PDA

View Full Version : "Новите" управляващи?



Pages : [1] 2 3

търтей
05-07-2009, 19:59
Темата е продължение на:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=34223

Който гласувал, гласувал. Дано сме Били повече и дано сме гласували умно. Сега да видим каква я сътворихме.

Кои ще са новите управляващи?
Кой с кого ще се коалира?

fred
05-07-2009, 20:02
E работата е ясна, ББ и сините ще правят правителство, може да вземат и за цвят някой от типа РЗП или както им се казва там организацията, а в опозиция са БСП със сателитети си Атака и ДПС, РЗП и тука има мяст, други няма чай.Ако НДСВ не влезе ще бъде супер, хаха, не сме чак толкова тъп народ май, въпреки че има още много да се желае

търтей
05-07-2009, 20:05
РЗС са креатура на БСП.

tanatos
05-07-2009, 20:12
Прав си за РЗС-то, там схемата е сериозна ама хората не се вързаха. Добре се наредиха нещата, нека ГЕРБ и Костов да си правят коалиция, тъкмо както каза един колоега по рано Костов ще си върне на Доган. Най радващото е,че Доган е OUT, и разбира се момчето с очилцата(русначето).

Пепи
05-07-2009, 20:27
ГЕРБ ще са основна сила сега ..
Трябва да видим с кои ще се коалират .. :)

Предполага се , че с Костов .. чуваха се много неща и за РЗС ..

fred
05-07-2009, 20:49
Янев си е коумнистическа изднъка, то и аз това казвам-но не значи, че ББ няма да ги покани в правителството, а пък в крайна сметка Янето е в парламента заради Надка, тя го вкара с оня Дилов.Чудя, дали всъщност сините трябва да правят коалиция с Герб или само да ги подкрепят и да не се товарят с излишни негативи, ей това е важно

viki
05-07-2009, 20:53
Както каза една приятелка...:director::director::director:

честито на всички простаци, мутри и селяни новината, че ще имат достоен представител в лицето на новия премиер.
:whip::censored:

santo_traficante
05-07-2009, 20:56
за ГЕРБ ще се залепят Костов и РЗС.
Янев вече заяви че ще подкрепи ГЕРБ

tanatos
05-07-2009, 21:00
Мерси Вики, само да ти напомня че в мутренските среди има строги правила и съответни строги наказания за неспазването им. Предпочитам мафиотите да са на власт защото няма да допуснат проблеми. Когато има ясни правила те трябва да се спазват. Никой не спазва в тая държава правилата, и аз, ама аз поне си платих за неспазването им, а тея които ни упралвяваха досега са нагли крадци. Сигурен съм,че Бойки ще направи нещо по въпроса по един или друг начин

А колкото до коалицията дано Костов да се съгласи да влезе в управлението защотото иначе става сложно. Надали ще откаже, по рано един колега ме подсети,че Костов има да връяа на Доган. Сега му се е паднало...

proper
05-07-2009, 21:01
И аз Благодаря за хубавите поздрави!!! Искренно!

Честито на всички българи и дясно мислещи и работещи хора!!!

pinko
05-07-2009, 21:05
И аз Благодаря за хубавите поздрави!!! Искренно!

Честито на всички българи и дясно мислещи и работещи хора!!!

Не знам що, ама като чета тая тема и слушам кво се говори по телевизията, ми се струва, че сме се качили на машината на времето и сме се върнали в 2001 г.

Същите възторжени писания, същите дитирамби и възхвали до небесата как дедо Сакс ще оправи държавата за 800 дни, как цяла Европа ще му помага, щото е благородник и роднина с всички монархически фамилии, как е докарал най-умните и кадърни мениджъри и управители на фирми от Лондонското сити и Нюйоркската борса за министри, как ще уреди безплатен нефт, щото е брачед (или кум) на некви шейхове и султани (на Мароко ли беше), как омразният, оял се Костов и корумпираното му правителство ще бъдат осъдени още на другия ден и всичките ще гният в затвора, как ще им конфискува имотите и ще ги върне на бедните и т.н., и т.н.....

Поне едно от тези обещания да беше изпълнено? Едно-единствено? Подсетете ме, щото аз не се сещам.

Толкова ли ви е плитка паметта? Пълна амнезия за 8 години?

Апропо, през 2001 г. дедо Сакс спечели със почти същия процент на изборите.

Нищо ново под слънцето... Българина винаги гласува ПРОТИВ и след около година-две се чеше, където не го сърби и се пита: "Кой ми сра в гащите?"

victtorbg
05-07-2009, 21:06
Както каза една приятелка...:director::director::director:

:whip::censored:

Значи всички които са гласували за ГЕРБ са простаци,селяни или мутри,така ли?

victtorbg
05-07-2009, 21:10
Не знам що, ама като чета тая тема и слушам кво се говори по телевизията, ми се струва, че сме се качили на машината на времето и сме се върнали в 2001 г.

Същите възторжени писания, същите дитирамби и възхвали до небесата как дедо Сакс ще оправи държавата за 800 дни, как цяла Европа ще му помага, щото е благородник и роднина с всички монархически фамилии, как е докарал най-умните и кадърни мениджъри и управители на фирми от Лондонското сити и Нюйоркската борса за министри, как ще уреди безплатен нефт, щото е брачед (или кум) на некви шейхове и султани (на Мароко ли беше), как омразният, оял се Костов и корумпираното му правителство ще бъдат осъдени още на другия ден и всичките ще гният в затвора, как ще им конфискува имотите и ще ги върне на бедните и т.н., и т.н.....

Поне едно от тези обещания да беше изпълнено? Едно-единствено? Подсетете ме, щото аз не се сещам.

Толкова ли ви е плитка паметта? Пълна амнезия за 8 години?

Апропо, през 2001 г. дедо Сакс спечели със почти същия процент на изборите.

Нищо ново под слънцето... Българина винаги гласува ПРОТИВ и след около година-две се чеше, където не го сърби и се пита: "Кой ми сра в гащите?"


Така е,всичките са един дол дренки,НО важното е да не ни управляват турци.500 години стигат.

търтей
05-07-2009, 21:12
Така е,всичките са един дол дренки,НО важното е да не ни управляват турци.500 години стигат.

Ех, де да беше прав.
Както и да е.
Нека има дадем 100 дни.

tanatos
05-07-2009, 21:12
Pinko има нещо вярно, но избирането на управляващи е като купуването на вафли от магазина, купиуваш си и ако не ти хареса, следващия път си купуваш друга марка. В момента ГЕРБ е новат марка вафли и ще ядем от нея, дай боже да са качествени..Но разликата между мадридския горски и Бойко е огромна, място за сравнение няма..

proper
05-07-2009, 21:13
........


Ами аз лично съм краен Костовист от 1992 година до днес и почти съм сигурен, много години напред!!!
Но в момента единствено това беше варианта да бием шута на самозабравилите се комунисти и притурките им дпс и какво ли не още...

Да, подкрепям 100% Борисов към момента и имам твърди сигнали, за сериозни промени в поведението му.
Това си е мой избор.
Обичам мъжкарите, мъжкарите до дупка. Мразя путовци.

Всеки има право на глас.

Винаги съм бил силно десен. Никога не съм гласувал различно освен частично сега.

Демократично и спокойно, както и миролюбиво изчаках лъзци комунисти да си веят коня с ДПС ....

Благодаря.... сега е ред на по-добрите.

Ако ме предадат, аз не съм комунист обработен и веднага ще ги критикувам и порицая!

Поздрави на всички демократични българи.

търтей
05-07-2009, 21:14
Но разликата между мадридския горски и Бойко е огромна, място за сравнение няма..

Верно, единият е слуга на другия. В буквалния смисъл.

tanatos
05-07-2009, 21:16
Търтей, бил е слуга сега едва ли и силно се надявам да не е.Но след година ще си проличи...

ФЕРАРИСТ
05-07-2009, 21:22
Не знам що, ама като чета тая тема и слушам кво се говори по телевизията, ми се струва, че сме се качили на машината на времето и сме се върнали в 2001 г.

Същите възторжени писания, същите дитирамби и възхвали до небесата как дедо Сакс ще оправи държавата за 800 дни, как цяла Европа ще му помага, щото е благородник и роднина с всички монархически фамилии, как е докарал най-умните и кадърни мениджъри и управители на фирми от Лондонското сити и Нюйоркската борса за министри, как ще уреди безплатен нефт, щото е брачед (или кум) на некви шейхове и султани (на Мароко ли беше), как омразният, оял се Костов и корумпираното му правителство ще бъдат осъдени още на другия ден и всичките ще гният в затвора, как ще им конфискува имотите и ще ги върне на бедните и т.н., и т.н.....

Поне едно от тези обещания да беше изпълнено? Едно-единствено? Подсетете ме, щото аз не се сещам.

Толкова ли ви е плитка паметта? Пълна амнезия за 8 години?

Апропо, през 2001 г. дедо Сакс спечели със почти същия процент на изборите.

Нищо ново под слънцето... Българина винаги гласува ПРОТИВ и след около година-две се чеше, където не го сърби и се пита: "Кой ми сра в гащите?"
Пич, ако някога се видим, и аз не позная че си ти, да дойдеш и да ми кажеш - "Преди време във форума на Алфа Ромео ми обеща да ме черпиш колкото мога да изям и изпия където и да е........насреща съм.....

Fear
05-07-2009, 21:23
Не знам що, ама като чета тая тема и слушам кво се говори по телевизията, ми се струва, че сме се качили на машината на времето и сме се върнали в 2001 г.

Същите възторжени писания, същите дитирамби и възхвали до небесата как дедо Сакс ще оправи държавата за 800 дни, как цяла Европа ще му помага, щото е благородник и роднина с всички монархически фамилии, как е докарал най-умните и кадърни мениджъри и управители на фирми от Лондонското сити и Нюйоркската борса за министри, как ще уреди безплатен нефт, щото е брачед (или кум) на некви шейхове и султани (на Мароко ли беше), как омразният, оял се Костов и корумпираното му правителство ще бъдат осъдени още на другия ден и всичките ще гният в затвора, как ще им конфискува имотите и ще ги върне на бедните и т.н., и т.н.....

Поне едно от тези обещания да беше изпълнено? Едно-единствено? Подсетете ме, щото аз не се сещам.

Толкова ли ви е плитка паметта? Пълна амнезия за 8 години?

Апропо, през 2001 г. дедо Сакс спечели със почти същия процент на изборите.

Нищо ново под слънцето... Българина винаги гласува ПРОТИВ и след около година-две се чеше, където не го сърби и се пита: "Кой ми сра в гащите?"
Добре де, мама му стара.
Прав си, в това спор няма.

ОБАЧЕ! Досега не знам колко месеца вече се опява да се гласува. Ето, избирателната активност е висока. Гласувахме.

И сега, били сме избрали мутра, престъпник, пак някой ни срал в гащите! Е кого да изберем бе, да му е** м****та?! НЯМА КОГО - ВСИЧКИ СА СКАПАНЯЦИ!

Кажи ми, как да се "оправим"? Като не гласуваме, били сме родоизменници и незнамсиквоси. Като гласуваме - гласували сме против някого и сме избрали пожарникар и незнамсиквоси.

А кажете тогава, като сте толкова умни - какво да се направи, а? Имаме ли избор, наистина?

didiod
05-07-2009, 21:24
чета,чета и само песимизъм:whip:ами как искате да има промяна:?:от тук нататък повечето няма да гледат какво ще се прави,а ще сочат и ще мятат с пръст и ще си казват видяхте ли,казах ви аз...колеги колко л*йна се из*раха през последните 10-тина години,сметнете колко метене го чака новия премиер пък после ще чакаме резултати начисто:tv:

търтей
05-07-2009, 21:25
Няма песимизъм. Просто някои помним кое от къде идва и сме реалисти.

Fear
05-07-2009, 21:28
Няма песимизъм. Просто някои помним кое от къде идва и сме реалисти.
А, знаем кое откъде идва, ама и песимизъм има. :)
Положението наистина е толкова засрано, че новото правителство, каквото и да е то, ще види много зор. :whip:

proper
05-07-2009, 21:29
половината българи са ревльовци и мрънкачи, а да не говорим и намаленото количество тестостерон при половината поне мъже. Не напразно и такъв премиер имахме.

На слабите и комплексираните винаги някой им е виновен.
По лесно е винаги да мрънкаш отколкото да кажеш ДА аз заставам зад ето това!

Говоря принципно, не за някого.
Но е ясно, че комплексарите почват да реават от днес още...още преди ракията вечерта...

..а другите... другите работят и гледат позитивно... и търсят причините винаги в себе си, а не в другите....

Време е за по-добрите!

didiod
05-07-2009, 21:29
Няма песимизъм. Просто някои помним кое от къде идва и сме реалисти.

Кой чакаш да дойде :?:

pinko
05-07-2009, 21:34
На слабите и комплексираните винаги някой им е виновен.
По лесно е винаги да мрънкаш откоклото да кажеш ДА аз заставам зад ето това!

..а другите... другите работят и гледат позитивно... и търсят причините винаги в себе си, а не в другите....

Време е за по-добрите!

Аз па не се сещам за човек, който толкова да се оправдава с другите като ББ - все някой му е виновен. Все някой му пречи, все други са виновни...

Тва не е позиция за мъжкар, а на лигльо. С тая разлика, че нашия лигльо е доста по-мускулест от средностатистическия лигльо. Ама ако сме си избирали премиер заради мускулите и мъжествената физиономия, значи имаме мноооого сериозен проблем...

Ако беше папа, вероятно щеше да обвинява за некадърността си Господ - щото само той е над него...

myato
05-07-2009, 21:36
Напълно подкрепям pinko.
Честито ново НДСВ!!!

proper
05-07-2009, 21:39
Нищо ново под слънцето... Българина винаги гласува ПРОТИВ и след около година-две се чеше, където не го сърби и се пита: "Кой ми сра в гащите?"

не мога да разбера, защо трябва да говорим ей така патетично за нищо....

Това са точно на комунистите теориите....

Приказки, които фащат кидиш някъде, но не и сред дейни и образовани хора.

Това горе може да се каже след всеки избор...за Бога, все някой печели, после губи, ако не се справи..... някои му казват демокрация....


АЗ съм си гласувал винаги и единствено за Костов и винаги съм бил доволен от работата му. ВИНАГИ!

Не съм се чесъл никъде, а псевдо царя го ненавиждам.

В днешният ден само ГЕРБ и Синята Коалиция са алтернатива на всичко това което мразя в останалите. Трябваше да ги подкрепим за да махнем предателите.

Имам ли право на избор???
Имам ли право на глас???

ДА! Благодаря

търтей
05-07-2009, 21:41
Всъщност вече видях един който намаза от изборите - бареков ;)

А сега по-сериозно - проблемът на изборите в България е че се случват веднъж на 4 години и през останалото време няма контрол.

А е крайно време гражданското общество да се случи.

didiod
05-07-2009, 21:43
Напълно подкрепям pinko.
Честито ново НДСВ!!!


Що Костовото СДС и Станишевото БСП по-добро ли беше ?щото аз не се сещам ако не ги харесвате и тях двете какви политически пристрастия имате и ако нямате значи само се лае...а кервана ще си върви

fade
05-07-2009, 21:44
Ами освен да кажа на печелившите ЧЕСТИТО
Мъжка постъпка ли е да честитиш победата на някого?
И понеже не мога да го кажа по добре от Милош Форман:

„Сега в посткомунистическия свят хората са малко объркани. Наистина трябва да решите къде искате да живеете: в джунглата или в зоопарка. Защото, ако ви тегли към красотата, ако обичате свободата, джунглата е вашият свят. Но там сте в опасност, трябва да споделяте живота си със змии, акули, пиявици. Ако предпочитате сигурността, вие се нуждаете от зоопарка. Там сте защитени. Всеки ден имате малко храна. Но живеете зад преграда и мечтаете за прекрасната джунгла... Ще се изненадате да разберете колко много хора предпочитат да живеят в зоопарка.”

По безпристрастен анализ от това... здраве му кажи!
Така, че колеги:
пазете се от леопарда!

fade
05-07-2009, 21:48
...
А сега по-сериозно - проблемът на изборите в България е че се случват веднъж на 4 години и през останалото време няма контрол.

А е крайно време гражданското общество да се случи.

Искам да ви апострофирам колега...
Статистиката сочи едни други неща:
за цялата демократична история след освобождението средностатистическата продължителност на един мандат за правителство е под 1,5 години!
Ето на това му викам аз постоянство! ;)

търтей
05-07-2009, 21:50
Искам да ви апострофирам колега...
Статистиката сочи едни други неща:
за цялата история след освобождението средностатистическата продължителност на един мандат за правителство е под 1,5 години!
Ето на това му викам аз постоянство! ;)

Не съм гледал статистиката, сигурно си прав.
Така или иначе, обаче, гражданско общество няма. И това е трагедията на страната.

proper
05-07-2009, 21:52
Аз па не се сещам за човек, който толкова да се оправдава с другите като ББ - все някой му е виновен. Все някой му пречи, все други са виновни...

Тва не е позиция за мъжкар, а на лигльо. С тая разлика, че нашия лигльо е доста по-мускулест от средностатистическия лигльо. Ама ако сме си избирали премиер заради мускулите и мъжествената физиономия, значи имаме мноооого сериозен проблем...

Ако беше папа, вероятно щеше да обвинява за некадърността си Господ - щото само той е над него...


Приятелю гледай нощес комунистите...:hump: после ше говорим за оправдания...

Иване,
надявам се не ми се сърдиш.
Аз съм толерантен човек, дори прекалено.
Мисля го знаеш и винаги споровете са ми на интелектуално ниво, въпреки, че иначе резултата би бил по-бързо в моя полза :)

С мир и разбиране си изтърпях комунистите последните 4 години да сасипят всичко и да унижат държавата ни до неузнаваеми граници. Но уважавам демокрацията и увлечението на народа ни по лъжите им.

Ти пътуваш навън и знаеш с какъв срам сме принудени да слушаме за правителството ни (бившето).
Аз съм брал много срам покрай тях... много!!!

Дай ми правото да се порадвам, че ги няма вече във власта. Поне за малко...докато мързеливите и безделниците пак ги върнат..

Аз съм десен човек до дъното на костите си!!!
Мразя комунистите и всичко социалистическо ... по принцип.

Но съм демократ и уважавам винаги какво си е избрал народа. Верно или грешно, това е демокрацията.

За мен е важно, винаги да са десни на власт.

Ако не бяхме събрали десните мнозинство и се бяха събрали с Комунистите "в името на БГ" (като лъжците преди 4 години) аз лично щях да съм от първите за свалянето му...веднага !!! Аз съм човек с принципи. Имам право да си ги имам!


Благодаря за разбирането!

myato
05-07-2009, 21:55
Що Костовото СДС и Станишевото БСП по-добро ли беше ?щото аз не се сещам ако не ги харесвате и тях двете какви политически пристрастия имате и ако нямате значи само се лае...а кервана ще си върви
Па къде прочете подобно нещо?
Политическите си пристрастия съм ги изявявал на всички "демократични" избори от "промяната" до сега.

fade
05-07-2009, 21:56
Така или иначе, обаче, гражданско общество няма. И това е трагедията на страната.
Ами някой граждански общества са изграждани повече от 300 години, и все пак накрая се намери един "дебелосерко" с пура който да каже:
"Демокрацията е лошо нещо, но какво да се прави като не е измислено нищо по добро от нея"
Мога и още, но се надявам че ме разбирате на къде клоня!

didiod
05-07-2009, 22:06
Па къде прочете подобно нещо?
Политическите си пристрастия съм ги изявявал на всички "демократични" избори от "промяната" до сега.

това искам да кажа ,че все някой трябва да харесвате ако не е някоя от тези 3 най-големи партии то незнам коя ще е ,но БСП и СДС доказаха,че немогат да упрявляват поне мое мнение...айде стига съм говорил за политика Поздрви на всички искаме или не искаме ще ни управляват хората ,който сме избраи ,а ако си гласувал за тях с право може да им държиш сметка след време,но искрено се надявам вече да няма на кой да държим сметка;) Поздрави и със Здраве:)

ФЕРАРИСТ
05-07-2009, 22:08
Баси какъв съм пророк само......макар че не се иска много логическо мислене да се прозре нещо такова.......това го писах зимата на 2006 и бях убеден че ще стане така......
http://www.vestnikataka.com/forum/index.php/topic,4573.msg73038.html#msg73038

търтей
05-07-2009, 22:10
Баси какъв съм пророк само......макар че не се иска много логическо мислене да се прозре нещо такова.......това го писах зимата на 2006 и бях убеден че ще стане така......
http://www.vestnikataka.com/forum/index.php/topic,4573.msg73038.html#msg73038

Ама колега, ем не гласуваш, ем вадиш цитати от атака?

Ее моля ти се, не с лошо.

ФЕРАРИСТ
05-07-2009, 22:15
Ми след като направиха "бум" тогава ми стана интересно аудиторията им каква е, и трябваше да се заровя малко......вуйчо ми отказа на Волен да е водач на листата му в СТЗГ тогава, ако беше приел щеше да е в парламента, но все пак направи едно от малкото правилни решения в живота си.....

viki
05-07-2009, 22:20
Да видим този за колко време 'ш на Управи...http://www.pic4ever.com/images/acigar.gif



А колкото до коалицията дано Костов да се съгласи да влезе в управлението защотото иначе става сложно. ...
Дано;-)http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif

п.п.
Влади,
не се сърди:)Ще ме черпиш кафеhttp://www.pic4ever.com/images/121fs725372.gif
Ще заспите от скука,ако не ви се метне някоя искричкаhttp://www.pic4ever.com/images/4chsmu1.gif

Kuku
05-07-2009, 22:25
Значи всички които са гласували за ГЕРБ са простаци,селяни или мутри,така ли?Не, предимно професори, доценти и академици....

nikolaaaay
05-07-2009, 22:39
честито на всички простаци, мутри и селяни новината, че ще имат достоен представител в лицето на новия премиер.
Мутрите имаха представител в лицето на стария премиер Серьожа и още по-стария Жан.

proper
05-07-2009, 22:44
Да видим този за колко време 'ш на Управи...http://www.pic4ever.com/images/acigar.gif

Дано;-)http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif

п.п.
Влади,
не се сърди:)Ще ме черпиш кафеhttp://www.pic4ever.com/images/121fs725372.gif
Ще заспите от скука,ако не ви се метне някоя искричкаhttp://www.pic4ever.com/images/4chsmu1.gif


ща скъсам ей :) :) :)

както написах и на "другото" място

"културен, миролюбив и потомствен софиянец съм, Благодаря:)))

с един от гласовете на когото случилото се е възможно.... десните да бият шута на левите и доганите :)
..................

дай Боже, за България ще е добре, за*би партиите.

Но предпочитам десни да кредитирам с доверие пред левите.

Нямахме друг вариянт.

Колкото и да искам ДСБ не може да вземе 51%... така че.... правим каквото е най-близко до идеалното..."

и прогнозата ми почти напълно се сбъдна...

3 х 19 = 57

бюлетина 3 по бюлетина 19 = 57%


:hump:

myato
05-07-2009, 22:46
това искам да кажа ,че все някой трябва да харесвате ако не е някоя от тези 3 най-големи партии то незнам коя ще е ,но БСП и СДС доказаха,че немогат да упрявляват поне мое мнение...айде стига съм говорил за политика Поздрви на всички искаме или не искаме ще ни управляват хората ,който сме избраи ,а ако си гласувал за тях с право може да им държиш сметка след време,но искрено се надявам вече да няма на кой да държим сметка;) Поздрави и със Здраве:)
Прав си.Все някой трябва да харесваме,дори и не съвсем.БСП за мен са умрели по рождение.За СДС съм гласувал и работил неколкократно,но след това,което направиха в здравеопазването и други някои глупости и тях ги отписах.Срещу НДСВ съм бил от появявянето му.Искренно се надявам ГЕРБ да опровергае очакванията ми.
А сметка ще търся по всякакъв начин от негодниците,които ни докараха до никъде,при всяка възможност.
Не съм реваншист,но и немога да бъда безпаметен.
Със здраве на всички и УСПЕХ НА ПОБЕДИТЕЛИТЕ(Иначе-горкони).

nikolaaaay
05-07-2009, 23:00
Pinko има нещо вярно, но избирането на управляващи е като купуването на вафли от магазина, купиуваш си и ако не ти хареса, следващия път си купуваш друга марка. В момента ГЕРБ е новат марка вафли и ще ядем от нея, дай боже да са качествени..Но разликата между мадридския горски и Бойко е огромна, място за сравнение няма..
Съгласен съм с това. Стига вече с тия митове, че всичките са едни и същи маскари. Дедо Симеон дойде отнекъде, без да знае къде е Лъвов мост и къде е Орлов мост. Пределно ясно беше, че управлението му ще е вредно за всички, освен за него.
ББ за мен не е най-добрият избор, но е в пъти по-добре от БСП-ДПС.
Що се отнася до очакванията, не очаквайте много. Толкова сме назад, че за 4 години не може да наваксаме кой знае колко, ама поне да вървим в правилната посока.

ФЕРАРИСТ
05-07-2009, 23:23
Дедо Симеон дойде отнекъде, без да знае къде е Лъвов мост и къде е Орлов мост.
Но има една малка разлика че симеончо е зел да се учи за политик и на политика още преди кой да е от кирливите ни депутати да си е и мечтал че ще бъде в политиката......и това че ще трябва да си остави бекъп план и герой му е било известно още преди да обещае 800 дни......
Ся някой да не остане с впечатление че съм фен на царя.........

morfius
05-07-2009, 23:30
Любопитна картинка се очертава, много любопитна...

koolio
05-07-2009, 23:33
Mного исках да гласувам за Синята коалиция. Ама много. Дори бях преглътнал Бай Мангау.
Обаче...
В моя район след Костов в листата бяха Лъчезар Тошев и Атанас Атанасов. Е, не можа да ми се изметне ръката да гласувам за тях.

nikolaaaay
05-07-2009, 23:37
Но има една малка разлика че симеончо е зел да се учи за политик и на политика още преди кой да е от кирливите ни депутати да си е и мечтал че ще бъде в политиката......и това че ще трябва да си остави бекъп план и герой му е било известно още преди да обещае 800 дни......
Ся някой да не остане с впечатление че съм фен на царя.........
И къде я е учил тая политика?! В казината може би. Аз си мисля, че политиката се "учи" като се практикува, т.е. къв политически опит е имал той до 2001?! Да не би в испанския парламент или?! Нищо общо не виждам между ББ и дедо. По-скоро Бойко го ползва за трамплин, отколкото царя да го има за бекъп вариант.

ФЕРАРИСТ
05-07-2009, 23:46
И къде я е учил тая политика?! В казината може би. Аз си мисля, че политиката се "учи" като се практикува, т.е. къв политически опит е имал той до 2001?! Да не би в испанския парламент или?! Нищо общо не виждам между ББ и дедо. По-скоро Бойко го ползва за трамплин, отколкото царя да го има за бекъп вариант.
Абе не е като да няма къде да е учил - почти сите монарси в Юръп са си рода, и не си говорят за последния брой на Плейбой като се видят......пък и той ББ е един акълия и знае как се ползва цар за тръмплин - сигурно в пожарникарското го е учил това....или бай Тошо да му го е шопнал......

nikolaaaay
05-07-2009, 23:56
Абе не е като да няма къде да е учил - почти сите монарси в Юръп са си рода, и не си говорят за последния брой на Плейбой като се видят......пък и той ББ е един акълия и знае как се ползва цар за тръмплин - сигурно в пожарникарското го е учил това....или бай Тошо да му го е шопнал......
Е, кой европейски монарх от края на 20в. е политик :baby: Елизабет2?! Ае стига с тия митове, чел съм му историята.
Спирам да спамя по тая тема, пък и времето ще покаже.

bass
06-07-2009, 10:51
Mного исках да гласувам за Синята коалиция. Ама много. Дори бях преглътнал Бай Мангау.
Обаче...
В моя район след Костов в листата бяха Лъчезар Тошев и Атанас Атанасов. Е, не можа да ми се изметне ръката да гласувам за тях.

Аз съм много, много доволен, че в моята секция не ми се наложи да гласувам чрез сметки :-) СК - втора по резултат, мажоритарният отиде така или иначе в ГEРБ без мое участие :-P

tanatos
06-07-2009, 10:53
Добре бе Дедо Мони учил за политик е и? Тогава му повярвахте (аз не гласувах за него) на база на какво? Защото имаше някакви блестящи политически дейности ли, беше се доказал като политик, немога да се сетя нещо...Бойко не е учил за политик но мина през различни нива, иамше някаква градация, а горския кацна от нищото и ви омая. На кого бихте дали работа във фирмата си, на 40 годишен който е завършил и е нямал един ден трудов стаж по това което е завършил или на 40 годишен който не е завършил ама го е работил това 10 години.. Дедо Мони е завършил според мен Техникума по Дървообработване, специалност Горско стопанство..
Тъй като съм леко потрошен и ми се налага цял ден да стоя и да слушам какви ги говорят снощи гледах с интерес пресконференциите. Единствени Бойко и Сидеров спазиха 30те минути по правилник, Станишев рева като магаре и само насаждаше омраза и напрежение, и той и Доган много гадно се заиграха с тая етниюеска карта. Доган беше и пиян.. Аз такова реване и такива нападки не бях гледал. НЕ застанаха като мъже и не се прознаха за победени.. Страх ги е защото Борисов каза,че ще гони до дупка тея които са крали..Дано да си спази обещанието,ако ли не ...кофти.

Mury
06-07-2009, 11:24
Боклуците са си боклуци:director:,важното според мен е че,се оттървахме от турците във властта:chair:сега следващите 4 години,поне няма шанс Кърджали да се превърне в Косово:whip:
Аз лично съм доволен от избора на хората,моя беше ясен отдавна:rtfm:

SFINKS
06-07-2009, 12:17
В настоящата ситуация тва беше възможно най-добрият изборен резултат. Тия дето не им харесва само да си помислят какво щеше да стане ако ГЕРБ и БСП бяха с по малка разлика , пак щяхме да гледаме Комунистическо Турска коалиция . :whip:
И още нещо , изобщо не подценявайте Бойко Борисов .Зад него стои най-голямата партия в Европейският парламент, а големите пари идват точно от там ;)
А феновете на Костов трябва особенно горещо да поздравят ГЕРБ , защото иначе Сините щяха да влязат в изпълнителната власт към 2050 година.. , евентуално..

code
06-07-2009, 12:36
Така е вчера се случи точно което очаквах, даже малко се изненадах и то приятно. По-добре от това няма накъде. Поздрави за бургазлии - абсолютни шампиони с 67% избирателна активност :firstprize:

fred
06-07-2009, 13:10
Абе не е като да няма къде да е учил - почти сите монарси в Юръп са си рода, и не си говорят за последния брой на Плейбой като се видят......пък и той ББ е един акълия и знае как се ползва цар за тръмплин - сигурно в пожарникарското го е учил това....или бай Тошо да му го е шопнал......
Ми според мен точно за Плейбой си говорят, предполагам си чел разговорите между него и вуйчо му-сина на италинския крал.Бяха публикувани преди няколко години, когато стана един корупционен скандал в Италия, в който беше замесени нашия Кобург, точене на пари под предлог строеж на детски клиники у нас?!.Каруцарски, циничен, безкрупулен и т.н.
Симеончо е научен само да говори дълго и безмислено/липсата на ясна мисъл явно при него е налице:)/ и да краде колкото може-независимо какво, къде и как е учил, показател за това, какъв е са делата му.Факта е, че парите му се дължат единствено на брака му с богата Маргарита а не на уменията му или трудолюбието му.Да не говорим, затова какво направи в България, а върха беше за върнатия по погрешка имот от 4000 дка, да не влизаме в спора кои имоти са негови или не.
Не е важно дали си роден в дворец или не за да бъдеш човечен, морален, честен и т.т. или обратното.
След като видях както дойди и какво направи, се убедих колко е бил велик Левски, който още преди 130 години е искал републиканско управление, без да е учил почти нищо.

proper
06-07-2009, 14:35
В настоящата ситуация тва беше възможно най-добрият изборен резултат. Тия дето не им харесва само да си помислят какво щеше да стане ако ГЕРБ и БСП бяха с по малка разлика , пак щяхме да гледаме Комунистическо Турска коалиция . :whip:
И още нещо , изобщо не подценявайте Бойко Борисов .Зад него стои най-голямата партия в Европейският парламент, а големите пари идват точно от там ;)
А феновете на Костов трябва особенно горещо да поздравят ГЕРБ , защото иначе Сините щяха да влязат в изпълнителната власт към 2050 година.. , евентуално..


амиии има няма 100% си прав!

Това е истината.

И за ЕНП си много прав.

Остава да работим сега и да не поглеждаме повече назад.

fred
06-07-2009, 16:48
амиии има няма 100% си прав!

Това е истината.

И за ЕНП си много прав.

Остава да работим сега и да не поглеждаме повече назад.

Е това е, на този етап няма друг възможен изход.

galinves71
06-07-2009, 17:06
Честита да им е победата,и дано променят нещата в + и то бързо щото народа му дотегна от предизборни агитации и промени в последния момент.До 6месеца ако не се усетят нещата то със сигурност ще си е пак по старому.

georgyg
06-07-2009, 17:13
Честита да им е победата,и дано променят нещата в + и то бързо щото народа му дотегна от предизборни агитации и промени в последния момент.До 6месеца ако не се усетят нещата то със сигурност ще си е пак по старому.

Мисля, че каквто и да направят и който и да дойде няма да има рязка промяна за 6 месеца, та дори и за 1 мандат.
Просто трябва време, воля, пари и кадърни хора при отлична координация и желание за работа.

CrazyElement
06-07-2009, 17:13
Дано Бойко да направи нещо повече от другите беше тука на площада каза доста верни неща дано да ги спази. Иначе пак комунягите и тез турци си зеха тупите % от измислено гласуване турците яко идат от турция батка , а даже тука в градската преса пишеше за 1 дядо на 84 год. е бил пратен да гласува с турско име и 2 млади момчета били с него... и дори пише , че човека едвам е ходел. Смятай докъде са пропаднали, човека неможе да се движе вече те го карат да гласува гладни маймуни САМО ЗАТВОР и това е.

galinves71
06-07-2009, 21:45
Дано Бойко да направи нещо повече от другите беше тука на площада каза доста верни неща дано да ги спази. Иначе пак комунягите и тез турци си зеха тупите % от измислено гласуване турците яко идат от турция батка , а даже тука в градската преса пишеше за 1 дядо на 84 год. е бил пратен да гласува с турско име и 2 млади момчета били с него... и дори пише , че човека едвам е ходел. Смятай докъде са пропаднали, човека неможе да се движе вече те го карат да гласува гладни маймуни САМО ЗАТВОР и това е.нали знаш,те не са пропаднали а изпаднали.почти 39г съм сред тях и да ти рекна брате мой...................нема по гуууулеми увце от тяу.

galinves71
06-07-2009, 21:47
Мисля, че каквто и да направят и който и да дойде няма да има рязка промяна за 6 месеца, та дори и за 1 мандат.
Просто трябва време, воля, пари и кадърни хора при отлична координация и желание за работа.

времето,волята и парите се изчепаха,остана само надеждата,а тя е...............бърза промяна или край на НРБ.:chair::whip::busted_cop::rtfm::director:

търтей
07-07-2009, 18:40
Един от новите
рулира ...

http://www.dnes.bg/politika/2009/07/07/bum-mada-faka-oglasia-parlamenta.73953

Old Fox
07-07-2009, 20:56
Един от новите
рулира ...

http://www.dnes.bg/politika/2009/07/07/bum-mada-faka-oglasia-parlamenta.73953
Жива да не бях. Ами Да ни е честит!

Асистенсио моля някой да ми разтълкува това.
"ГЕРБ (http://www.gerb.bg/bg/deputy/deputydetail/from/deputylist/cat_id/12/id/98)представя Йосифов като мениджър "внос - износ" в завод "Спартак" в Бургас."

Както и да го чета не мога да го вдяна.

tanatos
07-07-2009, 22:10
Кое не ти е ясно колега, работата му е нещо средно между докер и спедитор, ама са го написали по завъртяно.

DerMeister
07-07-2009, 23:00
Един от новите
рулира ...

http://www.dnes.bg/politika/2009/07/07/bum-mada-faka-oglasia-parlamenta.73953
http://vbox7.com/play:15cf93a2

Old Fox
08-07-2009, 08:55
Кое не ти е ясно колега, работата му е нещо средно между докер и спедитор, ама са го написали по завъртяно.

Неясното е що ГЕРБ го представя като такъв? Както и да е, нека ни е честит.
Мутра прeмиер, хамалин депутат..... да живей просто.

georgyg
08-07-2009, 09:49
Явно грешно съм учил. И в този парламент пак ще има хора, които не са работили повече от 1-2 години, а пък сега депутати ще стават.

http://dnes.dir.bg/2009/07/08/news4734264.html

п.с. надявам се поне здравната реформа да приключи с успех, че при толкова лекари в парламента може да се открие поликлиника в сградата.

myato
08-07-2009, 11:05
Явно грешно съм учил. И в този парламент пак ще има хора, които не са работили повече от 1-2 години, а пък сега депутати ще стават.

п.с. надявам се поне здравната реформа да приключи с успех, че при толкова лекари в парламента може да се открие поликлиника в сградата.

То вече си е ясно,че грешно сме учили.
Колкото до здравната "реформа",имам усещането,че ще приключи така :rip: в едно с работещите в здравеопозването и потребителите му.
А многото лекари в парламента да вземат да "прегледат" колегите си за всеки случай,ей тъй за профилактика.

fade
08-07-2009, 12:07
Явно грешно съм учил. И в този парламент пак ще има хора, които не са работили повече от 1-2 години, а пък сега депутати ще стават.
....


Аз не че нещо но... ей тука (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30640&highlight=%F1%EE%F4%F0%E0&page=7#97) съм си го казал!
Нищо ново под слънцето
Той човека ББ може и чисти намерения да има но...

Пък ей тука (http://www.obshtestvo.net/content/view/673/3/) една хубава дисекция от един бивш член на ДПС... който в изборната нощ преди да се проведе пресконференцията на Доган каза почити едно към едно пред микрофона на Сашо Диков каква ще бъде речта на "Сокола"!
:choice:

georgyg
08-07-2009, 14:36
Обещанията започнаха, пък ще видим за напред какво ще стане.

Борисов си даде 6 месеца срок
08 юли 2009 / News.dir.bg
За шест месеца трябва да докажем на Брюксел, че от нас зависи да се възстанови доверието и да върнем парите от европейските фондове в България.
Това заяви Бойко Борисов след срещата си с главния прокурор Борис Велчев и ръководството на прокуратурата, предаде БТА.
"За този срок и прокуратурата трябва да направи така, че да спрат критиките против съдебната система и всеки, който е извършил, извършва или би извършил престъпление, да бъде разследван без да има никакви "чадъри", добави Борисов. Няма значение дали става дума за министър на ГЕРБ, кмет на ГЕРБ, категоричен бе той.
Борис Велчев е поискал да бъде позволено от закона при разследването на "купуване" на гласове да бъдат използвани специални разузнавателни средства и доказателствата, събрани от тях, да бъдат прилагани в съда.
Водят се разговори за специализирана прокуратура, която дори да има собствена сграда, каза Борисов. От прокуратурата ще искаме превенция, за да може никой да не си позволява злоупотреби с еврофондовете, каза той. По думите му на срещата не обсъждани и няма да бъдат обсъждани занапред политически въпроси.
ГЕРБ дава 100 процента кредит на доверие на Върховната касационна прокуратура и на главния прокурор, заяви Борисов след срещата. Той добави, че няма да бъде позволен политически натиск върху работата на прокуратурата, която ще остане в съдебната власт. Тя може да се справи сама, убеден е лидерът на ГЕРБ.
На въпрос на журналисти дали ще поиска имунитета на лидера на ДПС Ахмед Доган, главният прокурор Борис Велчев заяви, че за да стане това, трябва да има достатъчно данни.
На срещата присъства и председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов, който ще заеме поста вътрешен министър - новина обявена на място от Бойко Борисов.

търтей
08-07-2009, 14:39
За шест месеца трябва да докажем на Брюксел, че от нас зависи да се възстанови доверието и да върнем парите от европейските фондове в България.

Много мъка, много.
Това не подлежи на доказване щото е постулат...

milenamr
08-07-2009, 15:08
Ами аз лично съм краен Костовист от 1992 година до днес и почти съм сигурен, много години напред!!!
Но в момента единствено това беше варианта да бием шута на самозабравилите се комунисти и притурките им дпс и какво ли не още...

Да, подкрепям 100% Борисов към момента и имам твърди сигнали, за сериозни промени в поведението му.
Това си е мой избор.
Обичам мъжкарите, мъжкарите до дупка. Мразя путовци.

Всеки има право на глас.

Винаги съм бил силно десен. Никога не съм гласувал различно освен частично сега.

Демократично и спокойно, както и миролюбиво изчаках лъзци комунисти да си веят коня с ДПС ....

Благодаря.... сега е ред на по-добрите.

Ако ме предадат, аз не съм комунист обработен и веднага ще ги критикувам и порицая!

Поздрави на всички демократични българи.

Почти напълно съм съгласна с теб и аз винаги съм била и си оставам с десни убеждения.Не понясям путьовското поведение (на каквото се нагледах и натърпях през последните години).И аз съм подръжник на мъжкарството като сила и упора.
Аман от меки китки и прониквания през задния двор.
И искам да добавя, че макар ситуацията от 2001 и сега да си приличат привидно, то има една много съществетна разлика.
А тя е, че тогава отчаяния народ се хвана като удавник за сламка за падналия от небето като манна небесна "Негово Величество Симьон", без въобще да има дори бегли представи за възможностите и перспективите, които се крият в тази новопоявила се фигура на българския политически небосклон.
Докато сега определено Бойко Борисов не е неясна, непозната и нова фигура.Напротив, през последните 7 години народа е имал възможност изключително добре да види отблизо неговите качества, приоритети, деяния.
И щом като такъв голям процент гласоподаватели са дали вота си за него, значи малко или много са видяли нещо положително и надеждно.
Не съм болен привърженик нито на Бойко, нито на който и да било, но за мен по добра развръзка на изборните събития не можеше и да се очаква.За мен точно това е на 100% правилната посока за България.
И понеже съм реалист и знам, че ще трябва да минат месеци, докато нещата евентуално се размърдат, така че да ги усетим.
Сега тежката първостепенна задача на новото правителство ще е да мете, да чисти затлачвания и мръсотии, мацани смело с години .Успех !

sen7
09-07-2009, 00:35
Рибата в морето вие сложихте тигана.Бойко не мЪ кефи особено, но ще видим хората от екипа му, че не е само той.Той е нещо като за пред хората и до там.Абе ще поживеем, ще видим:offtopic:. Иначе не мисля, че ще избере КостовЪ , макар и той да е очевадния избор.

StarChild
09-07-2009, 09:45
Хората гласуваха за различното от останалото защото са се наситили на всички други партиии, ще изчакаме да се изконсумирам и те и после пак again! Както сте казали ще поживеем и ще видим! :respect:

nhg
09-07-2009, 16:27
Вижте колеги, (почти) всички, които пишем (и четем) тук сме с 'десни' убеждения - включително и аз (от 1992 насам съм гласувал само и единствено за СДС или коалицията, в която участва). Дано оптимизмът на колегите от горните мнения се оправдае - аз лично не мисля, че може да стане по-зле (в този смисъл съм доволен от резултатите от изборите); палячовци в парламента винаги е имало, за съжаление 'системата е такава' - не мисля, че това е най-големия проблем (поне докато на въпросните палячовци не се дава реална власт), по скоро се опасявам от някакво повторение на 800-те дни, за които трябваше да се оправи държавицата (опс, извинете, 6 месеца), още повече, че изходното положение от 2001 беше далеееч по-добро от сегашното (поне по мое мнение)...
И аз ще се радвам, ако открият панацея, неизчерпаем източник на енергия или перпетуум мобиле, но мисля, че сме разумни хора и знаем, че това просто е невъзможно.
П.С. За да не ме разбирате погрешно: мисля, че резултатите от тези избори РЕАЛНО нямаше как да са по-добри (може би само ако ДПС и Атака имаха по-малко гласове...)!

PEPI-2ALFA
09-07-2009, 17:34
Вижте колеги, (почти) всички, които пишем (и четем) тук сме с 'десни' убеждения...

П.С. За да не ме разбирате погрешно: мисля, че резултатите от тези избори РЕАЛНО нямаше как да са по-добри ...

За пишещите може би си прав, но мисля, че четящи има от целия полит. спектър.
За П.С.-а убеден съм, че ако Костов не държеше да е начело на ДСБ, то тогава синята коалиция щеше да има доста по-добър резултат. Просто много хора мразят Костов заради политиката, която води като премиер. Тогава пак щяха да са сред управляващите, но с по-добри позиции.

