PDA

View Full Version : Сваляне на акумулатор - :(



pent
25-01-2006, 09:10
Здравейте,

вчера вечерта не можах да запаля, и нали съм чувал че акумулатора се свалял реших и аз да го направя въпреки че никога не съм го правил...

отварям капака на колата под една улична лампа в 10 часа и почвам да махам клемите, без да искам, обаче едната, черния кабел, се докосна до нещо метално и даде накъсо, получи се искра....

махнах и другата, и ги увих да не дават повече контакт... питането ми е, не се смейте, при това положение трябва ли поне таблото да ми свети, сега нямам нито крушка нито лампичка, дори алармата което да работи?

Възможно ли е някой бушон да е изгорял? или цялата централа да е заминала?

DeX
25-01-2006, 09:25
При свален акомулатор няма как да ти свети каквото и да било в колата защото просто нямаш захранване. Вероятно нищо не ти е изгоряло. Като сложиш акомулатора пак ще се оправи.

pent
25-01-2006, 09:28
ами при всяко допиране на черната клема, мисля че това трябва да е (+) се получава искра... :roll: :roll: :roll:

DeX
25-01-2006, 09:37
Дори като си свалил акомулатора ?!

sharky
25-01-2006, 09:39
Пич, не се плаши от искрите, докато не се получи пламък не е страшно :wink:

pent
25-01-2006, 09:49
аз не го свалих напълно :roll: само откачих клемите, имаше още други неща закачени там и незнам какво да правя с тях..... можеше да ги отвъртя и тях, но се изнервих, беше вече късно.... в тоя студ, ръцете ми замръзнаха, гаджето ме чака в къщи.... та реших да се прибера и да питам които по-разбира....

DeX
25-01-2006, 09:51
Еми тогава щом не си откачил всичко може да прави искри от нещо. Ама щом още прави начи нищо не е изгоряло :) Закачай обратно и караи смело.

aav
25-01-2006, 10:14
ами при всяко допиране на черната клема, мисля че това трябва да е (+) се получава искра... :roll: :roll: :roll:
+ винаги е червен. объркването на клемите е нещо сериозно. Кабелите са толкова къси,че да не може да се объркат клемите. Дотук не стана ясно какво си творил, но питай най-близкия съсед или приятел как да се оправиш. Най-често хората дават на късо, ключа с който развиват плюсовата клема, като го допират неволно към нещо метално от корпуса на колата.
Изключваш всички консуматори, тогава работиш

pent
25-01-2006, 10:17
ами сега ще ти опиша.... черния кабел ми е един, а червените са 2 по-тънки.... когато опитах пак да го сложа черния на място, даваше постоянно искра... докато не го увих....

да, нямах включени консуматори или както се казват там...

а това за съседите.... трябва да намеря някои, само да не е 'майстор' като мен :)


има ли някои от клуба в ИЛИНДЕН?

търтей
25-01-2006, 10:19
мдаа
ако земеш да опишеш точно кво си сътворил може и да се измисли нещо

но иначе като правило - да си знаеш за другия път като сваляш
първо се маха клемата на минуса а се слага последна

proper
25-01-2006, 10:41
Pent ти в Илинден ли живееш бе човек? Да не се окажем съседи?
Кажи дали си оправил нещата?

lazy
25-01-2006, 10:56
Според мен не се е случило нищо страшно. Нормално е, когато си откачил някой от кабелите, при нов допир с клемата на акумулатора да даде искра, т.к. тогава се затваря веригата.

pent
25-01-2006, 11:12
ами.... номера е че опитах да сложа пак черната клема(по-дебелия кабел) обратно и се скъса от искри.. при всяко допиране .... и тук се сещам че тези двете червените, незнам дали съм ги бил допрял... щом търтея казва че има някаква последователност (за която индианец като мен за 1ви път чува)

така и не свалих акумулатора, защото имаше и други неща закачени.... и незнах да не стане нещо по-лошо....

нищо не е било на контакт по това време....

търтей
25-01-2006, 11:16
мм
поне знаеш ли коя клема е + и коя -?

или що не щракнеш ко си направил да видим на кадро?

pent
25-01-2006, 11:22
на работа, а колата е пред вкъщи, не наистина незнам коя е + и коя -

мога да ги опиша, едната черна и дебела, а другите са 2 червени и по малки... ако съм застанал срещу колата черната е от ляво а червената от дясно....

pent
25-01-2006, 11:45
ще се опитам да онагледя....

http://bgphoto.net/photos/1808/o632737862208906250.jpg

pent
25-01-2006, 11:57
забравих да напиша че до този дебелия черния има един друг по-тънък, червен, от които излизат 2 жички и се връзват на 1 клема.... тук на снимката е тъмно и не се вижда....

а иначе този долу които е откъм фаровете не го махнах....

blagun
25-01-2006, 12:57
При мен също има 3 кабела на плюса :!:

http://bgphoto.net/photos/13035/o632737903935000000.JPG

Bacho
25-01-2006, 13:15
А защо не проследиш самите кабели кой къде ходи. За минуса тои би трябвало да бъде някъде завързан за купето или двигателя, а плюса трябва да влиза някъде по уредите - стартер, климатик и т.н.
А акумулатора свалял ли си го? Защото ако си го свалял може да си го обърнал и да връзваш на късо :roll: Все пак си провери кабелите и гледаи на акумулатора какво пише (+) (-)

Venci
25-01-2006, 13:27
Олелееее - малеле.... Банда! Като си отворите капака свети ли Ви някой плафон или осветление на мотора? Нормално е като свети нещо такова да има консумация, а като има консумация и закачаш клемата има искрене, но малко. Стига сте се шашкали за глупости! Ако искренето е като от електрожен тогава ще си говорим друго. ОБАЧЕ! До тогава Ви казвам нормално е да има някаква макар и минимална консумация при изключен контакт, тя се нарича отечка. Мери се като вземеш един мултицет и го закачиш последователно между плюсовата клема на акумулатора и кабела, който се закача на нея. Абсолютно нормално е да има някаква минимална отечка. Алармата нищо, че не е включена дърпа ток, както и радиото, ако има часовник той също търпа ток. Най - често има погрешни съмнения за отечка когато е отворена вратата и свети плафона вътре.

sharky
25-01-2006, 14:01
Абсолютно нормално е да има искри, получават се, като закачаш плюсовия кабел последен. Немога да разбера колегата като има снимка що не ги закачи както са си били? "Откриваме света, играейки" :D

lazy
25-01-2006, 14:23
...
И аз за такива искри говорех :)

Bobo
25-01-2006, 14:30
100% При 145-ца при отворен капак свети плафончето в купето :wink:

Свети ако алармаджията ти е :censored: !

pent
25-01-2006, 14:40
значи искрите наистина бяха малки, но незнаех че е нормално да има искри... при всяко допиране и всяка искра ми присвяткаха и мигачите :roll: :roll: :roll:

а това че имам снимка, и не съм ги закачил отново, проблема е в шефа че ме е задължил да работя от 9 до 18.... когато обще взето можеш да свършиш нещо полезно.... сега тази вечер мисля пак да се вторачвам под светлината на една улична лампа до нас....

Bobo
25-01-2006, 14:46
значи искрите наистина бяха малки, но незнаех че е нормално да има искри... при всяко допиране и всяка искра ми присвяткаха и мигачите :roll: :roll: :roll:

а това че имам снимка, и не съм ги закачил отново, проблема е в шефа че ме е задължил да работя от 9 до 18.... когато обще взето можеш да свършиш нещо полезно.... сега тази вечер мисля пак да се вторачвам под светлината на една улична лампа до нас....

абе закачай смело светкат ти мигачите заради алармата и тя ток яде :wink:

Crusader
25-01-2006, 15:55
Олелееее - малеле.... Банда! Като си отворите капака свети ли Ви някой плафон или осветление на мотора? Нормално е като свети нещо такова да има консумация, а като има консумация и закачаш клемата има искрене, но малко. Стига сте се шашкали за глупости! Ако искренето е като от електрожен тогава ще си говорим друго. ОБАЧЕ! До тогава Ви казвам нормално е да има някаква макар и минимална консумация при изключен контакт, тя се нарича отечка. Мери се като вземеш един мултицет и го закачиш последователно между плюсовата клема на акумулатора и кабела, който се закача на нея. Абсолютно нормално е да има някаква минимална отечка. Алармата нищо, че не е включена дърпа ток, както и радиото, ако има часовник той също търпа ток. Най - често има погрешни съмнения за отечка когато е отворена вратата и свети плафона вътре.

А така бат Венци :th_up: , Колега Pent споко, винаги искри по малко като слагаш кабелите обратно, принципно няма значение кой е първи и кой последен, но аз слагам последен минуса /двойния черен/!
Успех!

BatVas
25-01-2006, 16:46
100% При 145-ца при отворен капак свети плафончето в купето :wink:

Свети ако алармаджията ти е :censored: !

Еййййй да знаеш колко си прав - сега се сетих че оня като слага алармата нещо пипа плафончето - ама аз тогава радост за новата кола, да не мислиш че съм гледал много-много - ама сега като каза и се сетих - сигурно е вързал отварянето на капака там :? :(

Crusader
25-01-2006, 17:29
Идеята е ако светне някоя крушка, па макар и 2 W да се задейства алармата, демек ако някой люлю по някакъв начин ти отвори вратите, капака или багажника, ма те спецовете по тая част това го знаят!

Извиняв ам се за :offtopic:

Bobo
26-01-2006, 12:48
Идеята е ако светне някоя крушка, па макар и 2 W да се задейства алармата, демек ако някой люлю по някакъв начин ти отвори вратите, капака или багажника, ма те спецовете по тая част това го знаят!

Извиняв ам се за :offtopic:

Тц няма идея в това :!:

Crusader
26-01-2006, 14:33
Мойе и така да е, но на мен така ми го обясни един приятел дето слага аларми :wink:

Bobo
27-01-2006, 02:53
Мойе и така да е, но на мен така ми го обясни един приятел дето слага аларми :wink:

Кажи му че на тоя свят съществуват и по-свястни аларми а ако слага скапани да им слага диоди :idea:

А това че той незнае как се прави незначи че тва е начина па чак да ти казва че инарочно било :rotfl:

П.П. Тва алармаджиите са ебати идиотите поне 90% от тях де :!:

gigi
27-01-2006, 13:34
Мойе и така да е, но на мен така ми го обясни един приятел дето слага аларми :wink:

Кажи му че на тоя свят съществуват и по-свястни аларми а ако слага скапани да им слага диоди :idea:

А това че той незнае как се прави незначи че тва е начина па чак да ти казва че инарочно било :rotfl:

П.П. Тва алармаджиите са ебати идиотите поне 90% от тях де :!:
Дам точно щях да пиша че или не разбира или алармите са му зле. С извинение де ама те метка и тебе.
Ако той ти е слагал алармата и имаш панел да показва дали ти е отворена врата като отвориш врата и ти свети че багажника е отворен работата е ясна.

BatVas
27-01-2006, 13:47
Е, такъв некадърник слага моята - сега като отворя вратата и свети освен вратата и багажника :evil: :evil:

Bobo
27-01-2006, 14:58
Е, такъв некадърник слага моята - сега като отворя вратата и свети освен вратата и багажника :evil: :evil:

:rotfl:

Geata
27-01-2006, 17:27
Некои алармаджии на тея ларми им викат -за КАСКО.Тъкава слагах на камиона, преди 3-4 месеца , за пред застрахователите!!! :wink: