PDA

View Full Version : Какъв ви е цвета на спирачните апарати? (само за 156)



DeX
08-02-2006, 14:13
Ам да питам щото мойте са червени и се чудя дали са сменяни. Та моля кажете си вашите цветове.

EvgeniiM
08-02-2006, 14:51
Стандартно са си метални стил чугунени, с леко златист оттенък по някой детайли. Не са ти сменяни а са пръснати в червено, нещо на което всеки един от нас би се радвал, но само КГБ имаше желанието да го направи, има някъде описана процедурата в стара тема. Така че свиркай си и слагай лятото 17-ките

търтей
08-02-2006, 14:55
евгени е прав, но теоретично е възможно да са ти сменяни апаратите - ама тогава ще пише марка на тях

DeX
08-02-2006, 15:03
Ами не съм ги заглеждал за марка ама сега ме мързи да свалям железарките за да видя каква марка има. Но не ми се струва да са боядисвани защото боята е много истинска. Ма то пък верно, че италянците си знаят работата в боядисването ама се пак не ми приличат на пръснати. Може ли някой да си снима неговите апаратчета и да качи пик-че да видя дали са като мойте?

DeX
12-02-2006, 16:27
Та значи установи се, че мойте са сменяни и са от 156 3.2 V6. Та се установи чак след като си купих накладки и свалих мойте и те не паснаха...

KGB
13-02-2006, 01:32
Та значи установи се, че мойте са сменяни и са от 156 3.2 V6. Та се установи чак след като си купих накладки и свалих мойте и те не паснаха...

Колега,

156 3.2 V6 това е GTA....предните спирачни апарати са Брембо и дисковете са 330мм.

DeX
13-02-2006, 09:38
Ами не знам ама само тези за ГТА-то имат на 2-рата накладка (тази дето не е от страната на буталцето ушички и на горе не само надолу или поне така ми казаха в 3 магазина. Я чакайте да ида да я щракна и без това е долу в колата и да видите каква е.

DeX
13-02-2006, 10:01
Ето така изглежда свалената външна накладка.
http://www.paradise-club.org/upload/orig-brake-pad.jpg
А така тази която ми дадоха, която е същата като вътрешната, дето свалих.
http://www.paradise-club.org/upload/new-brake-pad.jpg

Демек при мене трябва вътрешната и външната да са еднакви по каталог .. ама те не са и такива накладки с ушички и на горе имало само на ГТА според господа майсторите :knock: . Освен ако си мислят някой модел на алфа за ГТА :screwy: не знам, я споделете, който си е виждал накладките какви са? Като 1-вата или като 2-рата картинка :?:

Bobo
13-02-2006, 11:32
Колега някой ти е сменил апаратите с такива от по стар модел 2.0 16V или 1.8 16V 145-ца :wink: И стига с тия глупости че апаратите ти са от ГТА :screwy: :wink:

DeX
13-02-2006, 11:38
И колко по стар модел като на най-стария модел са ТАКИВА каквито съм купил и НЕ стават. От нито един модел не стават. Сега ще видя от каква точно са ми накладките и спирачните апарати.


P.S.> 2.0 TS, 2.4 JTD, 2.5V6 ей от тия модели са ми накладките.

valjo
13-02-2006, 11:44
абе при италианските коли е абсолютна мешаница на тема накладки, аз досега мойте и двете не станаха от първия път ;)
на колеги където сме сменяли .. същия номер, се ходим пак при Додо да сменяме;)
тооо ....
мани
е Еньо беше казал че на Дедра 1.8 16в ВВТ накладките стават само от некав Форд Орион ли беше .... нещо такова:)
затва за накладки се оди със мостра;)

Bobo
13-02-2006, 13:17
И колко по стар модел като на най-стария модел са ТАКИВА каквито съм купил и НЕ стават. От нито един модел не стават. Сега ще видя от каква точно са ми накладките и спирачните апарати.


P.S.> 2.0 TS, 2.4 JTD, 2.5V6 ей от тия модели са ми накладките.

Чети внимателно :!: Написал съм ти от 145 QV или 145 1.8 16V :wink:

Bobo
13-02-2006, 13:19
абе при италианските коли е абсолютна мешаница на тема накладки, аз досега мойте и двете не станаха от първия път ;)
на колеги където сме сменяли .. същия номер, се ходим пак при Додо да сменяме;)
тооо ....
мани
е Еньо беше казал че на Дедра 1.8 16в ВВТ накладките стават само от некав Форд Орион ли беше .... нещо такова:)
затва за накладки се оди със мостра;)

Абе чул недочул човека и снимка е сложил :idea: Определено това са накладки за 284мм диск от QV. Иначе за аномалиите съм съгласен но в случея не важат :wink: А и в ТиН нищо не пречи и за QV накладките да ти ги объркат :lol:

valjo
13-02-2006, 13:35
абе при италианските коли е абсолютна мешаница на тема накладки, аз досега мойте и двете не станаха от първия път ;)
на колеги където сме сменяли .. същия номер, се ходим пак при Додо да сменяме;)
тооо ....
мани
е Еньо беше казал че на Дедра 1.8 16в ВВТ накладките стават само от некав Форд Орион ли беше .... нещо такова:)
затва за накладки се оди със мостра;)

Абе чул недочул човека и снимка е сложил :idea: Определено това са накладки за 284мм диск от QV. Иначе за аномалиите съм съгласен но в случея не важат :wink: А и в ТиН нищо не пречи и за QV накладките да ти ги объркат :lol:
не му се карай де;)
значи, при 156 1.8 ТС има разлика между моделите, според годината

при по старите - до 2000та - предните дискове са 281мм солидни
а при тези като неговата - Евро3- са с вентилирани дискове (незнам с къв диаметър) и накладките явно са друг модел
и ако в магазина им кажеш 156 1.8ТС - те ще ти изкарат за предния модел, които не стават...
и така :)

DeX
13-02-2006, 14:29
Аз, не че не казвам изрично, че съм с 1.8 ТС Евро3 ма те ми се карат, че били същите. Един даже щеше да ме бие с дипломата си за кфалифициран инженер работил в ФИАТ (италианеца в Плевен). Щото му казвах, че мотора ми е 1.8 а тои твърдеше че бил 1.6 понеже ангренажния ми ремък бил с 2 зъба по малко ама в крайна сметка ми се извини после де (след като са обажда до италия да пита).

Crusader
13-02-2006, 20:48
Ха тия накладки са като моите предни /само че без датчици за износване/ и при мен се наложи леко изпиляване за да паснат в спирачните апарати. А иначе накладките бяха Permafuse.

Местата където се наложи да пиля по 1.5 мм. за да влязат в апаратите
http://i1.tinypic.com/npgksh.jpg

Dodo 155
13-02-2006, 22:55
Ха тия накладки са като моите предни /само че без датчици за износване/ и при мен се наложи леко изпиляване за да паснат в спирачните апарати. А иначе накладките бяха Permafuse.

Местата където се наложи да пиля по 1.5 мм. за да влязат в апаратите
Там си пилил защото е имало нагар и не си могъл да ги вкараш :wink:
Накладките влизат много точно и ако има малък боклук (залепнал) няма да станат и ще си мислиш да пилиш :wink:
Следващият път почисти леглото на накладката от всяка една страна с някакво малко ножче или отверка за да легнат хубаво :idea:

gigi
13-02-2006, 23:19
абе при италианските коли е абсолютна мешаница на тема накладки, аз досега мойте и двете не станаха от първия път ;)
на колеги където сме сменяли .. същия номер, се ходим пак при Додо да сменяме;)
тооо ....
мани
е Еньо беше казал че на Дедра 1.8 16в ВВТ накладките стават само от некав Форд Орион ли беше .... нещо такова:)
затва за накладки се оди със мостра;)
Е те и на наща дедра 2.0 16в са като на Енъо, а аз колко разправия имах щото за тази кола дават съвсем други. Стават от форд сиера косуърд некъф ескорт фиат пунто хгт98г. Така обаче се оказва че са си просто такива а иначе са същите като на 145 QV ама за 257 диск. и изглеждат като вторите на колегата Декс. Общо взето италянска му работа.

Crusader
14-02-2006, 07:23
Ха тия накладки са като моите предни /само че без датчици за износване/ и при мен се наложи леко изпиляване за да паснат в спирачните апарати. А иначе накладките бяха Permafuse.

Местата където се наложи да пиля по 1.5 мм. за да влязат в апаратите
Там си пилил защото е имало нагар и не си могъл да ги вкараш :wink:
Накладките влизат много точно и ако има малък боклук (залепнал) няма да станат и ще си мислиш да пилиш :wink:
Следващият път почисти леглото на накладката от всяка една страна с някакво малко ножче или отверка за да легнат хубаво :idea:


Тцъ, не беше лепило, почистих ги добре, а също и спирачните апарати! Не пасваха с близо 3мм. общо.
:lol: :lol: :lol: от лепилото на шмиргела не хвърчат искри :lol: :lol: :lol: сравних ги със старите, на които металната част като цяло си беше по-дълга с 3 мм.
Което доказва че у Бг. няма нищо сигурно!