DerMeister
09-07-2009, 17:37
За пишещите може би си прав, но мисля, че четящи има от целия полит. спектър.
За П.С.-а убеден съм, че ако Костов не държеше да е начело на ДСБ, то тогава синята коалиция щеше да има доста по-добър резултат. Просто много хора мразят Костов заради политиката, която води като премиер. Тогава пак щяха да са сред управляващите, но с по-добри позиции.
Според мен пък, за Синята коалиция гласуваха всички костовисти и 10-тина души с хубави спомени от митингите. :haha: Резултатът им за пореден път е толкова смешен, че ако не бяха хард привържениците на Костов нямаше да преминат 4-те процента. Просто цялото дясно се вля в Герб.

koolio
09-07-2009, 21:16
За пишещите може би си прав, но мисля, че четящи има от целия полит. спектър.
За П.С.-а убеден съм, че ако Костов не държеше да е начело на ДСБ, то тогава синята коалиция щеше да има доста по-добър резултат. Просто много хора мразят Костов заради политиката, която води като премиер. Тогава пак щяха да са сред управляващите, но с по-добри позиции.
За съжаление не си прав. Както се вижда и от писанията тук, Бай Мангау си има доста последователи, припознали в него месията преди 12 години и неискащи да си признаят грешката.
Аз лично, бидейки с десни убеждения и искайки образовани, грамотни и необременени хора в политиката, много се бях въодушевил при избора на Мартинчо за председател на СДС, обаче последва тотално разочарование...:spell:

fred
10-07-2009, 10:28
Аз съм доволен пък.В крайна сметка в целия бивш източен блок всички десни партии и лидери, които проведоха все пак успешни реформи/не че не е имало неуспехи и грешки, но пък при млади партии това е и нормално/.Костов си е и остава най добрият ни политик през последните 20 години и всички реакции срещу него от корумпираната комунистическа партия и производните и организации е ясна оценка за това.
Колкото до Мартин, какво да го сравняваме с примерно с оня главундер преди него, кафеджията, сега и името му не ми е в глават, Пламен май беше, абе винаги ми е бил безличен и неприятен.
Ако ББ се захвене с РЕАЛНИ реформи и наистина направи поне 40% от това, което може да направи, ще последва съдбата на Костов, бъдете сигурни.Лично аз, обаче се съмнявам, че той има тази воля.Може ли такъв човек, който разправя, как комунистите убили дядо му сега под път и над път, в същото време да е и член на БКП преди години?!
Както и да е, бъдещето ще покаже.

търтей
10-07-2009, 11:41
Може ли такъв човек, който разправя, как комунистите убили дядо му сега под път и над път, в същото време да е и член на БКП преди години?!

Щом е факт, значи може. Прави си съответните изводи.

fade
10-07-2009, 11:46
Вижте колеги, (почти) всички, които пишем (и четем) тук сме с 'десни' убеждения - включително и аз (от 1992 насам съм гласувал само и единствено за СДС или коалицията, в която участва).
...

В голяма грешка сте колега! Примерно аз съм с леви убеждения (и не се срамувам от това), но съм силно прагматичен човек и от доста време гласувам за десните по-простата причина, че БСП в никакъв случай не може да се нарече лява партия!



Аз съм доволен пък.В крайна сметка в целия бивш източен блок всички денси партии и лидери, които проведоха все пак успешни реформи/не че не е имало неуспехи и грешки, но пък при млади партии това е и нормално/.Костов си е и остава най добрият ни политик през последните 20 години и всички реакции срещу него от корумпираната комунистическа партия и производните и организации е ясна оценка за това.
Не знам дали е най-добрият ни политик, но определено му свалям шапка за мъжеството да поеме на плещите си всички негативи на непопулярните мерки които се налагаше да вземе! Дори си мисля, че го направи по убеждение без изобщо да се замисли за последствията!


Ако ББ се захвене с РЕАЛНИ реформи и наистина направи поне 40% от това, което може да направи, ще последва съдбата на Костов, бъдете сигурни.Лично аз, обаче се съмнявам, че той има тази воля.Може ли такъв човек, който разправя, как комунистите убили дядо му сега под път и над път, в същото време да е и член на БКП преди години?!
Както и да е, бъдещето ще покаже.

Абсолютно Ви подкрепям колега! И аз страшно се подразних дето развява трагедията с дядо си... но пък не се изненадвам, интелектуалното му ниво мисля отдавна е ясно на всички интелигентни хора!
Ако мога да си позволя метафората... той е само ракета ускорител, след употребата се изхвърля! Дано основният двигател да запали и да е читав!
Но, както казахте по-горе: "Бъдещето ще покаже!"
Have A Nice Day! (http://www.vbox7.com/play:337624e9)
:coolio:

П.П.
Вчера вече журналистите заловиха Б.Б. в лъжа, относно европейските пари по САПАРД!
Ся чакам опровержение от негова страна... да видим

Както Татарчев (R.I.P.) беше казал за него "Петел на бунище!"

Old Fox
10-07-2009, 12:09
Вчера вече журналистите заловиха Б.Б. в лъжа, относно европейските пари по САПАРД!
!"
Дали ще е удобно да помоля за някакъв линк?

fade
10-07-2009, 12:23
Дали ще е удобно да помоля за някакъв линк?
Удобно е, но за съжаление не знам как да насоча линка към новините на bTV снощи :(

bager
10-07-2009, 12:58
За това ли става въпрос?
http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=134882

fade
10-07-2009, 13:26
За това ли става въпрос?
http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=134882

Май не е това :( Може и да съм се заблудил че е било по bTV. Дори не гледах а слушах телевизора докато вечерям. Имаше репортаж с изказване на ББ в който той в типично негов стил заяви, че звъннал един телефон където трябва и парите тръгнали. След това от студиото водещите коментираха, че са проверили в агенцията и хората нямали и идея че се спряга името им от ББ. А иначе коментарите от водещите за САПАРД бяха подобни на това което казват и в този материал.
Може да е било по нова или К1... обикновено това се търкаля на телевизора във всекидневната. :(
Сори ако съм подвел някого ще питам ей сега чичко Google.

П.П.
Ето за това (http://econ.bg/news/article164336/plugchieva_parite_po_sapard_ne_zavisyat_ot_izborni te_rezultati) става въпрос
П.П.П
и за това (http://www.bnr.bg/Horizont/Interview/Postings/0710+-+jeleva+gerb.htm)

Old Fox
10-07-2009, 14:00
П.П.
Ето за това (http://econ.bg/news/article164336/plugchieva_parite_po_sapard_ne_zavisyat_ot_izborni te_rezultati) става въпрос
П.П.П
и за това (http://www.bnr.bg/Horizont/Interview/Postings/0710+-+jeleva+gerb.htm)
Мерси много:-)

По показателно от това как "работи" Бойко няма.
1) Обяснява колко е велик и колко е свършил
2) Реално нищо подобно няма
Да ни е честит. На хората това им харева обаче, те искат мъжкари. Нищо мъжкарско няма в случая. Истинския мъжкар си бачка и мълчи, а другите говорят за него.

Хайде на бас че скоро ще има пресконференция в която ще обясни(мутренски, карайки се на журналята) че думите му не са разбрани правилно, извадени са от контекста и преиначени. Че тоя запис дето го гледате всъщност не го виждате.
И така 4 години.

fade
10-07-2009, 14:29
...
На хората това им харева обаче, те искат мъжкари. Нищо мъжкарско няма в случая. Истинския мъжкар си бачка и мълчи, а другите говорят за него.
...


На хората им харесват self-P.R. -те. ;)
Пък като стана въпрос за мъжкари... ето един от тях (http://www.capital.bg/show.php?storyid=332803)!
Понякога дори и след смъртта им... хората говорят повече за P.R. -те покрай тях, а не за истинските мъже. Видях в Google, че днес има рожден ден!
Знам, че е :offtopic: но не се стърпях.

nhg
10-07-2009, 19:22
Аз съм доволен пък.В крайна сметка в целия бивш източен блок всички десни партии и лидери, които проведоха все пак успешни реформи/не че не е имало неуспехи и грешки, но пък при млади партии това е и нормално/.Костов си е и остава най добрият ни политик през последните 20 години и всички реакции срещу него от корумпираната комунистическа партия и производните и организации е ясна оценка за това.
Колкото до Мартин, какво да го сравняваме с примерно с оня главундер преди него, кафеджията, сега и името му не ми е в глават, Пламен май беше, абе винаги ми е бил безличен и неприятен.
Ако ББ се захвене с РЕАЛНИ реформи и наистина направи поне 40% от това, което може да направи, ще последва съдбата на Костов, бъдете сигурни.Лично аз, обаче се съмнявам, че той има тази воля.Може ли такъв човек, който разправя, как комунистите убили дядо му сега под път и над път, в същото време да е и член на БКП преди години?!
Както и да е, бъдещето ще покаже.

Абсолютно подкрепям мнението на колегата, без да съм върл фен на Костов. Дори завиждам на ентусиазма на proper (от по-горните мнения) - за съжаление аз не мисля точно така.
@fade: ако всички с леви убеждения разсъждаваха така, вероятно бих могъл да гласувам за лявата им партия...
Накрая ще ви споделя нещо интересно (и показателно за ситуацията): един колега, младо момче на 21-2 год. ходи до родното си място да гласува; като коментирахме изборите в офиса той само сподели: "Аз не знам някой да не е гласувал за бат' Бойко..."

sen7
14-07-2009, 01:08
http://bg.altermedia.info/?p=10993#more-10993: може и да е давано.

BatVas
14-07-2009, 16:20
Сега като четох линкчето в предния пост да споделя нещо.

Понеже след като гласувах и забичих към морето - та там забелязах нещо интересно.
Маргините с цялата си свита си празнуваха в "Бедрум" на Сл.бряг. Запитах се - абе те не ги ли пуснаха "домашен арест" заради здравословното им състояние, и тази мярка какво значи точно....както и да е важното е , че и те празнуват победата на Бойко. Някой в началото на темата каза че се връщаме назад към 2001 - то ако е така добре , ама да не се върнем по назад ....към времето с лепенките по витрините охранява се от .....

sen7
14-07-2009, 21:56
...............................Замислих се, че преди около два месеца с
Пехливанов, се забавлявахме като разбрахме, че
Бойко Борисов е подал документи за работа в НСО
и са му отказали поради факта, че е прехвърлил
Възрастовата граница. Малко по-късно Стуканьов
ми разказа, че Славчо и Бойко се били сближили още
повече. „За какво му е този Бойко? - бях подхвърлил
тогава. - Той е най-обикновена шушумига." „ Да, ама
скоро ще се променят нещата - отговори ми тогава
Стуканьов. - Щели да го правят главен секретар на
МВР. Явно е съвсем сигурно, тъй като е ходил на
среща с Маргина, Димата и Маджо и им е казал, че
иска изравняване на процентите в общия им бизнес
заради промяната в статута. Маргина и Димата се
ядосали от наглостта му, но Маджо ги успокоил и
тримата. Обещал на Бойко да му вдигнат
процентите срещу гаранции, че спокойно могат да
си разчистят сметките със враговете си, без никой
да им търси отговорност......................





..............
Понастоящем “Ипон” е една от най – големите фирми за
охрана с около 900 служители. Те охраняват “Мобилтел”,
тръбопроводите на “Лукойл”, хазартната фирма”Ай Джи Ем”,
алкохолната фирма “Синхрон Инвест”, “Булинс”, къщите и вилите
на Славчо Христов, Николай Маринов “Маргина”,
Младен Михалев “Маджо” и др
..........






Понеже след като гласувах и забичих към морето - та там забелязах нещо интересно.
Маргините с цялата си свита си празнуваха в "Бедрум" на Сл.бряг.



24214

Нек'ви съФффпадения.К'во толкова ?

proper
14-07-2009, 22:45
Малииииии, ще вземе да се окаже, че дори баба ми е съдружник в световната банка и е виновна за робството и евентуално края на света 2012, но ще я питам първо дали и съседката и се е радвала на изборите за да направим пълна картина на съдружниците :):):) смях

Моля само, когато се пуска политически линк , който е силно провокативен и пълен с лъжи и явно НЕсъвпадащи информации, да се напише на коя политическа партия е той (сайта/линка)!!!

sen7
15-07-2009, 16:24
Малииииии, ще вземе да се окаже, че дори баба ми е съдружник в световната банка и е виновна за робството и евентуално края на света 2012, но ще я питам първо дали и съседката и се е радвала на изборите за да направим пълна картина на съдружниците :):):) смях

Моля само, когато се пуска политически линк , който е силно провокативен и пълен с лъжи и явно НЕсъвпадащи информации, да се напише на коя политическа партия е той (сайта/линка)!!!

Хаха.А вие колега на кого обслужвате интересите.Шегувам се, но поне кажете, коя информация намерихте за несъвпадаща ? Аз лично случайно попаднах на линка алтермедия и като зачетох , се сетих , че бях чел в дадената по-горе книга, че и друг твърди за подобна връзка......и някак си нещата се навързват.Иначе другите работи не съм им обръщал много време и внимание, но съм сигурен, че и те има как да се проверят.

proper
15-07-2009, 17:02
Сега и на Вие ако си говорим :) Аз съм ок и за на "ти" :)

Страницата е на БНС.....

Идеята, че всички са маскари обслужва и тях и другите партии, които разчитат основно на малки твърди електорати и неинформирани хора.
Те и изборите го показаха.

Няма ангел политик. Особено в БГ.
Но огромна част от информацията е вън от контекста и откровенно неистинна.
И благодарение на драскачи с измислена информация, после когато някой сериозен човек открие нещо достоверно, то губи тежест...хората са се наслушали на празни приказки и приемат всичко вече за просто драскане!
Аз никого не защитавам. Едва ли имат и нужда. Те сами се справят.
Аз съм нормален гражданин, който не се оставя да му казват какво да мисли, а преценява сам.

Последно ще ти дам пример само един и то весел надявам се:
Ние с теб сега тук сме партия. Модератори сме и раздаваме "правосъдие".
Нали се сещаш след 5 години ако станеш някаква обществена личност, как с подобни стъкмистики могат да те очернят....аууууууу ма той беше заедно с Пропер.....мани мани :):):) иди доказвай, че не е така :)

Не всичко е така просто. Ние сме интелигентни хора и е редно да гледаме по-дълбоко, не на повърхността.

Поздрави, съвсем приятелски :)

sen7
16-07-2009, 15:24
Мммм даммм.Така си е.Това, че е на БНС не го знаех, пък и не съм си правил труда да го проверявам.Просто се зачетох набързо и видях някаква информация, която съм я срещал и другаде и реших да я отделя.Иначе нещата , които си казал са точно така.За това ще трябва да се "разделим" двамата, че да не вземат после да ме очернят.Ако някой от ДАНС (или БНС) чете това - аз не съм с него :Suicide:

Поздрави !

Бобби
18-07-2009, 18:48
Сега и на Вие ако си говорим :) Аз съм ок и за на "ти" :)

Страницата е на БНС.....

Идеята, че всички са маскари обслужва и тях и другите партии, които разчитат основно на малки твърди електорати и неинформирани хора.
Те и изборите го показаха.

Няма ангел политик. Особено в БГ.
Но огромна част от информацията е вън от контекста и откровенно неистинна.
И благодарение на драскачи с измислена информация, после когато някой сериозен човек открие нещо достоверно, то губи тежест...хората са се наслушали на празни приказки и приемат всичко вече за просто драскане!
Аз никого не защитавам. Едва ли имат и нужда. Те сами се справят.
Аз съм нормален гражданин, който не се оставя да му казват какво да мисли, а преценява сам.

Последно ще ти дам пример само един и то весел надявам се:
Ние с теб сега тук сме партия. Модератори сме и раздаваме "правосъдие".
Нали се сещаш след 5 години ако станеш някаква обществена личност, как с подобни стъкмистики могат да те очернят....аууууууу ма той беше заедно с Пропер.....мани мани :):):) иди доказвай, че не е така :)

Не всичко е така просто. Ние сме интелигентни хора и е редно да гледаме по-дълбоко, не на повърхността.

Поздрави, съвсем приятелски :)
п.с. относно примера:oops:
Иска ви се...:))

BatVas
21-07-2009, 17:06
Малииииии, ще вземе да се окаже, че дори баба ми е съдружник в световната банка и е виновна за робството и евентуално края на света 2012, но ще я питам първо дали и съседката и се е радвала на изборите за да направим пълна картина на съдружниците :):):) смях

Моля само, когато се пуска политически линк , който е силно провокативен и пълен с лъжи и явно НЕсъвпадащи информации, да се напише на коя политическа партия е той (сайта/линка)!!!


Няма нужда да пускам линк - направо виж имената за министри към момента - честито правителство на Иво прокопиев и кръга Капитал. Да честитим и Министерство на земеделието на ТИМ ....Новата министърка от Мел Инвест - добре по Жан Виденов си взеха индустрията, новата министърка на 21 години става един от основателите на холдонга Мел Инвест (Аз по онези времена за една скара на пазара имах проблем с мутрите - а тя основава холдинг, на 23 офиц. почва бачкане там , след две години Изпълнителен директор (топла връзка с ТИМ и ДС , топла връзка с БСП защото по време на Жан вземата тази част от бизнеса)
Ей сега искам да видя креслюто Яне - фирмите на Мел инвест и досега са усвоявали средства от фондовете , били са и доставчици и бенефициенти и т.н.т. Дали няма конфликт на интереси - не няма конфликт - има само интереси,
Та де факто ново управление СКРИТО на БСП - кого победихме на изборите - никого. Има коалиция МУТРИ- БСП (то май сАМО БСП-ДС)
Това е само едно примерче - за другите министри сами може да откриете другите връзки.

galinves71
22-07-2009, 22:15
па живьом увидим

PEPI-2ALFA
22-07-2009, 23:01
....Новата министърка от Мел Инвест ...
Не знам дали не е по-ранна новина, но току що в Календар по Нова ТВ съобщиха, че се отказала от поста, заради спекулации относно ... Мелинвест.

bass
23-07-2009, 09:37
Не знам каква точно е причината за отказването, обаче докато гледах по новините срещата със земеделските организации направо онемях:
Гойко размахваше пръст и държеше отвратително назидателен тон на потенциалните министър и зам. министър (демонстрирайки загриженост за земеделците) все едно са първолаци некви - кой нормален професионалист (или даже човек с минимално чувство за достойнство) би работил за подобен "шеф"?
Тази девойка не я знам що за професионалист е, но се чудя финансовият министър, примерно, колко ще изкара така...

BatVas
23-07-2009, 11:26
Не знам дали не е по-ранна новина, но току що в Календар по Нова ТВ съобщиха, че се отказала от поста, заради спекулации относно ... Мелинвест.

Да и аз разбрах - това все пак е радващо, че се усетиха!
Абе да се надяваме все пак , че нещо може да се подобри към по-добро.

koolio
23-07-2009, 14:52
Да и аз разбрах - това все пак е радващо, че се усетиха!
Абе да се надяваме все пак , че нещо може да се подобри към по-добро.

Според мен пък това не е радващо, а тревожно. Защото вече второ решение се взима под натиска на медиите. Не я знам въпросната дама къде е работила досега, но ако е кадърна и ще върши работа какво значение има?

proper
23-07-2009, 15:44
"Танева е категорична, че няма конфликт на интереси, но тъй като се е появило съмнение за това, тя е решила да откаже да стане министър на земеделието. Решението ми е вследствие на породили се съмнения, че член от кабинета няма да работи основно в полза на обществото, а ще има конфликт на интереси, обясни тя.
Вярвам, че България има шанс да състави първото демократично правителство, което ще работи за силна и правова държава и искам да работя за това, допълни депутатът. Направих възможно най-голямото, което мога, за да покажа, че ГЕРБ идва чист от всякакви съмнения, че всеки член на кабинета ще работи само за държавата, коментира тя.
Аз съм човек, който се е развивал и не очаква тепърва развитието си, достъпът до изпълнителната власт не е цел в живота ми, каза Танева. За мен е важно кабинетът на ГЕРБ да е най-успешният кабинет в държавата, да създадем ефективни правила, бизнесът и хората, които работят в този сектор, да са доволни, отбеляза тя"

http://dnes.dir.bg/2009/07/23/news4809661.html

bouncer
23-07-2009, 15:50
Няма нужда да пускам линк - направо виж имената за министри към момента - честито правителство на Иво прокопиев и кръга Капитал. Да честитим и Министерство на земеделието на ТИМ ....Новата министърка от Мел Инвест - добре по Жан Виденов си взеха индустрията, новата министърка на 21 години става един от основателите на холдонга Мел Инвест (Аз по онези времена за една скара на пазара имах проблем с мутрите - а тя основава холдинг, на 23 офиц. почва бачкане там , след две години Изпълнителен директор (топла връзка с ТИМ и ДС , топла връзка с БСП защото по време на Жан вземата тази част от бизнеса)
Ей сега искам да видя креслюто Яне - фирмите на Мел инвест и досега са усвоявали средства от фондовете , били са и доставчици и бенефициенти и т.н.т. Дали няма конфликт на интереси - не няма конфликт - има само интереси,
Та де факто ново управление СКРИТО на БСП - кого победихме на изборите - никого. Има коалиция МУТРИ- БСП (то май сАМО БСП-ДС)
Това е само едно примерче - за другите министри сами може да откриете другите връзки.

Айде сега понеже много знаеш ми обясни какво общо има Иво Прокопиев с правителството? еле па с Мел Инвест? много ми е любопитно да ми обясниш, защото явно имаш някаква крайно достоверна информация! айде да видиме!

Kuku
23-07-2009, 15:50
Супер - Танева е бушона...

nikolaaaay
23-07-2009, 20:25
Според мен пък това не е радващо, а тревожно. Защото вече второ решение се взима под натиска на медиите. Не я знам въпросната дама къде е работила досега, но ако е кадърна и ще върши работа какво значение има?
Какво значение има дали е кадърна. Щом има съмнение за конфликт на интереси или корупция - да си ходи. Кадърни хора има много. Никой не е незаменим.
Те затова и Румен Овчаров не искаха да го сменят до последно, щото бил много ценен кадър и без него не можело.

koolio
23-07-2009, 21:49
Какво значение има дали е кадърна.

Естествено, че никакво, важното да е наш човек, а най-добре - "братовчедка".:big_whoops:

BatVas
24-07-2009, 11:52
Айде сега понеже много знаеш ми обясни какво общо има Иво Прокопиев с правителството? еле па с Мел Инвест? много ми е любопитно да ми обясниш, защото явно имаш някаква крайно достоверна информация! айде да видиме!

Да имам , ама не мога да я дам.
Лично съм отрязъл от финансиране един проект на МЕЛ , също така на други фирми от МЕЛ групата съм платил два проекта , на единия съм орязъл малко парите, другия е точен и всичко е платено. (с толкова много фирми в тази сфера сигурно още доста проекти има дето колегите са гледали) Имам доста подробна информация - изпълнители, консултанти, доставичци - връзки межди тях - всеки проекта все пак в тия 300-400 странички документи дава да видиш доста данни. Кво искаш сега да ти дам извлечение от банковата сметка за различни дни в период една година при изпълнението на проекта ,където се вижда от къде е финансирано, плащания по контрагенти на фирмите (ами има ги в проектите , ама малко забранено и наказуемо)

Все пак няма човек който да ме убеди , че не е подставено лице .
Ама както казах добре че се оттегли.

PEPI-2ALFA
24-07-2009, 17:47
Според мен пък това не е радващо, а тревожно. Защото вече второ решение се взима под натиска на медиите.
Бойко уж много твърд го раздава, а ще излезе, че е... Това със смяната на хора и мен ме притеснява.

Mind_Control
27-07-2009, 16:02
Според мен пък това не е радващо, а тревожно. Защото вече второ решение се взима под натиска на медиите. Не я знам въпросната дама къде е работила досега, но ако е кадърна и ще върши работа какво значение има?

После ще се оправдае с медиите, че те това са искали и затова, той така направил :)

Kuku
27-07-2009, 16:04
На Бойко му дай оправдания да измисля.... и държава в ръцете :lol:

Sm0k
28-07-2009, 13:45
Почти напълно съм съгласна с теб и аз винаги съм била и си оставам с десни убеждения.....
Не съм болен привърженик нито на Бойко, нито на който и да било, но за мен по добра развръзка на изборните събития не можеше и да се очаква.

Вижте колеги, (почти) всички, които пишем (и четем) тук сме с 'десни' убеждения...
П.С. За да не ме разбирате погрешно: мисля, че резултатите от тези избори РЕАЛНО нямаше как да са по-добри (може би само ако ДПС и Атака имаха по-малко гласове...)!
А може би имаше - ако бяха нещата малко по-балансирани, между ГЕРБ и другите десни (не, че е сигурно на тоя етап колко са десни ГЕРБ). Но си мисля, че им е раздуто изкуствено паралментарното представителство, особено с полу-мажоритарния вот, който бившите управляващи сами си измислиха и сами си се прецакаха. Ако изборите бяха пропорционални и хората бяха гласували малко по-трезво Герберите щяха да съберат 80-90, максимум 100 депутата и тогава Бойко, нямаше да размахва пръст да казва "ако не ви харесвам, връщам мандата и на избори", което не е много адекватен политически тон :) Но, пък не се знае и дали и така не е за добро...


Костов си е и остава най добрият ни политик през последните 20 години
Ако ББ се захвене с РЕАЛНИ реформи и наистина направи поне 40% от това, което може да направи, ще последва съдбата на Костов, бъдете сигурни.Лично аз, обаче се съмнявам, че той има тази воля.


Не знам дали е най-добрият ни политик, но определено му свалям шапка за мъжеството да поеме на плещите си всички негативи на непопулярните мерки които се налагаше да вземе! Дори си мисля, че го направи по убеждение без изобщо да се замисли за последствията!

Аз, въпреки, че съм силно десен, не подкрепям Сините сляпо, а точно по тая причина. Че Костов и компания извършиха реформи, които никой друг не подхвана, и то защото другите ги беше страх. И понеже и аз си мисля, че го направи по убеждение, според мен това го прави добър политик - в края на краищата, проблема на много политици (не само в БГ) е страха им от избирателя - ако това го направя, въпреки, че вярно в дългосрочен план, на избирателя днес няма да му хареса и утре няма да ме избере...


Според мен пък това не е радващо, а тревожно. Защото вече второ решение се взима под натиска на медиите.
Май такъв е случая и с новия ни мъжкар ;) Изглежда сякаш има голям страх, хората да не спрат да го харесват и да спрат да подхранват нарцисизма му на следващите избори. Ами, ако утре се окаже, че АЕЦ Белене е крайно нерентабилен проект, ама хората кажат, "ааа не, искаме да имаме АЕЦ, пък дори и да е на огромна загуба", ще бъде ли мъжкарско да налее Бойко милиарди в АЕЦ-а, за да го харесват повече феновете и фенките му...

П.С. За да не звуча прекалено песимистично, все пак му гласувам доверие, като начало - надявам се да не съм прав и да се окажат Бойко и екипа му най-добрите политици на които са се появявали на сцената (нещо което не бих си и помислил за червенушките и ДПС ;) ), от това всички бихме спечелили, но факт е, че има притеснителни моменти около него... ще поживеем ще видим

Бобби
02-08-2009, 14:49
Много ми е интересно в изказването, че щял да подобрява пътната ифаструктора...магистрали и т.н.
Май забравихте какво направи с една отсечка от има няма 5км. на Цариградско!!!!

koolio
02-08-2009, 19:02
Много ми е интересно в изказването, че щял да подобрява пътната ифаструктора...магистрали и т.н.
Май забравихте какво направи с една отсечка от има няма 5км. на Цариградско!!!!
Аз не съм, ама над 40% от гласоподавателите явно са.

Sm0k
03-08-2009, 14:01
Аз не съм, ама над 40% от гласоподавателите явно са.

35% от гласували 60% прави към една четвърт от всички гласоподаватели :) Той може и да се бие в гърдите, че го е избрала цяла България единодушно, ама не е точно така ;)

fred
04-08-2009, 22:08
В крайна сметка добре е да има смяна-иначе БСП и сателиите му стоях във властта 8 години вече.

georgyg
14-09-2009, 11:21
1000 лв. необлагаеми, 20% данък за богатите
14 септември 2009 / News.dir.bg

1000 лв. необлагаем минимум и 20% данък за богатите. Драстичната реформа предлагат икономисти в доклад, изготвен по заръка на Георги Първанов.
Дни след енергийните престрелки с премиера Борисов президентът призова новото правителство да приеме спешно антикризисен план. Наред с това той критикува кабинета “Станишев” за разхищения, съобщава вестник "Труд", цитиран от БГНЕС. Година след настъпването на кризата България още няма икономически план, който не само да извади страната от рецесията, но и да гарантира развитие, се посочва в доклада, готвен основно от експерти на икономическия институт на БАН - ст. н. с. д-р Митко Димитров, проф. д-р Гарабед Минасян, доц. д-р Стоян Александров и др.
Предговорът започва с тежки критики за кабинета на Станишев: първо експертите предупредиха за кризата, после бизнесът и гражданите я почувстваха, накрая и правителството я призна. Забавената реакция се отрази на ефективността на мерките. Най-силни примери са неразумното харчене на бюджетния излишък и недостатъчната воля за решаване на проблемите, заради които бе ограничен достъпът до фондовете на ЕС. Негативно въздействие оказаха и изборите, когато неоправдано действията на правителството бяха подчинени на предизборната борба. Колосална приходно-данъчна реформа предлага икономическият екип, изготвил президентския доклад. С призива “Време е за нова стратегия” се изтъква, че досегашният подход, базиран на ниски данъци като основно средство за привличане на чуждестранни инвестиции, е изчерпан.
Отправя се и апел към новото правителство спешно да приеме нова програма за излизане от кризата. В условия на рецесия, когато икономическите агенти се стремят да трупат резерви, по-нататъшно намаляване на данъците и осигуровките с цел стимулиране на вътрешното търсене е ниско ефективно. По-ефикасно е генерирането на нетно търсене чрез фискални дефицити. Необходима е и промяна на данъчната политика: В условията на криза всички страни с развита пазарна икономика засилват прогресивността на данъчните си системи, за да разпределят по-равномерно тежестта от свиването на производството и доходите. Това е особено характерно за САЩ и Великобритания. Могат да бъдат предложени следните примерни нива на облагане, при което общото подоходно облагане не нараства: 1. Нулева ставка за месечните доходи до 1000 лв. 2. 10% данък за доходите от 1000 до 3000 лв. 3. 20% данък за доходите от над 3000 лв. Намаляване на ДДС върху продуктите от първа необходимост и пълно премахване на данъка върху лекарствата. Създаване на единна информационна данъчна система, премахване на злоупотребите с ДДС и други форми на измами и неплащане на данъци. Това би повишило приходите с 20-30% и е алтернатива на орязването на разходите.
Следва да се обмисли премахването на горните граници при пенсионното и здравното осигуряване. Съществуват виждания за намаляване на вноските за пенсионно осигуряване. Разчетите за очаквания от това ефект обаче са нереалистични.
Предлага се възстановяване на облагането на големите наследства над 1 млн. лв. с данък от 25%. Целта е да се избегне увеличаването на социалното разслояване в страната.
Радикално променената икономическа ситуация изисква и нов подход към разходната част на бюджета. Фискалните разходи следва да дадат позитивен импулс на вътрешното търсене и същевременно да подпомогнат структурното адаптиране на икономиката. За целта разходите трябва да са към:

* - развитие и модернизация на инфраструктурата;
* - енергоспестяване и повишаване на енергийната сигурност;
* - развитие на информационни технологии;
* - образование, квалификация, изследвания;
* - подпомагане на малкия и средния сектор;
* - подпомагане на втория и третия стълб на пенсионната система чрез създаване на държавен гаранционен фонд;
* - програма за финансова подкрепа на граждани, затруднени с погасяването на ипотечните (жилищни) кредити.

Преобладаващите очакванията в страната са за връщане към предишния модел на растеж - с ниско данъчно облагане, решаваща роля на чуждестранните инвестиции и все по-ниска роля на държавата в преразпределението на БВП. Но тези очаквания са обратни на глобалните тенденции. В света се формира нов модел с нарастване на стратегическите държавно-регулативни функции, заключават експертите.

Коментарите ги оставям на вас :)

pr_00f
02-12-2009, 13:41
http://www.gerb.bg/bg/events/eventsdetail/cat_id/1/from/eventslist/id/7590

търтей
02-12-2009, 14:08
http://www.gerb.bg/bg/events/eventsdetail/cat_id/1/from/eventslist/id/7590

:screwy::drinking::shocking::no_no_no: :no_no_no: :no_no_no:

koolio
02-12-2009, 14:35
Не ... Не ... Ще си посегна!
О, достолепни Генерале!
Не ... Не мога ...:upsidedwnsmiley: :upsidedwnsmiley: :upsidedwnsmiley: :screwy::screwy::screwy::shocking::shocking:

morfius
02-12-2009, 23:10
Без коментар... :upsidedwnsmiley: :upsidedwnsmiley: :upsidedwnsmiley: :upsidedwnsmiley:

nhg
03-12-2009, 00:34
Започнаха псалми за партията-майка-спасителка, може пак да има Велико НС и съответно нова конституция с чл.1...
Я аз и друго да питам: като си отиде генерала на кого ще ни остави, като си няма генералче-пожарникарче?!:heavy_cry:

viki
04-12-2009, 11:27
Хора,които Му се възхищават,за мен са на (поне толкова) мнооого ниско интелектуално ниво ..:gives[1]:

Изобщо,всичко,което се случва ,цялата Му показност и "политика",бих обобщила така:

".... is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing."

William Shakespeare
"Macbeth"

:smoke:

Ass
04-12-2009, 11:55
Много бързо отсъдихте!
Според мен развитие в правилната посока ще има.
Борисов не е виновен за това, че някой прекалява със слагачеството!

nhg
04-12-2009, 14:53
Хора,които Му се възхищават,за мен са на (поне толкова) мнооого ниско интелектуално ниво ..:gives[1]:

Изобщо,всичко,което се случва ,цялата Му показност и "политика",бих обобщила така:

".... is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing."

William Shakespeare
"Macbeth"

:smoke:


Дам, гледам свикваш да пишеш с Главна буква за Него... Очакваме следващата стихосбирка, този път за Общинската организация на Варна...:smoke::tequilla::smoke:

пс: мнооого готин цитат!

viki
05-12-2009, 10:40
А,в наше село нещата са ясни :wow:
Конфликт на интереси няма,защото си има канонизирани светци отдавна :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Преди седмица мисля,Той гостува в "Сеизмограф".
Култово гостуване.Някой ако го пропуснал-моля!:):):):)

цък...:wow: (http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=230&video_id=22923)
п.п.
цитата ,дааа ;):):):)

ФЕРАРИСТ
05-12-2009, 22:38
Абе къде е МАРИО??????
Гледам всички се вълнуват от това къде е този добре угоен субект?????

Бобби
10-12-2009, 19:00
Супер Марио си е намерил друг зимник с повече провизии, за да не отслабне у тая криза....

търтей
21-01-2010, 14:54
Ндаа, като гледам след 6 месеца ще си имаме ново правителство. Дай боже и нов премиер.

бибиби щял д аправи михов вице - е колко вицета ще има?? 15? Явно се е усетил че големиот спец дянков не става и за чеп за зеле. А и трайков е един специалиС и той ...

щом бибиби ги стикова
хахахах

Не ме задоволява стиковката между Дянков и Трайков, е заявил Борисов пред "Труд" вчера. Пред изданието той допълва: "Дянков е претрупан с работа. Трайков с неговото мегаминистерство също. И стиковката между тях не ме задоволява. Налага се аз всеки ден на ръчно управление да потушавам конфликти и да решавам проблеми в икономиката като с тютюнопроизводителите".

Както биха казали римляните - ташакус максимус

old alfist
21-01-2010, 15:09
Както биха казали римляните - ташакус максимус
Подкрепям с :

O sancta simplicitas! /О,свещена простота!/

proper
22-01-2010, 02:42
Еййййййййй....................................
Предлагам да се направи Раздел "Мрънкалня" :):):)
Да има подраздел "Мрънкам си по принцип" и друг "Моля Ви споделете Мрънкането ми, че живота ми е шит"....

Сорри ама малко ми идва в повече мрънкането.
Тва млад човек да мрънка ми е толкова унизително и смешно, че незнам по жалка картинка дали може да има....
Вземете се хванете в ръце и си управлявайте живота здраво и стига все Борисов Ви е виновен.
Ако спите лошо нощес пак той ли ще е виновен??
Комунистите ли да се върнат бре хора...айде стегнете се.

Секнаха им кражбите и ореваха орталъка.

Почва да ми прилича на ОФ клуб тука баси :)
Кажете, ако има няква полза от мрънкането да се включа и аз ?!?!?! :)

viki
22-01-2010, 10:51
Поредното безумие...
или
Как полезната здравна карта се превърна в плашило (http://www.dnevnik.bg/analizi/2010/01/21/846017_kak_poleznata_zdravna_karta_se_prevurna_v_p lashilo/)

Докога ще се действа на принципа"проба-грешка " ме интересува...:sex:
п.п.
или милиционерското правителство е решило на практика да затваря границите на "държавата":bg:

Kuku
22-01-2010, 12:45
Влади, в безпомощното състояние до което е изпаднал народа НЕ по собствена вина, какво друго може да направи, освен да мрънка?!
Въпреки, че ако за теб "мрънкане" се нарича желанието на хората за по-добър живот, то не знам тогава истинското мрънкане какво трябва да е.....
Ти как предлагаш да се справим с проблемите, които ежедневно, ежечасно и ежеминутно ни поднасят управляващите.... нови, стари, всякакви?!

Fear
22-01-2010, 14:03
Ти как предлагаш да се справим с проблемите, които ежедневно, ежечасно и ежеминутно ни поднасят управляващите.... нови, стари, всякакви?!
A де, и аз това питам? :)
Много хора, включително и в този форум казват, че пак не сме избрали когото трябва. С което съм съгласен, ама колко време вече правим грешен избор и все ние ли сме виновни за това?
А същите тези хора мълчат кат' пукали, когато им зададеш въпроса: "За кого да гласувам, посочете някой достоен?".
Мълчат, а после пак има: "Ами вие си ги избрахте!"
Добре бе, да му е... м...та - кого да изберем?!
Аз съм на мнението, че всички са маскари и последните повече от 20 години доказват неоспоримо това твърдение.
Какъв е изхода тогава? Според мен, радикални мерки - жалко, че Пиночет се спомина, можеше на хонорар да го наемем човека. :tooth:
Друг вариант е, да се възпротивим на безпощадното и безпочвено "скубане", на което сме подложени, при което парите не отиват където трябва, а в нечии банкови сметки - очевидно.
Единственият начин това да се получи е, да спрем всички всякакви плащания - данъци, такси, удръжки, винетки, каквото се сетите. Вярно, това ще разкаже играта на държавата, ама аз за друг начин, който да осъзнае онези бандити "отгоре" не се сещам, сигурно съм тъп. :D
Това е то. "Малко" черногледо и злобно, ама дотам сме стигнали вече, поне аз. :censored:

Crusader
22-01-2010, 17:54
Предлагам да ги избесим по дърветата....

proper
22-01-2010, 18:10
"Промахон.Гръцките земеделци се извиниха на българския премиер Бойко Борисов за проблемите, които са създали с блокадите на границата, съобщи гръцкото радио „Скай”. Днес Борисов се срещна с представители на протестиращите земеделци на ГКПП Промахон и ги помоли да вдигнат блокадите от границата. Те от своя страна са го информирали за исканията си, връчили са му папка с тях и са му обещали да отворят пътя, което действително се случи малко след срещата."


Ганицата отворена ли е? Да

А иначе..Прави грешки човека, но поне има достойнството да си ги признава и коригира веднага. "Проба - грешка"..кво от това, по умно е от "Грешка Грешка Греша....ние не се поддаваме на влиянието на хората и не променяме нищо", както правеха предишните.

Мрън Мрън :censored:

viki
22-01-2010, 18:22
[B][I]"

Мрън Мрън :censored:
Хе-хе,
ами какво очакваш,след като http://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/sex.gif-а,освен,че не е по взаимно съгласие,не ми и харесваhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/793886.gifhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/781716.gif

morfius
22-01-2010, 18:30
ЗЕС, закона за събранията, митингите и манифестациите, задължаване за биометрия и във вътрешните документи... що ли ми мирише на мераци за неокомунизъм в цялата тая работа а?
Почвам да се плаша от "новите управляващи"!

proper
22-01-2010, 18:32
Хе-хе,
ами какво очакваш,след като http://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/sex.gif-а,освен,че не е по взаимно съгласие,не ми и харесваhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/793886.gifhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/781716.gif

:):):)

нье мъ интересува ич :upsidedwnsmiley:

Нарича се демокрация.

Ти да не мислислиш, че ми беше кеф ляво ориентирани, неориентирани другари 8 години да се гаврят? ами не

Но аз гласувам, а каквото реши народа после се съобразявам.
Живеем в общество.
Който не му харесва принципа на уважение....У горатааа :director:

Мрън :):):)

Kuku
22-01-2010, 19:03
Не ми отговаряш на въпросите....
Как да решаваме проблемите?
И какво според теб е мрънкане?

търтей
22-01-2010, 19:10
Леле Влади. Много лесно се хващаш на евтин пиар бе.
Всъщност, гърчолята (след като похарчат малко пари в казиното отсреща в България) в 2200 ще се съберат да решат какво ще правят. Демек за момента нищо не е ясно.

proper
22-01-2010, 19:23
Не ми отговаряш на въпросите....
Как да решаваме проблемите?
И какво според теб е мрънкане?


Кики, проблемите наистина се решават с дискусии и протести, граждански движения, АРГУМЕНТИ и аз не веднъж съм ги подкрепял, но цялата ми ирония на пародията тук е че има крайно неподготвени изказвания от наистина (извинявам се но..) мрънкачи, които дори не са си направили труда да се информират по въпросите, а просто си хленчат.

Аз и сега подкрепям сериозните кампании, които обаче се движат от сериозно подготвени хора с аргументи, защото само тогава има тежест, а както се вижда и успех след това!!!

Един проблем поднесен от неподготвен и слаб оратор се дискредитира и става смешен...

И аз съм недоволен от много неща в живота...хич не е цветущо и положението в момента в икономиката, но трябва да съм идиот (аз лично) да твърдя, че затова е виновен ББ.

Аз наистина тук виждам само това....каквото и да стане, само се хули....

---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:19 ----------


Леле Влади. Много лесно се хващаш на евтин пиар бе.
Всъщност, гърчолята (след като похарчат малко пари в казиното отсреща в България) в 2200 ще се съберат да решат какво ще правят. Демек за момента нищо не е ясно.


брате, кажи за нещо в живота поне една положителна дума моля те!!!!! Ей така за спорта, за мен дет се кава.....просто да се убедя, че можеш...

Почвам да се притеснявам, че изпадаш в тежко душевно сустояние и има опасност от негативизъм да изпаднеш в депресия?
Кажи ако мога с нещо да помогна? Сериозно говоря!!!

И вчера в "Пипълс" ти казах.....Искам ТИ да си кмет за един месец....да видиш кво е милиони мрънкачи да ти хленчат и псуват....

Са, когато има причина ОК. И аз взимам позиция, но ти си вечно недоволния праведник.
Аз не съм чул една добра дума от теб....нито една!!!!
Ай....стегни се малко по мъжки!

Kuku
22-01-2010, 19:24
Аз лично виждам нещата по един мааалко по-друг начин!
Погледни го по-философски.... След като няма къде този народ да излее мъката и яда си, пише в интернет, псува на маса, прави мръсно на съседа и т.н....
Всичко това е резултат от проблемите които ни заобикалят, проблемите, които за съжаление не зависят от нас и сме безсилни да решим.
Конкретно негативизма към Бойко идва от това, че той не просто не решава проблемите, а създава нови - поне аз мисля така, а явно и други хора, не само в този (и изобщо) форум!
Че положението е зле - зле е! Ама защо продължаваме да вървим надолу?

proper
22-01-2010, 19:30
Кики, разбирам те.
Дори мисля, че ти точно имаш малко по-междинна и коректна позиция, базирана на по-реална картина.

Имай предвид, че позитивните хора по-рядко все пак ще ги чуеш, не защото нямат глас, а защото през това време работят за себе си или си творят бъдещето и не си губят времето с празни приказки.

Позитивното също така в медиите рядко минава....народа си обича гадното и гнусното и се кефи, че има и по-зле от него и намира в това утеха на личното неуспяване.

Изброй ми 10 неща, които Борисов е влошил и "задълбочил" след идването на власт с по един кратък агрумент (не по цитат от платена медия)?

Аз след това ще изброя 20 които харесвам, лично според моя мироглед разбира се.

fred
22-01-2010, 19:31
Каквото и да си говорим, до момента ББ си остава едни популист.Ще видим дали има мъжество да приложе НЕпопулярни реформи, които са наложителни,ето някои области:
1.Закриване на значителен брой здравни заведения, които са бездънни каци и в тях реално почти нищо не се върши.
2.Сваляне на ДДС
3.Съдебни реформи,.
4.Усвоявена на еврофондове, поне на 60%.
5.Повишаване на събераемостта от данъци
Това е просто и същевременно доста сложно.Никой не очаква да се свърши всичко, но поне реално да се действа в тези насоки.Сигурно има и други области, просто изброих някои основни.

търтей
22-01-2010, 19:40
Трудно ми е да кажа тещо добро за биби, щото такова няма.
Виж мога да говоря, а и съм ги казвал, хубави неща за Костов, Софиански, Михайлова. Щото свършиха нещо (освен лапането).

proper
22-01-2010, 19:42
Трудно ми е да кажа тещо добро за биби, щото такова няма.
Виж мога да говоря, а и съм ги казвал, хубави неща за Костов, Софиански, Михайлова. Щото свършиха нещо (освен лапането).


абе сааааа, ти не ме гъделичкай и омилостивявай тука с мойте хора, щото знаеш много добре, че съм Костовист!!!! :)

КажИ една добра дума дееее.... скръндза мързелива :upsidedwnsmiley:

търтей
23-01-2010, 23:55
Леле, министър на официално събитие по анцуг ... :mf_Flush:
шъ умръ :shock:

JORDI
24-01-2010, 15:35
Ами БиБи като се изцепи онзи ден, че щял да "докара" Илиян Михов от Сингапур!:big_whoops: Да не смята вицето си за ремарке???:balloon:

VFTI
24-01-2010, 16:05
Има едно важно нещо, което научих за своето почти 23годишно съществува в България....И то е че човек трябва да се оправи сам в тази джунгла. Тоест ще говоря от лична позиция, ако не успея да изляза от "калта" и да си осигуря един приличен доход(няма какво да се лъжем добър живот в България е = пари...), който да ми доставя благини като смяна на окачването на всеки 20хил км. без това да ме притеснява в джоба, да не се притеснявам че ще мога да си платя за здравето някъде на частно, да мога да осигуря качествен живот на децата си и т.н....таа ако не успея да си го осигуря сам поне за момента не виждам кое правителство ще го направи за мен!

