PDA

View Full Version : София, най мръснияТ град в България спроед нЕкои



fred
20-02-2009, 09:27
ПринципЪТ разделяй и владей е усновен добре от управляващите през последните 60 години.От малък когато бях при баба си съм усещъл тази неприязан в провинцията от местните деца, не всички разбира се.
В наши дни това продължава с пълна сила.Гражданина винаги е бил нехаресван от тия "граждани", които комунистите обеземлиха и натираха по градовете да строят "новийо жувот".
Селянина с колелото, много хубав и тъжен филм, за който не го е гледал, Дърво без корен също и тн.н. Граждоселянине не може да се превърне в гражданин, така че на повечето такива хорица им остава да намразят това, което не може да бъдат.
ЕДна анкета проведана от един безплатен ежедневник, доказва това, като излиза.
Та българите, 84% решили че София бил най мръсния град.Гласували от три хиляди?!От друга страна /то че има мръсотия има, дали е най мръсен е друга работа/та основно мръсотията е най вече според мен точно от тия 1 или може би 2 милиона които намериха препитание тук в последните 20 години, но и пренесоха както манталитета си, така и старата омраза към гражданята.

koolio
20-02-2009, 10:07
Тая анкета е толкова безсмислена, че няма къде повече. София в момента е около 1/4 от населението на България.
Колкото до омразата - тя е присъща само на примитивни мозъци, които не могат или не им изнася да оценяват фактите.

pent
20-02-2009, 10:13
тема точно за петък... отивам да си взема пуканките!

fred
20-02-2009, 10:32
Донеси и бира :-P
Анкетата наистина е безмислена, но резултата ме наведи на тия мисли

old alfist
20-02-2009, 10:33
Колкото до омразата - тя е присъща само на примитивни мозъци, които не могат или не им изнася да оценяват фактите.

:Yeeeehaaa:Евала - като, че ли ми четеш мислите !!!

morfius
20-02-2009, 11:33
А, дали е само омраза?
Има градове в които е доста по-чисто от София.
Огромния брой хора тук, съчетано с факта, че за огромна част от тях това не е техния град и добре обяснено в теорията за счупения прозорец поведение, водят точно до това - в София е по-мръсно от други градове.
А строителството на всяка круша допълнително спомага.

fred
20-02-2009, 13:23
А, дали е само омраза?
Има градове в които е доста по-чисто от София.
Огромния брой хора тук, съчетано с факта, че за огромна част от тях това не е техния град и добре обяснено в теорията за счупения прозорец поведение, водят точно до това - в София е по-мръсно от други градове.
А строителството на всяка круша допълнително спомага.

Мда, аз изходих основно от омразата, иначе го има и този елемент, както казваш счупения прозорец, помня темата.Но все пак и това е произволно на манталитета, аз напимер и тук и в село Горно нанадолнище се държа и спазвам правилата, не мърсия и т.н.

Бобби
20-02-2009, 17:29
Не е само до самосъзнание, къде ще си хвърлиш боклука!
А като го хвърлиш където не трябва да има солени глоби!
Да видим тогава селйо, дали ще ака на тротоара, ако трябва да плати 200лв. за един фас:smoke:

fred
20-02-2009, 20:02
E без ред не става, така е, теорията за счупения прозорец, както подсказва Морфиус, но пък по това можеш и да познаеш кой на какъв етап е стигнал в развитието.

morfius
20-02-2009, 21:41
Не е само до манталитет, просто малкото се поддържа много по-лесно от голямото, а големите градове сами по себе си привличат и много повече маргинали.

Mapтo
20-02-2009, 21:49
ТА за селяните от провинцията, София е направо Чужбина..
Толкова са западнали, че.......и мръсотията не има прави
впечатление.

VFTI
21-02-2009, 11:43
Аз смятам че най-голямата мръсотия е от строежите...НАвсякъде тонове кал и прахоляк.... И сигурно пак са виновни провинционалистите, че кметовете разрешават да се строи през 5метра във всяка градинка...

Разрешава се строителство...Милионно..правят се цели квартали...Ми нормално е хората да дойдат и да заживеят...Ако обаче нямаше място за всички(по-бавно и УМЕРЕНО строителство) нямаше да е така....Или поне темповете на разстеж щяха да са по-малки и едновременно с това подобряване на инфраструктурата...

Ето за това София е мръсна...За 3 години покрай мен изникнаха 4-5 блока и 0 градинки..?!? Живей? Къде?

Днес минавах в една част на квартала, където беше останала една 100кв. малка 1 етажна къщичка...Само тя! От дясно на 2метра от стената на къщичката имаше 8 етажен блок...Зад нея на 15метра още един и още един... А къщичката измаза направена...Имаше си двор и зелен градинка...Виждам нещо специално в тази къщичка... Като някаква приказка е... Ама и тя ще замине...

Ta за това има боклук...Мнгоо хора препълнени контейнери... Какво ли дъвча теми, които са ясни на всички...

rumenti77
21-02-2009, 13:05
Лошото е че не е само мръсотията,просто на всякъде е селяния.Вчера бях със сина ми в поликлиниката и там е все едно си на пикник.Всички хора бяха седнали да закусват,грешка имаше и телефонисти.Същото е положението и в гр.транспорт.Просто никаква култура в тия хора,седи мляска и те гледа нагло.:furious::boxing::director:

Blade
22-02-2009, 16:52
Аз смятам че най-голямата мръсотия е от строежите...НАвсякъде тонове кал и прахоляк.... И сигурно пак са виновни провинционалистите, че кметовете разрешават да се строи през 5метра във всяка градинка...


Е тва е!

fred
22-02-2009, 21:27
Проблеми и мръсотия има, истина е, че големия град се почиства по трудно от малкия, липсата на ред и правила допълнително създават проблеми, но то и Слънчев бряг мръсен, в СВ Констанин и Елена пък, по старо му Дружба съм виждал канални води, поради натовареността на канализацията, но цялата мръсотията се прави от хора.Та идеята ми е, че в София, една голяма част мърсят, повечето са от провинцията и накрая заявяват че е мръсна, ни лук яли, ни лук мирисали, както се казва.

търтей
22-02-2009, 21:50
в София, една голяма част мърсят, повечето са от провинцията и накрая заявяват че е мръсна, ни лук яли, ни лук мирисали, както се казва.


Те това е тъжната истина
Обяснението на този феномен е простичко, но тъжно

VFTI
22-02-2009, 22:07
Аре стига глупости ве? И как провинционалистите ви мърсят???КАКК??

Щото аз всеки ден виждам ТОНОВЕ строителни материали, кал и лайна по пътищата...

И директно пример: Студентски град бил кочина...Ами как НЯМА да е като никнат сгради през 5 метра... И даже не ги интересува ами и пред самите общежития...Няма паркинги, хората спират в градинките...какво трябва да се очаква???

Колата си я мия на 2 дена...Ебаси мамата и кал и боклуци по пътищата...Абе как колата ми е каране 10 години в германия на стъклото НЯМАШЕ една драскотина, а тука за 1 година цялото е надрано? Как?


Изобщо НЕ обявинявайте ПРОВИНЦИОНАЛИСТИТЕ! ВИЕ сте си виновни, ВИЕ сте си избирали КМЕТОВЕТЕ... Аз казах горе, че АКО СОФИЯ растеше с умерени ТЕМПОВЕ и строителнство, това нямаше да стане... Повече хора повече, боклуци...Айде нека всички селяни да са Ви виновни ама май сте слепи за основната мизерия...

