PDA

View Full Version : Великите Lancia



8.32
25-09-2004, 21:45
Здравейте, идеята ми е тук да изложим факти за величието на Lancia в миналото (и дано в бъдеще пак е така!).
Пък и да обсъди напускането им на WRC, че това ми е дотса болна тема:)
Факт е, че бяха класи над другите...дали се връщат основно към високия клас и зарязват спорта или просто им писна да са на върха :D

Вижте само това...ето там долу к'во пише...обърнете внимание на годините...МАЛИИИИИ
http://lanciamontecarlo.net/Montecarlo/monte_turbo.html

или ЕДИНСТВЕНАТА КОЛА БИЛА 5 ПОРЕДНИ ГОДИНИ ШАМПИОНКА-Lancia Delta...модела S4

ВЕЛИКИ!

8.32
25-09-2004, 23:00
http://www.ne.jp/asahi/montecarlo-x1/20 ... alley.html (http://www.ne.jp/asahi/montecarlo-x1/20/gallery/galley.html)
http://www.homepages.hetnet.nl/~scorpion037/
Doscovery казаха, че 40% от нововъведенията в автомобилостроенето са на Lancia!
дано не си пиша сам де:)

KGB
26-09-2004, 12:56
Рали шампионата го напуснаха заради Ферари и Формула 1....Фиат не можеха а си позволят и двете неща, чисто и проста станаха прекалено скъпи, а и искаха да са номер едно в Форумала. Както и стана...

За сега не се носят никакви слухове, че Ланча ще се завръщат в ралитата. За наше съжеление....

Лошото е, че всичко се решава от Фиат

8.32
26-09-2004, 16:33
Ама пък сега нямат никаква реклама Ланча :cry:
П.С. Добре, че Алфите не са на ФИАТ :D

MrX
26-09-2004, 17:12
защо мислиш в грешна посока :roll:

8.32
26-09-2004, 18:34
как така в грешна посока?
просто ми е тъпо, че всеки ми говори за някви Скайлайни и Хонди и щуротии...даже и за НЕМСКИ бегачки :shock:

MrX
26-09-2004, 18:44
в грешна посока че алфа не е на фиат имах предвид

KGB
26-09-2004, 20:07
Всичко без Ламборгини е собственост на ФИАТ....общо взето около 90% от Италянската икономика е собственост на Фиат

8.32
26-09-2004, 20:39
ам...значи съм се заблудил...'щото един тип с 75ца ми каза, че след 75ицата ФИАТ ги взима обаче "започва да ги влече към дъното" и те се отделили :shock:
Мисля, че ФИАТ имат само акции от Ферари, но не всичко...де да знам
н.з. де...не за ФИАТ иде реч:)
Просто ми е чудно 'що не се постегнат...(ФИАТ) и да качат Ланча във високия клас със реклама и по всички възможни начини...
веднъж говорих за това с един англичанин...каза, че няали пари...стига бе все едно Италия да няма пари:)
пък и това ще им докара пари!

paco
27-09-2004, 12:21
Здравейте. Ланча ще пусне на пазара делта 3.с нея вече би могло да се спори с другите марки във ВРЦ шампионата.Някой знае ли с какви двигатели са оборудвани нези автомобили.

alf
27-09-2004, 13:52
ако питаш за WRC двигателите са 2 литра с турбо и мощност над 300 кс в зависимост от настройките за определеното рали

8.32
27-09-2004, 19:26
Ами да ви кажа според мен нямат проблем да се наредят пак сред първите във WRC, но просто не са решили! И мен точно това ме дразни.
Чесно казано не знам нищо за Делта 3! Ако някой даде линк ще съм му благодарен!

DiStefano
28-09-2004, 13:54
Добре бе да му се не види ... с извинение
що па толкова го мразите тфа животно ФИАТ
сега имам предвид автомобилите
винаги са били с един или 2 класа под Алфа и Ланкиа
обаче са невероятно здрави машини примерно откъм мотор
имат си плюсове ... карал съм в близкото минало почти всички
модели на марката и не съм имал НИКАКВИ проблеми
Енчо може да ви каже същото

Kolio
28-09-2004, 16:58
КЪМ 8.32
Абе пич, моля те стига си писал глупости!-АЛФА били отделно от ФИАТ щот ги дърпал надолу :lol: :lol: :lol: Добре е, че се ровиш из архивите да търсиш колко велики са били ЛАНЧА, ама вземи и прочети малко други неща, че да ти стане ясно, че АЛФА,ЛАНЧА,ФИАТ,ФЕРРАРИ и т.н. (т.е. цялото италянско автомобилостроене, без Ламборджини-те са собственост на АУДИ) са АБСОЛЮТНО ЕДНА И СЪЩА СОБСТВЕНОСТ И ВСИЧКО СЕ ДИКТУВА ОТ ЕДНО И СЪЩО МЯСТО, Т.Е. ОТ ФИАТ. Хората там отдавна са решили, че Фиат ще е народната кола, Алфа спортната, а Ланча луксозната. За Ферари не ми се говори :wink: . Относно WRC - може би това е най-хитрия ход на тия от ФИАТ, че го изоставиха нареме и се ориентираха към доста по-престижната и печеливша естествено F1, където както виждаш мачкат наред и правят рекорд след,рекорд. И още нещо - ако ПЕЖО и СИТРОЕН, както и СУБАРУ и МИЦУБИШИ и т.н. от WRC имаха възможност да участват в F1, вярвай ми отдавна щяха да са там...

pooh
28-09-2004, 17:23
...

8.32
28-09-2004, 18:28
DiStefano, не мразя ФИАТ и до сега не съм казал нищо против тях(не говоря само във форума)
Kolio, казах ти, че един фена на Алфа така ми каза и съм останал с такова впечатление. Пък и те се състезават във ЕТСС (Ланча никъде)
Нямам представа колко коства участието на една фирма във WRC или ETCC, но едвали разликата е голяма. Защо така леко изоставиха WRC и влязоха да се състезават в ETCC? Това пак са си разходи и както Алфа са на ФИАТ излиза, че същите пак финансират участие в два шампионата!
П.С. Дано да не решат да зарежат и ЕТСС :(
иначе ми е ясно коя марка на кой е.

Kolio
28-09-2004, 20:02
Разликата да участващ в WRC и в какъвто и да е друг вид рали на тази планета е ОГРОМНА от финансофа гледна точка. За F1 пък просто няма нужда да говоря. Толкова много сайтове има за WRC, влез разгледай за какви бюджети става въпрос. Сигурен съм, че реакцията ти ще е :shock: :shock: :shock: Естествено и рекламата там е най-добра и именно за това автомобилните производители участват. Незнам дали си запознат с правопропорционалното увеличение на продажбите на Ферари и победите им в F1, или пък обърнал ли си внимание как (според рекламите) почти всеки автоматик, спирачки и т.н. на Ferarri, BMW, Mercedes и т.н. са "директно взаимствани" от F1 :wink: Просто това продава - ти ако имаше парите в момента не би ли си взел Ферари със скорости, спирачки и т.н. като на болида на М.Шумахер :D - аман от реклама, ама тва е действителността! Не казвам, че през 1994 примерно, Ферари са били слаби коли, но виж им имиджа сега и тогава.

8.32
28-09-2004, 21:02
Ясна ми е ползата от състезанията и точно за това не проумявам защо Ланча дори НЕ СЕ РЕКЛАМИРАТ! Вижте Тойота к'ви реклами правят! И хората си купуват Тойота и я мислят за луксозна, бърза, надеждна, и т.н.
Няма нужда да ми се обяснява колко са добри Ферари-това ми е ясно. Идеята ми е да поговорим защо Ланча не правят нищо за имиджа си!
За сега разбрах, че ФИАТ трудно спонсорират участие във няколко шампионата. ДОБРЕ ами тогава поне по телевизията да се рекламират:(
Аз и вие (и повечето хора карали Ланча или Алфа или к'вото и да е) знаме колко са добри, НО един човечец слязъл от Москвич-а и се качил на Ауди ги боготвори! Други пък се надъхват от това, че всяка втора кола е Фолксваген и хоп-взимат си Голф! А много по-добрите италиански Ланча си траят в ъгъла :cry:

KGB
28-09-2004, 22:08
Алфа от както съществува като марка се състезава в пистови шампионати.

В момента една Алфа в ЕТСС не се различава кой знае колко от една нормална 156 ГТА...с "малката" разлика, че тези в ЕТСС са с 2.0 двигатели....Една такава Алфа струва около 200 000Евро...

А една кола WRC e към 1 000 000- 1 500 000....откри ли разликата :wink:

Относно Ланча....те си правят реклама достатъчно...особено в момента с новите малки бижута...муса, ъпсилон....които се купуват добре.

За Делта 3 никога нищо не е писано....поне аз до колкото знам.

Иначе за Фиат....проблема е, че например на Алфа им е забранено да си правят заводкси тунинг....тоест например Двигателя който в един Фиат е 140коня (дизел) в Алфа да е 210коня....каквато версия можеби скоро ще се монтира в Опел...

За напред нещата малко се променят....този дизел ще е до 180коня...или поне така казват....също така ще има и Алфи над 300-400коня

За Ланча има също добри планове....

paco
30-09-2004, 16:57
Аз лично не знам каква пък чак толкова реклама има ланча .Последният модел дето съм го гледал да го дават беше Thesis по предаването "скорост" преди около 7-8 месеца .Не знам дали модела за който говоря се казва делта 3 ама си е делта . :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ДЕЛТА ВИНАГИ Е БИЛА ВЕЛИК АВТОМОБИЛ И ЩЕ СИ ОСТАНЕ ТАКЪВ НЕЗАВИСИМО ОТ СЕРИЯТА. ВЪВ WRC ЩАМПИОНАТА СКОРО НИКОЙ-НИКОЙ НЯМА ДА МОЖЕ ДА :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: ЗМЕСТИ РЕКОРДА ОТ ПОБЕДИ НЕЗАВИСИМО ЧЕ НЕ СЕ СЪСТЕЗАВА ОТ СУМАТИ ГОДИНИ[/img]

WhitePower
30-09-2004, 18:13
И хората си купуват Тойота и я мислят за луксозна, бърза, надеждна, и т.н.


che to si e taka tojotata si e birza i nai veche nadejna

KGB
01-10-2004, 02:16
Не говорим за БГ и реклама на мараката.....в БГ има "продадени" към 5 ланчи от АутоИталия....

За напред нещата май няма да са така...или поне така си мислиме....имам в предвид пак БГ

DiStefano
07-10-2004, 09:50
5 Mаксимум ... и сега надали ше има някоя скоро време ... при условие че Алфа Салона е закрит и е останала само една 156 като сираче горе с/у Метро ... Аз поне от моите пътувания ... мога да заявя че примерно аре в Сърбия не ама ... Хърватска във всяко село има дилър на Алфа / Фиат и ... вътре в салоните си има така бая богат асортимент ...

KGB
07-10-2004, 10:56
За наше съжеление дилър на Алфа Ромео за България няма в момента... :cry:

Но има голям шанс скоро те да са два :)

DiStefano
07-10-2004, 11:23
да ... екстра ... ама с тия заплати от по 350-500 лева .. надали некой ше напраи покупка ... виж Ита Лизинг тфа им бе готиното че не ги интересуваше къф си откаде си и т.н. дай парата ... земи тая запис на заповед и така ... ако си плащаш немаш ядове .. спреш ли ... майка ти жална

8.32
09-10-2004, 00:48
Ето пак ще си дойдем на думата, че няма реклама на истинските коли. И не ми казвайте, че това е само в България. Имаше тема"защо е това отношение към всичко от Италия". Еми една(единствената) марка била 5 поредни пъти шампионка не бива и не може да остава в мрака. Ама една кола струвала ..... струва ама колко ще донесе. то не може с трици маймуни да ловиш. Хонда, Тойота...аре да ходат да спят. Това, което видях на фест-а с нашата Ланча ако го понесе друга кола аз ще си изхвърля книжката!

Bulgarian_Stallion
20-12-2004, 08:32
Ето пак ще си дойдем на думата, че няма реклама на истинските коли.
Ела в финландия..тука само рекламират коли...а за ланчия просто няма смисъл щото тука просто не може де се кара ланчия...едвам се кара алфа на -50 па пробвай с ланчия...но според мене, и не съм голям спец, реклама на Фиат, Алфа и Ланчия се прави бая много в Южните държави..поне миналата година като минах през Испания, франция и италия само реклами на италиянски коли виждах...а и до някъде бих рекъл че 156/147 за сега са такъв огромен хит на авто пазара че просто фиат ще загуби ако направи масивна реклама на ланчия..честно казано..и за мой голям срам аз лично не знам даже един НОВ модел от ланчия...но това се дължи от факта че тука има регистрирани под 50ланчии в цялата страна.. :oops: :oops: а за WCR наистина ще е готино ако ФИАТ пусне пак ланчия в движение...та дано и тука в финландия малко да и се порадват щото субару стана известно тука с Маркус Гронхолм...преди това никой не знаеше за субару а сега всеки втори маняк си купува едно..
п.с. Тука бая много хора мразят Фиат, Ферари и алфа точно заради Шумахер...просто факта че нямат победа слек Хакинен ги обива...а и сега като райконен не може даже да завърши едно състезание просто ацки Анти ферари стана :D :D

30-03-2005, 08:47
или ЕДИНСТВЕНАТА КОЛА БИЛА 5 ПОРЕДНИ ГОДИНИ ШАМПИОНКА-Lancia Delta...модела S4

ВЕЛИКИ!
Малко поправка:модела S4 е бил на пистата най-много 2 години.След инцидент групата,в която се състезава S4,е ЗАБРАНЕНА и затова колата няма никакви титли.Общо Ланчия имат 10 титли в щампионата 6 от които поредни с Делта Интеграле и ЕВО.Първите им титли са със Стратос и модела 037.ВЕЛИКИ