PDA

View Full Version : дребни проблеми, ама все пак ...



156
11-01-2006, 20:53
Откакто имам колата ми правят впечатление някои дребни, но дразнещи проблеми / особености :
1. Когато се извади ключа от таблото, фаровете и габаритите изгасват , ел. стъклата не работят. Това така ли е при 156-цата или някой е пипал ?
2. Стрелката на оборотомера се опира някъде и върви на степени; като е на празен ход, показва 1200 об/мин и като чукна леко стъклото пада под 1000. Дали може лесно да се демонтира таблото и да се оправи ?
3. След като се вкара ключа има само две степени: контакт и стартер. Другите коли, които съм карал имат още една позиция, при която се включват аксесоарите и радиото.

kekc
11-01-2006, 23:06
Значи за стъклата имаше една тема и извода е : ако няма контакт няма и ел. стъкла :!:
Имаш на ключалката една пластмаса която се натиска и при натиснато положение ти дава да завъртиш ключа още малко. Тогава светват габаритите, както и лампичката на таблото за светлините. Така е на всички "италианки", които съм виждал.
Не съм виждал кола със такава степен на ключа, за която говориш. Само контакт и стартер си има. Най-добре си погледни на ключалката - там са си обозначени степените.
За 2 нямам представа. Някой колега, който го е правил да си каже.

bg_alfist
11-01-2006, 23:11
е то в типото ел. стъклата бачкат без да си запалил.
Страно.

Bobo
12-01-2006, 00:06
По 1-ва точка - доста коли са така :wink: а и както спомена колегата имаш паркинг позишън в който ти светят габаритите - натискаш пластмасовото копче до конзолата на контактния ключ и въртиш обратно (към теб).
По 2-ра точка - таблото се сваля не много лесно а пък за разглобяването на километража ако не си се занимавал с такива неща по-добре потърси квалифицирана помощ :wink:
По 3-та точка - Италянките нямат междинно положение като французойките, но пък в повечето радиото можеш да го включиш и без да си на контакт :wink:

156
12-01-2006, 00:19
Мерси за отговорите :)

KGB
12-01-2006, 03:54
При 147мицата до няколко минути след загасване на колата може да се свалят или вдигат прозорците...до момента в който се отвори някоя врата.

Междинно положение не ти трябва, защото може да си включиш радиото пак...

Yon
12-01-2006, 09:12
По 2 Да най-вероятно се е разлепило фолиото с надписите и издува "някъде" та стрелката се спира в този участък.Оправя се с разглобяване и лепене. Колкото повече го почукваш толкова повече се разлепя на други места.

156 m-jet
12-01-2006, 17:00
При 147мицата до няколко минути след загасване на колата може да се свалят или вдигат прозорците...до момента в който се отвори някоя врата.

Междинно положение не ти трябва, защото може да си включиш радиото пак...

Така е и при мене, моита е 156, неснам zа каква кола говори колегата :?

kekc
12-01-2006, 19:26
Така е и при мене, моита е 156, неснам zа каква кола говори колегата :?

156 преди фейслифта.