PDA

View Full Version : Пропаганда...



morfius
22-06-2009, 23:12
Отдавна се каня да напиша това, ама все не ми е до него... та сега покрай камъняка в другата тема се сетих.

Пропагандата над подрастващи има за тях същия ефект като налагането на морални и етични норми - формира аксиоми които априори се приемат дори на подсъзнателно ниво.
Забелязвам подобни прояви и тук, на мнения противоречащи на наложеното от пропагандата се реагира всякаш някой спокойно твърди, че инцеста или педофилията (за пример просто) е нещо морално и нормално.
Такова възприемане колеги ни лишава от най-важното ни качество - да сме мислещи съшества... дали не е опасно да разсъждаваме в политически и исторически аспект като в морален?

търтей
22-06-2009, 23:17
Моралът е странна категория.
Често повече вредна отколкото полезна.
Набоков дали е дегенерат?

morfius
22-06-2009, 23:25
Морала ще го дъвчем друг път... тук по-скоро е интересно, що за категория е феномена - политическо/социално/икономическо/историческо немислене.

търтей
23-06-2009, 00:00
Мисленето е сложен процес. Изисква преди това четене, задълбочено запознаване с проблематиката и прочее.
Не е за всеки.

morfius
23-06-2009, 09:55
Е с това - не е за всеки отиваме към теориите за елитарноста, а те ми се чинят доста пресилени.
По-скоро в случая става дума за буквалното промиване на мозъци - на религиозен принцип.

fred
23-06-2009, 10:39
Пропагандата си е мощно оръжие за власт и богатство, а и каквото се сетите друго.
Има най различни начини за пропаганда, аз често си потватярям принципа, който са формулирали германските фашисти, че потвтарянето на една лъжа много пъти, я прави истина, поне за известно време и за голяма част от хората.Този принцип не са го измислили те, но са го прилагали много ефективно.Колкото е по бедно и недоразвито едно общество, толкова повече митовете го управляват-прост пример е исляма и в частнос ислямистите.По света битуват какви ли не клишета изградени на тая тема, но у да си погледнем в нашата колиба как е :)Митовете /политическите най-вече/ у нас са изградени главно от идеологията на БКП
Ето някои митове, набити в главите на народа след 1944г, които са чиста лъжа и заблуда и все още имат почва в главите на голяма част от българите:

-Русия много ни обича, без нея нямаше да ни има като държава и дружбата ни с руснаците, е като въздуха и слънцето, за всяко живо същесво :biggrin1:
-Запада ни мрази, въобще тоя империализъм всячески крои планове да ни затрие от лицето на земята, може би защото сме първи дружки на Русия, а може и изобщо-просто това му е работата;
-социализмът е строй, през който имаше грижа за човека и България бе развита страна;
-можем да се оправим, ама заради политиците сме така, иначе сме много добри, само те ни пречат;
-АЕЦ е голяма работа, имаме много полза от него и трябва да построим още такива, непременно с руско оборудване разбира се;
- да пазим историята си, което се разбира основно да не разбиваме мита, че БКП е направила революция, а не е дошла на власт поради съветската окупация и пълната и подчиненост на КПСС, да не рушим паметниците на комунистите.Всичко друго обаче може да се руши и граби, понеже партията не го е обожествила;
-Костов е нещо като злостър черното влечуго и без него щяхме да сме надминали и Белгия като стандарт.Отделно почти цяла България е негова
-Ние сме пъпа на вселената, енергиен център, център на Европа, център на пътя за близкия и по - далечен изток;

Е има и други, но засега това е достатъчно

Balagan
23-06-2009, 10:49
Стига сте философствали... половината неща които пишете като терминология дори вие не можете да ги обясните :) :yawn:

morfius
23-06-2009, 11:00
Стига сте философствали... половината неща които пишете като терминология дори вие не можете да ги обясните :) :yawn:

Е ти като можеш почвай :afro:

fred
23-06-2009, 11:52
Стига сте философствали... половината неща които пишете като терминология дори вие не можете да ги обясните :) :yawn:

Кажи кои точно, че не вдявам нещо?:biggrin1:

fade
23-06-2009, 14:11
Кажи кои точно, че не вдявам нещо?:biggrin1:
Може ли аз? :)
Шегувам се естествено, просто искам да допълня с някой свои гледни точки... разбира се няма нищо лошо ако някой не е съгласен с тях!



Пропагандата си е мощно оръжие за власт и богатство, а и каквото се сетите друго.

