да се пуска когато юзъра иска да декларира че не желае да гласува за никой от тия.....по сегашната процедура излиза че все някой трябва да избера - ами ако никой не ми аресва какво правя.....

Pinky
20-02-2009, 11:07
Кандидатирай се и гласувай за себе си, като си по-хубав.

raffaello
20-02-2009, 11:07
преди гласувах, но вече на никого от политиците не мога и не искам да вярвам, защото един път влезли в парламента гледат само себе си и близките си и да се устроят три поколения напред - всички са боклуци и са един дол дренки, хората не вярват на никои вече

BillyBoy`
20-02-2009, 11:08
обясни,
щото всъщност негласувайки участваш в престъплението според мен
и какво е престъплението във което учавства негласуваики?аз също няма да гласувам на изборите които наближават за първи път откакто имам право на глас

koolio
20-02-2009, 11:16
Кольо, ма то и ти слънце си, наследник от комунизма, като се замислиш.

Физически да. Ама духовно - не мисля.Щото не ми е мечтата на живота евтиният шпек, двуседмичните карти за Дружба и новата Лада 7-ца.
За протокола - аз съм от първия набор, който не е бил "организиран" като пионерчета и чавдарчета.

TaNo
20-02-2009, 11:16
и какво е престъплението във което учавства негласуваики?аз също няма да гласувам на изборите които наближават за първи път откакто имам право на глас

аз също не бих гласува въпреки че за първи път имам право на глас:puke: неразбрахте, ли че всичко е платено предварително

koolio
20-02-2009, 11:19
преди гласувах, но вече на никого от политиците не мога и не искам да вярвам, защото един път влезли в парламента гледат само себе си и близките си и да се устроят три поколения напред - всички са боклуци и са един дол дренки, хората не вярват на никои вече
Тогава ако спечели мнозинство някой като Болен и загубим и малкото, което имаме, да не питаш "Кой ми сра в гащите?!?"

morfius
20-02-2009, 11:28
20 години обработка в стил 'всичките са маскари', съчетано с организириано окалване на всеки разклатил власта на червените феодали води точно до тук... масово хората не гласуват, изборите се решават с правилно насочени малцинствени гласове, феодалите са непоклатими, а ние все по-зле.
Всички които не гласуват са съучастници във престъпленията на политиците!

raffaello
20-02-2009, 11:30
Тогава ако спечели мнозинство някой като Болен и загубим и малкото, което имаме, да не питаш "Кой ми сра в гащите?!?"

Болен нямя да спечели, бате Бойко ще е победителя, то се знае предварително и комунистите барабар със него

Pinky
20-02-2009, 11:31
Тогава ако спечели мнозинство някой като Болен и загубим и малкото, което имаме, да не питаш "Кой ми сра в гащите?!?"

Добре казано.
Общо взето, въпросът не е политически, защото да не гласуваш не е поитическо решение. Всъщност за нищо не е решение, но както и да е. Не очаквам изведнъж да се породи разбиране. Ще трябва по-сериозно да се опарим, тъй като нямаме навика да се учим от чужди грешки. Народопсихология.

BillyBoy`
20-02-2009, 11:32
20 години обработка в стил 'всичките са маскари', съчетано с организириано окалване на всеки разклатил власта на червените феодали води точно до тук... масово хората не гласуват, изборите се решават с правилно насочени малцинствени гласове, феодалите са непоклатими, а ние все по-зле.
Всички които не гласуват са съучастници във престъпленията на политиците!
във последното изречение си във грешка

morfius
20-02-2009, 11:34
Обори ме тогава :smoke: :twisted:

BillyBoy`
20-02-2009, 11:48
много просто и кратко гласуваики за тези които са във парламента а аз многа се съмнявам че ще влезнат нови със нови и свежи идеи за развитието на държавата ти гласуваш за едни престъпници а по големи престъпници от тия във парламента няма сещаи се кои са те и кои учавстваше във разграбването на държавата и лошото е че тоя процес продължава а сега ми кажи че не е така :)аз няма и отказвам да гласувам за престъпници ти ако искаш гласуваи всеки има правото на избор

Pinky
20-02-2009, 11:50
щеше да е така, ако при негласуване, мястото оставаше незаето.

morfius
20-02-2009, 11:54
много просто и кратко гласуваики за тези които са във парламента а аз многа се съмнявам че ще влезнат нови със нови и свежи идеи за развитието на държавата ти гласуваш за едни престъпници а по големи престъпници от тия във парламента няма сещаи се кои са те и кои учавстваше във разграбването на държавата и лошото е че тоя процес продължава а сега ми кажи че не е така :)аз няма и отказвам да гласувам за престъпници ти ако искаш гласуваи всеки има правото на избор

Колега... това не е довод, опитай пак.
Политическата ни система е нагласена така, че при негласуване твоя глас автоматически отива за феодалите.