Да аз ще продължавам да ходя на протести, да съм част от разни НПО с идеални цели, да се обаждам за копките по улиците, да събирам разделно,да чистя около блока и да правя каквото мога за това гражданско общество......НО ако си остана при масата хора от това общество, аз не виждам начин за развитие и подобряване на ситуацията си на живот...Тааа това е колкото и пари да имаш в БГ пак ще те тъпчат и дерът, но поне ще си осигуриш прилично съществуване, независимо от горните действия...Не искам да обвързвам прага на търпимост с пари, но е факт че при тяхното по-голямо наличие то той се увеличава... И да обобщя накратко. Хора! Правете колкото можете повече за себе си(това което дава държавата да е просто бонус), а от там нататък дай боже повече и за цялото общество и всички хора...


П.П Знам че държавата ни пречи, знам че и това към което се стремя(здраве,пътища,училища,спазване на законите и правата на хората и т.н) трябва да е благо предоставено от нея , но и знам че явно това няма да стане...Аз все пак ще се опитвам да променя нещо, но паралено с опита ми да се катеря нагоре...Пък какво ще стане...времето ще покаже, но е хубаво човек да има план Б....

Stoyan Georgiev
25-01-2010, 23:21
чета тази тема и се сещам за едно от най-известните неща от американската конституция

the pursuit of happiness ;) нали се сещате какво имам предвид ?

търтей
26-01-2010, 00:13
чета тази тема и се сещам за едно от най-известните неща от американската конституция

the persuit of happiness ;) нали се сещате какво имам предвид ?

закостюмие на щастие??? :tequilla:

sen7
26-01-2010, 02:03
Няма много с темата ама......

Абе видяхте ли днес как генерал ли е, майор ли е, си изпусна пистолета по националната телевизия ? :spoko:

Stoyan Georgiev
26-01-2010, 10:56
закостюмие на щастие??? :tequilla:

на място ;D съжалявам за грешката

търтей
26-01-2010, 20:22
Леле, щом БСП и аз имаме едно и също виждане за промените в правителството, нещо в тая страна е сбъркано ...

(за мен е ясно, че съм сбъркан)

Stoyan Georgiev
26-01-2010, 20:25
Леле, щом БСП и аз имаме едно и също виждане за промените в правителството, нещо в тая страна е сбъркано ...

(за мен е ясно, че съм сбъркан)

начина на достигане до определени решения и аргументи е различен ми се чини на мен (игнорирай това, че представят много разумни доводи, особено за двама трима министри)

CBET
28-01-2010, 07:06
Горд ли е някой с това (http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/01/27/narodyt-ochakva-nie-da-go-opravime.84967)? Лично аз като го гледах по новините породи асоциация за шут. Събрали се аристократите и викнали един малко да ги разтуши и забавлява ...

nhg
28-01-2010, 09:10
Мислех си да извадя няколко фрапиращи неща, че да се видят по лесно, ама той целия линк е за постване с големи букви... Много показателни думи, ако ги прочетат избрателите им и си спомнят с каква идея са гласували не съм сигурен, че следващия път нещата ще са същите.
Ама както каза Той: "Да се надяваме, че ще успеем. Трудно, но победата накрая ще бъде за нас!"
(цитатът е по повод срещата с канцлера; абе те кого точно ще побеждават?!..)

aav
16-02-2010, 16:14
.

fred
16-02-2010, 21:44
То и аристократите са една стока- ей го нашия Кобурготски...мижитурка и крадец.Ами Чарлз и Диана и въобще цялата митология относно аристокрацията е пълна измислица.Човекът може да човек независимо топредците си, а истинските хора са рядкост, независимо от произхода си.Няма лошо, човек да си знае предците, но от но от това нищо не следва почти винаги.
Друг въпрос е че и ББ не е икона.Но сега и в момента той е единствения, който може и да направи нещо /ясно е, че може и нищо да не излезе от тоя мандат/.Но по добре е той, отколкото кликата БСП ДПС и прозиводните им.Та като цяло съм умерен оптимист.

Бобби
17-02-2010, 18:13
Според мен, едва ли има нормален човек който иска да го оправят!
Всеки има желанието сам да си подреди живота....но кофти е че законите не са еднакви за всички...:roll:..едни имат имунитет другите грип ги лови!
Куца ми историята, но ние май повече сме били под робство отколкото свободни....така, че е много кофти да те оправят докато си наведен.....те и византиците ни го подсказаха наскоро в прав текст!
Българинът на средна възраст е бая подтиснат човек, а младите ги тресът едни комплекси....не ми се говори...

fred
17-02-2010, 21:27
Болниците в тоя си вид у нас трябва да бъдат закрити, това е истината, колкото и да звучи жестоко за някои.Всъщност единствения смисъл на подобни локални болници са да точат пари от нас данъкоплатците без да осигуряват почти никакво лечение.Това са непопулярни мерки, но абсолютно наложителни.

firedragon
17-02-2010, 23:28
Аз съм се отказал вече от българското здравеопазване,откакто приятелката ми отиде да и сложат гипс на пръста,а завърши със 3 операции и 6 месеца въстановяване.Болниците трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се преструктурират и да заработят ефективно,не по цял ден да пият кафе и евентуално ако свършат работа да си поискат подкуп,няма да я бъде тая.Правителството като цяло се опитва да направи нещо и мога да кажа,че се справя донякъде,въпреки много тежката ситуация от която почнаха.И все пак трябва да има огромни инвестиции в предприятия,а не само кокошкарски истории в частни фирмички.Трябва да се ошорми средна класа в страната,която да е поне 60% от населението,за да кажем,че сме с работеща икономика.Това дето е сега при нас 60% кретащи на ръба 20% средна класа и 20% богати олигофрени трябва да се промени и то скоро,иначе загиваме.

CBET
18-02-2010, 23:10
Е реално ако си говорим от всички злета по-добро е по-малкото зло... Из ББ ,Сер(гей) Доган Царя,Жан ВиденОфф .. все си мисля ,че сега поне се прави опит да се направ нещо.
За да се постигне нещо се иска време и работа ...То дори и да сменят всички от парламента мърдане напред не може и да се очаква в близките 5 години.Според мен първите признаци (става/нестава) ще са ясни след 3 4 години от управлението.. в края на мандата.Но за сега поне най-големи мерки спрямо корупцията взема това правителство.Също нещо което е смешно на повечето и се смеят ама.. Нужно ли е да се облича ББ със смокинг постоянно?Да говори само с политически термини?Емииии много по добре е когато трябва да каже нещо на народа си да го каже така ,че да бъде разбран.А това дали е по анцунг или в смокинг...Резултата е важен.Всеки сега плюе ,че само се оправдавали с предходното правителство.Е ок то дали няма от какво да се оплачеш?Как така за 5 месеца и арестуваха групата за отвличания,трактора без тракториста... За контрабанда да не говорим статистиката за 5 месеца показва повече от колкото за цяла 2008ма .. няма да се очудя ако стане така ,че Сер(гей) vs. ББ да има резултат едните за 4 години хванали 1 другите за година 10 .. За парите по евро фондовете да не говорим ..
Особено последното е безспорен факт и колкото и да си чешите езиците (верно ,че всеки има право на мнение) Но тези които сега плюят по сегашното правителство са от онзи манталитет Българи където все някой им пречи,на принципа на Вуте му е зле на мен ми е по-добре...Т.е. балкански манталитет който е реална причина за сегашното състояние на държавата..или пък са имали облаги от предходното правителство :) Понеже определено то си беше в помощ на отделни хора ..както и това управление на Симеончо..
Единия си взе колкото може имоти и раздаде и замени други.. Заменките при него започват и разрешенията за презастрояване на курортите са разписвани от него.. Та така докато всеки си гледа интереса и как да оправи себеси много ясно ,че няма да е добре...

---------- Post added at 19:59 ---------- Previous post was at 19:46 ----------




за болниците всеки го боли .. ама къде в Европа имаш пътека да избягаш и да не си платиш данъка .. или осигуровката ..Сащ също.. нямаш осигуровки не плащш -не получаваш.
Има си начини ето оставаш без работа отиваш и се записваш на борсата .. от там .. еее не може всеки да работи работа която чекмеджето да го удря по коремчето .. За да е всичко точно се иска да има и почистване,и охрана ,и асфалтополагане.. тоо работа се намира..само дето все или се натиска някой за по големият кокал и другата работа му е по-ниско платена и той е по-можещ..ее да ама не :) масово хората в България се надценяват.. особено забелижимо при дами от 20 до 30 годишна възраст.Без да се засяга някой.. има и кадърни естествено ама масово се появяват едни п*тки заспали с перхидролени прикачени коси еднакво гримирани (разбирай китосали) записали се да учат или взели диплома (благодарение на "вълшебна уста") ...нищо не разбираща и не можеща ама се пъне на управленско ниво.. чакай бе кака .. хвани се малко поработи разбери естеството на работа тогава искай по-голямото...
И така здравната реформа пък много просто се обяснява.Искат да оставят да работят болници които наистна работят и ако отидеш там ,ще си лекуван .. А не да има както сега 10000 болници обаче в 4000 от тях само вземат пари а не вършат нищо..Това е самата реформа.Е извини ме ама по-добре да се работи по въпроса на качеството от колкото количеството...
А иначе както писах.. Плюете сега ама забравихте кой докара влака до тука...То е като колата .. първия втория собственик като сама кара и сипва бензин без да смени нещо по нея .. последния собственик го поема най - силно...
Ако някой има факти да ми каже кое е свършено по-добре при предните правителства на Сер(гей) Доган Царя и Царя... да каже..
Костов .. краде караде ама тогава на мен ми беше добре ..


Колега, от къде тръгна, къде стигна ...
Хайде махни розовите очила и пак направи един поглед на 6 месечната работа свършена от БиБи!

П.С. Тая тема може да бъде разтягана до 101 и обратно.

CBET
19-02-2010, 01:33
Така недоволни винаги ще има.. За 6 месеца има 3ма министри от предния кабинет които вече са вкарани в съда и ще им се търси сметка
Контрабандата хваната от Сер(гей) за 2008ма е по-малко от тази за 6 месеца
Отблокирани пари по евро фондовете (съответно спрени при предишното управление)
План за намаляне на ДДС което ще се случи дали до 18 или 16 % ще се намали
И нещо важно колега специално аз живея в Бургас.Тук пътища почти не се ремонтираха при бившето БСП управление на иначе независимия след 1ви си мандат кмет.Факт от както имаме кмет на Герб (на който не съм фен) и правителство на Герб ..имаме реконструирани доста улици .. е издъниха се със снегопочистването ама то и по време на големия сняг преди 6 години беше по-зле..
Правят здравна реформа и когато я изкарат до край(щото нали то за една вечер само може да се напиеш но не можеш да промениш нещо) знам,че колкото болници има те ще работят а няма да е като сега комунизъм .. цяяял ден да си пият кафета и да те пращтат тук там ...
Аз мисля ,че достатъчно факти ти дадох .. е не съм с розови очила просто се дава път ако си амбициозен и искаш да постигнеш нещо имаш условия..
А ти кое управление харесваш?На Сер(гей) ?На Царчето?За Костов.. на мен ми беше добре както казах.. бил бил крал .. крал крал ама така е крал ,че имаше за всички.
Още един факт от Бургас.. знаеш ли кой съсипа пристанището тук?
Бившият му директор.. член на партията спонсор на БСП за предизборните кампании (2004-та и 2008-ма) назначен през 2004та сещай се от кой ..
Та малко ли ти е това?Или искаш да станеш да не работиш да получиш едни 2 бона да си харчиш .. е не стаа така .Може да не е идеално сега ,но определено в пъти по-добре от това което беше...
За корупцията има ли смисъл да задълбавам или сам ще отчетеш колко разкрития има от Герб и колко гей Сергей прощавайте ...


Оня ден съвсем случайно в един магазин влиза възрастен човек и докато го обслужат, нали знаете как са възрастните търсят за какво да се заприказват. Стана дума на колко години е... оказа се че дядото е на 92 години!!! Доста жизнен си беше за възрастта. Та какво искам да ви кажа: стана дума за политика та човечеца си каза буквално ще се опитам да го цитирам по памет:
"Живял съм при управлението на двама царе. При тоя сегашния и при баща му. Живях и при Хитлер, Димитров, Червенков, Живков и т.н. та до Костов, Беров, Виденов. Сега гледам Бойко и като се замисля май най-хубаво беше при Хитлер!? На нас българите ни трябва някой чужденец да ни ръчка, да ни хока и да ни юрка, докато ни вкара у правия път!"
За съжаление аз съм горе долу на 1/3 от възрастта на дядото и не знам как е било при Хитлер. В едно обаче съм склонен да вярвам, а именно, че сами в правия път няма да влезем за съжаление.

П.С. Оставам с впечатлението, че си фен на Костов понеже "крадеше, но оставаше и за нас, а тия след него само крадяха". По тая логика защо не симпатизираш на Жан Виденов? Факт е че от новата история на България той е единственият министър председател - идеалист и не открадна нищо за себе си!

Fear
19-02-2010, 09:09
Хайде да не е Хитлер, обаче идеята е повече от добра.
Да ни назначат от ЕС правителство, парламент, съд, прокуратура, полиция, държавна администрация и въобще целият държавен апарат и там да няма НИТО ЕДИН българин.
Ако това стане, може и да има подобрение - напълно прав е дядото, трябва да има кой да ни ръчка.

"Не сме народ, а мърша" - това познато ли ви е? Да или не, няма значение - абсолютно вярно е. Така е било, така и ще бъде. Важи и за управляващите, мърша са и те, независимо от "цвета" им.

П.П.
Аз това съм го казвал вече де, може и да е в тази тема, ама... повторението е майка на знанието. :tooth:

CBET
19-02-2010, 09:35
Лелеее само като ми кажеш ,че някой като Хитлер (или чужденец) ще ни оправи и .. няма да ти казвам какво ми става.
Ти много добре ли ще се чувстваш така?
Ти май не ми даде пример с какво не харесваш сегашното управление?
Ти май май колега без да иска да те засягам ама си от типа "вечно недоволен"?Нямам лоши мисли към тебе или който и да е изразил мнение ама.. с това мислене ,че и манталитет наистина няма кой да Ви оправи.
Както и да не ми се спори един човек с балкански манталитет и мислене и повече песимист от колкото оптимист каквото и да му кажеш за него всичко е черно :)
Ссъс здраве и дано скоро отвориш очи и опиташ да правиш нещо!
Българина има една лоша черта:обича да се черпи след работа постоянно (разбирай битов алкохолизъм - ракийка салатка и жената да сложи нещо в печката).Всичко това е ежедневие за събота и неделя...Е по този начин къде се стига?
Отклонението ми от сегашното управление да ти покажа ,че не някой друг а сами ние трябва да се сетим да си отворим очите и всеки да даде това което се иска от него.Но .. масово държавата застарява т.е. щом са повече хората живели преж татово време ..те си имат изграден начин на живот ... кеф отиваш на държавно да бачкаш .. в 8 сутринта .. пиеш кафе до 9 работиш до 10 в пушиш цигарка отиваш на обяд връщаш се работиш час почиваш си два и станало време да си ходиш..Това се харесва на много хора и от там е проблема:)
Айде стига ,че мога до сутринта да споря и смисъл няма .Жив и здрав и повече оптимиъм!


