PDA

View Full Version : alfa romeo 166



koko
13-02-2006, 14:56
Запознат ли е някой с поведението на алфа 166 по родните български пътища? Издръжлив автомобил ли е като ходова част? Има ли изразени слаби места /дефекти/? Динамичен автомобил ли е/споделете лицен опит/ или голяма и спъната кола? Компромис ли е да се купи алфа 166 вместо алфа 156 или важи обратното? Споделете личен опит или лични впечатления. Всички статии на български съм ги чел , но друго е когато някой е обслужвал такъв автомобил и сподели мнението си за него тук. Алфа 166 много ми харесва, но основно хубави работи чувам за по-малката 156. Защо така...

Quadrifoglio
14-02-2006, 09:08
По мое мнение 166 е най-качествено направената алфа дори и в момента. Супер тиха, много по комфортна от 156, дизела 2.4 усеща се малко по слаб от на 156 но пък има 6 скорости което дава предимство и като цяло разликата във вървенето е минимална. До сега не съм се качвал в 166 в която да тропа нещо по тапицериите и т.н. докато в почти всяка 156 или 147 има поне по нещо дребно. Аз със сигурност бих избрал 166 ако не ме притесняваше размера! Но най-добрия мотор за нея е 2.4 дизел 2.0 бензин е малко тромав за нея и не харчи малко.

valjo
14-02-2006, 10:05
като база за сравнение м/у 156 и 166 мога да ти кажа конкретни цифри от ремонта по ходовата част, който правихме с колегата Сергей (dobro) -166 2.4JTD 140CV

1. Преден долен носач оригинален - 345лв бр. - и това е специална цена, нормалната е към 450
2. Преден горен носач оригинален - 90лв - иначе са по 105 някъде
3. Биалетки предни - 20лв едната - марка Вема, оригиналните са по 80 лв !

за сравнение при 156
1. Преден долен носач има хубави Fiorella по 180лв
2. Горен оригинален е 75лв - тука цената е горе долу съшата

за задното окачване нешата сигурно са още по-изместени, в смисъл че при 166 е по-скъпо защото е мултилинк

но и моите впечатления са че 166 е много по-класен автомобил от 156
е ако идеята ти е да се ръчкаш по светофарите, най вероятно не е точно твоята кола :)

100letov
14-02-2006, 13:00
Наистина 166 е много по конфортна, по стилна, и като седнеш вътре в нея, интериорът и запазва типичната агресивност на Алфа, но придава и доста лукс... колата е наистина един клас отгоре на всички алфи в момента. Като седнеш вътре впечетление ти правят страхотно уформените линии на купето, качествените елеминти които са използвани (дърво, кожа, алуминии), съраунд системата с перфектен звук, бордовия компютър, страхотната звукоизолация от външен шум и... аиде да не продължавам че се поотнесох малко :D
Аз от време на време подкарвам една такава и наистина много ми харесва и за тва говоря по този начин. За сравнение със 156 не мога да ти кажа, на другата ми кола е 155-ца и разлеката е ГОЛЯМА. Относно скороста бих казал, че е от онзи тип коли, които се карат спокоино, но ако някое турбодупе с голфарата ти се направи няма да ти е проблем да го оставиш да ти диша прахта... 8) :D :twisted:

П.П. До няколко дена ще пусна обява в продавам за една 166 със специална промоция за Алфисти 8) :wink:

Kostadin
14-02-2006, 13:45
колата е наистина един клас отгоре на всички алфи в момента.
не съм съгласен с теб колега :wink: :censored: , а що се отнася до 156 и 166 това са различни класове коли, за това е трудно сравнението им, но определено за мен 156 е по-красивата :wink:

100letov
14-02-2006, 18:58
Нямах предвед красотата, за мен даже една 155-ца в добро състояние е по красива от 156 и от 166, но това при всеки си е различно... въпрос на човек :roll:
Имах предвид че 166 си е все пак лимузината на Алфа Ромео и в този смисъл е една класа отгоре над другите :wink:

П.П. No hard feeelings нали :D :D :D

dobro
15-02-2006, 21:54
Имам 166 !!!!!!!! :D
Отличная машина ! Держит все дороги Болгарии . Дизель - идеал . По автостраде , все коли по русски сказать , в заднице ....
Комфарт , управление ... супер , порой когда едишь 170- 190 км/час , самалет !!!!!!!!!1
Мои партнеры из англии часто ездят с сомной по Болгарии , постоянно сидят с зади . Последний раз от Софии до Варны , всю дорогу читали книги , даже ночью включили с зади свет и сказали просто самалет ... Нет слов ! Отличная КОЛА :D
Спасибо Валерию за содействию в ремонте в Софии !

koko
16-02-2006, 20:55
След като сравнявах техническите характеристики на 166 и 156 /интересуваше ме разликата в динамиката, предвид размерите на 166.../ Оказа се, че отстъпва по ускорение от място до 100 и като максимална скорост на 156 само и единствено с двигателя 2,5 шестцилиндровия. Само там. С другите бензинови двигатели я дават с максимална скорост по-голяма от тази на 156. А това няма как да не ме интересува защото харесвам 166, но не ми е безразлична динамиката, дори напротив. Нали все пак става дума за Алфа Ромео. Но съм приятно изненадан от факта, че според изразените мнения тази алфа била с издръжлива ходова част по пътищата в България. Четох една статия, която ме наведе на мисълта за противното. Определено бих избрал 166. В момента карам 155 и съм много доволен от нея.