PDA

View Full Version : Дюлински проход?



Tasho
03-03-2009, 09:55
Колеги,понеже след около месец ми предстои едно пътуване до вашия град искам да ви питам какво е състоянието на Дюлинския проход?От едно време знам ,че е тесен ама това не е проблем ,повече ме интересува има ли "дупчици" по настилката или между дупките има асфалт тук там ?Ще съм ви благодарен ако ми дадете актуална информация и ако уцеля деня на срещите ви може да мръдна да с видим...От колко време не съм бил в морската столица ,сигуро е доста променена?!

spe4elist
03-03-2009, 14:06
Добре си дошъл на нашите скромни сбирки! Ша пием и по бира ... :cheers:

Ама що си решил точно през Дюлино да минаваш. Верно е най-кратката дирекция между Филибето и Варната, ама не си струва... Пътя е доста тесен, ! минават тирове !, не е подържан, ще си разбиеш ходовата и ще изгубиш доста време...
Малко по-дълъг, но много по-добър вариант - Котел-Омургаг! Пътя го асфалтираха края на 2007 и е перфектен!
Друг вариант е Айтос-Провадия, но там има няколко лоши отсечки...

Втора и последна неделя от месеца, паркинга на Терапията, 15,30 часа, показваме си красавиците и после пием бири...

Kris
04-03-2009, 02:59
Колега, аз на твое място бих карал до петолъчката и от там нагоре за Ришки проход-Шумен-Варна. Като цяло няма трафик, има само няколко отсечки които са лоши и другото е поносимо. Лек проход е, няма някакви стръмни изкачвания или спускания. След това има доста прави отсечки на които може да се подържа по-висока скорост. Последните няколко месеца съм минавал 3 пъти от там, така че информацията е актуална.

spe4elist
04-03-2009, 18:13
Колега, аз на твое място бих карал до петолъчката и от там нагоре за Ришки проход-Шумен-Варна. Като цяло няма трафик, има само няколко отсечки които са лоши и другото е поносимо. Лек проход е, няма някакви стръмни изкачвания или спускания. След това има доста прави отсечки на които може да се подържа по-висока скорост. Последните няколко месеца съм минавал 3 пъти от там, така че информацията е актуална.

Да де, Петолъчката-Котел-Омуртаг-Шумен-Варна

KirilSol
04-03-2009, 18:19
Последно преди две седмици....Пловдив-Варна по-малко от 3 часа...през Бургас !!!

минавал съм по всичките проходи но през новата магистрала до Бургас и от там през Слънчев бряг е най-бързо.

иначе Сливен-Котел-Омуртаг е добре, но е по-бавно

Kris
04-03-2009, 18:27
Да де, Петолъчката-Котел-Омуртаг-Шумен-Варна

Не, това е Котелския с който много обикаля, аз говоря за Ришкия.

П.П. - Върбишкия е затворен, само да те предупрея ако не знаеш. Има около 20 километра от пътя, където няма настилка и табели.

Boxer_Power
04-03-2009, 21:14
Колега, аз на твое място бих карал до петолъчката и от там нагоре за Ришки проход-Шумен-Варна. Като цяло няма трафик, има само няколко отсечки които са лоши и другото е поносимо. Лек проход е, няма някакви стръмни изкачвания или спускания. След това има доста прави отсечки на които може да се подържа по-висока скорост. Последните няколко месеца съм минавал 3 пъти от там, така че информацията е актуална.

Те опрайха ли го тоя проход?Беше станал като швейцарско сирене,една отсечка имаше около 10км дето просто няма как да избегнеш дупка,не съм минажал от там поне 2год.
Иначе миналата зима ходих до Пловдив,Асеновград,Чепеларе-на отиване през Бургас на връщане през Айтоския,и пътя беше много добре и доста бързо се стига!

Tasho
05-03-2009, 00:47
Мерси на всички за бързите компетентните мнения.Засега май се ориентирам към Котел-Омуртаг.
Мерси още веднъж!

spe4elist
05-03-2009, 21:44
Мерси на всички за бързите компетентните мнения.Засега май се ориентирам към Котел-Омуртаг.
Мерси още веднъж!

Няма да сбъркаш - малко по-дълго е, но отсечката носи мноо кеф. Има дълги прави, къси прави комбинирани с поредици завои ... Когато ми се наложи да пътувам в тази посока, винаги избирам този маршрут.

Лек път!

Sunny
07-03-2009, 22:37
Аз бих избрал маршрута - Айтос - Провадия - Варна . Има 3-4 Км след Айтос малко нагънат асвалт , иначе прохода е 6+ като настилка .
Дюлинския му се намира на места тууук таме читав асвалт .

Petrov
09-03-2009, 22:59
Аз като кореняк котленец :) бих ти препоръчал да минеш от там. Верно че е малко по-дълъг 20-30 км., но в замяна на това няма да си трошиш колата и нервите от дупки.
Единствено скоро ще има дупки преди с. Зелена морава, което е част от община Омуртаг, то там винаги на едни и същи места цъфват дупки, но са 2-3 и се виждат от далеч. Пътя като цяло е супер. Моя съвет е само да не се онасяш със скороста по завоите от с. Мокрен (след петолъчката, което е до полигона Ново Село) до с. Зелена морава (преди Омуртаг), доста подценили завоите са катастрофирали, караш ли нормално няма да имаш грижи.

Провадия - Айтос не го препоръчвам понеже е тесен и ако се засечеш на някое тясно място с "ТИР" може да се наложи да влезеш в банкета, който на места е доста дълбок, а и си има дупки и особенно след Айтос може да си вземеш сърф, че много хубаво се е нагънал асфалта.


П.С. когато минаваш през Котел ще минеш през циганската махала, пиша го за да не останеш с грешно впечатление за града :-)

pininfarina
10-03-2009, 08:25
Аз бих избрал маршрута - Айтос - Провадия - Варна . Има 3-4 Км след Айтос малко нагънат асвалт , иначе прохода е 6+ като настилка .
Дюлинския му се намира на места тууук таме читав асвалт .

Това е най прекият път - няма по пряк.
През Провадия от Варна до Сливен е 200 километра а през Котел ми е 240.

vanboxer
12-03-2009, 21:35
Айтос -Провадия,в месеца по два пъти минавам от там,единственият недостатък е в частта до Аитос 3-4км е мн зле пътя,но останалата част е добре,
Сливен -Варна от там са 210км

R_O_K_O
13-03-2009, 11:28
Колега, аз на твое място бих карал до петолъчката и от там нагоре за Ришки проход-Шумен-Варна. Като цяло няма трафик, има само няколко отсечки които са лоши и другото е поносимо. Лек проход е, няма някакви стръмни изкачвания или спускания. След това има доста прави отсечки на които може да се подържа по-висока скорост. Последните няколко месеца съм минавал 3 пъти от там, така че информацията е актуална.
Тука си в грешка. Ришкият го пропусни мини през Айтос(по 2 пъти седмицно минавам от там добре е гаранция :) ) след Комунари към Провадия нз как е щото аз свивам за Шумен. Ришкият е много разбит миналият месец минах от там още от Карнобат пътя е ужас а след Прилеп можеш да ревнеш за колата ако я жалиш колкото мене. Айтоският проход е и по лек от Ришкия.

Kris
13-03-2009, 17:03
Всеки влак пътници .. щом с 33ка съм минал от там и съм оживял, не е толкова зле. Предпочитам го пред това някой рейс да ме вземе челно между Айтос-Провадия.

Sunny
13-03-2009, 18:26
Всеки влак пътници .. щом с 33ка съм минал от там и съм оживял, не е толкова зле. Предпочитам го пред това някой рейс да ме вземе челно между Айтос-Провадия.
Бате там рейсове няма . Обаче виж някой циментовоз мое да те вземе . Аз един го гоних през целия проход - голям кеф . В 3 часа през ноща той кара идиот аз подире му .

Boxer_Power
13-03-2009, 22:52
Бате там рейсове няма . Обаче виж някой циментовоз мое да те вземе . Аз един го гоних през целия проход - голям кеф . В 3 часа през ноща той кара идиот аз подире му .

Не знам за циментовози,ама баща ми разправя вчера както си карал там из завойчетата камиона,по оедно време го изпреварва.....познайте какво? БУГАТИ!?
Някво зелено и много бързо.:go:

Kris
13-03-2009, 23:10
Не знам за циментовози,ама баща ми разправя вчера както си карал там из завойчетата камиона,по оедно време го изпреварва.....познайте какво? БУГАТИ!?
Някво зелено и много бързо.:go:

аз бях, свирнах му ама не ме отрази:afro:

Jorkkoo
14-03-2009, 00:22
Е дойде време и аз да кажа две думи за прохода на мойто село :) ... ами минавах там декември от самото село Дюлино нагоре през другите села Ракосково и т.н. честно да ви кажа твърдо не. С един Пасат 2ка го минавах добре че не беше ГТВ-то,че бях останал в някой трап ... дупки кръпки нагънато покрай пътя издълбано от дъждовна вода при което става така,че самото платно е на 1 педя от пръстта ... и като сложимфактора че е тесен за една кола,като се срещнеш с камион става мн интересно на фантазия съм се разминавал. Имах чувството,че пасата отдолу никва карантия няма да му остане. Точно тогава го "кърпеха" едни мангали от селото ми,имаше нарязано и т.н. абе кофти ... и след тая зима сигурно е още по кофти... по добре мини през Сл.Бряг пътя е писта ....

pininfarina
16-03-2009, 21:08
Айтос -Провадия,в месеца по два пъти минавам от там,единственият недостатък е в частта до Аитос 3-4км е мн зле пътя,но останалата част е добре,
Сливен -Варна от там са 210км

От табела до табела са точно 200 километра колега - няколко пъти съм го засичал с GPS. И по километраж пак толкова ми показва.

R_O_K_O
17-03-2009, 20:10
Незнам аз през Айтоският предпочитам щото е адски лек проход не за друго (сравнение с разбитият Ришки проход)

boian
29-03-2009, 19:06
Вчера превзех Дюлинския проход. Зачеркнах го вече като маршрут. Направо е лунен пейзаж. Зле,зле, ама много зле!

dilian alfa gtv
29-03-2009, 19:51
наистина през прохода айтос-провадия се кара доста трудно и трябва да си много внимателен и с бързи реакций защото може да те отнесе някой циментовоз-които този проход го вземат като отсечка -за време.но в тази посока в която ще пътува колегата е по лесно защото е с предимство но обратно към айтос е ......:wallbash:

R_O_K_O
30-03-2009, 19:32
абе човек и в 2-те посоки си е добре даже участъка Комунари-Провадия е в страхотно състояние в четвъртъка минавах от там само ония 15км айтос-руен са по зле.

kris11
02-04-2009, 19:41
Айтос Провадия / е има дупчици и ями , ама Варна Пловдив го вземам за 3часа 40 мин с баничар Комбо -сам си направи сметка колко върви звера 1,3 CDTI повече от 155 -160 наравно и еко надолнище не ще
Без да се хваля края на октомври с 155 цата го взех за малко под 3 часа / е да кажем 3 часа -не споря за няколко си минути/
Но сега положението е много зле : много гладен полицай, много полицай :shocked:

kris11
02-04-2009, 19:43
Айтос Провадия / е има дупчици и ями , ама Варна Пловдив го вземам за 3часа 40 мин с баничар Комбо -сам си направи сметка колко върви звера 1,3 CDTI повече от 155 -160 наравно и еко надолнище не ще
Без да се хваля края на октомври с 155 цата го взех за малко под 3 часа / е да кажем 3 часа -не споря за няколко си минути/
Но сега положението е много зле : много гладен полицай, много полицай :shocked:
Трбява вече да си сменим профило :disgust: