PDA

View Full Version : Имам питане относно преден носач на 156



KiKo
29-01-2006, 19:47
Искам да попитам дали на носача се сменят тези фтулките мисля така се казват дето даржат носача. Защото скърцането ми идва от тях и се чуда дали се сменят само те или целия долен носач. Да знам да се подготва психически като я закарам в Ванто

valjo
29-01-2006, 19:58
ванто ще ти сменят целия носач

оригинален при колегата кекс е бил 350лв, но сега май има нови цени, и не ми се мисли колко ще е

в Т&Н имат Фиорела за 220лв (доста по-надолу е за членове)
аз и на двамата колеги със 156ци им купих Фиорела за предни долни и засега няма ядове...

valjo
29-01-2006, 19:59
а всъщност ти за долен или за горен носач питаш ?
щото горните обикновено скърцат, а там май няма "неоригинално"

но ги пръскат със силиконова грес, и уж помагало :)

kekc
29-01-2006, 20:02
а всъщност ти за долен или за горен носач питаш ?
щото горните обикновено скърцат, а там май няма "неоригинално"

но ги пръскат със силиконова грес, и уж помагало :)

Мдаа, най-често горните скърцат. Но горните са доста по-евтини от долните :!:

Долен във Ванто, както каза valjo е за 350, а горните се въртяха около 200лв.

KiKo
29-01-2006, 20:11
ми аз като надничах под колата и го чувах от долния. А по вапроса с клуба все си викам да се запиша защото ми е доста интересно а и има и намаления на консумативите но в последно време нямам никакво време и все забравям. А къде се намира тоя магазин T&H че не го знам, а и щом казваш че нямат проблем с носачите по добре да си взема от там като не се семнят само втулките

KGB
29-01-2006, 20:41
Ако е само скърцането, то това си е нещо като фабричен дефект на 156/147/ГТ....гумата се втърдява с времето и почва да скърца...и там се губило някаква смазка или нещо такова.

Оправя се с силиконова грес и спринцовка...в Ванто са запознати с процедурата...тъман ще ти проверят и носачите и амортисьорите.

Слага се веднъж...после след една две седмици още ведъж и се оправя.

KiKo
29-01-2006, 20:45
Е ако е така ще е много добре от финансова гледна точка :D Мерси :clap2:

pumukle
29-01-2006, 21:39
А относно втулките....Да, сменят се! в ТиН ги има само за долния носач /по 2 на носач са/... Двете втулки общо са към 80 лв. Но да знаеш че се сменят трудно....старите втулки трябва да се изгорят с горелка, за да можеш да ги избиеш, а новите се набиват на преса...който и да ти го прави това, ще ти вземе поне 30лв на носач....а като се има предвид, че най вероятно и шарнира е тръгнал....още 20-30лв за възстановяване...то по-добре нови носачи за по 200-220лв!

KGB
29-01-2006, 22:59
Колегата е прав...

по-добре нови носачи...ако са заминали.

Навремето карах една Форд Фиеста 1.8Дизел...с голям и тежък двигател за това малко купе, в следствие на което тампоните на предните носачи заминаваха доста бързо...оргиналните бяха издържали към 90 000км. За Общо 3-4години които карах колата смених към 3-4комплекта...и като ги сметнах на края ми беше излезнало с около 100тина лева по скъпо от колкото ако бях си сложил оргинални чисто нови...

Евтиното винаги излиза скъпо...