PDA

View Full Version : къде е тои температурен датчик



pth7712
31-01-2006, 17:47
Здравейте.
Бе аз, че съм тъп - тъп съм. Ама не мога да намеря къде е температурния датчик, който решава кога да изключи допълнителното горивоподаване. Това да не го прави ламбдата?!?
Някой може ли да ми обясни?

Bobo
31-01-2006, 22:42
Здравейте.
Бе аз, че съм тъп - тъп съм. Ама не мога да намеря къде е температурния датчик, който решава кога да изключи допълнителното горивоподаване. Това да не го прави ламбдата?!?
Някой може ли да ми обясни?

Първо ти ми обесни по-точно къв ти е проблема че си написал едни несвързани дет немога да зацепя кво питаш :roll:

pth7712
01-02-2006, 12:07
Мда прав си. Съжалявам.
Започвам изначало и отдалеко.

Откакто взех колата ми прави впечатление, че нещо някъде не е наред по датчиците.
Подозрението ми се засили откакто за 6 месеца смених два пъти ламда сондата. И двата пъти беше със сило зацапана от сажди повърхност. От малкото, което мога да мисля се зачудих дали всичко е наред в горивоподаването.
Отдавна ми правеше впечатление,че два куплунга висят свободни а именно:

http://193.193.164.37/alfa/dmc_0155.jpg

Маркирал съм ги с 1 и 2.
По това къде се намира куплунг 2, оставам с впечатлението, че е датчик за температурата на входящия въздух.
Ако действително той не е закачен, то тогава контролера ще отчита безкрайно ниска температура и резонно ще набогатява горивната смес с повече бензин. Това би обяснило проблема ми с ламбда сондите, както и твърде високият разход на гориво. От порядъка на 15/100 в топлите дни.
Аз обаче не успях да намеря никъде литература по въпроса кое-къде трябва да отиде за моя модел Алфа.

Ходих на диагностика. И два пъти ми казаха, че температурният датчик не работи, обаче никой не успя да ми обясни/намери въпросния датчик. Това разбира се е твърде изнервящо.

По време на движение колата изглежда нормално. След, като загрее 40-45 градуса, гаси "смукача" и оборотите на празен ход от 1000 падат на 800.

Та това е. Търся помощ, която по сервизите вдигат рамене и ми казват "Бе остави ги. Щом не са закачени, не ги пипай." Обаче не успяват да решат проблема ми с високия разход и изнервящо дефектиралите сонди.

Моля ви, ако някой може да ми помогне.

П.П.

Относно твоето предложние да сменя термостата беше прав - не работи.

hammar
01-02-2006, 16:39
здрасти колега , абе кви са тия майстори дето са я гледали колата??
значи № 2 е температурен датчик който в твоя случай липсва, а куплунга с №1 прилича на куплунг на инжектор - съветвам те да огледаш добре. УСПЕХ

Bobo
01-02-2006, 23:24
Имаш ЛС :wink: Определено не е куплонг на инжектор но е хубаво колата да я види специалист защото температурния датчик на входящия въздух е откачен което при всички случей води до 5% по-висок разход поне :wink: А другия куплунг незнам от къде е но може би няма да е трудно да се открие :lol:

Ако си от софия отиди до ванто на егзаминера веднага ще си каже кое къде е :wink:

pth7712
13-02-2006, 14:50
Здравейте!

Искам да благодаря на всички, които се отзоваха.
Специално на Бобо, Храбри и Вирусалфа!

След, като намерих подходящото описание на точния инжекцион, въоръжен с търпение започнах да издирвам с един мултицет кое, къде, как и защо.
Установиха се точно 3 неща:
1) Този модел инжекцион няма дебитомер:) Това добре.
2) Онова, дето е на въздухопровода и не беше закачено се оказа температурен датчик за входящ въздух.
3) Не е закачен, защото няма кабел дето да стига до него.
4) Няма, защото кабела за него е закачен на единия изход на Лабмдата. Респективно истинския кабел за ламбдата висеше незакачен:)

Искам да благодаря на един незнаен за мен диагностик, който се хванал за главата, като видял това нещо и потвърдил мойте заключения.

Боже, пази от "майстори"!
Най-добре човек да пита патило, вместо "майсторило".

Bobo
13-02-2006, 14:57
Боже, пази от "майстори"!
Най-добре човек да пита патило, вместо "майсторило".

Абе и аз се тва разправям ма не слушат :lol:

Относно дебитомера - ML4.1 на Bosch е с дебитомер, IAW MM е с мап сензор както в твоя случей :wink:

А колега мерси за благодарностите ние сме тук точно за тва да даваме кога полезни кога тъпи съвети :oops: :wink:

MONI
13-02-2006, 14:59
Боже, пази от "майстори"!
Най-добре човек да пита патило, вместо "майсторило".




Викам ти Майсторе щото не ти знам името....

pth7712
13-02-2006, 15:06
MONI:
Ай са де.
Не казвам, че всички майстори са "майстори", ама това дето открих си е направо безхаберие:( Не искам да обида никой.
Да не говоря, че се въоръжих с 8 скоби за да уплътнявам охлабени маркучи, щото в двигателя влизаше въздух откъдето си поиска, само не и през въздухопровода:((((
Което пък е дело пак на майстори:(

В края на краищата, аз съм програмист и взимам пари за труда си. Пиша програми.
Автомобилният майстор е майстор за автомобили. Оправя ги. Или поне така би трябвало.

MONI
13-02-2006, 15:10
MONI:
Ай са де.
Не казвам, че всички майстори са "майстори", ама това дето открих си е направо безхаберие:( Не искам да обида никой.
Да не говоря, че се въоръжих с 8 скоби за да уплътнявам охлабени маркучи, щото в двигателя влизаше въздух откъдето си поиска, само не и през въздухопровода:((((
Което пък е дело пак на майстори:(

В края на краищата, аз съм програмист и взимам пари за труда си. Пиша програми.
Автомобилният майстор е майстор за автомобили. Оправя ги. Или поне така би трябвало.

Да бе то тва е на шега принципно......ама читав майстор си е направо късмет, а да не говорим за тия дето като дое некоя по нова кола за смяна на нещо елементарно и оня звъни по телефона и подменя други части със стари............

П.С. Това с майстора принципно е дошло от тия майстори дето правят ремонтите вкъщи ама и при автомобилните е същото

ALFA33S16V
22-03-2006, 20:56
2 - температурен датчик за температурата на входящия въздух
1 - Evaporation solenoid valve (99%) - но под въпрос. Трябва да се види колата все пак

pth7712
23-03-2006, 16:15
2 - температурен датчик за температурата на входящия въздух
1 - Evaporation solenoid valve (99%) - но под въпрос. Трябва да се види колата все пак

Здрасти.
Мерси за вниманието, но темата е стара и отдавна е разяснено за какво става След внимателно изчитане на документацията на ML 3.1 се установи, че едното е както ти казваш за вход. въздух темп. датчик а другто е висящата букса н от ламбда содата оставена да си виси то някой кадърен майстор.