PDA

View Full Version : ИСТИНСКИЯТ АЛФИСТ ГЛАСУВА!



търтей
06-06-2009, 13:08
Утре под строй пред урните и умната :bounce8:

spe4elist
06-06-2009, 13:14
И само по една бюлетина, да не вземе някой да се престарае...:bounce8:

CrazyElement
06-06-2009, 13:19
Ще гласувам ама за кого ?

spe4elist
06-06-2009, 13:26
Айде пак, ако нямаш фаворит, избери който ти е най-симпатичен. Ако няма такива, просто гласувай за някого...

пп Станах последовател на търтея ...

Derry
06-06-2009, 13:26
Без комунисти и турци.

spe4elist
06-06-2009, 13:28
Стига агитации! Важното е да демонстрираме висока избирателна активност!

koolio
06-06-2009, 13:29
Аз гласувам откакто имам това право, утре също няма да пропусна. Но не съм фен на лозунгите.

galinves71
06-06-2009, 13:49
утре съм в комисия в едно чисто копанарско село.

dimo
06-06-2009, 14:07
27 държави, 375 милиона европейци с право на глас. Не пропускайте шанса си да гласувате в най-големите многонационални избори провеждани някога - изборите за Европейски Парламент на 7 юни! Използвайте правото си на глас, дайте вота си за тази Европа, която желаете!

Както е казъл Васил Левски ." Да бъдем равни с другите европейски народи зависи от нашите собствени задружни сили"

RoMeO_156_GTA
06-06-2009, 14:13
Без комунисти и турци.

то други има ли :thumbup:

PEPI-2ALFA
06-06-2009, 21:37
утре съм в комисия в едно чисто копанарско село.
Ами отваряй си очите на 4 тогава.
П.П. Гласуването ще е първото нещо, което ще направя сутринта след работа.

pa4ito
06-06-2009, 22:17
Утре под строй пред урните и умната :bounce8:
Да направим като на баловете по едно кордонче от десетина алафи едновременно ;)

galinves71
06-06-2009, 22:36
то други има ли :thumbup:

мангаУи.:nono::nono::nono:

kokless
06-06-2009, 22:43
Аз ще упражня правото си на глас.

fred
06-06-2009, 23:13
Винаги съм гласувал и утре пак, който има мнение го заявява, който няма му го налагат :brickwall:

galinves71
06-06-2009, 23:15
Винаги съм гласувал и утре пак, който има мнение го заявява, който няма му го налагат :brickwall:

човек без мнение и самочувствие е .................йно.

life style
06-06-2009, 23:23
АТАКАААААААА !!!!!! хаа

fred
06-06-2009, 23:28
човек без мнение и самочувствие е .................йно.

Та поне това да не сме :beer:

TRENDi
06-06-2009, 23:29
човек без мнение и самочувствие е .................йно.

Eeee, прекалихте вече :nono:.
Първо ме изкарахте, че не съм алфист, а след като не искам да ви се вра в масовата заблуда, че утре като гласувате, ще промените нещо - станах и .айно (самочувствие си имам и в повече даже).
Ще гласувам, само и когато видя, че има смисъл и има за кого. Последните 20 години, всички за които така въодушевено утре ще гласувате, са доказали само 1 - през ония им работи е, дали ще се оправи държавата или ще се подобри нещо за населението и, важното е да има кражби и измами на едро за тях.
Ако се появи, такава партия или движение, което да покаже, че цел №1 не им е да си уредят живота за 50 поколения техни роднини напред, тогава ще гласувам. Ще гласувам за тях, ако ще да е Ал Кайда.

Винаги пиша това - ако имаш за избор: лайно, говно и диария, задължително ли трябва да хапнеш от по-малко гнусното?

a1----
06-06-2009, 23:34
Ееее утре ще ми е сефтето да гласувам

Lqnkata
06-06-2009, 23:44
Утре съм в комисията. Ще съм сред първите пуснали правото си на глас. За тези, които са негативно настроените, без никакви лоши чуства ше им препоръчам да отментнат от всичкото зло(щом така смятат) най-малкотол. Да няма после въпроси този пък кой го избра! ...

Walker
06-06-2009, 23:45
Eeee, прекалихте вече :nono:.
Първо ме изкарахте, че не съм алфист, а след като не искам да ви се вра в масовата заблуда, че утре като гласувате, ще промените нещо - станах и .айно (самочувствие си имам и в повече даже).
Ще гласувам, само и когато видя, че има смисъл и има за кого. Последните 20 години, всички за които така въодушевено утре ще гласувате, са доказали само 1 - през ония им работи е, дали ще се оправи държавата или ще се подобри нещо за населението и, важното е да има кражби и измами на едро за тях.
Ако се появи, такава партия или движение, което да покаже, че цел №1 не им е да си уредят живота за 50 поколения техни роднини напред, тогава ще гласувам. Ще гласувам за тях, ако ще да е Ал Кайда.

Винаги пиша това - ако имаш за избор: лайно, говно и диария, задължително ли трябва да хапнеш от по-малко гнусното?

A ти интересувал ли си се изобщо за кого можеш да гласуваш или си говориш "на изуст" и си намираш извинение за правото ти да не гласуваш?

Аз пък съм си харесал партия , която не е от "големите", които вкарват сумати пари (незнайно от къде взети) в кампании знаейки, че ще си ги избият в последствие и ще гласувам за нея

nikolaaaay
07-06-2009, 00:24
Ще гласувам, само и когато видя, че има смисъл и има за кого. Последните 20 години, всички за които така въодушевено утре ще гласувате, са доказали само 1 - през ония им работи е, дали ще се оправи държавата
Има за кого. Това, че всички са маскари изобщо не е вярно и обслужва само интересите на комунистите. Техните хора просто не мислят и на избори отиват под строй и гласуват. В крайна сметка нещата си остават едни и същи, защото БКП не са били на власт само 4 години и няколко месеца от 89г. насам. През 1997-2001 имаше гигантски промени, в сравнение с 16-те години "промени" преди и след това.
Като не можете да решите за кой да гласувате - вижте оценката от чужбина или пък от нашия форум цък (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30051) (а, тя била същата).

Blade
07-06-2009, 01:06
Ще се гласува задължително! :hvala:

Kuku
07-06-2009, 01:15
Аз пък изобщо не знам къде трябва да отида да гласувам - нито знам в кой списък съм, нито къде стои тоя списък за да се намеря в него... никакъв алфист не съм :lol:

koolio
07-06-2009, 01:24
Има за кого. Това, че всички са маскари изобщо не е вярно и обслужва само интересите на комунистите. Техните хора просто не мислят и на избори отиват под строй и гласуват. В крайна сметка нещата си остават едни и същи, защото БКП не са били на власт само 4 години и няколко месеца от 89г. насам. През 1997-2001 имаше гигантски промени, в сравнение с 16-те години "промени" преди и след това.
Като не можете да решите за кой да гласувате - вижте оценката от чужбина или пък от нашия форум цък (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30051) (а, тя била същата).


Айде стига с тая агитация за Бай Мангау. С нищо не е по-добър ни от Дедо, ни от Сергейчо, имаше шанса да яхне протеста срещу Жан и при него да се въведе борда.

Sunny
07-06-2009, 01:26
Каква е ползата от файдата като няма да има келепир ?
Да гласувам за кого ?
Поне един от всички да казваше нещо което ще свърши .
Колко от Вас които гласувахте на предните избори им се оправдаха очакванията и не се чувстват като ученичка изчукана в тоалетната ?
И после айде пак на площад Независимост да стачкувате - независимо за кого сте гласували . :hvala:
Гласуването е право а не задължение нали ?
Е ОК . Аз гласувам
ВЪЗДЪРЖАЛ се .

ФЕРАРИСТ
07-06-2009, 02:10
Аз ще пасувам.....

bass
07-06-2009, 10:23
Въпреки неистовите опити на всички партии да ме откажат от гласуване с малоумните си рекламни клипчета, отивам - най-малкото ще съм с измита кола след тва, ако и да няма друг келепир :-P

old alfist
07-06-2009, 10:34
Да не би някоя партия да предлага безплатно миене на коли.

kokless
07-06-2009, 10:58
https://www.grao.bg/elections/start.asp
За тези които не знаят къде да пуснат своя глас,а имат желание.

Walker
07-06-2009, 11:51
Хора, гласувайте, че в момента има само баби и дядовци, а се сещате за кой ще гласуват те!

:director:
:bangin:

robygas
07-06-2009, 12:10
Ми, те младите още се протягат. И как да гласувам като отивам до секцията в съответното училище в което си гласувам откакто има избори, и ми казват :- "Че то вашта секция е преместена" в еди кое си училище на другия край на квартала. То не ,че "Стрелбище" е много голямо ,ами ме хвана яд. Защо ще си губя времето и ще се разхождам като простинал кон???
Сигурно защото ми се иска нещо да се промени!!!

П.П. Не ,че виждам нещо общо м/у "Алфистите" и изборите , ама нейсе...

blacksnoopy
07-06-2009, 12:13
robygas, да не би да си в 126то или полиграфията? :)

robygas
07-06-2009, 12:16
Ужким бях в 126-то, сега в Полиграфията, утре само ....травел знае къде.

milenamr
07-06-2009, 12:17
Аз пък изобщо не знам къде трябва да отида да гласувам - нито знам в кой списък съм, нито къде стои тоя списък за да се намеря в него... никакъв алфист не съм :lol:
Ето от тук можеш а разбереш точно къде ще гласуваш :)

https://www.grao.bg/elections/secure/public/egnsearch.asp
Разбира се, че си алфист , айе да гласуването :notworthy:

robygas
07-06-2009, 12:21
Колежке, извини ме, ама ей сега ще отърча да си закупя компютър, до половин час ще се науча да работя с него, и ще погледна!!!
ОБЕЩАВАМ!!!

firedragon
07-06-2009, 12:41
Аз си пуснах гласа.

milenamr
07-06-2009, 13:13
Колежке, извини ме, ама ей сега ще отърча да си закупя компютър, до половин час ще се науча да работя с него, и ще погледна!!!
ОБЕЩАВАМ!!!

Чакай малко, не бързай с компютъра :) Има и по лесен начин, само срещу 25 ст :)
Пускаш смс със съдържание ЕГН-то ти на номер 1410 и получаваш информацията, която ти трябва ;)
Или ако искаш същата информация може да получиш на 0800 1 4726(безплатен за цялата страна)
Успех :)

RoMeO_156_GTA
07-06-2009, 13:17
Хора, гласувайте, че в момента има само баби и дядовци, а се сещате за кой ще гласуват те!

:director:
:bangin:

То като гледам какви избиратели се запътват да гласувах , хванали по два бастуна , че и трети им трябва :grandpa::grandpa::grandpa:

А младежта спи .... :twisted:

robygas
07-06-2009, 13:27
Чакай малко, не бързай с компютъра :) Има и по лесен начин, само срещу 25 ст :)
Пускаш смс със съдържание ЕГН-то ти на номер 1410 и получаваш информацията, която ти трябва ;)
Или ако искаш същата информация може да получиш на 0800 1 4726(безплатен за цялата страна)
Успех :)
Миленче , ти май ме качи на шейната?
Това с гласа го направих вече, но много се издразних от факта, и да си кажа честно, щях да се замисля за кого, ако някой си беше направил труда да ме уведоми по някакъв начин, най- малкото защото си го е направил.

П.П. Ако иска "Търтея" да го изтрие, щото стана ЧАТ.

bass
07-06-2009, 13:30
Да не би някоя партия да предлага безплатно миене на коли.
Хаха, не, просто мивката ми е напът и отдавна беше време да я посетя :-)

BLUE1
07-06-2009, 13:48
Хайде пичове, гласувайте, че бабите ни избраха още да си караме дъртите коли по същите разбити пътища.

digitalundgrd
07-06-2009, 13:54
Само да хапна за обяд и отивам да гласувам :)

pa4ito
07-06-2009, 14:12
...Колко от Вас които гласувахте на предните избори им се оправдаха очакванията и не се чувстват като ученичка изчукана в тоалетната ?...
Е, аз колега, не се чувствам като изчукана ученичка, не защото са се оправдали очакванията ми, а защото не спечели този за когото гласувах предния път. Затова сега гласувах и пак ще гласувам, защото не мисля че ако си крия главата като щраус в пясъка и не гласувам, няма пак да ме изчукат отзад! Но нейсе, това е право, а не задължение, така че всеки си решава сам за себе си.

CrazyElement
07-06-2009, 14:20
Е, аз колега, не се чувствам като изчукана ученичка, не защото са се оправдали очакванията ми, а защото не спечели този за когото гласувах предния път. Затова сега гласувах и пак ще гласувам, защото не мисля че ако си крия главата като щраус в пясъка и не гласувам, няма пак да ме изчукат отзад! Но нейсе, това е право, а не задължение, така че всеки си решава сам за себе си.

Съгласен съм с теб колега. И аз си пуснах гласа :)

blacksnoopy
07-06-2009, 14:24
Гласувах :)

Sunny
07-06-2009, 14:27
Аз пък предпочетох да отида на плаж :hehe: преди да залегна да гледам F1 :go:

pr_00f
07-06-2009, 14:40
И аз се отчетох.

Kostadin`
07-06-2009, 15:02
И аз гласувах. :biggrin:

Linkestis
07-06-2009, 15:06
Сайта на http://www.grao.bg/elections/,както и изпращането на ЕГН е невъзможно.
Типично по български.....

Walker
07-06-2009, 15:41
Сайта на http://www.grao.bg/elections/,както и изпращането на ЕГН е невъзможно.
Типично по български.....

Koe му е невъзможното?
При мен справката от сайта си работи.

Linkestis
07-06-2009, 16:41
Koe му е невъзможното?
При мен справката от сайта си работи.

Неуспешно установяване на шифрована връзка www.grao.bg използва невалиден сертификат.

Няма увереност в сертификата, защото издателят на сертификата е неизвестен.
(Код на грешка: sec_error_unknown_issuer)
* Това е или проблем с настройките на сървъра, или някой се опитва да го хакне.
* Ако и преди сте се свързвали успешно с него, има вероятност грешката да е временна и можете да опитате по-късно.

kokless
07-06-2009, 16:43
Неуспешно установяване на шифрована връзка www.grao.bg използва невалиден сертификат.

Няма увереност в сертификата, защото издателят на сертификата е неизвестен.
(Код на грешка: sec_error_unknown_issuer)
* Това е или проблем с настройките на сървъра, или някой се опитва да го хакне.
* Ако и преди сте се свързвали успешно с него, има вероятност грешката да е временна и можете да опитате по-късно.

Трябва да си упорит.И при мене не стана от първия път.

milenamr
07-06-2009, 16:50
Koe му е невъзможното?
При мен справката от сайта си работи.
При мен също си работи, аз точно от там разбрах къде трябва да гласувам.

PEPI-2ALFA
07-06-2009, 18:00
В сайта но ГРАО сутринта се влизаше, но не можиши да се прави проверка нито по ЕГН, нито по адрес. Аз гласувах в 8 ч. сутринта и преди мен бяха гласували хора (2-ма) с удостоверения за гласуване на друго място, така че явно има и хора, които са си направили труда да ги извадят (удостоверенията).

AntiLuuP
07-06-2009, 19:21
Гласувах - за пръв път... От комисията ми казаха че при тях аз съм най-младия пристрашил се гласоподавател .... :D :P

RPWWD
07-06-2009, 19:24
Гласувах, естествено!

MARINELA
07-06-2009, 20:03
за съжаление не успях да гласувам тъй като съм на работа неприатно защото като гледамм как върви с изборният туризъм лошо много лошо

Lqnkata
07-06-2009, 22:45
Гласувах!!!:yes:

nhg
08-06-2009, 00:10
Колеги, да ви споделя нещо интересно: за пръв път ми се случва да чакам на опашка да гласувам! И то само 'нормални средностатистически' избиратели... чак не ми се вярваше. Гледам, че все пак е мааалко по-висока избирателната активност...

warbah
08-06-2009, 11:27
Ето и поредният резил ДПС са на трета сила,ето това става като не се гласува.Тези 63% които не са гласували или са малоумници или им харесва да живеят така.Снощи казаха че Герб които са първи фактически са избрани със 7-8% от всички гласоподаватели които имат правото и възможността да гласуват в БГ.Ето това сме ние сбирщина от олигофрени и дебили които ги управлява я някой руснак или турчин.

ФЕРАРИСТ
08-06-2009, 14:09
Да не би някоя партия да предлага безплатно миене на коли.
Виж за тва мое да има някаква файда - иначе така или иначе просто си гласуваш кой да има по голямо предимство при нагушването с кинти.....
Абе някой може ли да каже каква е била избирателната активност че това не е нещо дето мисля да ровя из други сайтове?

digitalundgrd
08-06-2009, 14:14
Към 20.50 ч. приключи изборният ден в цялата страна, съобщиха от ЦИКЕП. Избирателната активност в България е 37.49 на сто. Гласували са 2 287 509 от имащите право на глас 6 704 059 избиратели.

pent
08-06-2009, 17:02
.... и разбирачите казват, че нарочно ДПС не е активизирало целия си потенциал на тези избори!!!! смятай!!!!

virusalfa
08-06-2009, 17:20
ебати тъпото заглавие на темата.Който иска гласува-който не иска-не!А като гледам колко доволни са софиянци от кмета си и тичат да гласуват за неговата партия,ме навява мисълта ,че много хора има,които не знам как да определя(ако го напиша ще отнеса пак бан)

IVO_GWM
08-06-2009, 18:03
E как да не съм доволен от кмета...
Такъв титан на интелектуалната мисъл, ти знаИш уи че сме по добре от Виена вече?
- Няма една дупка на улиците.
- Имаме завод за боклук.
- Нямаме улични кучета.
- Боклук въобще нямаше тези от кризисния щаб го караха нарочно да цапат.
- Празни детски градини да се чудиш къде да ходят децата.
- Само нови автобуси и трамваи.
...Направо сме за завиждане :)

Трагичното е че мнозинството още чака месията да ни оправи и се гласува като на мач, наште ваште и напук.

... отивам на бира ...

ФЕРАРИСТ
08-06-2009, 19:05
. Избирателната активност в България е 37.49 на сто. Гласували са 2 287 509 от имащите право на глас 6 704 059 избиратели.
Повечко е май като за евро избори спрямо последните парламентарни......това по мое мнение не е особенно добре - на фона на последните призиви и агитации че видите ли Костов върял с ББ, гласувайте за да не спечелят турците, отново се върви в коловоза да се гласува не ЗА нещо, а ПРОТИВ нещо - или казано по друг начин гласува се не за някой за да направи нещо, а за който и да е, за да може някой си да не направи нищо......и двата варианта са неприемливи за мен, затова който и да е от сичките боклуци мое само да си мечтае за гласа ми........аз правя само неща който и от който аз, или някой друг да има смисъл или полза, а от това нещо полза пак някой ще има, но тя ще е че тоя някой ще се нагуши за сметка на народа.....да правят вятър с уста на тапета мога да им пожелая......а ако обичат повече супа могат и на нея да се спрат....

Sunny
08-06-2009, 19:24
Сценария си един и същ както с всички предишни избори . Изниква нова партия с нови обещания и същите партийци . Преди години беше същата работа и с НДСВ сега с Герб . Аз го виждам така - ако една и съща партия спечели 2 (две) последователни парламентални победи в България аз ще направя Викингско погребение на Алфата ;)
Което не означава обаче , че ще гласувам за когото и да било :butt:

Blade
08-06-2009, 19:53
Сценария си един и същ както с всички предишни избори . Изниква нова партия с нови обещания и същите партийци . Преди години беше същата работа и с НДСВ сега с Герб . Аз го виждам така - ако една и съща партия спечели 2 (две) последователни парламентални победи в България аз ще направя Викингско погребение на Алфата ;)
Което не означава обаче , че ще гласувам за когото и да било :butt:

Напълно вярно! :smartass:

pipi
08-06-2009, 21:57
Аз мислех да гласувам, но се случиха неща, коит ме възпрепятстваха. Мислех да се пробвам в последния момент, но реших, че усилията не си струват.

galinves71
08-06-2009, 22:55
Всички се правим на тарикати ,ама сме си големи балъци.

fred
08-06-2009, 23:07
Eeee, прекалихте вече :nono:.
Първо ме изкарахте, че не съм алфист, а след като не искам да ви се вра в масовата заблуда, че утре като гласувате, ще промените нещо - .

Винаги пиша това - ако имаш за избор: лайно, говно и диария, задължително ли трябва да хапнеш от по-малко гнусното?

Масовата заблуда колега у нас, че като гласуваш нищо не се променя.И понеже не гласуваме сме на едно от последните места по стандарт в Европа.Демокрацията не е ядене а осъзната необходимост от промени, а нашето съзнание стига до яденето, както сам си отбелязъл.

bager
08-06-2009, 23:45
Сетих се за това след изборите:
Принципи на човешката глупост
1. Винаги и неизбежно всеки от нас подценява броя глупаци, които се намират в обращение.
2. Вероятността някой да се окаже глупав, не зависи от която и да било друга характеристика на личността на този някой.
3. Човек е глупав, ако причинява вреда другиму, като от това не извлича полза за себе си или дори сам си причинява вреда.
4. Неглупавите хора винаги подценяват вредоносния потенциал на глупавите и постоянно забравят, че по което и да било време, на което и да било място и при каквито и да било обстоятелства общуването или обвързването с глупаци задължително се оказва скъпоструваща грешка.
5. Глупакът е най-опасният тип човек, който съществува.

Това е в контекста на последните събития.
Формулирани от италианец, ама верни!
...или с две думи на Български:
Да е х.й да му го набиеш, ама акъл- как?
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%BE_%D0%A7%D0%B8%D0%BF% D0%BE%D0%BB%D0%B0

п.п. Нищо лично към никой!

old alfist
09-06-2009, 19:29
Сетих се за това след изборите:
Принципи на човешката глупост
1. Винаги и неизбежно всеки от нас подценява броя глупаци, които се намират в обращение.
2. Вероятността някой да се окаже глупав, не зависи от която и да било друга характеристика на личността на този някой.
3. Човек е глупав, ако причинява вреда другиму, като от това не извлича полза за себе си или дори сам си причинява вреда.
4. Неглупавите хора винаги подценяват вредоносния потенциал на глупавите и постоянно забравят, че по което и да било време, на което и да било място и при каквито и да било обстоятелства общуването или обвързването с глупаци задължително се оказва скъпоструваща грешка.
5. Глупакът е най-опасният тип човек, който съществува.

Това е в контекста на последните събития.
Формулирани от италианец, ама верни!
...или с две думи на Български:
Да е х.й да му го набиеш, ама акъл- как?
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%BE_%D0%A7%D0%B8%D0%BF% D0%BE%D0%BB%D0%B0

п.п. Нищо лично към никой!

Аз бих бих отговорил :

1. Глупостта е субективно понятие.
2. Никой не е имунизиран против глупост.
3. Мисленето, че някой е глупак е признак за глупост.
4. Глупакът е щастлив човек - той винаги има готови отговори и решения.

galinves71
09-06-2009, 22:05
Аз бих бих отговорил :

1. Глупостта е субективно понятие.
2. Никой не е имунизиран против глупост.
3. Мисленето, че някой е глупак е признак за глупост.
4. Глупакът е щастлив човек - той винаги има готови отговори и решения.

колега меко ще вмъкна:глупаци смеееее.

търтей
02-07-2009, 13:13
Избори идат
Знаете какво трябва да правите, нали?

Pepo
02-07-2009, 13:18
Мдам...На 5-ти под строй! :innocent:
Там сме!

RoMeO_156_GTA
02-07-2009, 13:25
Мдам...На 5-ти под строй! :innocent:
Там сме!

:thumbup: и да няма отсъстващи http://www.bgd.bg/REVIEW_BGS/flag_BG.gif

dimo
02-07-2009, 13:27
Покажете че не сме рая а Народ

oem
02-07-2009, 13:31
:bg:

IVO_GWM
02-07-2009, 14:02
Някой беше написал че ако от изборите зависеше нещо щяха да ги забранят...

Аз пък мисля че ако не на 6 месеца трябва да са поне веднъж годишно. Като гледам какво разработване настава. Покрай първите копки и рязане на ленти, и полицията хване някой друг бандит в повече, съда прибере някой на топло до следващата инстанция.
Тук там позакърпят някоя дупка.

ВъоПще ИДИЛИЯ...

dimo
02-07-2009, 14:14
Някой беше написал че ако от изборите зависеше нещо щяха да ги забранят...

Аз пък мисля че ако не на 6 месеца трябва да са поне веднъж годишно. Като гледам какво разработване настава. Покрай първите копки и рязане на ленти, и полицията хване някой друг бандит в повече, съда прибере някой на топло до следващата инстанция.
Тук там позакърпят някоя дупка.

ВъоПще ИДИЛИЯ...

нека са на 2 :)

RoMeO_156_GTA
02-07-2009, 14:17
Според мен трябват по-радикални мерки , но ще ме сметнете за психопат :devil: Както на младите шофьори искаха да показват снимки от катастрофи , така и на политиците да показват снимки на загинали такива , които не са си вършили работата :naughty:

Jivko7777
02-07-2009, 14:21
И аз ще гласувам :yes: :yes: :yes:

Пепи
02-07-2009, 14:43
Тази година направих , и ми излезнаха 2 възможности да гласувам ..
Едната мина и дадох своя глас , с удоволствие ще гласувам и сега на 5-ти ли е , кога е , не знам .. :)

nikolaaaay
02-07-2009, 20:40
Избори идат
Знаете какво трябва да правите, нали?
Тия теми тук ги четем 5 човека. Най-добре ги премести в Общи приказки, до изборите естествено. Щот мафията не се дава, облепили са ми целия вход с плакати на Р. Овч.

georgyg
02-07-2009, 21:40
Тия теми тук ги четем 5 човека. Най-добре ги премести в Общи приказки, до изборите естествено. Щот мафията не се дава, облепили са ми целия вход с плакати на Р. Овч.

Ми агитират те, а пък ти да не се подаваш :duel:
Какво ти пука какви плакати има. Ако ще да дойде и Папа-та, аз си знам за кого ще гласувам, така че на 5-ти е важното да се гласува.

http://vbox7.com/play:10f4ddbc ето и алтернативен линк http://www.youtube.com/watch?v=x3wcO-hBAV4

nikolaaaay
02-07-2009, 21:48
Ми агитират те, а пък ти да не се подаваш :duel:
Какво ти пука какви плакати има. Ако ще да дойде и Папа-та, аз си знам за кого ще гласувам, така че на 5-ти е важното да се гласува.

http://vbox7.com/play:10f4ddbc
А нема проблем, веднага заминаха в коша.
Некой знае ли дали ако има рисунки на гърба на бюлетините ги прави невалидни?!

ФЕРАРИСТ
02-07-2009, 21:50
Аз ще пасувам......

Sunny
02-07-2009, 21:51
Аз ще пасувам......

+1 (и аз)

Lqnkata
02-07-2009, 21:52
... Глас след глас, вой ще се надигне! Всеки е от значение!:director:
:tank::bounce8::tank:

Bubuto
02-07-2009, 21:52
... и аз ще гласувам!!!:bg:

souze
02-07-2009, 23:45
Всички да гласуват, че ни разглобиха тая комунистическа испанско-турска паплач.......:bg::bg::bg:

bass
03-07-2009, 11:21
Аз ще пасувам......
+1 (и аз)

Вижте и този текст (http://www.dnevnik.bg/izbori2009/parlamentarni_izbori/2009/07/02/748341_kogato_protestirashtite_stanat_glasuvashti/), пък после - квото решите. Изборът е между "нищо" и "много малко", но пак е ясен...

nikolaaaay
03-07-2009, 11:43
Пак да питам ако някой знае - като вляза да гласувам и взема, че нарисувам по един топ на гърба на 50-тина бюлетини на бсп, валидни ли ще са или не?!

dimo
03-07-2009, 13:19
Ще са невалидни но така нищо няма да постигнеш по добре намери хора да гласуват !

RAT
03-07-2009, 15:13
Правото на избор е свободен избор.
Не разбирам гласуването като нещо задължително.
Аз винаги гласувам, но защото се интересувам от политика и от части разбирам процесите там.
Аз не искам хора, които не са наясно изобщо с това, което се случва в политиката да гласуват, те могат само допълнително да объркат нещата.
Проблемът ДПС е проблем, който може да реши нашият конституционен съд, но просто липсва мъжество и сила. В България избирателната активност е доста добра в сравнение с останалите развити европейски страни.
Нека, който почувства нуждата и необходимостта да гласува, да го направи.
Но призив "под строй", малко от риториката на ДПС ми звучи.

bass
03-07-2009, 15:32
Призивът не е за "под строй" (този е на ДПС), а за осъзнаване на необходимостта и ползата от гласуването :-)

Аз също съм против задължителното гласуване. Както и срещу всичко задължително, всъщност...

nikolaaaay
03-07-2009, 16:06
Ще са невалидни но така нищо няма да постигнеш по добре намери хора да гласуват !
Едното не пречи на другото, нали :devil:

Old Fox
03-07-2009, 16:15
http://abonat.net:80/ipicture/

Bonev
03-07-2009, 16:18
Със сигурност ще гласувам!!! Призовавам и Вас да го направите, че тия турци ще ни е?ат мамата...

DSlavev
03-07-2009, 18:11
Хора гласувайте, не оставяйте турците да ни управляват. По неофициални данни в Турция живеят 100 000 души с двойно гражданство, от които почти половината се възползуват от конституционното си право на глас.

Dexer
03-07-2009, 20:06
аз ще пътувам 80 км от Лелистад до Амстердам, за да гласувам.
Всеки глас е важен:)

mimo_
03-07-2009, 22:27
аз ще пътувам 80 км от Лелистад до Амстердам, за да гласувам.
Всеки глас е важен:)
Евала...... Преди години и аз пропатувах 2 пъти по 100км. за да гласувам!
Мн. приятно съм изненадан!
ВЗЕМЕТЕ ПРИМЕР "БЪЛГАРИ"

tokata_pz_flex
03-07-2009, 22:33
Аз съм на работа целия ден . А и да не съм , трябва да мина 160 мили до Манчестър за да гласувам :cry: Така ми се иска , да се прибера усмихнат в милата ни родина . Направете нещо по въпроса колеги , гласувайте !

Grozdan
03-07-2009, 22:35
И аз ще гласувам най-вече заради това, че вече сън отвратен от Доган и неговите долни инсинуации.

RoMeO_156_GTA
04-07-2009, 09:33
И аз ще гласувам най-вече заради това, че вече сън отвратен от Доган и неговите долни инсинуации.

:thumbup: Всеки глас против него е важен !

Pepo
04-07-2009, 11:01
И аз ще гласувам най-вече заради това, че вече сън отвратен от Доган и неговите долни инсинуации.


:thumbup: Всеки глас против него е важен !

Чудиш се дали да гласуваш в неделя, нямаш време или те мързи?

ТОЙ ЩЕ ГЛАСУВА, ИМА ВРЕМЕ И НЕ ГО МЪРЗИ........
ТОЙ ЩЕ ИЗГРАДИ ОБЩЕСТВОТО НА ТВОИТЕ ДЕЦА...

БЪДИ УМЕН !

клик (http://abonat.net/ipicture/)

dimo
04-07-2009, 12:02
Колеги алфисти ако докато гласувате забележите нещо нередно веднага сигнализирайте на възможно повече места и то веднага включително и на медиите .
ето и списък с избирателните комисии по райони
http://www.is-bg.net/cik2005/doc_news/200505271557_rik_adress.pdf
Важно е изборите да се проведат честно и демократично .

Sunny
04-07-2009, 20:17
Хайде тогава ми обяснете парадокса как от една партия за застъпник на изборите дават 30 лв които се изплащат от общината а за застъпник на друга партия се дават по 100-150 лв ? Така беше и евро изборите и сега пак е така във Варна предполагам и в другите градове е така .
Обяснете ми това и после да говорим за честни (и демократични) избори .
И все пак НЯМА да гласувам .

spe4elist
04-07-2009, 23:28
Айде, колеги, утре всички пред урните! Не ми се чака още 4 години - предполагам и на Вас! Сега е моментът!

Гласувайте за БЪЛГАРИЯ! :bg:

mimo_
05-07-2009, 00:50
Хайде тогава ми обяснете парадокса как от една партия за застъпник на изборите дават 30 лв които се изплащат от общината а за застъпник на друга партия се дават по 100-150 лв ? Така беше и евро изборите и сега пак е така във Варна предполагам и в другите градове е така .
Обяснете ми това и после да говорим за честни (и демократични) избори .
И все пак НЯМА да гласувам .
Ами НЕ гласувай!
После ще ХРАНИШ нали?

Пепи
05-07-2009, 02:20
Хайде тогава ми обяснете парадокса как от една партия за застъпник на изборите дават 30 лв които се изплащат от общината а за застъпник на друга партия се дават по 100-150 лв ? Така беше и евро изборите и сега пак е така във Варна предполагам и в другите градове е така .
Обяснете ми това и после да говорим за честни (и демократични) избори .
И все пак НЯМА да гласувам .

Не гласувай бе ..

Ако гласуваш - все УЙ ще ядеш .. ама какъвто си избереш.
Ако не гласуваш - яж турски резани и немити цигански с извинение... просто силно се съмнявам , че иначе би гласувал с тях , че да се радваш ,че са избрани ..

Като сме прост народ и не можем да се организираме да гласуваме , ще ядем квото сме пуснали другите да посеят ...

Имаш глас , ама си го държиш ..
Ни печелиш , ни губиш ... но не изразяваш лично мнение!
Това просто както и да го глеадм - говори лошо за теб ..

Аз ще гласувам , тва ще ми е втория избор за годината , т. като Февруари направих 18 ..
Радвам се , че мога да упражня правото да си изявя мнението и да съм някой , а не просто да седя и да бездействам ..

:Topic-is-closed-bg:

Kostadin`
05-07-2009, 02:30
Човек който не изевява правото си на глас,самичък казва,че искат да го тъпчат и ~б%т.Аз лично ще гласувам и после ще имам право да се ядосвам,защо нищо не върви,а не като масата хора като дойдат избори:"За кво да гласувам?Нищо няма да се промени" и накрая пърмака целия и тия същите пак ревът"Няма пари,беззаконие е,всеки си прави каквото си иска."Докато не се вземем в ръце и не направим нещо,никой нищо няма да направи.Не говоря да изкараме автоматите и танковете,а да упражним едничкото си право на глас в тая тъпа държава,където убиици се разхождат на свобода,но това е друга тема,а управляващите крадът за последно и всеки си гледа кефа.Който не гласува значи му харесва да живее така,цял живот да го тъпчат.



:bg: :bg: :bg: :bg: :bg: :bg: :bg: :bg:

Аз ще гласувам!Не искам да ме управляват турци и
пенсионери с по единия крак в гроба да ми решават
съдбата!

:bg: :bg: :bg: :bg: :bg: :bg: :bg: :bg:

milenamr
05-07-2009, 02:38
Доста време ме жегваше да пиша в темата, но се въздържах съвсем умишлено, защото знам, че почна ли да пиша, ще се поулея, понеже въпроса е доста крив и има различни ъгли, от които може да бъде зачекнат.

Искам само да вметна, че според мен шанса някога нещо в тая държава да се промени(в наш интерес) е единствено и само в нашите ръце.
А управляващите винаги ще са ни виновни, винаги ще крадат и правят мизерии, ами така е не защото те са изроди и дебили(някои то тях са ти точно такива де), ами защото ние им позволяваме, като си трайкаме тихо, кротко и чинно.
Ако не само 30 % от имащите право на глас (от които 12-15 % турци, 7-8 % от чужбинско пак такива и остават едва 10-тина % "българи"),а 80% от имащите право гласуват, то тогава нещата със сигурност ще имат коренно различен развой.
Защото Хегел го е казал "Количествените натрупвания, водят до качествени изменения" и това е факт, а вервайте ми няма въздържал се за ДПС, всички които волю или неволю подкрепят ДПС(а и БСП) са там пред урните, защото на тях определено не им е безразлично кой е на власт.

Така че, сами си направете извода в чии ръце ще е управлението на България ако да речем поне 80% от имащите право на глас отидат да гласуват, задачата е лесна:), от ранга на задачка за 2-3 клас :notify:

Kostadin`
05-07-2009, 02:51
Доста време ме жегваше да пиша в темата, но се въздържах съвсем умишлено, защото знам, че почна ли да пиша, ще се поулея, понеже въпроса е доста крив и има различни ъгли, от които може да бъде зачекнат.

Искам само да вметна, че според мен шанса някога нещо в тая държава да се промени(в наш интерес) е единствено и само в нашите ръце.
А управляващите винаги ще са ни виновни, винаги ще крадат и правят мизерии, ами така е не защото те са изроди и дебили(някои то тях са ти точно такива де), ами защото ние им позволяваме, като си трайкаме тихо, кротко и чинно.
Ако не само 30 % от имащите право на глас (от които 12-15 % турци, 7-8 % от чужбинско пак такива и остават едва 10-тина % "българи),а 80% от имащите право гласуват, то тогава нещата със сигурност ще имат коренно различен развой.
Защото Хегел го е казал "Количествените натрупвания, водят до качествени изменения" и това е факт, а вервайте ми няма въздържал се за ДПС, всички които волю или неволю подкрепят ДПС(а и БСП) са там пред урните, защото на тях определено не име безразлично кой е на власт.

Така че, сами си направете извода в чии ръце ще е управлението на България ако да речем поне 80% от имащите право на глас отидат да гласуват, задачата е лесна:), от ранга на задачака за 2-3 клас :notify:
Колежке съгласен съм с теб,обаче докато "дебелите глави",тези които всичко знаят и всичко могат не почнат да мислят нищо няма да стане.Преди да имам право да гласувам си мислех:"Аве бал съм го,аз кой съм,че да направя нещо? ",но си промених мнението и докато тези "умни глави" не осъзнаят,че един по един изграждат тези 80% от имащите право глас нищо няма да стане.В БГ всеки всичко знае,може и тн и това е единствената причина да сме на тоя хал.Трябва да се осъзнаем.

RoMeO_156_GTA
05-07-2009, 09:46
:bg: :bg: :bg: :bg: :bg: :bg: :bg: :bg:

Аз ще гласувам!Не искам да ме управляват турци и
пенсионери с по единия крак в гроба да ми решават
съдбата!

