PDA

View Full Version : Проблем в спирачките на 164 ТД



machina_nervosa
28-12-2005, 17:26
Здравейте колеги,

Имам следния проблем със спирачките. Когато напомпам няколко пъти, спирачката започва да се втвърдява. Все едно че не съм включил двигателя :(. Карах така досега, ама мисля да го оправя този проблем, 4е си е гадничко. Преди време ходих в Италсервиз на 4-ти км. (ЗА БОГА КОЛЕГИ НЕ ХОДЕТЕ ТАМ) и там ми разказаха играта. Казаха "няма проблеми, от помпата е". ОК, купих помпа 2-ра употреба, 100% работеща. Като я смениха в сервиза, оказа се че моята едва ли не по-добра. Смениха я - нищо. Неможаха да я оправят и взеха че ми смениха новия ремък... както и да е. Платих около 150 лв. за ремонта (бяха повече де, че имах други работи за оправяне, ама като ги извадя, сметката е там някъде) + имам си втора помпа за 180 лв. и пак си нямам спирачки. Е как да не се :death:
Моля помогнете. Ако знаете кой може да ми оправи спирачките или ако някой се е сблъсквал с нещо подобно... Всяко инфо ще ми е от полза.

Мерси предварително.

virusalfa
28-12-2005, 17:39
Абсолютно в реда на нещата е особено на празен ход като понапомпаш педала да се втърди-вакуум-помпата не може да смогне да дръпне вакуум,колега.На изгасен мотор натисни два-три пъти педала ,докато втърди и запали двигателя при натиснат спирачен педал.Ако омекне няма проблем-вакуумпомпата работи.Тя е зад шайбата на коляновия вал,не се вижда отвън.Всичи дизели имат вакуумпомпи :idea:

machina_nervosa
28-12-2005, 18:00
Абсолютно в реда на нещата е особено на празен ход като понапомпаш педала да се втърди-вакуум-помпата не може да смогне да дръпне вакуум,колега.На изгасен мотор натисни два-три пъти педала ,докато втърди и запали двигателя при натиснат спирачен педал.Ако омекне няма проблем-вакуумпомпата работи.Тя е зад шайбата на коляновия вал,не се вижда отвън.Всичи дизели имат вакуумпомпи :idea:

Да ама не и когато слизаш по баир, например от Витоша. Като помпам спирачките (по-точно спирам си нормално) докато се спускам, педала се втвърдява яко и след 3-тото или 4-тото натискане на педала мога и да не спра :(

machina_nervosa
28-12-2005, 18:02
Абсолютно в реда на нещата е особено на празен ход като понапомпаш педала да се втърди-вакуум-помпата не може да смогне да дръпне вакуум,колега.На изгасен мотор натисни два-три пъти педала ,докато втърди и запали двигателя при натиснат спирачен педал.Ако омекне няма проблем-вакуумпомпата работи.Тя е зад шайбата на коляновия вал,не се вижда отвън.Всичи дизели имат вакуумпомпи :idea:

А и не умеква като запаля колата, трябва да поработи около минута.

Може би е по-добре да я видиш. Ама знам ли как...

virusalfa
28-12-2005, 18:20
Ами според мен проблема е във вакуумпомпата-сиреч сервото при бензиновите-то и тук има мембрана,но вакуума се получава от вакуумпомпа,понеже тук нямаме дросел като при бензинките :idea:
п.п.-Вакуумпомпите не са евтини,за съжаление

28-12-2005, 18:23
Ами според мен проблема е във вакуумпомпата-сиреч сервото при бензиновите-то и тук има мембрана,но вакуума се получава от вакуумпомпа,понеже тук нямаме дросел като при бензинките :idea:
п.п.-Вакуумпомпите не са евтини,за съжаление

Е, и с двете помпи да е така... :screwy: май не е от помпата. Може и да е от помпата, ама трябва да съм 100% сигурен, преди да дам 500-600 лв. за нова.
Знаеш ли кой може да ми помогне?

Boby
28-12-2005, 19:02
Проблема ти е във вакуума.Или мъркуча м/у сервото и тръбичката се е напукал и смуче въздух, мембраната в сервото или са лопатките на помпата.Нова е към 200лв но много ме съмнява да е от нея..При добре работещо всичко не трябва въобще да ти се одървя педала докато двигателя работи!Твърд педал се получава и при стара спирачна течност, но това повече се усеща на съединителя.

29-12-2005, 14:38
Проблема ти е във вакуума.Или мъркуча м/у сервото и тръбичката се е напукал и смуче въздух, мембраната в сервото или са лопатките на помпата.Нова е към 200лв но много ме съмнява да е от нея..При добре работещо всичко не трябва въобще да ти се одървя педала докато двигателя работи!Твърд педал се получава и при стара спирачна течност, но това повече се усеща на съединителя.

Мерси, ще проверя маркучите дали не са сдали багажа. А помпа за 200 лв. никъде не намерих. Моята 2-ра употреба я взех за 180 лв.
Във всичките магазини, които проверих, ми искаха около 500-600 лв.

Boby
31-12-2005, 10:33
Говорех за вакуум помпата. :wink: Трябва да проверя но мисля че са еднакви при трите двигателя.Другия варянт е да я пуснеш на струг и с нови лопатки става като нова. :wink:

Grigor
03-01-2006, 09:58
Мислех че си въобразявам, но явно и аз имам същия проблем :-)

Ако съм по инерция или по някаква причина напомпам няколко пъти педала се удървя и докато не подам малко газ не се оправя....

Ще видиме какво ще кажат в Вантотрейд утре :-)

virusalfa
03-01-2006, 10:23
Мислех че си въобразявам, но явно и аз имам същия проблем :-)

Ако съм по инерция или по някаква причина напомпам няколко пъти педала се удървя и докато не подам малко газ не се оправя....

Ще видиме какво ще кажат в Вантотрейд утре :-)при теб ,колега ми се струва,че си е наред-то не може да смогне помпата да направи вакуум-като натиснеш няколко пъти педала на спирачката е нормално да ти втърди педала,то и на бенздиновите коли е така със сервото :idea:

Bobo
03-01-2006, 12:46
На бензиновите има един клапан на вакумния маркуч обикновенно той дава фира :wink:

Boby
03-01-2006, 13:52
То и дизеларките имат същия клапан :wink:

Днеска си поиграх с педала.Одърви се след 15-20 напомпвания което е нормално. :wink:

machina_nervosa
28-01-2006, 10:10
Мислех че си въобразявам, но явно и аз имам същия проблем :-)

Ако съм по инерция или по някаква причина напомпам няколко пъти педала се удървя и докато не подам малко газ не се оправя....

Ще видиме какво ще кажат в Вантотрейд утре :-)

Колега, какво са казали Вантотрейд, ако си ходил де. Живо ме интересува.
... А, и каква ти е колата бензин или ТД? Щот ако си с ТД, то май наистина имаш проблем като моя. Аз свикнах със спирачките и така си карам... докато не се блъсна :twisted: Хич не ми се разправя със сервизи... по-натам ще го мисля, ама ми е интересно к'во са се изказали "специалистите"