търтей
22-02-2009, 22:11
Венци, студентски град ВИНАГИ е бил кенеф, и преди да има строителство, и докато още имаше жителство.

VFTI
22-02-2009, 22:14
Венци, студентски град ВИНАГИ е бил кенеф, и преди да има строителство, и докато още имаше жителство.

Хубаво там имам наблюдение от 3 години....А за останалите места??? Или във вашите квартали не никнат блокчета?

Гледах една снимка цариградско преди 10година...Райй...зеленина навсякъде... Сега навсякъде паркирали коли в градинките...Кал и мръсотия...Точно аз съм виновен, макар едно боклуче да не съм хвърлил през прозореца си...

търтей
22-02-2009, 22:17
Или във вашите квартали не никнат блокчета?

И в трите, в които имам апартаменти, няма ново строителство.

И е чисто (сравнително)
и няма дупки
кво следва?

VFTI
22-02-2009, 22:21
И в трите, в които имам апартаменти, няма ново строителство.

И е чисто (сравнително)
и няма дупки
кво следва?

Еми живеят истински кореняци софиянци там...Какво следва да следва...Или просто местата не са на стратегически важни места за строителство..

Pinky
22-02-2009, 22:22
нищо

аз преди няколко години 2 пъти излизах с по една торба да чистя пред блока
и се получава
после и друг излиза, като е видял, че се получава.
иначе вече наистина няма място за ново строителство при нас

търтей
22-02-2009, 22:31
А защо щутгард е най-мръсното мчясто в София?

Pinky
22-02-2009, 22:34
защото там живеят купчина безотговорни младежи, които откриват, че там мама и тате не могат да им се скарат?

Furious 155
22-02-2009, 22:38
защото там живеят купчина безотговорни младежи, които откриват, че там мама и тате не могат да им се скарат?

и следствие от тая причина е от наоколо строящите строители и след тях и преминаващите софиянци(защото събота и неделя е пълно с коли започващи С, СА,СО там точно), знаят че е мизерия и никой не им търси сметка че цапат и те така си цапат яко...

интересно кои са тия квартали дето няма дупки и няма и боклуци... аз таквоз не съм виждал у софето... и в тоя блок в които съм от 3 години се мислят за аристократи някои, но като гледам как чистят през терасата не ми се струва баш тъй... едва ли са я научили от нас от прованса тая техника - просто никога не сме им я показвали!

VFTI
22-02-2009, 22:45
ВЪПРОСА НЕ Е защо е най-мръсното място, А ЗАЩО НИКОЙ не им държи сметки и не ги санкиционира, както е в "белите" държави... И другия въпрос, ЗАЩО не сте избрали подходящия човек да стори това...

И аз съм от 3години в Сф...Дойдох тук, защото сестра ми беше тук вече 2 години, защото познавам града т.к имам много роднини тук и защото обичам големия град...и във Варна имам къща..няма значение...

Та избирахме апартамент в Софето...И попаднах на чудесния квартал Дианабад... Аууу прелест..>Зад блока детски катерушки с градинка и дървенца...Отстрани детска градина децата викат и се радват едно прекрасно събуждане...Прелест...Вярно стар 20год. панелен блок, но много уют...3 години по-късно има 6-7нови блока...Няма място да паркирам, а калта дано изчезне до 2-3 месеца, когато ще е завършен последния блок...Само че тогава въобще няма да има място за паркиране, щото ще има още 500коли в тоя блок а той няма паркигн...Таратанци...Аз (най-вероятно) ще се пиша бягал от тази смрад и ще отида на село...Там където е чисто и всички са селяни...

pinko
23-02-2009, 03:13
Аз (най-вероятно) ще се пиша бягал от тази смрад и ще отида на село...Там където е чисто и всички са селяни...


Колега, аз тая работа я свърших още през 1994 г. Продадох голяма триетажна къща с почти 1 декар двор в Лозенец и се изнесох на село.

Бобби
23-02-2009, 09:13
Колега, аз тая работа я свърших още през 1994 г. Продадох голяма триетажна къща с почти 1 декар двор в Лозенец и се изнесох на село.
Ей това е решението!!! 90г...направих го същото, тоез дъртия го направи но неможах да стигна село, а покрайнините Софиски...

rumenti77
23-02-2009, 09:25
Интересно защо до 90г.имаше мноооого място за паркиране пред блока.:gruebel::dunno:

Susscrofa
23-02-2009, 09:39
Много смешно ми става. Някой каза, че в неговите три квартала, в които имал апартаменти, нямало ново строителство.:bravo::bravo::bravo: Къде ли ще е това в София..............Такъв квартал незнам да има, без никакво ново строителство. Те в идеалния център си намират места да строят, а някой живеел в оазис незнаен за никой. хахахахахахахаха.
Кореняк Софиянец ми е много интересно какво е?
Колко време назад трябва да се върнем, кой залага критерия.
Кога?
Коя Българска поред държава?
След коя война?
Много са ми смешни разни дето са наследници на разни псевдо-буржоазни родове (новобогаташи), еми нали и те са придошли в София от някъде.
Признак на пълна комплексарщина и простотия е да се обвиняват, хора дошли от провинцията в София, за да се развиват, да учат, да работят. Аз ги поздравявам за смелостта.
:bravo::bravo::bravo::bravo:
Що за човек трябва да си, да обвиняваш за кочината и мърсотията хората, които идват от провинцията.
Във Варна да не би да няма "пришълци" да не говорм за летния сезон. Толкова мръсен град ли е? Питам аз.
Не е разбира се.
Има странни хора, които се мислят за нещо повече от останалите, защото дядовците и бабите им са се разхождали по жълтите павета на София, адски смешно, не ми се коментира дори, мислят се за някакъв "елит".
Аз съм Софиянец и не мисля, че някой друг ми е виновен за мръсотията и неуредиците в моя град. Но независимо от всичко обичам адски много София, и не бих я заменил лесно, за друго населно място.

VFTI
23-02-2009, 10:22
Suscrofa
:bravo: Бравос мн. добро мнение


и.....

Аз ли съм виновен, че всеки който разбираш ли имал 1-2ДКА място в близост до центъра, го дава на строителна фирма да направи 10 етажна сграда с 500 апартамента? ЗА да може да получи 3 апартамента и еди колко си стотин хиляди лева, а после като някой богаташ да ПЛЮЕ срещу същите тези хора, КОИТО той е настанил понеже си е дал местенцето??? Нямата право да се оплаквате... И всъщност ЕЛИТА на София са точно такива хора, които имали малки местенца по центъра и големите строителни фирми са им дали много пари за да се изнесат... Няма лошо, но после не обвинявайте че друг Ви е създал тази кочина...Не обвинявайте селяните, защото ВИЕ сте ги поканили тук... Просто един елементарен размисъл...

