PDA

View Full Version : Още за Костов



koolio
08-06-2009, 00:37
Айде стига с тая агитация за Бай Мангау. С нищо не е по-добър ни от Дедо, ни от Сергейчо, имаше шанса да яхне протеста срещу Жан и при него да се въведе борда.
... и да спре рекета над магазините и малките фирми, да ни вкара в НАТО и ЕС и да приватизира по-голямата част икономиката...
Само едно сранение. За лиценза за втория
ЖиСиЕм оператор Глобул участваха на търг и платиха само за лиценза над 100 млн. долара, при бай Мангал. Не се сещам точната сума. Дедо продаде цялата БТК заедно с лиценза за третия оператор Вивател за малко повече от тия пари, като малко след това компанията беше продадена, вече по пазарни цени за некви милиарди... http://money.ibox.bg/news/id_268994151

Не искам да споря ама:
За къв чеп мий НАТО?
Мтел+ Бай Мангау говори ли ти нещо?
Приваризацията - ей това пък ако го смяташ за убаво свършена работа...


... и да спре рекета над магазините и малките фирми, да ни вкара в НАТО и ЕС и да приватизира по-голямата част икономиката...
Само едно сранение. За лиценза за втория
ЖиСиЕм оператор Глобул участваха на търг и платиха само за лиценза над 100 млн. долара, при бай Мангал. Не се сещам точната сума. Дедо продаде цялата БТК заедно с лиценза за третия оператор Вивател за малко повече от тия пари, като малко след това компанията беше продадена, вече по пазарни цени за некви милиарди... http://money.ibox.bg/news/id_268994151
Кой ти каза, че рекетът е спрял и до днес? Отделен въпрос, че се появи по време на министерстването на Бай Мангау в началото на 90-те години.
Влизането ни в НАТО и ЕС стана заради стратегическите цели на въпросните организации и стана не благодарение, а въпреки политиката на правителствата от Беров насам.
Тва за Глобул - старата лисица вече ти го каза.
А за приватизацията - недей, че е смешно. Кажи ми колко от приватизираните предприятия заработиха при новите си собственици?

fred
09-06-2009, 23:14
Аз се чудя, тая наша "икономика", кой би дал и лев за нея, с малки изключения това е една остаряла и неработеща в пазарните условия икономика.Това, че Костов се нае да закрие това остаряло и окрадено произвоство навлече гнева на другарите, които си я крадяха.Е как са я крали, ще кажете,като не работи.
Елементарно-както и държавните банки наврремето/ през 1997 фалираха, уж бяха частни, ама основния им капитал бе държавен, тоест ничий/.
Та принципа е прост-има нещо, което работи и е на загуба/както Кремиковци например, прави първобитен,енергоемък и нерентабилен продукт /.Държавата дава пари за да крета това производство, а на входа/демек тия дето продават разни суровини на предприятието/ и на изхода/това което излиза/ се държи от наши люде-БКП другари.
Така, държавата дава пари, червените ги взимаха и даваха една част/малка, опса/ на работещите, колкото да имат нещо, каймака е за тях-е така за 5-10 години другарите направиха пари, колокото в една АНглия, родина на капитализма не можеш да направиш и за 50 години.
преди 1989 целия тоя боклук се реализираше на принципа на размяна на стоки, нещо като натуралното стопанство в рамките на СИВ-ние взимахме боклуци от другите соц държави, те ни дава технитие и така, а 10%, които и сега работят бяха за износ в развити страни и от идваше някаква валута.
Да ама държавата не е бездънна каца/така фалира и СССР/ та само Костов се осмели да спре тая съсипия.Спря им кранчето.Не знам как може да проработи нещо, което е направено не за да работи, а да се изпълнят заръките на разни комунистически тезиси.Така е и в целия соц лагер-е кажете ми къде нещо работи???Скоро в Полша закриха и прословутите корабостроителници, в които Солидарност започна рутенето на червеното робство.Почти няма производства, особено у нас, които да са изградени на пазарен принцип.Всичко бе правено единствено и само в името на една безмиселна идеология, в която и те не вярваха.
Та робите, на които им спря заплатата бяха насъскани срещу него, а цялата черена паплач се уплаши и се зае да го плюе.Това е, плюха го така, че и той се намрази, както би казал сина на бай Тошовия сол ташак Митко Станишев, руския гражданин СерГей Станишев, който сега краде европарите, заедно с другарите си/ама тях бързо им ги спряха/.
И Бонев и Монев и Бисеров и т.н. са милионери, сгушени до червените феодали, та както е казано/перефраза/-по враговете им ще ги познаете.

koolio
10-06-2009, 09:52
Колега Фред, имам няколко въпроса:
1. Какво по-точно направи Бай Мангау за закриването на Кремиковци (и на Плама, и на други шедьоври на социкономиката)?
2. Кой вкара във властта Бонев, Цонев и Бисеров?

sen7
10-06-2009, 15:59
Спокойно момчееетааа..........като гледам как вървят нещата сега ще дойде бат ни Бойко и тогава ще има още по-голями истории.

156
11-06-2009, 17:29
Хмм, много странно как темата не е станала 5,6,7,8,9 страници :)
Иначе може и Костов да ги е "вкарал", но и той си ги е уволнил. А и като се поразрови човек из нета - веднага нещата стават ясни - и тримата така го мразят, че ...

galinves71
11-06-2009, 17:38
Лошото е че има в действителност кадърни из м/у кандидатите,но нямат яки кинти за да си изготвят добър трамплин и за това не ги избира народът.Лично аз видях как се провежда агитация,и ако някой ми каже че става без пари а с много усилия.............ще ме извинява.

