PDA

View Full Version : Tipo Selecta CVT 1.6 !!!!



net_scooter
23-09-2004, 22:02
има ли някой идея отккъде може да се намери маслен филтър за скоростната кутия на Tipo Selecta CVT 1.6 !!!!

hf hpe
23-09-2004, 22:31
ха сложна работа
евентуално в сервиз специализиран за скоростни кутии или да видиш на каква друга кола евентуално се слага този модел кутия
на баща ми типото е със скоростна кутия на фолксваген/ауди, ма тази CVT-то май си е разработка само на фиат

но да ти кажа внимавай защото и тези в сервизите са гола вода
бащата като му сменяха маслото в джемини и някакъв идиот му казал да даде на контакт когато били свалили картера на скоростите и компютъра веднага отчел липса на масло и после в авариен режим
а тези идиоти му казали ма не сме виновни ние, а и на всичко отгоре нямат уред да го нулират, та добре че са вантотрейд иначе гледат като извънземен кораб а не скоростна кутия

ако искаш мога да звънна един телефон да питам ,ако ли не най-добре поръчка

net_scooter
23-09-2004, 22:54
Добре звънни и питай, штото ми е спешно, искам да си сменям маслото на кутията...и ми драсни едно съобщение после... :arrow:

А що се отнася до некадърниците в сервизите много си прав така си е :lol: :P :D

Питах ве4е два сервиза и всички ми отказаха съдействие за тази скоростна кутия, а камо ли части или ремонт за нея... :? :x :evil:

Не знам колко такива Fiat Tipo-та има в България, но май не са много...
:wink: :wink: :wink:

Ако се видим на Италфеста ще си поговорим пове4е по този вапрос...

hf hpe
23-09-2004, 23:07
ми аз съм виждал много малко такива
повечето които съм виждал с такъв автоматик са уновци

иначе съм виждал и в леко разглобен вид защото навремето купихме една темпра от бургас с такива скорости, но се оказа че е скъсала веригата и за жалост за 2 дена я преправихме на нормална си ръчка

иначе съм чувал че се кара много приятно с тази скоростна кутия

net_scooter
23-09-2004, 23:22
Май наистина са много малко...

А карането с тази кутия наистина е много приятно и комфортно...

Ще се опитам да я поддържам за сега защото кутията е в добро състояние, но явно много трудно ще се намират части за нея ...

hf hpe
24-09-2004, 08:31
не съм съвсем сигурен но си ,исля че веригата в нея е съшо консуматив ще попитам на едно две места и ще ти кажа
а ти с какво масло я караш защото си спомням че тя не е с нормално хидравлично масло DEXTRON II, а tutela даваха някакво специално за CVT кутии

net_scooter
24-09-2004, 10:32
Да но това масло Selenia Tutela CVT никой не го внася... И в момента използвам Selenia Tutela GI/A, което тип Dextron ІІ

hf hpe
24-09-2004, 11:01
трябва да се скараме на Пламен

net_scooter
24-09-2004, 11:35
На кой Пламен ???

hf hpe
24-09-2004, 12:17
кофти в джемини нямат ии не очаквали скоро

ще проверя на още едно място, но ще ме забави малко

net_scooter
25-09-2004, 17:21
Работата е сериозна, то се е видяло че в България няма да си намеря май..., и ще пробвам да ми донесат от Италия...

bobi pushev
25-09-2005, 19:36
ФИЛТЪР-КАСЕТАТА СЕ ИЗМИВА БЕЗ ДА СЕ СМЕНЯВА

net_scooter
25-09-2005, 23:29
и все пак се продава тази касета, така че може и да се смени...

:wink:

bobi pushev
28-09-2005, 18:38
[quote="net_scooter"]и все пак се продава тази касета, така че може и да се смени...

АВТОМАТИЧНИ СКОРОСТИ-филтри и резервни части. София-ул."Козлодуй"№4. тел.08887740086/08888823594

google
28-02-2006, 00:12
Здравейте, аз съм нов тук... имам ланча, но тя е със същата скоростна кутия. Понеже тук споменахте, че има много такива от уно, интересува ме от къде мога да си намеря такава (ударена кола, морга, някой който внася части или си продава колата на части... няма значение дали е фиат типо, уно, пунто). Моля помогнете, че тука сервизите са пълна скръб и никой не разбира и не може да ми оправи проблема!