PDA

View Full Version : БСП с/у ГЕРБ



търтей
26-03-2009, 10:59
Интересни анализи в Капитал

http://www.capital.bg/show.php?storyid=694834

pent
26-03-2009, 11:23
без да ги гледам ми стана ясно какво посредствено представление са направили... и е тъжно!

търтей
26-03-2009, 11:30
Те и двете партии са пълна скръб, ама като знам ентелектуалното ниво на редовя гласоподавател, току виж една от тях спечелила изборите ...

zilala
26-03-2009, 11:33
квото и да си говорим не сам нито за едните нито за другите ,но като гледам че бойко располага с 200 думе на банченски речников запас , не е подходящ за управлението на страната :)

zilala
26-03-2009, 11:36
Пък погледнето ескпертите май те имат нужда някой да им направи експертиза на обищити приказки и клишетат ,дето са написали

pent
26-03-2009, 12:15
ае Кръстев е пич!!!

последно ще вдигат ли прага за влизане в парламента?

търтей
26-03-2009, 12:40
последно ще вдигат ли прага за влизане в парламента?

май не

то прагът не е от голямо значение ...
стига да има нормална избиратерлна активност, а не само пенсиите и дпс да пуснат своя вот ..

Max
26-03-2009, 13:01
май не

то прагът не е от голямо значение ...
стига да има нормална избиратерлна активност, а не само пенсиите и дпс да пуснат своя вот ..

А какво е нужно, за да има нормална избирателна активност? :-)

Бобби
26-03-2009, 13:18
Нормална избирателна активност, ще има когато има нормални избраници...а при нас политиците се роят от едно също котило, като мухи с различна партина принадлежност....иначе мерака им е един и същи:meeting:...да се напапкат подобаващо:BBQ: с евтини кюфтета:)

fred
26-03-2009, 13:45
Това е вярно, но има и друго.В крайна сметка и сред населението няма идея как да се "оправим", просто чакаме някой да махне "лошите" и вичко ще тръгне.Няма осъзното мнение, което да изисква промени-промени в законите, които давата вратички, промени в законите които регулират органи, които прилагат или провеждат различни държавни решение, промени в социална сфера, образование, здравеопазване.Без такива промени няма да има оправяне.Но никой не иска тия промени, съответно и не се предлагат, даже от кумува срама.Тук таме нещо се направи, колкото да отчетем пред ЕС и това е...
Това е доста изгодно точно на партии от типа БСП, НДСВ, ДПС и т.н., защото им позволяват както досега да си правят общо взето каквото искат.

PEPI-2ALFA
26-03-2009, 16:18
...ама като знам ентелектуалното ниво на редовя гласоподавател, току виж една от тях спечелила изборите ...
Аз без да съм такъв познавач се си мисля, че една от тях ще спечели.

fein86
26-03-2009, 19:50
Те и двете партии са пълна скръб, ама като знам ентелектуалното ниво на редовя гласоподавател, току виж една от тях спечелила изборите ...

По изказването ти искам да го подкрепя с един много интересен случай, на местните избори, на които бях кандидат за общински съветник на едно сдружение, по причина, че всички тия партии не ги обичам много и просто нямаше как да ме привлече някоя!!!
Та случаят е следния - в личното заведение на един приятел имаше една барманка, която ми харесваше, но не бях говорил много с нея до този момент, тогава реших че е време да поговорим и да разбера какво мисли за изборите и т.н. Седнахме заговорихме се и като стигнах до нормалния въпрос - "Ти за кой мислиш да гласуваш" и отсреща получих потресаващ за мен отговор - "За Бате Бойко, разбира се"!!! Във нашата община за кандидат на ГЕРБ беше една бифша фуста и алкохоличка, която за мен е деградирала личност с красиво лице и крака, която едва е завършила средното си образование, и няма нищо общо с Бойко Борисов, най-вероятно даже той не знае, че тя е в неговата партия!!! По отговора на девойката си направих изводите за умствения и багаж и повече не посмях да говоря на сериозна тема с нея!!! А тя даже почна да ми обяснява колко бил красив Бате Бойко, колко бил мъжествен и др. такива глупости, а дали сексапила и мъжествеността му са достатъчни за управление на държава????? Проблема е че това девойче нямаше умствения багаж да прецени, че не се гледа визията, а акъла на даден човек!!! Такива случаи ги има страшно много, а заради личности като тази девойка сега в нашата община цялата администрация и общински съвет включително и Кметицата ни(от ГЕРБ) всеки петък и събота си правят купончета в механата на хотела(за сметка на бюджета на общината естествено)!!!

nhg
27-03-2009, 00:37
Те и двете партии са пълна скръб, ама като знам ентелектуалното ниво на редовя гласоподавател, току виж една от тях спечелила изборите ...


май не

то прагът не е от голямо значение ...
стига да има нормална избиратерлна активност, а не само пенсиите и дпс да пуснат своя вот ..

за съжаление си абсолютно прав...два пъти

п.с. аз вече изобщо не си правя труда да гледам подобни представления и опити за масова манипулация... дори коментарите за тях са по-интересни и поне дават някаква истинска гледна точка

PEPI-2ALFA
27-03-2009, 02:26
... дори коментарите за тях са по-интересни и поне дават някаква истинска гледна точка
Пак зависи, кой коментира.

fred
06-04-2009, 19:48
Интересните комнетари от този сорт почти винаги са на Иван Кръстев и Огнян Минчев

warbah
08-04-2009, 06:54
(добре дощли в страната на ДПС) това го видях снощи по новините на СКАТ.И сякаш това е самата истина за мое съжаление.

Каква е връзката с темата?

CBET
08-04-2009, 07:35
Я. Чесало за пръстите :). Да ви припомня само един цитат на Бай Ганьо: "Сите са маскари!"

Чесалото за пръстите в раздел спам

ФЕРАРИСТ
09-04-2009, 19:54
Ся ще го видим и бат ви бойко как ще се представи като премиерче, че от доста време го гласят....

nikolaaaay
09-04-2009, 22:29
Ся ще го видим и бат ви бойко как ще се представи като премиерче, че от доста време го гласят....
По-зле от сегашния охлюв едва ли ще е.

ФЕРАРИСТ
09-04-2009, 22:35
Е па защо да не е по зле - нали после електората трябва да насочи вярата си към друг????

morfius
09-04-2009, 22:36
Кое подхванато от Бърбойко до сега е свършило добре, че премиерството да е различно?

търтей
09-04-2009, 22:46
А ние ше гласуваме ли, или ще кажем, че така или иначе всички са маскари и няма смисъл?

KLM
09-04-2009, 23:53
Аз мисля,че гражданина Борисов няма намерение да става премиер.По скоро се е вгледал в президенския пост и тогава..."...Вся власть советам..."
Бог да пази България!

ФЕРАРИСТ
10-04-2009, 10:32
А ние ше гласуваме ли, или ще кажем, че така или иначе всички са маскари и няма смисъл?
Па така - аз ще изчакам да видя кой ще направи нещо задоволително през мандата си, и следващия, ето тука на обещавам да гласувам за него.....иначе не.....

adv_petrov
10-04-2009, 11:14
Само да вметна, че като не гласувате за който сте си решили, тея които искат да останат във властта, ще могат по-лесно да спечелят, щото гласа ви се губи - по-малко гласове за тяхната опозиция, следователно - по-лесна победа и повече депутати за тях. Да не гласуваш когато си против политиката на управляващите е най-страшното нещо.

ФЕРАРИСТ
10-04-2009, 11:26
Абсолютно вярно е това - но какво да направя като не мога изобщо да реша за кой от хайваните да гласувам, тъй като видях какво направиха сини, червени, жълти, пембени и прочее.....ще излиза че гласувам не за някой който аресвам, а просто защото трябва да извърша тоя тъй свещен акт.....

търтей
10-04-2009, 11:34
ще излиза че гласувам не за някой който аресвам, а просто защото трябва да извърша тоя тъй свещен акт.....

Това е достатъчна причина, просо защото демокрацията работи така.

fade
10-04-2009, 12:21
Па така - аз ще изчакам да видя кой ще направи нещо задоволително през мандата си, и следващия, ето тука на обещавам да гласувам за него.....иначе не.....

И така може да чакаш цял живот да се случи... нещо ;)


Абсолютно вярно е това - но какво да направя като не мога изобщо да реша за кой от хайваните да гласувам, тъй като видях какво направиха сини, червени, жълти, пембени и прочее.....ще излиза че гласувам не за някой който аресвам, а просто защото трябва да извърша тоя тъй свещен акт.....

Да помогна ли в критерия за взимане на избора? Просто избери по-малкото зло!
Както и в живот много често се е случва... не да се избира между това което ни харесва и това което не ни харесва... а да избираме по-малкото зло!
Май му "викат" прагматичност! :choice:
Но задължително избери нещо... на никого нищо не доказваш с не-гласуването си... дори по-скоро помагаш... сещай се на кого! Също така ако не гласуваш нямаш право да мрънкаш след това, нали знаеш! :jumping:

ФЕРАРИСТ
10-04-2009, 13:27
Да помогна ли в критерия за взимане на избора? Просто избери по-малкото зло!
Както и в живот много често се е случва... не да се избира между това което ни харесва и това което не ни харесва... а да избираме по-малкото зло!

Значи първо аз съм болен оптимист.....
Второ не мога да приема че трябва да избера по малко зло, при положение че тоя избор не ми е наложен с закон, по малко зло се избира при липса на избор, а аз имам такъв, нелогично е да се самоуспокояваш че видиш ли си направил правилен избор, като си избрал по - малко зло - при положение че можеш да избереш да не избираш нищо.....това си е по добре, от по малкото зло....все пак оптимиста винаги ще намери нещо по добро от "по малкото зло", и ще се стреми към него......в случая да се оправя сам спрямо обстоятелствата, а не да чака да го оправят сини, зелени, червени и прочее разцветки.....
По тая тема вече не ми се спори, имам си право на гледна точка, а вие да не сте съгласни с нея......

fade
10-04-2009, 14:11
Значи първо аз съм болен оптимист.....
...все пак оптимиста винаги ще намери нещо по добро от "по малкото зло", и ще се стреми към него......в случая да се оправя сам спрямо обстоятелствата - а не мрънка по форумите! ;)
...а не да чака да го оправят сини, зелени, червени и прочее разцветки.....
Чакат да ги оправят само педерастите ... пардон гейовете... :gay[1]:
Прагматичните хора правят информиран избор при който изборът в последствие им помага (или най-малко им пречи) в реализацията на целите им!


По тая тема вече не ми се спори, имам си право на гледна точка, а вие да не сте съгласни с нея......
Никой не спори просто дискутираме и не мога да приема, че още един млад и мислещ човек (рядко срещано явление напоследък) ще пропилее гласа си и може би ще помогне в зомбирането на обществото! А също така разбира се ще намали шансовете за сбъдването на моите цели... следователно правя каквото мога според силите си да го убедя за моята кауза и за да реализирам целите си.
Надявам се да разбираш логиката ми и, че не влагам нищо лично! :coolio:

ФЕРАРИСТ
10-04-2009, 15:07
Ок....

JORDI
10-04-2009, 16:11
Как да гласувам за народни представители,като те не представят народа! Ами ние си работим, а те дори днес на парламентарен контрол пак ги нямаше на работа!Ние си караме личните автомобили на по 10 и косур години, а те скоро пак си заявиха за 3 милиона нови, щот да не ходят пеш!Що не вземе да приемат поне един закон като хората, например да се съкрати броя на депутатите с 50%. Е за такива по-малки злини бих гласувал! А Бойко...,ми той до обяд се сърди на бивши, след обяд на настоящи политици, а сигурно нощем се сърди на собствената си некомпетентност! Шантава работа!:balloon:

nikolaaaay
11-04-2009, 23:25
Второ не мога да приема че трябва да избера по малко зло, при положение че тоя избор не ми е наложен с закон, по малко зло се избира при липса на избор, а аз имам такъв......
Точно там е работата, че нямаш избор. Гласът ти напрактика пак се брои.
Малко встрани от темата, но как може да се слагат под общ знаменател тези, които за 4 години вкараха България в НАТО и ЕС и тези, които бяха изобщо против членството ни там?! Тези, които продадоха на търг лиценза за Глобул за 100 и кусур милиона долара и тези, които продадоха скандално БТК заедно с лиценза за Вивател за 10 пъти по-малко пари, отколкото 2 години по-късно се препродаде компанията на борсата?! Тези, които изгонваха съмнителните "бизнесмени" от страната и тези, които правеха заседания на министреския съвет на яхтата на трафикант №1 в Монако?! Да продължавам ли?! Не знам защо си мислите, че страната има потенциал да се оправи за едни мандат. Трябва страшно много време, но определено има и политици немаскари. Като за начало трябва да разберете кои са и да гласувате за тях.

