PDA

View Full Version : Дойде и моя ред да се похваля с 156-ца



Lyubo
12-06-2009, 16:57
Момчета дойде и моя ред да се похваля с новата си придобивка- Алфа 156, 2.0. Чувството е невероятно просто, а как върви само не е истина, ма и крака ми се оказа тежък де. Колата е в перфектно състояние, направо е бонбон- да чукам на дърво ... Колата е 99 г- регистрирана, на 90000 км които "НАИСТИНА" изглеждат реални.Салона,таблото, двигателя са нови, отзаде в багажника нищо не е пипано, рез.гума и комплекта са чистак бърсак, а и колата върви с всички италиански документи каде и кога е била по сервизи, а последното е от май месец тази година, преди около 1000км.Но както и да е, много и се кефя, и дано така да продължи всичко:big_love::big_love::big_love::big_love:
Ето и малко снимки че незнам как да кача тук.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=388511

ПП.Нещо за сбирка край Сливен не се чува да се присъединя и аз:razz:

sandeto
12-06-2009, 17:17
... мноо арна бре Атанасе... Хайде, да си я караш със здраве и много безаварийни км.... и да пазиш честта на италянската марка като шофираш по съвест и чест!
п.п.И какви парички ако не е тайна? Тези 10лв да не са с 3 нули отзаде???

Speeder
12-06-2009, 17:22
Човече, невероятна е!!!
Даже надписите на скоростния лост не са изтъркани!
Честита да ти е.

Lyubo
12-06-2009, 17:24
... мноо арна бре Атанасе... Хайде, да си я караш със здраве и много безаварийни км.... и да пазиш честта на италянската марка като шофираш по съвест и чест!

Мерси мерси.Трябва да сложа една тухла под педала на газта че много се уливам и много бега

pacho_kardana
12-06-2009, 17:24
Готина е!Много безаварийни километри.

Lyubo
12-06-2009, 17:25
Човече, невероятна е!!!
Даже надписите на скоростния лост не са изтъркани!
Честита да ти е.

Благодаря ти.

sandeto
12-06-2009, 17:32
Малиййй... ко ти се е случило та си го докарал Вентото до такъв вид?!!! Май наистина крачето ти палаво ;-) и трябва го озаптяваш... с тухла ли не знам... ама по-лекичко го давай, че тези новите 155 коня мноо рипат!!! :-)

Lyubo
12-06-2009, 17:38
Малиййй... ко ти се е случило та си го докарал Вентото до такъв вид?!!! Май наистина крачето ти палаво ;-) и трябва го озаптяваш... с тухла ли не знам... ама по-лекичко го давай, че тези новите 155 коня мноо рипат!!! :-)

Ами един кълвач, изкочи от една бензиностанция без да ма изчака да мина и се стигна до тук. Иначе Алфичката си я къткам, по магистралата я настъпах, но днеска като ходих до Ямбол- беше кротко 80-90км. Колко ми свиркаха ако знаеш ама хич не ми пука, че ценното съдържанието много бързо свършва.От София сложих 60 лв бензин (30 литра) и до сливен преди минералните бани ми светна крушката.

ФЕРАРИСТ
12-06-2009, 17:48
Бензинка, двойка, какво му трябва да човек - иначе италианчето явно я е кътало, и нашия джамбазин се е олял с връщането на километрите, 90к за 10 години, тоя само до магазина трябва да е ходил с нея......

sandeto
12-06-2009, 17:50
Май модераторите ще ни мъмрят и ще местят темата в общи приказки така като гледам... :-)Иначе сипвай й хубав бензин, капризни са 156-ците... моята например с '98 от ЛукОйл не върви никак добре... но като сложа 100 от ОМВ или ЕКО перка здраво. И разхода ме кефи... около 6,9-7л/100км ако карам почти пенсионерската по магистралата (120 макс) иначе пусна ли я 150-170км/ч... отлитам автоматично на 11-12/100 :-)

ancho
12-06-2009, 17:53
Честита да ти е, много безаварийни. Колата наистина изглежда много добре, ама тия ключове нещо не ми мязат на такива от 156 :calc: Незнам може и да бъркам, ама ми направи впечатление :)

Искам и друго да питам: Всички ли 156ци заводски излизат с черните ленти по броните, или има изключения когато те са боядисани в цвета на колата. Моите са боядисани, на някои други също съм виждал,с боядисани изглежда по-добре, ама ме съмнява че от завода едва ли излизат така и мойта е пребоядисвана :calc:

sandeto
12-06-2009, 17:56
..... така и мойта е пребоядисвана :calc:
Мисля че 2х2 = 4 ;-)
Нищо, ако е направено добре какво ти пука...

Zeppelin
12-06-2009, 18:47
Всички ли 156ци заводски излизат с черните ленти по броните, или има изключения когато те са боядисани в цвета на колата

Принципно моделите произведени през и след 2002 година идват с аксесоарите по бронята в цвета на купето и огледалата в цвета на купето. Интересното е, че на моята която е с два месеца по-стара и все още е с първото табло, броните също са изцяло в цвета на купето.

Edit: честито на новият собственик! 2.0 е един прекрасен двигател, но тежеста на десният ти крак ще е силно обратно пропорционална на тежеста на резервоара :) Да си я караш със здраве!

jivko15
12-06-2009, 18:49
Тя нова бре колега честито :-)

Lyubo
12-06-2009, 19:05
Бензинка, двойка, какво му трябва да човек - иначе италианчето явно я е кътало, и нашия джамбазин се е олял с връщането на километрите, 90к за 10 години, тоя само до магазина трябва да е ходил с нея......

Ами незнам дали е връщал по сервизна книжка която е минала на преглед и смяна на консумативи е март 2009 година, с документи от там.Но нищо вече не е сигурно. Като си купим от магазина (дано някой ден- пожелавам го на всеки) ще им знаем реалните км.

belov_88
12-06-2009, 19:25
колега да ти е честита :drunk: страшна е :big_love: много запазена :prescription: леко и безаварийно:razz: :rosso_spider:

qpwo
12-06-2009, 19:40
Честито колега. Колата е мн пазена, цвета е супер, а за двигателя нямам думи. Само по-леко с газта че дърпа много, а скоростта не се усеща....:razz:

Sam76
12-06-2009, 19:42
Върви, върви, колко да върви? Все пак и ние караме такива, знаем колко вървят. Кой знае с какво си се гърчил преди това и сега тази ти се струва самолет. Веднага я вкарвай в сервиза да видят ремъци и ролки за да не стане някоя беля. Ако преживее първата смяна на маслото, може и да си случил.

Djalev
12-06-2009, 20:09
Колата изглежда екстра,със здраве да си я караш !

Георги Савов
12-06-2009, 21:55
Честито и от мен Колега!Само хубави консумативи и качествени майстори като в Екстриим Тунинг!
говориха ми онзи ден за една Алфа,понеже и мойта е такава само че 2001 г ,изключително запазена,значи е тази!
Със здраве да си я караш и ако я поддържаш добре ,няма да имаш сериозни проблеми!!!

Lyubo
13-06-2009, 09:26
Честито и от мен Колега!Само хубави консумативи и качествени майстори като в Екстриим Тунинг!
говориха ми онзи ден за една Алфа,понеже и мойта е такава само че 2001 г ,изключително запазена,значи е тази!
Със здраве да си я караш и ако я поддържаш добре ,няма да имаш сериозни проблеми!!!

Благодаря ти колега.Може тя да е, но наистина е много запазена колата.Щях да я карам на сервиз при Бобо, но като я видях като седнах, врътнахме едно кръгче в двора на автокъщата че нямаше и номера и викам давай да оправаме документите. Това е любов от пръв поглед както се казва :big_love::big_love::big_love:

SandoOne
13-06-2009, 12:15
Благодаря ти колега.Може тя да е, но наистина е много запазена колата.Щях да я карам на сервиз при Бобо, но като я видях като седнах, врътнахме едно кръгче в двора на автокъщата че нямаше и номера и викам давай да оправаме документите. Това е любов от пръв поглед както се казва :big_love::big_love::big_love:
Честита колега много безаварийни :)

alvanovo
13-06-2009, 13:09
Благодаря ти колега.Може тя да е, но наистина е много запазена колата.Щях да я карам на сервиз при Бобо, но като я видях като седнах, врътнахме едно кръгче в двора на автокъщата че нямаше и номера и викам давай да оправаме документите. Това е любов от пръв поглед както се казва :big_love::big_love::big_love:


колко ти струваше?
и аз моята мареа така я купих
покарах 5км и я взех веднага
любов от пръв поглед

RoMeO_156_GTA
13-06-2009, 13:37
Честита да ти е колега :D Как я намери толкова запазена , че и със сервизни книжки :razz: Сигурно голямо търсене е било или се лъжа ?

Lyubo
13-06-2009, 13:48
Честита да ти е колега :D Как я намери толкова запазена , че и със сервизни книжки :razz: Сигурно голямо търсене е било или се лъжа ?

Голямо си беше, около 5 месеца

littlesister
13-06-2009, 14:09
Имайки в предвид колко такива тоталки вкарват,ти определено си случил на автомобил.Честито!

Lyubo
13-06-2009, 18:40
Имайки в предвид колко такива тоталки вкарват,ти определено си случил на автомобил.Честито!

:cheers::cheers::cheers::cheers:

haljscho
14-06-2009, 09:32
Ами един кълвач, изкочи от една бензиностанция без да ма изчака да мина и се стигна до тук. Иначе Алфичката си я къткам, по магистралата я настъпах, но днеска като ходих до Ямбол- беше кротко 80-90км. Колко ми свиркаха ако знаеш ама хич не ми пука, че ценното съдържанието много бързо свършва.От София сложих 60 лв бензин (30 литра) и до сливен преди минералните бани ми светна крушката.
ЧЕСТИТО и със здраве да си я караш.
Ама само да те попитам, как се кара такава кола с 80-90км. ???
Айде в града, то с такава хубавица....... редно е всички да те видят :notworthy:

Lyubo
14-06-2009, 09:34
ЧЕСТИТО и със здраве да си я караш.
Ама само да те попитам, как се кара такава кола с 80-90км. ???
Айде в града, то с такава хубавица....... редно е всички да те видят :notworthy:

Да ти кажа много трудно се кара така кола, особено Алфа

rusiq86
14-06-2009, 10:48
колега това в подписът ти е уникално, евала

toshko69
15-06-2009, 01:08
Ами незнам дали е връщал по сервизна книжка която е минала на преглед и смяна на консумативи е март 2009 година, с документи от там.Но нищо вече не е сигурно. Като си купим от магазина (дано някой ден- пожелавам го на всеки) ще им знаем реалните км.
Да така е и аз като я взех моята беше на 113000,най важното е състоянието на колата,а не останалото/години и т.н./Много безаварийни и от мен.

Lyubo
15-06-2009, 06:45
Да така е и аз като я взех моята беше на 113000,най важното е състоянието на колата,а не останалото/години и т.н./Много безаварийни и от мен.

:drunk::drunk::drunk::cheers::cheers::cheers: :cheers: