PDA

View Full Version : на газ дебитомер и Л-сонда работят ли?



NEDKO
02-02-2006, 21:40
ДА ВИ ПИТАМ КАТО СИ КАРАМ НА ГАЗ ДЕБИТОМЕРА И ЛАМБДА СОНДАТА ИГРАЯТ ЛИ НЯКАКВА РОЛЯ ИЛИ САМО КАТО Е НА БЕНЗИН ЧЕ НЕМИЕ ЯСНА РАБОТАТА :?:

Dodo 155
06-02-2006, 09:56
ДА ВИ ПИТАМ КАТО СИ КАРАМ НА ГАЗ ДЕБИТОМЕРА И ЛАМБДА СОНДАТА ИГРАЯТ ЛИ НЯКАКВА РОЛЯ ИЛИ САМО КАТО Е НА БЕНЗИН ЧЕ НЕМИЕ ЯСНА РАБОТАТА :?:
Без дебитомер няма да може да запалиш дори и на ГАЗ :wink:
Ако откачиш ламбда сондата дори и на бензин няма да има някаква огромна разлика. ЕКУ-то ще я клампира и ще вдигне малко разходът :wink: На ГАЗ лмбдата не играе роля, единствено когато има газов инжекцион трябва да е изправна :idea:

п.с. Не пиши с големи букви и малките се виждат :wink: По правила се пише на кирилица и не с главни букви :!:

NEDKO
06-02-2006, 15:42
благодаря колега беше много изчерпателен :)

Crusader
06-02-2006, 19:49
Добре де, а как след като влиянието на ламбдата върху общия разход е приблизително 7-10%, при мен при "заспала" сонда разхода скочи от 7 на 12 на дълго и от 9 на 15 градско? Как да си обясня това де? :wink:

alf
06-02-2006, 19:57
влиянието на РАБОТЕЩА ламбда в посока икономия може би се има впредвид а иначе при неработеща такава (или секва друга сензорна гад) компа минава в авариен режим и се вдига разхода.. ама пък чак с 6л :shock:

Dodo 155
07-02-2006, 14:42
Добре де, а как след като влиянието на ламбдата върху общия разход е приблизително 7-10%, при мен при "заспала" сонда разхода скочи от 7 на 12 на дълго и от 9 на 15 градско? Как да си обясня това де? :wink:
Нещо много странно ми звъчат тия разходи с 50% нагоре :roll: Не казвам, че си измисляш, ама е голяма разликата :?
Аз съм си правил опит на моята (докато я карах) - откачам буксата на сондата, вътре нищо не светка по таблото, колата продължава да работи по същият начин и преди да откача буксата и така карам 1 седмица. Засичам разход на бензин - един и същ :wink: И стигнах до извода, че сондата не ми работи (незнам дали е била мързелива или не) и ЕКУ-то е минал в режим при който не взима данни от този датчик :idea: Не съм си правил труда да я сменям, защото разликата щеше да е малка. Колата ми харчеше около 11/100 бензин градско заедно с климатроник :wink: Ако я бях сменил, сигурно щеше да падне на 10,5/100 (максимум :!: ), което не е никаква разлика :wink:
При теб сигурно има и друг проблем :roll: :?

Crusader
07-02-2006, 20:46
Бе не знам, но сместа явно е супр обогатена, щото чак мирише на бензин /неизгорял/ и доста пуши черно, в аутодата-та пише евентуално температурни датчици или дебитомер, но всичко е проверено и си е ОК, ааа и колата работи доста нестабилно на бензин, като че ли и леко прекъсва на обороти, а на високи обороти напераво хълца, дюзите обаче си работят и тях съм проверил, горивен филтър сменен, налягането на помпата си е ОК - 3 бара, направо не знам, а на газ мърка като котак :shock:

Dodo 155
07-02-2006, 21:29
Бе не знам, но сместа явно е супр обогатена, щото чак мирише на бензин /неизгорял/ и доста пуши черно, в аутодата-та пише евентуално температурни датчици или дебитомер, но всичко е проверено и си е ОК, ааа и колата работи доста нестабилно на бензин, като че ли и леко прекъсва на обороти, а на високи обороти напераво хълца, дюзите обаче си работят и тях съм проверил, горивен филтър сменен, налягането на помпата си е ОК - 3 бара, направо не знам, а на газ мърка като котак :shock:
Може и дебитомер да е, ама не е само ламбда със сигурност :wink: Толкова да мирише на бензин да прекъсва и да пуши черно :roll:

NEDKO
08-02-2006, 02:22
още нещо да добавя,на моята 164 с двете делка,немога да я намеря тая Л-сонда, :roll: гледам колекторите ама изобщо нея виждам,вазможно ли е да няма :?: :?:

Crusader
08-02-2006, 07:02
Възможно е!

Dodo 155
08-02-2006, 09:04
Възможно е!
Не е възможно :!:
Отдолу преди катализатора седи :wink: Трябва да легнеш или на канал за да я видиш :idea:

toni esprit
31-03-2006, 15:01
може и да нияма ланда сонда а да е с лъжец

virusalfa
31-03-2006, 15:32
има варианти без Л-сонди,най-вече за Италия,и 75,и 164 :idea:

toni esprit
31-03-2006, 22:10
срещал са такива и бг и те саветвам да ходиш на диагностика ако е
такава да ти видият лажеца и да го регулират на сенд иначе не става и ще береш ядове както и аз

NEDKO
04-04-2006, 20:57
наистена няма сонда,каде да ида в пловдив на стенд за този лажец?

toni esprit
05-04-2006, 22:19
за пловдив не знам ще питам и ще те пратия при него иначе ела в софия защото триябва да се види през буксата на компютара за диагностика за да го регулират иначе нищо не правиш

toni esprit
16-04-2006, 11:35
колега питах и казаха да биягаш в александар груп