PDA

View Full Version : Е те т'ва питам аз к'во е?



fade
20-02-2009, 15:14
Понеже темата за Мургина е заключена!

Това вече наистина е нагло: Станишев обеща премии на данъчните

Служителите в Националната агенция за приходите трябва да бъдат добре мотивирани. Това каза министър-председателят Сергей Станишев. На среща с ръководството на НАП премиерът заяви: „Помолил съм министър Орешарски и знам, че той търси варианти, тъй че служителите в агенцията, от която зависи толкова много за бюджета, трябва да бъдат добре мотивирани и съм сигурен, че ще намери възможности, защото това е също част от условията за работа – освен сградите, офисите, електронните системи. На нормален човешки език, а не на увъртян станишевски това ще рече, че министър-председателят обещава премии на данъчните.

ГЕОРГИ ДАСКАЛОВ

Защо?

Важно е да се припомни, че според данни на Яне Янев за последните четири години, т.е., откакто на власт е Сергей Станишев, с фиктивно начислен ДДС от бюджета са източени 4 милиарда лева, а само през последната година според депутата са източени 720 милиона лева. Според бившия шеф на митниците Емил Димитров сумата е още по-голяма: той говори за 2 милиарда.

Пак според Янев бившата директорка на НАП и кръгът около нея са си разпределяли премии между 10 и 30 000 лева. Според други източници някои директори на териториални подразделения на НАП са получавали еднократно премии от по 90 000 лева.

По всяка нормална човешка логика премиерът трябва да отиде в НАП и да каже на чиновниците: вие – или част от вас – позволихте да бъдат откраднати милиарди от българските данъкоплатци. Има данни, че някои от вас не само са си затворили очите, но и са участвали в тези престъпни схеми. Заради това сега няма да можем да повишим пенсиите, нито пък ще можем да свалим данъците. Затова тези, които са точили ДДС, ще идат в затвора, а другите, които са виждали какво става, но са мижали, също ще трябва да понесат своята част от вината. Това ще рече, че не само няма да има премии и бонуси, както е модерно да се казва сега, но и на някои от вас, особено на по-отговорните, трябва да бъдат намалени заплатите.

Но вместо това премиерът казва: Вие трябва да бъдете добре мотивирани. Затова ще получите и премии.

Браво, бе.

Значи следващият данъчен началник може да краде по 2 милиарда ДДС на година и с пълно право да очаква, че не само няма да бъде уволнен – като Мургина, и не само няма да влезе в затвора – пак като Мургина, а дори ще получи премии за себе си и подчинените си.

Е, това само в България може да стане.

Наглост безумна и безгранична.

Източник (http://www.ekipnews.com/?p=7561)

fred
20-02-2009, 15:21
Ми Костов е виновен, както отбелязват някои, СтаниШеф и компания, нямат нищо общо, а иначе Мургина е провела тежки и успешни рИформи, Орешарения пък е най добрия министър
/ако нещо се провали пък - Костов е виновен/, Негово Величество, след като разбра че заради чипа ни нещата не вървят, си води дело за връщане поредната резиденция, 4000 дка гора не връща, не я взел насила я, далиса му я, виновни няма /пърдон, как да няма, ми тоя Костов???аааа/ а Доган не знаем жив ли е, има ли далавери няма ли, виновен ли или не за смъртта на секретаря си, корупмиран ли е, то това се забрави, а и Мургина преди време подчерта че е направила проверка на него и ДПС и няма нередности, а отличниците, както знаем не бъркат.......
та така :pain::pig:

Susscrofa
20-02-2009, 15:55
Мисля, го поствах вече, Костов определено не е чист дори и тук, но всичко трябва да се докаже в съда.

