PDA

View Full Version : Тест Драив на Алфа 159 1.9JTDm



KGB
05-01-2006, 02:09
Благодарение на фирмата "АутоВипс" успях да съм първия човек в България подкарал Алфа 159, а и не само в България ами в цяла източна Европа. За което съм много благодарен, но стига да започвам с колата.

Колата е версия Дистинктив с двигател от 150коня Дизел 6скоростна кутия. Като по главните екстри са: би-ксенонови светлини, двузонов климатроник, 7 въздушни възглавници, авто пилот, всичките системи за стабилност и спиране ABS,EBD,EBA,VDC,ASR,MSR..сензорите за дъжд, светлина, за осветеност на таблото, за шум в купето и много много други.

Беше един студен и мрачен ден и почти се стъмваше, времето беше отвратително и само се чудех как да се затворя някъде пред някоя камина с чаша червено вино и красива жена до себе си. Всичките тези мисли бяха до момента в който зърнах новото творение на Миланските склуптори. Седнах в колата, използвах хилядите настройки на седалката, за да се настаня максимално удобно на предната седалка, която е загубила леко от типично Алфовата поза тип Нуволаре. За сметка на това седалката предлага достатъчно лукс и комфорт за дълги пътувания, но да не си помислите че седалките не предлагат достатъчно странична упора, така необходима на повечето от нас. Креслата в колата бяха обикновенно изпълнение с тестилно покритие тип АлфаТех познато от феислифта на 147. Колата като цяло предлага още 3 вида тъпицерия. Като обикновен кожен салон, кожен салон+кажено табло (екстра позната само от най-ексклузивните модели на марки като Ферари,Мазерати,Ламборгини,Брабус,Пагани) и спортен кожен салон със и без кожено табло. До тук за седалките.

Не зависимо от тапицерията колата е оборудване с кожен спортен волен и кожен лост за скоростите. Директното управление от 156 се е запизило, но дава малко повече информация за пътя в сравнение с 156. Стабилността на колата и цялостното и поведение е една огромна крачка напред. Широката стъпка в 10см повече в сравнение с 156 се осеща незабавно както при преминаване на неравностти, така и при екстремно каране. Стабилността на колата и нейното управление са еталон за класа на 159, където колата на скоро разби всички свой кокуренти в международния тест, в който от 6 теста за стабилност и управляемост 159 спечели безапелационно 5. Скоростния лост на 159 има и значително по-къс ход в сравнение с 156, което допълнително улеснява спортното каране на колата, но е леко странно в направлението 4та към 5скорост.

Като динамика колата определено ме изненада, честно казано очаквах да е по-тромава и тези 150коня да се чуства усезаемо недостатъчни за теглото от близо 1 600кг. Са моя най-голяма радост колата се оказа, че не само не е тромава ами дори си динамична, без да се усети човек достига 160км/ч по Цариградско и се чуди, защо другите се движат толкова бавно. Този факт сам по себе си показва, че колата е доста добре звуко изолирана, явно по-дебелите стъкла с 2мм в сравнение с 147/156 си оказават влияние.

Следва продължение...

Vesko84
31-01-2007, 00:35
Супер стил имаш :D Трябва да се замислиш за кариера на авто журналист! Между другото и аз си мислех че колата ще е по тромава от 156, това са над 300кг отгоре май. Хубаво е че динамиката се е запазила но как ли стои въпроса при разхода на гориво при бензиновите мотори? Както и да е май с този модел Алфа се цели в клиентела за която разходите за гориво не са на дневен ред.

Mury
01-02-2007, 17:20
Супер стил имаш :D Трябва да се замислиш за кариера на авто журналист! Между другото и аз си мислех че колата ще е по тромава от 156, това са над 300кг отгоре май. Хубаво е че динамиката се е запазила но как ли стои въпроса при разхода на гориво при бензиновите мотори? Както и да е май с този модел Алфа се цели в клиентела за която разходите за гориво не са на дневен ред.

Колега темата е на една година :idea: :wink:

KGB
02-02-2007, 03:04
Супер стил имаш :D Трябва да се замислиш за кариера на авто журналист! Между другото и аз си мислех че колата ще е по тромава от 156, това са над 300кг отгоре май. Хубаво е че динамиката се е запазила но как ли стои въпроса при разхода на гориво при бензиновите мотори? Както и да е май с този модел Алфа се цели в клиентела за която разходите за гориво не са на дневен ред.

Колега темата е на една година :idea: :wink:

Ахам....а в понеделник, вторник ако е рекъл господ ще си прибера най-накрая 159ката 8)

Mury
02-02-2007, 18:44
в понеделник, вторник ако е рекъл господ ще си прибера най-накрая 159ката


Е аде де :lol: :lol:

Vesko84
03-02-2007, 00:22
Еми преди една година аз не карах алфа и не съм чел форума :wink:

KGB
06-02-2007, 02:52
в понеделник, вторник ако е рекъл господ ще си прибера най-накрая 159ката


Е аде де :lol: :lol:

Днес я взех...БатВас, Гиги и Киро може да споделят мнение...

BatVas
06-02-2007, 10:38
в понеделник, вторник ако е рекъл господ ще си прибера най-накрая 159ката


Е аде де :lol: :lol:

Днес я взех...БатВас, Гиги и Киро може да споделят мнение...

Да много е добре 159-ката 2,4 M-jet -200к.с - страшно дърпа, черния цвят и ходи много, вози много добре въпреки 18"джанти . На цариградско с 160 км/ч като започнеш да въртиш волана(ляво - дясно) е направо като залепена за пътя и реагира много добре.
Фаровете (Би-ксенон) с тия лупи са направо страшни - става ден, на кръстовище като се наредихме до две други коли - не се вижда , че фаровее им светят направо 159-ката осветява всичко. Хареса ми много озвучаването (Босе) - направо все едно си в кино Арена :wink: Кожения салон и 3 зоновия климатик създават много добър комфорт - колата в никакъв случай не е мека и клатушкаща се и остава спортното усещане. Въпреки , че не е разработена (все пак Петко като ме взе беше на 98 километра пробег) Има си уредче за това колко надува турбината и разни други глезотии . Единствено тунера на радиото не е много добър и не хваща много станции - но пък така или иначе малко време пускахме музика защото 5 цилиндровия дизел има много добър звук :D
Абе с две думи - яка работа 8)

Lucky
06-02-2007, 12:52
Ами както се казва честито и със здраве да я кара :roll: :D :D

Mury
06-02-2007, 13:09
Браво да ви е честито шефе и съ здраве да си я карате и да ме повозиш малко :lol: :lol:

Bobo
06-02-2007, 13:11
...но пък така или иначе малко време пускахме музика защото 5 цилиндровия дизел има много добър звук :D


Четох четох и като прочетох тва целото ти мнение замина на кино :lol: Явно ше трябва да чакам другите да си кажат мнението :roll:

KGB
06-02-2007, 14:00
Мерси, Мерси момци да ви се връща двойно по-хубава...

gigi
06-02-2007, 16:02
Колата е невероятна, той Бат Вас я е описал добре, а за стабилността няма какво да говориме имам чуството че се движи по релси досега не съм чуствал така друг автомобил а не са малко тия дет сме тествали. Мотора я тегли страшно но след 40, все пак колата е на 100км и Петко още не я настъпва, а и тежи доста, но на междинни ускорения е голям звяр колкото и да не искам да призная :? 8)

BatVas
06-02-2007, 16:07
...но пък така или иначе малко време пускахме музика защото 5 цилиндровия дизел има много добър звук :D


Четох четох и като прочетох тва целото ти мнение замина на кино :lol: Явно ше трябва да чакам другите да си кажат мнението :roll:

Абе ако щеш вярвай на мен ми хареса как звучи от вътре - а все пак искахме да я чуем - ами звука е по-добър от този на четерцилиндровата 159 1,9 JTDm - тази сивата - поне имам база за сравнение. Предполагам на бензинова 159 - ка е по хубав - особенно на 6 цилиндрова- дано имам щастието да чуя и такъв (сега като се сетя за звука на ГТА-то на Италфеста), ама за мен този звук на 2,4 JTDm е добър (макар да е доста обезшумено купето) Сега не знам Гиги и Киро на какво мнение са :wink: -това е моето мнение

netsurfer
06-02-2007, 16:12
Еми честито и много безавариини километри ;)

И аз си запазвам едно возене :wink:

Alfamaniak
07-02-2007, 00:38
Звука на мотора е страхотен, а и като цяло колата е лудница :twisted:

Naso
07-02-2007, 11:24
Честито началник ! Да сте живи и здрави и да и направите много километри :wink: Колата по описание е екстра, ама верно това със звука на мотора е малко..... забавно :roll:

KGB
07-02-2007, 13:23
Честито началник ! Да сте живи и здрави и да и направите много километри :wink: Колата по описание е екстра, ама верно това със звука на мотора е малко..... забавно :roll:

Мерси...мерси


иначе за звука, живот и здраве ще се повизиме, ще чуеш сам и ще си прецениш

Naso
07-02-2007, 23:06
Исках да река, дека нема е високооборотен вой... инак ши чуем 8)

sparks
21-05-2007, 19:11
а аз искам да те попитам понеже сам виждал че на конзолата някои имат екран а други нямат ,твоита как е ? мерси предварително