PDA

View Full Version : като е студена и прекъсва



27-09-2004, 15:29
алфа 155 когато е студена прекъсва при редовни филтри и свещи.ако някои знае на какво се дължи,моля да ми помогне
1.8 8v :?:

WhitePower
27-09-2004, 16:25
a svetka li si lampata na injecsiona na tabloto kato prekisva
a i s kakvi sveshti si i kabeli ???

ALFA CORSE
27-09-2004, 20:49
И при мен е така 1, 2 минути с нови кабели и нови свещи (само бензинов филтър не е сменян), само че на мен дебитомера ми е бърникан (имаше уредба за метан, но я разкарах естествено) и тук е настройван ръчно мислех си че може би ще да е от това.

Mury
27-09-2004, 22:07
I spored men e ot debitomera sigurno mu e izdulbana pistata i piseca raboti neravnomerno.NE DAVAI NA NIKOI DA GO PIPA ZA6TOTO 6TE STANE PO LO6O\osven ako mu ima6 doverie\

hf hpe
27-09-2004, 22:15
има още доста възможности
температурен датчик на постъпващият въздух или на охлаждащата течност, също кабели,моторче за регулиране на оборотите
сигурно има и такива причини за които не се сещаме

28-09-2004, 13:42
мерси за мненията.

DiStefano
28-09-2004, 13:43
КОФТИ БЕНЗИН
ЛАМБДА СОНДА

V_G_Z
29-09-2004, 11:02
be 6tom e samo na stidena nqma da e ot lambda.... nai veroqtno e debitomer, dat4ik za T na antifriza ,pozapu6eni injektori .... az imam sy6tiq problem i e ot debitomera..... predi6niq sobstvenik q be6e karal na gaz i be6e qko rabazikan :evil: druga malka veroqtnost e regulator na nalqganeto ili benzinova pompa ,goriven filtyr..... :?

Bobo
29-09-2004, 14:44
Само незнам защо като знаете какво става от газта на алфите някой като пита за мнение за газова уредба си мълчите?

WhitePower
29-09-2004, 14:57
amam kakvo stava ??? shtoto az sam na gas i njamah nikvi grizi
no sega mi se ebava zapalitelnata sistema , ja svesh ja kabel ( ja bobinka) pak da spomena specialno za bobo !!!!!

MAX speed na benzin 215 km/h
MAX speed na GAS - 230 km/h i prodaljavashe bavno no shubeto me hvana ,
kato razhoda na gas 14,4 na sto s skorost 170 - 210 km/h

gazovata sistema e BRC Sequent - 1860lv

V_G_Z
29-09-2004, 21:32
проблема е 4е газова уредба може да се сложи и кадърно и спупернекадърно....моята е била карана по4ти и само на газ..резултата? разбазикан дебитомер...запу6ени инжектори....вие6та бензинова помпа... :?

ivaylo_gr
12-04-2009, 12:15
дали е

cobra_11
14-04-2009, 08:39
Това с прекъсването на студено на 1.8 8 клапана май е заложено заводски в тоя гаден Мотроник .Лично аз проблема си го реших така : проверих всеки елемент от горивоподаващата и запалителната с-ма и устнових ,че няма за какво да се хвана .Тогава ме 'стегна шапката" и отворих дебитомера и натегнах пружината с два зъба, след каране и газоанализ го върнах с един зъб . Та резултата е : не прекъсва на студено , подобрение на динамиката в ниските обороти а за разхода не съм отчел повишение .От мен това . Успех

The_Game
19-04-2009, 00:40
Това с прекъсването на студено на 1.8 8 клапана май е заложено заводски в тоя гаден Мотроник .Лично аз проблема си го реших така : проверих всеки елемент от горивоподаващата и запалителната с-ма и устнових ,че няма за какво да се хвана .Тогава ме 'стегна шапката" и отворих дебитомера и натегнах пружината с два зъба, след каране и газоанализ го върнах с един зъб . Та резултата е : не прекъсва на студено , подобрение на динамиката в ниските обороти а за разхода не съм отчел повишение .От мен това . Успех


Екзактли дъ сейм тинг и при мен :)

hsr
20-04-2009, 16:22
Я дайте малко по-подробно за дебитомера!
Какво имате предвид под натягане ? Предполагам, че въртите зъбчатото колело вътре, но в коя посока- по часовниковата стрелка или обратно?
Аз пробвах с един зъб по часовниковата, но не можах да разбера дали има разлика понеже бях припалвал колата преди това и загря бързо. Сега ще почакам да изтине и пак ще направя едно кръгче.

ALFA CORSE
20-04-2009, 19:15
Аз да се включа четири и половина години по-късно :tooth:

Моята от есента го няма този проблем (тогава забелязах). Само не ме питайте от какво е всъщност, защото смених наведнъж доста неща... бенз регулатор, инжектори, МПХ, ириридиеви свещи, комутатор, един кашон с кабели и др... поради друг проблем и дори в началото не забелязах, че е изчезнал този :D
Но явно проблемът е разрешим...

MUROMAN
21-04-2009, 20:15
Как по-гточно прекъсваше,какви бяха симптоминте.При мене като е студена и няма мошност и все едно се дави.
Давам и аз газ и тя едва-едвам върви и изведнъж пъха-пъха и тръгва.
Така ли беше и при теб?

Flame
21-04-2009, 22:03
Ей батио и аз съм така,като мина 2000 оборота и се оправя,понякога го прави,понякога не,но при мен са ми за смяна кабелите на свещите,иначе на диагностика всичко си е наред8-)

alkito
21-04-2009, 22:33
абе и аз имам сащия проблем но като мина 2000 об.и се оправя.така е като е студена!!!!!!!!!! 1.8 ТS 16в

bass
22-04-2009, 15:51
...но като мина 2000 об.и се оправя.

Аз като слагах чип ми се обясни, че всичко под 2000 оборота е празен ход, таааа... давайте и малко газ, хъхъхъхъ:-P :tooth:

Това само за разпускане де, знам кво е гадно въпросното придърпване. И аз го имах за известно време, но и при мен изчезна мистериозно с подмяната на няколко неща наведнъж.

MUROMAN
22-04-2009, 16:27
Ми аз направих профиалктика на МПХ и си мисля,че не е от него. Кабели и свещи не съм сменял.Идей за нещо друго?

Бобби
22-04-2009, 16:32
Как по-гточно прекъсваше,какви бяха симптоминте.При мене като е студена и няма мошност и все едно се дави.
Давам и аз газ и тя едва-едвам върви и изведнъж пъха-пъха и тръгва.
Така ли беше и при теб?
..е па мойта като е студена, най се резга:go:...като загрее имам чуството, че е по мудна:drive:

Rider_alfa155
23-04-2009, 11:37
апък моята напоследък нацяло клекна :pokey::pokey: давам и газ а тя се чуди да тръгне ли или да... гадна работа иначе на студено пак придърпва, до окло 60-65 градуса след тожа се оправя и верно като е студена е с повече мощност от колкото като загрее, имам предвид интервала между 65-92 градуса направо къса гумите и като загрее......... изплезва езика..... уффф аман вече, май ще взема да я пързулна на пазара и после нова..... ама то гаранция няма на какво ще попадна

kris11
13-05-2009, 21:24
Как по-гточно прекъсваше,какви бяха симптоминте.При мене като е студена и няма мошност и все едно се дави.
Давам и аз газ и тя едва-едвам върви и изведнъж пъха-пъха и тръгва.
Така ли беше и при теб?


Сонда .И при мен беше така преди да я сменя. на студена сякаш прекъсва , няма тяга.