PDA

View Full Version : Отново за един "луд" и "опасен" партиен лидер



Susscrofa
26-02-2009, 10:05
Гледах дебатите по вота, колкото можах, останалото изчетох, и незнам защо най - нормален ми се стори "лудият" и "опасен" Волен Сидеров, ако имате търпение изслушайте речта му и споделете вашето мнение.

http://www.vbox7.com/play:0831d414

Pinky
26-02-2009, 10:29
Гняв. Много романтично, но никога правилно.

Susscrofa
26-02-2009, 10:55
Гняв. Много романтично, но никога правилно.

Аз не видях гняв, само малко раздразнение и усещане за безпомощност.
Но определено речта беше добра, и имаше интересни идеи, една от които е диференциране на данъчното облагане, независимо, че аз ще загубя от това. :clap2:

Pinky
26-02-2009, 11:15
Не виждам причина да се вслушвам в икономическите напъни на човек, неразбиращ от икономика и политика.
Съгласен съм, че има проблеми, но той предлага само задълбочаване, а не решаване.

Susscrofa
26-02-2009, 11:20
Не виждам причина да се вслушвам в икономическите напъни на човек, неразбиращ от икономика и политика.
Съгласен съм, че има проблеми, но той предлага само задълбочаване, а не решаване.

Станишев да не би да разбира от икономика, те си имат разни съветници.
Мисля, че си твърде преднамерен, но имаш право да мислиш каквото искаш.
Сидеров разбира от политика и още как. Да оцелееш след всички тези удари, не е лесна работа, определено е добър политик.

Pinky
26-02-2009, 11:36
Станишев разбира от икономика.
А да си тъп и упорит не означава да си добър ;-)

fred
26-02-2009, 11:39
Не ми се слуша, слушал съм го, демагогията при него е много добре развита, балсам за ушите на наивници:dyrvo_v_kenefa:Като цяло никакви удари няма към него, освен дето си показа магарията на Тракия. сам си го докара.Ако е в управленито, прави реформи или прилага политика сериозна, тогава може да има и удари.Всъщност той много прилича на учителя си Доган

Susscrofa
26-02-2009, 11:40
Станишев разбира от икономика.
А да си тъп и упорит не означава да си добър ;-)

Трябва да си прекалено надут, и с адски високо мнение за себе си, за да твърдиш, че Сидеров е тъп.
Но не се учудвам, че точно ти имаш такова мнение.
:clap2::clap2::clap2:

Pinky
26-02-2009, 11:44
Айде сега, лични нападки. Дай да не се тормозим на лична основа, ще стане тъпо.

Susscrofa
26-02-2009, 11:45
Айде сега, лични нападки. Дай да не се тормозим на лична основа, ще стане тъпо.

Казвам какъв тип човек би твърдял, че Сидеров е тъп.
Тъпо ще стане само за мен, ти от какво се притесняваш.:roll2:

fade
26-02-2009, 11:46
Сидеров говори точно това което очаква да чуе голяма част от "материала"... пардон електората! Същото е направил и Хитлер преди почити 90 години. Той също не е разбирал от военно дело или пък икономика, но с помощта на съветници и дисциплинираният германският народ, който е повярвал в него и във собствените си сили... знаем, какво се случи с Германия и Европа.
За радост или съжаление... нито времето е същото нито народа!

Susscrofa
26-02-2009, 11:53
Сидеров говори точно това което очаква да чуе голяма част от "материала"... пардон електората! Същото е направил и Хитлер преди почити 90 години. Той също не е разбирал от военно дело или пък икономика, но с помощта на съветници и дисциплинираният германският народ, който е повярвал в него и във собствените си сили... знаем, какво се случи с Германия и Европа.
За радост или съжаление... нито времето е същото нито народа!

Айдееееееееее, залитнахме в сравнения тип: пинчера хапе като булдог. Нали усещаш колко са несериозни тези сравнения.
Аз продължавам да твърдя, че Сидеров за тези 4 години единствен остана верен на принципите и идеите, с които влезе в парламента.

Pinky
26-02-2009, 11:55
Това не е вярно. 100 пъти си сменя позицията по особено важни въпроси.

Пример: членството в ЕС и НАТО.

Susscrofa
26-02-2009, 11:58
Това не е вярно. 100 пъти си сменя позицията по особено важни въпроси.

Пример: членството в ЕС и НАТО.

Това не е вярно. Сидеров си има мнение за НАТО - против, а за ЕС такова каквото имат и други подобни партии в Европа.
Дай ми извадка, такава каквато аз мога да ти направя за БСП и тяхната позиция за НАТО, или за позицията на Костов за Бойко Борисов.

fade
26-02-2009, 12:04
Айдееееееееее, залитнахме в сравнения тип: пинчера хапе като булдог. Нали усещаш колко са несериозни тези сравнения.
Аз продължавам да твърдя, че Сидеров за тези 4 години единствен остана верен на принципите и идеите, с които влезе в парламента.

Пинчера хапе като Доберман тъй като добермана е генетично модифициран пинчер (поради вродената му злоба)
Та в тоя ред на мисли, ако на Сидеров се създадат благоприятни условия за генетична мутация... (мисля че разбираш метафората)
ще се превърне в Доберман-пинчер както е и цялото име на тази порода.
Под благоприятни условия разбирай изпълнителна власт. За 4 години той не е бил в нея и затова и принципите и идеите му не са променени.
"Тъй като властта развращава..." нататък го знаете!

ФЕРАРИСТ
26-02-2009, 12:05
Волен видя че съществува една определена дупка, и съществува една група електорат която не искаше да е нито синя, нито червена, нито жълта и си я електорира много успешно......същото направи и Бойко по мое мнение, но той няма толкова акъл как да го направи, мисля че царя го изигра всички това, за мене той е най - добрия политик в цяла БГ, не коментирам другите неща - дали е гад, дали си слага сутиен вечер и прочее - говоря че той най - разбира от политика....


Аз продължавам да твърдя, че Сидеров за тези 4 години единствен остана верен на принципите и идеите, с които влезе в парламента.
Нямам нищо против него, но на теория в обстановката в БГ в момента, това не е особенно трудно......

Stoyan Georgiev
26-02-2009, 12:08
pinky , поправи ме ако греша - политика не трябва да е специалист по икономика или политика...

политика трябва да е добър лидер... дори и да е специалист по нещо пак му трябват консултанти за другите области ... незнам дали разбираш на къде бия...

никой не е специалист по всичко, а тези , които се имат за такива - ха ;) :death:

Susscrofa
26-02-2009, 12:58
Пинчера хапе като Доберман тъй като добермана е генетично модифициран пинчер (поради вродената му злоба)
Та в тоя ред на мисли, ако на Сидеров се създадат благоприятни условия за генетична мутация... (мисля че разбираш метафората)
ще се превърне в Доберман-пинчер както е и цялото име на тази порода.
Под благоприятни условия разбирай изпълнителна власт. За 4 години той не е бил в нея и затова и принципите и идеите му не са променени.
"Тъй като властта развращава..." нататък го знаете!

Браво, браво, ей така се защитава теза, дори и аз ще се въздаржа от последващи коментари. Надявам се разбираш каква оценка е това...........:clap2::clap2:

fifo
26-02-2009, 13:43
то и доган е добър политик по смисъла на тази дума, но е толкова корумпиран колкото и волен ще стане ако недай си боже вземе властта.

fred
26-02-2009, 13:56
Аз продължавам да твърдя, че Сидеров за тези 4 години единствен остана верен на принципите и идеите, с които влезе в парламента.

Така е, вкара един педофил в парламента, доведения си син, който спред мен е определено за освидетелстуване, още няколко с налудничеви погледи, един дебел глупак, който го напусна и лъга заради него, други още пет шест напуснаха групата, прави сметка как се издигат там в листите, като при Ж Ганчев, с яко плащане, абе нищо не прави и разтяга локуми, напълно е последователен и бъди сигурен, че така ще продължи.Влезе с демагогия и я спазва докрай, абе не е луд който изяжда зелника, а който му го дава.
Политик у нас е изкривена, като значение / и Доган е лош политик и Сидеров и много други/ добър политик е този, който допринася за развитето на обществото, на хората,на държавата, който спазва принципи основани на честността и уважение.Който вижда напред в бъдещето и съумява да убеди и други да го послдват в един по труден път от този, да си пазиш задника. Къде е по лесно да повтаряш на дебилите че зле и затова не са виновни те, а циганите, турците, евреите, американците и както се казваше в един старв виц, колоездачите.

Susscrofa
26-02-2009, 14:02
Така е, вкара един педофил в парламента, доведения си син, който спред мен е определено за освидетелстуване, още няколко с налудничеви погледи, още пет шест напуснаха групата, прави сметка как се издигат там в листите, като при Ж Ганчев, с яко плащане, абе нищо не прави и разтяга локуми, напълно е последователен и бъди сигурен, че така ще продължи.Влезе с демагогия и я спазва докрай, абе не е луд който изяжда зелника, а който му го дава.

Не си прав, винаги първия път стават грешки, ти го написа дори, когато спорихме за Костов, относно Бисеров и Цонев.
Системата така е устроена, че няма как без първоначален здрав капитал да направиш стройна партийна структура. Пари ти дават, чак когато влезеш в парламента. И не забравяй, че коалиция атака не е сегашната партия атака.
Познавам добре Димитър Стоянов и никак не е луд.
Просто има малък проблем при изказа си, но това нищо не означава.
Стабилно момче е.

Old Fox
26-02-2009, 14:15
Налжих си да го чуя цялото...
Първата половина от "речта" може да се чуе от всеки дядо на пейка в парка. Сегашните са маскари!!! и вариации на тая тема 8 минути. После некъв икономически напън.
1)Ниския корпоративен данък било в минус. Докога ще се продължавая с тоя безумен начин на мислен че предприемачите са "лошите"?
2)Плоския данък? и той му пречи.
3)Турция в ЕС ще смаже България - пълна кретения даже не се поддава на коментар.
3) Рязко повишение на доходите. Типичен лозунг като за пред избори. И откъде бе гълабо, рязко повишение? Ръси ги и материала попива.
4) Равен достъп до образование. Къде е неравния достъп питам аз?
17 минути пълно нищо. Ю. Вучков също може така. Ма нема полза от целата работа.

156
26-02-2009, 14:18
Чета с огромен интерес този раздел :)
Като цяло съм съгласен с fred и pinky. Обаче, Доган е наистина много добър политик. Лошото е, че интересите, които защитава, не съвпадат с тези на българския народ.

Susscrofa
26-02-2009, 14:24
Налжих си да го чуя цялото...
Първата половина от "речта" може да се чуе от всеки дядо на пейка в парка. Сегашните са маскари!!! и вариации на тая тема 8 минути. После некъв икономически напън.
1)Ниския корпоративен данък било в минус. Докога ще се продължавая с тоя безумен начин на мислен че предприемачите са "лошите"?
2)Плоския данък? и той му пречи.
3)Турция в ЕС ще смаже България - пълна кретения даже не се поддава на коментар.
3) Рязко повишение на доходите. Типичен лозунг като за пред избори. И откъде бе гълабо, рязко повишение? Ръси ги и материала попива.
4) Равен достъп до образование. Къде е неравния достъп питам аз?
17 минути пълно нищо. Ю. Вучков също може така. Ма нема полза от целата работа.

Не обичам преднамерените лесно манипулируеми хора.
Лъха ми на това от твоите писаници.
Започвам да ти отговарям, защото не си чул:
1. Има адски много страни, където облагането е силно диференцирано. Навсякъде в развитите западни държави богатия плаща повече от бедния. Брат ми е в Белгия, вземат му половината заплата, защото е голяма. Защо да не вземаш данъци от Васил Божков, ще го фалираш ли?
2. Половин Европа е против Турция в ЕС или не съм прав, я помисли пак дали това е лудост?
3. Рязко повишение на ПЕНСИИТЕ каза Сидеров и каза, парите да се вземата от безумното трупане и неясно харчене на излишъци.
4. Кой може спокойно да учи РЕДОВНО висше образование, без да бачка, малко са тези младежи. Но бачкане и РЕДОВНО учене е гола вода работа. Определено образованието и здравеопазването не са достъпни за всички. В Австрия образованието е НАПЪЛНО безплатно.
Надявам се да си винаги толкова преднамерен, когато те оправят за 800 дни, когато ти намаляват сега сметката за парно, и когато режат предизборно ленти за строителство на метро десет месеца по рано от започването на работата.:lol:

Pinky
26-02-2009, 14:50
Не е ли по-лесно просто да прочетеш един неутрален материал на тема данъчна политика?
Защо ние сме против Турция? Освен налаганата омраза.
Каза "политика на рязко повишаване на доходите". Това, съчетано с първа точка, не се получава. Пак - прочети малко за данъчната политика.

Susscrofa
26-02-2009, 15:05
Не е ли по-лесно просто да прочетеш един неутрален материал на тема данъчна политика?
Защо ние сме против Турция? Освен налаганата омраза.
Каза "политика на рязко повишаване на доходите". Това, съчетано с първа точка, не се получава. Пак - прочети малко за данъчната политика.

Пинки не се дръж като професор не ти отива това дебелашко отношение.
Аз твърдя, че ниския корпоративен данък е "олигархична свинщина", която е в полза само и единствено на червената монархо-комунистическа паплач.
Аз съм твърдо против Турция в ЕС, но това може да бъде една отделна тема.
Доходите могат да бъдат увеличени, убеден съм в това.
Не ми разтягай локуми "вземи прочети".
Какво да чета, след турне на кайли миноуг от 3 000 000 евро печалба и прибраха във Великобритания 1 700 000 ДАНЪК Пинки, ето това е данъчна политика, другото е слугинаж в полза на олигарсите освинили се до откат.

Опровергай с нещо конкретно това, което съм написал, дай ми пример, каква е ползата някой богаташ да плаща по малък данък, давай примери, дай ми реинвестиране реално някъде да се е случило. В голям мащаб. Не не и не, само скъпи коли и курви до откат. Това е жалкия ни капитализъм.

pr_00f
26-02-2009, 15:09
И Кайлито в коя категория олигарси попада :crazy:

Susscrofa
26-02-2009, 15:13
И Кайлито в коя категория олигарси попада :crazy:

Ти, ако не напишеш нещо оригинално няма кой.
Просто давам пример, за какви данъци става въпрос, в България ще и вземат 300 000. Надявам се да ме разбра добре, ако не,:dyrvo_v_kenefa: съжалявам, не мога по просто да ти го обясня.

Kuku
26-02-2009, 15:23
Чакай малко сЯ - кажи ми само ЗАЩО искаш да ти взимат 55% данък, МОЛЯ ТЕ?!?!?!

Susscrofa
26-02-2009, 15:26
Чакай малко сЯ - кажи ми само ЗАЩО искаш да ти взимат 55% данък, МОЛЯ ТЕ?!?!?!

ЗА ДА НЕ СЪБИРАТ С СМС ПАРИ ЗА БОЛНИ ДЕЦА КОЛЕГА СКЪП. След този твой пост аз онемявам.
Бъди здрав и щастлив.
Говорим за корпоративен данък..................

pr_00f
26-02-2009, 15:26
А трябва по простичко да се обяснява, не може всички да са висшисти.

И викаш ще се кефиш държавата да ти прибира 50%+ от доходите.

Яко си е както и да го погледнеш.

Ама мерси ша кажа аз на такъв кеф. Па може и проз да съм.

Old Fox
26-02-2009, 15:29
Щот Сидеров казва, как що.
Свинчо лесно манипулируеми хора са тея слушат в захлас елементарни предизборни призиви. Половин Европа е и против нашето членство. Соу факинг уот? никъде няма равен достъп до висше и не трябва и да има. Просто не е за всеки.

georgyg
26-02-2009, 15:31
На думите доста хора са царе - в т.ч. Волен и Б.Б. са №1.

Говорят това което искат хората да чуят, но на практика е почти невъзможно това да стане.
Рязко повишение на доходите - КАК, че не мога да се светна? Ми защо да не го направят и в другите държави?
Сещам се, че кмета ни беше заявил, че ще имаме завод за отпадъци след 2 години, а то още няма терен и даже и идея няма (пример за съществен проблем без решение).
Принципно тези неща се говорят след предварително изготвена стратегия, а не просто така да се каже нещо, което трябва да се каже, защото ще се хареса на част от гласоподавателите.

@FIFO моля те пиши иманата с ГЛАВНА БУКВА.

Susscrofa
26-02-2009, 15:31
А трябва по простичко да се обяснява, не може всички да са висшисти.

И викаш ще се кефиш държавата да ти прибира 50%+ от доходите.

Яко си е както и да го погледнеш.

Ама мерси ша кажа аз на такъв кеф. Па може и проз да съм.

На това вече отговорих цялата социалдемократична система работи на принципа на СОЛИДАРНОСТТА.
Не може да няма пари да лекуваме нашите дядовци, баби и невръстни деца, не може това го няма никъде в развитите страни. Не може да се събират пари с смси бе. Гнусна е цялата тази работа. Адски гнусна.
В същото време да се подаряват подаръци на курви за милиони, и това при развитието и стандарта на нашата малка икономика. Тъпа история, жалка картинка.
Таблица: Данък върху печалбата в Европа

Естония
26% (0%[1])
Черна гора
9%
Сърбия
10%
Ирландия
12.50%
Кипър
10% (15%[2])
България
15%
Латвия
15%
Литва
15%
Македония
15%
Румъния
16%
Унгария
16%
Исландия
18%
Словакия
19%
Полша
19%
Молдова
20%
Хърватия
20.32%
Русия
24%
Швейцария
24.10%
Словения
25%
Австрия
25%
Португалия
27.50%
Чехия
28%
Швеция
28%
Норвегия
28%
Финландия
29%
Великобритания
30%
Дания
30%
Босна
30%
Люксембург
30.38%
Турция
33%
Белгия
33.99%
Франция
34.33%
Испания
35%
Малта
35%
Германия
38.29%

Susscrofa
26-02-2009, 15:33
Щот Сидеров казва, как що.
Свинчо лесно манипулируеми хора са тея слушат в захлас елементарни предизборни призиви. Половин Европа е и против нашето членство. Соу факинг уот? никъде няма равен достъп до висше и не трябва и да има. Просто не е за всеки.

Значи с теб имаме различна ценностна система, аз не мисля, че се раждам по умен от дете родено в село горна малина.
Това е демокрацията, ако има повече хора мислещи като мен ще изберем едното, ако не, твоето.

pr_00f
26-02-2009, 15:36
Е па що да не може да се събират пари с СМС-и
Нали държавата и на тях им слага ДДС-то.
Супер :)

Kuku
26-02-2009, 15:38
Ти ако онемяваш от моя пост, аз направо трябва да си отрежа езика след твоя :idea:
Сериозно ли мислиш, че НЯМА ПАРИ за лечение на децата и възрастните хора, та за това се събират пари с СМС-и? :?
А сериозно ли мислиш, че при 50% данък, пари за лечение ще има? :hmm:
Зарежи - изобщо не ми отговаряй....



П.П.
В стремежа си да си капацитет по всичко, понякога пишеш такива неимоверни глупости, че чак сам не можеш да се познаеш!!!

georgyg
26-02-2009, 15:38
да се подаряват подаръци на курви за милиони, и това при развитието и стандарта на нашата малка икономика. Тъпа история, жалка картинка.

Няма такова нещо в никоя държава. Там пак има подаръци, пак живота на доста хора е само в лимозините, но просто там са си платили данъците, а при нас са спестени тези задължения към държавата.

Susscrofa
26-02-2009, 15:46
Няма такова нещо в никоя държава. Там пак има подаръци, пак живота на доста хора е само в лимозините, но просто там са си платили данъците, а при нас са спестени тези задължения към държавата.

Доста по богати държави от нас. Чети какво пиша. За нашето ниво на развитие това не е нормално.

Mury
26-02-2009, 15:46
Всеки казва по малко истина:big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down::b ig_bow_down:

pr_00f
26-02-2009, 15:47
И къде пише какво е нормално за нашето ниво на развитие ?
И какво според теб е нормално ?

Old Fox
26-02-2009, 15:47
Значи с теб имаме различна ценностна система, аз не мисля, че се раждам по умен от дете родено в село горна малина.
Това е демокрацията, ако има повече хора мислещи като мен ще изберем едното, ако не, твоето.
Нали наистина не смяташ че всички хора са еднакви? Или си достатъчно умен(работлив, упорит) или достатъчно богат за да си позволиш висше. Ценностите нямат нищо общо.
Осигурителна система на солидарен принцип е изначално извратена концепция. Месечно аз внасям 500лв примерно, а Сульо 50лв и двамата позлваме еднакъв пакет услуги. Защо? Къде е логиката?

Susscrofa
26-02-2009, 15:56
Нали наистина не смяташ че всички хора са еднакви? Или си достатъчно умен(работлив, упорит) или достатъчно богат за да си позволиш висше. Ценностите нямат нищо общо.
Осигурителна система на солидарен принцип е изначално извратена концепция. Месечно аз внасям 500лв примерно, а Сульо 50лв и двамата позлваме еднакъв пакет услуги. Защо? Къде е логиката?

Тогава "майната му" на ЕС кажи. Ти значи нямаш никаква позиция. Във всички нормални държави е така.
Има хора, които нямат твоят късмет да бъдат здрави и да стоят на двата си крака и да виждат зелената трева.
Няма да ти отговарям повече, ти си уникален случай.

morfius
26-02-2009, 15:59
E не свинки се уля :roll2:
Като как според теб се стимулират инвестиции и икономика с високи данъци?!?
Останалото е демагогия за мързеливи овце!
- 1 млрд поне завлечени от ДДС + 4 млрд от излишъка + 1 млрд от ЕС, с колко данък трябва да обложиш редовия трудещ се за да ги избиеш свинки?
И като ги избият и изядат и изпият, мислиш ли, че ще получиш по-добра медицина или по-добри пътища?

Old Fox
26-02-2009, 15:59
Къде не мамина гугутка е така? Кое наричаш нормална държава? Некоя скандинавска сигурно? Но между другото наистина не ми отговаряй. Глупости не ми се четат.

Susscrofa
26-02-2009, 15:59
И къде пише какво е нормално за нашето ниво на развитие ?
И какво според теб е нормално ?

Нормално е:
Брутен продукт на глава от населението 10 000 евро = може да има скъпи коли 3 броя на 100 човека.
Брутен продукт на глава от населението 1 500 евро е нема как да има десет бмв 6 в моя железничарски квартал преди да са го показали на голямо изложение.
Няма как толкова пари да има при условие, че икономиката ни е гола вода.
:boost:

Susscrofa
26-02-2009, 16:01
Къде не мамина гугутка е така? Кое наричаш нормална държава? Некоя скандинавска сигурно? Но между другото наистина не ми отговаряй. Глупости не ми се четат.

Не всяка една европейска държава добре развита. Чети бе чети не става само със телевизия и на чичо пешо лафовете дето е скачал по митинги.

Mury
26-02-2009, 16:03
E не свинки се уля :roll2:
Като как според теб се стимулират инвестиции и икономика с високи данъци?!?
Останалото е демагогия за мързеливи овце!
- 1 млрд поне завлечени от ДДС + 4 млрд от излишъка + 1 млрд от ЕС, с колко данък трябва да обложиш редовия трудещ се за да ги избиеш свинки?
И като ги избият и изядат и изпият, мислиш ли, че ще получиш по-добра медицина или по-добри пътища?
Ииииииии,най-верният отговор до тук:death::death:тва си е живата истина и реалност:prison::prison:

Susscrofa
26-02-2009, 16:04
E не свинки се уля :roll2:
Като как според теб се стимулират инвестиции и икономика с високи данъци?!?
Останалото е демагогия за мързеливи овце!
- 1 млрд поне завлечени от ДДС + 4 млрд от излишъка + 1 млрд от ЕС, с колко данък трябва да обложиш редовия трудещ се за да ги избиеш свинки?
И като ги избият и изядат и изпият, мислиш ли, че ще получиш по-добра медицина или по-добри пътища?

Аз твърдя, че западните инвеститори, ще дойдат и без този тъп нисък данък, само ако съдебната система бачка на ниво и не им искат рушвети.
Те идваха и ще идват и занапред и без да им се смъква данъка. Данъка го смъкнаха за да нагушат нашата паплач номенклатурна. Това е истината.
Никъде не съм казал, че държавата сега работи добре. Спорът е малко по "Глобален".
Не вярва да са откраднити 1 млрд от ДДС, това е балон.

fred
26-02-2009, 16:11
Ти ако онемяваш от моя пост, аз направо трябва да си отрежа езика след твоя :idea:
Сериозно ли мислиш, че НЯМА ПАРИ за лечение на децата и възрастните хора, та за това се събират пари с СМС-и? :?
А сериозно ли мислиш, че при 50% данък, пари за лечение ще има? :hmm:
Зарежи - изобщо не ми отговаряй....

П.П.
В стремежа си да си капацитет по всичко, понякога пишеш такива неимоверни глупости, че чак сам не можеш да се познаеш!!!
E как ще има, като вчера писаха в 24 часа за фирмата на депутат от БСП+ един от ДПС разбира се, в ЯМболско, та въпросната фирма за 3 години печели поръчки за 35 милиона лева, а за мъжа на Масларова да не говорим, като сложиш висшия партиен съвет на БСП, отръжните им секретари, същото от страна на ДПС и НДСВ и прочее, ми то не остана нищо, само мижавия годишен излишък от няколко милиарда....:crazy:Сапард го няма, пътния фонд го резнаха тоже...мъкааа

Иначе освен данък печалбата и ДДС /нашето е едно от най високите и с него се облага всичко/ има вноски за безработица, вноски за здравно осигуряване, пенсионно, плоския данък, местни данъци и такси, разни лицензионни режими, какво ли не-та въпорсният данък печалба е само един от тях.

fred
26-02-2009, 16:20
Не си прав, винаги първия път стават грешки, ти го написа дори, когато спорихме за Костов, относно Бисеров и Цонев.
Системата така е устроена, че няма как без първоначален здрав капитал да направиш стройна партийна структура. Пари ти дават, чак когато влезеш в парламента. И не забравяй, че коалиция атака не е сегашната партия атака.
Познавам добре Димитър Стоянов и никак не е луд.
Просто има малък проблем при изказа си, но това нищо не означава.
Стабилно момче е.
E за хората приемам, така е, но не е морално да си слагаш сина в партията, поне от кумова срама дате се вика, но бъдещето ще покаже-за Стоянов, не знам, според мен те са фамилно обременени, само дето дядото беше добродушно луд, но честен човек и принципен.

morfius
26-02-2009, 16:23
Аз твърдя, че западните инвеститори, ще дойдат и без този тъп нисък данък, само ако съдебната система бачка на ниво и не им искат рушвети.
Те идваха и ще идват и занапред и без да им се смъква данъка. Данъка го смъкнаха за да нагушат нашата паплач номенклатурна. Това е истината.
Никъде не съм казал, че държавата сега работи добре. Спорът е малко по "Глобален".
Не вярва да са откраднити 1 млрд от ДДС, това е балон.

Що ли се моря ...

Susscrofa
26-02-2009, 16:28
Що ли се моря ...

Е какво се мориш толкова, ти ако за тези две три изречения се изморяваш, по добре не пиши, че ще вземе да ти стане лошо.:roll2:
Ако аз съм инвеститор сериозен и имам два варианта:

А) държава с нисък корпоративен данък и ужасно корумпирана среда.
В)държава с висок корпоративен данък и доста по малко корумпирана среда.

Твърдо избирам В.

В България имаме А, което плаши добрите външни инвеститори и е изгодно за нашенските милиционерски богаташи.
На едно мнение сме матричар, знам, че е така.:lol:

Kuku
26-02-2009, 16:29
Що ли се моря ...Ти само виж заглавието на темата - думите "луд" и "опасен" са в кавички - това говори достатъчно :lol:

morfius
26-02-2009, 16:31
Е какво се мориш толкова, ти ако за тези две три изречения се изморяваш, по добре не пиши, че ще вземе да ти стане лошо.:roll2:
Ако аз съм инвеститор сериозен и имам два варианта:

А) държава с нисък корпоративен данък и ужасно корумпирана среда.
В)държава с висок корпоративен данък и доста по малко корумпирана среда.

Твърдо избирам В.

В България имаме А, което плаши добрите външни инвеститори и е изгодно за нашенските милиционерски богаташи.
На едно мнение сме матричар, знам, че е така.:lol:

Само дето всичкото инвеститор избяга в банановите държави, Турция, Китай и т.н.
Щото инвеститора го боли фара за друго освен за печалбите му, с такива данъци трябва да плаща повече - което не му изнася.
И не връзвай ниския данък с високата корупция, некоректно е.

Susscrofa
26-02-2009, 16:32
Ти само виж заглавието на темата - думите "луд" и "опасен" са в кавички - това говори достатъчно :lol:

Ти пак бързо стопли, това е добър сигнал, развиваш се, мислиш все по добре, и по добре.:dyrvo_v_kenefa:

Susscrofa
26-02-2009, 16:33
Само дето всичкото инвеститор избяга в банановите държави, Турция, Китай и т.н.
Щото инвеститора го боли фара за друго освен за печалбите му, с такива данъци трябва да плаща повече - което не му изнася.
И не връзвай ниския данък с високата корупция, некоректно е.

Извинявай матричар но започна да пишеш глупости.
В Китай корупцията е на адски ниски нива.
Мисли малко преди да пишеш.
Китай не е бананова страна.
Ти свърза едното с другото не аз.

morfius
26-02-2009, 16:34
Ти само виж заглавието на темата - думите "луд" и "опасен" са в кавички - това говори достатъчно :lol:

Сидеров нито е особенно опасен нито е луд... а Атака е творение на същите сътворили и ДПС и пряко обслужва интересите им, а косвено тези на ДПС :innocent:

morfius
26-02-2009, 16:36
Свинки, ако Китай беше бананова нямаше да го пиша отделно.

Susscrofa
26-02-2009, 16:38
Сидеров нито е особенно опасен нито е луд... а Атака е творение на същите сътворили и ДПС и пряко обслужва интересите им, а косвено тези на ДПС :innocent:

Еми за разлика от Доган, Сидеров доказано няма нищо общо с ДС.

Приемам бележката ти за Китай.
Но Китай е вариант В.

morfius
26-02-2009, 16:40
И Съкскобурготски няма... ама не пречи да им служи.

Susscrofa
26-02-2009, 16:41
И Съкскобурготски няма... ама не пречи да им служи.

И Сидеров какво взе, че нещо не ми се връзва, какво получи, защото другите, които визираш се оплюскаха доста, включително и Костов.

georgyg
26-02-2009, 16:42
Познавам добре Димитър Стоянов и никак не е луд.
Просто има малък проблем при изказа си, но това нищо не означава.
Стабилно момче е.

Сега се загледах :lol:

Младеж на 22-23 години, студент, "син" на партиен лидер отива в европарламента без опит и стаж, но е явно доста амбициран. Нямам против младежа, но знам че в доста отношения опита учи.

А като цяло съм съгласен че е стабилен е доста при това в доходите :big_bow_down: ама какво да се прави съдба.

Susscrofa
26-02-2009, 16:44
Сега се загледах :lol:

Младеж на 22-23 години, студент, "син" на партиен лидер отива в европарламента без опит и стаж, но е явно доста амбициран. Нямам против младежа, но знам че в доста отношения опита учи.

А като цяло съм съгласен че е стабилен е доста при това в доходите :big_bow_down: ама какво да се прави съдба.

Какви са му доходите? Ти в час ли си изобщо колко взема евродепутатът.
Колкото на нашите заплатите.
Ако 2000 на месец са много пари............
Предпочитам него отколкото някой дърт комунист знаещ руски език.

georgyg
26-02-2009, 16:45
Еми за разлика от Доган, Сидеров доказано няма нищо общо с ДС.



Доказано е че всичкисвързани с ДС са.........

Моля без такива заключения, тъй като 101% са грешни.

Всички Алфисти карат с превишена скорост, защото карат бедняшкото Ферари :roll2:

morfius
26-02-2009, 16:46
И Сидеров какво взе, че нещо не ми се връзва, какво получи, защото другите, които визираш се оплюскаха доста, включително и Костов.

Доста взе... само архонтя колко му е кихнал за да е там не ми се мисли, па да не е само той :roll2:

fred
26-02-2009, 16:47
И Сидеров какво взе, че нещо не ми се връзва, какво получи, защото другите, които визираш се оплюскаха доста, включително и Костов.

E какво се е оплюскал Костов?


Какви са му доходите? Ти в час ли си изобщо колко взема евродепутатът.
Колкото на нашите заплатите.
Ако 2000 на месец са много пари............
Предпочитам него отколкото някой дърт комунист знаещ руски език.

Никаква разлика няма

Kuku
26-02-2009, 16:47
Що ли се моря ...Ти само виж заглавието на темата - думите "луд" и "опасен" са в кавички - това говори достатъчно :lol:Ти пак бързо стопли, това е добър сигнал, развиваш се, мислиш все по добре, и по добре.:dyrvo_v_kenefa:Това, че го пиша сега, означава ли, че съм го "стоплил" сега?! :hmm:
Ти наеш колко неща съм "стоплил"?! -Треа ли сичките да ги изписвам по форума (КАКТО ПРАВИШ ТИ)??? :?
И за разлика от мен, ти все по-добре и по-добре НЕ мислиш :lol: което явно си пролича от факта, че не разбра, какво казах с горния пост, съдържащ едно изречение - тия дето най-много ги мразиш... явно щото не ги разбираш и треа ти се обяснява по сто пъти :idea:

georgyg
26-02-2009, 16:47
Какви са му доходите? Ти в час ли си изобщо колко взема евродепутатът.
Колкото на нашите заплатите.
Ако 2000 на месец са много пари............
Предпочитам него отколкото някой дърт комунист знаещ руски език.

2000 на месец са "МНОГО ПАРИ" но зависи в какво.

хероина е скъп, ако го броиме за мерна еденица

Спирам да пиша, защото няма смисъл.

А 2000 за човек, който нищо не прави са МНОГО.

Susscrofa
26-02-2009, 16:49
Доста взе... само архонтя колко му е кихнал за да е там не ми се мисли, па да не е само той :roll2:

Говориш за човекът, който след като беше бит от мутри отиде и успя с демократични похвати да получи все пак някакво възмездие.
Архонта наистина уцели кьоравото с БИАД. Ето това е да имаш бизнес нюх.
Не го познавам, но той не е от големите мафиотски риби, мисля ще се съгласиш с мен.

pr_00f
26-02-2009, 16:50
Всички евродепутати ще вземат 7400 евро заплата
Проект за реформа в плащанията предвижда избраниците да не се отчитат за 50-те хиляди евро, отпускани за регионалните им офиси
Проектът за заплатите и разходите в Европарламента предвижда от 2009 г. всички евродепутати да получават месечна заплата от 7413 евро и да не бъдат подлагани редовно на финансова ревизия за изразходването на 50-те хиляди евро, отпускани им годишно за откриване и поддръжка на офисите в избирателните им райони. Това съобщи електронното издание на в. "Юропиън войс".
Работна група под председателството на френския социалист Мартин Рур, зам.-председател на Европарламента, която включва други трима зам.-председатели и трима квестори, разработва правилата за реформа в плащанията. Тя бе договорена от лидерите на страните-членки на ЕС през 2005 г.
Сега заплатите на евродепутатите се определят от националните им парламенти. Това води до големи различия във възнагражденията на избраниците. Години наред най-скъпо платени са италианските евродепутати, които вземат по 144 000 евро годишно. Латвийските парламентаристи пък получават 12 500 евро годишно.
От 2009 г. евродепутатите ще бъдат реимбурсирани за разходите по пътуването им до и от Старсбург и Брюксел само ако могат да докажат разходите с пълна документация, предвиждат още промените.
Проектът на групата ще бъде разпространен сред политическите групи и се очаква да се постигне споразумение до началото на март, отбелязва изданието.
С въвеждането на реформата евродепутатите ще трябва да плащат данъци като всички останали служители в евроинституциите.


Голяма беднотия ще настане.
А относно 2000 на месец - ми адски много пари са за едно голо "нищоправене"

Susscrofa
26-02-2009, 16:55
Голяма беднотия ще настане.
А относно 2000 на месец - ми адски много пари са за едно голо "нищоправене"

Еми да си станал ти. Да е жив и здрав, аз съм доволен от всяка негова постъпка там. Представлява ме добре.
За другото, браво нормално беше да вземат повечко пари, но той на нашите мандата свърши засега, новите незнаем кои ще са.

georgyg
26-02-2009, 16:56
Голяма беднотия ще настане.
А относно 2000 на месец - ми адски много пари са за едно голо "нищоправене"

И аз намерих статията.....
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2868&sectionid=4&id=0000701

Беднотия братче какво да се прави :roll2: и съм без коментар.

И сега какво стана от 2000 на 15000 голямо увеличение е получил на заплатата.

fred
26-02-2009, 16:58
И Съкскобурготски няма... ама не пречи да им служи.

А за него определено се съмнявам, той е сигурно с тия досиета, които ги покриха още в началото

fade
26-02-2009, 17:32
Малееее... Какво сте направили колеги!:big_bow_down:

търтей
26-02-2009, 17:41
Заключвам темата до охлаждане на страстите, защото това тука заприлича на женския пазар.
Още веднъж ще Ви помоля, уважаеми колеги, да се спазва добрия тон и да пишете само и единствено обосновани мнения по темата. Чатът е малко по-надолу