..................................Освен останалите коментари и разследвания, в него за пръв път прозвучаха подплатените с документални доказателства обвинения спрямо Мария Мургина за нейното участие в източване на ДДС на сума от близо 180 милиона евро в качеството й на някогашна счетоводителка на видинска фирма, извършвала фиктивен износ на цигари. В далаверата са замесени Стефан Каменов, приятелят на Надка Михайлова, белоградчишкият другар Светлин Нейнски, самото „свето” семейство Елена и Иван Костови и пр. Вместо сега Цанко Димитров - човекът, който пръв повдигна булото на забравата над това престъпление, да получи заслужено признание, той е подложен на притеснения тъкмо от прокуратурата. В качеството си на бивш заместник-началник на Икономическа полиция към РДВР – Видин, той е свикнал да борави единствено с документи. След като го уволниха, опитаха се да го съдят, даже да го изкарат „невменяем”, той издържа, надделя и продължи да се бори с несправедливостите. За благодарност за своята почтеност и гражданска непримиримост сега дочака поредните изтезания.....................................

Извадката е от http://www.forumat-bg.com/index.php?...sk=view&id=138, ако някой иска да попрочете още интересни неща......
__________________

fred
20-02-2009, 16:52
От форумите всичко можеш да изровиш, за ББ има цели библии, това все пак са си недоказани неща.
Но има и дела, пак казвам, те говорят много, както и хората с които общуваш, кои те плюят и т.н., тези неща са показателни

morfius
20-02-2009, 16:54
Мисля, го поствах вече, Костов определено не е чист дори и тук, но всичко трябва да се докаже в съда.

..................................Освен останалите коментари и разследвания, в него за пръв път прозвучаха подплатените с документални доказателства обвинения спрямо Мария Мургина за нейното участие в източване на ДДС на сума от близо 180 милиона евро в качеството й на някогашна счетоводителка на видинска фирма, извършвала фиктивен износ на цигари. В далаверата са замесени Стефан Каменов, приятелят на Надка Михайлова, белоградчишкият другар Светлин Нейнски, самото „свето” семейство Елена и Иван Костови и пр. Вместо сега Цанко Димитров - човекът, който пръв повдигна булото на забравата над това престъпление, да получи заслужено признание, той е подложен на притеснения тъкмо от прокуратурата. В качеството си на бивш заместник-началник на Икономическа полиция към РДВР – Видин, той е свикнал да борави единствено с документи. След като го уволниха, опитаха се да го съдят, даже да го изкарат „невменяем”, той издържа, надделя и продължи да се бори с несправедливостите. За благодарност за своята почтеност и гражданска непримиримост сега дочака поредните изтезания.....................................

Извадката е от http://www.forumat-bg.com/index.php?...sk=view&id=138, ако някой иска да попрочете още интересни неща......
__________________

Поредната акция за запазване на статуквото е тоя опит да се изкара виновен Костов и за одрискването на настоящите управници и да се окаля още и още.
Почваш да ме съмняваш свинчо, първо възхвали за новия "спасител", като видя, че не кълве мина на плюнки към Костов.

old alfist
20-02-2009, 17:01
Поредната акция за запазване на статуквото е тоя опит да се изкара виновен Костов и за одрискването на настоящите управници и да се окаля още и още.
Почваш да ме съмняваш свинчо, първо възхвали за новия "спасител", като видя, че не кълве мина на плюнки към Костов.

Важното е купон да става !

Susscrofa
20-02-2009, 17:02
Поредната акция за запазване на статуквото е тоя опит да се изкара виновен Костов и за одрискването на настоящите управници и да се окаля още и още.
Почваш да ме съмняваш свинчо, първо възхвали за новия "спасител", като видя, че не кълве мина на плюнки към Костов.

Матричар, излагаш се.
Виж темата ми за гласуването. Всички са крали, всички до един. Не плюя само Костов, но и той е крал и това е по ясно от бял ден.
Казах ти, недей на принципа "който не е с нас е против нас", на теб не ти отива. :director:

morfius
20-02-2009, 17:22
Нищо подобно, изобщо не съм фен на Костов, че да карам на принципа за нас и против нас.
Противник съм на последователното насаждане на тези обслужващи червените феодали... а твоите са точно такива от самото начало!

търтей
20-02-2009, 17:24
Нищо подобно, изобщо не съм фен на Костов, че да карам на принципа за нас и против нас.
Противник съм на последователното насаждане на тези обслужващи червените феодали... а твоите са точно такива от самото начало!

