PDA

View Full Version : Алфа 145/146 или Пежо 306?



Kefo
16-09-2004, 19:11
Та значи един приятел ще си купува кола и се колебае м/у тези 3 модела.Определено Алфите го кефят много повече от Пежото но са му казали че то е по-добро по отношение на качеството и харчело по-малко. Аз го съветвам да взима Алфата но ако Пежото е по-добро и се прецака после аз ще съм виновен.Та исках да разпитам всички собственици на някой от тези 3 модела(ако има някой наблюдения в/у Пежото) кое е по-доброто.
За 164 знам къде са и слабите места и ми е ясно всичко.От 145/146 обаче си нямам на представа.

Интересува ме кое създава проблеми-окачването ли,двигател,електроника скъпа ли е потдръжката.Колко харчи?Най-вероятно ще е или 1.4(90коня) или 1.6(103) щото иска и да е икономична.Внос ще е задължително от Германия. :roll:

Помогнете със савети и информация че незнам какво да го посаветвам вече :oops:

valjo
16-09-2004, 20:20
от това което си писал, разбирам че си се насочил към боксер двигател...

моята е 1.6 ТС 120 к.с, , тоест данните може да не са ти от полза, ако е така сори :))

градско - 13-14 /100
междуградско - 10/100
това е с вкл. климатик

поне моята е екстремно ниска, следствие на което сега съм в бокса със строшен картер :shock:

вози яко по твърдо от 164 ;))))

мен колата много ме кефи, и това ми се струва нелоша цена за удоволствието...
обаче ако човека не е истински фен .... :wink:
рискуваш - 1) да се влюби в алфите и да ти е благодарен, или 2) да те псува :)

колегите с боксерите предполагам ще ти кажат повече за техните коли

KGB
16-09-2004, 23:45
Моят съвет е да избягва боксера...не поради друга причина, ами защото ако се счупи нещо тогава майка плаче...от майстори и цени.

По-добре 1.4Т.С. 103 коня...един приятел си взе такава и е много доволен. Проблеми никакви...градско харчи около 9-10л. извън обаче е около 6-7л.

Скъпите неща са свещите които са 300-400лв. комплекта за 8те. НО се сменят на 100 000км. така, че се избиват.

Ролката на ангренажния ремак е около 180лв. + 40лв. за малката.

Това са скъпите неща....другото си е ОК...

Щом колата ще е от Германия, мисля че няма да има ядове с нея...

alfamilano
17-09-2004, 10:19
Айде сега пък да бяга от боксерите! :evil: Много си е добре боксера,малко трудно се обслужва в смисъл ремонт но пък за + нема да говориме,1.4 боксер е мойта колата се държи перфектно за кубатура и коне!Слагай добро масло и нямаш грижи!
0-100=10 сек.(11.3 по каталог)
градско ми гори 9 но карам яко,така че всички се обръщат,те така или иначе се обръщат кат видят Алфа де.....
Извънградско с 4 човека и багаж може хич да не ви се вярва но ми гори 5.5-6 при каране 120-130!!!! Но общо взето аз карам само градско и смесен цикъл гори =5лв 95H=48 КМ!!!Макс.скорост 200км+..

Не си мисли че боксера е несполучлива концепция на ДВГ!
Купувай и не се чуди!

Kefo
17-09-2004, 10:29
Няма значение какъв е двигателя събирам всякакви данни.Този разход от 13-14 хич не ми се нрави 9-10 по става.

За окачването нищо не казвате.Всички знаем че Алфите имат малко слабо окачване за наще пътни условия. :roll: Трансмисията как е създава ли проблеми?

Той иска дизел но те са доста скъпи и няма да стане.До 2000 евро мисля че ще се намери добра 145/146.

Или пък да го насоча към 155?Как мислите?

alfamilano
17-09-2004, 10:44
Слабо окачване,пълни глупости! Мойта по такива пътища е карам че майката и е......м,сутрин за работа минавам през няколко селца пътя е АД.Вечер пак и пак и пак.....вярвай ми че предницата ми е бетон само единия накрайник ми потропва по малко щото пружината ми е смачкана -витките са допрени една до друга и се разби малко(търся си пружина)Колата се кара ,да не кажа голяма дума, по офроуд маршрут и ако тва не е здрава предница здраве му кажи! :wink:

Kostadin
17-09-2004, 10:54
kefo написа:


За окачването нищо не казвате.Всички знаем че Алфите имат малко слабо окачване за наще пътни условия. :roll: Трансмисията как е създава ли проблеми?

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
незнам да се смея ли :D да плача ли :cry:
реших какво да правя ще се смея :D :D :D :D :D :D

alfamilano
17-09-2004, 10:56
8) :lol:

JOVANI
17-09-2004, 11:32
Abe, ne sa ot nai- zdravite, ama karai da varvi :)

Kefo
17-09-2004, 11:51
kefo написа:


За окачването нищо не казвате.Всички знаем че Алфите имат малко слабо окачване за наще пътни условия. :roll: Трансмисията как е създава ли проблеми?

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
незнам да се смея ли :D да плача ли :cry:
реших какво да правя ще се смея :D :D :D :D :D :D

Neznam na teb kakvo ti e tolkova sme6noto :!: :!: :!: :!: :!:

Ama kak smenih 6arnirite i k.nakrainici na 50`000 ne mi e nikak sme6no :!: Za vtulkite na prednite nosa4i koito izkaraha 1 godina sy6to ne mi e sme6no! Na teb kak mnogo li 6te ti e veselo??????

KGB
17-09-2004, 12:26
НЕ съм казал, че боксера е лош двигател. Напротив дори е по-здрав от редовите, защото е по-добре балансиран и т.н.

Само, че е труден за правене от БГските специалисти.

Иначе за окачването :lol:

Kefo
17-09-2004, 12:39
Иначе за окачването :lol:

Kakvo za oka4vaneto :shock:

Kolo struvat:6arnir,k.nakrainik,vtulki na nosa4a,tampon na makfersona,lager?Bielni i osnovni lageri,semering na k.val ot kym mahovika? :?:

KOmplekt syedinitel kolko e?

Kostadin
17-09-2004, 13:10
смешно ми е това, че баща ми има alfa 33 от 10г. карана е по всякакви пътища и повярваими за тези 10г. и 200000km пробег не сме и правили нищо по окачването ама нищо за мен това говори само по себе си колко е здраво окачването на една alfa :wink:

pumukle
17-09-2004, 15:50
Според мен, при такъв избор трябва да се вземат предвид обективни и субективни съображения.
А именно, обективно /виж този линк (http://www.carexpert.ru/compare.php3?view=FromSearch&modid%5B%5D=alfa45h14&modid%5B%5D=peg36h14&)/ :
по-голям разход на гориво, но по-голяма мощност и динамика при алфата;
по-просторно купе, изработено от по-качествени материали и много по-ергономичен дизайн пак при алфата :wink:
субективно:
емоцията и чувството за стабилност при управлението на двата автомобила са несравними, отново в полза на алфата
дизайна на интериора и екстериора от естетическа гледна точка......мисля да оставя без коментар
и т.н.
може би единственото което се сещам в плюс на френския автомобил са евтините резервни части....но в крайна сметка мисля,че всеки от нас по един или друг повод е стигнал до извода, че ЕВТИНОТО СИ Е ЕВТИНО
Относно здравината на 2-та автомобила, мисля, че са равностойни.

P.S.Искам да добавя, че съм карал и двата автомобила и мнението ми е базирано на личен опит

Dexer
17-09-2004, 18:45
аз без да съм карал 33 ще изкажа едно мнение, баизрано на разговора ми с един върл алфист от Смолян, който е на 40 и канче години и ми разказваше за окачването на 33 - с две думи - уникално! Заради боксера отпред, самият мотор е използван за база за окачването, освен това раменете на носачите били дълги близо метър (описа ми я като жабешки крака, много здрава и стабилна)
Честно да си кажа, не съм разглеждал окачване на 33, но все повече ми се иска да го усетя как е на пътя, а за 155 мога да кажа че е много добре, но за здравината мога да поспоря.

по окачване 33 е №1....явно

virusalfa
17-09-2004, 19:28
Окачването си е доста здраво,бих казал.При положение ,че си монтираш качествени части-нещо от сорта наTRW,LEMFORDER,LOCKHEED,дори от турската марка TEKNOROT,мисля,че няма да има проблеми с окачването.Ако са заминали гумените втулки,по-добре е да се смени целия носач.Пежо имат едни биалетки на стабилизиращите щанги,които едва издържат 40 000км-говорим за кола от магазин.За нищо на света Пежо,особено пред Алфа

crx
19-09-2004, 00:46
Ми аз моита 33 1,5сс - боксер я изкарвам от бокса след 20 дена :D чул ви господ, че са здрави :D

Bobo
20-09-2004, 10:25
карал съм 33 16V взех колата на 108 000 км и я продадох на 130 000 (след челен удар в дърво) колата беше с ОРИГИНАЛНОТО спортно окачване и до 130 000 не беше мръднала. Качвал съм я на какви ли не стендове и никой не вярваше че никога не е пипана не беше мръднала и милиметър. За стабилността няма да говоря това наистина е униклна кола.

Alfa User
21-09-2004, 10:16
Ааа, за окачването на 155 мога само добри думи да кажа - имам леко изпуснал ляв преден амортисьор и въпреки това предницата ми не мърда. Ама то с тези пружини като на камион как иначе да бъде. Иначе за окачването на 33 не мога да кажа нищо - може наистина да е по-добро. Но все пак човека питаше за 145/146 ... а ние се отплеснахме от темата :!:

Alfa_fen
21-09-2004, 11:39
Абе наби го това пежо .Като говоеиш за окачване,пежото има супер слабо окачване.Тука по наште патища ,ще ти скъса нервите.А защто трябва да е задалжително от германия,от Италия също идват страхотни коли.

Dexer
21-09-2004, 12:55
... а ние се отплеснахме от темата :!:


абе ние често се отплесваме от темите в тоя форум :lol:
не е сефте

Alfa User
22-09-2004, 19:44
абе ние често се отплесваме от темите в тоя форум :lol:
не е сефте
Бе то си е верно. Дайте поне да треснем по някоя бира между другото :P

Dexer
23-09-2004, 13:27
e nd tojd fest kvo shte pravime!!!
red biri, red kebapcheta, red biri, red kebapcheta :lol:

valjo
23-09-2004, 16:49
ред нервозни кюфтета .. ;););)

Alfa_Maniqk
16-01-2007, 19:48
Еи пи4ове много ви моля помогнете. Спуках картер на Alfa Romeo 145 и незнам как да го сваля в сервизите ми казват 4е го искат свален. МОля ви помогнете

Евгени Генчев
16-01-2007, 20:15
Трябва да кажа ,че "слабото окачване" е някакъв мит -"градска легенда" Незнам защо се е наложило това мнение. Никакъв проблем с екетрониката, до сега нямам нито една сменена електрическа част. Вярно е ,че консумативите са сравнително скъпи, но са с увелучен интервал на обслужване. Споделям моето мнение и нищо повече. За разхода 10-12градско; 7-9извънградско. Като поведение при шофиране малко коли могат да предложат нещо по-добро-много динамично и стабилно поведение, много добър дизайн ,особенно на салона. Екстри също. Ако веднъж опиташ ,край
П.С. Карал съм и PEUGEOT и БМВ и Audi и те си имат някои силни страни ,но Alfa Romeo най ми допада като характер

