PDA

View Full Version : VM motori



hf hpe
22-09-2004, 20:49
така мотора на ровъра вече се разтрака
оказа се че ремъчната шайба се движи напред назад около 2 см заедно с оста си, нищо не е разхлабено
та за отварялите този мотор има ли някаква сглобка отзад или се е скъсал коляновият вал
защото от мануяла за мотора който го има на руски език не си личи много

Alfa_fen
23-09-2004, 10:27
Пробвай да смениш само шайбата,не ми се вярва да се е скъсъл коляновия вал.

hf hpe
23-09-2004, 11:02
не вярвам да е от шайбата защото се движи заедно с оста и гайката която я държи

така че остав или шийката да се е скъсала или зад капака оста да се държи със някаква странна сглобка за коляновият вал

Dexer
23-09-2004, 13:33
еньо, едно предположение:

възможно е оста на ремъчната шайба да е свързана към коляновия вал чрез някакъв съединител. Това се прави с цел да се избегне едностранното радиално товарене на коляновия вал (от ремъка), а се товари само тази ос (и нейните лагери (втулки))
По този начин е решено задвижването на хидропомпата на същия мотор, така че ми сес струва логично, но все пак трябва да се отвори...

успех!

virusalfa
23-09-2004, 18:31
Не знам дали сте забелязали,но тук съм постнал едно сайтче ,кьдето има manual-че за vm84A-провери там,Dexer го има изтеглен.Струва ми се,че си е нормален колянов вал,само дето има едни големи опори-в тях са част от основните лагери.Не искам да бъда песимист,но е сериозна работата-имало е такива дефекти-дължат се на маслени филтри-боклуци,които не задържат маслото.Възможно е и маслената помпа да е направила мизерия.Всъщност дали на Ровър е абсолютно същия мотор или има добавена някяква английска тъпотийка,а,струва ми се,че има изкелефирчено-не може току така да къса вал.

hf hpe
23-09-2004, 20:44
моят е 95А

тези дни като сваля картера ще съм сигурен
аз намерих и мануал за ровъра но и там ми се струва че вала си е цял
и вече се примирявам със сваляне на мотора

virusalfa
23-09-2004, 22:14
95A да не е някаква изгъзица,бе?За такъв не бях чувал.Какви са му параметрите-обем,диаметър,ход?

hf hpe
23-09-2004, 22:25
94 на 92 но не се сещам сега кое е ход кое диаметър

virusalfa
26-09-2004, 21:47
zn4i 94x92 e saotvetno diametar/hod.Mnogo interesno kakvi sa razlikite.Na motora pi6e li VM SYSTEM?Moje i razlikata da e samo v oka4vaneto na agregatite ot konstruktivna gledna to4ka.Sigurno ima razlika v kartera-poneje e nadlajen dvigatel....Kak varvjat vse pak ne6tata?

hf hpe
26-09-2004, 22:36
zn4i 94x92 e saotvetno diametar/hod.Mnogo interesno kakvi sa razlikite.Na motora pi6e li VM SYSTEM?Moje i razlikata da e samo v oka4vaneto na agregatite ot konstruktivna gledna to4ka.Sigurno ima razlika v kartera-poneje e nadlajen dvigatel....Kak varvjat vse pak ne6tata?
моторът е свален очаквайте снимки скоро

Kefo
29-09-2004, 11:01
Шайбата си е директно на вала и няма друго м/у тях. Сваляш я(ама много внимаваш как ще го направиш) в никакъв случай със скоба за барабани.Тя е на конус и в началото има шпонка.Сваляш и зъбното колело на вала и тва е.Друго няма там.Като сваляш маховика(ако го сваляш) внимавай с "бананчетата" да не излезнат от каналите си и да не буташ после вала да ги нараниш.

Също шайбата не се вади и чрез навиване на три болта в отворите и да чакаш да излезне.Ще съсипеш капака и семеринга отзад.

Успех!