Именно, и се прилага от големите държави за защита на техните интереси във всички точки на света! Примери в новата история колкото искате!


-Русия много ни обича, без нея нямаше да ни има като държава и дружбата ни с руснаците, е като въздуха и слънцето, за всяко живо същесво :biggrin1:
Русия обича най-много себе си и в това няма нищо лошо. Руснаците са горди хора с типично самочувствие на велика нация и е оправдано по много причини които нямам никакво намерение да изброявам тук! Обикновените руснаци ни симпатизират по простата причина че могат да се разбират с нас почити без преводач, а смятам че и по-голямата част от Българите им симпатизират също по тази причина! Това че тази симпатия се използва от пропагандните машини и в двете посоки си е нещо нормално и смятам че всеки немаргинализиран човек би приемал спокойно този факт без да изпада в драми!


-Запада ни мрази, въобще тоя империализъм всячески крои планове да ни затрие от лицето на земята, може би защото сме първи дружки на Русия, а може и изобщо-просто това му е работата;
Кой запад? Нали не бъркате Европа и USA... защото от лични наблюдения мога да ви кажа, че става въпрос за съвсем различни отношения... Американците с нищо не се различават от Руснаците като поведение, за съжаление са доста по тъпи и ограничени от Руснаците, което също има своето логично обяснение... (лично аз смятам, че им слагат нещо в колата):shutup: Що се отнася до Европейците... те ми приличат по скоро на Елфическата цивилизация от "Властелина на Пръстена" обикновени прагматични и защитаващи една кауза която според мен за съжаление е обречена, ако продължават с опитите си да подражават на "американския модел" пропагандиран и заливащ ни от всяко ъгълче!


-социализмът е строй, през който имаше грижа за човека и България бе развита страна;
Не знам дали е имало грижа за човека, но пък и не помня да съм плащал по 4,20 BGN на ден за престой в болницата, да си купувам бинтове, спринцовки, и т.н. пък да не говорим, че повече от половината от работниците в кое да е предприятие пишеха по грамотно, от 90% от излизащите от училище в момента!


-можем да се оправим, ама заради политиците сме така, иначе сме много добри, само те ни пречат;
На мен лично не ми пречат политиците, защото според мен въпреки тях нещата се случват! Те са само фактор влияещ на скоростта. ;)


-АЕЦ е голяма работа, имаме много полза от него и трябва да построим още такива, непременно с руско оборудване разбира се;
Не знам дали ядрената енергетика е голяма работа...само знам като инженер, че себестойността на единица произведена енергия е смешно ниска в сравнение с кое да е друго енерго добивно производство с изкл. на гео-термалните източници и тези от морските приливи, а и за двата вида при нас няма условия за използване. ;)


- да пазим историята си, което се разбира основно да не разбиваме мита, че БКП е направила революция, а не е дошла на власт поради съветската окупация и пълната и подчиненост на КПСС, да не рушим паметниците на комунистите.Всичко друго обаче може да се руши и граби, понеже партията не го е обожествила;
Мисля че окупация е силна дума, до колкото си спомням какво е окупация и след справка във википедия (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F), ще трябва да ви напомня колega, че за съжаление България е имала неблагоразумието да обяви война на Америка, Англия и заради това американците са сринали половината София със земята като забележете са бомбардирали жилищни квартали, но пък "благородно" за запазили историческите ни ценности (това го знам от братът на дядо ми който е бил очевидец и потърпевш) затова и не е оставен никакъв шанс на Червената армия за прочистване на Българските земи от някой немски подразделения (които разбира се сами избягват) затова и не е гръмнала и една пушка, а ако това се е било случило щеше да е поредната смешна и нелепа национална катастрофа и повярвайте ми тогава наистина щеше да има руска окупация според всичките там конвенции!


-Костов е нещо като злостър черното влечуго и без него щяхме да сме надминали и Белгия като стандарт.Отделно почти цяла България е негова
Костов е спорна личност по много причини но не мога да отрека че е единственият министър председател след 10 ноември който се осмели да защитава интересите на България понякога, но пък и не мога да не го обвинявам за приватизацията която се случи с мълчаливото му съгласие по негово време (не че нямаше нужда от нея) и да го подозирам, че по този начин се сдоби със собствен "обръч от фирми " за които лобира партията му. Защото колкото и да е ненавиждан Доган за тази му фраза според мен той е прав и просто такова нещо е политиката и то не само в Б-я. Разбира се моите уважения към волята и непреклонността на Костов да плува в морето от популизъм и лумпенизация на българското общество. Той е човека нужен на Б-я в момента, но за съжаление по последните проучвания май няма шансове! :(


