PDA

View Full Version : удариха не отзад



Dexer
16-09-2004, 20:32
много жалко че трябва да пиша тая тема, ама се случи...

днес един изрод ме натресе яко отзад...щетите не са малки - капак, броня, престилка, стоп, калник, въобще, багажника ми стана като на 156 ца по обем, щея правя, но да ви питам за нещо -
чуда се кое е по на сметка като отида при застрахователите - да ми изплатят щетата по фактура, да я правят в техен сервиз или да ми изплатят по тяхна оценка...
според мен капакът е за смяна, а другото може да се ремонтира, но....
ако ви хрумне нещо, кажете!

Което ми напомня да ви кажа да внимавате много по пътя за Суходол от към Факултето - там са копали напречно на пътя за тръби и са го заебали така, аз спрях с ABS-a, ама оня отзад се беше засвяткал и така...

valjo
16-09-2004, 20:46
ух, искрено съжалявам пич :( :(

абе аз един път сеопитвах да мина по експертна оценка, и ми казаха (от Левски Спартак ) че частите ще ми ги платят на 100% с/у фактура (каското ми е валутно ) обаче ме предупредиха че за труда сигурно ше се прецакам...

и затова направихме комбо(частите аз си ги търсих) а труда мина безкасово
и се оправих за 5 дни ...

късмет , и ако с нещо мога да помогна, казвай ....

KGB
16-09-2004, 23:52
Гадна работа :cry:

Кой ти е застахователя...???

Ако искаш утре ми звънни, все ще измислим нещо.

jorko
16-09-2004, 23:56
mislia 4e po expertna ocenka e nai-dobre ....kesh parata puk ti si q opraviash , ama kolko shte izlezne nz ... :roll:

DiStefano
17-09-2004, 11:07
Аз съм с мнение като на Жорковото
имайки предвид поне така се говори
че изотзадзе кола се праи най-трудно
ма ....
Абе декси де тоа късмет бре ...
баси кфо стафа се некой нещо се е ударил
се некфи проблеми с колите
... много станаха возилата в тоя град дееба
многоооо :(

JOVANI
17-09-2004, 11:45
NEEEEEEEEE, v nikakv sluchai ne po ekspetrna ocenka, goliamo e darvo tova. Ako moje po faktura e nai- dobre, no veche malko zastahovateli go praktikuvat tozi variant. Ako ne e po faktura togava ia vkarai v serviz, moje i reklamacia da napravish ,ako neshto ne ti haresa posle :!:

hf hpe
17-09-2004, 13:23
по фактура надали ще ти го признаят защото си представи ако ти е писан заден капак за нов и цена във аутоиталия над 400 лева дали някой ще ти го плати
иначе другите два вариянта имат своите преимущества и недостатъци

техен сервиз:
+ не се разправяш с нищо караш си колата там и си я взимаш готова

- ако е в булинс сервиз им е тандер, въпреки че шефа им ми е личен познат, работи се мърляшки, не се спазват срокове(питай Бобо) ще си без кола минимум месец, да не кажа 2


експертна оценка
-оценката на труда ще е доста ниска примерно около 5 лева на час, докато никой сервиз не работи на по малко от 8 лв.
- ще трябва да дадеш парите от себе си за да купиш частите и да платиш на майстори, или да чакаш дълго време докато ти изплатът щетата

+ще ти оценят частите на по-високи цени отколкото ще ти струват такива втора употреба
+ти си избираш майстора


общо взето и аз бих ти препоръчал експертната оценака, като те съветвам да се бориш да ти пишат колкото се може повече части за нови(смяна), не си на далавера да ти ги пишат за изчукване примерно.
тогава даже може да останат пари да почерпиш, но всичко зависи от конкретният удар и застрахователя разбира се.

мога да ти дам пример: на една от мареите ми и спукаха задният стоп
писаха ми стоп нов и боя на багажника
стоп си купих за 80 лева, точката на багажника е толкова малка че не ме дразни и си седи така
булинс ми изплатиха като обезщетение 217 лева.

всичко си е твоя преценка все пак

DiStefano
17-09-2004, 16:04
моя случай :
карам си аз Пунтото и неква лада пред мен изведнаж спряла нема да светат стопове нема мигачи нема никой ... трес у ладата и лев калник, малко от капака и мигача - сери на тех ... както и да е ... не викахме КАТ оти оная от ладата ми се примоли .. то по принцип тоа дет е отзаде е виноват щото не спазва дистаниа ама на тая като не и работеше осветлението по Ландурника ... и след 2 дена ги лъжем ония у КАТ че некой на паркинга ме е фраснал .. абе тия невъзможните работи .. написаха протокола преко сили и отивам аз в Бояна до БУЛИНС ... тва ти е за смена, тва също аре ела след месец да си земеш парите ... и на същия ден отивам аз при Италианецо дай един мигач .. земи тия 15 лева .. после до нас ... дай 200 грама боя, лак, втвърдител на ти тия 35 лева... 50 лева на майстора с негов кит и колко станаха ... 100 марки .. калника и капака дето имаше малко бой с чуклето и аре пак газ ... отивам след 1 месец в БУЛИНС .. питай си дедовия ... градушката ми казват първо тези щети вие ще трябва да чаката ... секи ден ода там ... тз ... след 1 месец още си викам дай да ида па може и да стане нещо ... отивам и 542 лева ... щех да падна ...
а некъв до мене реве че от градушката астрата му е като ементал станала и само 90 лева му дали ... е аз излязох на далаверка ама 2 месеца клатих джанките наоколо ....
та не знам некой късмет вади некой не ...
само едно ще кажа ... със застрахователи работа човек да си няма

Dexer
17-09-2004, 18:34
ок, мерси много за мненията ви, както гледам доста от нас имат опит със застраховките.
Сега да ви кажа какво направих в крайна сметка:
1. Избрах техен сервиз да ми я прави, защото:
- познавам сервиза и съм доволен от него;
- предния ден им закарах колата да я гледат и да кажат кое може и как ще стане;
- смятам да не им подписвам протокола докато не остана доволен от ремонта;
- няма да чакам 1 месец, щото не е на булинс сервиза (него го знам) и ще я направят по-бързо (дай боже преди феста)
2. днес на огледа се опитах да се пазаря с тях относно капака, който според мене е ужасно зле и стигнахме до решение да пишат да се преви, но ако от сервиз апреценят че не може или няма смисъл да се сменя. Аз мисля да ги помоля точно това да направят, да вземат един капак втора ръка, а иначе пластмаси и стоп писаха нови.

Като стане колата пак ще ви кажа какъв е резултата или ще покажа...


между другото ми трябва бояджия, който да ми пръсне матираните пластмаси по купето с боя - брони и прагове, ако някой се сеща за нещо да каже, но да не е някой зъбоизбивач, щото такъв си имам вече, мерси!

pooh
17-09-2004, 18:54
...

Dexer
17-09-2004, 18:58
абе pooh, на явор хич не ми хареса как е направена, беше разливано... цената ми харесва иначе, задължително ще видя твоата как е станала и ще реша за сашо!

KGB
17-09-2004, 21:07
Има един човек от клуба с една 75тица с рисунка на предния капак.

В сервиза в който работи работят много добре....Сервиза е в Обеля.

Звънни ми утре или в неделя ще мина да те взема за срещата и ще мина да ти покажа къде е, че е много сложно за обяснение.

Dexer
18-09-2004, 12:27
KGB, точно в тоя сервиз ще я карам!

Човека с рисуваната 75-ца я гледа моята ония ден и ми показа 75-цата, която вече няма да е рисувана, щото я е млатнал в някво дърво и сега е с нов преден кош!

Но се радвам, че сервиза в обеля се знае, значи работят доббре

Alfa_fen
21-09-2004, 19:02
По добре отиди в техния сервиз ,те да ти я оправат.