fred
11-06-2009, 18:44
Колега Фред, имам няколко въпроса:
1. Какво по-точно направи Бай Мангау за закриването на Кремиковци (и на Плама, и на други шедьоври на социкономиката)?
2. Кой вкара във властта Бонев, Цонев и Бисеров?
Колега Кольо:)
Всичко това трябваше да бъде закрито, както и много други такЪви защото са създавани, единствено на база религията на комунизма-да има работници и заводи и винаги са били на загуба. Костов направи каквото можа, за един мандат не може да се направи всичко /то ако можеше нямаше да сме това, което сме де/.Поради тази причина бе оплют от партийната номенклатура и плебейската мисъл възприе това .
А и това бяха опити да бъде съживено нещо, евентуално/приватизациите за 1 лев/е ако бяха закрити от него, пак щеше да бъде оплют, та все тая.Това, което бе годно да работи в реалната икономика и не бе окраденото от БКП номенклатурата работи и сега-предимно лека, текстилна и хранително вкусова промишленост.
Споменатите от теб особи бяха в СДС и преди това и бяха натирени от Костов, а сега никой не казва лоша дума за тях, а и пак са във властта, даже ги и хвалят и са водачи и на листи тук таме, а и да не бъркаме Костов с БОГ-все едно той е създал всичко и е отговорен за всичко.
Ако той е Мангу, да се обръщаме така и Черепа/прякора на Кобургота, СерГей, съветският гражданин, Божидар Димитров е толкова черен също, ама никой не му вика че е мангал и т.н./Даже да е циганин- евала на циганите,че имаха такъв представител във властта, избран и от българите.
А уж циганина/братчеда на Чавдар Кънчев, българина Цветелин Кънчев, който пък се представя за циганин и плюе Костов / е водач на листа от БКП, пърдон БСП.Същият е и осъден на принципа на АЛ Капоне, изваден предсрочно от затвора от ченгето Доган.

old alfist
11-06-2009, 23:14
Даже да е циганин- евала на циганите,че имаха такъв представител във властта, избран и от българите.
Ще стигнете рано или късно до моята теория, че няма значение кой, какъв е - а какво прави.

fred
13-06-2009, 14:22
Е така е в крайна сметка

търтей
22-01-2010, 19:47
абе сааааа, ти не ме гъделичкай и омилостивявай тука с мойте хора, щото знаеш много добре, че съм Костовист!!!! :)

КажИ една добра дума дееее.... скръндза мързелива :upsidedwnsmiley:

А гъделичкам те. Виж кога съм казал кой е най-добрият министър председател на България. За тези дето не помнят - Костов.

proper
22-01-2010, 19:49
А гъделичкам те. Виж кога съм казал кой е най-добрият министър председател на България. За тези дето не помнят - Костов.

бе тва ти е една от...направо единствената свестна черта :):):):):)

и хвала, че тука вече имам чуството, че е пролетарска среща :no_no_no:

old alfist
22-01-2010, 21:23
За тези дето не помнят - Костов.
E, то толкова ти личи, че няма нужда да го казваш.

koolio
22-01-2010, 22:40
И кво добро по-точно свърши Бай Мангау? Една започната и завършена поне отсечка от магистрала? Едно работещо съществено предприятие? Един едър престъпник в затвора?

fred
23-01-2010, 18:20
И кво добро по-точно свърши Бай Мангау? Една започната и завършена поне отсечка от магистрала? Едно работещо съществено предприятие? Един едър престъпник в затвора?

Ами изведе ни извън орбитата на Русия, само това ни стига да му направим паметник.
Какво работещо предприятие, съзидано от комуняги може да съществува нормално, няма такова.Путин да прави сОществените си предприятия в бившия СССР.Чакаме всички да преминем от Алфи на Лади и ЗАЗове, допускат се и Мосвичи.
Какво съществено може да работи след 50 години советска власт, нищо.То и по бившия соц лагер е същата работа, само Шкода оцеля, ама тя е създадена преди ВОСР, слава богу.
Иначе плащаме и досега комунистическите "работещи" и "съществени" предприятия.От 13 млд долара през 1989 останаха още 4 млд. май...и пустеещите ни земеделски земи, до 1944 г гордостта на България в областта на земеделието.
А едрия престъпник оставихме на СерГей Дмитривиеч Станишев, Симо Черепа и Меги Сокола, все советски възпитинаци.Те за 8 години направиха това, което БКП почти не успя за 50.
Малко по сериозно Кольо или да минем на стила на товаришчы Продев...мили хораа....:dyrvo_v_kenefa:.
С най добри пожелания от мен

JORDI
23-01-2010, 19:12
Ами изведе ни извън орбитата на Русия, само това ни стига да му направим паметник.
Какво работещо предприятие, съзидано от комуняги може да съществува нормално, няма такова.Путин да прави сОществените си предприятия в бившия СССР.Чакаме всички да преминем от Алфи на Лади и ЗАЗове, допускат се и Мосвичи.
Какво съществено може да работи след 50 години советска власт, нищо.То и по бившия соц лагер е същата работа, само Шкода оцеля, ама тя е създадена преди ВОСР, слава богу.
Иначе плащаме и досега комунистическите "работещи" и "съществени" предприятия.От 13 млд долара през 1989 останаха още 4 млд. май...и пустеещите ни земеделски земи, до 1944 г гордостта на България в областта на земеделието.
А едрия престъпник оставихме на СерГей Дмитривиеч Станишев, Симо Черепа и Меги Сокола, все советски възпитинаци.Те за 8 години направиха това, което БКП почти не успя за 50.
Малко по сериозно Кольо или да минем на стила на товаришчы Продев...мили хораа....:dyrvo_v_kenefa:.
С най добри пожелания от мен

На тази възраст не хвърляй думите напразно, а попрочети най-новата история и ще разбереш, че най-големите виновници да се съсипе нашето селско стопанство са две персони - Филип Димитров и Жельо Желев!:devil:

fred
23-01-2010, 19:15
На тази възраст не хвърляй думите напразно, а попрочети най-новата история и ще разбереш, че най-големите виновници да се съсипе нашето селско стопанство са две персони - Филип Димитров и Жельо Желев!:devil:
Слепеца дава акъл, ще ме прощаваш, ама ти надали си чел и 1/10 от това, което аз съм чел.:roll2:Пропусна Елцин, САЩ и Костов....не чета Труд, Земя и т.н.
Слава Богу, че на моята възраст не мисля, като теб.Ако мислиш, обратното ми дай алфата си, както дядото е бил принуден да си даде собствеността на времето /ако е имал такава/.А после аз ще ти обяснявам, защо не се грижиш за нея, като колата ти е моя.
П.П.- Па си напиши и възрастта да ти кажа аз нещо и за нея, защото сигурно твоята възраст е моя стаж в областта на финансите..ще ме прощаваш ама да ми даваш акъл, без да ти го търся е простотия от твоя страна, меко казано.Санта симплитика...

JORDI
23-01-2010, 19:30
E колега, ако беше чел /ама не Труд, Земя, Дума и прочее/нямаше да пишеш глупости..иначе ми покжаи къде държавното хозяйство е постигнало някакъв упсех??

ПП Па си напиши и възрастта да ти кажа аз нещо и за нея, защото сигурно твоята възраст е моя стаж в областта на финансите.......

Обърнал си ми цифрите обратно! :roll2: И явно не ти стига стажа за да обясниш, колко финансови операции си извършил, когато беше въведен термина "реални граници"! А ако тези господа бяха постъпили като чехите и бяха създали министерство на приватизацията сега щеше да ядеш само български храни! Ама това не го пишеше във в.Демокрация или си забравил,че имаше и такъв вестник?:lol:

fred
23-01-2010, 19:36
А кажи сега и за Костов и световния империализъм.

balev64
23-01-2010, 19:39
А бе кой от вас е бил на посещение примерно преди 20-25 години в тъй нареченото ТКЗС.Вий на ясно ли сте като ревете за селското стопанство че то си беше унищожено още от времето когато вашите бащи и най вече дядовци от земеделци станаха шлосери,монтьори и даже се заемаха с по страшни за националната сигурност дейности.То е ясно че никой на сила не можеше да задържи никого, въпреки че имаше едни акции в Странджа Сакар по онова време, но какво има тук да обвиняваме хората дето на умряло куче нож извадиха.Да не говорим колко "другари" се офайдосаха по онова време с трактори и инвентар за по 5-10лв.И като от друга страна имаше толкова много сторожници за опазването на тъй нареченото селско стопанство защо не го опазиха ами като опапаха де що може да се опапа рекоха:"те брадатите са виновни".Въпреки че лично познавам от своя страна "брадати" дето от 1995 година смениха на акорд по 5-6 партии даже влизаха в някои по грешка,само и само да си запазят топлите местенца дето има се паднаха от тотото по време на демонстрациите.Е може ли па толкова гад да се навъди в тая държава за такова кратко време.То истината е многоцветна и не се отговаря на тоя въпрос с едно изречение ама като гледам и тези дето сте по млади ще ви мине живота в надежди щото то само с пари не се живее а пък без пари хептен.

Fear
23-01-2010, 19:42
И какво за Костов?
Може и да има някой и друг успех, но това не променя факта, че в крайна сметка той и прекрасното му СДС се оср@ха, както и всички останали. :)
Приятелски кръгове, Ми(ни)стър 10%, фондации, гаражи...
СДС, раздирано от скандали се разпадна на безброй партийки и групички, всяка от които плюеше усилено другите...
Питам аз, като го/ги смятате за толкова успешни, защо народа им би шута?
Айде свалете си малко сините очила и прогледнете - никаква надежда няма за тази държава, докато в политиката се въртят едни и същи мутри от последните 20 години, повечето от които мутри са в политиката и по-отдавна. ;)

Да можеше от ЕС да ни назначат служебно правителство, държавна администрация, полиция, съд, прокуратура, въобще един цял държавен апарат - тогава може и да потръгнат нещата, стига в тези назначените да няма нашенци, че и един е достатъчен, за да се сговнясат нещата. :tooth:

balev64
23-01-2010, 19:45
Много "бръмбари" имаше из между мравките та за това Костов разтури панаира.

fred
23-01-2010, 19:52
Отделно, че и Костов и Линкън и който и да е, не може да оправи за 4-5 години това, което комунизма осра за 50 г.Тоя комунизъм роди от една държава две-Западна и Източна /Германия/, които и досега са различни по тази причина, а плодовете им са ясни-запада правеше Мерцедес, Порше, БМВ, изтока - Трабант и Вартбург, отделно че никой от Западна не избяга в Източна.Е имаше един де, Диин Рид, ама всяко зърно има плява, а той беше и американец:crazy:

търтей
23-01-2010, 19:55
Костов и прочее ще ви преместя в темата за Костов

fred
23-01-2010, 20:12
Ми каквото и да правим, все до тук опираме :innocent:, виж тема СерГей, Луканов, Жан и прочее няма, що ли :)

sen7
23-01-2010, 22:58
Каквито сме си ние такива са ни и управляващите.

Fear
23-01-2010, 23:29
Каквито сме си ние такива са ни и управляващите.
Не съм съгласен. За разлика от тях, аз, както и много други хора не сме откраднали нищо! :censored:

fred
24-01-2010, 08:36
Колегата има предвид обществото, като съвкупност и преобладаващ манталитет на хората.Това е истината за нас.Ето един пример.
Четох една истинска история във в-к "Стършел".Човека отива на екскурзия в Гърция с група и си забравил на тротоара нещо си /плажни принадлежности/.На връщане решил да пита /със знаци и ръкомахания/ и каква била изненадата му, като един човек, който живеел наблизо му изнесъл забравените вещи.
А сега това го превърти у нас.Мислиш ли, че ако си забравиш на улицата в Ахтопол примерно нещо си, някой ще ти го прибере и запази?/изключвам някое родопско село примерно/.
Най лошото е, че тоя манталитет за българите е сравнително нов-появи се и укрепна след 1944 г, когато, всико стана "общонародно" и тн., ама това е друга тема.

sen7
24-01-2010, 13:30
Не съм съгласен. За разлика от тях, аз, както и много други хора не сме откраднали нищо! :censored:

Прав си ! Но не забравяй, че и те са 240.
Не знам защо си мисля, че демокрацията при нас води все до анархия.

Stoyan Georgiev
25-01-2010, 22:47
в интерес на истината за земеделието ми станаха любопитни изказванията

един факт;

расови крави отглеждани еди колко си години за да станат тези породи, които са, и големи емнайсет декарови и хектарови ниви не се дават на селяни, които не могат да си позволят косачка, камо ли трактор, с който да обработват

едно нещо трябваше да запазят и да направят задължително поне за известно време и то е кооперациите (можеха примерно да ги направят акционерни дружества), както всички знаем едрото земеделие е в пъти по ефективно от дребното такова

а дадеш расово животно на баба цона, и тя да го направи на пържоли е меко казано кощунство

инак, я съм за чичо костов, някак най-цялостно ми стоят неговите изказвания, макар и понякога в публичното пространство да бие на хитрец (и то явно)... това е едно от многото неща ;)


ПП: тъжничко ми е от всичките неща, които са направили със земеделието българските "водачи" от 44 до ден днешен, като дошъл от голям земеделски род... нещата щяха да са доста по-различни, поне за мен и за такива като мен

JORDI
26-01-2010, 12:54
в интерес на истината за земеделието ми станаха любопитни изказванията

един факт;

расови крави отглеждани еди колко си години за да станат тези породи, които са, и големи емнайсет декарови и хектарови ниви не се дават на селяни, които не могат да си позволят косачка, камо ли трактор, с който да обработват

едно нещо трябваше да запазят и да направят задължително поне за известно време и то е кооперациите (можеха примерно да ги направят акционерни дружества), както всички знаем едрото земеделие е в пъти по ефективно от дребното такова

а дадеш расово животно на баба цона, и тя да го направи на пържоли е меко казано кощунство...

Точно това имах в предвид като цитирах Чехия! Те преобразуваха селскостопанските кооперации в акц.дружества. И ти си собственник, но нямаш възможност да се занимаваш нито със земеделие,нито с животновъдство! Но министерството на приватизацията ти предлага 3 възможности! Първо да участваш с имотите си като акционер!Второ да отстъпиш имотите срещу рента. И трето да продадеш на дружеството селскостопанските си имоти! И идете в Чехия да видите има ли пустеещи земи!
А по това време нашите управници демократи , начело с ФД-лекето, взеха да раздават земите и животните на неподготвените хора и резултата - ограбени и разпарчадисани ТКЗС-та, пустеещи земи и много расови животни в бурканите на консерви!:screwy:

morfius
26-01-2010, 19:11
С една важна поправка, земеделието го попиляха по времето на Л. Беров (който макар да лаеше по медиите как изпълнява програмата на СДС беше с мандат на ДПС и крепен от БСП).
Ф. Димитров просто не се задържа на власт достатъчно, че да успее да направи каквото и да е.

търтей
26-01-2010, 19:14
С една важна поправка, земеделието го попиляха по времето на Л. Беров (който макар да лаеше по медиите как изпълнява програмата на СДС беше с мандат на ДПС и крепен от БСП).
Ф. Димитров просто не се задържа на власт достатъчно, че да успее да направи каквото и да е.

Еее, ти па.
Всичко лошо през прехода е от СДС и най-вече от Костов (ем циганин, ем политкомисар)

...

morfius
26-01-2010, 19:21
То хубаво се майтапим... ама на тоя цирк с ликвидационните комисии и как точно се бастисваха нещата съм свидетел на живо, та нема що да ми обясняват какво и кога :drinking:

DanewRomeo
27-01-2010, 23:51
Взето назаем от друг форум:

Като се разрових да видя кои са тия дето толкова ненавиждат този човек Костов, ми просветна.
ДС и КГБ мразят Костов;
Президента мрази Костов;
Комунистите мразят Костов;
За Доган Костов е Врагът;
Царя измами Костов;
Волен съска срещу Костов;
Янето лае срещу Костов;
Кошлуков мрази Костов;
Явор Дачков храчи по Костов;
Стефан Гамизов лае по Костов;
Мафията ръмжи срещу Костов;
Ченгетата слагат капани на Костов;
Пресата на Тошо хули Костов;
Телевизиите очернят Костов;
Божидар Димитров мрази Костов;
Баба ми не обича Костов;
Дядо ти фъфли срещу Костов;
Питах един циганин, и той мрази Костов...
И Бойко не харесва Костов...
Всички по-горе, мразят Костов...?
До сега обаче, не ми се е случвало да срещна човек, който да мрази Костов, и той да не се окаже мутра, комунист, ченге или изкуфял глупак.

Ами така си е!

old alfist
27-01-2010, 23:56
E, че то кой, кого обича в тази държава.

Fear
28-01-2010, 09:03
Взето назаем от друг форум:

Като се разрових да видя кои са тия дето толкова ненавиждат този човек Костов, ми просветна.
ДС и КГБ мразят Костов;
Президента мрази Костов;
Комунистите мразят Костов;
За Доган Костов е Врагът;
Царя измами Костов;
Волен съска срещу Костов;
Янето лае срещу Костов;
Кошлуков мрази Костов;
Явор Дачков храчи по Костов;
Стефан Гамизов лае по Костов;
Мафията ръмжи срещу Костов;
Ченгетата слагат капани на Костов;
Пресата на Тошо хули Костов;
Телевизиите очернят Костов;
Божидар Димитров мрази Костов;
Баба ми не обича Костов;
Дядо ти фъфли срещу Костов;
Питах един циганин, и той мрази Костов...
И Бойко не харесва Костов...
Всички по-горе, мразят Костов...?
До сега обаче, не ми се е случвало да срещна човек, който да мрази Костов, и той да не се окаже мутра, комунист, ченге или изкуфял глупак.

Ами така си е!
Tъй де, как може да бъде мразен този човек? Той е светец, света вода ненапита, чист и непорочен като 10 дневен младенец, истински ангел небесен, никога не лъгал, никога не крал, една лоша дума не казал през целият си живот! Амин! :tooth:

П.П.
:brickwall:

Pinky
28-01-2010, 10:02
Е, няма какво друго да се очаква след толкова години промиване на мозъци. Все пак пресата е почти изцяло в ръцете на партията столетница.

Лошото е, че даде пример как като имаш политическа воля, сам си слагаш въжето. И съответно е нереално да се очаква реално справяне с проблеми в скоро време.

koolio
28-01-2010, 14:05
Е, няма какво друго да се очаква след толкова години промиване на мозъци. Все пак пресата е почти изцяло в ръцете на партията столетница.

Лошото е, че даде пример как като имаш политическа воля, сам си слагаш въжето. И съответно е нереално да се очаква реално справяне с проблеми в скоро време.

Абе въобще който не долюбва Бай Мангау е комунист и ченге, и промит мозък, нъл тъй!:puke::bg:

Pinky
28-01-2010, 16:03
на теб каква ти беше фамилната политическа анамнеза?

koolio
28-01-2010, 18:10
на теб каква ти беше фамилната политическа анамнеза?

Превод моля?:info:

търтей
28-01-2010, 18:13
Превод моля?:info:

Пита дали баба ти е комунистка

koolio
28-01-2010, 18:15
Пита дали баба ти е комунистка

Едната или другата?
А за дядо ми не пита ли?

търтей
28-01-2010, 18:21
Едната или другата?
А за дядо ми не пита ли?

Единия или другия? :-P

koolio
28-01-2010, 18:24
А де :-P.
И за да ви спестя терзанията ще ви кажа, че в "анамнезата ми" можете да видите "всякакви" диагнози - и комунисти, и изселвани, и репресирани по друга линия и т.н. Ма не виждам тва какво общо има с личните ми убеждения?

търтей
28-01-2010, 18:25
А де :-P.
И за да ви спестя терзанията ще ви кажа, че в "анамнезата ми" можете да видите "всякакви" диагнози - и комунисти, и изселвани, и репресирани по друга линия и т.н. Ма не виждам тва какво общо има с личните ми убеждения?

Има. Битието определя съзнанието.

koolio
28-01-2010, 18:30
Има. Битието определя съзнанието.

Тва май дедо Маркс го е казал в съвсем различен аспект, ама невърмайнд.

Та по същество, приемаме, че "правилният" ми произход е 50/50. И кво ся за Бай Мангау?

old alfist
29-01-2010, 14:39
човека има проблем с пигментацията на кожата, нема нужда да го хулите :wow:
Човекът има най-вече проблеми със себе си и понеже няма кой, давай да почваме да ги повтаряме.

fred
29-01-2010, 19:01
Аз смятам че проблемите си ги имаме ние-че се превърнахме това, което сега на никой не му харесва.Затова, когато излезе някой Костов /по умен, готов и да прави нещо, което трябва да се прави, ама никой не смее да го направи/ всички го намразват , а виж за Жан, Доган, Първан, ГейСергей и прочее не се говори чак толкова лошо.Малко хора казват примерно, че се срамуват от националния предател и родоостъпник Жоро Тарабата, известен от Лайпигския процес и още като Г.Димитров.Айде сега някой да се оплачи че му събориха и бункера дето грозеше центъра на София.
Човек който е предал родината си, народа си, даже и най близките си хора-единия от участниците в Лайпигския процес отива на заточени по времето на Сталин, а след смъртта му през 1953 разбира, че Тарабата го е натопил.
Ми ако го нямаше Костов кой ли щеше да ни е виновен -някой друга, а не факта че бяхме советска задунайска губерния около 50 години.Га го нямаше Костов в Румъния, Унгария и прочее, що се и те са изостанали на светлинни години ог "гнилия запад" или Костов е виновен и за това....

koolio
29-01-2010, 21:26
Ми сигурно защото за Жан, първан, Доган и другите е безспорно, че са калъфи, поне за относително здравомислещите хора.
Колкото до Жоро Тарабата, той е твърде незначителна фигура - пълномощникът на Сталин в България. И го сполетява съдбата на всяка пионка, която в един момент решава, че е нещо повече от пионка. За срам, не ме е срам толкова от него, колкото от факта, че е бил поставян наравно с истинските национални герои толкова време.
Което далеч не значи, че не можеше бившият мавзолей да бъде преустроен и ползван за нещо полезно, а не да бъде взривяван, но това е съвсем отделна тема.

fred
29-01-2010, 22:12
Радвам се че сме на едно мнение, касаещо изброените особи. :)
E специално мавзолея може да бъде преустроен колкото египетска пирамида, с тая разлика, че няма стойността на древните пирамиди.
А иначе за националните герои-доста е относително това.Не че е чак национален герой, но ето един национален герой, като Стефан Стамболов, който е и роден на днешния ден, май, е бил убит а на погребението му ковчега е бил обърнат, хулен и мразен и от хората на своето време и от тези в покъсни епохи /като комунистите/ в крайна сметка остава едно от значителните имена в нашата политика.

venko
29-01-2010, 22:18
Ми ако го нямаше Костов кой ли щеше да ни е виновен -някой друга, а не факта че бяхме советска задунайска губерния около 50 години.Га го нямаше Костов в Румъния, Унгария и прочее, що се и те са изостанали на светлинни години ог "гнилия запад" или Костов е виновен и за това....
Стига с тоя комунизъм вече де.Станахте като бате Бойко - все някой друг е виновен.Комунизмът умря преди 20 години.Ако Костов беше толкова добър политик да е оправил страната и да го бяха избрали отново.Ама и той като другите дойде да направи некой милион и айдее....Като дойде царя пак много надежди и какво...

fred
30-01-2010, 10:52
Стига с тоя комунизъм вече де.Станахте като бате Бойко - все някой друг е виновен.Комунизмът умря преди 20 години.Ако Костов беше толкова добър политик да е оправил страната и да го бяха избрали отново.Ама и той като другите дойде да направи некой милион и айдее....Като дойде царя пак много надежди и какво...

E как ще умрял колега??Станишев е син на висш Тошов функционер,Главния прокурор също, посланника ни в ЮНЕСКО е от фамилията Боков, бащата дърт комунист убивал с ритници интелектуалци след 1944 г.,внучката на бай Тошо бе депутат, съд, прокуратура, дипломация, главни редактори на преса и ТВ, ВМР, министерства, кмества и прочее са осеяни с деца пряко свързани с татовия режим и бивши членове на БКП.Мигелна Кунева е член на фамилията Пръмови, потомствени комуняги и т.н.
Ти да си видял в Германия след войната членове на Хитлеровото обкържение да стоят на важни постове 20 години след 1945??Иди в Германия и ги питай за фашизма, никой няма да ти каже, абе стига с тоя фашизъм, това е тема винаги актуална за тях и никой нормален човек не си крие главата в пякъса.Да си чувал че в Германия, сега, намериха чували с изреки /унищожени с машини досиета/ изчислиха, че ще им отнеме 40 години да ги възстановят и почнаха, а у нас Дмитривиеч Станишев заяви, че тая тема за досиетата не е актуална.....Да не говорим за скапаната ни икономика и селско стопанство, плод на комунистическото тъпоумие, а не на последно място и промития мозък на българина и липсата на морал в обществото..
Та както каже че няма комунизъм се замисли на кой е изгодна тая тема, а след това да се чудим защо у нас не е като в Белгия примерно.

JORDI
30-01-2010, 19:46
Абе колко поколения трябва да минат,че да се спре да се спекулира с тази дума"комунизъм"? Или тя е параван за всички нови управляващи неудачници, като коментират миналото защото не знаят какво ще правят за в бъдеще!!! :shutup:

BLUE1
30-01-2010, 20:09
fred (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3605) , откажи се (Мат.7:6). Не можеш да се пребориш с хора, които приемат информацията безкритично.

old alfist
30-01-2010, 22:44
fred (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3605) , откажи се (Мат.7:6). Не можеш да се пребориш с хора, които приемат информацията безкритично.
Може би използваш "без" за благозвучие.

old alfist
31-01-2010, 00:10
Ха. Безгранични неща не съществуват. Дай по сериозно, моля. Чат разделът е другаде.
Добре, като си толкова сериозен какво измисли - какво предлагаш.
Навярно Костов да се върне и да поправи грешките си.

търтей
31-01-2010, 00:13
Добре, като си толкова сериозен какво измисли - какво предлагаш.
Навярно Костов да се върне и да поправи грешките си.

Ма ти изобщо чел ли си темата? Или ти се спори по принцип?

Костов, съсе сичките си грешки (като заради някои от тях лично съм финансово ощетен) остава най-добрият министър-председател на България след 10.11.

Пък плюйте го. Щото гаче идеални хора има.

old alfist
31-01-2010, 00:21
Костов, съсе сичките си грешки (като заради някои от тях лично съм финансово ощетен) остава най-добрият министър-председател на България след 10.11.

Пък плюйте го. Щото гаче идеални хора има.
O.K. Няма да ти го плюя, но след всичко, което направи за мен е "пърфект стрейнджърс".

BLUE1
31-01-2010, 00:26
Моля, колега old alfist, обясни ми какво ти е направил Костов на теб лично и на твоето семейство че, и на държавата, че го смяташ за по-лош премиер от другите изброени по-горе???

Търтей, в общи линии говорим за едно и също нещо, само където ти говориш за по- рафинираното робство, това на духа , а аз говоря за общия смисъл на думата робство.

old alfist
31-01-2010, 00:36
Моля, колега old alfist, обясни ми какво ти е направил Костов на теб лично и на твоето семейство че, и на държавата, че го смяташ за по-лош премиер от другите изброени по-горе???
А, ми нищо не ми е помогнал или навредил Костов, както и всичките други.

Опитвал съм се да направя нещо за мен и семейството си, съобразно моментните условия през всичките години и изобщо не съм разчитал на тях.

nikolaaaay
31-01-2010, 10:45
Което далеч не значи, че не можеше бившият мавзолей да бъде преустроен и ползван за нещо полезно, а не да бъде взривяван, но това е съвсем отделна тема.
Ами той и сега се ползва за нещо полезно, за паркинг, което е важно за тази част на София. За какво друго да се ползва?! За склад?! За морга?! Точно на пъпа на София...

Stoyan Georgiev
01-02-2010, 17:19
музей ?

Темата е за Костов, не за онова архитектурно безумие

alfamicin
04-02-2010, 09:14
Някои от многото "лоши" неща направени от управлвнието на Костов:

Преговори за НАТО.(незнам защо на много хора не им хареса)
Преговори за ЕС.(хубаво е сега като минаваме на гръцката граница,примерно, за 30 сек. а не да висиме пред посолствата с месеци)
Почти всички търговски обекти,малки и голями,се сдобиха с касови апарати,дори и такситата (Много е гадно да плащаме данъци,нали?)
Задължително социално осигуряване.(щото както го бяхме подкарали без да плащаме осигуровки,като се пенсионираме пак щеше да ни е виновна държавата)
Отделен е въпроса,че системата може да бъде направена по добра!

Наистина лошото при Костов беше Доган!

Ivanov_
24-02-2010, 15:41
Вече бях започнал да губя надежда...! Хубаво е, че все още има трезвомислещи хора като Фред!

fred
24-02-2010, 20:39
Вече бях започнал да губя надежда...! Хубаво е, че все още има трезвомислещи хора като Фред!

А тука има още :), като цяло винаги и във всяко време сме били и ще бъдем малцинство, което не трябва да ни плаши и отчайва.

fade
28-03-2010, 23:08
За хората които не са гледали "На четири Очи"
ето в резюме (http://frognews.bg/news_21688/Iv_Kostov_Ima_Oktopod_v_energetikata/) за съжаление няма още материал в vbox7
Отново бях силно респектиран от този човек, мисля си че това е Министър председателят който е нужен на България в момента!
Дано ББ го проумее и започне да се вслушва в съветите му... а не в гласа на улицата.

търтей
21-05-2010, 22:25
На днешната дата 84то правителство на България встъпва в длъжност. За добро и за зло.

spe4elist
21-05-2010, 23:49
Кое правителство?

Pinky
23-05-2010, 08:11
на Костов

koolio
23-05-2010, 19:57
Уау, ама тва вече национален празник ли трябва да стане !?:spell:

WhitePower
07-08-2011, 21:30
стана ми странно че още има хора който биха гласували мангала дето приватизира всичко , еба маиката на цялото производство в българия и закри 2/3 от всичко и прибра милионите - Костов
и Бойко не е цвете за мирисане ама поне им еба мамата на всички алчни - новата тройна коалиция - синята БСП и ДПС

BLUE1
07-08-2011, 21:33
WhitePower (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=9), а ти това от къде го знаеш за Мангала, нещо източници би ли посочил, конкретни примери?

teetrinker
08-08-2011, 13:01
костов за мен е за съд само заради аферата Авиокомпания Балкан, беше прекалено очевадно. Айде че всичките /бсп, царя/ се наядоха също е факт. Трябва да има графа "гласувам срещу всички".. бих сложил Х в тази графа.

WhitePower
08-08-2011, 22:15
WhitePower (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=9), а ти това от къде го знаеш за Мангала, нещо източници би ли посочил, конкретни примери?
Бил е подчинен на баща ми и му е раздавал шамарите още по онова време ( знам му думите : тоя ли ще ми става политик , тая ли скатавка )
Имай предвид че костаки е бил бивша разведка или поне се опитваше ама и там не го искаха ( оше доста преди 89та )

BLUE1
08-08-2011, 22:20
Виж сега, не се засягай ама общи приказки, дребни пари и мека п.шка всеки може да изкара. Дай по-подробна информация за престъпленията на Мангала?

BLUE1
08-08-2011, 23:49
Всъщност аз те помолих да ми посочиш източниците на информацията ти, но явно нещо си се объркал. Сигурен съм, че когато си починеш и си зададеш сам въпроси относно това което си написал за "Мавъра", а и не само по тази тема може и нещо да те зачовърка.

nikolaaaay
09-08-2011, 00:40
стана ми странно че още има хора който биха гласували мангала дето приватизира всичко , еба маиката на цялото производство в българия и
Аз гласувам на всички избори за Костов защото помня какво беше преди него и какво остави само 4 години след това.
До 1997г. имаше мутри на всеки ъгъл, които задушаваха всякакъв вид малък или среден бизнес и ни източваха чрез безогледна контрабанда.
След 1997г. само за няколко месеца рекетът просто спря.
До 1997 България беше против НАТО и против ЕС, а за пътуване в Европа и дори до Гърция се вадеше виза. Редиш се с дни по едни опашки, чакаш си номера и плащаш за едното пътуване.
След Костов изнасяме за ЕС просто с една товарителница и фактура. Отнема 1-2 минути. Магистралите, които сега се строят без ЕС бяха немислими. Също и метрото, околовръстното, парковете, улиците, залата, субсидиите за фирмите - всичко.
Преди Костов държавните заводи бяха източвани от собствените им директори (назначени от... ).
След касовата приватизация това беше спряно, колкото и да реват от бившата БКП.
1996 имаше хиперинфлация и една марка беше 2000 лева.
При Мангала външните инвестиции стигнаха умопомрачителни размери.
Преди Костов на власт беше Виденов, дето приватизираше с бонове. Редихме се в пощите като маймуни за некви уж дялове от бг икономика. Приватизираха се огромни активи (предприятия и то най-рентабилните естествено) а в държавния бюджет влезе какво?! Ядеееец. А народа какво спечели от боновете? Пари за 20 литра бенз. Ебати порното.
Приватизацията на Костов беше касова - който плати най-много на държавата той печели. Така беше продаден и лиценза на Глобул за над 100 млн. долара.
За един мандат и Господ да слезе няма да направи пенсиите по 1000 евро. Трябват правилните хора и ужасно много време.

kolev
09-08-2011, 10:51
приятно четене на костовистите

http://www.omda.bg/bulg/news/personal/dopalnitelni_personal/Ivan%20Kostov_spored_Jelev.htm
http://www.omda.bg/bulg/news/personal/kostov.htm

тоя ако имаше поне малко съвест, отдавна щеше да се скрие в миша дупка като виденов. иначе в опозиция много хубаво приказва, спор няма.. ама само да не е на власт :D

а за фашагите от атака, мисля че RUNNING WILD е изключително прав. тия просто не знаят кого да мразят/май всички, и себе си даже/. а волен и капка през това време си въртят далаверите...

BLUE1
09-08-2011, 11:14
Колев виждаш ли сега как се манипулира масата. Дадените от теб линкове са от сайт зад който стой Петко Симеонов, някои помним кой е той и какво е сторил за СДС, според някой добро, според други лошо, това е нормално. Мнението за Костов е от книгата на Желю Желев........който е стар и близък приятел на Петко Симеонов и когато назря скандала с кражбите от Агенцията за помощи на която шеф беше ПС, Желев не направи нищо по въпроса. Въпреки това този сайт е публикувал и мнението на Найо Тицин, което се различава от това на Желю........Хора бъдете критични и мислете сами, задавайте си въпроса кой ви поднася информацията, какви са доказателствата за това.....

kolev
09-08-2011, 11:23
добре де, това вярно ли е

Иван Костов напуска авиационното училище, след като е приет в резервите във Висшия икономически институт „Карл Маркс“ (ВИИ) в София. През 1974 година се дипломира със специалност политическа икономия. След дипломарането си работи за кратко като началник на плановия отдел на Завода за преработка на хартия на гара Искър,[2] след което се връща във ВИИ като асистент.


От 1974 година Иван Костов е асистент във ВИИ „Карл Маркс“, а от 1979 година - старши асистент в Катедра „Политическа икономия“ на Центъра по идеологически дисциплини във Висшия машинно-електротехнически институт „Владимир Ленин“ (днес Технически университет - София). Във връзка с назначаването му за старши асистент за Костов са писани доноси, в които е обвинен, че отхвърля икономическите схващания на Тодор Живков. В проверката на доносите, извършена от ръководителя на катедрата проф. Алексиев, се казва: „Иван Й. Костов е политикономист с твърде солидна подготовка и широки интереси. Той познава много добре произведенията на класиците на марксизма-ленинизма и е убеден марксист и защитник на нашата социалистическа система“.


През 1981 година Костов завършва и второ висше образование в Софийския университет „Климент Охридски“ със специалност „Математическо моделиране на икономическите процеси“. През същата година става главен асистент. През 1983 година защитава във ВИИ дисертация на тема „Икономически растеж, структура и фактори в производствената сфера“ за научна степен кандидат на икономическите науки. Костов кандидатства за доцентска длъжност, но се сблъсква с категоричното изискване да е член на Българската комунистическа партия. По тази причина, той подава молба за членство в БКП, на която обаче получава отказ.[4] През 80-те години Иван Костов е автор на научни публикации и монографии в областта на политическата икономия, факторния и клъстърен анализ в икономическите изследвания, сравнителните изследвания на икономическото развитие, динамичните модели в икономиката. Като научен консултант на Научноизследователския институт по прогнозиране на социално-икономическото развитие участва в разработването на прогнози за развитието на Националния стопански комплекс за нуждите на Държавната планова комисия и Министерския съвет. През този период той активно е разработван от Държавна сигурност за възгледите му за пазарната икономика, определени като антикомунистически.

е, управлението на костов не е ли един негов експеримент дали дисертацията му е вярна. той просто е един самовлюбен човек.

да повторя ли и това

Иван Й. Костов е политикономист с твърде солидна подготовка и широки интереси. Той познава много добре произведенията на класиците на марксизма-ленинизма и е убеден марксист и защитник на нашата социалистическа система“.

BLUE1
09-08-2011, 11:45
Колев не виждам нищо странно в цитираните от теб пасажи. Ако ти си шеф при един тоталитарен режим, как би защитил подчиненият си? А относно за реалните икономическите показатели на Българи по време на управлението на СДС няма какво да спорим.


Упс, съжалявам. Ако не е проблем, моля премести постовете ни с Колев в правилната тема.

kolev
09-08-2011, 12:03
извинявам се за офтопика. пиша само последно за костов.

блу, четейки автобиографията му, не забелязваш ли че в един момент човека просто е решил да влезе в политиката. няма значение как,къде и по какъв начин. просто да е в политиката.
пътя на българия в голяма степен е бил начертан. от управлението на костов зависеше това да се направи правилно. но и при него демокрацията нещо липсваше. всъщност управленията на бойко и на костов доста си приличат.

morfius
09-08-2011, 12:04
Хайде за и против Костов тук...

nikolaaaay
09-08-2011, 21:59
Колега Колев, кое точно от постнатите от теб материали трябва да ни убеди, че Костов трябва да се скрие в миша дупка? Аз не виждам нищо нелогично в неговата кариера. Пак опираме до късата памет на българина. Кога свърши социализЪма - кога забравихме какво беше. Аз не знам ти изобщо чел ли си какво пише в тия цитати? Пише, че е бил с анти-комунистически възгледи и още, че е трябвало или да стане член на БКП и да се развива в професията която си е избрал или да ходи да кара рейс примерно. Той както и 1 млн. човека са избрали първото естествено. Толкова (1 млн.) са членовете на БКП през 1989г. Малко след Промените остават няколко десетки хиляди. Всеки офицер например беше задължен да е член на партията. На Костов даже са му отказали, щото е говорил твърде много и е имал "съмнителни" прозападни убеждения. Написали са донос срещу него и шефът му се опитал да го защити. И?

RUNNING WILD
10-08-2011, 01:36
Богомил Бонев направи държавата полицейска и приеха законите за рекета след убийството на 3-мата полицай се стегнаха работите тогава ги събират всичките босове и им се казва че има ли невинни жертви падат глави,казват че 800 000 долара са дадени на Костов през 1996 и 2 000 000 марки на Петър Стоянов му се появили в някаква сметка,кое как е никой не знае,Костов преди е пиел безалкохолно в Драгалевци от тия наливните по 12 ст етър заедно с дъщеря си,Желю Желев май е единственият който си тръгна гол като пушка как си дойде,Виденов продаде водата и житото през 1995 та остави София на режим от 600 милиона кубически метра вода при пълен капацитет останаха 54 милиона и помпите спират да работят това е без прецедент,нямало реколта..същтата година в Монтанско се роди толкова жито че като ходиш кучето не може да те види и скача на горе с скоци да види къде си,нямат страх че някой ще им потърси сметка някога и ни обрекоха да сме им роби докато сме тука.

warbah
10-08-2011, 05:08
Желю Желев май е единственият който си тръгна гол като пушка как си дойде ,



нямат страх че някой ще им потърси сметка някога и ни обрекоха да сме им роби докато сме тука.

И аз съм на това мнение.Мамка му младите хора се махат поголовно от държавата.Първите знаци за това са че на трудовия пазар на 100 освободени работни места(разбирай пенсионирали се хора) се заемат 70 от тях от новото поколение.Освен това се прие и закон с който бизнеса може да наема на работа хора извън ЕС.А мургавите така се размножиха че и полицията не им смогва вече с техните ежедневни зулуми.

(Лошо Седларов лошо),както звучи именитата реплика на Тодор Колев от филма "Опасен Чар"

fred
10-08-2011, 19:39
А, почваме да ставаме май европейска държава - и там ги е страх, като дойде на работа някой от другаде :metal:

nikolaaaay
10-08-2011, 21:14
Богомил Бонев направи държавата полицейска и приеха законите за рекета след убийството на 3-мата полицай

Каква полицейска държава, бе Бате? А, как да спреш рекета? С балет ли?
Точно Бонев беше издал заповед куките да не се крият в храстите когато спират коли.

П.С. Множествено число се пише винаги с "и" накрая, а не с "й". Правилното е: трима полицаи, един полицай.

RUNNING WILD
10-08-2011, 22:47
бе Бате така съм ги видял нещата така ги пиша,знаеш че съм неграмотен не бъди лош като модераторите кое как се пише важното е че си ме прочел и разбрал не е малко нали?,и сме полицейска държава как искаш го тълкувай,30 хиляди армия,60 хиляди е МВР с всички служби и служители,и 120 хиляди охранители регистрирани -ние се пазиме един от друг.

PEPI-2ALFA
01-09-2011, 23:47
"Седесарски шут за Костов" - статия в монитор за днешните събития.
http://www.monitor.bg/article?id=305537

nikolaaaay
02-09-2011, 00:48
Нищо добро не чака СДС. "Обединение" със Софиянски и Бакърджиев... тоя или няма акъл или е решил, че няма как иначе да изкара някой лев от политиката.

morfius
02-09-2011, 01:18
От както извадиха тия измислени кандидати за президент и кмет на София ми бяха ясни, че ще стигнат до под кривата круша синята коалиция.
Е сега крушите взеха да падат...

fred
02-09-2011, 10:50
Да не говорим, че СДС има коалиционно споразумени с ДСБ за кмет на София-Прошко Прошков, а изведнъж прави коалиция с явната провокация Софиянски