-Ние сме пъпа на вселената, енергиен център, център на Европа, център на пътя за близкия и по - далечен изток;
Да съгласен съм че това е смешно, но пък в моменти на регрес винаги изникват такива тези и се пропагандират наляво и надясно също като великото ни минало но това е просто защото няма настояще... но пък се надявам да има бъдеще! ;)


Е има и други, но засега това е достатъчно

Има ли други? Дай и тях да ги анализираме!
:cheers:

fred
23-06-2009, 14:48
Колега Фаде, много сериозно сте подходили към темата.Така и трябва де:)
Сега, набързо ще отговоря:
-Аз нахвърлях няколко мита, и американците и руснаците са еднакви,/тук включвам и Франция, АНглия и т.н, естествено в Европа нещата по ред причини са по различни/ но има една съществена разлика-качеството на живот на средния руснак и американец/било то и европеец/.Но да почнем за САЩ- в цялата си 200 годишна история САЩ са имали по висок стандарт и свобода на личността, отколкото тази в Русия. От връзката си в Русия в крайна сметка ние понижихме стандарта си/както и всички страни от СИВ, включително и Германия, източната и половина и сега е по зле от Западната си част/, а цяла ЕВропа, която беше от другата страна го увеличи, това е крайната сметка.
Окупация наистина е силна дума, но е доста точна.Не можем да отречем, че винаги сме били много подвластни на Русия.Никога, България не е взимала решение, което да е различно от това на Москва или да се противопостави.Заради евентуални дребни провинения на подобна тема са намерили смъртта си и много комунисти/примерно Тр.Костов/И то не заради кой знае какво противопоставяне.Показателно беше и изкореняването на лозя у нас, защото Горбачов обяви сух режим навремето в СССР, както и проверки на документите тогава в София даже-защо не си на работа в работно време.Мен лично са ме проверявали по Витошка, бях ученик в 4 курс на техникум-това са само примери, които показват безпринципната политика на управляващите тогава, а и сега.
Относно заплащането на труда-родителите ми са лекари.Тази такса от 4,2 да речем, е многократно заплатена наврето с ниските заплати на докторите, липсата на вносни лекарства, дефицит на много други стоки.Майка и баща ми, който в по ранните години бе доцент, после професор, взимаха доходи в пъти по малки, от тези на един миньор или работник в кремиковци и много други произвоства, които винаги са били губещи.
Както казваше бат Петьо, безплатни обяди няма.Всичко е платено от нас, от хората, макар и на пръв поглед да изглеждаше безплатно, цената беше по висока.В крайна сметка тази система /социалистическата/на може да издържи икономически и се срути, но това е друга тема.Вложените милиарди в ненужни, остарели и нерентабилни производства доведе краха и на социализма, което общо взето бе донякъде предсказано и от Ленин, това е истината.

Себейстойността на енергията от АЕЦ е ниска, но
1.Влизат ли тук разходите за построяване на централата/не случайно казах че ще се изгражда от руснаци, това беше и политиката на целия търг, който сега е в застой;
2.Влизат ли разходите за закриване на реакторите в един момент
3.Разходите по транспорта на отработеното гориво, зависимостта от урана, който се обогатавя пак в Русия и цената на тази услуга?
-Строежа на хранилилища за съхраняване на други ядрени отпадъци
-С 7 милиарда лева /това май и занижено число на АЕЦ Белене/ България може да направи инфраструктура, туризъм, вложения в реставрация и социални дейности, които ще донесат приходи в пъти повече от тези от износа на ел енергия-пазара е ограничен -Турция, Гърция, Югославия и бившите и републики.И в момента ние покриваме тия разходи, износа не може да бъде увеличен кой знае колко-това е друг мит.
Същевременно Гърция, която има брутен продукт от около 200 милиарда долара не строи АЕЦ и има многократно по високи приходи от туризъм.Чисто и хубаво, за разлика от нас-мръсно, презастроено, лоши пътища и обслужване.
-какви са приходите от тази енергия?В пъти по малки от тези на туризма в Гърция и Турция.
А и в крайна сметка цената на тока в Гърция е почти колкото в Б-я, е каква е ползата за нас.Не съм сигурен, но прихода от износ на ток е около 300 милиона лева или евро, което и у нас даже е по малко, от приходите от туризма в сегашния му вид.
В крайна сметка темата се измести
Сравнението с елфите от Властелина и поведението на ЕС ми харесва:)
Наздраве и от мен и до скоро.

mordohy
24-06-2009, 00:01
Мисленето наистина е труден процес,поне за по-голямата част от хората.За да мислиш и осмисляш нещата са нужни няколко неща.Първо да четеш и то много.Второ да излезеш извън село и да пообиколиш малко света.Да се запознаеш с други хора и нрави.Тогава дявола наистина не е толкова черен,колкото изглежда.Има и други условия,но си мисля,че най-важното е да има кой да те научи да анализираш нещата и да си създаваш собственно мнение за всяко нещо.Пропагандата е винаги свързана или с икономически или с политически причини.По-често и с двете.Тя не успява да пробие,само когато индивида има изградена ценностна система.Оскотяването на народа е съвсем целенасочено.Първо се удря по образованието,тестове,готови тетрадки за попълване , тъпи теми в часовете и тн,но всичко насочено само към едно.По-малко писане и невъзможност за творчество и идеи.И как иначе!?Нали в тестовете,дори и грешните отговори са ти посочени.Твой отговор,дори и да искаш не можеш да дадеш.Разбирате ли дълбочината на тази гнусотия.Слагат те в калъп още от там.Това води и до нечетене на книги и пълна неграмотност.От всякъде като мантри ти повтарят едно и също.До пълно оглупяване.Набиват ни модели,както на физическа външност,така и на поведение.Всички трябва да крещят,всички трябва да са мършави,да си педераст е много шик,а семейството е отживелица.Много хубаво и направо е въпрос на престиж да имаш ипотечен или какъвто и да е заем в банката,да пазаруваш на кредит и винаги гилотината да ти е на врата.Хората вече не общуват така,както някога.Ще има или свински или телешки или пилешки или не знам си какъв грип,бяс,шарка.Лекарства за какви ли не изчанчени неща,а никой не говори,че храната ни е направо отрова.Децата ни се превръщат в мутанти,а щом те усетят,че си сапиенс те изхвътлят от която и да било система.Всеки си пази кокала и не се замисля,че пропагандата е само инструмент,чрез който стадото само тръгва в скотобойната.Липсата на познания не позволява да се правят сравнения,а без сравнение,не можеш да дадеш обективна оценка.Когато една ситуация я уголемиш или намалиш няколко пъти,нещата изпъкват по-добре.Виждат се по-релефно.Всичко това,обаче не мове да стане във всеобщата помия,която ни залива отвсякъде.Лично на мене няма да ми стане нито по-добре нито по-зле ако го има или няма АЕЦ Беляне.Ние така или иначе,пак ще си плащаме прескъпо тока.Вода имаме в изобилие,но кой знае защо я плащаме и нея по немислими цени.Мога да продължавам и още.но май се отплеснах.В предвид часа-наздраве на всички!:drunk:

koolio
24-06-2009, 10:15
Мисленето наистина е труден процес,поне за по-голямата част от хората.За да мислиш и осмисляш нещата са нужни няколко неща.Първо да четеш и то много.Второ да излезеш извън село и да пообиколиш малко света.Да се запознаеш с други хора и нрави.Тогава дявола наистина не е толкова черен,колкото изглежда.Има и други условия,но си мисля,че най-важното е да има кой да те научи да анализираш нещата и да си създаваш собственно мнение за всяко нещо.Пропагандата е винаги свързана или с икономически или с политически причини.По-често и с двете.Тя не успява да пробие,само когато индивида има изградена ценностна система.Оскотяването на народа е съвсем целенасочено.Първо се удря по образованието,тестове,готови тетрадки за попълване , тъпи теми в часовете и тн,но всичко насочено само към едно.По-малко писане и невъзможност за творчество и идеи.И как иначе!?Нали в тестовете,дори и грешните отговори са ти посочени.Твой отговор,дори и да искаш не можеш да дадеш.Разбирате ли дълбочината на тази гнусотия.Слагат те в калъп още от там.Това води и до нечетене на книги и пълна неграмотност.От всякъде като мантри ти повтарят едно и също.До пълно оглупяване.Набиват ни модели,както на физическа външност,така и на поведение.Всички трябва да крещят,всички трябва да са мършави,да си педераст е много шик,а семейството е отживелица.Много хубаво и направо е въпрос на престиж да имаш ипотечен или какъвто и да е заем в банката,да пазаруваш на кредит и винаги гилотината да ти е на врата.Хората вече не общуват така,както някога.Ще има или свински или телешки или пилешки или не знам си какъв грип,бяс,шарка.Лекарства за какви ли не изчанчени неща,а никой не говори,че храната ни е направо отрова.Децата ни се превръщат в мутанти,а щом те усетят,че си сапиенс те изхвътлят от която и да било система.Всеки си пази кокала и не се замисля,че пропагандата е само инструмент,чрез който стадото само тръгва в скотобойната.Липсата на познания не позволява да се правят сравнения,а без сравнение,не можеш да дадеш обективна оценка.Когато една ситуация я уголемиш или намалиш няколко пъти,нещата изпъкват по-добре.Виждат се по-релефно.Всичко това,обаче не мове да стане във всеобщата помия,която ни залива отвсякъде.Лично на мене няма да ми стане нито по-добре нито по-зле ако го има или няма АЕЦ Беляне.Ние така или иначе,пак ще си плащаме прескъпо тока.Вода имаме в изобилие,но кой знае защо я плащаме и нея по немислими цени.Мога да продължавам и още.но май се отплеснах.В предвид часа-наздраве на всички!:drunk:

Колега, много мъдри думи си написал, но замислял ли си се, че всяко предишно поколение е плюело по следващото и е отричало новостите в начина на живот. Само преди 10-12 години мобилните телефони бяха лукс а много хора викаха "за какво ми е пък това!" Днес можеш ли да си представиш живота без мобилни телефони?

fred
24-06-2009, 10:49
В крайна сметка това са прояви, присъщи на всяко време, тука може да се извади и още един мит:
Винаги миналото е по добро и света върви от зле на съвсем зле, но ако сложиш един човек от сегашното време да живее реално в миналото, мнението му ще се обърне на 180 градуса, но не по Целзий :).

morfius
24-06-2009, 11:00
В крайна сметка това са прояви, присъщи на всяко време, тука може да се извади и още един мит:
Винаги миналото е по добро и света върви от зле на съвсем зле, но ако сложиш един човек от сегашното време да живее реално в миналото, мнението му ще се обърне на 180 градуса, но не по Целзий :).

Tози мит лежи по-скоро на носталгия по детските и младежки години :smoke:

fred
24-06-2009, 11:38
Tози мит лежи по-скоро на носталгия по детските и младежки години :smoke:
Да, едно на ръка е това, но като се замислиш много хора си мислят, че примерно преди еди колко си години обществото е било много по добро примерно, тоест често миналото, даже и далечното изглежда някак си по-добре, както се казва "доброто старо време", а като се позамисли човек, вижда че тогава най вероятно времето е било много по лошо.

fade
24-06-2009, 12:20
...както се казва "доброто старо време", а като се позамисли човек, вижда че тогава най вероятно времето е било много по лошо.

Според мен колега е въпрос на гледна точка и критерии по които се оценява качеството на живот в миналото и сега!
Това е доста хлъзгава посока според мен и по-добре да не почваме дискусия и за това! ;)

nhg
24-06-2009, 17:54
Офф: Колеги, не съм писал известно време и с радост виждам, че доста е живнал раздела...
Сега по темата: Мисля, че леко се отклонихте от темата, май morfius имаше друго предвид...
Както и да е; аз мисля, че пропагандата/промиването на мозъци/масовата манипулация е главното оръжие на дадена група/класа хора, с което успяват да управляват 'простолюдието'/плебса; съответно колкото по-ниска интелигентност/обща култура има въпросното население, толкова по-ефективно е това оръжие (не случайно използвам тази дума)
За съжаление най-пресния пример за това са 'комунистическите' години - не само като възгледи на хората, живели 'много добре, евтино по Бай Тошово време', но и в тълкуването на точно този 'живот' (или 'жизнь', както се казваше в един стар виц; за справка - вж. темата за паметниците, аз се отказах да пиша там...)
Дано съм се изразил правилно и да сте разбрали гледната ми точка; съзнавам, че всеки от нас прави ЕЖЕДНЕВНО някакъв вид пропаганда или манипулация, колкото и невинна да е тя...

търтей
24-06-2009, 22:46
То това е хубаво де.
Ама някои страни и режими се оливат с пропагадната до там, еч почти цялата им история е изфабрикувана.
Само за пример - денят на победата е 8 май
знамето на райхстага е забито от Минин М. П., а на световно известната снимка:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/ru/thumb/d/d2/%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D1%8F_%D0%9F%D0%BE%D0%B1% D0%B5%D0%B4%D1%8B.jpg/407px-%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D1%8F_%D0%9F%D0%BE%D0%B1% D0%B5%D0%B4%D1%8B.jpg

е Кантария М. В.

Да не споменавам онзи изрод П. Морозов, дето всъщност не е бил такъв
и прочее и прочее, та дори до "ястребинчетата" в България, щото у нас всичко трябваше да е по съветски образец.

mordohy
25-06-2009, 01:41
Колега, много мъдри думи си написал, но замислял ли си се, че всяко предишно поколение е плюело по следващото и е отричало новостите в начина на живот. Само преди 10-12 години мобилните телефони бяха лукс а много хора викаха "за какво ми е пък това!" Днес можеш ли да си представиш живота без мобилни телефони?
Колега,само тоя грях не ми вменяваи!Още пра-баба ми го коментираше и казваше,че всяко едно поколение си има своята красота.Тя казваше: и за нас казваха,че нищо добро няма да излезе и за баба ти и за майка ти и за вас,пък като гледам света още не се е свършил.Тя беше много мъдра жена.малко са щастливците да могат да си общуват с хора от по миналия век.Аз и сега го имам тоя урок и не плюя по младите.Само им се радвам:wow:

bager
25-06-2009, 02:04
А това какво е:
http://i.ehow.com/images/GlobalPhoto/Articles/2110652/propaganda-main_Full.jpg

п.п. Петре, не ме разбирай погрешно, но ...
.нали...

търтей
25-06-2009, 10:11
А това какво е:
http://i.ehow.com/images/GlobalPhoto/Articles/2110652/propaganda-main_Full.jpg

п.п. Петре, не ме разбирай погрешно, но ...
.нали...

Еййй, като някой каже, че руснаците са "зверове и идиоти", веднага го изкарват, че харесва американците. Е защо? :screwy:

morfius
25-06-2009, 10:33
Еййй, като някой каже, че руснаците са "зверове и идиоти", веднага го изкарват, че харесва американците. Е защо? :screwy:

Поредния резултат от пропагандата в стил - разделяй и владей - "ти нямаш собствено мнение, ти се водиш по/харесваш/вярваш на тези или онези" - ей за това :screwy:

bager
25-06-2009, 10:38
Поредния резултат от пропагандата в стил - разделяй и владей - "ти нямаш собствено мнение, ти се водиш по/харесваш/вярваш на тези или онези" - ей за това :screwy:

Пич, резултат съм, но не на пропагандата, а на други доста по-естествени неща, ясно ли е?
Гледам че напоследък ти си най-мислещия и най-образования в тоя форум! Който не мисли като теб е :screwy:, така ли?
Айде въздържай се малко, че гледай какви работи ме караш да пиша!

morfius
25-06-2009, 10:52
Пич, резултат съм, но не на пропагандата, а на други доста по-естествени неща, ясно ли е?
Гледам че напоследък ти си най-мислещия и най-образования в тоя форум! Който не мисли като теб е :screwy:, така ли?
Айде въздържай се малко, че гледай какви работи ме караш да пиша!

Някъде да съм написал ника ти или друго лично?
Някъде да съм казал на някой, че не мисли или че има проблеми с главата?
Не разбирам защо посочването на очеваден факт, като постоянното натриване на - който не е с нас е против нас (и от Русия и от САЩ понеже намесихте и тях) те накара така да подскочиш, но ще се извиня, нямам идея да обиждам никого.
Самата идея - няма друга позиция освен тази и/или онази е малоумна, а не мисленето на някой тук.

PEPI-2ALFA
25-06-2009, 16:40
Всички сме резултат на ... много неща, независимо дали го осъзнаваме или не, дали искаме да променим нещо или не.

Цитат от "Патриотична песен" от 91г. на Нова генерация.

"Ние сме болен продукт
на своето време и вашия труд.
Градски устроени празни съдби,
със смъкнати гащи, навели глави.
От срам"
:th_up:

morfius
25-06-2009, 16:42
Всички сме резултат на ... много неща, независимо дали го осъзнаваме или не, дали искаме да променим нещо или не.

Цитат от "Патриотична песен" от 91г. на Нова генерация.

"Ние сме болен продукт
на своето време и вашия труд.
Градски устроени празни съдби,
със смъкнати гащи, навели глави.
От срам"
:th_up:

Тия другари ги бях позабравил... дали ги има някъде на mp3?

fade
29-06-2009, 09:54
За колебаещите се!
Малко ПРОПАГАНДА (http://www.capital.bg/show.php?storyid=743833)