PDA

View Full Version : Гонки



Alfredo
03-06-2009, 01:46
Тук е мястото да уточним къде да се събираме ...

Ако мястото където бихте желали да се събираме не е добавено в опциите на анкетата - пишете за да се добави

Furious 155
03-06-2009, 01:52
Тук е мястото да уточним къде да се събираме ...

ами то място специално за това незнам да има... иначе желаещи има колкото искаш, но да е извън пътищата за всеобща употеба, за да не сме извън закона и по-важното да е безопасно за случайни хора, така да се каже!

detelazurno
03-06-2009, 02:05
Къде пък в Люлин има кино Арена?!?! :notify:
А по темата....не намирам никое от гореизброените за подходящи

digitalundgrd
03-06-2009, 02:46
Гласувах за Кино Арена (запад), защото има най-много място за паркиране на автомобили, и защото ми е най-удобно да идвам :)

Колебаех се и за ОМВ-итата на Несторов и за това след тунела за към Люлин...

Което и да е от тези 3 опции аз съм ЗА :)

Alfredo
03-06-2009, 03:05
Къде пък в Люлин има кино Арена?!?! :notify:
А по темата....не намирам никое от гореизброените за подходящи

Арена люлин не е в люлин а посока люлин преди тунела ...
А щом не намираш никое от горепосочените за подходящи направи предложение ..

Alfredo
03-06-2009, 03:22
ами то място специално за това незнам да има... иначе желаещи има колкото искаш, но да е извън пътищата за всеобща употеба, за да не сме извън закона и по-важното да е безопасно за случайни хора, така да се каже!

Аз съм напълно съгласен с теб но :

1-во - за да не сме по "пътищата за всеобща употреба" трябва да сме извън София а дори и там пак ще има движение , дефакто такива пътища няма което значи, че трябва да се наеме писта което много усложнява нещата .

2-ро - дори да се наеме писта, пак ще има много хора, които ще щъкат насам-натам и ще представляват потенциална опасност за инциденти.

3-то - Излючва 1-во и 2-ро защото са много малко хората които биха били съгласни да става цялото това мероприятие всяка седмица.

Извод :

Опасност винаги ще има при такива събития където и да са те, така че за да се избегне това просто не трябва да има гонки ... което от своя страна е нелепо, защото гонки има и ще има занапред !

С две думи - нЕмам думи :wallbash:

kibika88
03-06-2009, 09:35
Е гонки наистина ще има винаги,а според мен трябва да се избере място където да си се сабираме и да си лафим и ще кажем не на войната по пътищата :starwars:

Bonev
03-06-2009, 09:53
Не Ви ли писна с тия гонки? Що не дойдете при нас на масата да полафим и да се посмеем, а се юркате по улиците и рискувате да потрошите Вас, колите или някой случаен чокек?

Bonev
03-06-2009, 09:55
Е гонки наистина ще има винаги,а според мен трябва да се избере място където да си се сабираме и да си лафим и ще кажем не на войната по пътищата :starwars:

Приятелю, с гонките няма вариянт да кажеш " не на войната по пътищата".

marian
03-06-2009, 10:02
Пьлно безумие са гонките на тези места!

kibika88
03-06-2009, 10:17
Приятелю, с гонките няма вариянт да кажеш " не на войната по пътищата".
Това го знам ама казвам,че винаги ще се намерят някой който да си правят гонки неможе да ги спрем,а аз казвам на нашите срещи за "гонки" да обявим не на войтана по пътищата

Bonev
03-06-2009, 10:21
Това го знам ама казвам,че винаги ще се намерят някой който да си правят гонки неможе да ги спрем,а аз казвам на нашите срещи за "гонки" да обявим не на войтана по пътищата

Сега те разбрах!!! Похвално е, че мислиш така!!!

Furious 155
03-06-2009, 11:09
на мен ми се иска да има такова място на което да си се гоним... но да не е по улиците!

Bonev
03-06-2009, 11:11
на мен ми се иска да има такова място на което да си се гоним... но да не е по улиците!

Това имах предвид, че по улиците е тъпо!!!

kibika88
03-06-2009, 11:27
Някаде тука до софия имаше една изоставена картин писта трябва да питам 1 приятел и ще дам точни кординати

tsvety
03-06-2009, 11:37
Гонки е имало от много време и ще продължава да има, просто съм сигурна в това, защото момчета с гореща кръв ще има винаги. Въпроса е да се измисли място с най- малък процент на опасност.

Мнението ми е, че просто хората които участват в гонки трябва да са достатъчно наясно с рисковете и да са максимално подготвени, адекватни, отговорни и да не са на ръба на риска , а под него. На ръба на риска се кара само на писта.

А от инцидент на пътя никой не е застрахован, независимо дали ще има гонки или не. Аз го наричам Съдба. Ако ти е писано да стане нещо, то просто ще стане и без да участваш в гонки. Практиката показва ,че може и съвсем кротко да си караш и пак да си жертва на пият водач или нещо такова.

digitalundgrd
03-06-2009, 11:39
Да така е! ако ти е писано да изгориш, няма да се удавиш!

DerMeister
03-06-2009, 14:01
Ама вие сериозно ли мислите да правите гонки евентуално при:
Кино Арена Люлин
Омв - Люлин ( след тунела )
Омв - Цариградско шосе ( някое от 3-те )
Омв - Бул. България ( до билла )
и т.н.?

Как па няма да ви дойде акъла в главата... Гонки не се правят на големи булеварди, където се движат и други коли с хора, които не се гонят по пътищата. Някоя вечер ще отивам на кино и ще ме утрепе някой малоумник ... ебаси якото.

detelazurno
03-06-2009, 15:01
Арена люлин не е в люлин а посока люлин преди тунела ...
А щом не намираш никое от горепосочените за подходящи направи предложение ..

Арената я знам. Живея почти до нея. Попитах просто, за да няма обърквания, защото това се води Арена запад. Иначе предложението ми е да е някъде извън София. Например от Ломско шосе към Доброславци има една прилична права, на която могат да стават гонки. Нощтно време е празно. А гореизброените места според мен са неподходящи защото повечето от тях са сравнително възлови и винаги ще има странични хора. В крайна сметка както си прецените. Аз така или иначе не се дърпам ами когато ходя е просто да гледам. За мен тия места са колкото да се видя с познати вечерта кой след тежък работен ден, кой след лекции и не знам си какво още.

digitalundgrd
03-06-2009, 22:18
И аз мисля така...Отивам да гледам, ако евентуално има някой "рацери" и да си лафим с хората от форума на живо, не толкова да се дърпам...С 1,6 голямо дърпане ще пада хаха :)

Highvoltage
04-06-2009, 00:04
Точно това беше и моето предложение.. Да не се събираме да се гоним ,а да пийнем нещо някъде или да правим среднощни возения от точка А до точка Б и накрая някъде да хапнем и пийнем. Без гонки и такива.. Просто според мен ще е яко да минем около 15-20 алфи една след друга и накрая да се паркираме пред някое заведение. :) :thumbup:

Stoyan Georgiev
04-06-2009, 00:13
на булевард българия ще влезете в някоя хроника, по-добре някъде да пийнете по 2-3-4-5 бири БЕЗ колите, и да отидете на по-другия ден на някоя писта или поне някое НАИСТИНА безлюдно място за да се гоните, наречете ме тъп

Ivak1Sa
04-06-2009, 01:34
Аз също съм ЗА за такова нещо,не съм от често срещаните по сбирките но все пак ще е готино да караме 10-тина Алфи в кордон :smile:

soldier
04-06-2009, 01:35
Винаги ще има гонки, най-удачно е да е на път, където поне няма пешаходци и ако може, пътят да се затваря. Примерно в 2та края да спират няколко коли и да отбиват колите, които да заобикалят. Не че ще псуват, но честно казано бих предпочел да си заобиколя и да ми е мирно. Аз не посещавам такива мероприятия, така че ми е все едно къде ще е, просто искам да знам и да не минавам от там.
Поздрави!

Furious 155
04-06-2009, 02:23
Някаде тука до софия имаше една изоставена картин писта трябва да питам 1 приятел и ще дам точни кординати
да - нещо в тоя стил ще е подходящо :thumbup:

п.п. май е горе на Бистрица...

fifo
04-06-2009, 08:25
предлагам в анкетата да се включи 'жълтите павета'. отсечката между коня и мавзолея е перфектна за тая работа. има известна вероятност да се засечете с някой цивилен минаващ с цялото си семейство по раковска, но шасовете са изключително минимални. час няма да предлагам, мисля че е ясно - гонките трябва да се правят по светло!
айде, успех рацери

Bonev
04-06-2009, 10:54
Предлагам гонките да се правят на маса! Примерно кой ще вземе по бързо 400-500...... не метра, а ГРАМА... алкохолец.... Така няма да се затрашава ничий живот на улицата /освен ако не решите да карате след гонката, което ще е много ТЪПО/ и ще е весело!!!:spell::firstprize:

Alfredo
04-06-2009, 11:00
Колеги анкетата е за хората които в деиствителност ходят по гонки а идеята на тази анкета е да се избере по подходящо място за това, защото след инцидентите които станаха напоследък се предполага, че ще има доста куки около ОМВ-Бояна и че няма да е възможно осъществяването им...

Колкото до предложенията ви за кафенце и т.н. има срещи във всеки край на софия както в люлин така и в източната част на софия а също и в студентски град , така че ден за срещи на колегите от форума има и които иска да се види с нас на по биричка или кафенце може да доиде на срещите а тук се обсъжда съвсем друго нещо ...

Идеята за картинг пистата е добра, обаче това по скоро би било дрифт среща, трябва ни отсечка за драг която да е на безопасно място както за нас така и за всички останали което обаче е доста трудно - затова съм предложил главни булеварди ..

Bonev
04-06-2009, 11:05
Колеги анкетата е за хората които в деиствителност ходят по гонки а идеята на тази анкета е да се избере по подходящо място за това, защото след инцидентите които станаха напоследък се предполага, че ще има доста куки около ОМВ-Бояна и че няма да е възможно осъществяването им...

Колкото до предложенията ви за кафенце и т.н. има срещи във всеки край на софия както в люлин така и в източната част на софия а също и в студентски град , така че ден за срещи на колегите от форума има и които иска да се види с нас на по биричка или кафенце може да доиде на срещите а тук се обсъжда съвсем друго нещо ...

Идеята за картинг пистата е добра, обаче това по скоро би било дрифт среща, трябва ни отсечка за драг която да е на безопасно място както за нас така и за всички останали което обаче е доста трудно - затова съм предложил главни булеварди ..

Вики, ти верно ли си мислиш, че на главните булеварди е безопасно?!? Какво трябва да се случи да се наиграете???
П.С. Сорри, че ти окъках темата!!!

Alfredo
04-06-2009, 11:09
Всеки има мнение по въпроса , но защо ли не ме очудва, че от всички гласували до момента само 2-ма посещават гонките ( и то идват рядко ) ....

Според мен Гонките ще продължават да са си на бояна, защото ако отцепим ние - ще си се събираме само алфисти и няма да е толкова интересно , така че може да се направи някаква междинна среща в която да си се виждаме само ние ( алфистите ) - да си правим по някоя друга гонка между нас си а основното място да си остане ОМВ-Бояна !!

Alfredo
04-06-2009, 11:12
Вики, ти верно ли си мислиш, че на главните булеварди е безопасно?!? Какво трябва да се случи да се наиграете???
П.С. Сорри, че ти окъках темата!!!

Павка - безопасно място за това няма, не казвам че главните булеварди са такова място - просто там има възможност за това !

При такива срещи всеки осъзнава опасността и въпреки това те няма да спрат да се осъществяват ...

Highvoltage
05-06-2009, 02:03
Еми значи остава ОМВ - Бояна.. Моята идея е съвсем друга :) За гонки си остава обичайното място.

Alfredo
05-06-2009, 02:22
Еми значи остава ОМВ - Бояна.. Моята идея е съвсем друга :) За гонки си остава обичайното място.

Да и аз това мисля, омв-бояна си остава мястото за гонки а ние можем да си измислим друго от посочените в анкетата където да се събираме чат пат да си се виждаме само алфистите

lulin racing
05-06-2009, 15:10
В тая анкета гласуват хора,които изобщо не са заинтересовани,а щракат само за спорта...... Едва ли на Бояна ще може да се провежда това мероприятие заради повишеното полицейско присъствие! Аз предлагам да е на друго място

Alfredo
05-06-2009, 20:59
В тая анкета гласуват хора,които изобщо не са заинтересовани,а щракат само за спорта...... Едва ли на Бояна ще може да се провежда това мероприятие заради повишеното полицейско присъствие! Аз предлагам да е на друго място

Брат, точно заради това повдигнах темата и пуснах анкетата, но съгласи се, че ако изберем друго място ще си се събираме само ние ... колегите от ГОЛФ-форума както и БМВ-форума а също и всички останали ще си бъдат пак на бояна - затова предложих да си направим една ежеседмична срещичка примерно в петък или събота вечер някъде където да си се виждаме само ние а в неделя ще си ходим на бояна при всички останали ....

Колкото до гласувалите в анкетата - в един предишен мой пост упоменах това - гласували са само не пряко зайнтересовани хора които не присъстват на ежеседмичните гонки , така че анкетата мисля да не се взима под внимание - нека всеки рацер изяви мнение по въпроса и да се уточни мястото ...

digitalundgrd
06-06-2009, 01:09
Аз не разбирам едно...Хора, които НЕ мислят да се дърпат, а просто да погледат (семкаджии) да не гласуват и да не дават мнение така ли?

Защото, съгласете се, малко са тези хора от форума (на фона на останалите), които реално имат желание за дърпане и СЕ ДЪРПАТ на бояна или където и да било! А и не можете да ме убедите, че всички, които се събират на бояна (алфи, голфове, бмв-та, аудита, хонди итн) задължително се пускат....и там голяма част са просто публика и "семкаджии"....

Така, че не виждам защо имате против ние, НЕРАЦЕРИТЕ да гласуваме?

Alfredo
06-06-2009, 03:31
Аз не разбирам едно...Хора, които НЕ мислят да се дърпат, а просто да погледат (семкаджии) да не гласуват и да не дават мнение така ли?

Защото, съгласете се, малко са тези хора от форума (на фона на останалите), които реално имат желание за дърпане и СЕ ДЪРПАТ на бояна или където и да било! А и не можете да ме убедите, че всички, които се събират на бояна (алфи, голфове, бмв-та, аудита, хонди итн) задължително се пускат....и там голяма част са просто публика и "семкаджии"....

Така, че не виждам защо имате против ние, НЕРАЦЕРИТЕ да гласуваме?

Ние също почти не се пускаме - идеята е да гласуват само тези, които ще посещават гонките ...( семкаджийте ) , но от гласувалите няма нито един семкаджия ... ( освен MaDHaCkEr и Highvoltage )

fnt
07-06-2009, 10:32
но от гласувалите няма нито един семкаджия ... ( освен MaDHaCkEr и Highvoltage )

Не съм много сигурен :smoke:

koolio
07-06-2009, 13:40
Не съм много сигурен :smoke:

Колега, ти трябва към регатите да се насочиш.:tank:

Майтап бе.:biggrin:

Mitko_155
07-06-2009, 15:04
Всеки има мнение по въпроса , но защо ли не ме очудва, че от всички гласували до момента само 2-ма посещават гонките ( и то идват рядко ) ....

Според мен Гонките ще продължават да са си на бояна, защото ако отцепим ние - ще си се събираме само алфисти и няма да е толкова интересно , така че може да се направи някаква междинна среща в която да си се виждаме само ние ( алфистите ) - да си правим по някоя друга гонка между нас си а основното място да си остане ОМВ-Бояна !!

Абсолютно съм съгласен ние отиваме на Бояна да се видим и да си поговорим за коли,а не да се състезаваме. Ако ще и на Луната да се напрвят тези събирания пак ще има инциденти. Аз съм за това неделните срещи да си останат на ОМВ- Бояна.

Alfredo
07-06-2009, 16:01
Аз тази вечер няма да се качвам нагоре , имам работа и ще пропусна + това мисля, че ще има куки и няма да е интересно ...