PDA

View Full Version : Моля за съвет за един усилвател.



Orm
30-03-2009, 20:03
Значи имам една туба с усилвател , но братми веднъж нещо не свърза както трябва и стана един проблем. Проблема е че мигачи , работа на двигателя и чистачките ги чувам през буфера .Предполагах че е някакъв филтър , занесох го на ремонт то пък се оказа че нещо си ( не помня как каза кондензатор ли какво ли...) изгоряло и не могат да намерят такава част. Та въпроса ми е дали има някакви филтри дети да спират тези шумове или да изхвърлям направо усилвателя.

opala147
30-03-2009, 20:21
По принцип има такива филтри за "паразитни тоци" ама мисля, че проблема може и да се реши ако си смениш мястото на захранващия кабел или аудио кабела или прости си намериш екраниран.

Orm
30-03-2009, 20:56
По принцип има такива филтри за "паразитни тоци" ама мисля, че проблема може и да се реши ако си смениш мястото на захранващия кабел или аудио кабела или прости си намериш екраниран.

А скъпи ли са тези филтри и дали се слагат лесно , щото честно казано не ми се пипа окабеляването

opala147
30-03-2009, 21:45
Ами цени не мога да ти кажа. Във Варна се сещам само за Totaga, че ги има. Съвета ми е все пак ако имаш свободно време да се пробваш с преместване на кабелаците. Аз имах същия проблем и така се оправих.http://www.toyaga.org/bg/capacitors/?slaveid=27&prodid=463

Bobo
04-04-2009, 09:02
Смени усилвателя и ще се оправи;)

Sergey_gigov
04-04-2009, 13:36
оправи си масите на радиото първо и тогава ако не стане сменяй усилителя

SandoOne
20-04-2009, 12:19
Тъндер да бест

slav40
27-04-2009, 13:28
м да пробвай като смениш мястото дето е вързана масата ...при мен беше вързана за болта на бензиновата помпа и я чувах в колоните ... Усилвателя беше нов МТХ, а сега съм с Алпайн и пак беше същата работа(само ,че сега беше по ясно изразен шума) вързах масата за един болт отстрани на прага и сега нямам шумове.....