PDA

View Full Version : да ви се оплача



156 m-jet
07-01-2006, 14:36
Обели ми се черното покритие на ваншното оледало от моята страна, основата дето се Захваста За вратата. НеЗнам как да кача снимка да ви покажа, явно е от слабо покритие :(

Сега сте трябва да си купувам ново, гаранциата иЗтече август :(
Направо не ги е срам, можеше по качествено да го направат :(

.

kekc
07-01-2006, 15:00
Гадничко. :(
В Германия не върви ли номера със застрахователите? Чупиш си го и после - "Така я намерих!?" ?

KGB
07-01-2006, 16:31
Гадничко. :(
В Германия не върви ли номера със застрахователите? Чупиш си го и после - "Така я намерих!?" ?

Върви естествено, но не знам дали не ти се качва застраховката.

Не знам за кое точно говорите, но не може ли да се боядиса наново...или това не е боя :roll:

gigi
07-01-2006, 18:19
Предполагам че е алуминиева основата и затова се е обелило, на ланчата стана същото, но аз ги пръснах и двете и вече 3год нямам ядове.
Непомна кои приятел ми се оплакваше че на колата му за да е по леко и да не е алумнии сложили пласмаса и сменял огледала при всяко чукване и това на немска кола , та не се ядосвай все нещо се скапва по тия коли, при нас поне е метал :D

156 m-jet
07-01-2006, 20:05
Гадничко. :(
В Германия не върви ли номера със застрахователите? Чупиш си го и после - "Така я намерих!?" ?

Върви естествено, но не знам дали не ти се качва застраховката.

Не знам за кое точно говорите, но не може ли да се боядиса наново...или това не е боя :roll:

Ами основата е алуминии, а покритието е несто като пластмаса, с боядисване не става :(

А тук щетите до 300еуро си ги плащаш сам :(

.

valjo
07-01-2006, 20:33
А тук щетите до 300еуро си ги плащаш сам :(

.ми мини покрай някой стълб и ги направи за над 300евро, като им е толкова акъла... хем ше ти сменат целото огледало + боя на вратата :)

156 m-jet
07-01-2006, 20:47
А тук щетите до 300еуро си ги плащаш сам :(

.ми мини покрай някой стълб и ги направи за над 300евро, като им е толкова акъла... хем ше ти сменат целото огледало + боя на вратата :)

Ами ако карах Опел или Форд , можеше и това да направа :D
Ама нали уж тея а Алфите са по интелигентни и не прават селски иЗпалнениа :D

.

valjo
07-01-2006, 20:57
тва е "бунт с/у системата" няма общо ква кола караш ;)

е другия вариант е просто да видиш колко ще ти струва да си го оправиш сам ;)

KGB
07-01-2006, 22:23
Значи застраховките са като в канада... :evil:

Вальо, сегаж кат дойде ЕСуто ко ша праиш бра... :lol:

Dodo 155
07-01-2006, 23:22
Значи застраховките са като в канада... :evil:

Вальо, сегаж кат дойде ЕСуто ко ша праиш бра... :lol:
Ще играеме на "блъскащи колички" :Tease: :tooth: :whistle:
Българинът е изобретателен и винаги ще намери лек за всичко :respect:

valjo
08-01-2006, 02:44
Значи застраховките са като в канада... :evil:

Вальо, сегаж кат дойде ЕСуто ко ша праиш бра... :lol:
вервай ми , тва дето е измислено от човека, е преебано от същия:)
народна мъдрост :grandpa:

на таа логика трееше гражданската да ми е 250леа :screwy:

да си я хапват.... аз дааам 67макс и ги дадох и секав кеф ;)
засправка миналата година беше цели 75

hf hpe
10-01-2006, 22:54
... аз дааам 67макс и ги дадох и секав кеф ;)
засправка миналата година беше цели 75
ето това е най-тъпата логика
само да не се окаже накрая, че те са ти ги взели като на лемур и после не получаваш нищо срещу тези пари
да не се окаже, че при следващото ти навлизане в насрещното ще плащаш до гроб

относно това за щетите до 300 евро, предполагам че се нарича самоучастие
което инашите застрахователи вече предлагат при сключване на каско
примерно сам си преценяш риска и искаш някакъв процент самоучастие
това ти намалява чувствително премията по застраховката автокаско
но при щета си поемаш и част от последствията

valjo
10-01-2006, 22:57
... аз дааам 67макс и ги дадох и секав кеф ;)
засправка миналата година беше цели 75
ето това е най-тъпата логика
само да не се окаже накрая, че те са ти ги взели като на лемур и после не получаваш нищо срещу тези пари
да не се окаже, че при следващото ти навлизане в насрещното ще плащаш до гроб

относно това за щетите до 300 евро, предполагам че се нарича самоучастие
което инашите застрахователи вече предлагат при сключване на каско
примерно сам си преценяш риска и искаш някакъв процент самоучастие
това ти намалява чувствително премията по застраховката автокаско
но при щета си поемаш и част от последствията

Енчо, някак си ... сам не си верваш ...
сигурно съм проверил къде и кво и как правя на тема застраховки а ?
и не аз имам Панда би-колор, щото толкоз ми е акъла...
...
сори пич, ама аде некаде другаде

KGB
11-01-2006, 01:34
Спокич от 26 фирми които могат да предлагат гражданска отговорност вече две ги няма...Юпитер и Европа или Виктория не помня...за сведения в Европа май бяха застраховани всички коли на КАТ софия...сещайте се колко плащат.

Относно темата за по-ниските застраховки на Български Имоти май бяха...Бат Вас беше написал добра тема.

Осрахме темата на човека... :oops:

MONI
11-01-2006, 09:58
Осрахме темата на човека...


Аз чакам да видя сеира на тия с Алианц дето са от провинцията!!!

156 m-jet
11-01-2006, 12:58
Браво :D

Не Знаех, че в БГ Знаят хората какво е самоучастие и Затова не сам го и писал. То може да баде 300, 500 или 1000 еуро, Зависи каква кола караш и колко години беЗ авариа.

Както раЗбирам яко навлиЗат ЕС нормите в БГ. Това Значи , че след година още повече ще се оправи положението долу. Особенно като цафнат и от Европол след 2007година. Няма вече да е лесно да си бандит в БГ :D

Сорри За оффа

.

KGB
11-01-2006, 13:37
Аз искренно се надявам като ни вкарат в ЕС да вкарат и една група немци да правят годишния технически преглед....тогава ще стане по-спокойно по улиците.

156 m-jet
11-01-2006, 13:42
Аз искренно се надявам като ни вкарат в ЕС да вкарат и една група немци да правят годишния технически преглед....тогава ще стане по-спокойно по улиците.

:D :D :D

Мале колега, по добре да не идват, че точно 100 коли ще останат в движение в БГ :D :D :D

Особенно теЗи дето много обичат да си махат каталиЗаторите, шото колата ставала бегачка тогава.......... :evil:

sedefcha
12-01-2006, 19:39
:offtopic:


Аз искренно се надявам като ни вкарат в ЕС да вкарат и една група немци да правят годишния технически преглед....тогава ще стане по-спокойно по улиците.

:D :D :D

Мале колега, по добре да не идват, че точно 100 коли ще останат в движение в БГ :D :D :D

Особенно теЗи дето много обичат да си махат каталиЗаторите, шото колата ставала бегачка тогава.......... :evil:

По-вероятно е немците след стотния прегледан автомобил да почнат като българите. Тук има нещо във въздуха, което предразполага... Ориента сме все пак
:offtopic:

valjo
12-01-2006, 23:33
Мале колега, по добре да не идват, че точно 100 коли ще останат в движение в БГ :D :D :D

Особенно теЗи дето много обичат да си махат каталиЗаторите, шото колата ставала бегачка тогава.......... :evil:
немогат огря навсякъде ...ммдааа
ето аз си има тех преглед за 2006та вече
без никой нищо да е виждал ....
дамм :))

понякога си мисля, че хаоса е полезен, ако можеш да се възползваш:)

KGB
13-01-2006, 01:11
Вальо,

мен в Канада са ми връщали БМВто зарадо това, че задното гърне ми "виси" по-надолу с 1 см...и ме върнаха...а там прегледа е 75долара :roll:

valjo
13-01-2006, 08:11
Вальо,

мен в Канада са ми връщали БМВто зарадо това, че задното гърне ми "виси" по-надолу с 1 см...и ме върнаха...а там прегледа е 75долара :roll:
е това е щото са цивилизована държава :)
както и северните държави в Европа...

но Южнитеее..... аз само съм чувал, който знае по-подробно да каже, но в Италия на ГТП се минава като и тука, с едно обаждане по телефона

затва и като в германия кажатг колата има ТУВ до 7.2007ма, ако междувременно не е размазана, може само да сипваш и да караш ....

но, тук е така, и е добре да се има предвид:)

Bobo
13-01-2006, 13:41
Даа и аз минах на преглед сметай :twisted: