PDA

View Full Version : Газта и как да не си прее*ем колата



poznai
26-01-2006, 15:35
Четох четох заяждания и препирни в другата тема за газта, та ми се стори, че една такава тема като тази, няма да е излишна...
Значи, айде който каквото знае и е потвърдено да споделя. В смисъл, най-често срещани грешки, най-големи грешки, правилни манипулации и т.н.
Аз не разбирам. Сложил съм си един газов инжекцион. Той пали винаги на бензин и обръща автоматично на газ при 30 градуса температура. Единственото което знам е че на 15 000 км трябва да му сменям филтъра.

Сега знам и че колата на газ е по-капризна от към въздушен филтър и какво още друго, вие ще кажете.
Моля, темата не е За и Против газта, нека тези които нямат явен интерес да помогнат на тези, които карат на газ да не се заяждат.

Crusader
26-01-2006, 17:23
Моят съвет е смяна на въздушен филтър по често, да кажем на 6000-7000 км., автоматичен ключ "газ-бензин", тоест такъв с който палите задължително на бензин /регулирайте си го да прехвърля на 2500-3000 оборота/ и при палене сутрин задължително поне 1 км. на бензин

джуджанка
27-01-2006, 09:56
Повечко внимание и към запалването - кабели, капачки, палци (които имат) и свещи.
При реглажа вреди ако се направи много бедна сместа на газ.

SFINKS
27-01-2006, 10:24
1/ ВИНАГИ ПОНЕ 15-20 ЛИТРА БЕНЗИН В РЕЗЕРВОАРА, ДА НЕ ОСТАНЕ ПОМПАТА НА СУХО
2/ НА 1000 КИЛОМЕТРА НА ГАЗ , ПОНЕ 100-200 НА БЕНЗИН ЗА ДА ЗАПАЗИШ ИНЖЕКТОРИТЕ ИЗПРАВНИ
3/ ДОБАВКА ЗА ПРОЧИСТВАНЕ НА ИНЖЕКТОРИ КЪМ БЕНЗИНА
4/ВЪЗДУШЕН ФИЛТЪР НА 7000-8000 КМ . АКО КАРАШ ГРАДСКО В СОФИЯ НА 5000 КМ :grandpa:
5/НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО ДОБЪР РЕГЛАЖ НА СМЕСТА ЗА ДА НЕ ГОРИ МНОГО :wink:

Колега прочети правилата! Писането с големи букви не се толерира тук :!:

koko155
28-01-2006, 10:53
много е грозно да се караме за газтта. ако е по изгодно гориво значи има смисал от него защо да си даваме парите за бензин като може да се спестят бая пари?? пак никой не е застрахован от ремонти-газта не е виновна за всеки проблем по колите ни все пак кола на десетина години си е вече стара всико може да стане с нея

pr_00f
28-01-2006, 11:38
@коко155
Само преди няколко дни имаше подобна тема за газта , която си прерастна в мега простотия и беше заключена както си е редно.
Идеята на сегашната тема е "Газта и как да не си прее*ем колата"
Разбирай - полезни съвети за каране на газ, и как да се опазим от проблеми. Идеята на темата не е лоша, така че нека не я мажем с оффтопици

koko155
30-01-2006, 15:47
аз това исках да кажа-нека да чуем нещо полезно а не простотии ок?? :roll:

Iltcho
31-01-2006, 19:56
...

75 2.0 turbo
31-01-2006, 20:07
ето един съвестен собственик :wink:

Kamen666
04-02-2006, 18:14
А когато се кара на метан,стоят ли нещата по същия начин,или си има и други трикове?

75 2.0 turbo
06-02-2006, 02:26
когато се кара на метан важат същите неща + застраховка живот написано завещание и мноого свободно време щото ако слу4аино не се взривиш или не те блъснат и да захапеш някоя бутилка(около поне 60-70кг) вероятноста да стигнеш скоро и бързо за дето си тръгнал е нулева там повер няма :lol:

ivoshaklev
25-05-2006, 20:52
Ще купувам една 164ка инжекция . Обаче незнам за сега каква е газовата, Май не е за инжекция . С какви проблеми мога да се срещна ако не е такава . Уредбата е BRC ...

Gligan
30-05-2006, 23:07
Ще купувам една 164ка инжекция . Обаче незнам за сега каква е газовата, Май не е за инжекция . С какви проблеми мога да се срещна ако не е такава . Уредбата е BRC ...
При 164,освен че трябва да спзваш всичко казано до тук от колегите имай в предвид,че се вадят много често всмукателните колектори,което се дължи на: кофти газ,не добра регулировка на газовата и рязко натискане на педала на газта /последното ми го казаха в клубния сервиз,а аз се чуудех :?: какво става :wink: /

Dodo 155
31-05-2006, 12:03
Ще купувам една 164ка инжекция . Обаче незнам за сега каква е газовата, Май не е за инжекция . С какви проблеми мога да се срещна ако не е такава . Уредбата е BRC ...
При 164,освен че трябва да спзваш всичко казано до тук от колегите имай в предвид,че се вадят много често всмукателните колектори,което се дължи на: кофти газ,не добра регулировка на газовата и рязко натискане на педала на газта /последното ми го казаха в клубния сервиз,а аз се чуудех :?: какво става :wink: /
Вадят се когато ти кихне и гумените маншони са станали пластмасови от стареене :wink:

75 2.0 turbo
31-05-2006, 21:32
Ще купувам една 164ка инжекция . Обаче незнам за сега каква е газовата, Май не е за инжекция . С какви проблеми мога да се срещна ако не е такава . Уредбата е BRC ...
При 164,освен че трябва да спзваш всичко казано до тук от колегите имай в предвид,че се вадят много често всмукателните колектори,което се дължи на: кофти газ,не добра регулировка на газовата и рязко натискане на педала на газта /последното ми го казаха в клубния сервиз,а аз се чуудех :?: какво става :wink: /
Вадят се когато ти кихне и гумените маншони са станали пластмасови от стареене :wink:
хихих как знаеш а :lol:

Dodo 155
01-06-2006, 23:13
[quote=ivoshaklev]Ще купувам една 164ка инжекция . Обаче незнам за сега каква е газовата, Май не е за инжекция . С какви проблеми мога да се срещна ако не е такава . Уредбата е BRC ...
При 164,освен че трябва да спзваш всичко казано до тук от колегите имай в предвид,че се вадят много често всмукателните колектори,което се дължи на: кофти газ,не добра регулировка на газовата и рязко натискане на педала на газта /последното ми го казаха в клубния сервиз,а аз се чуудех :?: какво става :wink: /
Вадят се когато ти кихне и гумените маншони са станали пластмасови от стареене :wink:
хихих как знаеш а :lol:[/quote:37k51fmr]
Аха :oops:
Пита се патило, не старило :wink: :lol: :lol: :lol:
После не изкачаха :wink:

Iltcho
08-06-2006, 17:29
...

75 2.0 turbo
08-06-2006, 23:26
А именно..........
6. Комбинацията - кола на газ + спортен филтър - немислима (слагате пропан-бутан за икономия а не за вървене)

ааа е те тука не съм съгласен с теб :idea: на колегата ГОР алфи4ката от 50 000км е на газ със спортен филтър и нема никви грижи със спорта на газ (ако те ка4и 4е дриснеш) :lol: :lol: :lol:
п.п. за другите неща като цяло си мнооого прав :idea: 8)

virusalfa
08-06-2006, 23:48
А именно за да не киха, кашля, гърми и така нататък какво трябва да знаем?

1. Не се правете на майстори - газовото се регулира замо на ГАЗОАНАЛИЗАТОР. Обедняването на газ може да доведе до доста неприятна детонация...
2. Потдръжка на запалването в перфектна форма - кабели, лули, свещи, капачка, палец и др.
3. Зареждане на качествена газ
4. Задължителен пробег на бензин на всеки 1000 км - поне 100
5. ЗАБРАВЕТЕ ТУРСКИТЕ и т.н ефтини газови устройства.
6. Комбинацията - кола на газ + спортен филтър - немислима (слагате пропан-бутан за икономия а не за вървене)
7. При колите с инжекцион - желателно е противоекплозна клапа (монтира се малко преди дифузиора за газ, като се отваря само по посока засмукания въздух - на обратно затваря плътно)
8. Монтирайте газовото в оторизиран сервиз - не в гараж при "майстор"
9. Редовна смяна на въздушен филтър
10. Добавка за прочистване в бензина (по ваш вкус, аз лично ползвам STP)
11. Задължителен годишен технически преглед на газовото устройство.

п.п - молба към модератора - ако може направете темата важна. Мисля, че ще е от полза на доста хораНемой така,бе 4овек,ела го кажи това,4е само на газоанализатор се регулира газова на Иво от Ко4ериново!Апа то4но колко хора с голфове знам с турски изпарители и нямат никакви ядове.....от коя статия го копира това? :lol:

75 2.0 turbo
08-06-2006, 23:55
вирус предполагам знаеш 4е голфа е ку4а марка и носи на вси4ко!!!
то като циганин бе :lol: не е нежен като алфи4ките 8)

Iltcho
09-06-2006, 10:09
А именно..........
6. Комбинацията - кола на газ + спортен филтър - немислима (слагате пропан-бутан за икономия а не за вървене)

ааа е те тука не съм съгласен с теб :idea: на колегата ГОР алфи4ката от 50 000км е на газ със спортен филтър и нема никви грижи със спорта на газ (ако те ка4и 4е дриснеш) :lol: :lol: :lol:
п.п. за другите неща като цяло си мнооого прав :idea: 8)

Павка, аз лично съм виждал кола със газ и спортен как прай 330 магарий. В Русе обаче нищо не може да ме очуди баси. Утре другиден няма да се пуля даже ако перпетуум мобиле излезе от при вас (Не се базикам съвсем сериозно го говоря това. Не напразно в един форум като определение ви пишат - ГРАДА С НАЙ-МНОГО БЕГАЧКИ НА ГЛАВА ОТ НАСЕЛЕНИЕТО) За теб, GOR, Бат ИХИ ама вообще не се очудвам.


...от коя статия го копира това?

От никъде. Това са принципите ми що се отнася до кола с пропан/бутан. Спазвам ги, и може би за това карам 30 000 на газ до сега без почти никакви проблеми.

50 cent
23-06-2006, 10:20
оффф направо полудявам вече....моля ви кажете ми какъв е проблем да си сложа газова с изпарител на боксер че от 1 седмица си блъскам главата....нямам никакво желание да слагам газ на алфичката ми но при полужение че навъртам по 90 - 100 км. градско на ден просто няма да издържа дълго

Crusader
23-06-2006, 17:16
оффф направо полудявам вече....моля ви кажете ми какъв е проблем да си сложа газова с изпарител на боксер че от 1 седмица си блъскам главата....нямам никакво желание да слагам газ на алфичката ми но при полужение че навъртам по 90 - 100 км. градско на ден просто няма да издържа дълго


Мен ако питаш ->нама никакъв проблем, но ще позагубиш от динамиката, обаче парите дето ги даваш на ден за гориво ще намалеят на половина.


П.П. Мнения против монтирането на газ в Алфа Ромео дават по често хора които не са карали на газ, с риск да се повторя, но дърлям вече трета Алфа на газ /общо за 7-8 години и към 100 К км. и не съм имал някакви МНОГО сериозни ядове/ В прочем и трите коли са още в движение ->тъй че сам прецени :wink:

50 cent
26-06-2006, 09:42
мерси много колега.маи ще слагам обикновенна щото тоя инжекцион е много скъп :evil: :evil:

virusalfa
26-06-2006, 11:33
мерси много колега.маи ще слагам обикновенна щото тоя инжекцион е много скъп :evil: :evil:Не само скъп,а е и боклук!Нищо не става!

Bobo
26-06-2006, 15:17
мерси много колега.маи ще слагам обикновенна щото тоя инжекцион е много скъп :evil: :evil:Не само скъп,а е и боклук!Нищо не става!

Па ти и от инжекциони ли почна да разбираш :?:

50 cent
26-06-2006, 16:17
защо да е боклук не разбирам?

Crusader
26-06-2006, 16:30
Бе не боклук, ма има там едни стъпкови моторчета дето правят ядове и са доста скъпи, но пак е за препоръчване инжекциона де. Бе ако имаш парите ->газов инжекцион /лично мнение, но пък аз съм фен на руския GIG/

pinko
26-06-2006, 18:43
Бе не боклук, ма има там едни стъпкови моторчета дето правят ядове и са доста скъпи, но пак е за препоръчване инжекциона де. Бе ако имаш парите ->газов инжекцион /лично мнение, но пък аз съм фен на руския GIG/

Руския ГИГ 3 ДЛС е перфектен, Капата работи перфектно, върви като на бензин и харчи повече или по-малко, в зависимост от това дали се кара на спортна или икономична настройка (инжекциона сам минава от едното на другото, според стила на каране)

Все пак това е петцилиндров двигател, който е кошмар за газаджиите.

Abarth
27-06-2006, 12:54
оффф направо полудявам вече....моля ви кажете ми какъв е проблем да си сложа газова с изпарител на боксер че от 1 седмица си блъскам главата....нямам никакво желание да слагам газ на алфичката ми но при полужение че навъртам по 90 - 100 км. градско на ден просто няма да издържа дълго


Мен ако питаш ->нама никакъв проблем, но ще позагубиш от динамиката...
Като ти трябва динамика цъкаш бутона и даваш газ :twisted: :lol:

50 cent
27-06-2006, 13:22
хахаха то това е ясно
още едно въпросче: къде монтират от въпросните ГИГ 3 ДЛС и колко парички са?
всъщност това са две въпросчета хихи

pinko
27-06-2006, 14:14
хахаха то това е ясно
още едно въпросче: къде монтират от въпросните ГИГ 3 ДЛС и колко парички са?
всъщност това са две въпросчета хихи

В София ги монтира инж. Любен Дойновски, тел. 359 2 9367721
GSM 359 88 450085, ул. Локорска 8, на гърба на Централни гробища

http://lpg.search.bg/realindex.html

Не знам точно колко пари е в момента, Капата я купих с такъв инжекцион(по точно беше с ГИГ3 ДЛ), а аз после доплатих 200 лева и я ъпгрейднах на ГИГ 3 ДЛС.

Доста по-добре върви сега и харчи по-малко.

Ланчата на газ върви по-добре, факт. Ако се кара кротичко, до 4500 об., гори по-малко от на бензин, ако почнеш да я гониш минава във вървежен режим и върви повече от на бензин, но и харчи повече.

На градско при спокойно каране ми гори 13 литра бензин 95, а газ - 12 литра

По всяко време можеш да свържеш системата към лаптопа и да си направиш квито искаш настройки, само трябва клюкарка за връзка с компютъра да се направи.

Може да се заредят готови настройки за твоя двигател, може и да си натрупаш статистика от твоя стил на каране и да си ги сейвнеш в инжекциона.

plamen petrov
09-11-2006, 14:10
Ако някой е решил да си слага газова,и ако е от Плевенски регион препоръчвам един сервиз в гр.Ловеч.Собственика се казва Слави номера му е 0887816055.Има анализатор и поставя инжекциони.Аз лично я карам 30000км без грам забележки с BRC електрически изпарител,пали на бензин и на 2800оборота прехвърля на газ.

Cardinala
11-07-2007, 01:05
колеги аз бях много против газчицата, обаче тоя змей ми стопи лагерите на бензин.10лв.=30км градско. и склоних на газта.мислех си за газовия инжекцион ама бате на кола на 11 години да дам толкоз пари нещо не го виждам и сложих едно ловато. излезе ми 540лв с паспорти и т.н.Сега с 10лв газ карам 100-120км градско и пак си я натискам. имам предпазна клапа да не пръсна филтъра обаче мотора си е достатъчно якичък и си изкарва всичко през генерацията. даже май съм продухал отдолу гарнитурките,че пак да ръмжи повечко.и сега работи много по-добре, върви повече и гори по-малко от колкото на бензин-12 градско, а газ-10 макс

Cardinala
11-07-2007, 01:08
само не знам имам ли емулатор за инжекциона тъй като не съм присъствал на монтажа, обаче като мина на газ при 2000об. инжекциона почва да свети. и не съм сигурен ама си мисля, че оня пич си го е спестил като е видял, че няма проблеми. Другата седмица ще го посетя и ще го питам ако няма да ми сложи, а ако някой е наясно да ми каже като свети дали имам или не. Да не ме излъже като не знам и да каже че има

VFTI
13-07-2007, 20:37
Хайде кажете цени за тези ГИГ и прочие...

Crusader
13-07-2007, 20:41
ГИГ-овете са като Фобоските уредби около 1000-1200, имат и сайт, потърси в гугъл

Numark
17-08-2007, 22:05
Аз да питам, че имам малко ядове - на газ ми гасне колата като карам с над 40 km/h и я изключа от скорост. някой има ли идея защо??

Numark
17-08-2007, 22:05
Аз да питам, че имам малко ядове - на газ ми гасне колата като карам с над 40 km/h и я изключа от скорост. някой има ли идея защо??

airclima
23-08-2007, 21:28
Аз да питам, че имам малко ядове - на газ ми гасне колата като карам с над 40 km/h и я изключа от скорост. някой има ли идея защо??
Обърни накрайника за входящия въздух да смуче въздух откъм обрано на движението.

remz
28-08-2007, 22:04
аз все още нямам кола,но мисля да си купувам 146-ца 1.6< TS ,над 1998г. и най вероятно няма да има газ.
Питах един който слага газови уредби-каза ми 1300лв. инжексия
питах го за обикновенна каза че няма проблем ако е с метални траби :roll: :roll: какви са тези тръби.
и дали алфите от 98,99 и т.н са с метални тръби.
каза ми че ако е с пласмасови тръби ще бърми :shock: :shock: :shock:
това истина ли е ?

предварително Ви благодаря за отговорите :wink:

lord_chuldarkar
18-12-2007, 19:56
аз все още нямам кола,но мисля да си купувам 146-ца 1.6< TS ,над 1998г. и най вероятно няма да има газ.
Питах един който слага газови уредби-каза ми 1300лв. инжексия
питах го за обикновенна каза че няма проблем ако е с метални траби :roll: :roll: какви са тези тръби.
и дали алфите от 98,99 и т.н са с метални тръби.
каза ми че ако е с пласмасови тръби ще бърми :shock: :shock: :shock:
това истина ли е ?

предварително Ви благодаря за отговорите :wink:

колектори, дали 146 е със метални пробвай с търсачката за 156 знам че има 1.6 двигател с метални

Хмм сега забелязвам че мнението на колегата е доста старо :)
Моля някои да каже как са ГИ на Фобос щото четох лоши отзиви за ГИГ пък тук ги хвалите, та ако някои има газово на фобос нека сподели впечатления.

hunter1989
10-03-2008, 22:20
здравеите колеги.От прчетеното до тук разбрах, че пири ГИ колата има 2 рейима на каране в зависимост от това как натискач педала .Та питам тази опция на ГИ си върви с монтажа а не се програмира в последствие

robygas
24-03-2008, 17:40
:!: :?: