PDA

View Full Version : Кутии за бас каса



Versace
14-03-2009, 23:31
Някой знаели сайт с кутии за бас каса където могат да се видят цени и модели и евентуално да се поръчат?

DSlavev
15-03-2009, 00:36
В Тъндър има някакви модели, които не са лоши http://www.thunder.bg/index.php?cPath=3_13
А и и този пич прави доста добри каси, само дето е в ЛОМ http://www.ljclub.net/

adrian07
17-03-2009, 12:45
здр колега ,ако искаш хубав бассбокс то няма да е ефтин,а тия къде колегата сайтове ги е дал хубаво за инфото ама тия кутии за нищо не стават,а и кръгла кутия неможе да ти извади басс като правоъгълна.Аз познавам един приятел където прави басскаси ,казваш му модела колона и тои си изчислява литри сичко ,ти избираш каква да е кутията ромбоит,правоъгълна и тн. ... работи с много добри плоскости който ако ги купуваш една е над 100лв.,зима околко 100 и нещо за кутия зависи колко е голяма ,но звука е нещо страшно.моята я направи за 12 пайнер и разцепва ...:devil:

VFTI
17-03-2009, 14:58
Брехх и какви са тия плоскости по 100лв. едната че никой не се е сетил до сега от CAT (car audio team ) и ЕММА че да ги ползват??? Сигурно е нещо супер извънземно ? Разработка на НАСА?
Аааааа а пайнерите са най-"разцепващите" говорители...


Колега наскоро си правих кутия от МДФ 18мм... МДФ си го взех от Бриколаж, където има готови нарязани "парчутии" плоскости, които са останали от разни разания...Та тия парчета струват по 50ст.- 1лв. на брой...Всичките са с различни размери за това предварително си сметни какви ще ти трябват, а и после може да ги срежеш...Аз лично си взех МДФ18" за цялата каса 60литра- 12" бас за 5,50лв.!(1кв. от МДФ18" е на цена 30лв. като цяла плоскост!!!) За 2лв. видийки и тепих(външна облицовка) за 10лв...силикон 2.50лв....

Касата се получи супер евтина(е отне ми един ден да я правя) а качеството и е 10пъти по-добро от тези, които ги сглабят и продават....


Все пак ако не ти се занимава удачен вариант е направо да си поръчаш от ljclub :)

П.П Повече от 45-50лв. за "бас каса" за 12" говорител е обирджийство ПДЧ 18-20-22мм.....

П.П2Боксовете(картоните) на Тъндър са пари на вятъра...

П.П3Какъв е говорителя?
П.п4 Звука на 90% зависи от говорителя, а не материала на касата(ако е поне 18мм)

Versace
17-03-2009, 18:44
Брехх и какви са тия плоскости по 100лв. едната че никой не се е сетил до сега от CAT (car audio team ) и ЕММА че да ги ползват??? Сигурно е нещо супер извънземно ? Разработка на НАСА?
Аааааа а пайнерите са най-"разцепващите" говорители...


Колега наскоро си правих кутия от МДФ 18мм... МДФ си го взех от Бриколаж, където има готови нарязани "парчутии" плоскости, които са останали от разни разания...Та тия парчета струват по 50ст.- 1лв. на брой...Всичките са с различни размери за това предварително си сметни какви ще ти трябват, а и после може да ги срежеш...Аз лично си взех МДФ18" за цялата каса 60литра- 12" бас за 5,50лв.!(1кв. от МДФ18" е на цена 30лв. като цяла плоскост!!!) За 2лв. видийки и тепих(външна облицовка) за 10лв...силикон 2.50лв....

Касата се получи супер евтина(е отне ми един ден да я правя) а качеството и е 10пъти по-добро от тези, които ги сглабят и продават....


Все пак ако не ти се занимава удачен вариант е направо да си поръчаш от ljclub :)

П.П Повече от 45-50лв. за "бас каса" за 12" говорител е обирджийство ПДЧ 18-20-22мм.....

П.П2Боксовете(картоните) на Тъндър са пари на вятъра...

П.П3Какъв е говорителя?
П.п4 Звука на 90% зависи от говорителя, а не материала на касата(ако е поне 18мм)

Говорителят е PIONEER TS-W307D2 12``

Kamen666
17-03-2009, 19:02
здр колега ,ако искаш хубав бассбокс то няма да е ефтин,а тия къде колегата сайтове ги е дал хубаво за инфото ама тия кутии за нищо не стават.... ...:devil:

Тук съм напълно съгласен с колегата,виждал съм наживо кутия от ЛОМ от ЛЖ Клуба един приятел си поръча и смея да твърдя че само на външен вид го докарват,верно е че кутията трябва да се изчисли точно за суб с който ще свири,затворен/отворен обем,дали да е уребрена вътрешно или,съответно с колко ребра,диаметър на бас рефлектор ако има,дебелина и т.н.
Всеки може сам да си скове кутия,но повярвай от собствен опит ти казвам че ако сложиш обикновенна кутия и после си сложиш такава специално направена за твоя бас,разликата ще е огромна !
И малък бонус от мен,избягвай скосените кутии,гледай правоъгълните,малко повече място вземат но....струва си :)
Успех

VFTI
17-03-2009, 19:11
Edit: Малко обърках писаниците...

Иначе за този пайнер добра работа ще ти свършат тия готовите кутии за по 50лв...Говорител е евтин и не е кой знае какво така че няма смисъл от нещо повече според мен... Ако смяташ да правиш нещо сериозно с наистина скъп и хубав говорител то тогава вече трябва хубава кутия, изчисления оребряване, вата и т.н..

Поръчай си някоя от сайта на ljclub и си готов :):)
Ето тази примерно като обем ще ти е добре за пайнерчето...
12" - 56 литра басрефлекс - 55 лева габаритни размери тук (по заявка)
12" - 47 литра басрефлекс - 50 лева - също ще е добре вече зависи какъв тип музика слушаш защото по-малкия отоврен обем "намалява ниския честотен" диапазон, за сметка на бърза реакция и "отсечен" звук от говорителя :):) Но пък и пестиш повече място в багажника...

И не го напъвай много, че многооо горят тия Пайнери...А и не свирят никак добре, но това е друга тема :):)

Sergey_gigov
18-03-2009, 11:16
И малък бонус от мен,избягвай скосените кутии,гледай правоъгълните,малко повече място вземат но....струва си
Успех


ей с тоива не мога да се съглася - колкото повече прави ъгли има е един бас кабинет -толкова повече стоящи вълни се образуват - следователно -има по голям разпад

VFTI- 18 mm мдф е малк малко за 12'' бас какъвто ще да е

Sergey_gigov
18-03-2009, 11:25
Ето тази примерно като обем ще ти е добре за пайнерчето...
12" - 56 литра басрефлекс - 55 лева габаритни размери тук (по заявка)
12" - 47 литра басрефлекс - 50 лева - също ще е добре вече зависи какъв тип музика слушаш защото по-малкия отоврен обем "намалява ниския честотен" диапазон, за сметка на бърза реакция и "отсечен" звук от говорителя Но пък и пестиш повече място в багажника...


ще говоря по памет мързи ме да смятам
34-36 л. зартворен обем - задължително вата
46 л фазоинвертор ф-10 х 20 см -задължително вата - и гледайте да няма прави ъгли

Kamen666
18-03-2009, 11:35
Ето тази примерно като обем ще ти е добре за пайнерчето...
12" - 56 литра басрефлекс - 55 лева габаритни размери тук (по заявка)
12" - 47 литра басрефлекс - 50 лева - също ще е добре вече зависи какъв тип музика слушаш защото по-малкия отоврен обем "намалява ниския честотен" диапазон, за сметка на бърза реакция и "отсечен" звук от говорителя Но пък и пестиш повече място в багажника...


ще говоря по памет мързи ме да смятам
34-36 л. зартворен обем - задължително вата
46 л фазоинвертор ф-10 х 20 см -задължително вата - и гледайте да няма прави ъгли

за ъглите грешиш,особено ако е оребрена вътрешно правоъгълна кутия .

Kamen666
18-03-2009, 11:39
а специално за баса на колегата дават това:
Recommended sealed enclosure 24 - 49,6 litres

Sergey_gigov
18-03-2009, 12:54
за ъглите грешиш,особено ако е оребрена вътрешно правоъгълна кутия .\


не не греша - безсмислени спорове не ми се водят - а точно вътрешните оребрения не променят ли ъглите ?
и за да не съм голословен ще попитам нещо - защо звукоизолациите са направени под формата на пресечен конус , а не на квадратчета ?

Sergey_gigov
18-03-2009, 12:59
а специално за баса на колегата дават това:
Recommended sealed enclosure 24 - 49,6 litres

на кутията на баса пише - рекомендет -35.4литра затворен бокс
рекомнемдет 46.7л-с ф-7.6х152 -за фазоинверторна каса
по сметки излиза почти същото само че с тая фаза свисти

VFTI
18-03-2009, 19:15
18мм МДФ е достатъчен за много говорители...Този пайнер е толкова смотан(прощавай колега ама 3 такива съм изгорил) и не свири добре, че изобшо не му трябва повече...И ПДЧ 16.5мм ще му свърши работа... Не го вкарвайте във някакви страшни филми момчето...Пайнерчето е нисък клас говорителче...НЕ го напъвай и внимавай с връзването...и 17мм ПДЧ ти вършат работа :)

Бившия ми херитейдж 12" свири в 16.5мм ПДЧ... Не съм се старал да изкарам от него макса, но наистина свиреше доста сериозно...

Тааа колега ако не си запален и ти трябва просто нещо да ти свири и не ти се занимава, да смяташ изчисляваш и т.н.. то си поръчай една готова каса от ПДЧ и си прави кефа... Важното е на теб да ти хареса звука, че манияците са много на тази тема и имат други представи за саунд :):):)

Sergey_gigov
19-03-2009, 10:59
малко са бте или поне разпънки трябва да има в касара - задължително предния панел трябва да ти е поне 22 мм - колкото по- малко резонанс на предния панел на касата имаш толкова по- добре свири тя

пп.не изкам да се изтъквам -просто се опитвам да помогна и да дам полезни съвети - колкото се може повече, проблема е че всеки интерпретира звука както си иска ,което води до сериозни усложнения :baby_bringin: и купуване на нови баси през ден :evil:

adrian07
20-03-2009, 11:26
VFTI Брехх и какви са тия плоскости по 100лв. едната че никой не се е сетил до сега от CAT (car audio team ) и ЕММА че да ги ползват??? Сигурно е нещо супер извънземно ? Разработка на НАСА?
Аааааа а пайнерите са най-"разцепващите" говорители...

Първо колега имах предвид че един лист е около 100лв., а той е доста голям така че може да направиш и повече туби,вярно по скъп е но разликата в звученето е друга.Второ колеги не искам да се правя на разбирач,но с едно приятелче сме правили какви ли не туби ,за 12'' най малко 75 литра трябва да е отворен обем,смятал съм го и на програмата и най добре свири.и най важното съм ги тествал.Mоята басскаса е 82литра правоъгълна измерена на програмата с колона пайнер от 150лв. и усилвател audison мога да кажа че в моята алфа разцепва :noooo: но това си е лично мое мнение,не казвам че моето мнение е най право,просто искам да помогна на колегата...който има други мнения е с правото си да ги каже8-)

VFTI
20-03-2009, 12:02
Колега не си разбирач...И това ни стана ясно:calc:

Няма общовалидни данни за КУТИЯТА според РАЗМЕРА на говорителя...За това да кажеш 75литра е било минимума за 12" или НЕ можеш да смяташ или просто си многооо заблуден колега :)

Моляте да ми дадеш тази програма, която смята минималния обем за ВСИЧКИ 12" говорители?!?

Не се заяждам, колега но просто говориш големи глупости :hmm:

Горе дадохме точен и ясен отговор на колегата , какъв обем би бил подходящ за този 12" пайнер, доста хора са с този пайнер и доста хора са с кутии с този литраж... Аз лично знам и какво става с повече литри, а именно "мазало" в буквален смисъл замазване...

adrian07
20-03-2009, 12:52
колега за повечето 12" ки където им вкарвах параметрите излиза обем не по малко от 70 литра ,значи пробвал съм херз пайнер jbl i magnat i др. и при всички излиза обем не по малко от 70 литра.както казах не съм разбирач и не се имам за такъв ,но съм пробвал други обеми,но за 12 ките където съм ги пробвал най добре беше около 80 литра ....,плус това имам един приятел който има мноогоооо яка музика в неговата кола и неговата туба е измерена перфектно,но нали ти казвам аз не искам да спорим с никой просто си казвам кво съм направил аз.....:yes:

Sergey_gigov
20-03-2009, 13:22
колега за повечето 12" ки където им вкарвах параметрите излиза обем не по малко от 70 литра ,значи пробвал съм херз пайнер jbl i magnat i др. и при всички излиза обем не по малко от 70 литра.както казах не съм разбирач и не се имам за такъв ,но съм пробвал други обеми,но за 12 ките където съм ги пробвал най добре беше около 80 литра ....,плус това имам един приятел който има мноогоооо яка музика в неговата кола и неговата туба е измерена перфектно,но нали ти казвам аз не искам да спорим с никой просто си казвам кво съм направил аз.....:yes:

демек - нищо не си направил 12'' говорител сложен в 80 л обем свири като на безкраен монитор - получава се абсолютно мазало за това че ги смяташ на програма - ами то програмата може да те лъже колкото си иска - особенно като не знаеш какво правиш

VFTI
20-03-2009, 15:43
А твоя приятел като му е толкова "Яка" музиката чувал ли съм го? Каква кола кара поне...

Кажи му да заповяда на 22 март в Неделя на писта Дракон за да си свери 80литровата каса с 20-30 доста сериозни музики...

Горе за мазалото и литрите и колегата Гигов потвърди....Няма какво повече да се обяснява:hmm: Аз всъщност заради това се отказах да пиша в този форум, защото все някой се опитваше да ме убеждава в неща, които не са вярни..неща на които отговорите съм им намерил преди 5-6години :):)

Това е аз друго нямам какво да кажа.


Ако автора на темата реши, да сподели какво е решил и дали си е взел "бас каса" и дали е доволен :horror::horror::pizza: :):)

Sergey_gigov
20-03-2009, 17:54
мисля и аз да не пиша повече по този форум , че обадя ли се и веднага е станало мазалото ,обаче не смятам че е в мене проблема - просто много измислици се пишат тука , а аз май много се паля на тая тема

adrian07
20-03-2009, 23:53
Колеги моята цел не беше да се заяждам ,сигурно не съм прав,но целта на колегата беше за инфо..:-|


пс:а за приятелчето с яката музика кара бмв 3 от старите.... и не съм казал че има най яката музика,казах че в перник има най силната музика.

Versace
21-03-2009, 01:18
Ами колеги да Ви кажа малко тапо се получи и в 90% от случаите осирате темите.
Другото което е аз питам за конкретно нещо, а не дали е хубав говорителят и незнам си какво, за тия пари толкова все пак е цена качество а не най-яката музика.
И може и да си член на форума, но не мисля че имаш правото да се заяждаш с другите Колеги дали своето мнение.

Sergey_gigov
21-03-2009, 10:29
виж какво тук никой не се заяжда - опитваме се да ти помогнеме , но след като мислиш че се заяждаме ,а не ти помагаме с това че доста народ се опитва да дава съвети - чули нердочули -пробвали недопробвали нещо -някой от нещата не до там верни с това което се кава и пише аз лично спирам да пиша в тая тема каквото и да е - оправи се сам -Успех

lubo_red
24-03-2009, 19:48
колега за повечето 12" ки където им вкарвах параметрите излиза обем не по малко от 70 литра ,значи пробвал съм херз пайнер jbl i magnat i др. и при всички излиза обем не по малко от 70 литра.както казах не съм разбирач и не се имам за такъв ,но съм пробвал други обеми,но за 12 ките където съм ги пробвал най добре беше около 80 литра ....,плус това имам един приятел който има мноогоооо яка музика в неговата кола и неговата туба е измерена перфектно,но нали ти казвам аз не искам да спорим с никой просто си казвам кво съм направил аз.....:yes:
на кутията на говоритела си пише колко литра да е обема
специално на неговата е между 39-45л(по памет,4е моята я изхвърлих),но не е нищо особедно този бас
даже ми омръзна вече ама друг едва ли ще взимам

ludkanar
25-03-2009, 23:17
Колеги моята цел не беше да се заяждам ,сигурно не съм прав,но целта на колегата беше за инфо..:-|


пс:а за приятелчето с яката музика кара бмв 3 от старите.... и не съм казал че има най яката музика,казах че в перник има най силната музика.

туй тряя да е Явор нали...момчето има 60% загуба на слуха заради тая музика междудругото

adrian07
25-03-2009, 23:45
аха :prescription:

ti6o
04-04-2009, 20:38
между другото продавам една кутия за бас каса ако някой го интересува http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=33180

lulin racing
05-04-2009, 08:21
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=33189

mordohy
11-04-2009, 23:58
Малейййй.Толкова глупости на едно място не бях срешал скоро.Едно е теорията и желанието-друго практиката.Стара истина е:по-голям обем-по ниски честоти.Да ама буфера не свири,а бумка на вънка и включва само алармите.Това е за друг форум и искам да ме разберете правилно.Пича от Лом е приятел на сина ми и цените не са тия,които се посочват.Момчето си държи на името и се ин тересува какъв гооворител имате и каква кутия да ви предложи.Някой се опита да изкара 200% печалба,а това не е SMART.

Sergey_gigov
12-04-2009, 20:26
:shock: за обемите мисля че казах същото :???: