PDA

View Full Version : Бензинов филтър!



alfamilano
16-12-2003, 09:38
Вчера след 2-часово обикаляне по магазините взех филтър,но не италянския а некав със същите параметри.Та отивам си у нас влизам в канала и започвам да сменям, и познайте какво изваждам горниа щуцер като го докоснах и като бликна един бензин:Спукан маркуч!!!(бах мааму).Като го смених гледм стария, бе тои като чисто нов,тупам го духам нема никви мрасотии да излезнат,та малко ме самнява че си дадох парите за филтър напразно.Нооооооо сега със здрав маркуч и нов филтър Алфетката ми се държи по съвсем различен начин.
Някой сменял ли е такъв, и ако е, какъв му е бил стария имало ли е мрасотия нямало ли е той е елементарен с хартия но все пак са различни за различните марки(филтри)Стария ми на изхода е с надупчен цилиндър а новия не.А знаете ли дали различните филтри са за различно налягане.Този е със същите размери на отворите но със по малък диаметър!

twin spark
16-12-2003, 11:58
не си се минал. така е по-добре отколкото да извадиш мръсен филтър

WhitePower
16-12-2003, 13:12
na kakva kola e pirvo kakva marka fitri si kupil i ot kade ???

WhitePower
12-01-2004, 20:21
abe ja da pitam
Kupih si filtar UFI nekav italjanski
metalen ima i nekvi medni shaibi , ta
trjabva li da iztocha celija rezervoar kato go smenjam ili pompata shte spre benzinovija tech i lesno li se smenja da go eba taja limonka ( shtoto na takova mi prelicha

WhitePower
19-01-2004, 17:32
Тъй като никой не помогна с някаква идея сега да кажа как се прееебах
купувам филтър а тои не става връщам го
купувам втори и тои не стана и наи накраяа взех оригинален BOCSH
и ето готов е ,само използвах кюч 13,22Х2бр,19 и 10 и малко парцали и нерви
използвах старите дифтунги щото нови нямах
Филтара ми се намира под колата на пода ,зад задният десен пътник

alfamilano
19-01-2004, 18:34
Защо не са ти дали дифтунги като е оригинален?

WhitePower
20-01-2004, 10:47
Щото в всички други имаше а в тая кутиика на Бош нямаше ,касмет това е но забелязах после при монтажа

ronin
22-01-2004, 08:21
Аз взех оригинален на BOSCH от магазина на Dinexpress за моита 146, струваше към 20 лв., но смяната му отнема максимум 15 мин. Моят беше под десния заден пътник, скрит с една пластмасова кора. Незнам дали имаше нужда да се сменя и от кога не беше сменят, но имаше бая боклуци и иска да покаже, че бензинът в Италия, защото е купена от там е като нашия бълвоч, дето се продава тука!:) Определено в сервиза ми казаха, че има значение дали е точния модел, понеже налягането от инжекциона е доста голямо и в противен случай може да прави проблеми. така, че съветът ми е да не се експериментира с незнайни марки и модели!

WhitePower
22-01-2004, 11:39
az tam naljagaen njamam az ot otpred imam oshte edna pompa mai i tja pravi naljaganeto shtoto tam sa edno skromni markucheta puhnati ei taka
bez skobi taka che mai ne e goljamoto naljagane tam