PDA

View Full Version : Статия за Брера в Топ Гиър /01.06/



pent
13-02-2006, 01:36
Здравейте, незнам дали някои е обърнал внимание че в януарския брой на списанието има статия за Брера.

Качил съм копие от статията, извинявам се за качеството.

страница 1:
http://bgphoto.net/photos/1808/o632753875689062500.jpg

страница 2:
http://bgphoto.net/photos/1808/o632753875749843750.jpg

страница 3:
http://bgphoto.net/photos/1808/o632753875803437500.jpg

страница 4:
http://bgphoto.net/photos/1808/o632753875883593750.jpg


Дано ви е така интересна както и на мен :)

KGB
13-02-2006, 02:35
Мерси, колега...статия бях я чел само като текст....но си е друго да видиш и снимките 8)

Quadrifoglio
13-02-2006, 13:18
В последния Ауто Билд меко казано са оплюли брерата :evil: :evil:

Az4o
13-02-2006, 13:58
В последния Ауто Билд меко казано са оплюли брерата :evil: :evil:

Какво ти леко ! Направо са се оляли тотално! :evil:
Тоя пич едно хубаво нещо не каза за колата - не завивала, ниска била, бавна била, тракала, охо бохо и малкият мук.. Още малко ще каже че Лада 1500 на 18 години е по-добра от Брерата :shock:

MONI
13-02-2006, 15:05
В последния Ауто Билд меко казано са оплюли брерата :evil: :evil:

Абе то тва списание си е правено само за ВАГ феновете....нека си го четат и да се кефят

Dexer
13-02-2006, 20:19
В последния Ауто Билд меко казано са оплюли брерата :evil: :evil:

Абе то тва списание си е правено само за ВАГ феновете....нека си го четат и да се кефят
напълно съм съгласет с вас колеги, досега все меслех, че имат някакво по-обективно отношение, но това тяхното направо е пародия. Значи в тоя брой е не само брерата - има статия за 6 комбита - ауди, бмв, мб, шкода, крайслер и субару - там след откровеното признание, че теста го правят на база субективно усещане на тестващите излязоха с извода че ауди е но1, а шкодата пък е супер за тея пари, ВАГ групата естествено.
И за пежо 407 купе пак като за брерата, а пък за некъв измислен ФВ Еос - само суперлативи....

Наистина ми се иска да има италианско авто списание на български, например Дженте мотори...

сори за офтопика.

BatVas
13-02-2006, 21:01
В последния Ауто Билд меко казано са оплюли брерата :evil: :evil:
Aбе ако иска да пише даже че дизайна на Шкода е по добър от Брерата все ми е тая-тъкмо ще се търсят Голфове и аудита и цените на 156 и 147 ще паднат още и ще си ги караме- пък после и Брера :D :D :D

Tanuco
13-02-2006, 22:17
В последния Ауто Билд меко казано са оплюли брерата :evil: :evil:
Е какво да се очаква от човек, който по принцип не харесва италианските коли и той си го е написал в началото...да се оправят:)
Проблемът си е техен.
А по отношение на АутоБилд(както е и навсякъде) Който плаща, той поръчва музиката...

Dodo 155
13-02-2006, 23:17
Защо се връзвате на комплексари :? :roll: :?:
Нека си пишат каквото искат :wink:
Немеца си е немец - каска на колела да му дадеш, нея ще кара ако му кажеш че е немска :lol: :lol: :lol:

pooh
13-02-2006, 23:36
...

valjo
14-02-2006, 00:03
@поох - просперитета на Алфа Ромео в кошара не вкарва:)
прав е Васко - я си глеам мене си :lol:

Quadrifoglio
14-02-2006, 10:20
Наистина ми се иска да има италианско авто списание на български, например Дженте мотори...

сори за офтопика.

Мисля че скоро ще има :lol_sign: :priest:

BatVas
14-02-2006, 11:30
@Бат Вас мислиш ли, че обезценяването на Алфите е най-доброто за просперитета на фирмата Алфа Ромео?

Най-доброто за Алфа е да продават много нови автомобили, а не да държат висока цена дълго време-макар че като гледам 156 си държи цени като на Ауди А4. А й като се карат повече-алфа ще печелят щото ще купуваме части :D :D :D А иначе който е решил да си купи Алфа на запад, мисля че нама да я кара 10 години :D
Алфа да започнат да продават в Щатите-ето това е добро за просперитета им-сега мисля имат модели за да стъпят на Щатска територия с 159, Брера, че и с 166 :D

Quadrifoglio
14-02-2006, 11:43
Само че не се сещаш че когато си купуваш нова кола един от основните фактори е колко ще струва като я продаваш и лесно ли ще я продадеш :idea:

pent
14-02-2006, 11:52
Алфа да започнат да продават в Щатите-ето това е добро за просперитета им-сега мисля имат модели за да стъпят на Щатска територия с 159, Брера, че и с 166 :D

тук вече ще ударят на камък... Щатите не е пазар за всеки :) е вярно, могат да закарат 10 колички, да се показват в големите градове по изложенията, под заглавието 'Европейска екзотика'. Неслучайно US авто пазара е в криза и единственото което им трябва е поредната европейска марка която да се опита да продаде 1000 коли в големите градове :)

Не им трябва Алфа Ромео... ама както и да е, да си я караме тук в Европата ;)

MONI
14-02-2006, 12:52
Алфа да започнат да продават в Щатите-ето това е добро за просперитета им-сега мисля имат модели за да стъпят на Щатска територия с 159, Брера, че и с 166 :D

тук вече ще ударят на камък... Щатите не е пазар за всеки :) е вярно, могат да закарат 10 колички, да се показват в големите градове по изложенията, под заглавието 'Европейска екзотика'. Неслучайно US авто пазара е в криза и единственото което им трябва е поредната европейска марка която да се опита да продаде 1000 коли в големите градове :)

Не им трябва Алфа Ромео... ама както и да е, да си я караме тук в Европата ;)

Абе бате.....ти по некой път като се изкажеш направо ме разбиваш!

Ми че тя Алфа е в пъти по уважавана марка в САЩ от колкото в БГ. Дори преди време колегата МрЕксендър беше пуснал снимки от "Да изчезнеш за 60 сек." където също имаше ретро Алфи.....

pent
14-02-2006, 12:57
Абе бате.....ти по некой път като се изкажеш направо ме разбиваш!

Ми че тя Алфа е в пъти по уважавана марка в САЩ от колкото в БГ. Дори преди време колегата МрЕксендър беше пуснал снимки от "Да изчезнеш за 60 сек." където също имаше ретро Алфи.....

Няма да се плашиш :) нищо още не си видял :lol:

а по темата от няколко ретро алфи, до стъпване на US Market, разликата не можеш да си я представиш ;)

както и да е, почваме да уливаме с офф-а темата е за Топ Гиър

BatVas
14-02-2006, 13:00
Да даже Петко разправя че и в момента се продават Алфи в Северна Америка-само че купувача подписва декларация че ще кара колата само по писти. Това е защото офицално не са направили някакви щатски тестове. Иначе Алфа Ромео ще се продава в САЩ заедно с Мазерати от тази година или другата , ако не се лъжа.
В САЩ има клубове на Алфа и даже съм гледал снимки на Щатски 164 страшно поддържани и запазени. Та въпреки че отдавна не се продава там - Алфа има фенове в САЩ. Пък и със сигурност Алфа няма да е кола за продавач в супермаркет-то там по принцип европейските коли са за по-богатите. Аз исля че с 159 и Брера е Шоурумовете на Мазерати може да стане, а и тези коли са мислени да отговарят на САЩ стандартите. :D :D :D Остава и Джей Лено да се появи с една Брера :D :D :D :D

MONI
14-02-2006, 13:07
Защо се връзвате на комплексари :? :roll: :?:
Нека си пишат каквото искат :wink:
Немеца си е немец - каска на колела да му дадеш, нея ще кара ако му кажеш че е немска :lol: :lol: :lol:

Нали знаеш немския девиз......Deutschland, Deutschland uber alles!!!

pent
14-02-2006, 13:11
:offtopic:
"Ten years after withdrawing from the U.S. market, tail between its legs and reputation in tatters, Italy's Alfa Romeo is planning a comeback, with the sleek Alfa Romeo 159 sedan. Back in 1995, Alfa Romeo sold — or rather, tried to sell — the 164 sedan and the old Spider, as immortalized in The Graduate. It moved a mere 500 cars that year, equivalent to what Toyota sells in the United States every two hours. "

от иначе добра статия за 159 :)

http://www.edmunds.com/insideline/do/Dr ... eId=106638 (http://www.edmunds.com/insideline/do/Drives/FirstDrives/articleId=106638)

MONI
14-02-2006, 13:14
Няма да се плашиш нищо още не си видял
Принципно трудно се плашим.


няколко ретро алфи, до стъпване на US Market

Напротив....не са няколко а много и то защото са били там!

П.С. Иначе имаше тема преди време май Петко я беше пускал за връщането на пазара там та пишеше и какво в било положението преди това!

Quadrifoglio
14-02-2006, 20:49
:offtopic:
"Ten years after withdrawing from the U.S. market, tail between its legs and reputation in tatters, Italy's Alfa Romeo is planning a comeback, with the sleek Alfa Romeo 159 sedan. Back in 1995, Alfa Romeo sold — or rather, tried to sell — the 164 sedan and the old Spider, as immortalized in The Graduate. It moved a mere 500 cars that year, equivalent to what Toyota sells in the United States every two hours. "

от иначе добра статия за 159 :)

http://www.edmunds.com/insideline/do/Dr ... eId=106638 (http://www.edmunds.com/insideline/do/Drives/FirstDrives/articleId=106638)

Е те пак много са продали виж че това са си били доста морално остарели коли за тогава! Но знаеш ли също така че е имало години в които 70% от производството на ферари е отивало за щатите. Място може да намери алфа ромео на американския пазар в компанията на ферари и мазерати което мисля че ще го направят и тогава вече ще може да бъде супер престижна марка с добри продажби. Ясно е че в близките 10 години няма да може да се бори с японските и техните продажби но общо взето те са си в друг сегмент.

georgievst
19-02-2006, 17:52
Когато един производител увеличи производството, освен цената на единица изделие непременно пада и качеството.
За мен уникалното при Алфа Ромео е, че те успяват да се задържат на пазара произвеждайки относително малко на брой автомобили.
Защо е уникално? Защото тези които продават много на брой евтини автомобили успяват накрая да погълнат производителите на "бутикови" марки.

Crusader
19-02-2006, 20:10
.......тези които продават много на брой евтини автомобили успяват накрая да погълнат производителите на "бутикови" марки.

To това вече се е случило с Алфа Ромео :!:

SkyWalker
06-09-2007, 18:49
Top Gear никога няма да напише нещо хубаво за италианска марка, различна от Ferrari, но от време на време се прежалват да кажат например, че Мазерати Куатропорте с автоматик горе-долу става (разбира се с оговорката, че е далеч-далеч от Ауди А8 и Мерцедес S Клас) 8)

Не знам обаче как коментират това, че нито Ауди, нито БМВ, нямат бутиков модел автомобил (дори и Z8 се провали като такъв и остана при диларите докато не намалиха цената с близо 40%) :?: :twisted:

Naso
06-09-2007, 23:11
Приятелю :) много дълбоко ровиш :lol: