PDA

View Full Version : Доган: Аз съм властта



morfius
25-06-2009, 12:03
Ето до къде ни докарва нежеланието за гласуване! :gruebel:

http://econ.bg/news/article163543/dogan_az_sum_vlastta

ДПС е като бацил. Като влезе веднъж, няма излизане, посочил лидерът на партията пред симпатизанти в Шумен

Лидерът на ДПС Ахмед Доган направи поредно скандално изказване. По време на срещата си в село Кочан, община Сатовча Доган казва следното: "Аз съм инструментът във властта, който разпределя порциите на фирмите в държавата. Искам да сте много наясно с този въпрос."

"Как депутат ще реши проблема за проектите и тяхното инвестиране. Не е възможно! Властта е в моите ръце...В мен е концентрирана властта, не е във вашия депутат. Искам да го знаете това", казва още Доган по време на срещата си, която се е състояла на 18 юни.

Според информация на кореспондента на БГНЕС в Шумен, че по време на срещата си в града Доган е определил "ДПС като бацил". "Като влезе веднъж, няма излизане. ДПС е конструирана по такъв начин, че да оцелее като партийна система. Тя трябва да се развива, да се разширява", заяви снощи лидерът на ДПС пред около 500 членове и симпатизанти на партията, препълнили залата на драматичния театър в Шумен.

dimo
25-06-2009, 13:01
Шефът на станишев в действие .

търтей
25-06-2009, 13:18
Е, ся с ръка на сърцето кажете, че не е прав.

fred
25-06-2009, 13:25
Прав е, то е ясно, ама че е прав сме си виновни ние:screwy:

търтей
25-06-2009, 13:32
Еми, сега на изборите, можем пак да си останем в къщи и да не гласуваме ;)

fred
25-06-2009, 13:48
E и такаива винаги има, ние не сме от тях, както се казва.
Но има две неща-не съм спец, но едно е, че в списъците има много мъртви души, хора, които по една или друга причина не са в България и прочее, това от една страна надува общия дял и по този начин, партии от типа на ДПС и БСП печелят повече.
Второто е, толерирането на избирателите в Турция, които гласуват за Доган/не че съм расист и т.н/Но, броя на секциите там е най голям, а в една Гърция където работят около 300 хиляди българи, е многократно по нисък.Всъщност, освен в Турция, българите в чужбина са поставени в по трудни условия за да пусната гласа си и това допълнително увеличава тежеста на Доган.

търтей
25-06-2009, 13:50
Ми след като само турците имат достатъчно самосъзнание да си поискат секция и да си дигнат задницитие и да загубят цели пет минути в гласуване, така ще е.
Проблемът на тази дължава е изцяло в нас.

dimo
25-06-2009, 13:55
Даже само един депутат да остане от ДПС той ще е Доган ефенди-Шефът на станишеф .
Ако допуснем само за миг се очертаее дане влезе (практически невъзможно) като депутат от ДПС то БСП (или сателитите им)ще го вкарат задължително.
От политиката Доган може да излезе само по собствено желание. Като НЕгласувате за никого само увеличавате неговото влияние и сила .Като ГЛАСУВАТЕ го намалявате без значение за коя партия .

търтей
25-06-2009, 13:58
Като ГЛАСУВАТЕ го намалявате без значение за коя партия .

Почти. Понеже Доган не е глупав. ДПС в момента налива гласове в ГЕРБ. Ха сетете се защо

morfius
25-06-2009, 14:01
Почти. Понеже Доган не е глупав. ДПС в момента налива гласове в ГЕРБ. Ха сетете се защо

В Герб или в НДСВ?
Че на евроизборите май май в тях наливаха :)

dimo
25-06-2009, 14:11
Почти. Понеже Доган не е глупав. ДПС в момента налива гласове в ГЕРБ. Ха сетете се защо

Почти да. но е по добре от нищо разбира се десните сили намалят влиянието му повече от майчината партия .

adv_petrov
25-06-2009, 14:21
Това показва какви ненормалници управляват (до изборите поне). Ами ДПС искат-не искат, повече от 600 000 гласа да речем, няма как да изкарат. Друг е въпросът да им се противопоставят повече гласове, т.е. повече хора да гласуват.
От 1994г. се занимавам с избори ама сега вече виждам полека-лека как хората са задружни срещу ДПС, как дори по националната телевизия като дават репортажите за ДПС им дават черните намусени лица на "избирателите им". Мога да ви кажа само да гласувате, нещата могат да се променят. На евроизборите аз бях шеф на комисия и ви казвам че аз определях кои бюлетини бяха действителни и кои-не, аз занесох и регистрирах резултатите, така че нямаше шмекерии поне в това отношение. И знаете ли колко гласа имаха ДПС в мойта секция? 0 :bouncing_smiley:

bouncer
25-06-2009, 14:27
Както много добре знаем ДПС и НДСВ членуват в либаралния алианс на европа и двете партии са взаеимосвързани, тъй акто са част от един общ европейски политически пакт. Помагат си и ще си се подкрепят. А това че Доган конторолира държавата е факт от много отдавна - просто сега вече не му дреме и ги казва направо. Ние сме си виновни. ние и само ние. Не може да не гласуваш и после само да псуваш държавата - нямаш право. за да псуваш трябва да си гласувал. Разликата между поданника и гражданина е правото на глас!!! свободата да избираш и да търсиш отговорността от дебила който ТИ си подкрепил. тука идваме до следваото нещо и то е тоталната липса на гражданско общество у нас. Дори и да гласуваме ние пак си оаставаме поданници щото като се окаже че поредните пак са същите ние седиме и чакаме 4 години да ни шибат та да си ги избереме пак а не се юрнеме да ги бесиме по дърветата...това ни е проблема

fred
25-06-2009, 14:28
Ми след като само турците имат достатъчно самосъзнание да си поискат секция и да си дигнат задницитие и да загубят цели пет минути в гласуване, така ще е.
Проблемът на тази дължава е изцяло в нас.

При турците проблемът според мен не е само в съзнанието, а донякъде в стадния принцип-организират ги и гласуват, за който е казано, има и парични стимули и други, както и създаване на условия за гласуване, но в крайна сметка ние сме си виновни, така е.

code
25-06-2009, 14:33
Абе то при турците няма проблем, поне аз не виждам:screwy: Хората си гласуват за себе си, ами ние какво правим не ми е ясно!!? А иначе, че Доган е най-големия политик в България съм го разбрал още преди години.

RPWWD
25-06-2009, 15:06
На миналите избори гласувах за Атака, сега мисля пак да повторя ;-) Иначе на евроизборите пуснах бюлетина за "Зелените", но на идващите парламентарни избори тови би означавало ненужно разпиляване на гласове. Време е да натоварим всички мангали, помаци и турчоля на конски вагони, и да ги пратим да си гласуват в задграничните секции в Бурса и Истанбул :bouncing_smiley:

Alfa Pilot
25-06-2009, 15:07
Абе то при турците няма проблем, поне аз не виждам:screwy: Хората си гласуват за себе си, ами ние какво правим не ми е ясно!!? А иначе, че Доган е най-големия политик в България съм го разбрал още преди години.

Доган сам си каза какво е - инструмент (маша) в ръцете на генералите от ДС.

bass
25-06-2009, 15:29
Абе то при турците няма проблем, поне аз не виждам:screwy: Хората си гласуват за себе си, ами ние какво правим не ми е ясно!!?

Кратко и ясно.

sero146
25-06-2009, 15:49
ей момчета ето ме на аз съм турче и аз кат вас не съм ходил да гласувам щото до сега кви ли неща не обещаха включително и ДПС но резултата е една голяма нула .Кажете ми една причина да отида да гласувам след като и който и да е гледа първо да напълни собствения си джоб ,а пък моя е празен ква файда тъй че на 5 взимам въдицата и :drinking:на язовира пък кото ште да става

galinves71
25-06-2009, 16:43
Нямам думи,но не към доган а към нашия народ!:bg:

DerMeister
25-06-2009, 16:47
Смятайте в каква междугалактическа помия живеем, щом дори за българите, най-дорият ни политик е нагъл, далавераджия, който най-безцеремонно казва в очите на хората, че в Сатовча, ако някой иска да прокопса, трябва да го избере него, защото той дава парите и му трябват още депутати, за да има повече влияние. Точка. Даже по-добре: Амин.

Bubuto
25-06-2009, 16:55
Време е да натоварим всички мангали, помаци и турчоля на конски вагони, и да ги пратим да си гласуват в задграничните секции в Бурса и Истанбул :bouncing_smiley:

:director:Мисля, че е време всички да се дотътрим до избирателните секции и аз мисля да направя точно това.По причина, че съм на работа до 17.30ч.(ще отразявам изборния ден) и въпреки това ще отскоча до родния Радомир да гласувам.Призовавам всеки да направи точно това!!!:bg:

DerMeister
25-06-2009, 17:09
Време е да натоварим всички мангали, помаци и турчоля на конски вагони, и да ги пратим да си гласуват в задграничните секции в Бурса и Истанбул :bouncing_smiley:
Колега, какво по-точно ти направиха мангалите, помаците и турчолята? Абстрахирай се от кокошкарски кражби и престъпления, българите също не им отстъпват в това. Виновни са само и само българите. Кой прави коалиция с Доган? Кой пуска мангалите с условни присъди да колят още? А кой влезе в парламента и се разпадна, защото всички се оказа пияници, педофили или малоумни?

dimo
25-06-2009, 17:41
ей момчета ето ме на аз съм турче и аз кат вас не съм ходил да гласувам щото до сега кви ли неща не обещаха включително и ДПС но резултата е една голяма нула .Кажете ми една причина да отида да гласувам след като и който и да е гледа първо да напълни собствения си джоб ,а пък моя е празен ква файда тъй че на 5 взимам въдицата и :drinking:на язовира пък кото ште да става

Грешиш Приятелю, принципите на демокрацията се основават на сменяемоста на лидерите и на партиите на изборите. Некадърните или тези които чувстваш че не правят каквото трябва ги пращаш да си ходят и даваш доверието си на други които отново ако не се справят пак ги пращаш да си ходят и така .... Корупцията и некадърното управление правят народа беден а политиците богати.
Ако не си доволен от Доган Можеш да да го смениш има достатъчно голям избор от партии все пак не живеем в Иран или Северна Корея завършвам с думите на Васил Левски" Българи, турци, евреи и пр. ще бъдат равноправни във всяко отношение: било във вяра, било в народност, било в гражданско отношение, било в каквото и да е било." Ще имаме едно знаме, на което ще пише: "Свята и чиста република"

sero146
25-06-2009, 17:52
Грешиш приятелю, принципите на демокрацията се основават на сменяемоста на лидерите на изборите. Некадърните или тези които чувстваш че не правят каквото трябва ги пращаш да си ходят и даваш доверието си на други които отново ако не се справят пак ги пращаш да си ходят и така .... Корупцията и некадърното управление правят народа беден а политиците богати.
е как да стане колега като от 15 години насам гледаме същите маймуни на сцената давам си гласа на този дето малко му вярвам а той отива и се сайузява пак сас старите мошенници тъй че трябва коренна промяна и после остава ли смисъл от всичката работа???

Eraser
25-06-2009, 17:53
Просто всички трябва да станата и да дадат своя глас. А не да оставяме бъдещето си в ръцете на турци, цигани или нашите родни пенсионери.

galinves71
25-06-2009, 18:54
Няма да дойде редът на Бай Тошо квото и да дойде на власт,но наистина стана ИРАК-ИНДУНИСТАН вБългария,и трябва най-сетне да си знае всяка жаба гьола.

Bacard
25-06-2009, 19:02
Типичничничко за нас българите,на масата и по форумите мн я нищим и разбираме политиката,да не забравя и футбола...затова ни е такава родината...

galinves71
25-06-2009, 19:06
Типичничничко за нас българите,на масата и по форумите мн я нищим и разбираме политиката,да не забравя и футбола...затова ни е такава родината...

:th_up::th_up::th_up:

didiod
25-06-2009, 19:07
За мен работат ще се оправи така-коалиция ГЕРБ-Атака-и Волен да е шеф на МВР:metal:

Коки
25-06-2009, 19:16
Типичничничко за нас българите,на масата и по форумите мн я нищим и разбираме политиката,да не забравя и футбола...затова ни е такава родината...

И колите, и колите ... :bouncing_smiley:

Коки
25-06-2009, 19:18
Е, ся с ръка на сърцето кажете, че не е прав.

Епа прав си е човекът, истината казва...

galinves71
25-06-2009, 19:22
Защото всичко приемаме на ташак затова сме на такъв хал,и още ще замиришем на зеле.

old alfist
25-06-2009, 19:34
Защото всичко приемаме на ташак затова сме на такъв хал,и още ще замиришем на зеле.
Ако не го приемаме на ташак, ще се побъркаме.
Ние се джавкаме тук, а политиците си въртят далаверите - кучето си лае, кервана си върви.

Коки
25-06-2009, 19:36
Защото всичко приемаме на ташак затова сме на такъв хал,и още ще замиришем на зеле.

Има истина в това, което казваш. Все пак може и да се посмеем отвреме на време - няма лошо. Темата наистина е сериозна, но сега нямам време да развивам тези. Аз винаги гласувам и призовавам всички да го правят.

VLADius
26-06-2009, 00:30
Така е щото всички сме ПУТКИ, ПУТКИ с огромно П. Всички. Румънците се клаха, разчепиха маймуните Чаушескови като първите помияри на мегдана. Сърбите дето ги псуваме - се трепаха кат животни, кръв, бомби, кво ли не - ми и те вече са по-добре. Косово, Македония - също. Само ние - айде с добро, айде без кръв. Не става господа - не става. Някъде пак във форума бях писал за оная песен на Жоро Минчев, в която се пееше, че "властта с кръв се взима, с кръв се дава". Ама така е - нека ни таковат с добро, така де - кръв да няма. Като не рипаме - ше требе да си траем. Можем само да оголваме зъби и да псуваме от време на време и толкова. И то само и единствено ако др. ВЛАСТ отпусне евра за пломби и коронки - иначе ще се хилим кат идиоти същи и ще си чешем езиците с единствения ни останал зъб, с който по принцип си пукаме доматите.

Надявам се, че на изборите на 5 най-после това ще свърши. Но всъщност знам, че само се надявам.

Съжалявам за гореизползваната дума с П, но май тя е най-вярната в случая.

Много моля, да се ограничаваме с използването на нецензурни думи. Последно предупреждение. Благодаря.

rusiq86
26-06-2009, 00:37
тоя Доган и ДПС са мафия, не съм расист ама тоя резак да вари да си гледа търция, кво майка си търси тук, дано никой не гласува за тея изроди, и тоя кабриолет кво се прави, и неговото време ще удари и той ще го духне, ебаси и наглостта да говориш така в чужда държава, да вари да си управлява турция, ама не го искат там, не гласувайте за тоя калаф хора, никво дпс, мама им обраха ни гадините
[...]

nhg
26-06-2009, 08:47
Колеги, едва ли има значение това, че Доган е турчин; в една друга тема пишеше, че е важно какво прави човек, а не какъв е - циганин, турчин, негър, ако щете китаец...
Просто тоя тип е толкова нагъл, че си казва едно към едно нещата, чувства се недосегаем...Факт е, че той е може би единствения политик, който участва ПРЯКО в управлението на държавата вече 20 г.!!!! При това от 'партия на малцинствата'!!
Или както беше казал търтея: "Ето още една причина да не гласуваш... Или?!?...."

warbah
26-06-2009, 09:13
Ако и след това изявление на Доган не се организират българите да гласуват,значи няма надежда за нас.Ама и това което казва той е истина за съжаление.Баси направо ми иде да емигрирам.

Alfa User
26-06-2009, 10:41
Страшно е това, дето казва Доган. Но още по-страшно е, че се е стигнало дотам, че да има наглостта да го заявява така открито. Още по-страшното е, че на никой всъщност не му дреме какво става в собствената му държава - ето и сега - ще се пеним два-три дни, и после пак со кротце со благо... Всички са много напористи в нета и на масата в кръчмата, но наяве нямаме НИЩО. Още Ботев го е казал, и много се е възмущавал на тази ни черта овчедушна.
Що за народ е този, дето се бие по гърдите, че успял да се отърси от 5 вековни окови, а сега допуска съвсем съзнателно и безметежно същото робство ?!? Има ли изобщо такава нация нейде другаде по света ?!?
Наистина, ако и този път оставите нещата да вървят на самотек, няма да имате никакво право да се жалвате после за гнусната ситуация около вас! Няма да имате право да се жалвате, че мангал с 5 висящи дела е изнасилил сестрата на ваш приятел, или обрал и наръгал с нож 75-годишната ви баба! Крайно време е всички да разберат, че държим съдбата си в собствените си ръце - никой няма да ни помогне да се оправим - нито братята американци (дето в момента заграбват наши територии), нито екс-братята руснаци (щото пък на тях вече хич не им дреме за нас).
Приканвам ви - ако не искате след година-две да се налага да учите турски, за да си купите хляб, ако не искате децата ви да носят потури или да им обяснявате защо сте българи, па живеете в Торонто, Пърт или където и да е на майната си -
ЗА БОГА, ИЗЛЕЗТЕ ЗА 10 МИНУТИ ОТ ЛУСКОЗНИТЕ СИ АПАРТАМЕНТЧЕТА, И ОТИДЕТЕ ДА КАЖЕТЕ "НЕ ИСКАМ ДА МЕ УПРАВЛЯВА ДОГАН" !!!
Па после идете и пийнете една-две бирички :cheers:

Коки
26-06-2009, 10:48
...не гласувайте за тоя калаф хора, никво дпс, мама им обраха ни гадините...

Колега, в този форум няма много гласуващи за "тоя калъф" - виж темата "За кого ще гласувате". Там, в анкетата само 2-ма човека са посочили ДПС. Доган си има кой да гласува за него, проблемът е че ние като не гласуваме неговите проценти нарастват.

Хора, разберете: за да разкараш някого от властта, трябва да гласуваш за другиго.

Няма друг начин. Ние все чакаме някой принц да дойде на бял кон и "да ни оправи" и затова все ни оправят. Помислете логично: за да разкараме Доган, трябва да гласуваме за някого, който е против него и в никакъв случай няма да се коалира с него. Колкото повече хора сторят така, толкова по-малък ще е процентът на Доган, а колкото му е по-малък процентът, толкова по-слаби ще са шансовете му да заема позиции във властта.

Също така, гласувайте за някого, който ще влезе в парламента, а не за някакви измислени новоизлюпени или староизлюпени партийки и коалицийки, които събират по 1-2%, защото тогава гласовете ви ще се разпределят между останалите, включително и ДПС.

Old Fox
26-06-2009, 11:20
.
Приканвам ви - ако не искате след година-две да се налага да учите турски, за да си купите хляб,

Хм след 2 години... Това е нормална ситуация на много места и то не отскоро. Дори понякога се правят, че не разбират български за да го кажеш на турски :brickwall:

galinves71
26-06-2009, 16:32
Знам че звучи гадно изявлението на сокола,но когато се стигне до това,значи че си вижда края на царуването,щот ГЕРБ със сигурност ще спечелят,и за него вече власт няма да има.

Коки
26-06-2009, 17:00
Знам че звучи гадно изявлението на сокола,но когато се стигне до това,значи че си вижда края на царуването,щот ГЕРБ със сигурност ще спечелят,и за него вече власт няма да има.

Абе не е вярно - той вече натрупа такова икономическо влияние, че властта пак ще е негова.

BatVas
26-06-2009, 17:38
Ами аз не виждам нищо нередно в това дето каза Доган. Ако слушате цялата среща ще видите в контекста на какво се казва. НИЩО НЕ ЗАВИСИ от кметовете и депутатите когато става въпрос за национална политика и финансиране на проекти (зависи от изпълнителната власт) в случая определен министър. Тъй като там(на срещата) кмета пита защо тяхния депутат не им е помогнал с проект за канализация, Доган обяснява че депутата няма как да помогне щото гласува закони а няма власт ( те са определили приоритетите за държавата чрез тяхното гласуване - ама за кокретни проекти,,,)) е като влезат много проекти се класират спрямо приоритет. Аз като прост експерт ви казвам, че за мен кметовете и депутатите изглеждат като смешковци, като се опитат да получат информация, а комо ли да влиаят. Та думите са извадени от контекста. Преди да кажете каквотото и да било да подчертая че съм БЪЛГАРИН, не съм член да ДПС, който ме познава знае че съм Костовист. Сменил съм три правителства на сегашната ми работа сега чакам четвъртото (няма чак такива разбутвания каквито се опитват да изкарат Атака, Герб, РЗС-смешковци) Просто разбиращите хора трябват за да работят. Ако вземат властта партии като ГЕРБ, АТАКА, РЗС - там също властта ще бъде в лидера (те са лидерски партии) Депутатите са послушковци на лидера и Доган не си криви душата.
Просто ги наблюдавам от първи ред нещата. Иначе ДПС се грижат за избирателите си - помагат на кметовете да потготвят проекти, постоянно се срещат с местни хора и също помагат на предприемчивите не само да се сещат за тях преди избори. ПОЖЕЛАВАМ СИ - БСП, ГЕРБ, СДС, и тнт да се грижат по същия начин за избирателите си и за техните общини - ама уви за сега се сещат само по избори за избирателя.
Просто това е истината колкото и да ни е трудно да я осмислим - след като слушаме приказки "от пазара" и ни промиват мозъците. Гласувам на всички избори и то не за партията за която говорим, но уви.

П.П. Знаете ли че ако имате подходящо образование и акъл може да се издигнете в ДПС ,независимо, че сте българин, но това е невъзможно в БСП (там трябва да сте с "потекло" - комунистическо)

П.П.П - От сега давам прогноза, че все пак ГЕРБ ще управлява съвместно с БСП. Да, Бойко каза че няма да се коалира с БСП - обаче ще Ви излезе с номера , че сформират ЕКСПЕРТНО" правителство за спрявяне с кризата, а НЕ прави коалиция. Резултата от изборите вече ще определи до колко ще е трайно това "ЕКСПЕРТНО" правителство. При прогнозираното сега съотношение около 12-14 месеца - през това време от "новите" партии (ГЕРБ, РЗС, ЛИДЕР) ще се отцепи достатъчно народ (видели сте как става вече последните две правителства - сулю енд пулю влизат и се орентират на там където духа вятъра) след периода на отцепване идват пак старите и стабилни партии. Да се надяваме че по стабилни ще останат ГЕРБ и СДС - ама ме съмнява - щото шефчетата им не са достатъчно стабилни.
Ами общо взето това е предполагаем сценарии при сегашната ситуация и ако няма някакви сериозни трусове, мисля е реалистичен.

bager
26-06-2009, 17:47
...

П.П. Знаете ли че ако имате подходящо образование и акъл може да се издигнете в ДПС ,независимо, че сте българин, но това е невъзможно в БСП (там трябва да сте с "потекло" - комунистическо)

Знаем Васе, ама не искаме! Доган е мошеник и крадец от класа, около него е пълно с подобни нему, но на по-ниско ниво.
Той сложи супер некадърни и в повечето случаи неграмотни хора, на ключови позиции с власт и пари.
Не разбирам българите, които са в ДПС, то бива жажда за власт и пари, ама за мен си е предателство спрямо род и вяра!

old alfist
26-06-2009, 17:57
Не разбирам българите, които са в ДПС, то бива жажда за власт и пари, ама за мен си е предателство спрямо род и вяра!
Аз ги разбирам - пари. Познавам лично 2-3 фирми, със собственици етнически българи, зад които стои ДПС.

fade
26-06-2009, 18:16
Ами аз не виждам нищо нередно в това дето каза Доган.
.....
Ами общо взето това е предполагаем сценарии при сегашната ситуация и ако няма някакви сериозни трусове, мисля е реалистичен.

По точен, обоснован и безпристрастен анализ здраве му кажи!
Браво колега моите уважения! :respect:
Само някак си не мога да преглътна, че полу-грамотни с закупени дипломи за Висше образование ги спускат с парашута на ДПС тук-там из администрацията и заплатите им се плащат от моите данъци, за това, че вършат нищо и ме стресират на всичкото отгоре, като отида да плащам гореспоменатите данъци, да си говорят на майчиния език като половината от думите в него са български, но го правят за да демонстрират... ей че дълго изречение стана, чак се запъхтях! :jumping:
Ей на това му викам аз платен електорат... и стават все повече и повече! Тия хора каквито и хватки на убеждение да им прилагаш че Доган е ... винаги ще помнят как са постъпили на работа и защо всъщност са на тази работа. Абеее... както казва един приятел:
Освобождаването на една държава от диктатура става на два етапа:
1. Обявява се ДЕМОкрация.
2. Държавата купува пълната версия. :yawn:

Old Fox
26-06-2009, 18:22
П.П. Знаете ли че ако имате подходящо образование и акъл може да се издигнете в ДПС ,независимо, че сте българин,
А.
Съвсем лека поправка можеш да се издигнеш в ДПС защото си българин. Съзнателно търсят и привличат бълагри. Така си увеличават доп. електората.

И хайде да не се лъжем. Това изречение не е извадено от контекста.
"Аз съм инструментът във властта, който разпределя порциите на фирмите в държавата. Искам да сте много наясно с този въпрос."

Казал си го е както си го е мислел. А предното за обръча от фирми е равносилно на "аз съм кормумпиран"

galinves71
26-06-2009, 21:50
Ако тези умения които имате когато пишете,ги упражните и в гласуването за БГ парламент,със сигурност тази тема нямаше да я има.БУЛГАРИНО СОЗНАЙСЯ!!!!

bager
26-06-2009, 23:49
Ако тези умения които имате когато пишете,ги упражните и в гласуването за БГ парламент,със сигурност тази тема нямаше да я има.БУЛГАРИНО СОЗНАЙСЯ!!!!

Недей така, не хората в този форум избират ДПС!
Всички изпитваме яд и безсилие на моменти, но не бива да нападаме безпричинно.

VLADius
27-06-2009, 00:25
П.П.П - От сега давам прогноза, че все пак ГЕРБ ще управлява съвместно с БСП.

НЕ - БСП (БКП+ДС) ще управляват пак. Бат Бойко просто ще им п(р)одаде мандата със или без коалиция. И ДПС пак ще са си в играта. Соро ма и да се насерем да гласуваме - нищо добро няма да стане. Освен ако на ЕС най-накрая не му писне на дедовия, което малко ме съмнява. Все пак сме в ерата на неоколониализма.

ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАМ ДА ГРЕША.

BatVas
27-06-2009, 02:06
Aбе и аз вече не знам какво да мисля - като ги слушам разните кандидатчета и виждам , че са адски прости (особенно сега като се опитват да говорят по една много популярна напоследък тема която познавам МНОГО добре)

Прави са и колегите по горе за ДС - знам и бивши офицери от ДС какво правят фирмите им (то за този сценарии с "експертното" правителство те подхвърлиха разни неща и навързах сценария.

Сега във връзка с малоумните кандидат депутати :

В момента всички кандидати обещават невъзможни неща
"Обещаваме и агнето да е цяло и вълка сит"

След изборите има възможност това да се сбъдне по три начина спрямо трите вида политици:
1. ЛОШИ - "Агнето е цяло но вълка не е сит а убит"
- има много недоволни защото са харесвали вълка и са за запазването на видовете
2. МНОГО ЛОШИ " Агнето е изядено, а вълка е сит"
- има още повече недоволни защото агнето е изядено, а то е по -ценно от вълка
3. НЕКАДЪРНИ УПРАВНИЦИ - "Агнето е цяло и вълка е сит" - О-о-о чудо те успяха ......НЕ-е-е ...агнето е цяло , а вълка е сит защото е ИЗЯЛ ОВЧАРЯ............и най странното е че точно ОВЧАРЯ е избрал НЕКАДЪРНИТЕ УПРАВНИЦИ , които гледайки ту вълка ту агнето забравили за овчаря и вълка го изял.


Та да помислим добре .......нека все пак от избора който имаме да изберем "лоши" и "много лоши" , но НЕ и некадърни:bg:

VLADius
27-06-2009, 11:46
Aбе и аз вече не знам какво да мисля - като ги слушам разните кандидатчета и виждам , че са адски прости (особенно сега като се опитват да говорят по една много популярна напоследък тема която познавам МНОГО добре)

Прави са и колегите по горе за ДС - знам и бивши офицери от ДС какво правят фирмите им (то за този сценарии с "експертното" правителство те подхвърлиха разни неща и навързах сценария.

Сега във връзка с малоумните кандидат депутати :

В момента всички кандидати обещават невъзможни неща
"Обещаваме и агнето да е цяло и вълка сит"

След изборите има възможност това да се сбъдне по три начина спрямо трите вида политици:
1. ЛОШИ - "Агнето е цяло но вълка не е сит а убит"
- има много недоволни защото са харесвали вълка и са за запазването на видовете
2. МНОГО ЛОШИ " Агнето е изядено, а вълка е сит"
- има още повече недоволни защото агнето е изядено, а то е по -ценно от вълка
3. НЕКАДЪРНИ УПРАВНИЦИ - "Агнето е цяло и вълка е сит" - О-о-о чудо те успяха ......НЕ-е-е ...агнето е цяло , а вълка е сит защото е ИЗЯЛ ОВЧАРЯ............и най странното е че точно ОВЧАРЯ е избрал НЕКАДЪРНИТЕ УПРАВНИЦИ , които гледайки ту вълка ту агнето забравили за овчаря и вълка го изял.


Та да помислим добре .......нека все пак от избора който имаме да изберем "лоши" и "много лоши" , но НЕ и некадърни:bg:

Забравяш четвъртия вариант - И агнето сито, и вълка цял.

Bacard
27-06-2009, 12:42
:bravo:
Съвсем лека поправка можеш да се издигнеш в ДПС защото си българин. Съзнателно търсят и привличат бълагри. Така си увеличават доп. електората.

И хайде да не се лъжем. Това изречение не е извадено от контекста.
"Аз съм инструментът във властта, който разпределя порциите на фирмите в държавата. Искам да сте много наясно с този въпрос."

Казал си го е както си го е мислел. А предното за обръча от фирми е равносилно на "аз съм кормумпиран"

BatVas
28-06-2009, 00:27
:bravo:


Съвсем лека поправка можеш да се издигнеш в ДПС защото си българин. Съзнателно търсят и привличат бълагри. Така си увеличават доп. електората.

И хайде да не се лъжем. Това изречение не е извадено от контекста.
"Аз съм инструментът във властта, който разпределя порциите на фирмите в държавата. Искам да сте много наясно с този въпрос."

Казал си го е както си го е мислел. А предното за обръча от фирми е равносилно на "аз съм кормумпиран"


Да така е! Ама то така и Хилари Клинтън беше за промяна на здравната система, частните здравно осигурителни фондове "дариха" приблизително милион(най-големия 386 хил.) и тя се отказа от промените в здравната система на САЩ и стана сенатор. Буш пък го подкрепиха петролните компании - стана президент и воюва заради това и т.н.т.
Някой да е казал че системата е съвършенна..... - а в БГ още по-малко.....тук е на лице по-голям дисбаланс. Малко като перифразиране на Чърчил се получи....това за несъвършенната система(строй) :)!!!
На първата ми лекция по финанси преди доста време, ми беше казано "парите управляват, купуват и могат да пометат всичко"....една колежка се обади, че това не е вярно...преподавателя каза "Колежке, аз ако пожелая да Ви купя мога да го сторя ....просто всеки има ралична цена, Вие дори няма да знаете, че Ви купувам...но ще клекнете рано или късно и аз ще бъда сторил това с пари"....просто при всички е така.
Форума е публичен, иначе бих Ви посочил и "обръчи" на ГЕРБ, РЗС, Атака,БСП, СДС и т.н.т....най-интересното е че има дори повтарящи се "спонсори" в различните обръчи.

PEPI-2ALFA
28-06-2009, 15:47
...най-интересното е че има дори повтарящи се "спонсори" в различните обръчи.
Това е пак заради старата приказка за вечните интереси и приятели :flirt:

Old Fox
28-06-2009, 16:07
Да така е!

Форума е публичен, иначе бих Ви посочил и "обръчи" на ГЕРБ, РЗС, Атака,БСП, СДС и т.н.т....най-интересното е че има дори повтарящи се "спонсори" в различните обръчи.

Виж сега така е. Мен най-вече ме дразни очевадна наглост да го разправяш така явно. Ей тва ми бърка в...... очите. Само Бойко мое да е по-нагъл.

nikolaaaay
28-06-2009, 17:04
Просто ги наблюдавам от първи ред нещата. Иначе ДПС се грижат за избирателите си - помагат на кметовете да потготвят проекти, постоянно се срещат с местни хора и също помагат на предприемчивите не само да се сещат за тях преди избори. ПОЖЕЛАВАМ СИ - БСП, ГЕРБ, СДС, и тнт да се грижат по същия начин за избирателите си и за техните общини - ама уви за сега се сещат само по избори за избирателя.
Ти наричаш "ГРИЖА" това, че разпределят много повече бюджетни пари за техните общини, за да гласуват после за тях?! За мен това си е чиста кражба, а не грижа, понеже тия пари се взимат от нас и се харчат за глупости, а не по приоритет! Всъщност разбираемо е, че ДПС го правят, но това, че БСП ГО ДОПУСКА ДОБРОВОЛНО, ЗА ДА БЪДАТ НА ВЛАСТ НА ВСЯКА ЦЕНА - ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО. ТОВА Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ!!!

ГЛАСУВАЙТЕ ПРОТИВ МАФИЯТА, НЕ ВСИЧКИ СА МАСКАРИ!

old alfist
28-06-2009, 20:09
Виж сега така е. Мен най-вече ме дразни очевадна наглост да го разправяш така явно. Ей тва ми бърка в...... очите.
Приемането на реалностите е болезнено, но изричането им не значи, че това е очевадна наглост.

galinves71
28-06-2009, 20:29
Защо ли у някого има искуствено поведение и мислене,след като всички знаем точно какво чувстват към....?

BatVas
28-06-2009, 22:11
Ти наричаш "ГРИЖА" това, че разпределят много повече бюджетни пари за техните общини, за да гласуват после за тях?! За мен това си е чиста кражба, а не грижа, понеже тия пари се взимат от нас и се харчат за глупости, а не по приоритет! Всъщност разбираемо е, че ДПС го правят, но това, че БСП ГО ДОПУСКА ДОБРОВОЛНО, ЗА ДА БЪДАТ НА ВЛАСТ НА ВСЯКА ЦЕНА - ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО. ТОВА Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ!!!

ГЛАСУВАЙТЕ ПРОТИВ МАФИЯТА, НЕ ВСИЧКИ СА МАСКАРИ!
Не точно - щото знаеш ли от колко време техните общини готвят проекти годни за европейско финансиране - на БСП сега се усетиха, ама ще е късно - не, не са разпределили пари - пратиха им експерти и им казаха слушайте какво Ви казват и почвайте да готвите качествени проекти - сега вече парите сами ще отидат там.
Иначе си прав, за маскарите - ама аз ти казах добри политици няма - те са "лош", "много лош" и "некадърен" - това са възможните категории :)

Old Fox
28-06-2009, 22:26
Приемането на реалностите е болезнено, но изричането им не значи, че това е очевадна наглост.

Точно това значи когато е незаконно!

old alfist
28-06-2009, 22:37
Точно това значи когато е незаконно!
Законността е утопия/за съжаление/. Това е само в нашите глави.

ФЕРАРИСТ
28-06-2009, 22:38
Аз ще ходя да гласувам, ако трябва да се избира ЕДИН човек който да управлява и да носи сам отговорноста си......историята показва че всички големи държави и империи са били най - могъщи и силни, когато са управлявани от 1 човек......така е било и векове с България......не знам кой как тълкува думата Демокрация, но в съвременния свят тя значи че всеки може да прави почти каквото си иска с власта, и да си стои в нея дори и да се е провалил....трябва да съм болен за да гласувам за това....

galinves71
28-06-2009, 22:46
Аз ще ходя да гласувам, ако трябва да се избира ЕДИН човек който да управлява и да носи сам отговорноста си......историята показва че всички големи държави и империи са били най - могъщи и силни, когато са управлявани от 1 човек......така е било и векове с България......не знам кой как тълкува думата Демокрация, но в съвременния свят тя значи че всеки може да прави почти каквото си иска с власта, и да си стои в нея дори и да се е провалил....трябва да съм болен за да гласувам за това....

Демокрация е красива дума,жалко е че много хора я използват,за това да правят каквото си искат и говорят каквото им дойде на ум без да се замислят дали това е точно така.

old alfist
28-06-2009, 23:05
Аз ще ходя да гласувам, ако трябва да се избира ЕДИН човек който да управлява и да носи сам отговорноста си.
Имахме 1-2 такива случаи и видяхме, че и така не става.

balev64
28-06-2009, 23:07
Боже колко истини има тука.Хора не изпускайте парата през свирката.Няма вече човек който да не знае тези неща.Колко пъти да ги пощим тия далавери и безпощадното и безбожно експлоатиране на тая държавица.Че то няма завоевател през цялата ни хилядолетна история който да се е отнасял по безмилостно към не я от сегашните политици.Време е вече вместо само да говорим да действаме.

old alfist
28-06-2009, 23:13
Боже колко истини има тука.Хора не изпускайте парата през свирката.Няма вече човек който да не знае тези неща.Колко пъти да ги пощим тия далавери и безпощадното и безбожно експлоатиране на тая държавица.Че то няма завоевател през цялата ни хилядолетна история който да се е отнасял по безмилостно към не я от сегашните политици.Време е вече вместо само да говорим да действаме.
Как, ще действаме бе, Балев - капанът е заложен.

nikolaaaay
28-06-2009, 23:52
Аз ще ходя да гласувам, ако трябва да се избира ЕДИН човек който да управлява и да носи сам отговорноста си......историята показва че всички големи държави и империи са били най - могъщи и силни, когато са управлявани от 1 човек......така е било и векове с България......не знам кой как тълкува думата Демокрация, но в съвременния свят тя значи че всеки може да прави почти каквото си иска с власта, и да си стои в нея дори и да се е провалил....трябва да съм болен за да гласувам за това....
А, не си ли противоречиш?! Естествено, че когато обществото, (в случая ТИ) не се интересува(ш) от това кой и как управлява и не гласува на избори, то мафията ще си седи на власт и ще си управлява, ще си краде и ще стават все по-нагли. За какво му е на един честен политик да се бори с тая мафия и да си рискува дори живота, след като вие незаинтересуваните ще кажете пак "абе, всички са масакри, дреме ми кура". Е, затова няма смисъл честните хора да се занимават с политика.
Много е лесно да седиш на компа и да плюеш тоя и оня, а ТИ какво правиш?! Я, кажи какво направи реално затова да се махнат дърветата покрай пътищата, в които загиват десетки хора всяка година?! Къде сигнализира, до кой писа?! Кво организира по случая?! Аз например, като видя някой да кара на зиг-заг или мине на червено ит.н. веднага звъня на 166, (вече може на 112). Ако си недоволен - трябва да реагираш, да си търсиш правата. Ти хем не гласуваш, хем се оплакваш от лошите пътища, дърветата и т.н. Ми най-малкото, което можеш да направиш е ДА ГЛАСУВАШ.

Коки
29-06-2009, 10:07
...Соро ма и да се насерем да гласуваме - нищо добро няма да стане...

Виж ся, няма друг начин да проверим, освен ПЪРВО "да се насерем да гласуваме" и ПОСЛЕ да видим какво ще стане - добро или зло. Най-малкото нема да те ухапят, а и пари не искат - ходи си пусни бюлетината, па после критикувай, щото ако не я пуснеш, нямаш право да си недоволен.

Коки
29-06-2009, 10:17
Аз ще ходя да гласувам, ако трябва да се избира ЕДИН човек който да управлява и да носи сам отговорноста си......историята показва че всички големи държави и империи са били най - могъщи и силни, когато са управлявани от 1 човек......така е било и векове с България......не знам кой как тълкува думата Демокрация, но в съвременния свят тя значи че всеки може да прави почти каквото си иска с власта, и да си стои в нея дори и да се е провалил....трябва да съм болен за да гласувам за това....

За кое? Никой не те пита дали да има демокрация или да няма. На изборите питат само: кой колко депутати да има. И ако искаш ДПС да има по-малко депутати, отиваш и гласуваш за някой от по-големите, за да получат те повече места в парламента, респективно ДПС - по-малко.

Old Fox
29-06-2009, 10:33
Законността е утопия/за съжаление/. Това е само в нашите глави.

Е не, беше ми направил впечатление, като човек който пише смислени неща.

acko88
29-06-2009, 10:40
Мразя две неща..... расизма и циганите

Което какво точно иде да каже?

old alfist
29-06-2009, 15:42
Е не, беше ми направил впечатление, като човек който пише смислени неща.
Ще "разбия" цитираното от теб мое изказване по-подробно, белким ме разбереш :

В съвременните условия у нас, законността е нереалистично понятие. За съжаление нашето мислене изглежда идеалистично.

Може би така ти изглежда по-добре.

koleff
29-06-2009, 15:47
Страшно е това, дето казва Доган. Но още по-страшно е, че се е стигнало дотам, че да има наглостта да го заявява така открито. Още по-страшното е, че на никой всъщност не му дреме какво става в собствената му държава - ето и сега - ще се пеним два-три дни, и после пак со кротце со благо... Всички са много напористи в нета и на масата в кръчмата, но наяве нямаме НИЩО. Още Ботев го е казал, и много се е възмущавал на тази ни черта овчедушна.
Що за народ е този, дето се бие по гърдите, че успял да се отърси от 5 вековни окови, а сега допуска съвсем съзнателно и безметежно същото робство ?!? Има ли изобщо такава нация нейде другаде по света ?!?
Наистина, ако и този път оставите нещата да вървят на самотек, няма да имате никакво право да се жалвате после за гнусната ситуация около вас! Няма да имате право да се жалвате, че мангал с 5 висящи дела е изнасилил сестрата на ваш приятел, или обрал и наръгал с нож 75-годишната ви баба! Крайно време е всички да разберат, че държим съдбата си в собствените си ръце - никой няма да ни помогне да се оправим - нито братята американци (дето в момента заграбват наши територии), нито екс-братята руснаци (щото пък на тях вече хич не им дреме за нас).
Приканвам ви - ако не искате след година-две да се налага да учите турски, за да си купите хляб, ако не искате децата ви да носят потури или да им обяснявате защо сте българи, па живеете в Торонто, Пърт или където и да е на майната си -
ЗА БОГА, ИЗЛЕЗТЕ ЗА 10 МИНУТИ ОТ ЛУСКОЗНИТЕ СИ АПАРТАМЕНТЧЕТА, И ОТИДЕТЕ ДА КАЖЕТЕ "НЕ ИСКАМ ДА МЕ УПРАВЛЯВА ДОГАН" !!!
Па после идете и пийнете една-две бирички :cheers:
напълно те Подкрепям за написаното

Old Fox
29-06-2009, 16:19
В съвременните условия у нас, законността е нереалистично понятие. За съжаление нашето мислене изглежда идеалистично.


Тоест корупцията е нещо напълно нормално?

old alfist
29-06-2009, 16:28
Тоест корупцията е нещо напълно нормално?
Не е нормално, но е реално. Корупция цари на всички нива.

ФЕРАРИСТ
29-06-2009, 16:41
Имахме 1-2 такива случаи и видяхме, че и така не става.
Кои бяха че не сфащам?

old alfist
29-06-2009, 16:46
Кои бяха че не сфащам?
СДС, НДСВ, БСП през изминалите години.

acko88
29-06-2009, 19:43
Мразя две неща..... расизма и циганите

Което какво точно иде да каже?

Нищо неозначава господин Дойнов,това е стар лаф :)

yo
29-06-2009, 20:07
[...]

old alfist
29-06-2009, 21:18
[...]
Това с Калашника и на мен ми хареса, ама не е за пред хора.

ФЕРАРИСТ
30-06-2009, 23:25
СДС, НДСВ, БСП през изминалите години.
Това са партии, като в два от случайте са коалиции, и във всичките случай много ора са на клона......
Говоря за еднолична власт, ако речеш диктатура го наречи.......като Чавес да речем......

old alfist
30-06-2009, 23:59
Говоря за еднолична власт, ако речеш диктатура го наречи.......като Чавес да речем......
Избиваш го на мазохизъм, май.

ФЕРАРИСТ
01-07-2009, 00:00
Избиваш го на мазохизъм, май.
Що бре - Венецуела, литър вода по скъп от литър бенз.....кефче ком......но така или иначе историята показва че великите държави и империи са били такива когато начело е бил един човек......

old alfist
01-07-2009, 00:06
историята показва че великите държави и империи са били такива когато начело е бил един човек......
И това има предимство - сгромолясват се изведнъж, а в другите случаи - бавно и мъчително.

ФЕРАРИСТ
01-07-2009, 00:27
И това има предимство - сгромолясват се изведнъж, а в другите случаи - бавно и мъчително.
Иначе все ще сме в "другите случай" - бавно и мъчително......за дълго време.....

old alfist
01-07-2009, 00:35
Иначе все ще сме в "другите случай" - бавно и мъчително......за дълго време.....
Ще те поправя малко, за да има рима.

Бавно и мъчително
за сметка на това продължително.

dimo
01-07-2009, 00:51
А, не си ли противоречиш?! Естествено, че когато обществото, (в случая ТИ) не се интересува(ш) от това кой и как управлява и не гласува на избори, то мафията ще си седи на власт и ще си управлява, ще си краде и ще стават все по-нагли. За какво му е на един честен политик да се бори с тая мафия и да си рискува дори живота, след като вие незаинтересуваните ще кажете пак "абе, всички са масакри, дреме ми кура". Е, затова няма смисъл честните хора да се занимават с политика.
Много е лесно да седиш на компа и да плюеш тоя и оня, а ТИ какво правиш?! Я, кажи какво направи реално затова да се махнат дърветата покрай пътищата, в които загиват десетки хора всяка година?! Къде сигнализира, до кой писа?! Кво организира по случая?! Аз например, като видя някой да кара на зиг-заг или мине на червено ит.н. веднага звъня на 166, (вече може на 112). Ако си недоволен - трябва да реагираш, да си търсиш правата. Ти хем не гласуваш, хем се оплакваш от лошите пътища, дърветата и т.н. Ми най-малкото, което можеш да направиш е ДА ГЛАСУВАШ.
Браво колега казал си го много добре и много нежно и Културно.

dimo
01-07-2009, 00:52
Що бре - Венецуела, литър вода по скъп от литър бенз.....кефче ком......но така или иначе историята показва че великите държави и империи са били такива когато начело е бил един човек......
И според теб Венецуела е велика държава така ли? Мале мале да ни пази господ .