PDA

View Full Version : За КОГО ще гласувате на следващите парламентарни избори?



Pages : [1] 2

BLUE1
02-05-2009, 23:30
За кой ще гласувате на следващите парламентарни избори?


Кого, колега

old alfist
02-05-2009, 23:49
Защо няма опции - за никой !

BLUE1
02-05-2009, 23:56
Защото забравих, а сега не знам как мога да добавя тази опция.

nikolaaaay
02-05-2009, 23:56
Защо няма опции - за никой !
Такава опция няма в избирателния закон :director:

old alfist
03-05-2009, 00:19
Такава опция няма в избирателния закон :director:
Да, но това е форма на вот и не е противозаконно.

ФЕРАРИСТ
03-05-2009, 09:09
Да бе и аз се се чудя защо не вкарат бюлетина за тия дето не искат да гласуват за никой.....

Derry
03-05-2009, 10:56
Те си знаят, че половината българи няма да гласуват и няма нужда от вот за нещо вече известно и по-важното което е за тях има значение само вота даден за тяхната партия. Какво ще стане когато вота е отрицателен? Ще обяснят на населението, че е простовато и да се вземе в ръце. От цялата работа файда да не се гласува имат БСП и ДПС защото те си имат твърд електорат и при по малко гласували хора техните проценти се увеличават. Хубаво би било ако гласуването беше нещо такова - от 5 000 000 за БСП гаслували 1 500 000, взимат си процента само за 1 500 000, негласували 2 000 000 да си имат отделна групичка и техните гласове да не отиват при никоя партия. Ще се сметне за един хамав депутат колко гласа му трябват да влезе в парламнета и ако ги няма, няма да влиза.

nikolaaaay
03-05-2009, 11:25
Малко материал за разсъждение за тези, които няма да гласуват:
тук (http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2006/03/09/202248_chetiri_sela_se_jalvat_otnovo_ot_geo_dundar ov/)
тук (http://www1.parliament.bg/kns/Pkontrol/40ons/RP-p/40ons-RP-110p.htm)
тук (http://www.travelguide-bg.com/news/news.php?id=1548)
тук (http://www.vestnikataka.com/?module=displaystory&story_id=12962&edition_id=186&format=html)

На отдената му гора той забрани всякакъв достъп на хора. На тази територия има няколко села, махали и доста ниви. Гео Дундаров постави бариери на пътищата водещи към съответните населени места и постави охрана. Оказа се, че хората не могат да стигнат до собствените си къщи, защото са гонени и заплашвани с бой. Всъщност няколко човека бяха пребити. Имаше случай на подпалена къща, принудително продаване на имоти и тяхното незаконно изземване. В крайна сметка Гео Дундаров се оказа нещо като цар в собствена държава в Еленския балкан. Оказа се, че известни политици и магистрати редовно са му гости и бракониерстват дивеч в огромни количества. Оказа се, че той може да си прави, каквото си пожелае и никой не може да го спре.
Абе, напишете "Гео Дундаров" и чичко Гугъл ще обясни за какво иде реч. Историята е покъртителна. От 2001г. насам човекът заградил цяла планина и не пуска там никой. Построил си имение, незаконно естествено, на язовир, от който един град се снабдява с вода.... и държавата "безсилна". То, всеки път, когато на власт е БКП държавата е безсилна. Същото казваше и Виденов за мутрите през 1996г.
Не знам какво трябва да стане, за да гласуваме всички - някой да загради Витоша и да не ни пуска на Алеко ли?!

ФЕРАРИСТ
03-05-2009, 20:05
От цялата работа файда да не се гласува имат БСП и ДПС защото те си имат твърд електорат и при по малко гласували хора техните проценти се увеличават.
Така е, нали обаче уж се гласува ЗА нещо, а не за просто за нещо, за да не стане друго нещо......нищо че нещото за което сме гласували не се различава особенно от другото нещо - и двете неща са едно и също нещо, представено ни като две различни неща.....

Derry
04-05-2009, 18:08
Малко трудно ти проследих мисълта, пет пъти го четох :). За съжаления няма алтернатива, пък тя като се появи навремето (царя) работа не свърши, сега друга алтернатива се е задала и там малко гнило ама надявам се турчолята и комунягите да отърват кокала..

code
04-05-2009, 18:13
За никой!? - доста тъп вот, или по-скоро липса на такъв :smackbum: да гласуваш за никой е все едно да гласуваш за ДПС

soldier
04-05-2009, 18:38
За никой!? - доста тъп вот, или по-скоро липса на такъв :smackbum: да гласуваш за никой е все едно да гласуваш за ДПС

Ми тук избора не е да се чудиш кой е по-дъбър, за да те оправлява, а избора да се чудиш кой по-малко ще открадне и кой по-малко ще съсипе България.
А аз ще гласувам за партия Лидер, ако влезнат в избирателната листа

old alfist
04-05-2009, 19:47
За никой!? - доста тъп вот, или по-скоро липса на такъв :smackbum: да гласуваш за никой е все едно да гласуваш за ДПС

Ще ви видим умният вот. Според мен е тъпо за гласуваш ПРОТИВ нещо. Когато човек гласува - трябва да го прави ЗА нещо.
Аз се нагласувах - плод на всички мои гласувания през годините е реалната действителност, в която живеем. Една малка част от вината за съществуващото положение е и моя. Гласувай за да видим какво ще сътворите вие.

търтей
04-05-2009, 23:14
Олеле,
Като гледам резултатите от анкетата и чета мненията ме хваща шок и ужасТ ...

koolio
05-05-2009, 00:32
Олеле,
Като гледам резултатите от анкетата и чета мненията ме хваща шок и ужасТ ...

А мене като гледам дадените опции ме хваща шоГ и ужасТ :shocked::hump:

Mind_Control
05-05-2009, 14:57
Ще ви видим умният вот. Според мен е тъпо за гласуваш ПРОТИВ нещо. Когато човек гласува - трябва да го прави ЗА нещо.
Аз се нагласувах - плод на всички мои гласувания през годините е реалната действителност, в която живеем. Една малка част от вината за съществуващото положение е и моя. Гласувай за да видим какво ще сътворите вие.

Прав си. И именно ако отидеш да гласуваш то ще е ЗА това турците да не управляват България, защото в момента го правят (или поне управляват една голяяяяма част от нея). Толкова ли е трудно да се разбере или се правите на не до там интелигентни?

old alfist
05-05-2009, 15:31
Прав си. И именно ако отидеш да гласуваш то ще е ЗА това турците да не управляват България, защото в момента го правят (или поне управляват една голяяяяма част от нея). Толкова ли е трудно да се разбере или се правите на не до там интелигентни?

Благодаря за съвета - много станаха "прекалено интелегентните".

VFTI
05-05-2009, 16:05
Поздрав за всички, които няма да гласуват...
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=42081


Най-страшно е един човек да загуби вярата че може да се промени нещо....

DarkKnight
05-05-2009, 16:47
Поздрав за всички, които няма да гласуват...
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=42081


Най-страшно е един човек да загуби вярата че може да се промени нещо....

Еми аз си загубих вярата отдавна. Все пак гласувах и на миналите избори и постигнах ли нещо? Ето за това тази година няма да гласувам поне да знам защо не съм постигнал нищо! Вече ми омръзна от политиците ни, а няма избор, в който да жиждам надежда

BillyBoy`
05-05-2009, 16:55
и на предишните и на предстоящите избори са едни и същи лица някои малко позабравени други до болка познати ни така че аз оправдавам колегите които няма да гласуват

MUROMAN
05-05-2009, 17:01
Аз ще гласувам за ДПС-то поне може да ми дадът кебабче,хлебче и лимонада.:Tease::respect:
Плувай рибке ,плувай е нашия прост народ.:fish:

bass
05-05-2009, 19:20
Еми аз си загубих вярата отдавна. Все пак гласувах и на миналите избори и постигнах ли нещо?

Не си постигнал нищо не защото си гласувал, а защото дуги десет млади нормални хора като теб не са.
От години вече ни управлят групички, избрани от малограмотни или тотално закопани в миналото социални групи - не за друго, ми щото те са отишли да гласуват вместо да се правят на аристократи и обидени. Управляващите не са избрани от хората, които създават нещо в тази държава, а от тези, които основно консумират. И не тези вторите са виновни за това.
Следващото правителство пак ще е от познати олигофрени, за мен програмата максимум е да не са сегашните. Просто не трябва да се оставя впечатление у никого, че може да се окопае в парламента.
Тъжно, но през следващите няколко десетки години единственото полезно нещо, което може да се направи, е да се напомни на политици и секви чиновници следното просто нещо:
В едно нормално съвременно общество те не са управляващи! Те са там едни, тъй да се каже, оперативни мениджъри и прости наемни бачкатори, от които се очаква да реализират желанията на работодателя си. Като не се справят - уволнение и следващият да идва. Като не става и той - следващият. А не да мислят, че могат да смучат и наглеят за вечни времена, та и никой нормален човек да не иска да се меси с тях (как да се появят нови смислени лица иначе?).
Както се казваше във вица за поддържането на английска ливада, "проста работа - само косиш и поливаш. И така 100 години". Ще има да си плащаме за апатията доста.

Противно на притесненията на Търтея :-P ще кажа:
В момента е все тая за кого ще гласувате - просто идете и го направете, за да получим накрая наистина (сравнително) представителна извадка за настроенията в обществото. Един от огромните проблеми на тази страна е, че на нормалните хора им писва от идиотии, вдигат ръце и се абстрахират, докато простите, манипулируемите, фанатиците и зомбираните са плътно до урните. Тва правителство е резултат на техния вот, не на вота на смислените хора.

Ша ме прощавате за излиянието, но тая идиотия в правителство и парламент ще ме докара вече до иначе безкрайно противната ми роля на политагитатор...

Derry
05-05-2009, 19:46
Добре казано :th_up:

Derry
05-05-2009, 19:52
Поздрав за всички, които няма да гласуват...
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=42081


Най-страшно е един човек да загуби вярата че може да се промени нещо....


Аз затова искам да ги избесят тез нашите управляващи, вярно не е хуманно ама пък е ефективно.

nhg
05-05-2009, 21:26
много интересна тема се заформя според мен
ще постна един-два линка:
http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=169&WorkID=4685&Level=2
http://www.mestniizbori.com/index.php?option=com_content&task=view&id=72

както писах в една друга тема - много е актуален Бай Ганьо днес... май има нужда всички да го (пре)прочетат...

nikolaaaay
05-05-2009, 21:44
Олеле,
Като гледам резултатите от анкетата и чета мненията ме хваща шок и ужасТ ...
Мен пък ужастта ме обхваща като гледам резултатите от социологическите проучвания за цялата страна. Там мафията е втора сила и току виж пак управлява с "ДПС" ООД.

PEPI-2ALFA
06-05-2009, 08:20
...Като не се справят - уволнение и следващият да идва. Като не става и той - следващият. А не да мислят, че могат да смучат и наглеят за вечни времена, та и никой нормален човек да не иска да се меси с тях (как да се появят нови смислени лица иначе?)...


А какво правим като пак напъват (Костов)? Тоя човек срам няма ли? Поне да беше минал на втора линия да не го виждат хората всеки ден, пък нека си работи за синята идея и за демокрацията. Дори Виденов в това отношение излезе по-адекватен.

търтей
06-05-2009, 12:09
Идеални хора няма. Идеални политици ептен. Колкото и тъпо да звучи , се гласува за по-малкото зло от предлаганите на пазара - разбирай изборите.

А Ники е прав.

ТИ неразумний юроде, който не гласуваш, ТИ гласуваш за ДПС и БСП!?!
Като толкова ТЕ е гнус от политиците, ами иди, напиши на бюлетината "Кур за политиците!" и така покажи ТВОЕТО отношение.
Ако си още по-отворени - ами защо ТИ не направиш партия?

old alfist
06-05-2009, 12:24
Ако си още по-отворени - ами защо ТИ не направиш партия?
Защото всички партийци/независимо от коя партия са/ крият некадърността си зад партийното си членство. Открай време е така.

Sunny
06-05-2009, 12:54
Не гласувам от което води ,че и не протестирам и данъци няма да плащам докато не се спре да се краде в тази държава (ако изобщо е държава )
Може и те да са хора и да искат да ядат хляб , но няма да ядат от моя докато не си го заработят .

BillyBoy`
06-05-2009, 16:37
краденето никога няма да спре докато са същите к.....и във зданието наречено парламент щом и братя Галеви искат да влезнат вътре да ядат хляб правете сметка за какво става въпрос :horror:жална ни маика скоро преди няколко дена четох във един вестник че имали гарантирани 50 000 гласа:horror:

търтей
06-05-2009, 17:21
братя Галеви ... имали гарантирани 50 000 гласа:horror:

Мндаа, още една причина да не се гласува ...
Или?

BillyBoy`
06-05-2009, 17:34
Мндаа, още една причина да не се гласува ...
Или?
твърдо ще гласувам както винаги съм го правел и всички трябва да го направят

Бобби
06-05-2009, 17:38
Аз ще гласувам за себе си:-o

bass
06-05-2009, 18:26
Като толкова ТЕ е гнус от политиците, ами иди, напиши на бюлетината "Кур за политиците!"

Ооооо, аз тоя подход го приложих в данъчната декларация миналата година, преди плоския данък :-)
Категорично не бях съгласен да ме стрижат за пореден път по тарифата за най-богатите (не щото съм богат, а щото схемата е идиотска), поради което украсих бумагата с едно:
"Да му изсъ'ънат мЪдете на тоз, който разхити или открадне и една стотинка от тази сума!" :falos:

Отчаян ход, ама друго в рамките на закона не ми хрумна :|

koolio
06-05-2009, 18:43
Ооооо, аз тоя подход го приложих в данъчната декларация миналата година, преди плоския данък :-)
Категорично не бях съгласен да ме стрижат за пореден път по тарифата за най-богатите (не щото съм богат, а щото схемата е идиотска), поради което украсих бумагата с едно:
"Да му изсъ'ънат мЪдете на тоз, който разхити или открадне и една стотинка от тази сума!" :falos:

Отчаян ход, ама друго в рамките на закона не ми хрумна :|

Хахаха, току-виж някой се стреснал. Можеше да се консултираш с вируса за някоя по-тежка клетва.:grandpa:

Derry
06-05-2009, 21:07
Те имат имунитед ве.

Mind_Control
06-05-2009, 23:42
Не гласувам от което води ,че и не протестирам и данъци няма да плащам докато не се спре да се краде в тази държава (ако изобщо е държава )
Може и те да са хора и да искат да ядат хляб , но няма да ядат от моя докато не си го заработят .


Ама ти си за затвора заедно с политиците ни бре момче!!!

markonialfa
08-05-2009, 02:42
Естествено, че трябва да гласувате всичките!!! В София не усещаме тази масова дискриминация, но в по - малките провинциални селца с преобладаващо пумашко население се усеща сериозен натиск от страна на турците. Заплашват българите с това, че няма да имат работа ако не гласуват за шибаното ДПС, ще им запалят къщите и няма бял свят да видят. Ей хора събодете се бе, аз и моето семейство не сме видяли хубаво от комунизма, предполагам че и повечето тук. Защо искате да ни наричат еничари!!! Гласувайте за бъдещето на децата ни, ако ние не си помогнем няма кой да го стори. Вън БСП, ДПС, Царе и всякакви такива смотаняци!!!

Mind_Control
08-05-2009, 16:51
Естествено, че трябва да гласувате всичките!!! В София не усещаме тази масова дискриминация, но в по - малките провинциални селца с преобладаващо пумашко население се усеща сериозен натиск от страна на турците. Заплашват българите с това, че няма да имат работа ако не гласуват за шибаното ДПС, ще им запалят къщите и няма бял свят да видят. Ей хора събодете се бе, аз и моето семейство не сме видяли хубаво от комунизма, предполагам че и повечето тук. Защо искате да ни наричат еничари!!! Гласувайте за бъдещето на децата ни, ако ние не си помогнем няма кой да го стори. Вън БСП, ДПС, Царе и всякакви такива смотаняци!!!



В тая връзка се сещам за рекламата на БСП дето се върти. Тия са големи измекяри.. БСП знае, че не е достатъчно, но щяло да направи още повече. Обаче ако БСП дойде още един мандат на власт, то тогава аз лично ще си обърна всичките пари в евро или долари, защото тия са способни да бутнат и валутния борд даже и да осъмнем една хубава сутрин с 3-4 лв еврото.

А Атака изобщо не ги коментирам- това е една банда, може да имат добри намерения, но нямат грам акъл как да ги осъществят.

adv_petrov
08-05-2009, 17:52
само да изкажа мнение по анкетата, че движение "Напред" не е включено и аз като съм от ВМРО, няма къде да си сложа гласа по анкетата :)
Иначе сте прави че ако не гласувате, само помагате на комунистите и на турците да си изберат депутатите с по-малко гласове и с по-малко разходи. Който не гласува не само че не помага на себе си, ами даже напротив - пречи на другите дето се опитват да се спасят от примката дето им я залагат тея гореописаните партии. Жив пример - сами видяхте през 2005та, че никоя от партиите не можа да събере кворум и аха-аха да се проведат нови избори (на последния възможен ден се разбраха). Ама трябва да имаш малко политическа култура за да осъзнаеш колко е важен гласа ти. Затова гласувайте за който искате от десните партии, пък да видим.

PEPI-2ALFA
08-05-2009, 17:54
...БСП знае, че не е достатъчно, но щяло да направи още повече...
Това е нагло. На откриването на предизборната кампания (ако не бъркам събитието) на БСП, председателя на софийската организация Р. Овч. каза, че не били свършили 3 неща (не построили магистрали, провалил се с евро-парите и третото не помня), ама през следващия мандат щели да ги направят. ДО КОГА БЕ? До кога да ги чакаме? Наглост до безобразие.

markonialfa
12-05-2009, 10:34
Ей вънка тези комунисти, защото не се издържа вече. Аз пък ако бсп / нарочно не го написах с големи букви/ спечелят изборите, което е невъзможно по принцип, ще се обърна всички пари в евро и долари и ще напусна страната!!!

fred
12-05-2009, 12:06
Виждали сте сигурно рекламата кой бил приятел с Бойко, естествено главния виновнике е "злодея" Костов /това е от някаква подкоалиционна партия на комунягите/.Подписката за регистриране на оня кафеджия бившия лидер на СДС беше събрана с помоща на ДПС, което е отново друга част на БСП

detelazurno
12-05-2009, 17:42
Искам само да попитам, защо в анкетата няма отговор "отрицателен вот"?

търтей
12-05-2009, 17:55
Искам само да попитам, защо в анкетата няма отговор "отрицателен вот"?

А какво е отрицателен вот?

koleff
12-05-2009, 18:11
otricatelenia vot e samo za tapacite

dokato mishkite miruvat mangalite glasuvat

tova radva DPS dosta dobre /sorry za latinicata no ne izdarjah da ne go napisha , ne znam kakvo e nakazanieto no si zaslujavashe da si kaja menieto/

И какъв ти е проблема да пишеш на български?

И без обидни квалификации?

Blade
12-05-2009, 18:17
Като не ви се гласува, правете както каза Вучков -пускате вота с маркирани повече от 1 партии, хем ще бъде невалиден, хем ще се отнася към общия процент гласували (намалявайки процента съответно на масовия вот към определена партия, няма да давам примери) :grandpa:

Kris
12-05-2009, 18:31
Като не ви се гласува, правете както каза Вучков -пускате вота с маркирани повече от 1 партии, хем ще бъде невалиден, хем ще се отнася към общия процент гласували (намалявайки процента съответно на масовия вот към определена партия, няма да давам примери) :grandpa:

Точно.

Иначе, аз ще гласувам за една по-добра България!:roll2:

old alfist
12-05-2009, 18:43
Усещам как се заражда поредната "безпочвена еуфория".

warbah
12-05-2009, 18:50
Приятели гласувайте за когото желаете,направете го
за да се махне тази измет крадлива от власта.Не виждате ли че дефакто Доган управлява държавата от толкова дълго време,нямам нищо срещу турците,но ето хората се организирват дори от Турция с автобуси идват гласуват си и ето резултата си е налице Доган си управлява исие с другите мародери.Ние с нашето негласуване сме си виновни че тези все още са там във властта.А иначе твърдо съм срещу Атака тези са лумпени,но това си е мое персонално мнение.

fred
12-05-2009, 19:01
Приятели гласувайте за когото желаете,направете го
за да се махне тази измет крадлива от власта.Не виждате ли че дефакто Доган управлява държавата от толкова дълго време,нямам нищо срещу турците,но ето хората се организирват дори от Турция с автобуси идват гласуват си и ето резултата си е налице Доган си управлява исие с другите мародери.Ние с нашето негласуване сме си виновни че тези все още са там във властта.А иначе твърдо съм срещу Атака тези са лумпени,но това си е мое персонално мнение.

С едно уточнение, не Доган управлява държавата а комунистическата клика, на която Доган е верен съратник и ДС сътрудник.Всичко което казваш ти се случва по волята на Българската Комунистическа/ако искаш я наречи Социалистическа/партия и нейните издънки, една от които е ДПС.Та това се случва с волята и действията на тези българи, които подкрепят подобни организации. В числото тези организации влиза и Атака, чиято задача е чрез празни лозунги да подкрепя тази политиката, която описваш.

warbah
12-05-2009, 19:08
С едно уточнение, не Доган управлява държавата а комунистическата клика, на която Доган е верен съратник и ДС сътрудник.Всичко което казваш ти се случва по волята на Българската Комунистическа/ако искаш я наречи Социалистическа/партия и нейните издънки, една от които е ДПС.Та това се случва с волята и действията на тези българи, които подкрепят подобни организации.-

Това е така прав си обаче и ние с нашето негласуване им идваме дюшеш на тия помияри,не знам кво е това робско тъпение на хората,абе кво да говоря

fred
12-05-2009, 19:10
Вярно е, ама това също е поведение, което се формира неслучайно през тези 15 тина години/цялата преса, която пак се контролира от същите води тази политика/, точно с такава цел, иначе съм съгласен с твоите доводи

old alfist
12-05-2009, 19:13
С едно уточнение, не Доган управлява държавата а комунистическата клика, на която Доган е верен съратник и ДС сътрудник.Всичко което казваш ти се случва по волята на Българската Комунистическа/ако искаш я наречи Социалистическа/партия и нейните издънки, една от които е ДПС.Та това се случва с волята и действията на тези българи, които подкрепят подобни организации.-

Нека не забравяме връзката СДС-ДПС преди години, когато имаше нужда от нея за да управлява СДС.
ДПС го използват за "топ оньора" в политиката. И точно такива като повечето от вас го правят да е така.
От една страна такова мислене сплотява редиците на ДПС, от друга се снижават критериите спрямо новите кандидати - само и само да не е някой на власт.
След това се влиза в безпринципна коалиция, само и само някой да е на власт.

detelazurno
12-05-2009, 19:26
А какво е отрицателен вот?

Отрицателен вот е да маркираш бюлетината неправилно. Дали ще е като отбележиш повече от една партия, дали ще е като просто ги задраскаш или ще им нарисуваш един среден все тая. Въпросът е да се водиш на отчет гласувал, а всъщност да не си дал гласа си за никой.

warbah
12-05-2009, 20:32
Нека не забравяме връзката СДС-ДПС преди години, когато имаше нужда от нея за да управлява СДС.
ДПС го използват за "топ оньора" в политиката. И точно такива като повечето от вас го правят да е така. .

Какво искаш да кажеш с това (повечето от вас)ти да не си в Африка.А сега по въпроса смятам че това статукво
трябва да изчезне от сцената на политическия живот.Как ще е възможно за малцинствата да се сплотяват и да имат положителни резултати,а ние да не можем да го направиме при все че сме мнозинство.И кво сега турското комунистическо робство май няма край.Не виждаме ли че държавата стана помийна яма ,срам ме е че съм българин ебаси.

търтей
12-05-2009, 20:42
Какво искаш да кажеш с това (повечето от вас)ти да не си в Африка.А сега по въпроса смятам че това статукво
трябва да изчезне от сцената на политическия живот.Как ще е възможно за малцинствата да се сплотяват и да имат положителни резултати,а ние да не можем да го направиме при все че сме мнозинство.И кво сега турското комунистическо робство май няма край.Не виждаме ли че държавата стана помийна яма ,срам ме е че съм българин ебаси.

Еми немалцинтвата сме на принципа , че е по-важно Вуте да е зле ...

warbah
12-05-2009, 20:57
Еми немалцинтвата сме на принципа , че е по-важно Вуте да е зле ...

Търтей тя нашата трагедия е голяма наистина,и тук в твоя пост е и отговора защо сме били 500г нагъзени.Не си помагаме зли сме един към друг и затова е така.

търтей
12-05-2009, 21:35
Търтей тя нашата трагедия е голяма наистина,и тук в твоя пост е и отговора защо сме били 500г нагъзени.Не си помагаме зли сме един към друг и затова е така.

Ем тука уж сме малко по-образовани и над средното ниво. Би трябвало да можем да дадем пример.

Нещо като:

Всеки истински алфист ще гласува!

old alfist
12-05-2009, 22:00
Всеки истински алфист ще гласува!

Кажи за кой, ако размисля в "деня за размисъл" - поне да знам, че съм изкефил някой алфист.

spe4elist
12-05-2009, 22:01
Ем тука уж сме малко по-образовани и над средното ниво. Би трябвало да можем да дадем пример.

Нещо като:

Всеки истински алфист ще гласува!

Колко даваш?:gangstah:

Обещаваш ли ми, че след като гласувам, България ще се оправи?!?

Май не...

Mind_Control
12-05-2009, 22:32
Колко даваш?:gangstah:

Обещаваш ли ми, че след като гласувам, България ще се оправи?!?

Май не...

Обаче ти обещавам друго- че ако не гласуваш България със съгурност няма да се оправи!!!

търтей
12-05-2009, 22:37
Няма значение за кого
А и както неведнъж съм споменава - като не ви кефят политиците - ами напишете им го с големи букви върху бюлетината. Етио премерен текст: Кур за настоящата полбитическа класа.

Просто е
ДПС, БСП и Атака имат ясен брой гласове още от сега - те протсо имат твърд електорат. Само от нашето участие в изборите, обаче, зависи тази бройка гласове (която е константна) какъв процент ще е.

old alfist
12-05-2009, 22:39
Обаче ти обещавам друго- че ако не гласуваш България със съгурност няма да се оправи!!!
А, как ще сe оправи като гласуваш ?.

old alfist
12-05-2009, 22:41
Няма значение за кого.
Е, ми за мен това е извратено мислене.

търтей
12-05-2009, 23:44
Е, ми за мен това е извратено мислене.

Ами не е моя работа да ти казвам за кого да гласуваш.
Това имах предвид

А ако си чел внимателно постовете ми, ти е ясно аз за кого ще гласувам

nhg
12-05-2009, 23:54
...
Просто е
ДПС, БСП и Атака имат ясен брой гласове още от сега - те протсо имат твърд електорат. Само от нашето участие в изборите, обаче, зависи тази бройка гласове (която е константна) какъв процент ще е.

простичко го е казал търтейот
всеки който може да чете трябва да може да го разбере

Sunny
13-05-2009, 00:07
To народа сега си вярва на пожарникарчето и като гледам ще си го избере и ако сега само София тъне в смрад от боклука си после цяла държава ще има да тъне в мизерия . Е заради такива тази държава е на това положение . Преди години и царчето така изникна от нищото и му се кланяха а той обещаваше за 800 дни да ни оправи - е оправи ни , набута ни го на два ката с тройната коалиция . Затова няма да гласувам - защото вече не вярвам на никого . Боли ме ГЗ за тази държава , които и да дойдат на власт все ще им е тая за народа и проблемите му . Ама народа сам си е виновен защото е свикнал да го тъпчат

търтей
13-05-2009, 00:10
... няма да гласувам ... Ама народа сам си е виновен защото е свикнал да го тъпчат ...

Нещо си противоречиш, май

Sunny
13-05-2009, 00:14
Нещо си противоречиш, май
И защо реши така ?

old alfist
13-05-2009, 00:26
А ако си чел внимателно постовете ми, ти е ясно аз за кого ще гласувам
Извинявай, но не съм ти чел внимателно постовете.

old alfist
13-05-2009, 00:32
простичко го е казал търтейот
всеки който може да чете трябва да може да го разбере
Четенето е едно - разбирането е друго.

spe4elist
13-05-2009, 09:16
А не е ли време вече за военна диктатура?:busted_cop:

koleff
13-05-2009, 11:07
не на политиката в сайта (http://www.google.bg/search?hl=bg&ei=fXoKSuW1GNCY-gbVoPjsCw&sa=X&oi=spell&resnum=1&ct=result&cd=1&q=%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0% B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%B2+%D1% 81%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B0&spell=1),ето така ce карат хората накрая (http://www.google.bg/search?hl=bg&cr=countryBG&ei=rnoKSsbmLcWf-AbRuPjhCw&sa=X&oi=spell&resnum=1&ct=result&cd=1&q=%D0%B5%D1%82%D0%BE+%D1%82%D0%B0%D0%BA%D0%B0+%D1% 81%D0%B5+%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82+%D1% 85%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%BD%D0%B0%D0%B A%D1%80%D0%B0%D1%8F&spell=1),съжалявам ако (http://www.google.bg/search?hl=bg&ei=8XwKSuLOBISx-Qb9h7ToCw&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=%D1%81%D1%8A%D0%B6%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0 %D0%BC+%D0%B0%D0%BA%D0%BE&spell=1) съм (http://www.google.bg/search?hl=bg&ei=WX0KSvPiOMm4-QalmcXnCw&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=%D1%81%D1%8A%D0%BC+%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B 8%D0%BB&spell=1)обидил някой (http://www.google.bg/search?hl=bg&ei=Gn0KSvTXKdXF-Qa-p_jpCw&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%BB+%D0%BD%D1%8 F%D0%BA%D0%BE%D0%B9&spell=1) , ама реакцията (http://www.google.bg/search?hl=bg&ei=n30KSujUIITM-AaP1-ngCw&sa=X&oi=spell&resnum=1&ct=result&cd=1&q=%D0%B0%D0%BC%D0%B0+%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BA%D1%8 6%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0&spell=1) ме е по- бърза (http://www.google.bg/search?hl=bg&ei=un0KSoyTN9vN-QaepJzsCw&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=%D0%BC%D0%B5+%D0%B5+%D0%BF%D0%BE+%D0%B1%D1%8A%D1 %80%D0%B7%D0%B0&spell=1) от мисълта да не засегна някого (http://www.google.bg/search?hl=bg&ei=4H0KSqejAdaw-AakjYTmCw&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=%D0%BE%D1%82+%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BB%D1%8 2%D0%B0+%D0%B4%D0%B0+%D0%BD%D0%B5+%D0%B7%D0%B0%D1% 81%D0%B5%D0%B3%D0%BD%D0%B0+%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%B E%D0%B3%D0%BE&spell=1).

ще вървя да покарам че да ми мине (http://www.google.bg/search?hl=bg&ei=RX4KSp2vG4Kc-Aa085jiCw&sa=X&oi=spell&resnum=1&ct=result&cd=1&q=%D1%89%D0%B5+%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B2%D1%8F+%D0% B4%D0%B0+%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B C+%D1%87%D0%B5+%D0%B4%D0%B0+%D0%BC%D0%B8+%D0%BC%D0 %B8%D0%BD%D0%B5&spell=1) и да не се вживява в тъпотии (http://www.google.bg/search?hl=bg&ei=b34KStmyNISx-Qb9h7ToCw&sa=X&oi=spell&resnum=1&ct=result&cd=1&q=%D0%B8+%D0%B4%D0%B0+%D0%BD%D0%B5+%D1%81%D0%B5+%D 0%B2%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D1%8F%D0%B2%D0%B0+%D0%B2+%D 1%82%D1%8A%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B8&spell=1)
http://www.alfaromeo.lu/main.asp?lg=fr&T=goo&L1=wp#

хайде лек ден (http://www.google.bg/search?hl=bg&cr=countryBG&ei=t38KSrWeN8u4-Qb399ThCw&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%B4%D0%B5+%D0%BB%D0%B5%D0%B A+%D0%B4%D0%B5%D0%BD&spell=1)

Furious 155
13-05-2009, 11:07
А не е ли време вече за военна диктатура?:busted_cop:

отдавна отмина шанса за това... сега вече ги няма тия военни, които тогава имаха възможност на го направят.

А за изборите - гласуваме или не, тя властта ще си е пак същата, само че има шанс като гласуваме определени сили да не успеят да имат толкова силни позиции в управлението - или поне не явни! Това е - за да се промени нещо трябва всички горе да се изметат с една голяма метла с приклад ;).

nikolaaaay
13-05-2009, 11:16
Ем тука уж сме малко по-образовани и над средното ниво. Би трябвало да можем да дадем пример.

Нещо като:

Всеки истински алфист ще гласува!
Тук във форума сме млади хора и затова резултатите са такива - БСП не влиза в парламента, щото има 3,5%, обаче същите тия хора обикновено "гласуват" само пред компа, а на истинските избори не ходят до избирателната секция, поради натоварената си програма. Накрая бабите избират какво управление да има страната и резултатът го виждаме (духаме) всеки ден.
П.С. Не, че имам нещо против възрастните хора, ама да черпиш "информация" от вестник Шок, Уикенд, Лична драма и сапунени сериали едва ли е може да е от полза.
Гласувайте, мамка му!

warbah
13-05-2009, 11:47
Тук във форума сме млади хора и затова резултатите са такива - БСП не влиза в парламента, щото има 3,5%, обаче същите тия хора обикновено "гласуват" само пред компа, а на истинските избори не ходят до избирателната секция, поради натоварената си програма. Накрая бабите избират какво управление да има страната и резултатът го виждаме (духаме) всеки ден.
П.С. Не, че имам нещо против възрастните хора, ама да черпиш "информация" от вестник Шок, Уикенд, Лична драма и сапунени сериали едва ли е може да е от полза.
Гласувайте, мамка му!

Абсолютно си прав така си е..много жалко че има такава незаинтересованост от младите хора които в крайна сметка отнасят цялата тежест,помисли малко случайно ли вдигнаха пенсиите месец два преди изборите,(няма лошо нека пенсионерите 5 пъти пове4е да вземат)но това за мен е пак подсигуряване на БСП за изборите те се държат на тези по възрастните хора предимно.

spe4elist
13-05-2009, 15:25
abe na rabota niama kak da pisha na balgarski iama klaviatura i niama instalirana kir. i ne triabva da se modificira komputara !!!
E za obidnia epitet ste pravi ama malko se razgnevih na podobnite mu niama za koi da glasuvam t.n.
No mislia 4e e po dobre da se izbiagvat politi4eskite tematiki v tozi forum 4e da ne stavat ekscesii !!
a za kliriloicata sajaliavam ama nima kak za sega pone .
haide sas zdrave i pozdravi

Ъъъъ, да речем , че не си запознат с условията на форума.

Но, ако проявяваш интерес, има конвертор, който можеш да използваш. Ще ти отнеме 2-3 кликвания повече...

Успех

Mind_Control
13-05-2009, 15:33
А, как ще сe оправи като гласуваш ?.

Отрицанието е в душата на българина.. От 9 кладенеца вода ще донесеш, но няма да направиш простото усилие да гласуваш!

Ето аз ще ти дам една идеална причина да го направи- просто те моля, като колега алфист да си пуснеш гласа, заради мен и твоите приятели, които ще отидат да гласуват. След като за теб няма значение гласувал ли си или не, то моля те да гласуваш заради нас!

Считайте тази отправна молба към всички- един вид ви моля за услуга!

spe4elist
13-05-2009, 15:40
...Гласувайте, мамка му!

Добреее, за мен, всички тези лица, от този "парламент", с много малки изключения, са маскари.

Само кажете за кой - и ще отида да гласувам!

Blade
13-05-2009, 15:53
Добреее, за мен, всички тези лица, от този "парламент", с много малки изключения, са маскари.

Само кажете за кой - и ще отида да гласувам!
Вече се разбрахме, щом нямате фаворит, пускайте отрицателен вот!

old alfist
13-05-2009, 15:55
Отрицанието е в душата на българина.. От 9 кладенеца вода ще донесеш, но няма да направиш простото усилие да гласуваш!

Ето аз ще ти дам една идеална причина да го направи- просто те моля, като колега алфист да си пуснеш гласа, заради мен и твоите приятели, които ще отидат да гласуват. След като за теб няма значение гласувал ли си или не, то моля те да гласуваш заради нас!

Считайте тази отправна молба към всички- един вид ви моля за услуга!

Добре, колега, дайте да проверим дали някой от кандидатите не кара Алфа - поне за него. Ако не, да издигнем някой от нас - да речем Търтея.

spe4elist
13-05-2009, 16:27
Добре, колега, дайте да проверим дали някой от кандидатите не кара Алфа - поне за него. Ако не да издигнем някой от нас - да речем Търтея.
Ако Търтейо се кандидатира - с две ръце... И две ракии...

nikolaaaay
13-05-2009, 17:51
Добреее, за мен, всички тези лица, от този "парламент", с много малки изключения, са маскари.

Само кажете за кой - и ще отида да гласувам!
Не са всичките маскари! Сигурен съм, че ще намериш за кой да гласуваш. Ако не можеш - гласувай за по-малките маскари, че сегашните (управляващи) са гигантски направо.
Корупция в българска партия няма как да няма. Знаем, че тук двама юнаци правят чета, трима - чета с предател... Такива сме си, ама има партии и лидери, които гонят корумпираните и такива, които играят с тях.

old alfist
13-05-2009, 21:54
не на политиката в сайта (http://www.google.bg/search?hl=bg&ei=fXoKSuW1GNCY-gbVoPjsCw&sa=X&oi=spell&resnum=1&ct=result&cd=1&q=%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0% B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%B2+%D1% 81%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B0&spell=1)

По принцип те подкрепям, но все пак не е лошо да се видят различните виждания в това отношение, стига да не се вживяваме.
Аз лично не съм си променил отношението към никой колега, заради глупостите на политиците.

SFINKS
14-05-2009, 11:32
ако бях от Варна знам за кой бих гласувал - за инфо шоуто на Слави от вчера :thumbup:

Kuku
14-05-2009, 11:40
За инфо - толкова ти е акъла :lol:

spe4elist
14-05-2009, 11:55
ако бях от Варна знам за кой бих гласувал - за инфо шоуто на Слави от вчера :thumbup:

Я сподели, че нещо съм пропуснал ...

SFINKS
14-05-2009, 11:58
За инфо - толкова ти е акъла :lol:

нещо си в депресия напоследък :smoke:

я сподели ти за кой би гласувал да се посмеем дружно на твоят акъл

ако това което са замислили от шоуто на Слави стане , ще е уникално

Kuku
14-05-2009, 12:00
Нещо не си орЕгЕналЕн напоследък....

fred
14-05-2009, 15:52
Този Слави да вземе да си плати първо данъците и после да се прави на патриот.Всичките му фирми са офшорки.

търтей
14-05-2009, 16:04
Този Слави да вземе да си плати първо данъците и после да се прави на патриот.Всичките му фирми са офшорки.

Нормални хора, дето слушат слави за политика, няма

SFINKS
14-05-2009, 17:11
а някой направи ли си труда да разбере какво смятат да направят или си говорите наизуст както винаги

Kuku
14-05-2009, 17:22
Хайде осветли ни, какво смята да направи учиндолския простак, според теб?

SFINKS
14-05-2009, 17:40
не ми се занимава , ако си гледал си разбрал , ако не си гледал гледай . Аз съм твърдо за

morfius
14-05-2009, 17:40
Да извлече поредната доза дивиденти на чужд гръб, той до сега в политиката друго не е правил.

търтей
14-05-2009, 17:51
не ми се занимава , ако си гледал си разбрал , ако не си гледал гледай . Аз съм твърдо за

Ако не ти се занимава и държиш да се правиш на интересен си сбъркал раздела.

nikolaaaay
14-05-2009, 17:52
а някой направи ли си труда да разбере какво смятат да направят или си говорите наизуст както винаги
Никой не го гледа, ако не си разбрал още.
П.С. Подозирам сфинкс, че гласува с 2 гласа. Вчера за БКП имаше 3 гласа, а днес 5.

nhg
14-05-2009, 18:10
Отрицанието е в душата на българина.. От 9 кладенеца вода ще донесеш, но няма да направиш простото усилие да гласуваш!

Ето аз ще ти дам една идеална причина да го направи- просто те моля, като колега алфист да си пуснеш гласа, заради мен и твоите приятели, които ще отидат да гласуват. След като за теб няма значение гласувал ли си или не, то моля те да гласуваш заради нас!

Считайте тази отправна молба към всички- един вид ви моля за услуга!

напълно подкрепям!!!
загубете 5-10 мин да се разходите до секцията, пари няма да ви искат (може дори да поискат да ви дадат, или да ви почерпят с топла бира и студени кебапчета...)

SFINKS
14-05-2009, 18:11
николайчо , ако за теб да си от БКП е кофти много си се объркал :Tease: . Намери ми беден комунист , без да броим червените бабички разбира се :)
Не съм фен на БКП ама съжалявам за това ,ех ако бях ехееееее ......мечти мечти :)

Явно никой не е гледал вчера Слави , не че го гледам редовно но вчера случайно попаднах и се загледах
Слави смята да издигне за мажоритарен кандидат във Варна едно 24 годишно момиче . Събиране на подписи и така нататък да се прави на доброволни начала пък ако стане стане . Ако успее да влезе тва момиче в парламента всяка седмица ще е в шоуто и ще вади кирливите ризи на народното събрание и т.н.
Прави се без пари и без идеята да се изкарат пари
Общо взето бъг в политическата система , ама трудно отстраним бъг щото ще е депутат

ludmilcar
14-05-2009, 18:11
Не си постигнал нищо не защото си гласувал, а защото дуги десет млади нормални хора като теб не са.
От години вече ни управлят групички, избрани от малограмотни или тотално закопани в миналото социални групи - не за друго, ми щото те са отишли да гласуват вместо да се правят на аристократи и обидени. Управляващите не са избрани от хората, които създават нещо в тази държава, а от тези, които основно консумират. И не тези вторите са виновни за това.
Следващото правителство пак ще е от познати олигофрени, за мен програмата максимум е да не са сегашните. Просто не трябва да се оставя впечатление у никого, че може да се окопае в парламента.
Тъжно, но през следващите няколко десетки години единственото полезно нещо, което може да се направи, е да се напомни на политици и секви чиновници следното просто нещо:
В едно нормално съвременно общество те не са управляващи! Те са там едни, тъй да се каже, оперативни мениджъри и прости наемни бачкатори, от които се очаква да реализират желанията на работодателя си. Като не се справят - уволнение и следващият да идва. Като не става и той - следващият. А не да мислят, че могат да смучат и наглеят за вечни времена, та и никой нормален човек да не иска да се меси с тях (как да се появят нови смислени лица иначе?).
Както се казваше във вица за поддържането на английска ливада, "проста работа - само косиш и поливаш. И така 100 години". Ще има да си плащаме за апатията доста.

Противно на притесненията на Търтея :-P ще кажа:
В момента е все тая за кого ще гласувате - просто идете и го направете, за да получим накрая наистина (сравнително) представителна извадка за настроенията в обществото. Един от огромните проблеми на тази страна е, че на нормалните хора им писва от идиотии, вдигат ръце и се абстрахират, докато простите, манипулируемите, фанатиците и зомбираните са плътно до урните. Тва правителство е резултат на техния вот, не на вота на смислените хора.

Ша ме прощавате за излиянието, но тая идиотия в правителство и парламент ще ме докара вече до иначе безкрайно противната ми роля на политагитатор...

Малко да ви отклоня и върна на зад, ЕВАЛА НА КОЛЕГАТА, и аз бих призовал да ГЛАСУВАТЕ, защото пак ще гледаме километричните опашки от автобуси и от тях под строй ще гласуват всички турци и цигани и после олеле какво стана....

SFINKS
14-05-2009, 18:16
Ако не ти се занимава и държиш да се правиш на интересен си сбъркал раздела.

точно ти ли с тая забележка ... с твоите постоянни "загадъчни" мнения от типа прочетете и ще раберете и т.н.

търтей
14-05-2009, 18:27
точно ти ли с тая забележка ... с твоите постоянни "загадъчни" мнения от типа прочетете и ще раберете и т.н.

Да, точно аз и то с основание и в границите на правомощията ми.
Други въпроси?

koolio
14-05-2009, 18:30
николайчо , ако за теб да си от БКП е кофти много си се объркал :Tease: . Намери ми беден комунист , без да броим червените бабички разбира се :)
Не съм фен на БКП ама съжалявам за това ,ех ако бях ехееееее ......мечти мечти :)

Явно никой не е гледал вчера Слави , не че го гледам редовно но вчера случайно попаднах и се загледах
Слави смята да издигне за мажоритарен кандидат във Варна едно 24 годишно момиче . Събиране на подписи и така нататък да се прави на доброволни начала пък ако стане стане . Ако успее да влезе тва момиче в парламента всяка седмица ще е в шоуто и ще вади кирливите ризи на народното събрание и т.н.
Прави се без пари и без идеята да се изкарат пари
Общо взето бъг в политическата система , ама трудно отстраним бъг щото ще е депутат
Сфинксе, вече имаше един такъв дето влезе на 24 додини в парламента за да вади кирливи ризи. Резултата всички го знаем.
Друго на ръка, че няма как човек на 24 години да има достатъчно знания и умения, а и опит, за да бъде в законодателната власт. А факта, че си мисли, че има такива, говори за незряла самооценка.
Да не говорим, че всяка инициатива, подета от Слави, накрая бива опошлена и опорочена.

търтей
14-05-2009, 18:34
Да не говорим, че всяка инициатива, подета от Слави, накрая бива опошлена и опорочена.

Е що накрая?
Гражданинът С.Т. е пошъл от самото си начало.

ПП И кое тва момиче. Да не е същото, дето понеже нямало работа и й било скучно (нищо че ми яде парите) казало на министъра, че не може да пуши?

Kuku
14-05-2009, 18:51
Същата ли е тази патка заспала, дето я уволнили и сега ще си отмъщава?! :roll:
Какви керливи ризи бе, Сфинки - нали ще казва това което й наредят :idea:
Па мисли малко, даева мааму :idea:

SFINKS
14-05-2009, 23:12
пак конспирации сънувате ... Слави ще превзема парламента с едно момиче депутат :screwy:
ще спечели кокурса за автомагистрала Тракия сигурно :laughing1:Ще се пребори за някой милион ли какво ли :notworthy: или ще направи Слави милионер ,
изобщо ама хич не сте схванали смисъла на идеята
дано да стане тогава ще ви се изясни...евентуално

koleff
14-05-2009, 23:45
та да ре4ем 4е комаи разбрах как става , е има логика словата ви.
Благодариа за садеиствието.
хаиде успех за изборите
и хаиде да отделим по малко свободно време 4е после жалка работа ще настане в БГ

old alfist
14-05-2009, 23:54
жалка работа ще настане в БГ

Поредната жалка работа.

koleff
14-05-2009, 23:56
:smoke:e жалка за какво за политиците или за нас накраиа :tank:

nhg
14-05-2009, 23:58
.....
Явно никой не е гледал вчера Слави , не че го гледам редовно но вчера случайно попаднах и се загледах
Слави смята да издигне за мажоритарен кандидат във Варна едно 24 годишно момиче . Събиране на подписи и така нататък да се прави на доброволни начала пък ако стане стане . Ако успее да влезе тва момиче в парламента всяка седмица ще е в шоуто и ще вади кирливите ризи на народното събрание и т.н.
Прави се без пари и без идеята да се изкарат пари
Общо взето бъг в политическата система , ама трудно отстраним бъг щото ще е депутат

бе не знам, ама на т'ва май му се викаше популизъм...
то и един друг преди време пишеше по вестниците, че ще прави 'чистка' първо не-знам-къде-си, после в парламента...; преди него друг пък щеше да оправи държавицата за 800 дни и да не си търси 'бащинията'...
изобщо народа си умира да бъде манипулиран, някой да му каже това, което той мисли - да псува управниците заради нещо, да обещае промяна и охолство без да се налага да се работи примерно... и прочие благи нещица
не искам да разсъждавам повече, че само се изнервям

old alfist
15-05-2009, 00:00
:smoke:e жалка за какво за политиците или за нас накраиа :tank:
Е, ми ти щом си в Люксембург, не си отишъл от добро там, предполагам, че не си политик.

koolio
15-05-2009, 00:23
Е що накрая?
Гражданинът С.Т. е пошъл от самото си начало.

ПП И кое тва момиче. Да не е същото, дето понеже нямало работа и й било скучно (нищо че ми яде парите) казало на министъра, че не може да пуши?
Е в началото, когато беше просто "шоумен" и пееше за комбайнера - на-на-най-на беше си,патичен. Ама когато се взе за последна инстанция, почна да става гнусен...
Типичен пример за опорочаване - скандалът с "ин виво". Вместо да проведат професионално журналистическо разследване и да разкрият мизерника, обидил жените, те обвиниха по някакви улики първо един, после друг и накрая у хората остана съмнение, че въобще е имало такава реплика.

dimo
15-05-2009, 00:32
С едно уточнение, не Доган управлява държавата а комунистическата клика, на която Доган е верен съратник и ДС сътрудник.Всичко което казваш ти се случва по волята на Българската Комунистическа/ако искаш я наречи Социалистическа/партия и нейните издънки, една от които е ДПС.Та това се случва с волята и действията на тези българи, които подкрепят подобни организации. В числото тези организации влиза и Атака, чиято задача е чрез празни лозунги да подкрепя тази политиката, която описваш.
Това все едно аз съм го писал за пореден път мнението ми се припокрива на 100%. За съжаление голяма част от феновете на Атака не осъзнават че тази организация е сателит на БСП своеобразен троянски кон .

dimo
15-05-2009, 00:54
пак конспирации сънувате ... Слави ще превзема парламента с едно момиче депутат :screwy:
ще спечели кокурса за автомагистрала Тракия сигурно :laughing1:Ще се пребори за някой милион ли какво ли :notworthy: или ще направи Слави милионер ,
изобщо ама хич не сте схванали смисъла на идеята
дано да стане тогава ще ви се изясни...евентуално

славчо също играе за БСП под формата на подобни глупости се цели отвличане на гласовете на неориентираните (тези които не са избрали имам предвид) от опонентите на комунистите

old alfist
15-05-2009, 00:59
Големи анализатори, големи експерти сме всички - затова сме на това деридже. Всички разбираме от футбол, икономика и политика и нищо от тях не ни е като на "хората" - щото сме много умни и големи "гяволи".
За това нека всеки да гласува по съвест - ако никой не намира достоен да не го прави. Няма смисъл да се изкривяват нещата, защото стават още по-сбъркани.
Колкото и да ни е мъчно на всички, трябва да извървим своя път.

ludmilcar
15-05-2009, 09:14
трябва да извървим своя път.И да гласуваме бих допълнил отново. На всички ни е ясно че сме обезкоражени и отчаяни поради отминалите 20 години, но трябва да ни е ясно че само ние можем да променим тази свинщина, изразяваики смело своя вот. Ясно е също така че няма да стане с магическа пръчка защото държавата ни е един обран и сериозно плевясал бустан, но поне може да започнем промяната, пък поколенията след нас и да я усетят.

dimo
15-05-2009, 13:53
Всеки който е решил да гласува за някоя партия има свои аргументи и не искам да ги оспорвам думите ми са към тези които не са решили още или пък се колебаят.

Веднъж на 4 години някой те пита какво мислиш и веднъж на 4 години можеш да кажеш официално и законо дали си доволен от дадено управление или не си.
Кажи сега защото после още 4 години никой няма да те пита

fred
15-05-2009, 23:15
Навремето Левски е казал на селяните:
Когато спрете да постите в сряда и петък ще станете мъже-виж Захари Стоянов, биография на Левски за подробности.
Аз не съм Левски или З.Стоянов, но мога да ви кажа, че ще се оправим, когато 50+10% разберат, че Костов не е тово, което повтарят ДС агентурате и че по добре е Костов да дойде отколкото цялата друга пасмина, ама за тия неща трябва много каша да се яде :rockon:

Old Fox
15-05-2009, 23:52
Свинкс, хубавите идеи са изпълнимите идеи. Тая шматка кви точно ризи ще извади?
Вариант едно - ще я изолират и най-много да научиш кой спи на банките и кой гласува с чужди карти. Ако посмее да го каже де.
Вариант две - ще се нареди да папа някъде и тя и тогавай познай дали ше вади некви ризи.

morfius
15-05-2009, 23:54
Свинкс, хубавите идеи са изпълнимите идеи. Тая шматка кви точно ризи ще извади?
Вариант едно - ще я изолират и най-много да научиш кой спи на банките и кой гласува с чужди карти. Ако посмее да го каже де.
Вариант две - ще се нареди да папа някъде и тя и тогавай познай дали ше вади некви ризи.

Вариант 2.5 - Ще папа ама ще хрантути и Слави.

fred
16-05-2009, 08:53
Това все едно аз съм го писал за пореден път мнението ми се припокрива на 100%. За съжаление голяма част от феновете на Атака не осъзнават че тази организация е сателит на БСП своеобразен троянски кон .

Така е Димо, трябва време да узрее и обществото за тия работи

fade
16-05-2009, 09:57
Колега fred лек опит за паралел между Костов и Левски ли долавям във вашия по-горен пост...
Дано да греша! :flirt:

fade
16-05-2009, 10:08
Свинкс, хубавите идеи са изпълнимите идеи. Тая шматка кви точно ризи ще извади?
Вариант едно - ще я изолират и най-много да научиш кой спи на банките и кой гласува с чужди карти. Ако посмее да го каже де.
Вариант две - ще се нареди да папа някъде и тя и тогавай познай дали ше вади некви ризи.


Вариант 2.5 - Ще папа ама ще хрантути и Слави.

Точно така ще стане и според мен!
Просто в един ден от седмицата Слави ще има предаване което няма да се нуждае от импровизациите на комиците и леко ще облекчи работа на сценаристите.
Иначе идеята ми допада, но за съжаление е утопична и зад нея Уекинко прозира комерсиалното.
Но... :choice:

bass
21-05-2009, 10:54
За тези, които се колебаят за кого все пак да гласуват (макар и с омерзение):
http://glasovoditel.eu/

Цъкате на "Гласоследител", давате позиция по двадесетина въпроса и гледате до коя формация сте най-близо.

търтей
21-05-2009, 11:12
За тези, които се колебаят за кого все пак да гласуват (макар и с омерзение):
http://glasovoditel.eu/

Цъкате на "Гласоследител", давате позиция по двадесетина въпроса и гледате до коя формация сте най-близо.

Мда, само дето на някои формации прокламираните идеи и реално провежданата политика нямат нищо общо

bass
21-05-2009, 11:44
Мда, само дето на някои формации прокламираните идеи и реално провежданата политика нямат нищо общо

Е то тва вече е второ ниво анализ - остай ората да видят кой им пасва на натюрела, па чак после да мислят дали не се е изложил грубо междувременно :-)

dimo
22-05-2009, 15:07
Осем от кандидатите са били сътрудници или щатни служители тайните служби, оповести Комисията за разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност и разузнавателните служби
Публикуваните имена са Александър Маринов (ПП "Нова социалдемокрация"), Евгени Кирилов (КБ), Йордан Величков (Съюз на патриотичните сили "Защита"), Николай Захариев (Съюз на патриотичните сили "Защита"), Станислав Станилов ("Атака").

Сред тях е впечатление и това на историка Христо Матанов, който е 17-и в листата на движение "Напред". Бил е вербуван в края на 1982г., се уточнява в съобщението на комисията.

Останалите двама са Христо Минков Мермерски (Съюз на патриотичните сили "Защита") и Юнал Лютфи (ДПС).

koolio
22-05-2009, 16:04
За Маринов, Кирилов, Станилов и Лютфи се разбра май още на миналите избори. Ма като гледам не им дреме особено.

fred
22-05-2009, 16:18
Не само не им дреме, ами на почит.Колкото и да звучи изтъркано у нас ченгетата са обсебили почти всичко.Трябваше да има закон за лустрация-да не заемат ВИСШИ И РЪКОВОДНИ ДЪРЖАВНИ длъжноси.Затова ги угомелих, да не каже някой че биха умреил от глад евентуално

PEPI-2ALFA
24-05-2009, 08:50
Да мислим докато е време.
http://vbox7.com/play:a5e22dcb

Kuku
24-05-2009, 15:11
По Дупница да не забравите да гласувате за Галеви ;)

fred
25-05-2009, 13:58
А във Варненско за баща и син Данови, които са в ареста относо сводничество и други "достойни" дела

PEPI-2ALFA
25-05-2009, 14:07
До изборите има още време. Навсякъде ще се появят такива, предполагам. Все пак имунитета не е лошо нещо.;-)

fred
25-05-2009, 14:14
Кандидати за това винаги има:devil:

The_Game
25-05-2009, 15:15
Искам да попитам нещо всички които мисля да НЕ гласуват.

Абе вие какво предпочитате да не гласувате за никои и да оставите Турците, Циганите и всички други (...) в България да си гласуват за тяхните хора и България да я Управляват турци примерно ?
Това ли предпочитате ?

Хванете и гласувайте за някой Българин просто ей така. Българи да са Управляващите. Така или иначе всичко краде, поне синовете и дъщерите ви да не учат ТУРСКИ език още от 1-ви клас.:bad_evil::bad_evil::furious::furious::furiou s::furious::furious::furious::no:

warbah
25-05-2009, 16:56
“Комунизмът си отива, спете спокойно, деца!” Така пеехме през 1990 година. Пеехме и плачехме от радост. Пеехме и с трепет носехме сини лентички на ревера. Пеехме и строяхме от палатки градове на истината. Пеехме и си рисувахме лазурните миражи на едно светло и спокойно бъдеще. Пеехме и скандирахме “Времето е наше!”.
На разсъмване всичко е розово за петнадесет минути макар…
Само че някои призраци се оказаха по-живи от живите и ние още живеем в тяхната сянка.
Не, комунизмът не си отиде. Отиде си мечтата за него. Отиде си наивната, трогателна вяра на нашите майки и бащи, че човек за човека е брат и че скоро ще рукнат реки от блага. Клетите хорица! Те крачеха в строя, изпълняваха петилетните планове за три години, гонеха илюзии и ги кичеха с червени значки. А днес, прегърбени и изнемощели, ровят в боклуците за късче хляб. Ровят и все още сънуват, че някому са нужни, че са в строя. А вие спите ли спокойно, деца?
Подобно на героя на Стивън Кинг, чудовището свали клоунската си маска и се озъби с цялата си дива алчност и ненаситен егоизъм. То яхна гребена на нашите мечти и си построи пирамида от костите на надеждата ни и крадените куфарни пари. А вие спите ли спокойно, деца?
Деспотът продължава да се смее на неизлечимата ни глупост. Както змията снася куп яйца и люпи котило от малки усойници, така и диктаторската партия си клонира рожби. Някои от тях нарече опозиция, а други - реформирани социалисти. А призракът на комунизма продължи да разплисква смрад и лъжи.
Когато впрегнеш млад жребец да се върти в кръг и да вади вода от герана, отначало той цвили, хапе, рие земята с копита, а над изтерзания му гръб плющи камшикът. Но минават години – пет, десет, двадесет. Ако освободите вече грохналата, подобна на скелет кранта, тя ще продължи да се върти във все същия кръг, защото отдавна е ослепяла и оскотяла. Ако позволите народът ни да заприлича на това поробено същество, ще спите ли спокойно, деца?!
От време на време, надзирателят с камшика разбира, че поробеното животно е започнало да осъзнава, че обикаля в кръг и у него се е надигнал справедливият огън на гнева.
Тогава пуска нови герои на сцената. Ту цар, завърнал се от изгнание, който щял да ни поведе към райските двери, ту мускулест Мачо, преструващ се на Робин Худ, когото камерите и неудовлетворените жени на средна възраст обичат, ту златокос воевода, който крещи патриотарски лозунги с неонацистки привкус. А клетият жребец, отдавна забравил вкуса на свободата, се радва на разнообразието като на бучка захар и цвили възторжено под злобния кикот на кукловода.
Комунизмът си отиде… А Европа и целият цивилизован свят ни считат за народ от апатични глупаци, сервилни роби на посттоталитарната мафия. Сладък ли е сънят ви, деца?
Комунизмът си отиде, а Здравната каса е пред фалит. Ще останат само шепа болници в новия свят на геноцид, наречен от “реформаторите” нова здравна карта. Сега са около четиристотин, а ще бъдат осемдесет. Осемгодишните ни дечица, обект на новия експеримент за “здравословно хранене” имат хипертония. На челните места сме по брой на инфарктите и на психично болните. Инсулинът свършва, а с онкологично болните се отнасят като с животни. Иначе чиновниците от касата си имат луксозни офиси, автомобили и джакузита. Тъкмо тази финансова структура принуждава лекарите, полагали някога Хипократовата клетва, да се държат като писари и бакали. Умираш? Какво да се прави като за страданието ти няма клинична пътека? Спешно се нуждаеш от хирург? Е, би трябвало да ти се помогне, но “отпуснатите” от касата направления свършиха. Така че, не ни занимавай със себе си, а просто тихо и кротичко си умри! НЗОК сигурно е взела на концесия погребални бюра и печели от комисионните.
Комунизмът си отиде, а образованието ни загива. Расте апатията и неграмотността. Расте и тежкият умствен дефицит. Скоро един значителен процент от нас, когато си вземат жалките заплати, вместо да се подписват, ще полагат палец. “Червената столетница” си отглежда подходящото стадо от роби.
Комунизмът си отиде, а най-будните ни и лъчезарни синове и дъщери бягат от ада и отиват да слугуват в чужди земи. Но “облачето бяло” не им обещава скорошно завръщане в Родината. Само нощем те сънуват родители, деца и любими и се събуждат с мокри от сълзи лица.
Комунизмът си отиде, а в домовете за сираци умират от глад дечица, а грохнали старци работят след пенсия за жълти стотинки или просят по улиците.
Българи, ако спите спокойно, дори Бог няма да ви прости това! Защото в нашия случай апатичната дрямка е по-лоша и от кома.
Ако спите спокойно, ще повторя думите на един от най-великите българи:
“Аз веч нямам мило драго, а вий, вий сте ИДИОТИ!”
От страниците на Библията, тази вечна книга на цивилизованото човечество, мъдрецът Еклисиаст ни казва: “Има време за всичко…”
Сега е дошло времето на справедливия гняв. Време да летим, вместо да пълзим. Време да се борим! Време да престанем да позволяваме да ни правят на глупаци. Време земята ни да се пропие с вяра, пот и сълзи а по улиците да закънтят старите хайдушки песни.
Нека ви кажа, че зле разбрахте апела ми. Никога не съм разубеждавала тези, които са решили за кого да гласуват, да го сторят. Призивът ми е към тези седемдесет - осемдесет процента от нас, които са стигнали до извода, че няма достойни за доверието им кандидати, хора, към които причислявам и себе си. Тях призовавам да се размърдат, вместо да си седят в къщи и да протестират на чаша ракия. Поведението им не се възприема от света като наказателен вот, а като овча робска апатия. Бездействието им не ги превръща в недоволни граждани, а в доволни добичета. Цивилизованият свят мисли, че тези хора са останали в къщи, защото съдбата на България не ги интересува. Защото предпочитат да се вълнуват дали героинята в поредната сапунка е девствена, продава ли си тялото Ивайла и колко бири изпива дневно внукът на Тодор Живков. Мислят, че българите предпочитат да си прекопават картофите, да си варят боба и да плетат покривчици, вместо да покажат на политиците какво мислят за тях и каква е волята на народа.
Апелът ми е към тия отчаяни, уморени и оскърбени наши сънародници. Жалко, че бях криво разбрана!
В това, което имам да ви кажа, не блика само гняв и отчаяние. Укорявате ме, че не предлагам нещо градивно, но грешите.
За да бъде България спасена, трябва коренно да се промени самата система.
Основно средство за решаване на най-съществените въпроси трябва да стане референдумът. Дотегна ми да слушам брътвежи, че това било “популизъм”, че хората не били компетентни да вземат решения. Това е наглост! Какво позволява на нашите окаяно жалки политици да твърдят, че са по-умни и мъдри от народа си и то при управление, при което за нашата защита при бедствия и аварии се грижи Емел Етем?! При което на хуманизъм ни учи Емилия Масларова, а вожд и вдъхновител е Румен Петков?! Мисля, че самозабравилите се властници трябва да бъдат поставени на мястото, което е най- подходящо за тях - място с прозорци с решетки и раирани униформи.
Всички дъщерни партии на БКП, пръкнали се след 1990 година, трябва да бъдат задължени да се пререгистрират и, при доказано престъпно и разрушително управление, такава пререгистрация да им бъде отказана.
В парламента трябва да се допуска само по един мандат или в краен случай, при много специални условия втори. Това ще ни избави от участта да гледаме все едни и същи стари корумпирани муцуни, от които някои нямат и ден стаж извън депутатския. На мен ми писна персони като Пирински, Доган или Праматарски да дремят по банките десетилетия или, както е с Доган, да се гаврят с всичко чисто, патриотично и истинско, със закона и справедливостта, да си въртят тъмните сделки и да зоват себе си “народни представители”.
Трябват ни нови лица, нови, истински хора! Иисус е казал, че ново вино в стари бъчви не се налива. Трябва ни и възможност да гласуваме за личности, а не за натрапени ни списъци от все същите повехнали клоуни. Разбира се, в някои от тия листи има хора, които бих избрала с удоволствие, ако изборът беше мажоритарен, но точно те са на последни места в листите, а българинът трудно може да се ориентира в сложната възможност за преференции. Например, в листата на Синята коалиция има един интелигентен мъж, когото уважавам, но начело се кипри Надето Михайлова. Дори в листата на НДСВ има кандидат за евродепутат, Георги Денков, умен юрист и почтен човек, за когото с радост бих гласувала. По-скоро, обаче, бих умряла, отколкото да гласувам за НДСВ. Тези лакеи ще употребят свестния човек, който, боя се, ще остане далеч от мястото, което наистина заслужава. Изобщо, пропорционалната система позволява да разцъфне една от най-порочните черти на българина, която мистериозно ни тласка да поставяме начело некадърници, мазници и посредствени хора.
Едно общество не може да се пречисти и излекува без възмездие и прошка. Виновниците за националната разруха и народните страдания трябва да бъдат съдени и наказани справедливо, но сурово. Това не е реваншизъм, а човешката потребност от възстановяване на равновесието и хармонията. Ако злото не бъде наказано, то ще се множи и разпространява като ракови метастази. Оставим ли го невъзмездено, никога няма да можем да продължим напред.
Сърцевината на тези прекрасни идеи открих в програмните документи на Движение за реална демокрация “Идея за България”, учредено и действащо в емиграция. За хората, които го изграждат, все още не мога да дам категорично мнение, но се надявам да се окажат достойни.
Каквото и да се случи, ако малките огънчета на нашето отчаяние, гняв и надежда за повече добро и чистота се слеят, ще избухне мощна клада, която ще изпепели злото.
Събудете се, българи! Разполагаме с около две години и половина. Успеем ли да се сплотим, времето наистина ще стане наше. Провалим ли се и тогава, с мечтата ни за достойна и силна Родина ще бъде свършено! Събудете се!
Паула Лайт.

ИЗБОРИ – ПРИЗИВ

ПРЕДИЗБОРНО ОБРЪЩЕНИЕ КЪМ 70% БЪЛГАРИ, КОИТО НЕ ГЛАСУВАТ.
СКЪПИ МОИ ПРИЯТЕЛИ И СЪНАРОДНИЦИ,
Предстоят парламентарни избори и ония, които с деянията си ни донесоха толкова страдания и неволи може отново да бъдат избрани с 10 – 15 % от българските граждани, защото другите, отчаяни, обезверени и отвратени, са си останали в къщи. Така, мандат след мандат, ще гледаме все същите недостойни и презирани от нас лица в ролята на народни представители и те ще определят съдбините ни, ще имат имунитет при разследване за корупция, ще черпят блага. Защото вашите неподадени гласове ще бъдат разпределени между тях. Нека не го допускаме! Ако си останете в къщи и не гласувате, това НЕ Е НАКАЗАТЕЛЕН ВОТ, а услуга в полза на хората, които искате да изритате вън от политическия живот. Моля ви, ако не харесвате никого от кандидатите на политическите партии, все пак, гласувайте. Гласувайте с бюлетина, в която сте зачеркнали всички. По този начин ще попречите да получат от държавата субсидии и за вашите гласове лица, които не одобрявате. Излезте и подайте вота си! Ако съединим много малки пламъчета, ще запалим клада, на която ще изгорим или поне поопърлим злото. Нека политиците видят, че народът ги уволнява! Нека пред света грейне истината, че сме хора, а не стадо овце! Целта е проста. Ако парламентарните избори завършат, например, със 70% гласували и 40% недействителни бюлетини, това ще бъде достатъчно основание да се твърди, че Избирателният закон не отразява волята на избирателя и да се подеме борба за РЕФЕРЕНДУМ за мажоритарна система при изборите, както и за това, ако не са гласували 50% + 1, изборите да не бъдат легитимни. Това ще ни даде шанс да не гледаме ден след ден, за цели десетилетия, едни и същи лакоми, корумпирани и долни нищожества, седнали зад банките в Свещения храм на народовластието. Това ще бъде крачка напред, колкото и плаха да е тя. Запомнете, че ако пуснете бюлетина, в която сте зачеркнали всички кандидати, ще се отчете като недействителна, но гласът ви ЩЕ СЕ БРОИ! Нека Светлината ви озарява и закриля!
Паула Лайт


Автор: paulalight Категория: Политика
Прочетен: 26 Коментари: 0
Тагове: политика, избори


Днес намерих това пускам го и дай боже тези които не смятат да гласуват си променят мнението.

bass
26-05-2009, 09:46
Много често започнах да срещам из нета (вкл. и тук) нагласа за т.нар. отрицателен вот. Има ли някой от привържениците му, който може да ми обясни практическия смисъл от такъв вот при положение, че в изчисляването участват САМО ДЕЙСТВИТЕЛНИТЕ гласове?
Каква е файдата (за вас, за партиите е ясна) просто да ви пишат гласували?

Ето методиката за разпределение на мандатите (http://www.izbori2009.com/content/docs/684282690_metodika-np.pdf).




Чл. 14. Пресмята се сумата от подадените действителни гласове за
всички кандидатски листи на партии и коалиции от всички секции в
страната и в чужбина.
Чл. 15. Изчислява се изборен праг както следва:
- за партиите – четири на сто от сумата по чл. 14;
- за коалициите от партии – осем на сто от сумата по чл. 14.
Чл. 16. (1) При разпределението на пропорционалните мандати
(209) участват само партиите и коалициите, получили действителни
гласове не по-малко от изборния праг по чл. 15.

pa4ito
27-05-2009, 11:28
Много често започнах да срещам из нета (вкл. и тук) нагласа за т.нар. отрицателен вот. Има ли някой от привържениците му, който може да ми обясни практическия смисъл от такъв вот при положение, че в изчисляването участват САМО ДЕЙСТВИТЕЛНИТЕ гласове?
...
Никой не може да ти го обясни, колега, защото такъв просто няма. По-лесно да викаш "всички са маскари, затова аз няма да гласувам за никого..." и "мамка им на управляващите, нищо не правят..." пред пс-то с чаша ракия, отколкото да отделиш 1 ден, за да се запознаеш с платформата на всеки и да решиш на кого симпатизираш. В краен случай по-добре е да "хванеш някой за ушите" и да пуснеш за него вот. Навремето при комунизЪма, беше задължително всички да гласуват. Ама сега не е удобно за някои партии да е така и разчитат освен на "твърд" електорат и на такива, дето няма да гласуват. Затова вот-а се води като "право", а според мен трябва да е "задължение". Ама тогава пък влизаме в разрез с "демокрацията", която в нашия случай е по-скоро "слободия". Може би трябва да го обърнем по друг начин и да издигнем лозунг - "Бъди различен, не бъди апатичен - пусни своя ВОТ!" :prescription:

morfius
27-05-2009, 11:37
Много често започнах да срещам из нета (вкл. и тук) нагласа за т.нар. отрицателен вот. Има ли някой от привържениците му, който може да ми обясни практическия смисъл от такъв вот при положение, че в изчисляването участват САМО ДЕЙСТВИТЕЛНИТЕ гласове?
Каква е файдата (за вас, за партиите е ясна) просто да ви пишат гласували?

Ето методиката за разпределение на мандатите (http://www.izbori2009.com/content/docs/684282690_metodika-np.pdf).

Да се усети поредния мрънкач, че не трябва само да мърмори а да се разходи до там - това му е идеята, практическата полза е клоняща към 0 та.
Има известна идеологична полза, едно е да твърдиш, че си взел 50 % от гласувалите, друго да те е срам да кажеш, че имаш 20% от гласувалите и 50% от реалните :mrgreen:

Според мен лично, е в пъти по-добре, да се гласува за малка партия от колкото отрицателно - тогава реално се получава още по-забавна картинка, макар малките да не влизат, големите влизат с по-малки проценти преди разпределението и няма как да твърдят, че имат представителност. 8-)

Е аз лично ще гласувам - не защото са ми любими тия там, а защото дори малко намаление на лошото което ни причиняват, може да ми даде по-добри перспективи, а вие?

morfius
27-05-2009, 11:41
Никой не може да ти го обясни, колега, защото такъв просто няма. По-лесно да викаш "всички са маскари, затова аз няма да гласувам за никого..." и "мамка им на управляващите, нищо не правят..." пред пс-то с чаша ракия, отколкото да отделиш 1 ден, за да се запознаеш с платформата на всеки и да решиш на кого симпатизираш. В краен случай по-добре е да "хванеш някой за ушите" и да пуснеш за него вот. Навремето при комунизЪма, беше задължително всички да гласуват. Ама сега не е удобно за някои партии да е така и разчитат освен на "твърд" електорат и на такива, дето няма да гласуват. Затова вот-а се води като "право", а според мен трябва да е "задължение". Ама тогава пък влизаме в разрез с "демокрацията", която в нашия случай е по-скоро "слободия". Може би трябва да го обърнем по друг начин и да издигнем лозунг - "Бъди различен, не бъди апатичен - пусни своя ВОТ!" :prescription:

Колега - може ли да ти заема лозунга за няколко сигнатури?

"Бъди различен, не бъди апатичен - пусни своя ВОТ!"

търтей
27-05-2009, 11:52
Има известна идеологична полза, едно е да твърдиш, че си взел 50 % от гласувалите, друго да те е срам да кажеш, че имаш 20% от гласувалите и 50% от реалните :mrgreen:


Най-вече това е идеята. Защото недействителните бюлетини също се броят и реалността ще лъсне. Особено ако са голям процент излагацията е пълна.

morfius
27-05-2009, 11:53
Е тогава не е ли по-добре разпилян от колкото отрицателен вот?
Там циркЪТ настава наистина пълен :mrgreen:

търтей
27-05-2009, 11:56
Е тогава не е ли по-добре разпилян от колкото отрицателен вот?
Там цирка настава наистина пълен :mrgreen:

Ами не мисля, защото, отрицателният всъщност ще покаже това, което повече българи мислят (дали това, което мислят, е правилно е отделна тема) - а именно, че политиците са задници и маскари.

morfius
27-05-2009, 11:59
Това е факт, но е същия факт и при разпиляния вот - изразителноста на втория е драстична просто.
Замисли се, как звучи - 51% от реалните гласове и как звучи 21% от реалните гласове... има голяма разлика нали? :)

търтей
27-05-2009, 12:04
Да, но просто едното - всичкси са задници - е по-близко към моментната нагласа на българина. А пък, мисля си, е крайно време редовият гласоповател да се научи, че ТРЯБВА да си изразява мнението, а не да се завре в кучи г.. и после да писка.

morfius
27-05-2009, 12:09
И като как ще го отучи някой редовия избирател да не се скатава и да не писка, като "Всички са маскари" му се втълпява от всички страни и по всички начини?
Ей това ако някои измисли как да стане, направо ще е за Нобелова награда.
А другата тирада която се втълпява е, че трябва да дойде ангелче да ни управлява - и който се престраши да гласува, кълве на очевадни блесни... и подема със нова сила горното, с което завлича още и още в посока скатавка.

RPWWD
27-05-2009, 13:20
Кои са тия двамата, които смятат да гласуват за ДПС?!? Дори и да са турци, цигани или помаци, трябва да им е ясно, че Доган стана милиардер на техен гръб, а те искат да продължават да му пълнят гушата?!?

morfius
27-05-2009, 13:47
Може да имат преки ползи от това бре :)
А може просто да провокират останалите...

bass
27-05-2009, 14:29
Има известна идеологична полза, едно е да твърдиш, че си взел 50 % от гласувалите, друго да те е срам да кажеш, че имаш 20% от гласувалите и 50% от реалните :mrgreen:


Те тва точно ме притеснява - има идеологическа (разбирай емоционална) и никаква практическа стойност, което е просто супер за тези партии, които не искат висока избирателна активност.
Аз понеже станах много мнителен напоследък си помислих, че са се стреснали от потенциална висока изборна активност и пробутват "отрицателния вот" като поредния отдушник на напрежение - гласували сумати недоволни, но на практика гласовете им са само фишек - я се сEти някоя медия да обърне внимание на процентите действителни бюлетини спрямо подадените, я не... Ако изобщо до изборите е останала поне една независима от XXX медия.

morfius
27-05-2009, 14:32
Бре те да идат да гласуват, пък ако ще листо от парка да пуснат в плика - пак ще е напредък в начина на мислене, това не го пропускай.
Партиите които визираш свирят на друга струнка - виж ми по-горе мнението да не се повтарям.

bass
27-05-2009, 14:34
Бре те да идат да гласуват, пък ако ще листо от парка да пуснат в плика - пак ще е напредък в начина на мислене, това не го пропускай.

Е да, все отнякъде трябва да се тръгне :-?

IVO_GWM
27-05-2009, 14:35
Търся си партия със следната програма:

т.1 Ще крадем като всички, НО ЩЕ ОПРАВИМ ПЪТИЩАТА!


* Нито са ни много пътищата нито пари няма ...

morfius
27-05-2009, 14:40
Търся си партия със следната програма:

т.1 Ще крадем като всички, НО ЩЕ ОПРАВИМ ПЪТИЩАТА!


* Нито са ни много пътищата нито пари няма ...

Е това никой няма да ти го каже в прав текст и първата и втората му част :)
Програма не ти трябва, трябва ти малко мислене - кой ти вреди, ти е вредил или би ти навредил най-малко (следователно ще си най-добре) и готово :)
А пътищата и останалото - следваща стъпка, в израстването на обществото... управниците не се контролират само на избори.

търтей
27-05-2009, 16:20
следваща стъпка, в израстването на обществото... управниците не се контролират само на избори.

Абе, то ние на избори да се научим да контролираме, другото после. Стъпка по стъпка.

pa4ito
27-05-2009, 16:51
Колега - може ли да ти заема лозунга за няколко сигнатури?

"Бъди различен, не бъди апатичен - пусни своя ВОТ!"
Нямаш никакъв кахър, колега. Използвай го, както намериш за добре. :-)


Търся си партия със следната програма:
т.1 Ще крадем като всички, НО ЩЕ ОПРАВИМ ПЪТИЩАТА!
* Нито са ни много пътищата нито пари няма ...
И аз бих се включил към нея партия :-D

koleff
27-05-2009, 16:52
само искам да споделя мненията в вижте линка да се посмеете от сарцее http://dnes.dir.bg/2009/05/27/news4516323.html#sepultura

АМА СЕ СМЯХ ОТ САРЦЕ БРЕЙЙЙЙЙ

koleff
27-05-2009, 16:52
КОМЕНТАРИТЕ ИСКАХ ДА КАЖА

dimo
29-05-2009, 14:28
http://ivoberov.blog.bg/politika/2009/03/27/gibelta-na-edna-velika-civilizaciia.314167

morfius
29-05-2009, 14:53
http://ivoberov.blog.bg/politika/2009/03/27/gibelta-na-edna-velika-civilizaciia.314167

Поредния проповедник в стил - всички са маскари, оставете други да решават съдбата ви, бъдете стадо!
Може да е искрен, може да е идеалист, но с такова мислене все ще копаем в дъното.

dimo
29-05-2009, 15:18
Поредния проповедник в стил - всички са маскари, оставете други да решават съдбата ви, бъдете стадо!
Може да е искрен, може да е идеалист, но с такова мислене все ще копаем в дъното.

Статията по скоро показва как дори едно най-обикновено на пръв поглед занимание може да бъде мисия невъзможна ....кето всъщност е трагичното в сегашното състояние на нещата ..
А иначе както казах и преди :

Всеки който е решил да гласува за някоя партия има свои аргументи и не искам да ги оспорвам думите ми са към тези които не са решили още или пък се колебаят.

Веднъж на 4 години някой те пита какво мислиш и веднъж на 4 години можеш да кажеш официално и законо дали си доволен от дадено управление или не си.
Кажи сега защото после още 4 години никой няма да те пита.

morfius
29-05-2009, 15:37
Не теб, автора на писанието визирам.

spe4elist
29-05-2009, 15:48
"Всички са маскари" - това е ясно. Кои повече, кои по-малко... И за да не стане като предния път:brickwall:, всеки ще трябва гласува...

А такива като мен, дето са се нагледали и на едните, и на другите, ще трябва да направят голям Компромис със себе си и все пак да волеизлеят съжденията си...

търтей
29-05-2009, 15:54
А такива като мен, дето са се нагледали и на едните, и на другите, ще трябва да направят голям Компромис със себе си и все пак да волеизлеят съжденията си...

А именно.
А след това, като почнем да гласуваме и да има граждански контрол през мандата, може и ние да се появим като субект на сцената.
Имам предвид да се зачита мнението на редовия гласоподавател.

spe4elist
29-05-2009, 16:00
А именно.
А след това, като почнем да гласуваме и да има граждански контрол през мандата, може и ние да се появим като субект на сцената.
Имам предвид да се зачита мнението на редовия гласоподавател.

Убеден бях, че ще ми отговориш :smile:

Субект на сцената = ако има недоволни, веднага пред парламента = :laser:

търтей
29-05-2009, 16:25
Убеден бях, че ще ми отговориш :smile:

Субект на сцената = ако има недоволни, веднага пред парламента = :laser:

Точно :cheers:

PEPI-2ALFA
29-05-2009, 17:32
...Субект на сцената = ако има недоволни, веднага пред парламента = :laser:
Ами то там ще е постоянна манифестация в такъв случай. Не че ми пречи, де (ако се случи).

morfius
29-05-2009, 17:36
Ще е манифестация до време... накрая все някои тикви ще узреят.

lyuli
30-05-2009, 22:00
За никой!? - доста тъп вот, или по-скоро липса на такъв :smackbum: да гласуваш за никой е все едно да гласуваш за ДПС

точно така!

аз винаги гласувам, не искам ромите да определят кой да управлява и то срещу едно кебапче!!!!

fred
30-05-2009, 22:06
Винаги съм бил тъмносин, а и като видя реакцията на червената команда формирана в най различни образувания съм допълнително амбициран

koleff
01-06-2009, 13:22
Е, ми ти щом си в Люксембург, не си отишъл от добро там, предполагам, че не си политик.

Абе, истината е, че отидох случайно, но бих останал за постоянно, без да се замисля.
Иначе никога не съм искал да отивам в чужбина, но така е хората, които не искат, им се случва.
Така е но не ми пре4и да сам родолубец и да се интересужам поне малко от БГ.
Другата истина, да ти река чесно, те толерират повече арабите и негрите от Африка, отколкото нас.
Да го знаеш от мен и не е много ДРАГО АА....

Тъи че ще гласувам с кеф, макар и да беше трудно да открием секция тук, защото никои от правитеслтвото БСП, ДПС, НДСВ не желае да гласуват млади интелигентни хора.
Така че няма да се чудя и мая за кого ще гласувам, само за крайно десни партии за да има добра статистика срещу другите П....и .

Аре чао и по-малко приказки повече действие, брато.

virusalfa
01-06-2009, 13:36
Аз пък съм фен на Яне Янев.....още е жив:coolio:

firedragon
01-06-2009, 14:11
Аз съм фен на младите и умни хора,независимо в коя партия са.Там където ги има ще има и успехи стига да не вземат пример от пущиняците п****аси,които управляваха.Нека да гласуваме колкото се може повече хора на евро и обикновени та да не стане така пак ДПС с най-много гласове.АКО НЕ ХАРЕСВАТЕ НИТО ЕДНА ПАРТИЯ ВСЕ ПАК ПУСНЕТЕ ПРАЗНА БЮЛЕТИНА,КОЯТО ЩЕ Е ЗНАК НА НЕСЪГЛАСИЕ С ПАРТИИТЕ,НО И ЩЕ НАПРАВИ МНОГО ПОІТРУДЕН ЖИВОТА НА ДПС.Гласувайте,за да ни управляват Българи,а не пумаци,дето в Турция не са турци,а българи,а в България не са българи,а турци.

fnt
01-06-2009, 15:52
Аз ще гласувам за ДПС

Alfa Pilot
01-06-2009, 15:59
Зелените (http://www.bulgariangreens.org) защо ги няма?

dimo
01-06-2009, 16:53
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2195371

old alfist
01-06-2009, 19:20
по-малко приказки повече действие, брато.
Абсолютно, ако работихме, толкова колкото приказваме, можеше и да се получи нещо, въпреки политиците - но не сме се научили и да работим както хората.
Но и ти от "Не, на политиката в сайта" към мислене като Оберщурмбанфюрер, изглеждаш малко странно.
Айде, че "другарката с червената химикалка" трябва да ми провери произведението.

vaklinator
01-06-2009, 19:39
Аз пък съм фен на Яне Янев.....още е жив:coolio:

Да ама я няма тази опция за гласуване:???:

georgyg
02-06-2009, 13:40
Малко извън темата, но все пак:

Митинг на ”Атака” опорочи деня на Ботев
02 юни 2009 / News.dir.bg
В митинг на "Атака" се превърна тържественото поклонение към подвига на Христо Ботев и всички загинали за свободата на България в местността Околчица, предаде БГНЕС.
Минути преди да започне тържествената част на връх Вола, лидерът на партията Волен Сидеров застана до трибуната пред насъбралото се множество и започна предизборните обещания. Словото му обаче беше прекъснато от служителите на реда, които отнеха агрегата, захранващ мегафона му. След кратък сблъсък с полицията, атакистите успяха отново да си върнат агрегата, обяснявайки че имат разрешение за използването му до 11 часа, след което Сидеров беше категоричен, че „никой не може да спре устрема на националистите“. Той обеща, че ако "Атака" влезе във властта, повече няма да се говори турски език на обществени места и по националната телевизия.
"Полицията се опита да спре българските патриоти", така Сидеров обясни отнемането на агрегата и обясни, че и той, и симпатизантите му, са готови да отидат "на смърт, но не и да служат в робство на турските мекерета".
Минути преди 11 ч. председателят на политическа партия ГЕРБ - Цветан Цветанов, пристигна под връх Вола на кон, заедно със свои симпатизанти. Малко след него пристигнаха и лидерът на БСП Сергей Станишев и Кристиян Вигенин - кандидат за евродепутат от Коалиция за България.
В местността Околчица в рамките на тържествата се провежда и възстановка на битката между Ботевите четници и турците. Докато това се случва обаче, атакистите продължиха да пропагандират своите политически цели.
"Нека да се страхуват тези плазмодии", с тези думи Волен Сидеров се обърна към симпатизантите си визирайки управляващите. Той нарече премиера Сергей Станишев и Цветан Цветанов "педалчета" и "банда педерасти", които са "превърнали България в педерастко сборище". Сидеров покани премиера да се приближи към него, за да му "шибне един шамар". Драмата се разигра, докато течеше възстановката на битката между ботевите четници и османската войска.
"В деня, в който отдаваме почит пред паметта на Христо Ботев и неговите четници, някои хора се опитват да използват този национален ден, за да го политизират, присвоят и опорочат за целите на една кампания", коментира пред журналисти министър-председателят, цитиран от Фокус. „Не мисля, че това ще им помогне, защото който не умее да уважава дните на национално единение, трудно може да претендира за нещо. Това са хора, които мислят само за своя собствен интерес и не мислят за България”, заяви още Станишев.
"Това е недопустимо! Нали политиците трябва да бъдат еталон за поведение, за да развием едно активно гражданско общество, което да се води от демократичните принципи", така пък Цветан Цветанов коментира поведението на Волен Сидеров.

http://dnes.dir.bg/2009/06/02/news4546185.html

Аз лично никога не съм харесвал Волен, но той вече прекали. Вместо да почитаме паметта на един велик БЪЛГАРИН, предизборно ще бращолевим глупости.
Мога да пиша тонове, но спирам защото мразя предизборната агитация в този си вид.

П.с.Резултатите от анкетата кефат 31 човека за "Гитлер".

Ето и интересен клип по темата, макар да съм го постнал в другия раздел http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=491104&postcount=542

nikolaaaay
02-06-2009, 23:14
Виж сега Гошо, БСП е мафия, която работи против БГ интереси и обрича страната на хаос и бедност. Волен Сидеров е просто един идиот, не е никакъв Хитлер. Изводът е, че БСП е далеч по-голямото зло за БГ! Радвам се, че имат само 8 гласа, поне в нашия форум има мислещи хора.

georgyg
03-06-2009, 09:16
Виж сега Гошо, БСП е мафия, която работи против БГ интереси и обрича страната на хаос и бедност. Волен Сидеров е просто един идиот, не е никакъв Хитлер. Изводът е, че БСП е далеч по-голямото зло за БГ! Радвам се, че имат само 8 гласа, поне в нашия форум има мислещи хора.

Нали си сещаш, че това което се гласува тук, може да не е истинския вот.
Гледайте клипа, който съм постнал. Много е истински :naughty: и със завидно чувство за хумор.

digitalundgrd
03-06-2009, 09:33
Дай БОЖЕ вота да се повтори и в реалността! ДПС и БСП въобще не трябва да помирисват парламент, но за жалост това няма как да стане след като имат подкрепата на пенсионерите, които са повече от младите хора в БГ :(

koleff
03-06-2009, 10:05
:humpx:eee бабката сам я инструктирал да пуска за атака !!!!
Вика този път с удовослтвие !!!!
дано да има пове4е Бабки кат моита луди4ки

хаиде лек ден

Bonev
03-06-2009, 10:13
Аз ще гласувам за ДПС

Ебаваш се, нали?!?:shock::shock::shock:

fred
03-06-2009, 12:14
Виж сега Гошо, БСП е мафия, която работи против БГ интереси и обрича страната на хаос и бедност. Волен Сидеров е просто един идиот, не е никакъв Хитлер. Изводът е, че БСП е далеч по-голямото зло за БГ! Радвам се, че имат само 8 гласа, поне в нашия форум има мислещи хора.

Освен идиот, обира гласовета на крайно леви пак от БСП, а и служи като обединител на ДПС.Доган им вика-ето виждатели какво ви чака без мен и така.С други думи не е случайно това му поведение. То 168 часа беше писал, че ДСП му плаща....

bass
03-06-2009, 14:04
Даже е забавно за четене :-P

http://www.dnevnik.bg/izbori2009/komentari_i_analizi/2009/06/02/728997_na_kogo_e_udobno_vsichki_da_sa_maskari/

търтей
03-06-2009, 14:08
Даже е забавно за четене :-P

http://www.dnevnik.bg/izbori2009/komentari_i_analizi/2009/06/02/728997_na_kogo_e_udobno_vsichki_da_sa_maskari/

Евала :evil:

spe4elist
03-06-2009, 14:29
Резултати от анкетата: За кой ще гласувате на следващите парламентарни избори?
БСП 8 5.59%
ГЕРБ 60 41.96%
СДС-ДСБ 37 25.87%
АТАКА 33 23.08%
ДПС 2 1.40%
НДСВ 3 2.10%
Гласували: 143. Вече сте гласували в тази анкета



На 10488 регнати юзъри, само 143 се интересуват от тази тема?!?

Предложение: Всички пълнолетни да отговорят, за да си направим една представителна извадка на форума.

търтей
03-06-2009, 14:33
Предложение: Всички пълнолетни да отговорят, за да си направим една представителна извадка на форума.

Има голям шанс да се ужасиш. По-добре недей. Нека си мислим, че алфистите са над средното ниво на интелигентност.

spe4elist
03-06-2009, 15:01
:spam:
И сега ще падне едно гласуване (тук в анкетата), за да ти покаже всеки, че видите ли, е над средното ниво на интелигентност...:haha:... Много над средното...

търтей
03-06-2009, 15:04
:spam:
И сега ще падне едно гласуване (тук в анкетата), за да ти покаже всеки, че видите ли, е над средното ниво на интелигентност...:haha:... Много над средното...

абе, те на живо да идат да гласуват ще съм по-доволен :evil:

old alfist
03-06-2009, 19:07
Даже е забавно за четене :-P

http://www.dnevnik.bg/izbori2009/komentari_i_analizi/2009/06/02/728997_na_kogo_e_udobno_vsichki_da_sa_maskari/

Това е само една гледна точка - и толкова !

търтей
03-06-2009, 19:16
Това е само една гледна точка - и толкова !

Ама разбира се, колега. Само комунистите имат претенциите да притежават цялата, единствена и всеобхватна истина. За нормалните хора светът е шарен и има нюанси.

fred
04-06-2009, 09:23
Тази гледна точка обаче е аксиома.
Политиката всички са маскари се пропагандира от медиите, които са /почти изцяло/контролирани от комунистите у нас.По заветите на хитлериситите, другарите упорито повтарят постулати, които се набуват в главата на простия човек.Човек който през живота си не е чел поне 1000 художествени, стойностни книги, не гледал качествени филми, не е учен да мисли и разсъждава винаги налапва такива пропагандни ишета и си формира поведението на тази база.
От цялата работа печялт българските товарищи:blah:

koolio
04-06-2009, 11:13
Аз пак ще попитам - а кои са тези, които не а маскари? Костов? Виденов? Волен? Яне? Доган?

Политическата система в България, наложена след падането на режима, може да произвежда само маскари. това е положението. Въпросът е да изберем по-малките маскари, защото ако дойдат по-големите може да стане наистина страшно.

spe4elist
04-06-2009, 13:10
@търтей
Гласували: 147.

търтей
04-06-2009, 13:44
@търтей
Гласували: 147.

Мнда,
а как ще коментираш факта, че СДС и Атака имат практически равен брой гласове?

morfius
04-06-2009, 13:56
Демагогията гали ушите на лековерните...
Атака е творение на ДС ... и ползва чудесно изтъркани техни методи.
А Синята коалиция да ме извиняват ... ама не може след като деветдесет и някоя си станал за смях с такава кампания (колко добре се живее Х години след победата им) да я пробутваш отново 2009 е крайно малоумие :brickwall:

bager
04-06-2009, 14:03
Аз не съм гласувал, защото в анкетата няма тези, за които ще гласувам. Поне да имаше опция "други". А да казвам за кого ще гласувам не желая, също така не ме интересува кой за кого ще гласува. Дай първо да се научим че трябва да се гласува, а след това другото...

Доко
04-06-2009, 16:16
Попрехвърлих набързо темата , и по коментарите и резултата от гласуването се ориентирах за настроенията на една малка част от младите хора в България каращи Алфи и останах с впечатлението , че основно ще се гласува за " ПО - МАЛКОТО ЗЛО " но , как го определяте това "по-малко зло"? Защото си мисля , че липсва информация в пространството и следователно , може би тези решения са по скоро надежда бързо някой да дойде на власт и да ни управи . Да, ама не . Ето един интересен коментар на ситуацията -
"Човешко е човек да има желания. Често желанията се формират от човешки незадовелени потребности. Понякога желанията се превръщат в реалност, но понякога не. Когато бях дете и гледах как Стоичков им *бава мамата, ми се искаше да бъда и аз на терена и аз да им *бавам мамата. Предполагам, че и на теб ти се е случвало нещо подобно.Сега е изборно време и ситуациите са най-различни. Примерно Синята коалиция ни казва да изберем „добрите”. Всичко хубаво, но кои са добрите? Това за съжаление не уточняват. Малкият необлекчен Яне казва, че трябва да променим грешката в системата, показвайки хора като престъпници, които дори не са осъдени. Сергей, този дето ни е министър –председател, казва, че не го е срам да си поиска още веднъж да го изберем. Даже ни казва и защо не го е срам. Толкова е откровен, че мен ме хваща срам кви ги говоря за този човек. Волен както винаги залага на първично просташкото, което е нормално като се има предвид кои са му поддръжници, и размахва пръсти и ръце навсякъде. Клипът на ГЕРБ ни казва, че България може. Аз лично бих използвал към клипа и видео с Бойко, които ни информира,че играе централен нападател за Бистрица, ка си троши крака и казва : България може ... дори и на един крак. Меглена Кунева, представяща миришещата на нафталин партия, се държи елитарно и говори същите глупости, които ще костват 2 милиона и кусур гласа по-малко на тези избори, в сравнение с онези на които мадридския българин се върна у дома.Това на кратко е картинката. Знаете ли какво желание поражда в мен тази мила патриотична картинка? Не знаете? Ами иска ми се политиците, ама всички политици да имат една уста и поне за 2-3 минути да не говорят. Една уста, отворена за един честен българин. Ще клекна върху нея и ще си свърша работата. После ще хвърля хартииките. Сигурен съм, че ще им хареса."
источника : http://finbel.blog.bg/lichni-dnevnici/2009/06/03/jelanie.343701

и още нещо интересно : http://www.news.dnes.bg/article.php?id=72010

fuji
04-06-2009, 17:08
Имали изобщо смисъл да гласуваме и за кого?Май не.Те всички политици са едни и същи.Лично аз не виждам смисъл от тези избори.Някои казват няма значение за кого само да не са дпс.Те винаги ще бъдат във власта.Това е партията с най сериозни финансови възможности.А знаем за пари нашите политици какво ли не правят.По добре да мисля как да изкарам някой лев повече отколкото да се чудя на кой да дам възможност да краде и папка повече.Пред парите всички партии стават една.

morfius
04-06-2009, 17:32
Имали изобщо смисъл да гласуваме и за кого?Май не.Те всички политици са едни и същи.Лично аз не виждам смисъл от тези избори.Някои казват няма значение за кого само да не са дпс.Те винаги ще бъдат във власта.Това е партията с най сериозни финансови възможности.А знаем за пари нашите политици какво ли не правят.По добре да мисля как да изкарам някой лев повече отколкото да се чудя на кой да дам възможност да краде и папка повече.Пред парите всички партии стават една.

Утре да не съм те чул да се оплачеш от състоянието на страната, пътищата, органите и сие!

Доко
04-06-2009, 19:21
Имали изобщо смисъл да гласуваме и за кого?.

Смисъл има , но темата е друга .

koleff
05-06-2009, 11:15
Абсолютно, ако работихме, толкова колкото приказваме, можеше и да се получи нещо, въпреки политиците - но не сме се научили и да работим както хората.
Но и ти от "Не, на политиката в сайта" към мислене като Оберщурмбанфюрер, изглеждаш малко странно.
Айде, че "другарката с червената химикалка" трябва да ми провери произведението.


е имаш пражо 4е сам малко кат хитлер даааа

fuji
05-06-2009, 11:23
Утре да не съм те чул да се оплачеш от състоянието на страната, пътищата, органите и сие!

То от оплакване файда няма.Дано новото правителство да направи нещата по добри за всички че голям преход направихме.Лично за мен не виждам подходяща личност или партия за която да гласувам.

bager
05-06-2009, 12:07
То от оплакване файда няма.Дано новото правителство да направи нещата по добри за всички че голям преход направихме.Лично за мен не виждам подходяща личност или партия за която да гласувам.

Не се занимавай с глупоси, няма сммисъл да гласуваш.
Ще си губиш времето и спокойствието, та да ходиш да гласуваш.
Пък ДАНО изберат свестни(нали така или иначе има балъци, които си гласуват), а ако не, какво пък- другият път!
Стига бе!

fred
05-06-2009, 12:11
Мдаа и така се стига до един вид кастово деление-определени групи хора трябва да бъдат лишени от право на глас, защото те не осъзнават това право.А да гласуват определени групи от обществото.Ми явно имат право такива твърдения, а тия негласуващите да бъдат и обложени с допълнителни тежести, данъци и да им бъдат отнети привилегиите.
А в крайна сметка, по тези прояви си личи дали едно общество е узряло да бъде свободно или да си остане робско племе.
И какво значи дано, ами дано спечеля от Тото, всичко е друго е резултат от обществена принуда или липсата и.

търтей
05-06-2009, 12:19
...И какво значи дано, ами дано спечеля от Тото...

Е, то принципът е същият. Но и от тотото за да спечелиш трябва да пуснеш фиш (разбирай бюлетина).

bager
05-06-2009, 12:30
...Но и от тотото за да спечелиш трябва да пуснеш фиш (разбирай бюлетина).

Е за т'ва говорим! :thumbup:

VFTI
05-06-2009, 12:31
А освен тия партии в анкетата има и още...

Какво ще кажете за Емилчо с новото-старо време и Линдер:spell: ....

И на мен ми е омръзнало от оправдания и не гласуване...

След всяко зло идва добро! Та дори да трябва да сменим още 2-3 зли, то ако продължаваме да сменяме все някога ще дойде доброто! Обаче докато тъпчем на едно място това никога няма да стане!!!

Аз съм сигурен, че ако има 90% избирателна активност нещата ще стоят по друг начин и политиците няма да са толкова самодоволни и СИГУРНИ за местата си!

Ама докато не се захванем, няма как да стане...

Или никой от вас не гледа как се пълнят стадионите с избиратели на Доганчо...той не се нуждае от изборна капмания по телевизията...

Доко
05-06-2009, 13:24
Ето ви тема за размисъл - "Българите вярват, че някой ще дойде да оправи нещата" - http://www.news.dnes.bg/article.php?id=72046

Според мен никой няма да ни оправи нещата, ако сами не си ги оправим . Бате ви Бойко ще оправи България колкото Царя я управи , даже повече :blah:

fuji
05-06-2009, 13:32
Не се занимавай с глупоси, няма сммисъл да гласуваш.
Ще си губиш времето и спокойствието, та да ходиш да гласуваш.
Пък ДАНО изберат свестни(нали така или иначе има балъци, които си гласуват), а ако не, какво пък- другият път!
Стига бе!

Не съм казал че който гласува е балък.Досега винаги съм гласувал.Дали щи си губя времето и спокойствието си е моя грижа.Не ми се спори точно на политическа тема.Жив и здрав да си!Давай го по спокойно и по малко се впрягай.

търтей
05-06-2009, 13:35
Не ми се спори точно на политическа тема.
Е тогава какво правиш в този раздел? :flowers:

fuji
05-06-2009, 13:44
Е тогава какво правиш в този раздел? :flowers:

Ми изказах личното си мнение.Не съм писАл тук за да влизам в някакви спорове.

fred
05-06-2009, 13:46
Е, то принципът е същият. Но и от тотото за да спечелиш трябва да пуснеш фиш (разбирай бюлетина).

Така е:roll:

old alfist
05-06-2009, 21:31
Е, то принципът е същият. Но и от тотото за да спечелиш трябва да пуснеш фиш (разбирай бюлетина).
Пари спечелени от хазарт не носят щастие.

pa4ito
08-06-2009, 18:18
Пари спечелени от хазарт не носят щастие.
Дори и много пари ли? ;-)

И какво стана сега - при около 37,5% гласували, около 14% са за ДПС. А ако бяха гласували 100%, партията на етническите българи, щеше да се поозори, защото нямаше да има и 4%... Пфууу, толкова ли не им увира на някои главата... :smackbum:
Ако и на следващите избори стане така, може спокойно да се прекръстим официално на Булгаристан, щото българите им е все тая кой ще ги управлява... :shoot: :nono: :wallbash: :crybaby:

galinves71
08-06-2009, 21:57
Дори и много пари ли? ;-)

И какво стана сега - при около 37,5% гласували, около 14% са за ДПС. А ако бяха гласували 100%, партията на етническите българи, щеше да се поозори, защото нямаше да има и 4%... Пфууу, толкова ли не им увира на някои главата... :smackbum:
Ако и на следващите избори стане така, може спокойно да се прекръстим официално на Булгаристан, щото българите им е все тая кой ще ги управлява... :shoot: :nono: :wallbash: :crybaby:
Ам то голямото недоверие води до още по-голямо разочарование.Само 1но ще вмъкна ако ще да ме изтрият и дори изритат модераторите.Нямат място турци в БГ парламент,а в европейският нямат думата но с това ни падна рейтингът.:evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley:

pa4ito
08-06-2009, 22:44
Ам то голямото недоверие води до още по-голямо разочарование.Само 1но ще вмъкна ако ще да ме изтрият и дори изритат модераторите.Нямат място турци в БГ парламент,а в европейският нямат думата но с това ни падна рейтингът.:evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley:
За съжаление е така. Дано поне се усетим и айде да не е 100%, ама поне 60-70% да се заформят край урните. А птотив обикновените "турци" нямам нищо против. Но имам много против наглостта и безочието и нечестните похвати на Сокола, Етем, Данчо Ментата и сие. :smackbum:

търтей
08-06-2009, 22:48
Е, всички имаме против и затова, за не знам вече кой път, ще кажа, ИСТИНСКИЯТ АЛФИСТ ГЛАСУВА!

galinves71
08-06-2009, 22:52
За съжаление е така. Дано поне се усетим и айде да не е 100%, ама поне 60-70% да се заформят край урните. А птотив обикновените "турци" нямам нищо против. Но имам много против наглостта и безочието и нечестните похвати на Сокола, Етем, Данчо Ментата и сие. :smackbum:
Бе и аз нямам нищо против тях ама ги ненавиждам,особено номерцата им.Вчера бях в комисия в 1но селор99гласа-7БГ+92 КОПЪРКИ.Срамно за нас БГ надувни.:throw:

old alfist
09-06-2009, 18:56
Дори и много пари ли?
Независимо колко са. От където дошли - там отишли.
За мен няма значение кой ще ме управлява, а как ще го прави.
Не, че в момента има такива хора.

galinves71
09-06-2009, 22:06
Независимо колко са. От където дошли - там отишли.
За мен няма значение кой ще ме управлява, а как ще го прави.
Не, че в момента има такива хора.

има имаа.

Mind_Control
10-06-2009, 15:51
Дали пък да не се дадеме доброволно на Турция, белким тяхните управници са по- хора от нашите :D

galinves71
10-06-2009, 16:49
Дали пък да не се дадеме доброволно на Турция, белким тяхните управници са по- хора от нашите :D

:th_up::th_up:

benji_gb
10-06-2009, 16:59
Дали пък да не се дадеме доброволно на Турция, белким тяхните управници са по- хора от нашите :D

Да вземем и на "Хасан и Айше" да се прекръстим :dyrvo_v_kenefa:

dimo
12-06-2009, 18:12
Всички партии много обичат да лъжат преди избори как ще се противопоставят на еди коя си партия и как ще оправят държавата (накрая оправят само електората и то брутално ) и си правят каквото си искат след изборите.
Един конкретен пример ще посоча- в момента в Пловдив
в общинския съвет управлява коалиция между следните партии :БСП,ВМРО,ДПС .... АТАКА :shutup: и така мили деца като виждате кои са приятелчета изводите си направете сами:calc: , как ще са нещата и в парламента :gruebel:
П.С. Интересно ми е"Атакистите" как ще го коментират това състояние на нещата.И дали Изобщо феновете на тази партия знаят че в втория по големина и по население град партия Атака е в коалиция с ДПС . Интересно ми е в още колко града е така ????

warbah
12-06-2009, 18:18
Дори и много пари ли? ;-)

И какво стана сега - при около 37,5% гласували, около 14% са за ДПС. А ако бяха гласували 100%, партията на етническите българи, щеше да се поозори, защото нямаше да има и 4%... Пфууу, толкова ли не им увира на някои главата... :smackbum:
Ако и на следващите избори стане така, може спокойно да се прекръстим официално на Булгаристан, щото българите им е все тая кой ще ги управлява... :shoot: :nono: :wallbash: :crybaby:

Мдаа как мислиш що са били 500г по тези земи при това овчедушие и 5000г можеха ама на руснаците взели че помогнали,то не че ние нещо де.

galinves71
12-06-2009, 20:57
Мдаа как мислиш що са били 500г по тези земи при това овчедушие и 5000г можеха ама на руснаците взели че помогнали,то не че ние нещо де.

Готин народ ама прост.

dimo
13-06-2009, 01:31
Мдаа как мислиш що са били 500г по тези земи при това овчедушие и 5000г можеха ама на руснаците взели че помогнали,то не че ние нещо де.

Информация за невежите ,които не познават историята на собствения си народ и които си мислят че ей-така изведнъж руснаците подтиквани от алтруистични чувства са ги освободили докато те са си седяли.

В Руско турската война 1876-1878.
участват и части от Финландия и Румъния, както и български доброволци (Българско опълчение) и грузински, арменски и осетински милиции. Към края на военните действия се включват и войски от Сърбия. Руската стратегия е поредица от грешки-страегически и тактически и само безпрецедентната подкрепа на българите с храна ,провизии,информация,разузнаване и превеждане през проходите на стара планина - както и с жива сила при най важните битки -Плевен ,Стара загора и Шипка,Шейново,Пловдив- ги е спасила от загуба на тази война.


И пак Информация за невежите ,които не познават историята на собствения си народ и които си мислят че ей-така изведнъж руснаците са ги освободили докато те са си седяли.
Сумата платена от България на Русия за "безкористното освобождение на България възлиза на:
10 680 250 книжни рубли и 43 копейки, което по онова време се равнява на 32,5 тона злато... Това е обнародвано в брой № 2 на Държавен вестник от 10.01.1884 г. с Указ № 1144 на княз Александър Йозеф фон Батенберг."Ний Александър І С Божията милост и народна воля княз на българите Провъзгласяваме: Народното събрание прие, Ний утвърдяваме следующата КОНВЕНЦИЯ за изплащане от България на Русия разноските по окупацията на Княжеството от Руските Импер. Войски, съгласно с определението на Берлинский договор”

Нямам какво повече да добавя .

warbah
14-06-2009, 11:26
Информация за невежите ,които не познават историята на собствения си народ и които си мислят че ей-така изведнъж руснаците подтиквани от алтруистични чувства са ги освободили докато те са си седяли.

В Руско турската война 1876-1878.
участват и части от Финландия и Румъния, както и български доброволци (Българско опълчение) и грузински, арменски и осетински милиции. Към края на военните действия се включват и войски от Сърбия. Руската стратегия е поредица от грешки-страегически и тактически и само безпрецедентната подкрепа на българите с храна ,провизии,информация,разузнаване и превеждане през проходите на стара планина - както и с жива сила при най важните битки -Плевен ,Стара загора и Шипка,Шейново,Пловдив- ги е спасила от загуба на тази война.


И пак Информация за невежите ,които не познават историята на собствения си народ и които си мислят че ей-така изведнъж руснаците са ги освободили докато те са си седяли.
Сумата платена от България на Русия за "безкористното освобождение на България възлиза на:
10 680 250 книжни рубли и 43 копейки, което по онова време се равнява на 32,5 тона злато... Това е обнародвано в брой № 2 на Държавен вестник от 10.01.1884 г. с Указ № 1144 на княз Александър Йозеф фон Батенберг."Ний Александър І С Божията милост и народна воля княз на българите Провъзгласяваме: Народното събрание прие, Ний утвърдяваме следующата КОНВЕНЦИЯ за изплащане от България на Русия разноските по окупацията на Княжеството от Руските Импер. Войски, съгласно с определението на Берлинский договор”

Нямам какво повече да добавя .

Разбирам патриотизма ти няма лошо това което си писал е така.Това което обаче аз искам да кажа е че ние не сме единни сега тука днес.Сугурно ще се повторя (нямам нищо против нашите турци)в голямата си част те са едни отрудени хора често подритвани и подценявани(това според мен като визирам обикновенните хора а не политиците които ги представляват),но точно това може би ги мобилизира,ето с рейсове грабват се дори и не знаят за какво се гласува,обаче отиват гласуват и Доган си управлява вече 20г.На това че ние българите проявяваме незаинтересованост и мислейки че негласуването е наказателен вот на това казвам овчедушие надявам се че си ме разбрал.С този начин на поведение няма да се учудя един ден ако Доган стане и Президент или П.М. Наистина толкова ли е трудно за нас да отидем и да дадем вота си та дори и да е недействителен когато никой от политиците не ни харесва,Недействителните бюлетини са наказателния вот,а не негласуването както и Търтея го е казал в някои от постовете си.

dimo
15-06-2009, 00:10
Има полза само от действителните бюлетини .Колкото повече толкова по-добре .

koleff
15-06-2009, 11:01
Информация за невежите ,които не познават историята на собствения си народ и които си мислят че ей-така изведнъж руснаците подтиквани от алтруистични чувства са ги освободили докато те са си седяли.

В Руско турската война 1876-1878.
участват и части от Финландия и Румъния, както и български доброволци (Българско опълчение) и грузински, арменски и осетински милиции. Към края на военните действия се включват и войски от Сърбия. Руската стратегия е поредица от грешки-страегически и тактически и само безпрецедентната подкрепа на българите с храна ,провизии,информация,разузнаване и превеждане през проходите на стара планина - както и с жива сила при най важните битки -Плевен ,Стара загора и Шипка,Шейново,Пловдив- ги е спасила от загуба на тази война.


И пак Информация за невежите ,които не познават историята на собствения си народ и които си мислят че ей-така изведнъж руснаците са ги освободили докато те са си седяли.
Сумата платена от България на Русия за "безкористното освобождение на България възлиза на:
10 680 250 книжни рубли и 43 копейки, което по онова време се равнява на 32,5 тона злато... Това е обнародвано в брой № 2 на Държавен вестник от 10.01.1884 г. с Указ № 1144 на княз Александър Йозеф фон Батенберг."Ний Александър І С Божията милост и народна воля княз на българите Провъзгласяваме: Народното събрание прие, Ний утвърдяваме следующата КОНВЕНЦИЯ за изплащане от България на Русия разноските по окупацията на Княжеството от Руските Импер. Войски, съгласно с определението на Берлинский договор”

Нямам какво повече да добавя .

ХаЙде сeга да Чуем и защо сме паднали под турско ==щото сме били много единни !!!!

Хайде, първо да се постараем да пишем на български, много моля!

warbah
15-06-2009, 12:34
Eто и графиката по горе се вижда и аз вярвам че ако всеки гласува ,разултатите няма да са много по различни
от тези по горе дадените(43%Герб 27%Синя коалиция)и по този начин останалите го духат,ДА ама НЕ не отиват да гласуват хората и това си е, и после отново:brickwall:

dimo
15-06-2009, 12:40
ХаЙде сeга да Чуем и защо сме паднали под турско ==щото сме били много единни !!!!

Хайде, първо да се постараем да пишем на български, много моля!

Макар да е вярно това е твърде елементарен подход за обяснение на събитията.Самото "падане" не е било на веднъж,а на 3 етапа в продължение на десетилетия.
Но тук темата е друга нека не се отдалечаваме твърде много .... нека се концентрираме в "ставането" не в "падането" че последните 65 години твърде много залитаме ми се струва, в резултат на което сме 100 години назад и 50 в ляво ако ме разбираш какво искам да кажа .

dimo
15-06-2009, 12:43
Eто и графиката по горе се вижда и аз вярвам че ако всеки гласува ,разултатите няма да са много по различни
от тези по горе дадените(43%Герб 27%Синя коалиция)и по този начин останалите го духат,ДА ама НЕ не отиват да гласуват хората и това си е, и после отново:brickwall:

Никога не съди за изборните резултати по интернет гласувания и проучвания поради факта че основните ядра на БСП и ДПС не боравят с Интернет а голяма часто от тях даже не знаят туй чудо интернет за ядене ли е,за пиене ли или за мазане на краката ....

warbah
15-06-2009, 12:54
Никога не съди за изборните резултати по интернет гласувания и проучвания поради факта че основните ядра на БСП и ДПС не боравят с Интернет а голяма часто от тях даже не знаят туй чудо интернет за ядене ли е,за пиене ли или за мазане на краката ....

Както всеки от нас добре знае БСП ДПС си имат твърд електорат и точно тези интелигентни и млади хора които знаят че интернет не е за (ядене или мазане на краката)точно за тях става въпрос и ако те гласуват гласовете за тандема БСП и ДПС няма да имат тази тежест и няма да се бият в гърдите че еди къф си процент им гласува доверие защото този процент който им гласува доверие
отнесен към процента на всички гласоподаватели е мизерен.

koleff
15-06-2009, 13:00
Както всеки от нас добре знае БСП ДПС си имат твърд електорат и точно тези интелигентни и млади хора които знаят че интернет не е за (ядене или мазане на краката)точно за тях става въпрос и ако те гласуват гласовете за тандема БСП и ДПС няма да имат тази тежест и няма да се бият в гърдите че еди къф си процент им гласува доверие защото този процент който им гласува доверие
отнесен към процента на всички гласоподаватели е мизерен.

ee съгласен съм тук на 1000 те не говорят Български
:please:eто така само падат на изток :shoot:

fred
15-06-2009, 19:46
ХаЙде сeга да Чуем и защо сме паднали под турско ==щото сме били много единни !!!!

Хайде, първо да се постараем да пишем на български, много моля!

А гърците, Византия демек, сърбите и румънците що са паднали??Принципно и България пада, защото започва последния етап на феодализъма, така наречения късен феодализъм.В този исторически период се разпада държавата на отделни княжества и области владени от представители на аристокрацията /при нас това са болярите/.Характерно явление за голяма част от ЕВропа-подобно е състоянието в Италия, Германия, Полша и на други места, завледени от други съсеседни или не дотам съседни държави.Като по млада държава, османската империя е силно централизирана и жадна за територии.Турците стигат чак до Виена, където след дълги битки са разбити от обединените сили на стария християнски свят, като главна роля изиграва личността на Собиески /ама не водката/.
А братска Испания арабите владеят около 700 години.И всички са се освободили без руска помощ, а ние обратно, успяхме, въпреки Русия да станем държава след 1878, за съжаление до 1944 г., сега отново почваме.
От Русия нищо добро не сме видели, колкото по далече от руския ботуш, особено каскет, толкова по-добре/ей по-горе виси портретчето на поредния селянин с шляпа, издигнат благодарение на КПСС и превърнат в новия бащица/.
Иначе в Русия се шири твърдението, че азбуката, кирилицата е руска, а други дори смятат че плешивия сифилистик/Ленин/ я е измислил..... с други думи, ако българин се възхищава от такива личности и тази разрушена от комунизма държава е бъде обидно.

Освен вестници и учебниците писани през съветското присъствие у нас в периода 1944-1990 не е лошо да се чете и нещо по сериозно и различно поне десетина години в живота...Жалкото е обаче, че прочелите разни брошури дават съветите, на слепеци, описващи изгрева на слънцето.

pa4ito
15-06-2009, 20:28
...eто така само падат на изток :shoot:
Ами те така падат на изток колега, защото трябва да благославят Хитлер, че сглупил да сключи пакт със Сталин
и след като са си разделили Полша, му е обърнал гръб. А сещаш ли се ако беше тръгнал директно към Русия, както са били неподготвени, какво е щяло да се случи, а? И като прегази руснаците, дали ще е можел вече някой да го спре? И дали щеше сега да има араби, индийци,....

koleff
16-06-2009, 10:31
Ами те така падат на изток колега, защото трябва да благославят Хитлер, че сглупил да сключи пакт със Сталин
и след като са си разделили Полша, му е обърнал гръб. А сещаш ли се ако беше тръгнал директно към Русия, както са били неподготвени, какво е щяло да се случи, а? И като прегази руснаците, дали ще е можел вече някой да го спре? И дали щеше сега да има араби, индийци,....

има резон в словата ти дааа , не се бях замислял за тази теориа ДОПАДА МИ :prescription:

detelazurno
16-06-2009, 12:00
По време на изборите няма да съм в България. Някой знае ли къде трябва да отида и какво трябва да направя, за да мога да гласувам от чужбина?

dimo
16-06-2009, 12:02
Както всеки от нас добре знае БСП ДПС си имат твърд електорат и точно тези интелигентни и млади хора които знаят че интернет не е за (ядене или мазане на краката)точно за тях става въпрос и ако те гласуват гласовете за тандема БСП и ДПС няма да имат тази тежест и няма да се бият в гърдите че еди къф си процент им гласува доверие защото този процент който им гласува доверие
отнесен към процента на всички гласоподаватели е мизерен.

Съгласен съм ,колега но само и единнствено действителните гласове имат полза в борбата за демокрация .

dimo
16-06-2009, 12:05
По време на изборите няма да съм в България. Някой знае ли къде трябва да отида и какво трябва да направя, за да мога да гласувам от чужбина?

Трябва да разбереш в мястото което се намираш има ли изборна секция и къде е за да можеш да гласуваш естествено за много хора в чужбина това е непреложимо тъй като е свързано с пътуване и разходи но тези които са наблизо си заслужава да се пробват .

detelazurno
16-06-2009, 12:30
Трябва да разбереш в мястото което се намираш има ли изборна секция и къде е за да можеш да гласуваш естествено за много хора в чужбина това е непреложимо тъй като е свързано с пътуване и разходи но тези които са наблизо си заслужава да се пробват .

В Лондон ще бъда, така че предполагам, че все някъде из Лондон би трябвало да има. Не се съобразих преди да се прибера да попитам дали ще има секция там, но предполагам това трябва да знаят и тук в България. Та ако се окаже, че ще има дали предварително трябва да ходя да се отписвам от текущата секция към която се водя в България, за да могат да ме включат в списъците на тамошната секция? И като цяло от къде бих могъл да получа тази информация и евентуално да извърша съответната процедура?

fred
16-06-2009, 13:28
http://dnevnik.bg/izbori2009/2009/06/14/734172_zaiavleniia_za_glasuvane_v_chujbina_se_prie mat_do_dnes/
Но пише май че е до днес, така че побързай

detelazurno
16-06-2009, 13:54
http://dnevnik.bg/izbori2009/2009/06/14/734172_zaiavleniia_za_glasuvane_v_chujbina_se_prie mat_do_dnes/
Но пише май че е до днес, така че побързай

Благодаря много, но за съжаление аз си мислих, че има време, а то какво било -"Заявленията се подават до днес (14 юни)....", но пък от друга страна "Ако в изборния ден пред урните се яви български гражданин, който не фигурира в предварителните списъци, направени на база на подадените заявления, той трябва да бъде дописан в допълнителен списък и да бъде допуснат до гласуване. Той трябва да представи задграничен паспорт, лична карта или военна книжка."

soldier
16-06-2009, 13:56
Според мен ще може да гласуваш без проблем!

detelazurno
16-06-2009, 14:01
И аз така мисля, но за всеки случай да питам, че досега когато е имало избори винаги съм си бил тук. Сега за първи път се застъпват с пътуването ми. Иначе дано е вярна тази информация, че ми се вижда доста просто в сравнение с това което прочетох за нормалната процедура. Но те нея май я правят, за да видят дали ще съберат минималния брой гласоподаватели за съставянето на секция.