П.С. За ББ не знам, аз няма да гласувам за него, но определено той е по-малкото зло от коалицията комунисти-ДПС холдинг груп.

digitalundgrd
18-04-2009, 22:30
Задължително трябва да се гласува, ако ще да е с празен вот... Поне да не правим услуга на ДПС и техните избиратели с автобусите...
Според мен за момента ГЕРБ е по-добрата алтернатива от БСП,ДПС,ДСБ,НДСВ итн..

ligo4a
19-04-2009, 10:42
Никой нощо не спомена за АТАКА, защо ли?
А за гласуването ,:big_whoops: как не разбрахте до сега, че това е начина да им кажем- УВОЛНЕНИ СТЕ !!!

andro88
19-04-2009, 20:05
Пичове,колеги, хич ама хич не ми харесва как мислите. Да оставим на страна това,че членувам в ГЕРБ-90% от вас разправят само ,че тия не стават,ония не стават,тия са еди какви си ония също.Същите ти 90 % от вас няма да излязат да гласуват и точно те се оплакват после и кършат ръце "Ми тоо няма работа...Ми то държавата така иначее"Така е щото когато си бездарен и мързелив се ти е виновен някой.НЕ агитирам.Казвам само да гласувате по съвест,защото мили мои колеги така ще духнем таратора ако в тая криза дойде калпаво правителство,че това сега ще ви се стори като пионерски лагер.Осъзнаите се ей.:paddle:
П.С Лозунгът над една мина преди 30 год бил: "Всеки комунист-под земята!" Това си е факт,аз само го посттнах,нищо лошо не им мисля на хората:notify:

nikolaaaay
19-04-2009, 22:47
На отдената му гора той забрани всякакъв достъп на хора. На тази територия има няколко села, махали и доста ниви. Гео Дундаров постави бариери на пътищата водещи към съответните населени места и постави охрана. Оказа се, че хората не могат да стигнат до собствените си къщи, защото са гонени и заплашвани с бой. Всъщност няколко човека бяха пребити. Имаше случай на подпалена къща, принудително продаване на имоти и тяхното незаконно изземване. Хората на Дундаров засяха доста ниви с фураж и ги оставиха без до го пазят и без да прибират реколтата. В резултат на това дивечът се премести от съседните райони в неговия. А там ме забранен достъпът на ловните дружинки. Незаконно бяха построени множество сгради във вододайната зона на язовир Йовковци.

В крайна сметка Гео Дундаров се оказа нещо като цар в собствена държава в Еленския балкан, която е пълна с дивеч. Оказа се, че известни политици и магистрати редовно са му гости и бракониерстват дивеч в огромни количества. Оказа се, че той може да си прави, каквото си пожелае... това става през 2009г., не 1809. Този същият се движи с "охрана" с автомати и бронежилетки...
още инфо тук (http://elenaotelena.wordpress.com/2008/01/22/%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D0%BE-%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%B8-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD/) и тук (http://www.vestnikataka.com/?module=displaystory&story_id=12962&edition_id=186&format=html)

georgyg
24-04-2009, 11:17
Не е много по темата, но има интересни изказвания.

Миков: Пазим Бойко като ”национално съкровище”
24 април 2009 / News.dir.bg
Не за първи път Бойко Борисов казва, че има опасност за живота му и затова го пазим като „национално съкровище”.
Това каза пред журналисти министърът на вътрешните работи Михаил Миков, цитиран от Фокус.
Вчера кметът на София и бивш главен секретар на МВР Бойко Борисов обвини министър-председателя Сергей Станишев и лидера на ДПС Ахмед Доган, че умишлено правят така, че ако се случи нещо с него, то да изглежда така сякаш убиецът е Сретен Йосич. Изявлението на Борисов бе във връзка с появила се информация, че е призован пред съда в Белград да свидетелства по делото срещу сръбския престъпник.
Министърът посочи още, че дори охраната на столичния кмет ще бъде усилена. Вероятно той ще бъде разпитан за конкретни данни, които заплашват живота му.
„Тъжно е, когато един политик има претенцията да управлява България, да се държи по този начин”, коментира обаче Михаил Миков.

@andro88 - агитацията в автомобилен форум не знам дали е забранена но трябва да бъде, защото все пак всеки си има глава на раменете и едва ли ти ще промениш нещо. Има си политически лидери и т.н. които да ни разказват намеренията си.

galinves71
28-04-2009, 21:36
добре де,според вас кой ще спечели и ако е той какво по-хубаво ще донесе за нас при положение че,15пъти е по-голяма средната работна заплата в ес от нашата?

fred
28-04-2009, 21:46
Никой няма да донесе нищо на България, ако българите не знаят:
- първо какво искат, да го осъзнаят демек, би казал някой от ДПС
-и второ - как да го постигнат.
Ако чакаме някой да ни донесе заплата или каквтото и да е, ей така, няма да дочакаме никога.Да не говорим за тия дето са едни и същи - ББ и СС.Та ще ни се донесе това, за което се бори народа, колкто и изтъркано да звучи, това на което се смее, обсъжда и смята за много важно всеки ден - те го те :falos2:

galinves71
29-04-2009, 17:27
Никой няма да донесе нищо на България, ако българите не знаят:
- първо какво искат, да го осъзнаят демек, би казал някой от ДПС
-и второ - как да го постигнат.
Ако чакаме някой да ни донесе заплата или каквтото и да е, ей така, няма да дочакаме никога.Да не говорим за тия дето са едни и същи - ББ и СС.Та ще ни се донесе това, за което се бори народа, колкто и изтъркано да звучи, това на което се смее, обсъжда и смята за много важно всеки ден - те го те :falos2:

е добре де,на пълно ли е умряла надеждата у българинът за по-добър живот и по-хубави дни?значи може да прозвуча малко глуповато или наивно но,много пъти в кащи сме си говорили с жена ми,как 1на държава люксембурк която е колкото софия,или холандия,или която и да било държава подобна на изброените 2,които нито автомобилостроене имат,нито известни марки техника или някакви по-различни постижения са добре и то много а ние не?в БГ има 4 сезона с много добре развит летен и зимен туризъм,страшно голяма история и забележителности,селско стопанство,гори,море,заводи 1дни от които най-големи на бълканите,трудолюбив народ(малко интригантски ама все пак),традиции и много др.и много др.и не можем да стъпим на крака а даже обратното тънем от ден на ден.не сме консервативни или фанатици,умеем да ценим красивото,95% имаме собствени жилища и то някой по 2-3,красиви,умни хора,в почти центъра на европа,абе много има за изреждане неща които някой народи биха мечтали а отново нищо и нищо.до сега симпатизирах на бсп не на някоя личност ами просто старо възпитание,но вече съм склонен да гласувам за всеки който би ни изкарал от тинята.всички знаем че в БГ има пари и то много но не се разпределят правилно.онази вечер гледах по тв за братя галеви че можело да се кандидатират за евро депутати.да ви кажа честно,не ги познавам момчетата само от медиите съм слушал и гледал за тях но,съм склонен да вярвам че въпреки от това какви са точно такива хора трябват на българия.както обикновенно наричат яките бизнесмени-мутри,ако има такъв премиер и министри мисля че от тях трудно ще се краде и ще убягва нещо а сега всички така наречени мутри са плод на сегашната оправа.и за берлускони се говорят разни неща но с италия и дума за сравнение не може да става.в неделя гледах другата българия по бтв за българи на остров тенерифе испания и просто няма за какво да се говори.http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=237&video_id=13943

fade
30-04-2009, 17:15
....1на държава люксембурк която е колкото софия,или холандия,или която и да било държава подобна на изброените 2,...
Колега в голяма заблуда сте и за двете държави и особено за Холандия! Тъй като имам някакви допирни точки особено с втората и съм бил многократно там... ще ви кажа само, че не бих живял там доброволно, но не това е което исках да коментирам.
Ротердам е едно от най-големите пристанища на Европа... нямате идея какъв стокооборот правят в тази държава. Искам да ви напомня, че фирмата PHILIPS е Холандска! Също така на човек от населението са на едно от първите мeста по селскостопанска продукция в Европа, а са 16 милиона човека и с почити три пъти по малка площ от Б-я... като една част от територията си са извоювали от морето и са пренасяли пръст за да я култивират и още доста неща мога да разказвам но ...
нито му е тук мястото нито времето. Някой път може да се отбия на някоя от срещите в Шумен, да се запознаем и може би ще поговорим повече по темата. :coolio:

galinves71
30-04-2009, 21:08
Колега в голяма заблуда сте и за двете държави и особено за Холандия! Тъй като имам някакви допирни точки особено с втората и съм бил многократно там... ще ви кажа само, че не бих живял там доброволно, но не това е което исках да коментирам.
Ротердам е едно от най-големите пристанища на Европа... нямате идея какъв стокооборот правят в тази държава. Искам да ви напомня, че фирмата PHILIPS е Холандска! Също така на човек от населението са на едно от първите мeста по селскостопанска продукция в Европа, а са 16 милиона човека и с почити три пъти по малка площ от Б-я... като една част от територията си са извоювали от морето и са пренасяли пръст за да я култивират и още доста неща мога да разказвам но ...
нито му е тук мястото нито времето. Някой път може да се отбия на някоя от срещите в Шумен, да се запознаем и може би ще поговорим повече по темата. :coolio:

да за населението като брой съм съгласен и за филипс също но и да не забравяме за бялото саламурено сирене и гъстото кисело мляко родно българско.просто във всяка 1на държава се оценяват труд и постижения освен в нашата.

Old Fox
30-04-2009, 22:40
Тъй тъй, то сиренето и киселото мляко са напълно съпоставими с най-големите търговски терминали в света, нали? Трябва да се гледа малко по-реално на нещата

nikolaaaay
01-05-2009, 09:25
но и да не забравяме за бялото саламурено сирене и гъстото кисело мляко родно българско.просто във всяка 1на държава се оценяват труд и постижения освен в нашата.
Много се дразня като чета такива неща. Залудо работи, залудо не стой е казал нашио народ. Само, че същият този народ е ПРОСТ, той затова е и беден. Какво като имаме голеееми заводи, 1дни от най-големите на балканите и 3-ти в света, ми тия заводи просто работят НЕРЕНТАБИЛНО. Работят по начин и с технологии отпреди 40 години и няма как да са конкурентни. За какво ни е Кремиковци, като трупа загуби и дългове към държавата, т.е към нас?! Понеже сме много богати, та затова всички ние плащаме, за да може гордостта на бг индустрията да работи (и да бълва отрови над Сф. съответно). Богатите държави затова са богати, защото там се работи ефективно. В бг често работим много, ама неефективно. БВП на глава от населението в много държави вече надхвърля 40 000 долара годишно, а това не става с кисело мляко и туризъм.
И какво селско стопанство имаме моля?! Кви са тия смешки. Ходи по Родопите да видиш как се гледат картофи. Ако мислиш, че това е начина... бъркаш жестоко. В САЩ фермерите са 2.5% от населението, но произвеждат 2 пъти повече от необходимата за 300-те милиона хамериканци продукция. Просто те работят много и по правилния начин, а ние само работим много.

А, и освен това много се краде. Софиянски докато беше кмет асфалтът в Сф. се правеше основно напролет и нарочно се полагаше в най-големите дъждове. Гледал съм ги и нарочно чакаха да завали, за да почнат. Пари на вятъра, но и общинарите доволни и асфалтиращите фирми също. Едни и същи улици се правеха всяка година. Този месец в квартала се асфалтират малки улички, които бяха станали непроходими, но по-важното е, че дойдоха, нарязаха и взе че заваля. Машините им стояха повече от седмица паркирани и едва когато изсъхна - асфалтираха и си тръгнаха. Ми то пък от нас си зависи кой ще решава как да се харчат парите ни. Като не искаме да избираме - няма и да се оплакваме.

galinves71
01-05-2009, 16:48
Много се дразня като чета такива неща. Залудо работи, залудо не стой е казал нашио народ. Само, че същият този народ е ПРОСТ, той затова е и беден. Какво като имаме голеееми заводи, 1дни от най-големите на балканите и 3-ти в света, ми тия заводи просто работят НЕРЕНТАБИЛНО. Работят по начин и с технологии отпреди 40 години и няма как да са конкурентни. За какво ни е Кремиковци, като трупа загуби и дългове към държавата, т.е към нас?! Понеже сме много богати, та затова всички ние плащаме, за да може гордостта на бг индустрията да работи (и да бълва отрови над Сф. съответно). Богатите държави затова са богати, защото там се работи ефективно. В бг често работим много, ама неефективно. БВП на глава от населението в много държави вече надхвърля 40 000 долара годишно, а това не става с кисело мляко и туризъм.
И какво селско стопанство имаме моля?! Кви са тия смешки. Ходи по Родопите да видиш как се гледат картофи. Ако мислиш, че това е начина... бъркаш жестоко. В САЩ фермерите са 2.5% от населението, но произвеждат 2 пъти повече от необходимата за 300-те милиона хамериканци продукция. Просто те работят много и по правилния начин, а ние само работим много.

А, и освен това много се краде. Софиянски докато беше кмет асфалтът в Сф. се правеше основно напролет и нарочно се полагаше в най-големите дъждове. Гледал съм ги и нарочно чакаха да завали, за да почнат. Пари на вятъра, но и общинарите доволни и асфалтиращите фирми също. Едни и същи улици се правеха всяка година. Този месец в квартала се асфалтират малки улички, които бяха станали непроходими, но по-важното е, че дойдоха, нарязаха и взе че заваля. Машините им стояха повече от седмица паркирани и едва когато изсъхна - асфалтираха и си тръгнаха. Ми то пък от нас си зависи кой ще решава как да се харчат парите ни. Като не искаме да избираме - няма и да се оплакваме.

ай малко разшифроване по твойте мисли.народът не е прост просто е много препатил и му е омръзнало от бунтарски истории.кво значи не рентабилно работещи заводи?те си бачкат точно по капацитет и план но уви,не и по тяхна сметка.начинът от преди 40г е защото ако е от сега то много хора да са история от тях.за дълговете на кремиковци и ти и аз го знаем от медиите така че....там си има кой да изчислява,нито моята нито твоята майка са шчетоводни кадри там за да знаем.за отровите над сф,и освен сф има други огнедишашти градове но това е друга тема.кво значи богати държави и ефективен труд?няма,богати щот виж историята на зад в годините и дори вековете,ам те само са плячкосвали.погледни в света колко са англо и германоговорящи и ще си отговориш що:Yoda:за бвп пак са новинарски истории и няма смисъл да спорим.думата КРЕДИТ е май чуждица а?аааа,за селското ни стопанство много се ядосах,ай стига ве колега,то дан са само родопите у нас,аааа,1на добруджа стига да храни цяло бг.А И ,в холандия също,ама също си бачкат на ръка в селското стопанство.пък за хамериканците.....епа те са хамериканци а ние булгари.и пак за сф пишеш,стиг,има и други населени места не е само там цивилизация.а за асвалта що се полага на пролет?ам то ако е на зима трябва в 1 камион който носи асвалт да има по 5-6 работника да го разбиват и още толкова да го подгряват после.а и не си ли виждал че като го полагат се мокри,що,щот 1на от съставките му е цимент.?А ЗА УЛИЧКИТЕ ПАК У СФ КОЙ ПО-ТОЧНО?В ШИРОКОТО СОФИЙСКО ПОЛЕ НАВЯРНО,УЛИЧКИ В НОВОБОГАТАШКИТЕ КВАРТАЛИ?ТА ТАМ УЛИЦИТЕ СЕ ОБРАЗУВАТ СЛЕД ИЗГРАЖДАНЕТО НА ЗГРАДИТЕ.има ли още че му истървах края..............................

nikolaaaay
01-05-2009, 17:45
няма смисъл да спорим.........
Е затова си много прав :cheers:

galinves71
01-05-2009, 18:01
Е затова си много прав :cheers:

е така тряа да протича всяка 1на тема,малко спор и после==========атака.

ФЕРАРИСТ
02-05-2009, 00:43
Баси колко разбираме от политика само......

BLUE1
02-05-2009, 13:57
"ай малко разшифроване по твойте мисли.народът не е прост просто е много препатил и му е омръзнало от бунтарски истории.кво значи не рентабилно работещи заводи?те си бачкат точно по капацитет и план но уви,не и по тяхна сметка.начинът от преди 40г е защото ако е от сега то много хора да са история от тях.за дълговете на кремиковци и ти и аз го знаем от медиите така че....там си има кой да изчислява,нито моята нито твоята майка са шчетоводни кадри там за да знаем.за отровите над сф,и освен сф има други огнедишашти градове но това е друга тема.кво значи богати държави и ефективен труд?няма,богати щот виж историята на зад в годините и дори вековете,ам те само са плячкосвали.погледни в света колко са англо и германоговорящи и ще си отговориш що:Yoda:за бвп пак са новинарски истории и няма смисъл да спорим.думата КРЕДИТ е май чуждица а?аааа,за селското ни стопанство много се ядосах,ай стига ве колега,то дан са само родопите у нас,аааа,1на добруджа стига да храни цяло бг.А И ,в холандия също,ама също си бачкат на ръка в селското стопанство.пък за хамериканците.....епа те са хамериканци а ние булгари.и пак за сф пишеш,стиг,има и други населени места не е само там цивилизация.а за асвалта що се полага на пролет?ам то ако е на зима трябва в 1 камион който носи асвалт да има по 5-6 работника да го разбиват и още толкова да го подгряват после.а и не си ли виждал че като го полагат се мокри,що,щот 1на от съставките му е цимент.?А ЗА УЛИЧКИТЕ ПАК У СФ КОЙ ПО-ТОЧНО?В ШИРОКОТО СОФИЙСКО ПОЛЕ НАВЯРНО,УЛИЧКИ В НОВОБОГАТАШКИТЕ КВАРТАЛИ?ТА ТАМ УЛИЦИТЕ СЕ ОБРАЗУВАТ СЛЕД ИЗГРАЖДАНЕТО НА ЗГРАДИТЕ.има ли още че му истървах края.............................." Хайде да по тълкуваме сега и твоите писания: Българския народ както каза един пич е малък, но за сметка на това е много прост. Било му омръзнало от "бунтарски истории", припомни ми поне една история за бунт от новата история, че не се сещам, а както всички знаем "no pain no gain". Виж за заводите си донякъде прав , че си работят по план, само че плановото стопанство се оказа не работещо и не способно да се конкурира с пазарното стопанство. За това на територията на България се построиха заводи които след разпадането на СИВ останаха без клиенти. "Кримиковци" е една от гигантските грешки на другарите, даже и те си го признават. Завод построен на плодородно поле, без собствени суровини за да работи, но за сметка на това на 300 километра от пристанище. През изминалите 20 години, че и преди държавата е наляла такова количество пари в този завод, че ако с половината от тях щяха да обезщетят всички работещи , че и децата им. Само че не, под претекст, че е антисоциална мярка закриването на този мастодонт на социалистическата икономика държавата налива още средства, които всъщност се източват от една шепа хора. За ефективността на труда виждам, че познанията ти обаче понакуцват, България има най-ниската производителност на труда в Европа и това е факт, а не имагинерно понятие. Развитите държави били колониални сили през вековете, донякъде си прав, но отново не съвсем- Швейцария, Финландия, Белгия, Швеция, Норвегия, Япония която е била тотално занулена след ІІ Световна война и т.н не се сещам също и за германо говорящи страни извън Европа или смяташ, че Германия дължи икономическото си развитие на робски експлоатираната Австрия- също една прекрасна и много развита в икономическо и социално отношение страна. Скандинавските държави са за пример за това как едни не особено богати страни в началото на миналия век в момента с най-висок стандарт на живот и най-добра социална система, но техните социалисти нямат нищо общо с нашите. Останалата част от поста ти е малко неразбираема, но за селското стопанство мога само да кажа, че навсякъде по-света в богатите държави то е дотирано. Селското стопанство не може само по себе си да изхрани населението на света тъй като населението се увеличава в геометрична прогресия, а добивите в математична. Изчисленията сочат, че ако населението на света се увеличава със сегашните темпове след 50 години ще е необходима още една Земя за да се изхранваме от продукцията на селското стопанство. За обобщение ще завърша , че положението в което се намира България е заради народа си. Нито сме работливи, нито сме природно интелигентни, но сме биволско търпеливи и завистливи и както каза колегата -прости. За съжаление тези ми думи ще се докажат на следващите избори.

galinves71
02-05-2009, 14:29
"ай малко разшифроване по твойте мисли.народът не е прост просто е много препатил и му е омръзнало от бунтарски истории.кво значи не рентабилно работещи заводи?те си бачкат точно по капацитет и план но уви,не и по тяхна сметка.начинът от преди 40г е защото ако е от сега то много хора да са история от тях.за дълговете на кремиковци и ти и аз го знаем от медиите така че....там си има кой да изчислява,нито моята нито твоята майка са шчетоводни кадри там за да знаем.за отровите над сф,и освен сф има други огнедишашти градове но това е друга тема.кво значи богати държави и ефективен труд?няма,богати щот виж историята на зад в годините и дори вековете,ам те само са плячкосвали.погледни в света колко са англо и германоговорящи и ще си отговориш що:Yoda:за бвп пак са новинарски истории и няма смисъл да спорим.думата КРЕДИТ е май чуждица а?аааа,за селското ни стопанство много се ядосах,ай стига ве колега,то дан са само родопите у нас,аааа,1на добруджа стига да храни цяло бг.А И ,в холандия също,ама също си бачкат на ръка в селското стопанство.пък за хамериканците.....епа те са хамериканци а ние булгари.и пак за сф пишеш,стиг,има и други населени места не е само там цивилизация.а за асвалта що се полага на пролет?ам то ако е на зима трябва в 1 камион който носи асвалт да има по 5-6 работника да го разбиват и още толкова да го подгряват после.а и не си ли виждал че като го полагат се мокри,що,щот 1на от съставките му е цимент.?А ЗА УЛИЧКИТЕ ПАК У СФ КОЙ ПО-ТОЧНО?В ШИРОКОТО СОФИЙСКО ПОЛЕ НАВЯРНО,УЛИЧКИ В НОВОБОГАТАШКИТЕ КВАРТАЛИ?ТА ТАМ УЛИЦИТЕ СЕ ОБРАЗУВАТ СЛЕД ИЗГРАЖДАНЕТО НА ЗГРАДИТЕ.има ли още че му истървах края.............................." Хайде да по тълкуваме сега и твоите писания: Българския народ както каза един пич е малък, но за сметка на това е много прост. Било му омръзнало от "бунтарски истории", припомни ми поне една история за бунт от новата история, че не се сещам, а както всички знаем "no pain no gain". Виж за заводите си донякъде прав , че си работят по план, само че плановото стопанство се оказа не работещо и не способно да се конкурира с пазарното стопанство. За това на територията на България се построиха заводи които след разпадането на СИВ останаха без клиенти. "Кримиковци" е една от гигантските грешки на другарите, даже и те си го признават. Завод построен на плодородно поле, без собствени суровини за да работи, но за сметка на това на 300 километра от пристанище. През изминалите 20 години, че и преди държавата е наляла такова количество пари в този завод, че ако с половината от тях щяха да обезщетят всички работещи , че и децата им. Само че не, под претекст, че е антисоциална мярка закриването на този мастодонт на социалистическата икономика държавата налива още средства, които всъщност се източват от една шепа хора. За ефективността на труда виждам, че познанията ти обаче понакуцват, България има най-ниската производителност на труда в Европа и това е факт, а не имагинерно понятие. Развитите държави били колониални сили през вековете, донякъде си прав, но отново не съвсем- Швейцария, Финландия, Белгия, Швеция, Норвегия, Япония която е била тотално занулена след ІІ Световна война и т.н не се сещам също и за германо говорящи страни извън Европа или смяташ, че Германия дължи икономическото си развитие на робски експлоатираната Австрия- също една прекрасна и много развита в икономическо и социално отношение страна. Скандинавските държави са за пример за това как едни не особено богати страни в началото на миналия век в момента с най-висок стандарт на живот и най-добра социална система, но техните социалисти нямат нищо общо с нашите. Останалата част от поста ти е малко неразбираема, но за селското стопанство мога само да кажа, че навсякъде по-света в богатите държави то е дотирано. Селското стопанство не може само по себе си да изхрани населението на света тъй като населението се увеличава в геометрична прогресия, а добивите в математична. Изчисленията сочат, че ако населението на света се увеличава със сегашните темпове след 50 години ще е необходима още една Земя за да се изхранваме от продукцията на селското стопанство. За обобщение ще завърша , че положението в което се намира България е заради народа си. Нито сме работливи, нито сме природно интелигентни, но сме биволско търпеливи и завистливи и както каза колегата -прости. За съжаление тези ми думи ще се докажат на следващите избори.

за признаване на грешки не съм чувал,колкото и правдоподобна да звучи фразата-признат грях не е грях.заговорил си за производителност на труда или по-точно за ниска.ти дан си работодател или началник?е 1вото със сигурност не си щот караш алфа.за извън европа говорящи на дойч...........я виж на картата хитлер до каде е стигнал и ще си върнеш мислите обратно.ай,що ли спорим за нещо което ти го възприемаш по 1 начин а аз го разбирам по друг и е факт.1но не мога да разбера у мнозина хора у нас.има хора които харесват дадена партия и управление от самата не и го потвърждават,но не мога да разбера другите май и ти си от тях,де само хулят но нищо конкретно за това което хвалят.нима в тяхните идеи се ражда безкомандно население изпълнено с тотално мародеро-рецидив управление или изобщо родовообщинен строй в нова фаза по-модерен и по-съвременен но толкова еднозначен като предишния.

BLUE1
02-05-2009, 15:06
Приятелю, с удоволствие бих се впуснал в едно спорче с теб по тази тема, но повярвай ми начина ти на изразяване, а и на писане са просто кошмарни. Ако се изразиш разбираемо с удоволствие ще ти отговоря, надявам се не си от обидчивите.

fade
02-05-2009, 16:13
Приятелю, с удоволствие бих се впуснал в едно спорче с теб по тази тема, но повярвай ми начина ти на изразяване, а и на писане са просто кошмарни. Ако се изразиш разбираемо с удоволствие ще ти отговоря, надявам се не си от обидчивите.

"Приятелю" с великолепен "начин на изразяване и на писане"... понеже реших, че имам някакви пропуски в знанията си по математика, реших все пак да ги попълня като питам Google какво е "математична прогресия". Понеже не намерих отговор... ако може да ме просветлите някак си какво всъщност е математична прогресия... или съм прекалено ниско за интелектуалното Ви ниво и не заслужавам вниманието Ви?
Надявам се и Вие да не сте от обидчивите! :coolio:

BillyBoy`
02-05-2009, 16:47
Пичове,колеги, хич ама хич не ми харесва как мислите. Да оставим на страна това,че членувам в ГЕРБ-90% от вас разправят само ,че тия не стават,ония не стават,тия са еди какви си ония също.Същите ти 90 % от вас няма да излязат да гласуват и точно те се оплакват после и кършат ръце "Ми тоо няма работа...Ми то държавата така иначее"Така е щото когато си бездарен и мързелив се ти е виновен някой.НЕ агитирам.Казвам само да гласувате по съвест,защото мили мои колеги така ще духнем таратора ако в тая криза дойде калпаво правителство,че това сега ще ви се стори като пионерски лагер.Осъзнаите се ей.:paddle:
П.С Лозунгът над една мина преди 30 год бил: "Всеки комунист-под земята!" Това си е факт,аз само го посттнах,нищо лошо не им мисля на хората:notify:ами лидера на партията във която членуваш какъв е?маи и тои е от бившите само че пребоядисан аз ще гласувам ама не за Боико а и ще продължаваме да си духаме супата още 20 години докато цялото съдържание на парламентарната зала не се смени със ново което да има свежи идеи за развите на държавата и същото се сведе до максимум 50 човека

galinves71
02-05-2009, 17:00
Приятелю, с удоволствие бих се впуснал в едно спорче с теб по тази тема, но повярвай ми начина ти на изразяване, а и на писане са просто кошмарни. Ако се изразиш разбираемо с удоволствие ще ти отговоря, надявам се не си от обидчивите.

точно вече няколко пъти се замислям в/у писането ми и съответно начина ми на изразяване:screwy:що ве,кво толкова не ме разбираш?а и не съм обидчив,по-точно съм обичлив.а и в спора се раждат много истини,стига да имаш сили да ги разбереш.все пак покажи ми нещо което съм го писал на неразбираем,селски език.я,я,ама към кого все пак става въпрос,щот и друг колега май те е апострофирал?

BLUE1
02-05-2009, 18:08
fade моят google търси по-добре http://www.math10.com/bg/algebra/arithmetic-progression.html аритметиката е част от математиката и затова е по-правилно да се каже -аритметична прогресия за което поднасям извиненията си.

Galinves71
"Защо е добре да сме грамотни?
Вярно, че всички бързаме твърде много, че да четем втори път и не сколасваме да сменим клавиатурата, но това не трябва да бъде правилото, а по-скоро изключението. И тъй като за да научиш едно нещо, на първо място ти трябва мотивация, ето няколко идеи за надъхване:
- и преди, и сега добрата писмена култура е белег за добро образование и дори интелигентност
- често липсата на добра грамотност може да нанесе удари на вашата репутация като добри професионалисти в друга област
- грешките в правописа могат да спънат професионалното ви развитие.

- бъркането на пълен член може да е аргумент за поставяне на оценка с една единица по-малко на дипломната ви работа за завършване на висше образование (виждал съм с очите си)
- ако не внимаваме как пишем (а и как говорим), можем да причиним някои смешни ситуации, които обикновено са за наша сметка..."
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D 1%81%D1%82

fade
02-05-2009, 19:21
fade моят google търси по-добре http://www.math10.com/bg/algebra/arithmetic-progression.html аритметиката е част от математиката и затова е по-правилно да се каже -аритметична прогресия за което поднасям извиненията си. ...

Колега BLUE1 извинението Ви не се приема! Дори от него прозира арогантността Ви... Знам много добре какво е аритметиката и сарказмът ми беше насочен към нещо друго! Ако сте толкова интелигентен колкото си мислите... би трябвало да сте разбрали подтекста! Лошото е, че постът Ви не показва, че сте го разбрали или може би освен арогантен сте и... горделив?
Лично аз не толерирам такова отношение към когото и да било, затова и реагирам по този малко... наивен начин, като разбира се рискувам да си навлека предупреждение!:jumping:

BLUE1
02-05-2009, 20:44
fade (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=4413) спор се води с аргументи, ти поставяш етикети. Не си ми интересен.

galinves71
02-05-2009, 20:58
драчкате се безмислено.я си викнете у чата в съответната тема по 1на наздравица и готово.явно всички искат промяна в българския живот но,не зная дали и този път ще е за хубаво ако има такава.

nikolaaaay
02-05-2009, 21:14
Колега BLUE1 извинението Ви не се приема! Дори от него прозира арогантността Ви... Знам много добре какво е аритметиката и сарказмът ми беше насочен към нещо друго! Ако сте толкова интелигентен колкото си мислите... би трябвало да сте разбрали подтекста! Лошото е, че постът Ви не показва, че сте го разбрали или може би освен арогантен сте и... горделив?
Лично аз не толерирам такова отношение към когото и да било, затова и реагирам по този малко... наивен начин, като разбира се рискувам да си навлека предупреждение!:jumping:
Виж сега, няма смисъл да се заяждаме и да си доказваме кой е по-голям юнак, щото и тази тема ще се изроди, както повечето във форума. Постът на колегата galinves71 е трудно разбираем, това е факт. Нека се опитаме да спорим само по темата, за да стигнем до някаква "истина".
Абсурдно е да се твърди, че Германия дължи богатството си на завладените през Втората световна страни. През 1945г. немската икономика е била срината до такава степен, че хората са вадели червеи изпод паветата, за да оцелеят. Заводите са били тотално унищожени, 20 млн. от работоспособното население са загинали. Въобще, тръгнали са от нулата и даже под нулата. Япония - същата работа. Нашето положение през 1989г. няма нищо общо. Нашият проблем е, както казах и по-горе, че народът ни е прост и неинформиран. Гледам сега рекламите на БСП по ТВ, където някакви баби изкуфели обявяват колко са доволни от Станишев. Пенсиите им били 120 лева, а при Костов - 60. Ами Костов какво завари 1997г. след управлението на БКП?! Хиперинфлация, долара = 3 000лв., мутри и рекет на всеки малък бизнес. Големите заводи - държавни и източвани от групировки, като Мултигруп, никакви външни инвестиции. Колко да са пенсиите?! А и оттогава минаха 12 години, тя само инфлацията за тоя период е толкова бе, смех. Освен това били вдигнали минималната заплата с некви драстични проценти. Хахах, ми то и първолаците знаят, че минималната заплата се използва само за счетоводни и статистически цели, бе. Кой работи за 200 лева или колкото е там МЗ?! Средната заплата си е пак мизерна и така ще е, щото сме прост народ.
Милен Велчев, като министър на финансите го бяха снимали да играе карти на яхтата на най-големия контрабандист в Монако, издирван в момента. И кво - на миналите избори царят пак влезе в парламента. Тук във форума чета колко бил велик.
Втори пример за политически чадър (http://www.vestnikataka.com/?module=displaystory&story_id=12962&edition_id=186&format=html). Тук просто нямам думи. Човекът си загражда 70 кв.км. и не пуска в тях никой, дори органите на властта. Обикаля България с охрана с бронежилетки и автомати и държавата уж не може да го спре. И кво... БКП е втора полит. сила. Ми, нормално е да сме бедни.

П.С. И Жан твърдеше, че държавата не може толкова лесно да се справи с мутрите, пък Костов ги смачка за няколко месеца. Ама нали като ни мързи да мислим е по-лесно да кажем, че всичките са маскари...

fade
02-05-2009, 21:35
fade (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=4413) спор се води с аргументи, ти поставяш етикети. Не си ми интересен.
Колега, смятам че ако правите на някого забележка за точност в изказванията все пак първо вашите трябва да са безупречни. Ако погледнете по назад в темата ще видите, че имам своята позиция а и съм изказал мнението си относно някой неточности в постовете на колегата galinvest71... но обиди... етикети... едва ли. Интересно защо точно пък на Вас ви сложих етикет? Всъщност няма значение, защото мисля, че и аз не изпитвам особен интерес към "скромната" Ви персона.


Виж сега, няма смисъл да се заяждаме и да си доказваме кой е по-голям юнак, щото и тази тема ще се изроди, както повечето във форума. Постът на колегата galinves71 е трудно разбираем, това е факт. Нека се опитаме да спорим само по темата, за да стигнем до някаква "истина".
...
Вижте по горе... по скоро ме притесняват други неща и съм радетел за същото като вас!
Нека дискутираме без да се обиждаме... нали!

galinves71
02-05-2009, 21:44
Виж сега, няма смисъл да се заяждаме и да си доказваме кой е по-голям юнак, щото и тази тема ще се изроди, както повечето във форума. Постът на колегата galinves71 е трудно разбираем, това е факт. Нека се опитаме да спорим само по темата, за да стигнем до някаква "истина".
Абсурдно е да се твърди, че Германия дължи богатството си на завладените през Втората световна страни. През 1945г. немската икономика е била срината до такава степен, че хората са вадели червеи изпод паветата, за да оцелеят. Заводите са били тотално унищожени, 20 млн. от работоспособното население са загинали. Въобще, тръгнали са от нулата и даже под нулата. Япония - същата работа. Нашето положение през 1989г. няма нищо общо. Нашият проблем е, както казах и по-горе, че народът ни е прост и неинформиран. Гледам сега рекламите на БСП по ТВ, където някакви баби изкуфели обявяват колко са доволни от Станишев. Пенсиите им били 120 лева, а при Костов - 60. Ами Костов какво завари 1997г. след управлението на БКП?! Хиперинфлация, долара = 3 000лв., мутри и рекет на всеки малък бизнес. Големите заводи - държавни и източвани от групировки, като Мултигруп, никакви външни инвестиции. Колко да са пенсиите?! А и оттогава минаха 12 години, тя само инфлацията за тоя период е толкова бе, смех. Освен това били вдигнали минималната заплата с некви драстични проценти. Хахах, ми то и първолаците знаят, че минималната заплата се използва само за счетоводни и статистически цели, бе. Кой работи за 200 лева или колкото е там МЗ?! Средната заплата си е пак мизерна и така ще е, щото сме прост народ.
Милен Велчев, като министър на финансите го бяха снимали да играе карти на яхтата на най-големия контрабандист в Монако, издирван в момента. И кво - на миналите избори царят пак влезе в парламента. Тук във форума чета колко бил велик.
Втори пример за политически чадър (http://www.vestnikataka.com/?module=displaystory&story_id=12962&edition_id=186&format=html). Тук просто нямам думи. Човекът си загражда 70 кв.км. и не пуска в тях никой, дори органите на властта. Обикаля България с охрана с бронежилетки и автомати и държавата уж не може да го спре. И кво... БКП е втора полит. сила. Ми, нормално е да сме бедни.

П.С. И Жан твърдеше, че държавата не може толкова лесно да се справи с мутрите, пък Костов ги смачка за няколко месеца. Ама нали като ни мързи да мислим е по-лесно да кажем, че всичките са маскари...
що бе браточка,що ще е трудно разбираем?трудно смислен или трудно написан?мисля че сме разумни люде и не ни е нужно голямо перефразиране за да разберем сложността на материята живот.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=473089#post473089

nikolaaaay
11-05-2009, 22:00
http://www.boykostov.org/boykostov/ Ей тия са некви мазохисти. Направили си сайт, за да могат хората хубаво да ги насерат в него. Дали се кефят, като четат коментарите?!?! Не го разбирам, ма аз логиката на комунистите никога не съм успявал да я схвана.

P.S. На 14 април т.г. в централата на БСП на ул. "Позитано" 20, беше подписан Договор за "Коалиция за България" за участие в изборите за членове на Европейски парламент. Договорът подписаха председателят на БСП Сергей Станишев и председателите на останалите партии - Георги Анастасов за партия Български социалдемократи, Александър Радославов за партия Движение за социален хуманизъм, Спас Панчев за ЗС "Александър Стамболийски", Тома Томов за партия „Рома", Александър Паунов за Комунистическа партия за България и Минчо Минчев - председател на патриотичната партия „Нова зора".

търтей
11-05-2009, 23:08
Това е щото ти си успял да стигнеш до сайта. Аз прабвах да го отвора първия път като се появиха посдобни безумни неща в нета ама даваше достъп до сги-бин - сигурно е трябвало да го хакна
хихи

Ама партията майка просто пробва всякакви начини да си осигури победата
Нищо чудно нито пък ново

При нормална избирателна активност подобни кампании нямат ефект, да не споменавам и че при 70-80% гласували дсп няма шанс да е в парламента

koolio
11-05-2009, 23:56
Е кво бе, криза е, всички търговци обявяват големи промоции - избираш Станишев, получаваш в комплект Доган, избираш бойко - той пък върви с Костов.:joly:

fade
12-05-2009, 00:27
...
При нормална избирателна активност подобни кампании нямат ефект, да не споменавам и че при 70-80% гласували дсп няма шанс да е в парламента

70-80% ... Мечтииии...! :choice:

SandoOne
12-05-2009, 00:34
По темата бих гласувал за герб ма няма да гласувам сигорно на изборите не им вярвам секи случай съм против тройната коалиция заради комунягите има бедни и богати средна класа няма .....

VLADius
15-05-2009, 00:08
Лошото е, че няма свестни за които да гласуваш. Още по-лошото е, че ако не гласуваш - на ДПС (скъсените отпред и зашити отзад) и на ЕвроЦиганетата и тем подобни им дигаме % без да се усетим. Затва АТАКА, АТАКА - майката си трака.

old alfist
15-05-2009, 00:22
Лошото е, че няма свестни за които да гласуваш. Още по-лошото е, че ако не гласуваш - на ДПС (скъсените отпред и зашити отзад) и на ЕвроЦиганетата и тем подобни им дигаме % без да се усетим. Затва АТАКА, АТАКА - майката си трака.

Направо мама си джаса.

SFINKS
15-05-2009, 14:19
:busted_cop:

ludmilcar
15-05-2009, 14:23
По добре охраната на Тато :indian:, отколкото отрочето му БСП с неговите издънки ДПС и НДСВ. :roll2:

georgyg
15-05-2009, 14:31
По добре охраната на Тато :indian:, отколкото отрочето му БСП с неговите издънки ДПС и НДСВ. :roll2:

Всики си има мнение, но важното е да го изрази на точното място по точното време, другите писаници по форума биха обедили само идиот да гласува за определена политическа партия.

ludmilcar
15-05-2009, 15:25
Всики си има мнение, но важното е да го изрази на точното място по точното време, другите писаници по форума биха обедили само идиот да гласува за определена политическа партия.

Точно така е :th_up:, сега му е времето да гласуваме, че братята роми и автобусите с турци чакат с нетърпение...:biggringift:

galinves71
15-05-2009, 15:40
аз,върл и заклет потомък на фронтоваци и Истински, бивши комунисти ми е много трудно да реша за кого да глаДувам.със сигурност от това което беше до сега след отновощно спечелване на бсп няма да е по-добре,видяхме всички.мислех да изменя на себеси и да гласувам за бойко но след тези костовизми и той ми влезна у кюпа.а атака колкото и истински да звучи волен,няма шансове.искам този който дойде на власт да одържави частния бизнес и отново стане всичко на народа но уви.

BillyBoy`
15-05-2009, 17:52
По добре охраната на Тато :indian:, отколкото отрочето му БСП с неговите издънки ДПС и НДСВ. :roll2:също да не забравяме Иван Костов и неговите производни:indian:

търтей
15-05-2009, 18:01
Колеги, много Ви моля, малко по-сериозни дискусии да се провеждат тук. Разговор тип "язе и биритшедъ у кръчмата", моля да оставите за другаде.
Благодаря.

VLADius
16-05-2009, 11:37
аз,върл и заклет потомък на фронтоваци и Истински, бивши комунисти ми е много трудно да реша за кого да глаДувам.със сигурност от това което беше до сега след отновощно спечелване на бсп няма да е по-добре,видяхме всички.мислех да изменя на себеси и да гласувам за бойко но след тези костовизми и той ми влезна у кюпа.а атака колкото и истински да звучи волен,няма шансове.искам този който дойде на власт да одържави частния бизнес и отново стане всичко на народа но уви.

И аз съм потомък на фронтоваци и истински бивши комунисти, но те немат нищо общо с криминалните, които днес се пишат за БСП. Ееееей нема читаво вече. А виж за одържавяването на частния бизнес - нема да стане. Но виж - глупавата държава (силно казано) ако си прибере откраднатото (колкото и малко да може да се направи) и на открадналите го в добри държавни пансиони - това ще е нещото, което ще може да възроди истинските ценности.

koolio
16-05-2009, 12:19
И аз съм потомък на фронтоваци и истински бивши комунисти, но те немат нищо общо с криминалните, които днес се пишат за БСП. Ееееей нема читаво вече. А виж за одържавяването на частния бизнес - нема да стане. Но виж - глупавата държава (силно казано) ако си прибере откраднатото (колкото и малко да може да се направи) и на открадналите го в добри държавни пансиони - това ще е нещото, което ще може да възроди истинските ценности.
Колеги, вие поне има за кого да гласувате - имаше един Владимир Спасов, генерален секретар на БКП. Скоро не се е появявал де, дано е жив и здрав човекът. Убежденията ви се припокриват, така че - гласувайте.

galinves71
16-05-2009, 18:11
И аз съм потомък на фронтоваци и истински бивши комунисти, но те немат нищо общо с криминалните, които днес се пишат за БСП. Ееееей нема читаво вече. А виж за одържавяването на частния бизнес - нема да стане. Но виж - глупавата държава (силно казано) ако си прибере откраднатото (колкото и малко да може да се направи) и на открадналите го в добри държавни пансиони - това ще е нещото, което ще може да възроди истинските ценности.

ха така братле,ха така.то и да стане държавно със сигурност няма да е като преди щот са минали 20г но......абе дай да вземем 1на куба или 1 китай,социализъм с частен бизнес и супер гот си живучкат.как беше преди сърбия и унгария,соц и бизнес.

Old Fox
16-05-2009, 18:15
Олеее майко. Наистина ли си вярваш че в Куба или Китай се живее добре?

galinves71
16-05-2009, 20:56
Олеее майко. Наистина ли си вярваш че в Куба или Китай се живее добре?

м да.

Old Fox
16-05-2009, 21:55
Съжалявам обаче ще те сваля от облака. Пекин не е Китай. Цели провинции мизерстват.
А за Куба думи нямам.

StarChild
16-05-2009, 22:04
Дайте да турнеме Владо Кузов на власт:crazy:

VLADius
17-05-2009, 00:29
Дайте да турнеме Владо Кузов на власт:crazy:

И Майкъл Джексън за министър на образованието.:lol:

VLADius
17-05-2009, 00:39
Съжалявам обаче ще те сваля от облака. Пекин не е Китай. Цели провинции мизерстват.
А за Куба думи нямам.

Прав си стара лисицо. Куба само по филмите е палми, плажове, ром, пури и знойни кубинки. Или то е така, ма не за кубинците.

А виж Китай сигур е и по-зле. Там май са като СССР през 20-30 години на миналия век. Имаш си всичко - работа 12-16 часа на ден, креват на вишка в работническо общежитие, цял чифт стари военни дрехи, протрит кожен каскет (бонус от партията-закрилница), здрав десен гумен ботуш, ЦЯЛА купичка диетичен варен ориз на ден, право да мълчиш, право и да не казваш нищо, право да имаш само едно дете (поне до скоро беше така) и то ако ти върже некоя полуграмотна комсомолка - бе сичко си имаш. Цялото земно щастие си имаш.

А виж най-добре са братята в Корея. За тех даже не ми се пише.

koolio
17-05-2009, 10:36
Прав си стара лисицо. Куба само по филмите е палми, плажове, ром, пури и знойни кубинки. Или то е така, ма не за кубинците.

А виж Китай сигур е и по-зле. Там май са като СССР през 20-30 години на миналия век. Имаш си всичко - работа 12-16 часа на ден, креват на вишка в работническо общежитие, цял чифт стари военни дрехи, протрит кожен каскет (бонус от партията-закрилница), здрав десен гумен ботуш, ЦЯЛА купичка диетичен варен ориз на ден, право да мълчиш, право и да не казваш нищо, право да имаш само едно дете (поне до скоро беше така) и то ако ти върже некоя полуграмотна комсомолка - бе сичко си имаш. Цялото земно щастие си имаш.

А виж най-добре са братята в Корея. За тех даже не ми се пише.
Колега, при всичкото това ти иксше национализация?:gruebel:

galinves71
17-05-2009, 22:16
Съжалявам обаче ще те сваля от облака. Пекин не е Китай. Цели провинции мизерстват.
А за Куба думи нямам.
не е въпросът колко вземаш а колко струват.в българия с 10лв можеш да си купиш 1 китайско пили сурово,2 глави китайски чесън и 1на бира 2л но ще доплащаш.в китай 5 пилета,стек бира в кутийки и ще ти останат пари за другия ден.:bounce8:ай че замътихме темата.

търтей
17-05-2009, 22:59
Колеги, пак да Ви подканя, стегнете се! Особено някои.

old alfist
17-05-2009, 23:08
Колеги, пак да Ви подканя, стегнете се! Особено някои.

Аз съм по темата :
Веднъж случайно бях с гръб към телевизора и говореше Бат Рамбо - страшно много прилича по маниер на говорене на Бай Тошо, направо се изумих.
След това го направих няколко пъти - същата работа. Направо се чудя дали не си внушавам.
Ако някой по-възрастен се сети, моля да го направи този експеримент и да каже - може и да се заблуждавам.

koolio
18-05-2009, 09:37
Аз съм по темата :
Веднъж случайно бях с гръб към телевизора и говореше Бат Рамбо - страшно много прилича по маниер на говорене на Бай Тошо, направо се изумих.
След това го направих няколко пъти - същата работа. Направо се чудя дали не си внушавам.
Ако някой по-възрастен се сети, моля да го направи този експеримент и да каже - може и да се заблуждавам.

Човекът докато го е пазел не си е губил времето - слушал е, може и да си е записвал.

В тази връзка - имаше едни кадри с Бай Тошо от 10-ти ноември 1989 и с Бай Мангау след изборите през 2001. Текстът беше - открийте 5-те разлики (10 се съмнявам да е имало.):tv:

Old Fox
18-05-2009, 10:02
не е въпросът колко вземаш а колко струват.в българия с 10лв можеш да си купиш 1 китайско пили сурово,2 глави китайски чесън и 1на бира 2л но ще доплащаш.в китай 5 пилета,стек бира в кутийки и ще ти останат пари за другия ден.:bounce8:ай че замътихме темата.

Tи четеш ли какво пиша? Хората живеят в мизерия, недохранени и преработени. Пиле виждат само по китайската нова година, а за бира може и да не са чували. И се опитай поне България да пишеш с главна буква.

@Търтей извинявай, не се сдържах.

Orm
18-05-2009, 22:05
Един въпрос ... не ви ли омръзна всеки път да гласувате за едни и същи хора?

Old Fox
18-05-2009, 22:37
По темата единственото което виждам като вариант за себе си е да пусна невалидна бюлетина на изборите. А единствената разлика м/у ГЕРБ и БСП е, че сега вършат простотии, а след изборите когато ГЕРБ победи пак ще се вършат простотии, но тогава ББ ще ви обяснява колко много е направил и съвсем по мутренски ще заплашва да не му разправяте, че не може да ръководи.

Самата мисъл, че има хора, които все още милеят за социализъм ме ужасява. Социално ориентирана икономика и социализъм са много далечни неща.

ФЕРАРИСТ
18-05-2009, 22:45
По темата единственото което виждам като вариант за себе си е да пусна невалидна бюлетина на изборите.
Поправи ме ако греша, но се сещам че ти беше радетел на идеята и твърдението че всеки трябва да ходи да гласува?????

търтей
18-05-2009, 22:47
Поправи ме ако греша, но се сещам че ти беше радетел на идеята и твърдението че всеки трябва да ходи да гласува?????

Пускането на невалидна бюлетина също е гласуване.

galinves71
18-05-2009, 22:47
Поправи ме ако греша, но се сещам че ти беше радетел на идеята и твърдението че всеки трябва да ходи да гласува?????
а то радетели много ама минава време и се забравят.

old alfist
18-05-2009, 22:49
Пускането на невалидна бюлетина също е гласуване.
Да не забравяме, че негласуването също е гласуване.

Old Fox
18-05-2009, 22:49
Пускането на невалидна бюлетина също е гласуване.

Именно @Ферарист, аз ще гласувам. Пускането на невалидна бюлетина е гласуване;-)

търтей
18-05-2009, 22:50
Да не забравяме, че негласуването също е гласуване.

Е не баш, негласувалите не се броят

ФЕРАРИСТ
18-05-2009, 22:58
Пускането на невалидна бюлетина също е гласуване.
На теория е така, но на практика е отбиване на номера, загуба на време, самозаблуждение че си направил нещо, въпреки че не си направил нищо......се едно да имаш право на един резервоар безплатен бензин в Шела, да идеш там да видиш че имат само 91, газьол и керосин, да знаеш че динамиката и прочее отиват на кино, да заредиш от яд 60 литра, и да си оставиш колата 2 дена на обороти пред вас си за да изфиряса кофти решението.......мое мнение, секи си има право на различно......

old alfist
18-05-2009, 23:00
Е не баш, негласувалите не се броят
Рано или късно някой ще отчита и анализира бройките на негласувалите. Колкото по-рано го осъзнаем толкова по-добре.

търтей
18-05-2009, 23:07
В България се ползва системата на Виктор Д`Онт.
Една симулацийка
http://icon.cat/util/elections

ФЕРАРИСТ
18-05-2009, 23:22
Баси аз като се замисля стигам до извода че ако ида да гласувам, все едно да избера кой да краде от народа - и на теория, и на практика гласувам за това кой да извършва безнаказано престъпления.....че и да ми твори закони който аз да спазвам.....

Old Fox
18-05-2009, 23:28
На теория е така, но на практика е отбиване на номера, загуба на време, самозаблуждение че си направил нещо, въпреки че не си направил нищо......се едно да имаш право на един резервоар безплатен бензин в Шела, да идеш там да видиш че имат само 91, газьол и керосин, да знаеш че динамиката и прочее отиват на кино, да заредиш от яд 60 литра, и да си оставиш колата 2 дена на обороти пред вас си за да изфиряса кофти решението.......мое мнение, секи си има право на различно......

Цветист, но неверен пример.
Аз ще гласувам. Ще бъде отразено, че Олд Фокс е упражнил правото си на вот. Моят глас ще увеличи абсолютния брой на гласувалите, но поради това че е невалиден ще намали спечелените проценти на сичките онея тумбаци.
Да благодарим на търтея за калкулаторчето BTW.

old alfist
18-05-2009, 23:31
В България се ползва системата на Виктор Д`Онт.
Една симулацийка
http://icon.cat/util/elections

Тази система е ясна, но тя е актуална ако мислим в краткосрочен план. Ако наистина мислим стратегически трябва да направим това, което споменавам. Разберете, че се изкривява истинския вот и резултатите се използват за комерсиални цели - т.е. заинтересованите казват : "Такива ли са резултатите - това е. Вот народен - вот божи". И нещата се представят, че са много велики и целия народ е гласувал за тях, щото са "голяма работа", макар, че много добре знаят каква е истината.

търтей
18-05-2009, 23:47
Тази система е ясна, но тя е актуална ако мислим в краткосрочен план. Ако наистина мислим стратегически трябва да направим това, което споменавам. Разберете, че се изкривява истинския вот и резултатите се използват за комерсиални цели - т.е. заинтересованите казват : "Такива ли са резултатите - това е. Вот народен - вот божи". И нещата се представят, че са много велики и целия народ е гласувал за тях, щото са "голяма работа", макар, че много добре знаят каква е истината.


Добре де, какъв е проблемът да идеш да пуснеш един вот?
Не отнема много време.

ФЕРАРИСТ
18-05-2009, 23:58
Добре де, какъв е проблемът да идеш да пуснеш един вот?
Не отнема много време.
Абсолютно - не отнема, въпреки че аз много си ценя свободното време - въпроса не е че не отнема много време, а че е загуба на време.....

Моят глас ще увеличи абсолютния брой на гласувалите, но поради това че е невалиден ще намали спечелените проценти на сичките онея тумбаци.

Нищо подобно, нищо няма да намали, ако ще и 1 милион да гласуват като тебе.....достатъчно е 300 човека на теория да пуснат бюлетина с нечие име и 240 кърлежа са готови да смучат......ич няма да им дреме че 1 милион са си спестили труда......

old alfist
19-05-2009, 00:10
Добре де, какъв е проблемът да идеш да пуснеш един вот?
Не отнема много време.
Проблема е че някога, трябва да им "пука" от това че са избрани от 1/3 от България. Колкото и да се правят на "луди", все някой ще им каже, защото както каза в една друга тема един наш млад и начетен колега "Реформите в България стават въпреки политиците"

Old Fox
19-05-2009, 10:19
Ферарист не четеш, колега.
1 000 000 като мене и 300 реално гласували. Никой няма да събере достатъчно проценти за да влезе, следва балотаж и пак същата работа. Това е едно добро начало.

morfius
19-05-2009, 10:48
Милион пъти по-добре е невалидна бюлетина от колкото мишкуване вкъщи и после кръчмарски патриотизъм.
Стига се крили, в изборните секции хора не ядат... като не намирате най-малкото зло сред политиците, теглите един Х на цялата бюлетина и им показвате какво мислите за тях, иначе показвате, че не ви интересува в какво положение ви натикват.

VLADius
19-05-2009, 22:34
И аз съм потомък на фронтоваци и истински бивши комунисти, но те немат нищо общо с криминалните, които днес се пишат за БСП. Ееееей нема читаво вече. А виж за одържавяването на частния бизнес - нема да стане. Но виж - глупавата държава (силно казано) ако си прибере откраднатото (колкото и малко да може да се направи) и на открадналите го в добри държавни пансиони - това ще е нещото, което ще може да възроди истинските ценности.


Колега, при всичкото това ти иксше национализация?:gruebel:

koolio чети брат - тва не е национализация. Това е нещо съвсем в реда на нещата. Само дето за съжаление на целио народ нема да стане.

156
20-05-2009, 17:12
Ферарист не четеш, колега.
1 000 000 като мене и 300 реално гласували. Никой няма да събере достатъчно проценти за да влезе, следва балотаж и пак същата работа. Това е едно добро начало.

То туй го разбрахме, ама дали е така наистина? Някой ако даде цитат от закона как се изчисляват процентите например ще е добре :)

warbah
20-05-2009, 17:29
БСП и сие очаква точно това хората да не гласуват това трябва да го разберете.Те както и ДПС си имат твърд електорат и точно този твърд електорат определя кой ще управлява в последващите години,моето мнение е че негласувайки тези хора са доволни от положението в което (са,сме) и като битие и като държава.После що се оплакваме ами това е (Доган forever) каква Европа кви 5 лева.

156
20-05-2009, 17:57
Точно така е, но ми е чудно защо хора като old fox и търтея пишат такива работи за недействителните бюлетини ... Просто файдата е нулева - недействителните бюлетини, не се вземат предвид в изчисленията.

Old Fox
20-05-2009, 20:45
Няма как да го напиша по - разбираемо. Ако всички гласуват с невалидни бюлетини, процентно гласовете на твърдия електорат ще намалеят.

BLUE1
20-05-2009, 22:51
Не се заблуждавайте. Процентът на недействителните бюлетини не е част от общият сбор проценти за различните партии. Просто казано, ако от 100 бюлетини само 3 са действителни и например: 2 са за БСП а 1 е за ГЕРБ, то БСП ще спечели с 66.6%.

ФЕРАРИСТ
20-05-2009, 23:00
Добре де ора, вии найстина ли си мислите че между ДПС и БСП от една страна, и от друга Царя, Боби, СДС със сичките му там разклонения и ДСБ и прочее мръхльовци има някаква съществена разлика - независимо дали на власт ще са едните, другите, или който и да е......ма абсолютно никаква разлика няма - МА АБСОЛЮТНО НИКАКВА РАЗЛИКА НЯМА, повторих го два пъти за да го запомните.....единствената разлика е че медийното пространство нася изкуствена омраза първо към ДПС, после към турци, етноси, макар че може и да не беше в тая последователност......Доган имал обръч от фирми - мноо важно - Костов преди това да не би да нямаше, тоя преди него да не би да е бил на сухо - да не би бат бойко след като спечели да няма да има - ще имат - и ква е разликата......разликата е във вътрешното удволетворение на човек че бил направил нещо - като не направил нищо......
Навсякъде политиците крадът - при нас разликата е че наште освен че крадът, не ни дават да си вадим хляба на спокойствие, да не говорим че всячески се опитват да ни пречат със хилядите бюрократцити, никому ненужни и неприложими закони, и още неща дето не си заслужава хабенето на клавиатура....

old alfist
20-05-2009, 23:09
Няма голяма разлика, обаче някои хора имат претенции кой ще ги краде. Чувстват се значими, като определят от коГО ще бъдат обрани.

търтей
20-05-2009, 23:18
Няма голяма разлика, обаче някои хора имат претенции кой ще ги краде. Чувстват се значими, като определят от коГО ще бъдат обрани.

Не. Просто не искам разни, дето не могат правилно да си напишат името, да определят кой ще ме краде.

BLUE1
20-05-2009, 23:19
Според мен разлика в управлението на България при различните правителства има. При комунистите е най-зле винаги.

old alfist
20-05-2009, 23:22
Не. Просто не искам разни, дето не могат правилно да си напишат името, да определят кой ще ме краде.
Изобщо нямам претенции да определям, кой ще те краде. Изборът е изцяло твой.

morfius
21-05-2009, 12:35
Добре де ора, вии найстина ли си мислите че между ДПС и БСП от една страна, и от друга Царя, Боби, СДС със сичките му там разклонения и ДСБ и прочее мръхльовци има някаква съществена разлика - независимо дали на власт ще са едните, другите, или който и да е......ма абсолютно никаква разлика няма - МА АБСОЛЮТНО НИКАКВА РАЗЛИКА НЯМА, повторих го два пъти за да го запомните.....единствената разлика е че медийното пространство нася изкуствена омраза първо към ДПС, после към турци, етноси, макар че може и да не беше в тая последователност......Доган имал обръч от фирми - мноо важно - Костов преди това да не би да нямаше, тоя преди него да не би да е бил на сухо - да не би бат бойко след като спечели да няма да има - ще имат - и ква е разликата......разликата е във вътрешното удволетворение на човек че бил направил нещо - като не направил нищо......
Навсякъде политиците крадът - при нас разликата е че наште освен че крадът, не ни дават да си вадим хляба на спокойствие, да не говорим че всячески се опитват да ни пречат със хилядите бюрократцити, никому ненужни и неприложими закони, и още неща дето не си заслужава хабенето на клавиатура....

Да наистина мисля, че има разлика... но сме още недозрели да я усещаме и най-вече създаваме.
Не става само с негласуване... трябва и акъл!
(Първо се гласува, после се настоява да се спазват обещанията, накрая се излиза по улиците.)

А тия тези - всичките са маскари - обслужват точно креатурите на бившата номенклатура и ДС и за това се прекарват по всички възможни начини, направо ми е жал млади и мислещи хора да виждам как се връзват.

old alfist
21-05-2009, 19:13
Днес гледах едно сутрешно предаване по една голяма телевизия, в което беше участник Р.Овч.
Преди да зададе въпроса си водещият поясни, че има ляво настроено крило в ГЕРБ, склонно да води диалог с БСП.
На въпрос от водещият дали БСП има нагласа за диалог с ГЕРБ, гостта отговори, че щом е "За доброто на България" са възможни всякакви коации, без да отрече такава възможна връзка.
Мисълта ми е, че заглавието на темата може да се промени след няколко месеца и вместо "с/у", да стане "и".
Ако някой, го e гледал да ме поправи - може да не съм слушал внимателно.

galinves71
21-05-2009, 20:46
А защо точно БСП с/у ГЕРБ?Днеска по пътя от София до моят край,на много билбордове имаше предизборни плакати на ДПС и Кошлука.Дане би да има изненади а?

търтей
25-05-2009, 15:12
Все повече се убеждавам че герб е креатура на партията майка


- Всички си задават още един въпрос, който трябва да изясните. Ако ГЕРБ не успее да вземе мнозинство, с което да състави самостоятелно правителство, какво правите?
- Оставаме опозиция. Обещали сме го на хората си.

Демек ако/като спечели изборите и няма пълно мнозинство (което е почти сигурно) няма да е във властта. Чудесно. Само че тогава на власт ще окаже БСП + сателити.

Много умно.

Цитатът е от в. Стандарт (http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-05-25&article=279135)

VLADius
25-05-2009, 23:51
Все повече се убеждавам че герб е креатура на партията майка


Демек ако/като спечели изборите и няма пълно мнозинство (което е почти сигурно) няма да е във властта. Чудесно. Само че тогава на власт ще окаже БСП + сателити.

Много умно.

Цитатът е от в. Стандарт (http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-05-25&article=279135)

Имаше една песен на Жоро Минчев (мир на праха му) - че властта с кръв се взема, с кръв се дава.
Та ако някой много я иска - да знае как става.
Партията майка може да е гъз, но не е правена у дупе (за всенародно съжаление). Проз народ (некой да ме обори при желание) - слаба държава. Само един умен казваше, че всички са маскари - но на него му се присмиваха.

fred
26-05-2009, 09:25
"Народа прост, живота тежък скучен" бе написал и Вапцаров още преди 1944 г, демек преди "народа" уж да вземе властта /Сталин я взе като нахлу в България и даде властта на нацоналните предатели от БКП, срещу безропотното служене на комунистическия СССР/.
То народа винаги си е прост, разликата е че на Запад управляват останалите 10%., а у нас не.

VLADius
26-05-2009, 19:20
"Народа прост, живота тежък скучен" бе написал и Вапцаров още преди 1944 г, демек преди "народа" уж да вземе властта /Сталин я взе като нахлу в България и даде властта на нацоналните предатели от БКП, срещу безропотното служене на комунистическия СССР/.
То народа винаги си е прост, разликата е че на Запад управляват останалите 10%., а у нас не.

АБСОЛЮТНО ВЕРНО!!!

IVO_GWM
05-06-2009, 13:55
Жорж Ганчев
Александър Томов
Симен Втори
Волен Сидеров
Бойко Борисов
... следващия популист ...


А като погледнем последните правителства.
- Костов /голямото лапане приватизация на РМД. т.е. раздаване на наши хора вместо продажба на инвеститори с пари и т.н./
- Симеон, да си прибера мойто, престъпна продажба на БТК за без пари.
- 3-на коалиция. Понеже няма големи неща за приватизация. Заменки, ама те са от край време и
новия хит. Злоупотреби с евро пари. Факт е че дали че ни свиха юздите навреме май се поукротиха нещата.
* Не съм фен на БСП. Опитвам се да разсъждавам. Вбесявам се от почти нищо не правенето за пътищата за цял мандат, не се разбраха явно кой да гуши. Многото власт на ДПС. Тарикатлъци на дребно със заменки и т.н. не на последно място тъпата черна пиар кампания срещу Б.Б. и него не го харесвам, но не е този начина според мен за една кампания.
* Алтернативата Б.Б. за мен не е алтернатива типичен популист, при това става опасен с власт може много бели за станат в икономически план най-вече. Пък от друга страна една промяна може и да е здравословна.
Но той така или иначе ще си събере гласове, по скоро е добре да има и нещо да го балансира.
* Варианта да пусна и невалидна бюлетина или да не гласувам за мен не стои, това си е право и ще си го използвам.
От друга страна евровота не е чак толкова важен според мен, не толкова колкото парламентарния.

Специално за тази неделя ще прегледам листите на основните играчи и ще си избера...

* А в Библията пишеше по делата ще ги познаете...

fade
05-06-2009, 18:10
....
От друга страна евровота не е чак толкова важен според мен, не толкова колкото парламентарния.

* А в Библията пишеше по делата ще ги познаете...

С това че евро-вота не е "чак толкова важен" не съм съгласен колега!
Както каза в едно предаване по "Хоризонт" мисля Л.Дилов син (много уважавам този човек като ум) "Повече от половината от законите ни, са буквално преписани (преведени) от европейските..." така че може би все пак, трябва да помислим добре...
Лично аз например, съм против, онова "младо говедо" (Г.Калоянчев "Инспектора и ноща") от Атака пак да бъде депутат в Европарламента и да представлява (или по-скоро да срами) България.

old alfist
05-06-2009, 21:13
Специално за тази неделя ще прегледам листите на основните играчи и ще си избера.
И аз вчера гледах пак "менюто" и пак не мога да си избера нищо.
Един го виждам печен на бавен огън, друг задушен в трап, трети плувнал в собствен сос и т.н.
А пък гледам, че хората се кефят на "обедното меню".

galinves71
05-06-2009, 23:04
Абе гласувайте за някой от 2те партии щот инак ще има кърпа на главата с притурка подобие на кофичка от кисело мляко.

ludmilcar
06-06-2009, 08:19
Абе гласувайте за някой от 2те партии щот инак ще има кърпа на главата с притурка подобие на кофичка от кисело мляко.

:grin::grin::grin: :th_up:

galinves71
06-06-2009, 08:49
И не само гласувайте, а всички да гласуват!

dimo
06-06-2009, 12:34
Днес гледах едно сутрешно предаване по една голяма телевизия, в което беше участник Р.Овч.
Преди да зададе въпроса си водещият поясни, че има ляво настроено крило в ГЕРБ, склонно да води диалог с БСП.
На въпрос от водещият дали БСП има нагласа за диалог с ГЕРБ, гостта отговори, че щом е "За доброто на България" са възможни всякакви коации, без да отрече такава възможна връзка.
Мисълта ми е, че заглавието на темата може да се промени след няколко месеца и вместо "с/у", да стане "и".
Ако някой, го e гледал да ме поправи - може да не съм слушал внимателно.

Точно това "ляво настроено крило в ГЕРБ" ще е първото нещо което ще се счупи ( отцепи ) ако случйно съберат някакво по значително мнозинство и директно се връщаме в сегашната ситуация, което никак не е желателно за това е желателно или ГЕРБ да вземе много голяма преднина или десните партии да се представят по добре от очакваното ,а най-добре и двете заедно че да имам някакво раздвижване на пластовете иначе си оставаме затънали в същото блато и тези избори все едно няма да са се състояли .

koolio
06-06-2009, 13:31
Най-оптимистичният реален вариант е ГЕРБ с 46% и Синята коалиция с 5-6 %. Всичко останало вкарва ДПС във властта.

galinves71
07-06-2009, 22:48
честито герб.

pipi
08-06-2009, 21:53
Колко е заблуден българския народ.... гласува за герб... :heavy_cry:

galinves71
08-06-2009, 22:23
Колко е заблуден българския народ.... гласува за герб... :heavy_cry:
Дай малко разшифроване.

georgyg
10-06-2009, 09:44
Най-оптимистичният реален вариант е ГЕРБ с 46% и Синята коалиция с 5-6 %. Всичко останало вкарва ДПС във властта.

Математиката се прави след изборите. Преди това се ходи на врачка :prescription:


Дай малко разшифроване.
Ми ела в София и ще разбереш. Аз си мисля, че по мръсен град НЯМА. А за другите абсурди просто не искам да мисля.
Само сметни 5000 изяви в медийте за една година, то просто да се чуди човек кога работи.

sen7
10-06-2009, 16:03
Абе вярно - кой гласува за Герб.Не може никой да не е гласувал за тях и да не пише тук.Просто още не мога да намеря да питам някой причините, поради които смята, че Борисов заслужава вота му.

galinves71
10-06-2009, 16:47
Абе вярно - кой гласува за Герб.Не може никой да не е гласувал за тях и да не пише тук.Просто още не мога да намеря да питам някой причините, поради които смята, че Борисов заслужава вота му.
Аз гласувах за него,не щот имам някакви впечатления а защото искам промяна и се надявам да е положителна.

Kuku
10-06-2009, 16:57
Жалко, че не си от София, да видиш, какво те чака....

morfius
10-06-2009, 17:06
А при СтаниГей по-хубаво ли ни чака?
Явно хората преценяват, че ГЕРБ са по-малкото зло в случая.

Kuku
10-06-2009, 17:13
Не съм сигурен, че ГЕБР е най-малкото зло.... може би Костов :roll:

galinves71
10-06-2009, 17:18
България иска здрава ръка за управление,може и мутра но да ги е страх от него.Всички знаем че в държавата има пари и ще се наливат още,но не отиват по предназначение на народа.Ккто бях споменал преди,и Берлускони го свързват с мафията ама не можем да се мерим с Италия.

DerMeister
10-06-2009, 17:22
Kолкото и да не ми се иска, ще кажа, че лично аз виждам напредък в софийските дела. Вярно, оака се каубойко с боклук и разни други работи, но инфраструктурата около мен се подобрява. То сигурно е според къде живееш, но аз не съм недоволен, по-скоро съм неутрален към положителен за свършеното.

galinves71
10-06-2009, 17:25
Kолкото и да не ми се иска, ще кажа, че лично аз виждам напредък в софийските дела. Вярно, оака се каубойко с боклук и разни други работи, но инфраструктурата около мен се подобрява. То сигурно е според къде живееш, но аз не съм недоволен, по-скоро съм неутрален към положителен за свърешеното.

За Софийския боклук всички знаем че става въпрос за връжда м/уБойко и Серго.Ако те бяха от 1на и съща управляваща партия нямаше да е така.

Kuku
10-06-2009, 17:26
За никаква врАжда не става въпрос....



....Кой точно го е страх от Бойко и как го реши това? :?

galinves71
10-06-2009, 17:35
За никаква врАжда не става въпрос....


Кой точно го е страх от Бойко и как го реши това? :?

Казах че просто е конкуренция и стемеж за опетняване репутацията на Бойко.Ако кметът беше от БСП нямаше да се стига до това.http://e-vestnik.bg/3077

Kuku
10-06-2009, 17:44
Репутацията на Бойко е изкуствено създадена чрез масирана рекламна кампания - ако живееш в София ще видиш, че нищо от това по телевизора не е вярно.
Нека не започваме пак темата за боклука, Бойко си има достатъчно други минуси, че да разискваме пак приятелските му отношения с Румен Гайтански, който УЖ му е голям враг, а си обядват заедно!

digitalundgrd
10-06-2009, 17:48
Най-доброто ще е Бойко + Костов в коалиция....От една страна промяна, от друга опит от предишни мандати...Не е добре нова партия без никакъв управленчески опит да застане на "кормилото" особено в тази ситуация....(световна икон. криза)

Турци и комунисти във властта не трябва да има!

morfius
10-06-2009, 18:38
Не съм сигурен, че ГЕБР е най-малкото зло.... може би Костов :roll:

След всичката помия дето се излива и изля по Костов - повечето хора го обвиняват и за измирането на динозаврите, за това и Герб им се чини по-добра алтернатива.

ФЕРАРИСТ
10-06-2009, 22:44
Репутацията на Бойко е изкуствено създадена чрез масирана рекламна кампания
Абсолютно,.....може и да греша, но все си мисля че царя го нагласи всичко това, независимо че уж Бойко му плю отгоре - може би просто така трябваша да изглежда....

sen7
10-06-2009, 23:45
Хора извън София.Говоря на вас, защото до колкото знам вие най-много му вярвате на Бойко, според изборите за евро парламент - човека е един от най-лошите избори, които може да се направят в момента.Поне да имаше някакъв представителен вид подя*****.А той си прилича на чиста мутра.Не искам да ви убеждавам в мнението си, но погледнете как си прави PR.Още от както беше главен секретар ходеше на всяко престъпление да се дава по телевизията.А нито един убиец не разкриха.Друго нещо, което ми направи впечталение е , че неговото име се споменава неведнъж в книгата на Георги Стоев за българските мутри.Може просто да си звуча като един параноик, но не мога да дам вота си за толкова съмнителна и противоречива за мен личност.Надявам се хората покрай него от партията му да са по-добри от него самия, че тогава........Абе просто като си го представя като премиер с неговата мутренска физиономия и начин на говорене и.........Това е моето мнение и не ангажирам никого с него.Просто изтъквам някакви неуспорими според мен факти.Иначе и аз самия не знам за кого ще гласувам.Знам само за кого няма.

digitalundgrd
11-06-2009, 10:51
В този ред на мисли Силвио Берлускони да не би да не ти прилична на някой от главните действащи лица във филма "Кръстника".....ТОва как изглежда и какви са му маниерите най-малко има значение!

Единствения начин турчолята да не влезат във властта е Бойко да спечели и да си направи коалиция с Костов и в най-лошия случай НДСВ...

sen7
11-06-2009, 12:56
ъъъ.....Костов и по-добрият избор от НДСВ ?!?! ДПС няма как да не влезнат във властта.Само на теория.Ако толкова ни пукаше дали ще влезнат предполагам, че щяхме да направи нещо относно ония рейсове с туристи от турция, дето ги гледаме всяка година.
А относно намеренията на ББ - ами спомни си обещанията му като кмет на София.Проблема с боклука още си е същия.Хората даже ядоха и малко бой на суходол, но те и пред НС ядоха така че то явно си ни е хоби.Макар че и за това пред НС май пак стана след решение на кмета за незабавно прекъсване на протестта.Както и да е.Както и да е.Жив и здрав да е.Щом му вярвате или пък ви е симпатичен си го изберете и толкова.Аз повече не смятам да ходя по протести и да ям бой заради хора, който вярват на обещания и в някакви невъзможни работи.Почва да ми става все тая.

SFINKS
11-06-2009, 13:31
Абсолютно,.....може и да греша, но все си мисля че царя го нагласи всичко това, независимо че уж Бойко му плю отгоре - може би просто така трябваша да изглежда....

Не знам дали случйно но си уцелил истината
ББ винаги е бил резервният играч на Царя , всичко е проектирано така още по време на управлението на НДСВ :waving:

мога пари да заложа че следващото управление ще е ГЕРБ+СДС+НДСВ + още някой ако е нужно за да се прескочат 50 %.Бе въобще най-инересното ще е след изборите, Царя е факир на коалициите и начините и условият по създаването им :) Може и ДПС да пресира НДСВ да не влизат в коалиция с ГЕРБ , тогава ще стане голям цирк ама си мисля че Царя ще изпързаля Доган.Който предложи повече :)

digitalundgrd
11-06-2009, 14:42
ъъъ.....Костов и по-добрият избор от НДСВ ?!?! ДПС няма как да не влезнат във властта.Само на теория.Ако толкова ни пукаше дали ще влезнат предполагам, че щяхме да направи нещо относно ония рейсове с туристи от турция, дето ги гледаме всяка година.
А относно намеренията на ББ - ами спомни си обещанията му като кмет на София.Проблема с боклука още си е същия.Хората даже ядоха и малко бой на суходол, но те и пред НС ядоха така че то явно си ни е хоби.Макар че и за това пред НС май пак стана след решение на кмета за незабавно прекъсване на протестта.Както и да е.Както и да е.Жив и здрав да е.Щом му вярвате или пък ви е симпатичен си го изберете и толкова.Аз повече не смятам да ходя по протести и да ям бой заради хора, който вярват на обещания и в някакви невъзможни работи.Почва да ми става все тая.

Човече, не знам за теб, но аз 1000 пъти предпочитам да ни управлява "псевдо мутра" от колкото БАШ ЦИГАНСКИ ТУРЧИН... Е ти как искаш някой да направи нещо за рейсовете с "туристи" от туриця като те турците са си баш на власт и си правят, каквото искат? Единствения начин това да спре веднъж за винаги е да не са в управлението и никой да не се коалира с тях....От всички само ГЕРБ, АТАКА и може би Костов няма да се коалира с тях...останалите са дупедавци:repuke:

PEPI-2ALFA
11-06-2009, 15:29
Хора извън София.Говоря на вас, защото до колкото знам вие най-много му вярвате на Бойко,

....Това е моето мнение и не ангажирам никого с него.Просто изтъквам някакви неуспорими според мен факти...
Чуваме, чуваме, ама не разбрах как точно реши че хората извън София му вярват най-много. Според ЦИК в София (на сайта им открих 3 "района" -23, 24 и 25, не знам това цяла софия ли е), навсякъде ГЕРБ има мнозинство. Виж:
http://rezultati.cikep2009.eu/results/rik_23.html

Единствено в София област 26 КБ е с малко пред ГЕРБ:
http://rezultati.cikep2009.eu/results/rik_26.html

Така че...
А и за неуспоримите факти не те разбрах нещо.

galinves71
11-06-2009, 16:59
Време е в БГ да се командва от Българи.А и 1но не мога да си обясня,има ли някой от турското население който да е бил третиран по различен от нас начин в която институция да било,и в което и заведени също?Като влезе турчин в кръчма или магазин,да не би да му искат док.за самоличност,и като установят че е такъв да не го обслужват?А в болниците има ли повече от тях на лечение,болни или здрави а?Ей това ме дразни най-много,никой не ги дели а те искат още свобода,е ква да е тя?

fade
11-06-2009, 18:39
Най-доброто ще е Бойко + Костов в коалиция....От една страна промяна, от друга опит от предишни мандати...Не е добре нова партия без никакъв управленчески опит да застане на "кормилото" особено в тази ситуация....(световна икон. криза)

Турци и комунисти във властта не трябва да има!

Абсолютно съм съгласен колега!
Ясно е, че ББ ще обере вота на недоволните (както стана с НДСВ преди време), но все пак искам да споделя с вас една мъдра мисъл която чух преди няколко дена:
"Да влезеш в управлението без никакъв управленчески опит, е все едно, като да тръгнеш на война само с новобранци, които в ръцете си държат само голям гол... ;) ентусиазъм, но за съжаление не знаят как да го използват!"
Обречен си! Това историята многократно го е доказвала, дано ББ да не е толкова кух (колкото изглежда) и като бивш полу-военен да знае този основополагащ принцип... иначе тежко ни!
И ще цитирам отново един мъдър държавник:
"Само глупаците се учат от собствените си грешки, умните се учат от грешките на другите!"
Бисмарк
Напоследък що така ми се струва, че дори не сме от първите, защото не личи да сме научили нещо!
Б'си... к'во сме тогава ний ве? :oops:

pa4ito
12-06-2009, 11:04
Абе вярно - кой гласува за Герб.Не може никой да не е гласувал за тях и да не пише тук.Просто още не мога да намеря да питам някой причините, поради които смята, че Борисов заслужава вота му.
Аз ще гласувам за ГЕРБ, колега. Ще ти обясня защо - според мен това е единствения начин да има дясно или дясно-центристко правителство. Очевидно е, че ГЕРБ няма да има мнозинство, но ще му трябват гласове, за да е над КБ. Също е очевидно, че да сформира правителство, ГЕРБ трябва да си осигури дясната коалиция(СДС, ДСБ, земеделци,...) и евентуално НДСВ. Но ако гласувам за някой друг, рискувам КБ да има повече гласове от ГЕРБ и оттам старата песен на нов глас.
Не, благодаря!!! Ето затова ще гласувам за ГЕРБ.

sen7
12-06-2009, 19:35
Мерси за отговора колега.Но мисля, че хората май вече просто търсят някаква алтернатива на нещата без да забелязват, че и тази алтернатива е еднаааа......Дано доживея да гласувам за някого, за когото да мисля , че наистина си заслужава, а не просто да гласувам с идеята някой друг да не спечели.Че той май се получава, че хората си избират от всички злини по-малката :) А дано следващите 4 години се краде по-малко.

pa4ito
12-06-2009, 23:58
...Че той май се получава, че хората си избират от всички злини по-малката :) А дано следващите 4 години се краде по-малко.
Прав си за това, ама засега така, пък натам ще видим :-)
:cheers:

firedragon
24-06-2009, 15:08
Следващият текст не е приятен за четено,но сметнах,че е редно да се види реално какво преставлява БСП.Вижте тяхната реакция на ставащото по света.

Още малко остана докато правителството ни си отиде, но гафовете им не спират. Този път причина за гафа е наскоро разпространения в Интернет клип на тинейджърка от Иран, която бе застреляна от снайперист по най-бруталния начин. След вида на ужасяващите кадри, които обиколиха света за няколко часа правителствата европейските страни начело с Италия и Великобритания обявиха, че техните посолства и дипломатически сгради в Иран ще оказват помощ и ще предлагат убежище на протестиращите срещу властта.

Пред вестник Новинар обаче Сергей Станишев е заявил че „Ако кризисната ситуацията в Иран се задълбочи, България може и да отзове дипломатическата си мисия в страната.” и че към момента няма да оказват съдействие или да дават убежище на протестиращи.

Подобно безхаберие и безразличие към живота на тинейджъри и студенти и към основните принципи на демокрацията е нещо нормално за нашата страна, в която през последните 12 месеца бяха убити голям брой млади хора около столичните нощни клубове и улици.

Предлагаме ви да видите клипа, който разбуни духовете и показа, че България все още не е нормална европейска държава.

Такива мижитурки и мишки като тях и другите дето вече 20 години глозгат кокалите на държавата е крайно време да се разкарат.Ако ли не,не искам да съм лош пророк,но след няколко години ще се случи същото и при нас.Гласувайте сега,за да няма такива неща после.Ако никоя от париите не ви харесва пуснете празен плик,така нужните гласове за влизане в парламента стават повече и някой самозабравили се партии и депутати няма да могат да влязат.Също така НЕ ПРОДАВАЙТЕ ГЛАСА СИ!!!!!!50 лева сега ще ви излязат много по 50 после!!!

galinves71
26-06-2009, 22:08
По-добре би звучало:БСП+ГЕРБ.

dimo
27-06-2009, 10:03
По-добре би звучало:БСП+ГЕРБ.

Това е най гадния възможен сценарий .

fade
27-06-2009, 13:05
Това е най гадния възможен сценарий .
Може да е гаден, но за сметка на това е най-вероятен!
В противен случай, ще има правителствена криза и много вероятно е нови избори на есен. За съжаление такива са реалностите. :(

digitalundgrd
27-06-2009, 19:55
ХОРА не ме отчайвайте от сега! БСП трябва да ги пратим (ние избирателите) да спят дъъълъг зимен сън и да не се появяват скоро....

galinves71
27-06-2009, 22:04
ХОРА не ме отчайвайте от сега! БСП трябва да ги пратим (ние избирателите) да спят дъъълъг зимен сън и да не се появяват скоро....

ам не забравяй че от тях произлизат сите партии,макар и агонистично да се изказва меди дуганоф.

dimo
01-07-2009, 10:30
Може да е гаден, но за сметка на това е най-вероятен!
В противен случай, ще има правителствена криза и много вероятно е нови избори на есен. За съжаление такива са реалностите. :(

И какво ще рече правителствена криза и какво ако има нови избори на есен .БСП,НДСВ и ДПС на миналите избори Направиха подмяна на вота голяма част от хората гласували за тях се почувстваха измамени и сега или не искат да гласуват или гласуват за друг .
БСП,НДСВ и ДПС се провалиха в този мандат провалиха и имиджа на България пред света ,провалиха имиджа на Европейския Съюз в България .Изобщо има ли нещо което не са провалили освен собствените си интереси разбира се.
НДСВ-се проваля вече 8 година и затова никой не гласува за тях добре че малко преливане и покупко продажби че да се намърдат пак в парламента .Тотална излагация .
Нови избори на есен? и напролет? Колкото повече толкова по добре така неминуемо ще им изтънее бюджета за купуване на гласове.

digitalundgrd
01-07-2009, 10:32
А той Станишката вече се е погрижил за бюджета да е достатъчно "изтънял", та като Бат Бойко спечели да няма и един пукнат лев в хазната и да кажат видиш ли ГЕРБ са балъци и не могат да управляват...

търтей
01-07-2009, 10:55
ГЕРБ са балъци и не могат да управляват...

Че то това и аз мога да го кажа още сега, просто защото това е обективната реалност.

bass
01-07-2009, 11:23
А той Станишката вече се е погрижил за бюджета да е достатъчно "изтънял"

И продължава да се "грижи" планомерно:
Пенсиите увеличени с 9% от ДНЕС, майната им на бюджетния дефицит и рецесията (http://dnevnik.bg/bulgaria/2009/07/01/746833_pensiite_se_uvelichavat_s_9_ot_dnes/)

Очевидно няма много високо мнение за интелекта на електората си.
По-лошото е, че явно е прав да мисли така...

Old Fox
01-07-2009, 12:09
И продължава да се "грижи" планомерно:
Пенсиите увеличени с 9% от ДНЕС, майната им на бюджетния дефицит и рецесията (http://dnevnik.bg/bulgaria/2009/07/01/746833_pensiite_se_uvelichavat_s_9_ot_dnes/)

Очевидно няма много високо мнение за интелекта на електората си.
По-лошото е, че явно е прав да мисли така...

То че Сергей е гей няма нужда от доказателства.
Обаче бюджетен дефицит няма, има суфицит;-)(тоест бюджетната година ще завърши със суфицит)

търтей
01-07-2009, 12:12
бюджетната година ще завърши със суфицит

Това не е много сигурно, даже по-скоро обратното, снощи дори си го признаха другарите по телевизора :)

Old Fox
01-07-2009, 12:25
Това не е много сигурно, даже по-скоро обратното, снощи дори си го признаха другарите по телевизора :)
Гледах гледах:-)
Мамичката им, долна лъжа. С ей такива изявления се оправдават данъчни увеличения и т.н. И още повече може да кажеш "Дори в условията на дефицит ние увеличваме пенсиите"
Аз някакви сериозни/извънредни/нови държавни разходи не съм видял - къв дефицит кви 3лева и 50с'тинки?

bass
01-07-2009, 12:31
...има суфицит...

"суфицит" може и да има, но "излишък" май-май не остана :-P

ФЕРАРИСТ
02-07-2009, 21:54
Аз разбрах че идват избори......и много се радвам че ще минат тая седмица, че ми писна да ми обясняват че купуването и продаването на гласове било престъпление.....
Някой да ми обясни така като на по прос чиляк защо това се повтаря до втръсване....
И не е ли крайно време да се вкара закон че лъженето на избирателя също е престъпление.......
Баси умирам си от кеф че изборите са тая седмица, още една не мога да издържа да ми го повтарят......

digitalundgrd
02-07-2009, 23:42
хаха ти се моли есента да няма пак избори, че и цяло лято ще го слушаш това за купуването и продаването :)

souze
02-07-2009, 23:53
И какво ще рече правителствена криза и какво ако има нови избори на есен .БСП,НДСВ и ДПС на миналите избори Направиха подмяна на вота голяма част от хората гласували за тях се почувстваха измамени и сега или не искат да гласуват или гласуват за друг .
БСП,НДСВ и ДПС се провалиха в този мандат провалиха и имиджа на България пред света ,провалиха имиджа на Европейския Съюз в България .Изобщо има ли нещо което не са провалили освен собствените си интереси разбира се.
НДСВ-се проваля вече 8 година и затова никой не гласува за тях добре че малко преливане и покупко продажби че да се намърдат пак в парламента .Тотална излагация .
Нови избори на есен? и напролет? Колкото повече толкова по добре така неминуемо ще им изтънее бюджета за купуване на гласове.
Абсолютно те подкрепям колега, по-добре правителствена криза в условия на световна финансова криза, отколкото догодина криза в държавата, докато всички нормални страни вече са се възстановили от световната финансова....да ги пратим на м...та им където им е мястото, цялата сган която се гаври с НАС вече осем години.

bass
03-07-2009, 09:31
Някой да ми обясни така като на по прос чиляк защо това се повтаря до втръсване...

Ми щото реакцията на един тъпак за справяне с кой да е проблем е "справяне с последствията" вместо "елиминиране на причината за проблема". Тва е начинът, по който се пишат закони и се управлява в момента, в частност - подходът за справяне с купуването на гласове.

А като сме почнали, причината за проблема е: Хората си продават гласа, щото не намират за кво по-полезно да го употребят; или щото някой ги натиска. А ги натиска, щото му минава номерът - наистина може да се спечели избор така в момента; а може да се вземе избор така в момента, щото гласуващите по този начин са голям процент; а са голям процент, щото други едни граждани не си искат своя процент; тез последните не си искат своя процент, щото вече не го намират; а не го намират, щото не са си го поискали няколко десетки години вече и той е заменен от "процента" на тез първите.
Та тези с липсващия процент, ако почнат да си го искат, може и да го получат след няколко такива настоятелни искания - има-няма още десет години. Ама като са спали, сега ще трябва да си наваксат - няма как.
Но като гледам май нямат голям ищах за това :-P

Furious 155
03-07-2009, 09:37
Ми щото реакцията на един тъпак за справяне с кой да е проблем е "справяне с последствията" вместо "елиминиране на причината за проблема". Тва е начинът, по който се пишат закони и се управлява в момента, в частност - подходът за справяне с купуването на гласове.
ми то не само в момента, ами последните 15 години е все така...

nikolaaaay
03-07-2009, 11:29
ми то не само в момента, ами последните 15 години е все така...
Последните 8 години е все така, бате. Преди това имаше много смислено управление. Да ти припомня ли - махане на визите за европа, членство в ЕС и НАТО, отлепване на стикерите СИК, ВИС1 от магазини и фирми (много бързо забравихте рекета бе), външни инвестиции, които не си сънувал, приватизация на източваните държавни предприятия и т.н. и т.н. Да си чул от Европа някой да е казвал по времето на Костов, че "корупцията в Бг е по високите етажи на властта"?! Не си чувал, ама тогава предприсъединителните фондове вървяха на 6, а сега ги спряха - що?! Щото ЕК са глупави сигурно.
П.П. А и как си представяте силно управление и да се случва ето това (http://elenaotelena.wordpress.com/2008/01/22/%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D0%BE-%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%B8-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD/) Тоя си заградил цяла планина и не пуска нито горски, нито хората да стигнат до къщите си! Тва ако не ни управлява серГей дали щеше да се случи.

Old Fox
03-07-2009, 15:31
външни инвестиции, които не си сънувал, .

:rotfl::rotfl::rotfl: хихихихи
Ти сериозно ли?

nikolaaaay
03-07-2009, 16:33
ПРЕЗ миналата година (2000) размерът на преките инвестиции отвън е стигнал 974.6 млн. USD, показват данните на централната банка. Това представлява 8.1% от реализирания БВП през 2000 г. Спрямо предходната година, когато са съставлявали 818.8 млн. USD, преките инвестиции са нараснали с 19.0%.

ПЧИ в Бг в млн. евро източник: БНБ
1996г.-137,3
1997г.-570,2
1998г.-605,1
1999г.-866,0
2000г.-1103,3
2001г.-903,4
2002г.-980,0
След тва отново се вдигат, ама вече става ясно, че ше влизаме в Европата.

IVO_GWM
03-07-2009, 16:42
Точно другаря Костофф не ми го хвали...
Ако се скрие някъде сигурно ще вдигне процентите на синята коалиция.

Пропускам всичкия черен пиар с брадвите.
Но аз не мога да забравя раздаването на предприята на "наши хора", които обаче като нямаха пари да ги развиват разпродадоха активите и затриха повечето ...
Та не случайно му се казваше на това Разбойническо Мениджърска Приватизация.

* Всички стари лидери освен Доган, се оттеглиха от ръководни постове, за да дадат път на нови лица, само Костофф не можа да си надвие егото...

Kuku
03-07-2009, 17:05
Аз пък си мисля, че Костов е по-добрия избор от бате Гойко, ама го мисля с нежелание и отвръщение :?

nikolaaaay
03-07-2009, 17:07
"Черният пиар" започна още от 1989г., от времето на т.нар. неформални организации се пускат какви ли не митове и легенди за всичко, което е против БСП. Имам предвид не само омаскаряването на Костов чрез пропагандата (където са майстори,няма спор), а и на понятия "приватизация", "частна собственост", "демокрация", даже в началото бяха против членство в ЕС!!!
Лошо, че фалираха някои предприятия, ама много късно ги приватизираха. Вече бяха неспасяемо окрадени.
А и не е лошо да си спомниш Соц. приватизацията на Жан. Ти къде си инвестира боновете, къв дял имаш от нещо, колко са ти годишните дивиденти?! Щото бяха продадени доста активи и сега са собственост на някои, ама на кого и най-важното ЗА КОЛКО ПАРИ, че май съвсем без пари ги приватизираха. За това никой не говори, а за касовата приватизация на СДС - митове и легенди. Кво - държавни ли да си бяха останали предприятията?! Нали се видя държавната Топлофикация Сф. как се управляваше при Вальо Топлото и шефа му Р. Овч.

fuji
03-07-2009, 17:13
Незнам защо ама си мисля че от другата седмица темата няма да е БСП срещу ГЕРБ,а БСП заедно с ГЕРБ.Тия двамата лидери какво ли няма да направят за да са на власт.Интересно ще е ако стане така с каквили простотии пак ще се опитват да ни облъчат.Сигорно ще имат общ и ясен план за излизане от кризата и в името на България ще се коалират.Абе общо взето в момента гледаме най-големия куклен театър!

nikolaaaay
03-07-2009, 17:17
Няма да се коалират.

dimo
03-07-2009, 17:17
Аз пък си мисля, че Костов е по-добрия избор от бате Гойко, ама го мисля с нежелание и отвръщение :?
В секи от тях двамата е по добър вариант от досегашните трима станишев,доганов и сакскобурготски .

Old Fox
03-07-2009, 17:33
"
ЗА КОЛКО ПАРИ, че май съвсем без пари ги приватизираха. З.

Точно, точно, ама за това Костов няма вина нали. Той даже не знаел.
Апропо за рекета,дето вече го нямало, днес застреляха известен "бизнесмен" в Шумен и то брутално. Или то това щото БСП са на власт?

nikolaaaay
03-07-2009, 17:56
Точно, точно, ама за това Костов няма вина нали. Той даже не знаел.
Апропо за рекета,дето вече го нямало, днес застреляха известен "бизнесмен" в Шумен и то брутално. Или то това щото БСП са на власт?
Бате, чети внимателно. Приватизацията на БСП-то беше 95-96г. с едни бонови книжки, дето ги даваха на всеки човек на едни опашки. Там уж имаше некви дялове от редица подбрани! предприятия. В крайна сметка тия предприятия станаха частна собственост без никакви пари, а народа дето се реди по опашки пи студена водица.
Приватизацията на СДС беше касова, т.е. който плати КЕШ (пари в брой) най-много, той взима. Ся далеч съм от мисълта, че не е имало корупция. Естествено, че корумпирани има във всяка партия, без изключение. Знаем, че в БГ двама четника са чета, а трима - чета с предател. На нас това ни е заложено генетично явно. Крало се е, ама НЕ ОРГАНИЗИРАНО, както сега. Тогава изгониха поне двама вицепремиери и доста министри, без да чака да се доказва, че са крали. Сега Р. Овч. го видяхме всички какви ги сътвори с Вальо топлото и пак едвам го махнаха и то само от мин-во на икономиката, още е председател на БСП Сф.
За бизнесмена какво мога да кажа, лека му пръст. Няма нищо общо с темата.

ФЕРАРИСТ
03-07-2009, 22:41
Още ден и нещо и край.....че ми писна.......