PDA

View Full Version : Отностно втората кола



SandoOne
25-04-2009, 00:46
Колеги , жената иска кола и засега се е спряла на рено туинго и ланчия Y . Посъветвайте ме коя от двете да и зема или каква друга на тази цена. Аз лично съм за 145ица , но за да взема нещо хубаво трябва да отделя много повече пари , а като се има в предвид че ще и е първа кола не ми се ще.

Ma7e4k0
29-04-2009, 23:33
една 145-ца 1.6 боксер(все пак не искаш да влиза в "Клуб Картер - Само за твинспаркове") и си свиркате :respect:

zdravio
30-04-2009, 10:19
Или 145 или Фиат браво, мноого им паднаха цените и на двете, а на Бравото подръжката му е доста евтина :waving: Само на Бравото да не зимате двг 1.4 12V, а за жена едно 1.2 16V 80 коня е чук и двигателя се произвежда след 99г.... Успех

Kris
01-05-2009, 02:31
Тая Ланчия Ю за мен не е кола ... да се фърля на едно пунто ;)

Kostadin`
01-05-2009, 03:12
Тая Ланчия Ю за мен не е кола ... да се фърля на едно пунто ;)
ако питаш мене и двете не са коли,ама всеки си решава.....голфовете може да са всякакви,ама мене много повече ме кефи голфа от тия двете...тва са коли без никав вид...

Absente_
01-05-2009, 20:25
tigra,corsa,punto,polo,golf,bravo,145,fiesta... абе избор огромен, само пари да има човек, иначе това че първата кола трябва да е бавна е голяма глупост :dyrvo_v_kenefa:

аз лично бих и взел едно Пунто, ама е по-важно тя кво иска, а не ти или ние , такаче... ако каже туинго.... туинго ше е :)

VFTI
01-05-2009, 21:19
Ей това е твоята кола :):)

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28550

RPWWD
04-05-2009, 21:19
Twingo-то е голям кошник, с невероятно чупливо, но за сметкана това твърдо окачване. Бягайте далеч от Рено, това е съвета ми. Ипсилончето е маскирано Пунто с повечко глезотийки и определено си заслужава повече. :thumbup:

alf
22-05-2009, 00:53
е що пък у да не е кола
като изключа дизайна си е екстра
маман кара такова 1,4 95кс купено ново вече е на 4 или 5 г няма никви грижи вътре нищо не скърца нищо не тропа а се кара сериозно вече е на 70к- колко от новите коли са така
върви прилично (прави 190 с 3 ма души - без майтап) разхода е средно 8-8,5 въобще чудо. минусите са че е доста по-скъпа от останалите (навремето струваше колкото 147ца) и фасона на дамска кола
за реното нищо незнам освен че емблемата е п.... и конкретно за туинго гледах в топ гиър какго плюеха ама те са си такива.
още едно предимство на ланчата е че е стар модел (без да изглежда демоде) с изчистени детски болести а туингото мисля че скоро излезе последната версия

RPWWD
27-05-2009, 20:35
Ти пък, само 70 000 км. и си доволен, чакай да мине 100 000 и тогава съди. Между другото 8/100 за такава кола е много, подходящата моторизация за нея е 1,3 мултиджет. Иначе е много широка отвътре и въобще не се усеща като малка кола, колкото до женския изглед - пълно е с лица от мъжки пол, които карат Опел Тигра :bouncing_smiley:

tonini
08-08-2009, 02:28
Аз карам по-стария модел Ипсилон(840 май беше), и съм доста доволен. Имам я отскоро, за това не мога да кажа колко е здрава, но е мноого приятна за градско каране, и управлението е чудесно. Давал съм я на приятелки без шофьорски опит и свикват с нея доста бързо. Ако решите да си взимате такава кола, много хубаво я огледайте, защото италианците НАИСТИНА не си гледат колите, а Ланчии се внасят главно от Италия. Мойта не беше с редовни интервали на смяна на консумативите. Просто търсете гледан екземпляр, ако се спрете на Ланчията.

qpwo
11-08-2009, 01:26
Жена ми кара форд ка и противно на всеобщото мнение съм мн доволен тъи като аз я поддържам....препоръчвам я , а и на жените странно мн им харесва фацата...:kiss:

svetozar_sosi
14-08-2009, 16:10
Колега и аз смятам да взимам на моето момиче ФОРД КА...едно, че я харесва, и второ поддръжката и не е кой знае каква в цифрово отношение. Хубавото е, че жените не са толкова претенциозни на коли като нас, щото ако беше отбратното :wallbash::Suicide:

vassil.tzanev
29-08-2009, 22:28
а за една Микра какво мислиш? аз такава взех не жена ми. силно дамска кола - невероятно маневрена, и много компактна за паркиране, а огледалата са така направени, че на огледалото си мислиш, че вече си подпрял отзад, а имаш поне още половин метър. и на моята жена това и е първата кола и признавам, че първата седмица всеки ден беше отбелязан, но имам една философия за първата кола на жената. ако дадеш малко пари, няма да ти се занимава да я оправяш и след година-две ще имаш една гробница и малкото пари са за автоморгата, а ако дадеш повечеко, правиш и едно пълно каско и след година две пак ще има кола, защото че имаш стимул да я оправяш.
но изводът от всички разсъждения е: няма никакво значение ТИ каква кола искаш да вземеш на жена си. ако искаш мир и спокойствие, вземи и каквато ТЯ си харесва - по цвят и външен вид

deadairplane
29-08-2009, 23:54
Темата е от април месец. Вероятно колата е закупена отдавна.

TabE
18-11-2010, 21:37
Темата е от април месец. Вероятно колата е закупена отдавна.
Колега, явно си чешем езиците вече, ама това пък може да помогне на някой друг по-нататък. ;-) Какво не й харесвате на "Епсилон"-а? Жената я кара от 3 години и свирка.:whistle: Кой друг освен "бай италианец" ще се сети да сложи на едно "бижу" още 96-а година еленска кожа, 6-степенна ск. кутия(на първа няма как да я изгасиш), място за дамска чанта на таблото пред шофьорското място, огледалце на шофьорския сенник, отрязана задница като на Smart-а, та жената да паркира лесно и други глезотийки. Свиркам си и аз :whistle:, защото откъм подръжка си е здрава и евтина, а и я взех на 80хиляди реални км на сносна цена. Та така, поначесах и аз езика.:crazy:

kolev
19-11-2010, 12:18
пък и под тенекиите си е точно фиат пунто , така че и поддръжката никак не е скъпа.