търтей
20-02-2009, 11:58
Прощавайте, ама някой знае ли системата Д`Онт какво представлява?
Особено ми е интересно от тия негласуващите колко са наясно?

Victor D’Hondt се изписва на латиница името на тоя пич, ако ви се чете.

old alfist
20-02-2009, 12:00
Колега... това не е довод, опитай пак.
Политическата ни система е нагласена така, че при негласуване твоя глас автоматически отива за феодалите.
А, ако гласува - пак отива там. В единия случай е директно, в другия индиректно.

BillyBoy`
20-02-2009, 12:06
Колега... това не е довод, опитай пак.
Политическата ни система е нагласена така, че при негласуване твоя глас автоматически отива за феодалите.
защо да не е довод?аз мисля че е достатъчен довод за моя отрицателен вот то като гласуваш за тях пак гласа ти отива за същите феодали които ни управляваха толкова години и именно за това няма да гласувам за да изразя моето недоволство и пак казвам отказвам да гласувам за престъпници ти ако искаш гласуваи право на избор и мнени е

morfius
20-02-2009, 12:12
Знам каква система се ползва у нас, системата обаче работи само с гласувалите.
А негласувалите приравняват нейните резултати към 100% и позволяват 20% от имащите право на глас да решават изборите.

morfius
20-02-2009, 12:13
Защото отказа от гласуване НЕ Е и никога не е бил отрицателен вот!
Отказа от гласуване е равнодушно приемане на ставащото.

BillyBoy`
20-02-2009, 12:17
а гласуването за същите престъпници какво е ?

morfius
20-02-2009, 12:18
Значи за теб абсолютно всички субекти на политическата ни сцена са престъпници, еднакво виновни и еднакво лоши така ли да те разбирам?
Защото да обяснявам елементарното - че се гласува не за спасители в ръжта, а за по-малкото зло ми се струва банално.

BillyBoy`
20-02-2009, 12:30
за мен лично да :) не ми се зъдлбава повече защото ще стане сериозно нещата са от ясни по ясни във някои казани от теб неща си прав за други не аз изказах моето мнение които не е съгласен си е негов проблем всеки има правото на вот било то отрицателен или положителен все пак живеем във ``демократична държава``нали така :)

ФЕРАРИСТ
20-02-2009, 12:51
Всички които не гласуват са съучастници във престъпленията на политиците!
Добре де, ако просто искаме да гласуваме - съвестни сме, но няма кой да си аресаме какво правим - гласуваме все пак за някой, въпреки че много много не ни аресва.....ми то тва е по кофти отколко да не гласуваш......

morfius
20-02-2009, 13:09
Съвсем правилно за мненията... моето го казах и обосновах :smoke:

morfius
20-02-2009, 13:10
Добре де, ако просто искаме да гласуваме - съвестни сме, но няма кой да си аресаме какво правим - гласуваме все пак за някой, въпреки че много много не ни аресва.....ми то тва е по кофти отколко да не гласуваш......

Защото да обяснявам елементарното - че се гласува не за спасители в ръжта, а за по-малкото зло ми се струва банално.

Това прочете ли го :)

fred
20-02-2009, 13:19
Прощавайте, ама някой знае ли системата Д`Онт какво представлява?
Особено ми е интересно от тия негласуващите колко са наясно?

Victor D’Hondt се изписва на латиница името на тоя пич, ако ви се чете.
Е това се използва за да се разпределят мандатите, в случая при нас-240, спрямо проценитете на гласувалите, тоес те също гласуват, на практика най вече за спечелилия изборите.
Но има и нещо което се пренебрегва, освен гласуване, може да има и смъкване на властта или други форми на нетъпримост към нейните прояви, които у нас особено в последните 10 години липсват.Тоест няма нетъпримост към очевадни прояви на престъпност, некадърност, корупция и т.н.

търтей
20-02-2009, 13:23
Но има и нещо което се пренебрегва, освен гласуване, може да има и смъкване на властта или други форми на нетъпримост към нейните прояви, които у нас особено в последните 10 години липсват.Тоест няма нетъпримост към очевадни прояви на престъпност, некадърност, корупция и т.н.

Е ти сега?
Ние не разбираме защо има нужда са се гласува, а ти очакваш някой да ходи да протестира и да има гражданско общество.
Дайте да почнем с простичкото.

Докато мислим на принципа всички са маскари ще сме по-зле и от Албания.

...

sen7
20-02-2009, 16:14
не изчетох цялата тема, но наскоро чух една идея за гласуване и мисля, че е правилна.Тя гласи, че дори да не искаш да гласуваш за никого,отиди и пусни нелигитимна бюлетина, като зачертаеш всички кандидате или нещо от сорта.Така няма да може да излезне после, че си гласувал без да знаеш това.Тоест да ти пишат незаконно името за еди си кой.Знае ли човек просто на какво са способни тия вече.

fred
20-02-2009, 16:50
Е ти сега?
Ние не разбираме защо има нужда са се гласува, а ти очакваш някой да ходи да протестира и да има гражданско общество.
Дайте да почнем с простичкото.

Докато мислим на принципа всички са маскари ще сме по-зле и от Албания.

...

Разбира се, аз съм за гласуване и винаги съм гласувал, точно подчертавам, че всъщност идеята за негласуване, наказателен вот и прочее се пласират умело от БСП и компания за да се запази статуквото, както би се изразил някои журналист

galinves71
23-02-2009, 18:11
всеки 1 загубен бг глас в полза на......някого за когото не бихме искали да отиде.и не трябва съвременно мислещ човек да не се възползва от своя вот.винаги има нещо което ни впечатлява и да изкажем нашата подкрепа за него.

kocetobs
23-02-2009, 19:53
Колеги аз съм на 21 години,на никакви избори не съм гласувал и няма и да гласувам.Просто защото ми е се тая,от спомените си в съзнателния живот преценям,че който и да дойде на власт.... все тая.Аз освен да ставаме по на зле друго не виждам и не ме е.е кой от всички политици следващия мандат ще крадат от мен и семейството ми.Който има вяра да гласува ама аз нямам вяра в никой.


Ти е добре първо да наблегнеш на правописа, с което да покажеш уважение към българския език. Политиката по-натам ще дойде, евентуално.

Mind_Control
26-02-2009, 11:40
защо да не е довод?аз мисля че е достатъчен довод за моя отрицателен вот то като гласуваш за тях пак гласа ти отива за същите феодали които ни управляваха толкова години и именно за това няма да гласувам за да изразя моето недоволство и пак казвам отказвам да гласувам за престъпници ти ако искаш гласуваи право на избор и мнени е

И затова ДПС идва на власт, заради такива като тебе недоволни!!! Нека гласуваме поне с цел ДПС да не влезе в парламента. Поне ако ще крадат да са българи, а не турци!! А ДПС печелят толкова гласове, защото техния електорат винаги е мобилизиран. А ние недоволните го духаме после- то народната приказка си е много вярна- На сърдитко Петко празна му торбата!

Mind_Control
26-02-2009, 11:44
Колеги аз съм на 21 години,на никакви избори не съм гласувал и няма и да гласувам.Просто защото ми е се тая,от спомените си в съзнателния живот преценям,че който и да дойде на власт.... все тая.Аз освен да ставаме по на зле друго не виждам и не ме е.е кой от всички политици следващия мандат ще крадат от мен и семейството ми.Който има вяра да гласува ама аз нямам вяра в никой.


Ти е добре първо да наблегнеш на правописа, с което да покажеш уважение към българския език. Политиката по-натам ще дойде, евентуално.

Просто те мързи да си занесеш задника до избирателната секция според мен!! Както казаха по- горе поне пусни нелегитимна бюлетина!

ФЕРАРИСТ
26-02-2009, 18:30
Нека гласуваме поне с цел ДПС да не влезе в парламента. Поне ако ще крадат да са българи, а не турци!!
Че ква е разликата.....на мен ако ми гепат трийсе кинта, няма да ми пука дали ги е взел турчин или швейцарец..........

fred
26-02-2009, 20:01
Колеги аз съм на 21 години,на никакви избори не съм гласувал и няма и да гласувам.Просто защото ми е се тая,от спомените си в съзнателния живот преценям,че който и да дойде на власт.... все тая.Аз освен да ставаме по на зле друго не виждам и не ме е.е кой от всички политици следващия мандат ще крадат от мен и семейството ми.Който има вяра да гласува ама аз нямам вяра в никой.


Ти е добре първо да наблегнеш на правописа, с което да покажеш уважение към българския език. Политиката по-натам ще дойде, евентуално.

Ти си мечтата на тия дето живеят на гърбината ти и никой не може да ги смени, е затова ще си все окраден

old alfist
26-02-2009, 23:33
Ти си мечтата на тия дето живеят на гърбината ти и никой не може да ги смени, е затова ще си все окраден
А, ти Fred, като гласуваш, да не би да не си окраден?

Pinky
26-02-2009, 23:54
Окраден е, защото ти не гласуваш. Той е направил това, което трябва. Ти не си.

old alfist
27-02-2009, 00:37
Окраден е, защото ти не гласуваш. Той е направил това, което трябва. Ти не си.
Пинки, тоя тупан с гласуването го бия от 20г. През всичките години гласувах с надеждата за нещо по-добро. Изредих ги всичките наред /гласувах за всеки следващ/именно с тази презумция, защото виждах, че предходния не става. Ако тряба да гласувам трябва да тегля чоп - за ББ или Волен, защото само те не са били на власт. Това ли е градивното ?

Pinky
27-02-2009, 07:30
Не съм сигурен, че да гласуваш на рандъм е точно полезно нещо.

Mind_Control
28-02-2009, 18:13
Че ква е разликата.....на мен ако ми гепат трийсе кинта, няма да ми пука дали ги е взел турчин или швейцарец..........

Разликата е, че след време ако ДПС не излезе от властта ще става все по- силна... Ти искаш ли го това?

ФЕРАРИСТ
28-02-2009, 18:52
Разликата е, че след време ако ДПС не излезе от властта ще става все по- силна... Ти искаш ли го това?
Ако един турчин ми гепи трийсе кинта, ич няма да ми пука дали е 120 оки бабанка, или вейка.......
Аз искам да не се насажда древния и гаден еврейски принцип - "Разделяй и владей".....разделяха ни на врагове и другари, после на сини и червени, после и жълти, на българи и турци, и прочее......Аз не ненамиждам Мюмюн от някое разградско село, заради ДПС....ненавиждам тоя дето ми представя секи Мюмюн закачен и уединен с ДПС......
ИзоБщо каква е разликата дали ДПС е силно или СДС - и защо битува мнението че ДПС са много протурски настроени......

Pinky
28-02-2009, 19:15
Това никой не го е казал. ДПС си е мафия, която се представя за турска партия неофициално и много турци гласуват за тях. Циганите от гетата гласуват за когото са взели пари.

galinves71
01-03-2009, 20:26
абре що не си карате както ви отърва,дан се чудите що може и да излезе тема българия ли да се нарича държавата или...?

old alfist
01-03-2009, 22:51
абре що не си карате както ви отърва,дан се чудите що може и да излезе тема българия ли да се нарича държавата или...?

Колега, напиши какво точно искаш да кажеш, че нещо не може да се разбере.

mordohy
06-03-2009, 02:29
Дпс и сега си е и винаги си е била антиконституционна партия.Не тя е проблема ,а селяндурите,които казват с опломб:аз не гласувам.И така или иначе нищо не зависи от мен.Те пак ще си се изберат.Пълни овце.И нека не ми се правят на патриоти.
Пием пеем будни песни и се зъбим на тирана
механите са нам тесни,крещим хайде на Балкана
Но на сутринат изтрезнели........

Mind_Control
06-03-2009, 12:32
Дпс и сега си е и винаги си е била антиконституционна партия.Не тя е проблема ,а селяндурите,които казват с опломб:аз не гласувам.И така или иначе нищо не зависи от мен.Те пак ще си се изберат.Пълни овце.И нека не ми се правят на патриоти.
Пием пеем будни песни и се зъбим на тирана
механите са нам тесни,крещим хайде на Балкана
Но на сутринат изтрезнели........

Подкрепям напълно! Който не гласува си заслужава управлението, ама защо ние трябва да го отнасяме, заради мързеливците, които ги мързи да се занесат до избирателната секцизя, защото трябва да вървят на село да хранят прасетата или защото са на шопинг точно тоя ден??

Pinky
06-03-2009, 14:09
Нарича се общество.