:bg: :bg: :bg: :bg: :bg: :bg: :bg: :bg:
Много точно мнение http://smiles.ssve.ru/ay.gif (http://smiles.ssve.ru)

:bg::bg::bg:

PEPI-2ALFA
05-07-2009, 09:49
Гласувах. Ииии както се казва в едно агит-материалче, довечера ще ида да видя какво съм направил :whip:

ФЕРАРИСТ
05-07-2009, 10:10
Абе други години никога не съм виждал и слушал такова призоваване за гласуване, тука на 10 човека, 9 агитират яко за гласуване, обясняват ми как гласа ми щял да спре Доган, турците и прочее да спрат да се гушат, и прочее......тия дето не щат да гласуват, или не виждат смисъл рядко се обаждат, щото ще трябва да изразяват позицията си пред много хора, или го смятат за безмислено......
Добре де, аз не мога да разбера къде спахте вие през сичките тия години дето Доган беше във власта, що не гласувахте, или ако сте гласували що гласа ви не е променил нещо?.......Аха......ама ся сте мноо амбицирани, и ще се разкарате до урните за да разкарате Доган от власта.......ше го разкарате и какво ще стане - така или иначе за властимащите ще има например едни 200 милиона за крадене, който просто си стоят и чакат да бъдат прибрани - ся заради вас няма да ги земе Доган, ще ги земе или Бойко, или Костов, или кой да е там мърсол - и ква е разликата за вас - никаква - може би ще ви е по гот че ще ви обира българин.......Човек гласувал за своето бъдеще, и за бъдещето на децата си - тяхното бъдеще е това което АЗ определя, независимо от политиците на власт......разделяха ни дълги години на сини и червени, после модела се изтърка, вкараха и малко жълто за разнообразие, после видяха че е нужно да припокрият още малко дупки, и направиха заигравката с турците и Доган - Разделяй и владей - велик принцип е това и лично аз мога да допусна всеки "да ме управлява", но няма да допусна тоя мръсен принцип да окаже влияние върху мен......
И ся като изфърлите Доган от власта, след 4 години тук ще слушам призиви айде братя да гласуваме че да изфърлим Х от власта че незнам си какво - и до кога така - голия смисъл на гласуването е да гласуваш ЗА нещо или някой, а не да го направиш ПРОТИВ някой - щото поне 8 от тия 10 дето призовават за гласуване тука ще го направят като просто гласуват за някой, само и само да е против ДПС.....
Най готиното обаче е че вече ще спрат да ми повтарят че купуването и продаването на гласове било престъпление.....още седмица и щях да повярвам че е така ебаси.....

nikolaaaay
05-07-2009, 10:59
И ся като изфърлите Доган от власта, след 4 години тук ще слушам призиви айде братя да гласуваме че да изфърлим Х от власта че незнам си какво - и до кога така - голия смисъл на гласуването е да гласуваш ЗА нещо или някой, а не да го направиш ПРОТИВ някой - щото поне 8 от тия 10 дето призовават за гласуване тука ще го направят като просто гласуват за някой, само и само да е против ДПС...
Ето затова сме били рая цели 500 години. И тогава голяма част от народа са казвали "е за кво да ги махаме турците, по-добре ли е да дойдат руснаците или англичаните." Нема такъв народ. Те сега ни @бат, ама ние ще търпим, щото и другите може пак да ни @бат :hump:

ФЕРАРИСТ
05-07-2009, 11:42
Те сега ни @бат, ама ние ще търпим. :hump:
Обясни ми как го правят.......някак си по различно от БСП, СДС и НДСВ навремето може би?
Как точно тебе те ++++++ ДПС и турците?
Плюс това бъркаш робство с това което е в момента, съжалявам че не знам как точно да го нарека.....
Пиес - гледам че под аватара ти пише да гласуваме против мафията, ама за кого точно да го направим, че да е против тях.....дай ми прост и бегъл пример, дори и да е някой за който ти не би гласувал, изброи ми 1-2 варианта само......

Bacard
05-07-2009, 11:56
И аз се отчетАх...дано Доган да е тъжен утре...

nikolaaaay
05-07-2009, 12:24
Обясни ми как го правят.......някак си по различно от БСП, СДС и НДСВ навремето може би?
Как точно тебе те ++++++ ДПС и турците?
Плюс това бъркаш робство с това което е в момента, съжалявам че не знам как точно да го нарека.....
Пиес - гледам че под аватара ти пише да гласуваме против мафията, ама за кого точно да го направим, че да е против тях.....дай ми прост и бегъл пример, дори и да е някой за който ти не би гласувал, изброи ми 1-2 варианта само......
То не е чак робство, ама и не се иска да ходиш да се биеш с турците. Иска се само да отделиш хх минути от времето си и да гласуваш.
БСП е мафия. Не, че няма корупция във всички останали бг партии, но само там (и в ДПС, но там е авторитарно) краденето е организирано!!! Организирана престъпна организация с такива мащаби това е мафия. Разполагат с мощни средства за пропаганда, контролират медии, плащат на уж независими журналисти, провеждат дългогодишни дезинформиращи кампании и т.н. само и само да са на власт и да крадат и то в такива мащаби, че... 200 млн. викаш. То ако беше за 200 млн. нямаше да си чешем езиците тук толко време.
Това "всички са маскари" го измислиха точно, за да разколебят хората да не гласуват, докато техните хора са първи в секциите. Те и всичките да са маскари, другите са дребни невинни маскари. При СДС никой не можеше да загради планина и да не пуска никой в нея. Даже и полицията.
Като дойде некой безгрешен, примерно Господ с ангелите да управлява, всички ще гласуваме за него, но дотогава ще гласувам за най-малко зло. Аз лично - за СДС.

ФЕРАРИСТ
05-07-2009, 13:00
БСП е мафия. Не, че няма корупция във всички останали бг партии, но само там (и в ДПС, но там е авторитарно) краденето е организирано!!!
Добре де, за да имат толкова много гласове, значи за други те не са мафия, плюс това на мен не ми дреме дали краденето е организирано или не.....плюс това ако медиината пропаганда тръбеше секи ден че Бойко е мафиот, сега тука тая песен щеше да се пее, за Доган никой нямаше да се сеща, както беше 15 години.....

Организирана престъпна организация с такива мащаби това е мафия. Разполагат с мощни средства за пропаганда, контролират медии, плащат на уж независими журналисти, провеждат дългогодишни дезинформиращи кампании и т.н. само и само да са на власт и да крадат
Добре де, ти как си я мислиш тая работа, Доган с тая пропаганда да си позволи пак да прави изявления че той бил Власта, и прочее - може би пропагандата е само в угода на другите, а нему не.....или обратното......пропагандата за всеки следващи избори започва 2-3 години преди да настъпят те, това което пропагандиращите искат да стане започва по медиите още години преди тях, за да се формира общественото мнение.......сега е на ред бате ви Бойко, медиите го подфанаха и подготвиха първо за кмет, сега за по нагоре, Доган просто е мотива който се ползва......


Това "всички са маскари" го измислиха точно, за да разколебят хората да не гласуват, докато техните хора са първи в секциите.
Пак противоречие - как така уж Доган го измислил, пък сега излиза че пак той пропагандира гласуване.....не ми се вързва......пък и все пак не е нужно да имаш кой знае колко развито логическо мислене за да го разбереш това - видя се че вече няколко петилетки от политиката се излиза само при смъртен случай - се едни и същи са, сегиз тогис си сменят боята......

При СДС никой не можеше да загради планина и да не пуска никой в нея. Даже и полицията.
Е тогава на мода бяха заводи, предприятия - пък и представяш ли си какви балъци трябва да са СДС за да не се сетят че и планина може да се краде.....и как да ги избера........

Като дойде некой безгрешен, примерно Господ с ангелите да управлява, всички ще гласуваме за него, но дотогава ще гласувам за най-малко зло. Аз лично - за СДС.
Имаш право на избор, и аз го уважавам......

nikolaaaay
05-07-2009, 13:57
Добре де, за да имат толкова много гласове, значи за други те не са мафия...
Стига сме мели все едно и също. Червените баби са си пак толкова и все по-малко, само че от общо 6 млн. и нещо, 3 млн. не гласуват. Затова и имат толкова %. Надявам се този път да не е така.


... пропагандата за всеки следващи избори започва 2-3 години преди да настъпят те, това което пропагандиращите искат да стане започва по медиите още години преди тях, за да се формира общественото мнение......
Пропагандата на БСП никога не е спирала. Виж, че БГ е единствената страна, където "пазарна икономика", "приватизация" и въобще "демокрация" са мръсни понятия. В нормалните държави тези принципи са в основата на благосъстоянието и просперитети им.
Как го направиха?! Ми, дадоха полит. чадър на мутрите, фалираха банките и гепиха спестяванията на хората, така че да си кажат "тва ако е демокрацията..., при тошо си беше по-добре" и т.н. и т.н.


Пак противоречие - как така уж Доган го измислил, пък сега излиза че пак той пропагандира гласуване.....не ми се вързва......
Много ясно, че ше иска да се гласува. Нали вижда, че другите се организират срещу него и той иска да си организира електората на макс.


Е тогава на мода бяха заводи, предприятия - пък и представяш ли си какви балъци трябва да са СДС за да не се сетят че и планина може да се краде.....и как да ги избера........
Тия заводи трябваше да се продадат още след 1990, а не да седят да ги източват 8-10 години и чак тогава. Много от тях можеше и да не ги затворят, напр. Балкан, ако ги бяха продали по-рано. При продажбите се е крало, няма спор. Никой не може да изкорени корупцията просто така, ама поне като го хванат някой да го махат, а не Р. Овч. сега да ми го предлагат пак, все едно сме забравили каква "проверка" направи на вальо топлото и не видели джакузито и солариума в кабинета му и фиктивните даставки да оборудване за милиони евро и даже и фактурата за дъвки за 20 000 лв. не видели. Ама щом те кефи да те боцкат така, няма грижи, и аз ти уважавам мнението.

ФЕРАРИСТ
05-07-2009, 14:00
Ок....

ФЕРАРИСТ
05-07-2009, 14:02
Ама щом те кефи да те боцкат така, няма грижи, и аз ти уважавам мнението.
Мен никой не ме боцка, нито боцнат се чуствам, много съм си добре, със всяка изминала година все по добре ставам......мерси все пак за уважаването на мнението, оставям темата без присъствие......на тоя етап.....

Grozdan
05-07-2009, 14:06
И аз се отчетАх...дано Доган да е тъжен утре...
И аз.Сега чакам резултатите.

proper
05-07-2009, 14:15
до 13:00ч. е вече 30% активноста, това е много добре...дай Боже, дай Боже....

bass
05-07-2009, 15:03
Добре де, аз не мога да разбера къде спахте вие през сичките тия години дето Доган беше във власта

Хм, обикновено чак след изборите негласувалите философи почват да търсят кой им е виновен - изчакай до 17 часа поне... Извинявай за тона, но точно войнстващо негласуващ да обвинява активните, че са спали... :-/

mimo_
05-07-2009, 15:38
Мен никой не ме боцка, нито боцнат се чуствам, много съм си добре, със всяка изминала година все по добре ставам......мерси все пак за уважаването на мнението, оставям темата без присъствие......на тоя етап.....
На мен тази държава нищо не ми е дала!
А аз цял живот и давам!
Това, че имаш право да абдикираш-ОК, възползвай се от него:coolio:

ФЕРАРИСТ
05-07-2009, 15:53
Извинявай за тона, но точно войнстващо негласуващ да обвинява активните, че са спали... :-/
Водим някакъв дебат само бре, аз не съм прокурор за да обвинявам, камо ли да съм войнствен.......

PEPI-2ALFA
05-07-2009, 16:53
Колеги алфисти ако докато гласувате забележите нещо нередно веднага сигнализирайте на възможно повече места и то веднага включително и на медиите .
ето и списък с избирателните комисии по райони
http://www.is-bg.net/cik2005/doc_news/200505271557_rik_adress.pdf
Важно е изборите да се проведат честно и демократично .
Тоя линк е стар. Информацията е стара. Току що звъняхме и жената, кояко трябваше да е предс. на РИК Благоевград каза, че вече не е там.

fade
05-07-2009, 17:37
до 13:00ч. е вече 30% активноста, това е много добре...дай Боже, дай Боже....

Еха... тука към 14:00 когато минах да гласувам активността беше преминала 50% (и то отдавна) по думите на членове на комисията!
Ха дано... и аз искам тоя арогантен Доган да е тъжен утре! Не стига, че има наглостта да не ходи на работата за която аз му плащам ами :censored:...

търтей
05-07-2009, 17:40
Абе, доганчо пак е трета политическа сила, та не знам дали ще е тъжен. Особено ако теорията ми за наливане на гласове в герб е вярна.

Kostadin`
05-07-2009, 18:04
Току що и аз се разписах в урните...

pacho_kardana
05-07-2009, 18:05
Току що и аз се разписах в урните...

Бройте ме и мен! :chair:

warbah
05-07-2009, 18:16
Мен никой не ме боцка, нито боцнат се чуствам, много съм си добре, със всяка изминала година все по добре ставам......

Това дава отговора на въпроса защо не искаш да гласуваш,или ти е все едно кой ще е във властта.Ами нормално е при това положение да мислиш така.Аз казвам дай Боже всекиму да става все по добре,както е с теб.Но реалноста не е такава за съжаление...:-(

fade
05-07-2009, 18:32
Абе, доганчо пак е трета политическа сила, та не знам дали ще е тъжен. Особено ако теорията ми за наливане на гласове в герб е вярна.

И кооо... викаш "закаления" Бат Каубойко ш'са УгЪни (без да сЪ счупи) и шЪ праЙ коалиция с него след изборите?
Мани-Беги не ми се вЕрва!

CrazyElement
05-07-2009, 18:38
Мен никой не ме боцка, нито боцнат се чуствам, много съм си добре, със всяка изминала година все по добре ставам......мерси все пак за уважаването на мнението, оставям темата без присъствие......на тоя етап.....

Е колега , не си много прав това , че ти просперираш с някакав частен бизнес да кажем , не значи , че държавата е добре. Се пак много хора са учили за доктор за пожарникар и т.н. обаче на тях държавката им плаща 1 нищожна заплатка с която да живеят колкото да не умрат от глад. Ама ако ти се запали къщата същият тоз човек ще дойде да ти я гаси. Такаче , всеки трябва да се включи и да помогне, няма значение , че на него му било добре.

CrazyElement
05-07-2009, 18:40
И кооо... викаш "закаления" Бат Каубойко ш'са УгЪни (без да сЪ счупи) и шЪ праЙ коалиция с него след изборите?
Мани-Беги не ми се вЕрва!

Немога го повярвам това , той толкова да се бори срещу тях навсякъде и накрая да направи колация , че той народа ще го изяде жив бре...

Seishin
05-07-2009, 19:19
Аз за 2-ри път гласувах и за 1-ви за парламентарни избори! Гласувах за една чиста България управлявана от Българи! Стига сме търпяли турчлята да дърпат конците на управляващите! Стига! Стига! 5 века са ни смазвали, а сега на червено килимче им правим път към парламента! Стига! Жал ми е за Васил Левски, Христо Ботев и всички други видни БЪЛГАРИ, които са си дали живота, за да можем да живеем свободно! Ако видят как предаваме интересите на държавата и нейния суверинитет, то биха се обърнали 100000000 пъти в гробовете си!

Стига турчлия се е месила в вътрешните работи на България! Стига сме го допускали! България няма нужда от поробителя и от второ робство! Сънародници! Разберете, че никой не иска България да съществува и за това се опитват по всякакъв начин да ни разделят, за това се провежда политика, която принуждава младите хора да се преместят да живеят и да работят в чужбина, а останалите БЪЛГАРИ да ги претопяват умишлено! Особенно в някой области като Източните Родопи, Търговище, Разград и т.н.! Това им е целта! Съсипаха образованието, защото това е единственият начин да манипулират народа!

Ако нещо не се направи по въпроса, то съм сигурен, че турският ще стане втори официален език и всеки ден по 2 пъти ще ви пеят мазни ходжи от новопостроенната джамия до вас! Отделно съм сигурен, че ще стане второ косово в България и турчлята ще искат голяма част от Родопите да се откъснат от България! Помнете ми думите!

Обаче ние сме си виновни! Ние сме си виновни, защото допуснахме тази измет 20 години да ни упрявлява! Да граби и да руши държавата! Ние сме виновни, защото не сме обединени като народ и да си пазим интересите на държавата и нейния суверинитет! Ние сме овце, които живеят ден за ден без да мислят за бъдещето! За бъдещето на нашите деца! Лошото е, че тази пропаганда накара младите да не тачът и обичат БЪЛГАРИЯ и да търсят лесната алтернатива, а именно да се махнат... точно това очаква продажниците в парламента!

За това единственната алтернатива е партия ГЕРБ. За мен това е най-добрия вариант и то, ако поеме самостоятелен мандат, защото ако БСП спечели, получаваме и ДПС и отново ще се краде, продава на безценица и руши държавата, нова национална катастрофа и нещата, които изброих по-горе...

Най-лошото, драги сънародници, е това, че не излизаме да гласуваме! Мислим си: "Абе защо да гласувам при положение, че никой не ми е спечелил доверието! Всички са продажници!" или си мислим, че като не гласуваме даваме "наказателен вот", но това е пълна глупост! Тъй като партиите с постоянен електорат печелят голям процент от гласоподавателите и по този начин този електорат определя крайните победители в гласуването! Това действие е нелепо и без смисъл! Единственият начин е да гласуваме масово БЪЛГАРИТЕ и да се обединим в 1-2 партии, а не да си разпръсваме гласовете между 100! По-този начин пак партиите с постоянен електорат печелят!

Искам да изкажа огромното си възмущение от това как настоящото българско правителство не протестира срещу проблема с турчлята, а именно изборния туризъм, гласуването на няколко места и най-вече огромният брой на избирателни секции в турчлия и рекламите по телевизиите им и билбордовете!.
А БЪЛГАРИТЕ, които живеят в Европа и САЩ, Канада не могат да гласуват! От една страна в някой от държавите законите не им позволяват да открият повече секции, но в голяма част от другите е можело, а от българска страна им е било остро отказано да бъдат открити и финансирани! До колкото знам към 20 секции са били открити със средства на български граждани!!!

Мога много да пиша, но просто няма смисъл... това всички го знаем! Просто исках да изкажа позицията на едно 18 годишно момче, което ОБИЧА БЪЛГАРИЯ и МИЛЕЕ за нея! Нека се обединим като народ и успеем да възродим БЪЛГАРИЯ на пук на другите страни! Можем, братя!

soldier
05-07-2009, 19:25
Ебати простотията хората в чужбина не могат да гласуват, защото нямало достатъчно бюлетини, естествено в Турция това не било проблем :?:

ФЕРАРИСТ
05-07-2009, 22:02
Е колега , не си много прав това , че ти просперираш с някакав частен бизнес да кажем , не значи , че държавата е добре. Се пак много хора са учили за доктор за пожарникар и т.н. обаче на тях държавката им плаща 1 нищожна заплатка с която да живеят колкото да не умрат от глад. Ама ако ти се запали къщата същият тоз човек ще дойде да ти я гаси. Такаче , всеки трябва да се включи и да помогне, няма значение , че на него му било добре.
Аз чак бизнес нямам, нито просперирам, просто съм яко закотвен в средната класа булгарче, доволен съм от живота си, и съм твърд подръжник на принципа че ако държавата може да те изклати, винаги можеш да я изклатиш и ти - и докато управляващите не мислят за мен, аз няма да мисля за тях.......независимо колко и КАК асоциираш държава с управляващи......

RoMeO_156_GTA
05-07-2009, 22:07
Та ето и гласоподавателите , които се бяха запътили да гласуват . Повечето бяха такива . Дядото с червената блуза едва вървеше и беше с 2 бастуна (може би и трети в чантата) , но е отишъл да пусне глас за партията (познайте коя) :grandpa:

CrazyElement
05-07-2009, 22:13
Та ето и гласоподавателите , които се бяха запътили да гласуват . Повечето бяха такива . Дядото с червената блуза едва вървеше и беше с 2 бастуна (може би и трети в чантата) , но е отишъл да пусне глас за партията (познайте коя) :grandpa:

Еми така е колега, всеки си гледа неговия кеф на дядото му дигнали пенсията и тфа е, то е ясно че бсп само дядовци гласуват.. опс и бабки

Lqnkata
05-07-2009, 22:56
:director:Над 100 са били секцийте в Турция. Гласувалите са около 45 000 турци. В Гърция е имало само 2 Секций, там хората са чакали по 4 часа, за да дадът гласа си. Срам и позор!
Днес в кв. Изток (циганската маала) на гр. Пазарджик пристигнаха 6 автобуса с ямболски регистрации... :machinegunner:

RoMeO_156_GTA
05-07-2009, 23:05
:director:Над 100 са били секцийте в Турция. Гласувалите са около 45 000 турци. В Гърция е имало само 2 Секций, там хората са чакали по 4 часа, за да дадът гласа си. Срам и позор!
Днес в кв. Изток (циганската маала) на гр. Пазарджик пристигнаха 6 автобуса с ямболски регистрации... :machinegunner:

Наистина си е срам и позор , защото са по-организирани от нас . Готови са да гласуват , нищо че не живеят в тази държава . Защо в другите държави има толкова малко секции , а в турция много . Ами случея в САЩ , нямало било желаещи .....

georgyg
06-07-2009, 08:54
Кой гласувал, гласувал - сега да видим какво си избрахме, че имаше една стара приказка - На нов началник и на малко прасе не се радвай, защото не знаеш каква свиня ще излезе.

Радостното е поведението на гласоподавателя - изборната активност е нещо не нормално за действителността ни.

koolio
06-07-2009, 09:30
Мда и според мен най-голямата победа избирателната активност. Ето че можело! Следващия път - поне 70% и Доган може да е аут от парламента въобще.

soldier
06-07-2009, 09:46
Добре, че хората разбраха, че БСП и ДПС са с постоянен електорат. При едните най-вече пенсионерите, а при другите мюсюлманите. Е нормално е като те са активизирани да може да бъдат победени само с избирателна активност. Вчера по улиците беше като парад, толкова много хора отиваха да гласуват и имаше опашки пред секциите, а не като до сега да ида да гласувам и да се върна за 10мин.
Сега остава вчерашният вот да е имал значение, не очаквам чудеса, но имам едно изискване - да спре корупцията на всички нива. Това според мен е първата стъпката към прогреса

Seishin
06-07-2009, 14:06
"Да спре корупцията на всички нива."

Това е невъзможно, тъй като винаги ще има някой, които да търси лесният път. Корупция има на всякъде, от САЩ до Япония, но въпроса е да не е толкова явно изразена! Трябва да се сведе до минимум! Дано обещанията на Бойко Борисов се изпълнят! Нека спрем турчлята да ни се месят във вътрешните работи и да стабилизираме държавата, за да може вече да не ни наричат "най-корумпираната и бедна държава в ЕС"! Нека покажем, че можем да се справим... Само се моля да не останем излъгани за пореден път както през предходните 20 години.