Ако приемем че на всеки 10хил човека има 100простака и това е абсолютна величина за цяла Б-я. Та тия простака са си простаци НАВСЯКЪДЕ но просто в София са повече поради простата причина че на 2млн стават многоооо... За това следващия път МОЛЯ БАШ Софиянците да НЕ МИ ДРАСКАТ КОЛАТА, защото пише "ЕВ" отпред....:pig::pig:



Интересно защо до 90г.имаше мноооого място за паркиране пред блока.:gruebel::dunno:

Защото след това всеки започна да гони бизнес интереси и да строи... Строи се...строи се и има място за живеене... Всеки, който няма работа започва да чува за софийските стандарти и решава да си търси хляба(няма лошо)... И понеже ИМА МНОГООО МЯСТО ЗА живеене на нови хора се преселват, започват да работят и т.н... И понеже след това продължава да се строи безразборно "лукса" да дойдеш да живееш в столицата е нещо супер лесно и елементарно, защото има много жилища, които се продават/дават под наем и т.н....От там едно огромно разширяване и всеки се изнася насам... От там идва евтина работна ръка заплатите ви падат и елита на големата столица отива по дяволите...Както казах, ако се строеше ПО-малко, щяха да ИДВАТ САМО можещи и ЗНАЕЩИ хора, които щяха да могат да си позволят ЛУКСА да живеят в столицата... Разделението на хората е нормално по целия свят...Който може живее в New York, който не може отива в предградията(които идват на същото разстояние от центъра както нашите провинционални градчета)...А тука заради тази експанзия цяла София стана едно голямо предградие на себе си...

търтей
23-02-2009, 10:30
А тука заради тази експанзия цяла София стана едно голямо предградие на себе си...

Е нали за това говорим то самото начало, бе Венци?

Как нема да е мръсно като сичкото сеянин в България е в София?
И не става само с можещите и образованите да са тука, най-малкото защото на един висшист има 5 човека обслужващ персонал.
Та така, когато тия можещите спрат да се навират до един тука, може евентуално и лекинко да се поизчисти.

ФЕРАРИСТ
23-02-2009, 10:33
Та идеята ми е, че в София, една голяма част мърсят, повечето са от провинцията и накрая заявяват че е мръсна, ни лук яли, ни лук мирисали, както се казва.
Мда, я събота и неделя и по празниците кво чистичко ставало изведнъж когато повечето провинция се си прибере.....

Speeder
23-02-2009, 10:35
Та така, когато тия можещите спрат да се навират до един тука, може евентуално и лекинко да се поизчисти.

За сега няма алтернатива. Няма къде другаде да се "наврат".
Скоро няма да се оправят нещата. Няма по-добра работа в провинцията.
Хората продължават да идват в София.
Става още по-голям батак.

Затова инвестирайте в провинцията за да може да се върнем някой хубав ден!

търтей
23-02-2009, 10:39
Затова инвестирайте в провинцията за да може да се върнем някой хубав ден!

Хех
Защо ние да инвестираме?
С малко предприемчивост работа има навсякъде.


Другото което е - в Сф взимаш 1000 лв заплата - около 400 лв са ти наем и 300 лв разходи, че ходиш до работата - Е колко ти остава? И какво можеш с 300 лв в София, и какво със същата сума в Каспичан, примерно?

didod
23-02-2009, 10:41
Пак разделихте хората на черни провинциалисти и бели софиянци. А много добре знаете, че истината е по средата.

Speeder
23-02-2009, 10:45
Хех
Защо ние да инвестираме?
С малко предприемчивост работа има навсякъде.


Другото което е - в Сф взимаш 1000 лв заплата - около 400 лв са ти наем и 300 лв разходи, че ходиш до работата - Е колко ти остава? И какво можеш с 300 лв в София, и какво със същата сума в Каспичан, примерно?

Вие , защото "парите" са в София!
Аз лично инвестирам колкото мога в провинцията.
Колите ми са с пловдивски номера. Прибирам се при първа възможност и уикенда предпочитам да си харча парите там.

В София работиш една година за 1000 лева и на другата година ти става 1200 примерно. Има развитие.
Пък и по-добре да изкарваш и да харчиш отколкото да не изкарваш и да не харчиш!

rumenti77
23-02-2009, 10:56
Венци,защо се палиш толкова.Аз имам в предвид всичкото роми които идват в София и правят мазало,имам в предвид хора които идват в София и немогат да пишат и четат(това са 90% от строителите).За тези "хора" става въпрос.

fred
23-02-2009, 10:57
Мда, я събота и неделя и по празниците кво чистичко ставало изведнъж когато повечето провинция се си прибере.....

Точно това имах предвид с темата, че тия които най много мърсят, викат че е мръсно.
Много ясно че не всички оп провинцията са такива, но голяма част са.
АЗ също вече не живея в центъра, там живее човек от провинцията под наем, но и на село си има мръсотия, но понеже са по малко хората не се вижда.Колко пъти съм виждал боклуци изсипани в рекички, долища и на други места.

didod
23-02-2009, 11:04
Това си ни е национална черта, мръсотията. :hehe: Хвърляме навсякъде, само да не е вкъщи. През тераси, през прозорци на автомобили, по тротоарите. Тук в Люлин, до парка, полето е станало едно огромно бунище. За 5 години. И повечето са строителни отпадъци.

pent
23-02-2009, 11:32
ае хубава си ни е столицата!

някой от мръсотия ли се оплаква? или от презастрояване? да иде да види Голяма ябълка и пак ще говорим :)

morfius
23-02-2009, 11:34
Я стига сте се ръфали на тема столица/провинция ... влизате в елементарно клише от тия дето се пробутват на стадото, да не гледа нагоре.
Хаоса в София е напълно умишлен... а рибите миришат от къде главата.

търтей
23-02-2009, 11:50
Икономически активното население в България на възраст 15 - 64 г. е 3 486 400 души. Това сочат данните на Националния статистически институт за третото примесечие на 2008 г.

А населението на най-големото село в страната е 3 милиона.
Ами, НЕ е нормално.
Е те тука е ключът за бараката. :lupe:

rumenti77
23-02-2009, 12:09
Я стига сте се ръфали на тема столица/провинция ... влизате в елементарно клише от тия дето се пробутват на стадото, да не гледа нагоре.
Хаоса в София е напълно умишлен... а рибите миришат от къде главата.

:bravo::handshake:

Susscrofa
23-02-2009, 12:15
Я стига сте се ръфали на тема столица/провинция ... влизате в елементарно клише от тия дето се пробутват на стадото, да не гледа нагоре.
Хаоса в София е напълно умишлен... а рибите миришат от къде главата.

Охооооооо, да не би Матричар, вече да се усети, че не всичко зависи от масите и техния манталитет, а основното е "главите", законите и прилагането на тези закони.
Някой тук спомена, че било български манталитет да се хвърля, стига сте обвинявали хората. В цял свят когато има вратички за правене на "свинщини" те се правят.
Дори австриец да дойде тук, след един месец престой ще минава на червено и ще хвърля навсякъде.
Като няма "върховенство на закона" така ще бъде.
А дали, да има върховенство на закона зависи само и единствено от хората облечени във власт, тоги и т.н. В България умишлено и целенасочено не се допуска върховенството на законите.

viki
23-02-2009, 12:38
Ще използвам темата ти, Фреди(надявам се нямаш против )http://www.foxes2.be/k/girl_smile.gif
Тръгват строежите в Морската градина (http://varna.dir.bg/2009/02/23/news4042966.html)

започна се...пакhttp://www.foxes2.be/k/girl_sigh.gif

Бобби
23-02-2009, 14:55
Ще използвам темата ти, Фреди(надявам се нямаш против )http://www.foxes2.be/k/girl_smile.gif
Тръгват строежите в Морската градина (http://varna.dir.bg/2009/02/23/news4042966.html)

започна се...пакhttp://www.foxes2.be/k/girl_sigh.gif
..е па то там остана празно място!
..изненадваш ли се?

viki
23-02-2009, 15:30
Не,Боби:)
Не ми харесва обачеhttp://www.foxes2.be/k/girl_sigh.gif

rumenti77
23-02-2009, 15:50
Като гледам,изненадани няма.Българската простотия край няма.:Suicide:

Susscrofa
23-02-2009, 16:23
Като гледам,изненадани няма.Българската простотия край няма.:Suicide:

Би ли ми обяснил, какво влагаш в израза "Българска простотия"? Благодаря ти предварително.

rumenti77
23-02-2009, 16:38
Ами предполагам че българи искат да строят в Морската градина.

Kuku
23-02-2009, 17:03
Ако не се лъжа, от доста време един особено заможен бизнесмен от петролния бранш, има къща в Морската градина - тааа, май пак на журналистическо плямпане го обърнахме....

Що се отнася до чистотата на столицата - ако отидем да се изсерем всички в Пловдив и той ще е най-мръсния град в България ;)

pent
23-02-2009, 17:06
тук май е мястото да питам, какво стана с плана за застрояване на морската градина в Бургас? имаше май план за Мол или нещо подобно там?

galinves71
23-02-2009, 17:09
много съм размишлявал по въпросът за или против строежите където и да било в БГ.многократно са се вдигали протести от природозащитни движения и граждански комитети във връзка строежите по черноморието или в гори апетитни за целта.значи всички знаем че става въпрос за ,почивни станции или хотели а не за военни обекти и ,също така всички ние включително и аз искаме като отидем на почивка да сме на готино място с прекрасни условия.защо трябва да се протестира при положение че точно тези апетитни местенца по този начин са безстопанствени и се рушат от самите нас,а ако се застроят те пак ще си остана толкова красиви но стопанисвани.всеки 1 от нас се е възползвал в живота от връзки за каквото и да било за да постигне някаква своя цел.да не би известните морски или ски курорти по света са природна даденост?не всичко е с намесата на човека по 1 или друг начин.според мен всички спорове са излишни.преди 15 г когато хората се надигнаха да си върнат земята какво стана след това?взеха си земите и се роди голямата пустош,защото си мислеха че като ги имат те сами ще раждат.да ама не-петко бучаров.

Susscrofa
23-02-2009, 17:10
Ако не се лъжа, от доста време един особено заможен бизнесмен от петролния бранш, има къща в Морската градина - тааа, май пак на журналистическо плямпане го обърнахме....

Що се отнася до чистотата на столицата - ако отидем да се изсерем всички в Пловдив и той ще е най-мръсния град в България ;)

Ако всички отидем и се изходим във Виена, на сутринта всичко ще е изчистено, а ние ще сме глобени толкова солено, че следващия път ще стискаме докато си издрайфаме фекалиите през устата.
:hehe::hehe::hehe:

Stoyan Georgiev
23-02-2009, 17:20
тук май е мястото да питам, какво стана с плана за застрояване на морската градина в Бургас? имаше май план за Мол или нещо подобно там?

засега нищо не се строи и няма да се строи

в морската градина (само единия и край всъщност) на площ от около 10 декара щеше да се строи Tower of Bourgas

небостъргач с 60 етажа или повече, но както винаги, плана бе осуетен от общински съвет ;)

а това за мол - не съм чувал

Susscrofa
23-02-2009, 17:20
много съм размишлявал по въпросът за или против строежите където и да било в БГ.многократно са се вдигали протести от природозащитни движения и граждански комитети във връзка строежите по черноморието или в гори апетитни за целта.значи всички знаем че става въпрос за ,почивни станции или хотели а не за военни обекти и ,също така всички ние включително и аз искаме като отидем на почивка да сме на готино място с прекрасни условия.защо трябва да се протестира при положение че точно тези апетитни местенца по този начин са безстопанствени и се рушат от самите нас,а ако се застроят те пак ще си остана толкова красиви но стопанисвани.всеки 1 от нас се е възползвал в живота от връзки за каквото и да било за да постигне някаква своя цел.да не би известните морски или ски курорти по света са природна даденост?не всичко е с намесата на човека по 1 или друг начин.според мен всички спорове са излишни.преди 15 г когато хората се надигнаха да си върнат земята какво стана след това?взеха си земите и се роди голямата пустош,защото си мислеха че като ги имат те сами ще раждат.да ама не-петко бучаров.

Това е най вредното мислене.
Ужасно написано, лъхащо на "инвестиционен натиск" и "пазарен булдозер".
Сега кажи, че голф игрищата са екологосъобразни, и щадят природата и можеш да отидеш да си поискаш наградата от съюза на българските хоелиери или там както се казва.
Карибските острови - безвъзвратно загубени 15 % от флористичното богатство.
...........................................
Ти едва ли ще разбереш какво се съдържа в това изречение.
Във Великобритания няма автохтонна гора, и това няма да разбереш.
По р. Дунав са унищожени десетки влажни зони със статут на световно значими орнитологични места, за да "разбираш ли" бъдат "осушени" няколко десетки декара, за да си сади баба Пена боб върху тях.
След 40 години ще усетим мощно ответния удар, за това което се случи в Банско, Боровец, Пампорово.
Провери какво е воден отток и как влияе гората (и как пистите) върху него.
Смешно е, когато чуя някой да види храсталак и да каже, гледай кви шубраци.
хахахахахаха
Браво млади господине напред с булдозерите да строиш хотели.:bravo::bravo::bravo:
Провери какво е ерозия на почвата.

galinves71
23-02-2009, 17:30
Това е най вредното мислене.
Ужасно написано, лъхащо на "инвестиционен натиск" и "пазарен булдозер".
Сега кажи, че голф игрищата са екологосъобразни, и щадят природата и можеш да отидеш да си поискаш наградата от съюза на българските хоелиери или там както се казва.
Карибските острови - безвъзвратно загубени 15 % от флористичното богатство.
...........................................
Ти едва ли ще разбереш какво се съдържа в това изречение.
Във Великобритания няма автохтонна гора, и това няма да разбереш.
По р. Дунав са унищожени десетки влажни зони със статут на световно значими орнитологични места, за да "разбираш ли" бъдат "осушени" няколко десетки декара, за да си сади баба Пена боб върху тях.
След 40 години ще усетим мощно ответния удар, за това което се случи в Банско, Боровец, Пампорово.
Провери какво е воден отток и как влияе гората (и как пистите) върху него.
Смешно е, когато чуя някой да види храсталак и да каже, гледай кви шубраци.
хахахахахаха
Браво млади господине напред с булдозерите да строиш хотели.:bravo::bravo::bravo:
Провери какво е ерозия на почвата.

значи по 1на случайност този млад господин е с 10тина годинки ПО-голям от теб ималко не ти вникнах в репликата поради допуснати правописни грешки на места които променят смисъла на думата,и 2ро тези примерчета които даваш с употребен жаргон не се вързва със смисъла на това което употребяваш като реплика.и 3то точно тази (баба пена)дето сади боб ще има да си го сади щот само това умее.не забравяй че 1 стадион който има страшно големи размери или 1на писта за формула1 са построени точно в/у такива площи ама кефят 80% от хората по света.

Pinky
23-02-2009, 17:34
...



Пич, адски дразниш. Това горното можеше и по съвсем спокоен начин да го обясниш и без да се заяждаш. Ако искаш, продължавай по същия начин, но бъди сигурен, че няма да бъдеш уважаван, дори и мненията ти да са смислени и логични.

morfius
23-02-2009, 17:49
Охооооооо, да не би Матричар, вече да се усети, че не всичко зависи от масите и техния манталитет, а основното е "главите", законите и прилагането на тези закони.
Някой тук спомена, че било български манталитет да се хвърля, стига сте обвинявали хората. В цял свят когато има вратички за правене на "свинщини" те се правят.
Дори австриец да дойде тук, след един месец престой ще минава на червено и ще хвърля навсякъде.
Като няма "върховенство на закона" така ще бъде.
А дали, да има върховенство на закона зависи само и единствено от хората облечени във власт, тоги и т.н. В България умишлено и целенасочено не се допуска върховенството на законите.

Бъркаш, защото поведението на управниците зависи от манталитета на управляваните.
Получава се един затворен кръг от който единствено обществено самосъзнание може да извади дадена държава.

bager
23-02-2009, 18:03
Пич, адски дразниш. Това горното можеше и по съвсем спокоен начин да го обясниш и без да се заяждаш. Ако искаш, продължавай по същия начин, но бъди сигурен, че няма да бъдеш уважаван, дори и мненията ти да са смислени и логични.

Ай стига де! Не виждам какво толкова дразнещо има в мнението му. Моето мнение е абсолютно същото, но
нямам много време и желание да се впускам в подробности.
suscrofa явно има!
п.п. И поне му разбирам написаното от първия път, без да се налага да търся край на изречение или мисъл!

galinves71
23-02-2009, 18:03
темата е озаглавена -сф най-мръсния град......ами напълно нормално е за 1 град който след не много време ще се превърне в мегаполис.лично аз не съм ходил в такъв в друг континент но,по филмите като дадът крайните квартали ,далеч по-грозна е ситуацията.преди 1г даваха документален филм за 1 италиянски град не се сещам точно кой беше,мисля някаде в калаврия който,по илиците беше станало като бунище от боклуци.пак имаше някакви проблеми с фирмата ангажирана за това.да не забравяме че в сф 40% от жителите са от провинцията но по- точно от малките населени места където,са свикнали да мятат през терасата отпадъците или на края на селото в реката.е точно на такива субекти винаги ще им е чуждо самосъзнанието.естествено не са всички но за жалост са преобладаващото население от тях.преди 2-3г имах колега който имаше саседка вече покойница която не си изливаше старата мазнина в даденото за целта място а направо през терасата.повярвайте ми наложи се да си смени дограмата заради нея щото беше станала като фекалник.

Колега, много те моля, обърни малко внимание на правописа - това е уважение към българския език и към страната.

Kuku
23-02-2009, 18:14
Ако всички отидем и се изходим във Виена, на сутринта всичко ще е изчистено, а ние ще сме глобени толкова солено, че следващия път ще стискаме докато си издрайфаме фекалиите през устата.
:hehe::hehe::hehe:Да, изключително подходящ пример - Пловдив е Виена, а Пиперица е Лондон!
Мисли малко.... :hmm:

fred
23-02-2009, 19:00
Ще използвам темата ти, Фреди(надявам се нямаш против )http://www.foxes2.be/k/girl_smile.gif
Тръгват строежите в Морската градина (http://varna.dir.bg/2009/02/23/news4042966.html)

започна се...пакhttp://www.foxes2.be/k/girl_sigh.gif

Е разбира се, това в крайна сметка засяга цяла България, не само София или Варна, просто в големия град това е по очевадно

fred
23-02-2009, 19:02
Ако всички отидем и се изходим във Виена, на сутринта всичко ще е изчистено, а ние ще сме глобени толкова солено, че следващия път ще стискаме докато си издрайфаме фекалиите през устата.
:hehe::hehe::hehe:

Можеш да се изходиш във Виена, наистина ако те хванат е солено, ама просто никой не го прави поне масово, тоест няма на всеки ъгъл полицай или какъвто и да е служител да пази.Точно това е разликата, прилагането на закона е по принцип, а не е полицейска мярка.


Да, изключително подходящ пример - Пловдив е Виена, а Пиперица е Лондон!
Мисли малко.... :hmm:


Е това ми е идеята :)

Susscrofa
24-02-2009, 08:46
значи по 1на случайност този млад господин е с 10тина годинки ПО-голям от теб ималко не ти вникнах в репликата поради допуснати правописни грешки на места които променят смисъла на думата,и 2ро тези примерчета които даваш с употребен жаргон не се вързва със смисъла на това което употребяваш като реплика.и 3то точно тази (баба пена)дето сади боб ще има да си го сади щот само това умее.не забравяй че 1 стадион който има страшно големи размери или 1на писта за формула1 са построени точно в/у такива площи ама кефят 80% от хората по света.

Първо искам да кажа, че това е форум и няма нищо лошо да има "леки" нападки. Знам, че мога да издразня някой, но какво толкова, даже тук ми е много по трудно, на живо ми е адски лесно, да защитавам тезата си.
Колега, аз за разлика от много хора тук, не си крия годините, и са ми сложени на видно място, твоите няма как да знам колко са.
Четейки твоите постове, забележката относно моя правопис я оставям без коментар.
Аз избирам седемте рилски езера, пред Уембли или Монца.
Но нямам нищо против тяхното съществуване.
Ще добавя нещо, писти и стадиони винаги можем да построим, но места като Иракли, човекът никога няма да може да създава.

Susscrofa
24-02-2009, 08:58
Можеш да се изходиш във Виена, наистина ако те хванат е солено, ама просто никой не го прави поне масово, тоест няма на всеки ъгъл полицай или какъвто и да е служител да пази.Точно това е разликата, прилагането на закона е по принцип, а не е полицейска мярка.




Е това ми е идеята :)

Ето с това никога няма да се съглася.
Преди няколко месеца имах един приятел холандец, който ми дойде на гости, много възпитано момче.
Остана за по дълго. След точно един месец, той караше колата като бакшиш, а в началото не смееше да настъпи стоп линия.
Стига сте ми говорили за балкански манталитет, всичко е ред и прилагане на сурови закони и глоби.
Не ме карайте да ви връщам в училище и да ви дам примери за България по времето на Крум.
Стига глупости от рода на "Прост народ слаба държава" (и аз съм го ползвал често), стига глупости за "виновния" народ. Крадци, мошенници, пияници и утрепки има навсякъде по света, но в уредените държави са поставени на мястото си.
Няма кой да ме убеди, че испанците, португалците, италианците, валонците в Белгия, населението на южна франция и т.н., са по възпитани и таят голямо уважение към държавните си органи. И всичко това го казвам, като човек, който е бил тук-там. И то не само на разходка по лъскавите мегаполиси, а и в провинцията на тези "възпитани и некрадящи" западни народи.
Има ли вратички и възможност, навсякъде чакат хора, които ще се възползват.

Бобби
24-02-2009, 09:05
Ето с това никога няма да се съглася.
Преди няколко месеца имах един приятел холандец, който ми дойде на гости, много възпитано момче.
Остана за по дълго. След точно един месец, той караше колата като бакшиш, а в началото не смееше да настъпи стоп линия.
Стига сте ми говорили за балкански манталитет, всичко е ред и прилагане на сурови закони и глоби.
Не ме карайте да ви връщам в училище и да ви дам примери за България по времето на Крум.
Стига глупости от рода на "Прост народ слаба държава" (и аз съм го ползвал често), стига глупости за "виновния" народ. Крадци, мошенници, пияници и утрепки има навсякъде по света, но в уредените държави са поставени на мястото си.
Няма кой да ме убеди, че испанците, португалците, италианците, валонците в Белгия, населението на южна франция и т.н., са по възпитани и таят голямо уважение към държавните си органи. И всичко това го казвам, като човек, който е бил тук-там. И то не само на разходка по лъскавите мегаполиси, а и в провинцията на тези "възпитани и некрадящи" западни народи.
Има ли вратички и възможност, навсякъде чакат хора, които ще се възползват.
Извода е - с какви се събереш, такъв ставаш!

Susscrofa
24-02-2009, 09:06
Извода е - с какви се събереш, такъв ставаш!

Изводът е - когато няма кой да ти нашока рапона когато сгазиш лука, ще го газиш винаги.

Kuku
24-02-2009, 13:12
Много добре знаеш, че не е така - ако някой е тъп и проЗ, колкото и да му нашокаш рапона, няма да поумнее ;)
Насила всичко можеш да вземеш от човек, но насила нищо не можеш да му дадеш!

156
24-02-2009, 13:55
Ето с това никога няма да се съглася.
Преди няколко месеца имах един приятел холандец, който ми дойде на гости, много възпитано момче.
Остана за по дълго. След точно един месец, той караше колата като бакшиш, а в началото не смееше да настъпи стоп линия.
Стига сте ми говорили за балкански манталитет, всичко е ред и прилагане на сурови закони и глоби.
Не ме карайте да ви връщам в училище и да ви дам примери за България по времето на Крум.
Стига глупости от рода на "Прост народ слаба държава" (и аз съм го ползвал често), стига глупости за "виновния" народ. Крадци, мошенници, пияници и утрепки има навсякъде по света, но в уредените държави са поставени на мястото си.
Няма кой да ме убеди, че испанците, португалците, италианците, валонците в Белгия, населението на южна франция и т.н., са по възпитани и таят голямо уважение към държавните си органи. И всичко това го казвам, като човек, който е бил тук-там. И то не само на разходка по лъскавите мегаполиси, а и в провинцията на тези "възпитани и некрадящи" западни народи.
Има ли вратички и възможност, навсякъде чакат хора, които ще се възползват.
Напълно съгласен!

fred
24-02-2009, 16:43
Ето с това никога няма да се съглася.
Преди няколко месеца имах един приятел холандец, който ми дойде на гости, много възпитано момче.
Остана за по дълго. След точно един месец, той караше колата като бакшиш, а в началото не смееше да настъпи стоп линия.
Стига сте ми говорили за балкански манталитет, всичко е ред и прилагане на сурови закони и глоби.
Не ме карайте да ви връщам в училище и да ви дам примери за България по времето на Крум.
Стига глупости от рода на "Прост народ слаба държава" (и аз съм го ползвал често), стига глупости за "виновния" народ. ....

Ами то не значи че и холандците са върха на лайното.Ако човека е възпитан и има манталитет, няма да го мени като ветропоказател.Съгласен съм, че ред трябва да има и да се спазва, ама това не трябва да се абсолютизира.ОБществото трябва да се възпитава а реда се прилага, когато някои членове не го спазват.Затова ако почнем от Виена, и там пикаят и дрискат където сварят, но не всички, а малка част от обществото, ако ги хванат, друг въпрос.
Същото е и положението в метрото там, никой не съм видял да проверява дали имаш билети,даже на входа-влизаш свободно и се возиш.Сигурно правят и проверки, но аз лично съм ходил там и не съм случвал да видя проверяващи.Повечето граждани си купуват билите, на има и такива, които не си купуват, това е положението.
А въпросният Крум нашия предтеча, просто е въвел някои допълнителни закони, но не значи, че преди него или след това не е имало правила.Да не забравяме, че има периоди, в които има по тежки правила, както е бил Закона за защита на държавата през Втората световна война, Закона за престъпността или както се е казвал, който е приел Стамболов, след Освобождението за да се справи с бандите, които върлували тогава из България и др.

търтей
24-02-2009, 16:54
А въпросният Крум нашия предтеча, просто е въвел някои допълнителни закони, но не значи, че преди него или след това не е имало правила.

Само за протокола
Крумовите закони погрешно разбиране като жестоки са всъщност много хуманни за времето си.
Хан Крум въвежда членовредителните наказания (рязане на ръце, например) за някои престъпления. Преди него наказанието за тези същите престъпления е било смърт.

Susscrofa
24-02-2009, 17:10
Ами то не значи че и холандците са върха на лайното.Ако човека е възпитан и има манталитет, няма да го мени като ветропоказател.Съгласен съм, че ред трябва да има и да се спазва, ама това не трябва да се абсолютизира.ОБществото трябва да се възпитава а реда се прилага, когато някои членове не го спазват.Затова ако почнем от Виена, и там пикаят и дрискат където сварят, но не всички, а малка част от обществото, ако ги хванат, друг въпрос.
Същото е и положението в метрото там, никой не съм видял да проверява дали имаш билети,даже на входа-влизаш свободно и се возиш.Сигурно правят и проверки, но аз лично съм ходил там и не съм случвал да видя проверяващи.Повечето граждани си купуват билите, на има и такива, които не си купуват, това е положението.
А въпросният Крум нашия предтеча, просто е въвел някои допълнителни закони, но не значи, че преди него или след това не е имало правила.Да не забравяме, че има периоди, в които има по тежки правила, както е бил Закона за защита на държавата през Втората световна война, Закона за престъпността или както се е казвал, който е приел Стамболов, след Освобождението за да се справи с бандите, които върлували тогава из България и др.

Продължавам да твърдя, че ние прекаляваме с охулването на нас самите като народ.
Ние далеч не сме най-крадливите, най-простите и най -невъзпитаните. Този начин на мислене съсипва всичко.
Това е адски вредно за нас като нация и народ.
И то не говоря в световен мащаб, а говоря за рамките на европейския континент.
Търтей, пак се хвана за малкото лайно, в септичната яма.
Аз твърдя, че примерът е удачен, Крум е завишил ефективността и прилагането на законите на практика. Точно това липсва днес на България, а не самите закони.

galinves71
24-02-2009, 17:13
темата е озаглавена -сф най-мръсния град......ами напълно нормално е за 1 град който след не много време ще се превърне в мегаполис.лично аз не съм ходил в такъв в друг континент но,по филмите като дадът крайните квартали ,далеч по-грозна е ситуацията.преди 1г даваха документален филм за 1 италиянски град не се сещам точно кой беше,мисля някаде в калаврия който,по илиците беше станало като бунище от боклуци.пак имаше някакви проблеми с фирмата ангажирана за това.да не забравяме че в сф 40% от жителите са от провинцията но по- точно от малките населени места където,са свикнали да мятат през терасата отпадъците или на края на селото в реката.е точно на такива субекти винаги ще им е чуждо самосъзнанието.естествено не са всички но за жалост са преобладаващото население от тях.преди 2-3г имах колега който имаше саседка вече покойница която не си изливаше старата мазнина в даденото за целта място а направо през терасата.повярвайте ми наложи се да си смени дограмата заради нея щото беше станала като фекалник.

Колега, много те моля, обърни малко внимание на правописа - това е уважение към българския език и към страната.

тук имам забележка за правописа,не забелязвам не правилно писане но ако е така .....съжалявам.много дебели пръсти имам и натискам по 2-3 клавиша едновременно.мисля че смисъла на думата не се губи.

morfius
24-02-2009, 17:14
Хич не е малкото лайно свинчо.
Практиката у нас е да се надуват наказанията, а налагането им да е само за който не си плати или няма връзки.
Хан Крум от своя страна е доказал нещо което тук сега не искаме да проумеем...

fred
24-02-2009, 18:56
Само за протокола
Крумовите закони погрешно разбиране като жестоки са всъщност много хуманни за времето си.
Хан Крум въвежда членовредителните наказания (рязане на ръце, например) за някои престъпления. Преди него наказанието за тези същите престъпления е било смърт.
Да, като се замисля, това е абсолютно правилно, но ни се е набило, че едва ли не Крум въвел закони и то строги


Продължавам да твърдя, че ние прекаляваме с охулването на нас самите като народ.
Ние далеч не сме най-крадливите, най-простите и най -невъзпитаните. Този начин на мислене съсипва всичко.
Това е адски вредно за нас като нация и народ.
И то не говоря в световен мащаб, а говоря за рамките на европейския континент.
Търтей, пак се хвана за малкото лайно, в септичната яма.
Аз твърдя, че примерът е удачен, Крум е завишил ефективността и прилагането на законите на практика. Точно това липсва днес на България, а не самите закони.
На България липсва основно спазването въобще на законите в момента, а иначе виж и мнението на Търтея, което е вярно.
А колкото за това че и в Европа има мърлявщина съм съгласе също, не че ние сме най лоши, но ние най лошо се държим като общество, доста е широко като значение но е вярно.Лично аз съм съгласен да има завишаване на санкциите в закона, но само ако това се отнася към лошите, най образно казано прояви, защото у нас, това не се забелязва.Точно към едрите нарушители, закона, прилагането му по скоро се занижава, докато към обикновеният гражданин, силата му може да е значителна, може и да не може де :)

Но наблягам на другото, че цапащите, викат, мръсно е, и цапат /понеже е София или Варна, не само СФ и т.н./ това ми е по-скоро идеята.

galinves71
09-03-2009, 20:53
ей мръсничка си е но си е наша,трябва да я браним.тя е имала велика история,сменила няколко имена и сега във време на технологии няма условия да бърше мръсотии.не е нормално.

pent
09-03-2009, 21:54
последните няколко дни гледаме филма "Боклучена приказка 8", добре че този път нямаме гости от чужбина за да се снимат с купищата смет :)

Susscrofa
10-03-2009, 09:00
..........Столичният общински съвет (СОС) единодушно реши да развали концесионните договори за почистването на София с фирмите ДИТЦ и “Чистота-София”, които са част от компанията “Новера”. Причината е, че концесионерът не си е изпълнил задълженията. Едностранното прекратяване на договорите обаче ще стане след двуседмичен срок, в който ще се направи правен анализ. “За” решението гласуваха всички 54 общински съветници, които присъстваха на извънредната сесия на СОС. “Против” и “въздържали се” нямаше. По този начин и общинските съветници от БСП, които от няколко дни атакуват кмета Бойко Борисов, че не знае какво да прави с концесията, подкрепиха искането му договорите да бъдат скъсани.

СОС възложи на кмета на Столичната община да внесе предложение до съвета за създаването на общинска структура или предприятие с предмет на дейност “събиране, транспорт на битови отпадъци, лятно и зимно почистване и поддържане на местата за обществено ползване на територията на Столичната община”. Предложението трябва да бъде придружено с проект за организацията и дейността на структурата, управлението и числения й състав. Няма срок, в който да се реализира общинското дружество за почистване, но ще стане възможно най-скоро, каза кметът. Към момента общината е изплатила на “Новера” 17,6 млн. лева от дължимото, заяви зам.-кметът по финанси Минко Герджиков.....................
www.vsekiden.com

Браво, най накрая нещо разумно да се случи. Аман от "псевдочастни изпълнения". От самото начало София трябваше да бъде почиствана от общинска фирма. Писна ми от некви "измислени бизнесменчета", които само "цоцат" кинти от данъкоплатеца. Време е България да се отърси от синдрома "държавата е лош стопанин" наложен по времето на мистър 10 %.

koolio
10-03-2009, 11:59
..........Столичният общински съвет (СОС) единодушно реши да развали концесионните договори за почистването на София с фирмите ДИТЦ и “Чистота-София”, които са част от компанията “Новера”. Причината е, че концесионерът не си е изпълнил задълженията. Едностранното прекратяване на договорите обаче ще стане след двуседмичен срок, в който ще се направи правен анализ. “За” решението гласуваха всички 54 общински съветници, които присъстваха на извънредната сесия на СОС. “Против” и “въздържали се” нямаше. По този начин и общинските съветници от БСП, които от няколко дни атакуват кмета Бойко Борисов, че не знае какво да прави с концесията, подкрепиха искането му договорите да бъдат скъсани.

СОС възложи на кмета на Столичната община да внесе предложение до съвета за създаването на общинска структура или предприятие с предмет на дейност “събиране, транспорт на битови отпадъци, лятно и зимно почистване и поддържане на местата за обществено ползване на територията на Столичната община”. Предложението трябва да бъде придружено с проект за организацията и дейността на структурата, управлението и числения й състав. Няма срок, в който да се реализира общинското дружество за почистване, но ще стане възможно най-скоро, каза кметът. Към момента общината е изплатила на “Новера” 17,6 млн. лева от дължимото, заяви зам.-кметът по финанси Минко Герджиков.....................
www.vsekiden.com

Браво, най накрая нещо разумно да се случи. Аман от "псевдочастни изпълнения". От самото начало София трябваше да бъде почиствана от общинска фирма. Писна ми от некви "измислени бизнесменчета", които само "цоцат" кинти от данъкоплатеца. Време е България да се отърси от синдрома "държавата е лош стопанин" наложен по времето на мистър 10 %.А на кое по-точно е добър стопанин държавата?

Susscrofa
10-03-2009, 12:05
А на кое по-точно е добър стопанин държавата?

Я провери собствеността на фирмата, която чисти Париж, и собствеността на енергийния и ВиК сектор в западна Европа, наблегни на Италия, франция и Чехия.
В България умишлено държавата се представя като лош стопанин, за да се приватизира от мутри и парцали за жълти стотинки всичко и после да си развяват разни пендели байряка и да цедят каквото и където им падне.
Аеееееее чао.:big_beer:

Бобби
10-03-2009, 13:57
В Италия и в повечето европейски държави боклука го държи мафията:bash:

Susscrofa
10-03-2009, 14:28
В Италия и в повечето европейски държави боклука го държи мафията:bash:

Ти не четеш Боби.
За боклука казах само за Франция.

Бобби
10-03-2009, 14:42
Ти не четеш Боби.
За боклука казах само за Франция.
Говоря по темата, не специално на теб!!!!
п.с....иначе щях да те цитирам...ама ти и без да те настъпвам пискаш:)

fred
10-03-2009, 21:22
Ами и в САЩ го държи мафията, :oops:, въобще боклука си е мафиотска работа, все пак требе да се налагат и юзди в тая област, това е разликата

pavlin
13-03-2009, 05:11
Ето с това никога няма да се съглася.
Преди няколко месеца имах един приятел холандец, който ми дойде на гости, много възпитано момче.
Остана за по дълго. След точно един месец, той караше колата като бакшиш, а в началото не смееше да настъпи стоп линия.
Стига сте ми говорили за балкански манталитет, всичко е ред и прилагане на сурови закони и глоби.
Не ме карайте да ви връщам в училище и да ви дам примери за България по времето на Крум.
Стига глупости от рода на "Прост народ слаба държава" (и аз съм го ползвал често), стига глупости за "виновния" народ. Крадци, мошенници, пияници и утрепки има навсякъде по света, но в уредените държави са поставени на мястото си.
Няма кой да ме убеди, че испанците, португалците, италианците, валонците в Белгия, населението на южна франция и т.н., са по възпитани и таят голямо уважение към държавните си органи. И всичко това го казвам, като човек, който е бил тук-там. И то не само на разходка по лъскавите мегаполиси, а и в провинцията на тези "възпитани и некрадящи" западни народи.
Има ли вратички и възможност, навсякъде чакат хора, които ще се възползват.
Съгласен ако има кои да прилага законите положението ще е различно. Я да те глобят 200лв. и следващия път ще се замислиш дали да правиш боклук.

Ами и в САЩ го държи мафията, :oops:, въобще боклука си е мафиотска работа, все пак требе да се налагат и юзди в тая област, това е разликата

А ти откъде си сигурен че мафията държи боклука в САщ. Аз живея от 7 години там и не съм останал с такова впечатление.

fred
13-03-2009, 19:47
Съгласен ако има кои да прилага законите положението ще е различно. Я да те глобят 200лв. и следващия път ще се замислиш дали да правиш боклук.


А ти откъде си сигурен че мафията държи боклука в САщ. Аз живея от 7 години там и не съм останал с такова впечатление.

Ами така е от години, виж и филма семейство Сопрано, но и по сериозно казано, винаги на такива места се навъртат мафиоти, което обаче не значи, че и в Неапол и в САЩ примерно е едно и също като видим резултат

pavlin
13-03-2009, 19:51
Поне си вършат работата засега тук в САщ

fred
13-03-2009, 19:52
E по различно от Неапол и София, но явно в тоя бизнес винаги е имало нещо гнило :)
ето малко, намерих го на прима виста, както се казва, виж точката парите не миришат има и цитиран доклад на Конгреса на САЩ
http://www.selenabg.com/index.php/2008-07-29-08-07-24/41-2008-07-27-20-29-45/1548-2008-10-02-17-22-11.html

drajko145
13-03-2009, 23:17
аз пък мисля че като изключим факта че софия не се чисти вече седмица,по принцип за над 2 милиона жители се представя добре :grandpa: но винаги има какво да се желае :yes:

Furious 155
14-03-2009, 01:16
аз пък мисля че като изключим факта че софия не се чисти вече седмица,по принцип за над 2 милиона жители се представя добре :grandpa: но винаги има какво да се желае :yes:

ми добре добре ама не е добре...кал и мизерия...и тъпи светофари... една седмица бях в Белград... сърби да и са по-добре от нас! Има нещо дето му викат ЗЕЛЕНА ВЪЛНА... станно нали??? Благодарение на нея, успявах да взема участъка който трябваше всеки ден за 7-8 минути(грубо с 50-70км/ч) - пеш същото разстояние би ми коствало почти един час! Колата, като тръгнах оттук я измих и изчистих и там 4 дни ме валя и ме духа и ме пече слънце и т.н. И само беше малко ПРАШАСАЛА... върнах се в БГ, след 30 мин каране из София в лек дъжд, стана пак на ГЪЗ. За чистотата няма да говоря и там имаше мизерии, но не в границите които се шири тук! Отделно че там 2 войни изкараха, така да се каже и градът им пак е с по-качесвени настилки на нашите. Да вярно покарах в едно задръстване(но не като тукашно дълго и агонично) и верно карат и пресичат на червено и отнемат предимство в кръговите, ама няма място за сравнение. Ама е все пак някакси ненатоварващо това, просто обстановката е друга.
Еми кое му е добрето на това наше добре?!

drajko145
14-03-2009, 11:31
ми добре добре ама не е добре...кал и мизерия...и тъпи светофари... една седмица бях в Белград... сърби да и са по-добре от нас! Има нещо дето му викат ЗЕЛЕНА ВЪЛНА... станно нали??? Благодарение на нея, успявах да взема участъка който трябваше всеки ден за 7-8 минути(грубо с 50-70км/ч) - пеш същото разстояние би ми коствало почти един час! Колата, като тръгнах оттук я измих и изчистих и там 4 дни ме валя и ме духа и ме пече слънце и т.н. И само беше малко ПРАШАСАЛА... върнах се в БГ, след 30 мин каране из София в лек дъжд, стана пак на ГЪЗ. За чистотата няма да говоря и там имаше мизерии, но не в границите които се шири тук! Отделно че там 2 войни изкараха, така да се каже и градът им пак е с по-качесвени настилки на нашите. Да вярно покарах в едно задръстване(но не като тукашно дълго и агонично) и верно карат и пресичат на червено и отнемат предимство в кръговите, ама няма място за сравнение. Ама е все пак някакси ненатоварващо това, просто обстановката е друга.
Еми кое му е добрето на това наше добре?!

абе и аз патувах малко по гърция, останах много доволен от пътя хората от културата им на пътя за съжаление като минеш границата и всичко коренно се променя:thumbdown: Ама пък нали си е наша !!!:big_bow_down:

koolio
14-03-2009, 11:34
Аз бях в Букурещ по празниците - не просто е по-добре, а въобще няма база за сравнение. Широки улици, много кръгови кръстовища, функциониращо околовръстно, метро с четири линии... Къде отиваме ние може би!:torch:

ПЧЕЛОЯД
14-03-2009, 11:35
Аз бях в Букурещ по празниците - не просто е по-добре, а въобще няма база за сравнение. Широки улици, много кръгови кръстовища, функциониращо околовръстно, метро с четири линии... Къде отиваме ние може би!:torch:

Всичко, което изброи май е от времето на Чаушеско, тогава са го направили.:boxing::boxing::boxing:

Бобби
14-03-2009, 14:24
Аз бях в Букурещ по празниците - не просто е по-добре, а въобще няма база за сравнение. Широки улици, много кръгови кръстовища, функциониращо околовръстно, метро с четири линии... Къде отиваме ние може би!:torch:
Къде може да ходи стадо овце.......?

fred
18-03-2009, 07:24
Ами и у нас е имало градоустройствен план, който 1947 е премаханат...
Сега който е посетил Виена е видял за какво става дума, онзи е бил близък до него.
Така например, където живеех в центъра е застроено на места по този тертип, получават се огромни вътрешни дворове, раздевлени с ниски огради в резултат на което вътрешните прозорци гледат към един на практика малък парк...
А за улиците резултат няма, защото плана е спрян много рано, такъв план след това на практика няма

Max
27-03-2009, 12:08
И още нещо относно мръсното, чистенето и цената на услугата...

http://sofia.dir.bg/2009/03/27/news4203573.html

fred
27-03-2009, 14:44
Това е интересно инфо