gigi
17-01-2007, 00:36
смешно ми е това, че баща ми има alfa 33 от 10г. карана е по всякакви пътища и повярваими за тези 10г. и 200000km пробег не сме и правили нищо по окачването ама нищо за мен това говори само по себе си колко е здраво окачването на една alfa :wink:
На Алфаманяка мисля повечето знаят 33-ката. Ами тя е около 600 000км и е с оригинален шарнир и един сменен май миналата година. Каране е все в българия. Прайте сметка. А мойта за това каране единия шарнир беше здрав а аз смених и двата и сега 20 000 по късно фира. От частите зависи. Ама цялата предница я правиш за 200лв. А пежото според мен е много по слабо че и отзад се разбива имам един приятел кара 2-ро и на двете смени задния мост. :shock: :shock:

Alfamaniak
17-01-2007, 01:32
При Пежата е голям купона с задния мост, с тези тефлонови втулки и лагери

Kamen
17-01-2007, 08:03
Пежото плюса му е че ще има по-нисък разход ( като се замисля колко ли по-нисък ще е :?: ) и по-меко возене. По въпроса за тефлоновите втулки на пежото - като се износят и почва да дрънчи като каруца. Аз съм карал пежо 405 после 406 и все още го карам. Втулките няма проблем ако имаш майтор стругар ги прави и после хващаш големия чук и си ти.
Лично аз когато си избирах кола се чудих между пежо 306, алфичката която сега притежавам и ситруен ксара. Лично мое мнение без да се обижда никой ама "тва пежо моууу грозну уаа брат. Фътри на нищо ни мяза." - Коментар на един мой френд за Пежото

Yon
17-01-2007, 08:45
:roll: Тая тема не е ли от 2004 г :roll:

Kamen
17-01-2007, 09:15
:roll: Тая тема не е ли от 2004 г :roll:
Карай важно е участието. Лаф да става :))

Yon
17-01-2007, 09:34
В интерес на истината навремето щях да купя Пежо 306 1.9 ТДИ вместо Алфата обаче джамбазина със завидната си субкултура ме отказа , колата наистина беше добра :) Изобщо не съжалявам :wink:

lyuli
17-01-2007, 09:45
Еи пи4ове много ви моля помогнете. Спуках картер на Alfa Romeo 145 и незнам как да го сваля в сервизите ми казват 4е го искат свален. МОля ви помогнете

намери си свестен майстор, който да ти го свали и оправи

Romeo
17-01-2007, 21:08
като трагнах да си купувам кола вариантите беха между Renault Megane,Fiat Brava,Pежо 306 и др. и накрая еи ме на с AlfaRomeo и никога няма да сьжелявам за избора , искам да ти кажа да не се ограницаваш в избора си както и твоят приател може и колата която ти отива да се окаже Seat Leon кои знае , както се казва в Espana Buena suerte y que el camino sea largo

reptli
17-01-2007, 22:30
абе бая си е стара темата ама тия глупости слабо окачване :lol: направо да се гърмят това че на някой му се паднала неподържана с разбито окачване ОК ама...

старата АЛФА 33 :bowdown: това е колата която ме разбиваше от всякъде
направо е уникалнана 150000 км с оригинални амортисиори то да беше само това де

тая кола не ни е оставяла никаде(говоря за 80 и некоя :oops: модел)
имало е проблеми нали нормално примерно бендикса правеше проблеми ама с една отверка и готово :idea: а па и сега новата146ТД като я качиш некаде на канал маистора като го пташ (уж профисионално мнение)казват като нова отсекаде е :firstprize:
ама и при двете проблема е тва тропане отред в дясна :?:

спирам че като се сетя за "баба АЛФА"(33-ката)и ми става мъчно за нея :cry:
аиде със здраве и се грижете за АЛФИТЕ си :)