ей, най-накрая още един прозрял прасчо :pig:

Susscrofa
20-02-2009, 17:25
Нищо подобно, изобщо не съм фен на Костов, че да карам на принципа за нас и против нас.
Противник съм на последователното насаждане на тези обслужващи червените феодали... а твоите са точно такива от самото начало!

е къде видя такова нещо бре. Аз говоря за съвсем различни неща. И запомни "парите нямат цвят", нито политически отенък.
Убеден съм, че го знаеш.
Има олигарси има и феотдали, но те нямат цвят.
Вие костовистите наистина сте болни мозъци.
Бетер секта си е това.

morfius
20-02-2009, 17:30
Искаш извадки и цитати ли бре :biggrin:
Феодалите ИМАТ цвят... не по муцуните си, в манталитета си!
"Парите не миришат" но могат да имат цвят... когато се въртят в определен кръг.
Ма всъщност що ли се моря да оборвам проводник на феодални интереси ... все едно да споря с радиоточка :director:

Susscrofa
20-02-2009, 19:57
Искаш извадки и цитати ли бре :biggrin:
Феодалите ИМАТ цвят... не по муцуните си, в манталитета си!
"Парите не миришат" но могат да имат цвят... когато се въртят в определен кръг.
Ма всъщност що ли се моря да оборвам проводник на феодални интереси ... все едно да споря с радиоточка :director:

Когато обвиняваш, трябва да се подкрепиш с нещо все пак.
На косьо самоковеца (лека му пръст) парите бяха тъмно сини. Обиколи страната и най вече родопския регион и ще разбереш Костов що за Феотдал е, и защо се сдърпа с Доган. Не е лошо да си припомниш и за Бисеров и Цонев. Костов има достойнства, но той е феотдал от класа, който беше изтласкан от други феотдали, които ще бъдат изтласкани от други и така незнам до кога.
Да защитаваш Виденов, не означава да защитаваш червените олигарси, които го свалиха от власт.
Кой не скача е червен......който не обича Костов е комунист......айде не така.:director:

Pinky
20-02-2009, 20:00
Сега чакаш някой да те поправи ли? Кажи си направо.

Susscrofa
20-02-2009, 20:05
Еми по добре отколкото да чакам някой да ме Оправи.:smoke::smoke::smoke:

fred
20-02-2009, 20:10
Когато обвиняваш, трябва да се подкрепиш с нещо все пак.
На косьо самоковеца (лека му пръст) парите бяха тъмно сини. Обиколи страната и най вече родопския регион и ще разбереш Костов що за Феотдал е, и защо се сдърпа с Доган. Не е лошо да си припомниш и за Бисеров и Цонев. Костов има достойнства, но той е феотдал от класа, който беше изтласкан от други феотдали, които ще бъдат изтласкани от други и така незнам до кога.
Да защитаваш Виденов, не означава да защитаваш червените олигарси, които го свалиха от власт.
Кой не скача е червен......който не обича Костов е комунист......айде не така.:director:

Бе тия локуми за феодализма на Костов...ако Костов беше такъв, то Доган и цялата ни управляваща клика щяха да са винаги ръка за ръка. В България олигархията е БСП/ДПС/ДС/НДСВ тоже, те просто като мухите само сменят лайната
Виденов падна както и Луканов, както и Станишев /той не падна/ както винаги е било когато БКП и БСП са на власт-поради тоталнота некадърност, безхаберност, крадливост и уродливост, това е все едно Хитлер и наследниците му да са на власт, фашизма го няма,но комунизма все още е тука.
Не който не обича Костов е комунист, и аз не го обичам, обичам червено вино и пури, обичам жените, обичам алфите, но който смята че заради Костов България е зле, е заблуден, много меко казано:director::smoke:
ПП Иначе ако не знаете 3/4 от България е на Костов, според прогандата,

mordohy
20-02-2009, 20:38
Май се отклонихте от темата!А тя беше за поредната тъпотия,която ще послужи за да се разпределят излишъците в държавния бюджет.Чиновниците пак ще слушкат и ще правят каквото им наредят,а не това което трябва.Полицаите пак ще глобяват планово,данъчните пак ще са на една софра с нечестните търговци,съдии и прокурори ще продължават да имат нерегламентирани контакти(как пък го измислиха тоя термин) с престъпния свят,едни ще преяждат,а голица пак ще опъва каиша и каквото и да прави-пак терор от "елита" ни!Всеки се страхува,а не бива!Нищо не ни пречи,като видиме районния прокурор с автомобил,който просто няма как да си го купи със заплатата си,да му подвикнем:
-абе,госин прокурор!Как успя да събереш пари за тая кола или ти е подарък за добре свършена работа!?Пробвал съм го и действа!Започват да се чувстват неуютно.Трябва всеки ден да ги питаме!Иначе само се дърлиме помежду си и глаголстваме!

morfius
20-02-2009, 21:38
@mordohy
Ето ти я темата в целия и блясък бре колега, как да сме се отклонили... точно по темата, ама баш цели болното място.
Гьонсуратлъка дето си мислиш, че го цериш... някои тук го пропагандират.

nhg
20-02-2009, 23:50
Май се отклонихте от темата!А тя беше за поредната тъпотия,която ще послужи за да се разпределят излишъците в държавния бюджет.Чиновниците пак ще слушкат и ще правят каквото им наредят,а не това което трябва.Полицаите пак ще глобяват планово,данъчните пак ще са на една софра с нечестните търговци,съдии и прокурори ще продължават да имат нерегламентирани контакти(как пък го измислиха тоя термин) с престъпния свят,едни ще преяждат,а голица пак ще опъва каиша и каквото и да прави-пак терор от "елита" ни!Всеки се страхува,а не бива!Нищо не ни пречи,като видиме районния прокурор с автомобил,който просто няма как да си го купи със заплатата си,да му подвикнем:
-абе,госин прокурор!Как успя да събереш пари за тая кола или ти е подарък за добре свършена работа!?Пробвал съм го и действа!Започват да се чувстват неуютно.Трябва всеки ден да ги питаме!Иначе само се дърлиме помежду си и глаголстваме!

колега, аз съм съгласен с тебе...
вчера разбрах случайно какви премии са вземали и се очаква пак да вземат данъчните: не става въпрос за обикновените проверяващи,дето чакалят за некое дребно падаръче, а за малко по-висши... та премията била межди 40 и 60 хил.лв. (чисти, необлагаеми, законни и т.н.) за разни регионални шефчета на отдели/службици и пр.
айде ходи внасяй данъци

Pinky
21-02-2009, 09:24
Премиите се облагат с данъци.

Susscrofa
21-02-2009, 12:09
Бе тия локуми за феодализма на Костов...ако Костов беше такъв, то Доган и цялата ни управляваща клика щяха да са винаги ръка за ръка. В България олигархията е БСП/ДПС/ДС/НДСВ тоже, те просто като мухите само сменят лайната
Виденов падна както и Луканов, както и Станишев /той не падна/ както винаги е било когато БКП и БСП са на власт-поради тоталнота некадърност, безхаберност, крадливост и уродливост, това е все едно Хитлер и наследниците му да са на власт, фашизма го няма,но комунизма все още е тука.
Не който не обича Костов е комунист, и аз не го обичам, обичам червено вино и пури, обичам жените, обичам алфите, но който смята че заради Костов България е зле, е заблуден, много меко казано:director::smoke:
ПП Иначе ако не знаете 3/4 от България е на Костов, според прогандата,

Добре де, аз не мога да разбера защо отбягвате: Косьо, Бисеров, Цонев и Славчо, и много други. Май пропагандата вие я правите. Аз пак повтарям, олигархията няма цвят. Луканов извади Костов за голямата политика, това го знам със сигурност.
ДПС управляваше с КОСТОВ. И това ли забравихте?
Аз съм правил пропаганда, егати ограничената история.:picnic:

fred
22-02-2009, 18:02
Добре де, аз не мога да разбера защо отбягвате: Косьо, Бисеров, Цонев и Славчо, и много други. Май пропагандата вие я правите. Аз пак повтарям, олигархията няма цвят. Луканов извади Костов за голямата политика, това го знам със сигурност.
ДПС управляваше с КОСТОВ. И това ли забравихте?
Аз съм правил пропаганда, егати ограничената история.:picnic:
Не правиш пропаганда, просто повтаряш това което казва пропагандата:)
Костов не е Ванга, не и БСП със стогодишна партия,може ли да знае всеки какъв и как ще си прояви магариите?Тия хора изпълзяха отвсякъде, в младите партии е така, същото е и при Атака, същото е и ще стане при ББ.Всички тия споменати от теб, Костов ги разкара, а въпросният Славчо не е заемал никаква длъжност, нито е бил депутат.Може да го е извадил Луканов, аз не го твърдя, но ако е вярно значи че и той си е объркал сметките, то и други неща го доказаха това
Кога ДПС е управлявало с Костов??Само по времето Филип Димитров, около година, гласуваха в НС, без постове и след това си тръгнаха пак с БСП, а при Костов,ДПС и компания беше в кучи гъз, с извинение за израза
Та да продължим, след като Костов разкара споменатите от теб, както и Бонев на Нона, за него никой не казваше нищо лошо, ама и той си беше за махане, плюенето продължи, а за въпросните персони всички спряха да говорят, цялата ДС проганда и до днес като чуе Костов почва като грамофон да повтаря, как цяла България била на Костов.
Пак ти казвам-виж кой плюе и си направи сметката после.Защо никой от тия които казват че Костов бил такъв и онакъв, не казват подобни неща за Черепа, Гущеров, Гергов, Любо Пъпката,Манджуков, и още хиляди знайни и незнайни партийни другари, милионери?

Susscrofa
23-02-2009, 09:54
Не правиш пропаганда, просто повтаряш това което казва пропагандата:)
Костов не е Ванга, не и БСП със стогодишна партия,може ли да знае всеки какъв и как ще си прояви магариите?Тия хора изпълзяха отвсякъде, в младите партии е така, същото е и при Атака, същото е и ще стане при ББ.Всички тия споменати от теб, Костов ги разкара, а въпросният Славчо не е заемал никаква длъжност, нито е бил депутат.Може да го е извадил Луканов, аз не го твърдя, но ако е вярно значи че и той си е объркал сметките, то и други неща го доказаха това
Кога ДПС е управлявало с Костов??Само по времето Филип Димитров, около година, гласуваха в НС, без постове и след това си тръгнаха пак с БСП, а при Костов,ДПС и компания беше в кучи гъз, с извинение за израза
Та да продължим, след като Костов разкара споменатите от теб, както и Бонев на Нона, за него никой не казваше нищо лошо, ама и той си беше за махане, плюенето продължи, а за въпросните персони всички спряха да говорят, цялата ДС проганда и до днес като чуе Костов почва като грамофон да повтаря, как цяла България била на Костов.
Пак ти казвам-виж кой плюе и си направи сметката после.Защо никой от тия които казват че Костов бил такъв и онакъв, не казват подобни неща за Черепа, Гущеров, Гергов, Любо Пъпката,Манджуков, и още хиляди знайни и незнайни партийни другари, милионери?

Ама аз съм съгласен, че в БСП са най големите олигарси, спор няма.
Аз просто казвам, че и Костов си създаде олигарси, но той имаше само 4 години и не успя да създаде толкова голяма мрежа каквато имат БСП.

fred
23-02-2009, 11:01
Е и така може да се каже, вярно е, но можеше и да не създаде. В крайна сметка-всяка власт корумпира, но абсолютната власт корумпира абсолютно.Затова другарката Масларова примерно е във власта, откакто е станала комсомолска деятелка в делечните вече бай Тошови години, а днес вече е и олигарх.
Но махането на Костов не доведе до нищо добро, това ми е идеята, а покрай грешките си правителството направи и много, в крайна сметка за 4 години не може и да свърши всичко.