Колега,

1. Не извъртай думите ми! Не съм казал че симпатизирам на Хитлер, просто споделих една гледна точка на човек, който най-вероятно е 4-5 пъти по голям от теб на години!!!
2. Аз не използвам обидни квалификации спрямо теб!
3. Ако ти обичаш някой да те оправя, това си е право на твой личен избор и за разлика от теб аз съм се научил да приемам хората такива каквито са!
4. Нито ме знаеш, нито ме познаваш за да ме сравняваш с държавните служители, начина им на работа и манталитета! Още по-малко пък знаеш къде и какво работя!
5. В документите ти за самоличност какво пише? Може би на националност не е "българско" понеже си позволяваш да говориш за българите във второ - трето лице!

И за финал ще ти цитирам "другаря" Цветан Цветанов от преди няколко дни: "НИЩО ЛИЧНО!!! ПРОСТО БИЗНЕС!". Хайде за домашно да разбереш от къде е тази култова реплика!

И за да не ме "разбереш" отново погрешно:
Всяка прилика м/у настоящите управници и героите от разни художествени произведения е съвсем случайна! :)

П.С. Довечера ще се почерпя с приятели (който иска да се се присъедини е добре дошъл в наш'та сплотена балканска група), като се прибера дано жената да е сготвила 'щото ако не е то е ясно тя какво ще яде, пък аз ще си лягам гладен ... :bouncing_smiley:.

Н'ъл тъй колега/foreigner 156Selespeed ?







Хайде да не е Хитлер, обаче идеята е повече от добра.
Да ни назначат от ЕС правителство, парламент, съд, прокуратура, полиция, държавна администрация и въобще целият държавен апарат и там да няма НИТО ЕДИН българин.
Ако това стане, може и да има подобрение - напълно прав е дядото, трябва да има кой да ни ръчка.

"Не сме народ, а мърша" - това познато ли ви е? Да или не, няма значение - абсолютно вярно е. Така е било, така и ще бъде. Важи и за управляващите, мърша са и те, независимо от "цвета" им.

П.П.
Аз това съм го казвал вече де, може и да е в тази тема, ама... повторението е майка на знанието. :tooth:

Fear,

сега като ти видях поста се сетих, че беше изказал подобна идея в една друга тема, която следях, но и там ако не ме лъже паметта остана неразбран :).

А инача има още няколко култови лафа, които ни определят като манталитет и нация. Сигурен съм, че повечето от вас са гледали "Време разделно". Та там има една сцена (финалната ако не ме лъже паметта), когато Манол (в ролята Иван Кръстев) вдигна сватба във времето дадено за размисъл на родопчани. Та на сватбата пристига Кара Ибрахим (в ролята Йоско Сърчаджиев), настава гробна тишина, той тръгва по наредената трапеза като гази по храната и събаря всичко по пътя си, стига до Манол, двамата посягат към ножовете си и тъкмо да ги извадят, се появява един старец, който изрича думите "Хора! Стойте! Ще стане кръвнина!". Та тия думи според мен са доста определящи ни като нация. Готови сме да се "наведем" пред всеки и пред всичко, само и само да не "стане кръвнина"! Ей колко пъти ми се е искало да "стане тая кръвнина" ... Пък да видим тогава кой - кого!

За хората, който спадат в графата "първото поколение на демокрацията" (т.е. тия дето са родени след 1985-1989г.) бих искал да спомена, че в България е имало 5 века (това прави петстотин години) турско робство, а не присъствие както пише по учебниците, както и безспорният исторически факт, че българската армия няма пленено бойно знаме! Всички войни, в които България е участвала са загубени от политици и управници на дипломатическата сцена!

Сега чакам да ме обявите за краен националист, зомбиран симпатизант на Атака и т.н., но да ви кажа не ми пука! :)

firedragon
19-02-2010, 14:28
Готови сме да се "наведем" пред всеки и пред всичко, само и само да не "стане кръвнина"! Ей колко пъти ми се е искало да "стане тая кръвнина" ... Пък да видим тогава кой - кого!

За хората, който спадат в графата "първото поколение на демокрацията" (т.е. тия дето са родени след 1985-1989г.) бих искал да спомена, че в България е имало 5 века (това прави петстотин години) турско робство, а не присъствие както пише по учебниците, както и безпорният исторически факт, че българската армия няма пленено бойно знаме! Всички войни, в който България е участвала са загубени от политици и управници на дипломатическата сцена!

Сега чакам да ме обявите за краен националист, зомбиран симпатизант на Атака и т.н., но да ви кажа не ми пука! :)

И аз съм си го мислел това за кръвнината и,че ако избесим има няма 240 и без това ненужни никому идиоти,може да се посъвземе народа и да разбере,че само с оплакване няма да стане.Властта произлиза от НАРОДА и е крайно време да покажем на онези тиквеници,че ние сме работодалети има и те трябва да работят за нас.Относно историята,темата е безкрайна.Моят учител по История,който безкрайно много уважавам,защото наистина си беше учител и има много солидни познания(май е можел да вземе степен и доктор,ама не искал),та той беше казал,че си е баш присъствие турско и дори ни го показа.Да сте се замисляли за тези 500 години колко възстания е имало и през колко време са?Ако сме имали истински волята,можело е дори да не се стигне до робство,но там отново се намесва балкансия манталитет и всеки е гледал да граби за себе си,а не общото благо.Та това дали е било робство или не е един безкрайно спорен въпрос с безкрайно много възможности и ние никога няма да разберем,поради простата причина,че няма как да знаем с точност как е било през вековете.
ПС. В момента Европа доста ръчка нашите управляващи,от нас се иска само да дадем малко време,за да се разбере за добро ли ще е или не.Така или иначе други алтернативи нямаме.Ако нещата пак се опропасят,мисля,че е крайно време да се започне с бесенето на политици,защото иначе няма да се усетят какво трябва да правят!

Stoyan Georgiev
19-02-2010, 14:32
да избесим 240 е подход на "комунистите" с поголовно затриване не се постига нищо

търтей
19-02-2010, 14:37
Младежи, карайте така по-внимателно. Правопис, граматика. Мислете преди да пишете, моля ви. Този раздел не е за празни приказки. Благодаря.

morfius
19-02-2010, 14:37
Хора, новите управляващи са същите като старите - наши са си, ние си ги избираме, ние си ги възпитаваме, ние си ги търпим.
И от Исландия да си доведем управници, след един мандат ще са същите - няма система способна да работи с минимална или нулева обратна връзка.

JORDI
22-02-2010, 16:21
Аз съм зад идеята на Бойко да му се дадат три мандата, като почваме от нула!:innocent:
Първи: За проби - падаме под нулата!:oops:
Втори: За оправяне на грешките от пробите- връщаме се на нулата!:bash:
Трети: Започваме пак от нула, дано да е нагоре! :naughty:

nhg
24-02-2010, 09:08
Аз съм зад идеята на Бойко да му се дадат три мандата, като почваме от нула!:innocent:
Първи: За проби - падаме под нулата!:oops:
Втори: За оправяне на грешките от пробите- връщаме се на нулата!:bash:
Трети: Започваме пак от нула, дано да е нагоре! :naughty:

Хм, по тая логика на всички трябва да даваме по три мандата... Не виждам защо ББ да е по-различен от останалите. Ако може - сам ще си ги получи (разбирай ще ме убеди да гласувам за него следващия път...)

Crusader
27-02-2010, 20:18
Селеспийда гледам мноо екзалтиран, а ще плюе ама след няколко години...

Furious 155
27-02-2010, 21:41
На който не му харесват новите управляващи ... Демокрация ...да си ходи :) То не може на всеки да му е добре и на всеки да се харесва ,но факт явно на повечето им харесва сега и така ...за другите - адаптация или емиграция...
интересно кои са тия повечето които им харесва? май са мангалите които озверяха и нощем обикалят по малките часове на тумби и каквото си харесат взимат! Или...

търтей
27-02-2010, 22:59
ПП:Не се хваля,но от 8 положителни кликания на профила ми 4 са от тази тема :) Е явно на повечето ни допада ББ :)

Оп,обърках постването трябваше да ползвам редактирай.. Извинявам се!

Сори, ама мнозинството а приори е съставено от не особено интелигентни хора.

firedragon
27-02-2010, 23:11
Добре де аз имам един въпрос тогава.Тъй като ББ ни е последната надежда се оправим и да стане нещо,кажете освен да се надяваме да е различно какво друго можем да направим?Няма кой друг да е на управление,всики вече минаха и видяхме кой какво може.След като сте недоволни от малкото опити,които се правят,дайте предложение какво да правим,за да има някакво развитие напред?

mordohy
27-02-2010, 23:48
Аз гласувах за Бойко,щото е колега!
Ама аз съм пушач!Увеличиха ми цигарите!После ми увеличиха глобите за скоростта,която няма нищо общо с катастрофите.после финансовия министър писна, че пушиме по-малко.После ми поискаха за три години на зад медицинински усигуровки,при положение, че на татковината и през дедовия не и е било, какво става с мене,когато бях зад граница....
Изобщо ако се продължава така- пак ще гласувам за,,,,,,

fred
27-02-2010, 23:59
И от овце човек може да забогатее и от наркотици.
В Африка пък има и робство в някои държави и се богатее от робите.Значи ако това е критерият за нищо не ставаме.Който мисли, че критерият за успех са парите е........., а общество, което издига това в критерий е обречено на провал.
Лично според мен всяко управление трябва да се плюе, защото иначе ще станем овце-тия на запад от трънско не са по тъпи от нас, че стачкуват за щяло и нещяло..
Левски, Ботев, Стамболов и още хиляди извевстви личности по света са били бедни и пройдохи, според критериите и на сегашното и на миналото общество;Циолковски, Айнщайн, па и другаря Маркс и още хиляди са били бедняци, виж Васил Черепа е богат, Митьо ОЧите тоже.....е и?
Няма нищо лошо да си богат, но пак повтарям няколко хилядолетия са доказали че и това е мираж.Не знам дали сте чували /говоря за повечето/, но преди 10 тина години се самоуби например и наследника на Фиат - просто пример...
Човека е оцелял, защото е непрекъснато търсещо и неудовлетворено същество, а не самодоволно прасе, наздраве

nhg
28-02-2010, 00:29
постигнал не е равно само и единствено на богат .. ама да мразиш по-можещият от тебе е меко казано кух балкански начин на мислене..
"героите" ти се спрягат от няколко членове на бившите управляващи и по кръчмите :) В Европа им дреме за еднодневките тук.
Но началото се прави така.Със събираемост на данъци ,със точни и ясни действия.Много ясно Българина как дава пари.. А ако може да взема само без да дава още по-добре.То това и роди "героите" на прехода.Иначе ти какво искаш да не плащаш данъци,да не плащаш глоби,да ти държат умишлено ниски цени да харесваш управлението.. то това не му ли викаха комунизъм?Той си отиде преди доста време.. верно тук сега се усеща ,че го няма и е демокрация със определено най-ниска корупция за изминалите 20 годинки и на хората които си черпят ползи от обратното им е кофти сега ама .. няма начин :)

Колега, чети по-внимателно, ако можеш и между редовете.
Комунизма няма нищо общо с това, което си написал; 'началото', за което пишеш - начало на какво е? Казваш корупцията хич я нямало...
БТВ: не видях фред да проповядва омраза към по-можещите, ама той може да не е от Балканите

nhg
28-02-2010, 01:12
Колега, ще се опитам да ти дам адекватно (според теб) и конкретно мнение: аз НЕ искам еФтини сигарки - не пуша и не ме засяга цената им; искам обаче адекватен закон, уреждащ тютюнопушенето на обществени места - визирам главно детски кътове, офиси, ресторанти и пр.; нека глобите да са високи, но Законите да са еднакво приложими към всички (тук искам и мнооого работи от МВР, ама това е друга тема); данъците трябва да са ориентирани в полза на данъкоплатеца, т.е. той да бъде стимулиран да си ги плаща, а не просто средство за скърпване на бюджета на държавата; лекуването в болница не е безплатно, все пак се плащат здравни осигуровки - отделен е въпросът за финансирането на въпросните медицински заведения. Та казваш комунизъм...
Ето поради тези (не)направени неща, както и по редица други причини аз съм ПРОТИВ новите управляващи; алтернатива не искам да посочвам, ще прозвучи като агитация - всеки сам може да си направи изводи.
За едно обаче си прав - какво иска избирателя (щото на избирателката само един мачо ББ й е достатъчен за 10-15 мин/ден вечер по ТВ; на някои и две кебапчета или 20 лв в деня на изборите са им достатъчни...)
Аз обаче искам друго, искам да имам възможност за личен избор във всяко отношение - ето това намалява с големи темпове, а когато съвсем изчезне ще стигнем до така често цитирания от тебе комунизъм

firedragon
28-02-2010, 11:18
Колега, ще се опитам да ти дам адекватно (според теб) и конкретно мнение: аз НЕ искам еФтини сигарки - не пуша и не ме засяга цената им; искам обаче адекватен закон, уреждащ тютюнопушенето на обществени места - визирам главно детски кътове, офиси, ресторанти и пр.; нека глобите да са високи, но Законите да са еднакво приложими към всички (тук искам и мнооого работи от МВР, ама това е друга тема); данъците трябва да са ориентирани в полза на данъкоплатеца, т.е. той да бъде стимулиран да си ги плаща, а не просто средство за скърпване на бюджета на държавата; лекуването в болница не е безплатно, все пак се плащат здравни осигуровки - отделен е въпросът за финансирането на въпросните медицински заведения. Та казваш комунизъм...
Ето поради тези (не)направени неща, както и по редица други причини аз съм ПРОТИВ новите управляващи; алтернатива не искам да посочвам, ще прозвучи като агитация - всеки сам може да си направи изводи.
За едно обаче си прав - какво иска избирателя (щото на избирателката само един мачо ББ й е достатъчен за 10-15 мин/ден вечер по ТВ; на някои и две кебапчета или 20 лв в деня на изборите са им достатъчни...)
Аз обаче искам друго, искам да имам възможност за личен избор във всяко отношение - ето това намалява с големи темпове, а когато съвсем изчезне ще стигнем до така често цитирания от тебе комунизъм

Колега,абсолютно съгласен съм с теб,ама знаеш ли защо вдигат данъците и акцизите?Вдигат ги защото няма икономика,защото големите производства са съсипани и хората масово са продавачи на нещо дето сме внесли от някъде.За да може в края на годината да излязат и да кажат тази година БВП скочи с 2 % нали от някъде трябва да вземат тези пари.Като няма производство идват от данъци.Ако обаче кажат БВП падна със 2% всички ще скочите и ще кажете управлението е некадърно.Е може и така да е,а може просто да казват какво е реалното положение за икономиката.За болниците ще видим какво ще стане,за сега нищо не е ясно и може към добро да тръгне,може и към много лошо,а за закона за пушенето,заради пушачите,понеже вече са доста повече от нешушачите,заради това отложиха въвеждането на закона.Нали знаеш,който дава парите поръчва музиката.Естествено като са повече от нас непушачите ще правят каквото им е удобно на тях.И аз не искам като вляза в кафе да не мога да си поема въздух от дима,ама за това е демокрация.Като не ни харесва->друго кафе,където не се пуши.Тъжно ми е само за децата,защото те страдат най-много от този закон,понеже не могат да се пазят сами,а явно на някой възрастни не им едва акъла в кухите лейки да си пазят децата.Та аз все пак искам да разбера каква е алтернативата,защото аз за сега единствения друг начин,който виждам е експертно правителство,което да направи АБСОЛЮТНО всичко отначало,но не мисля,че ще стане,макар и да се надявам.

CBET
28-02-2010, 19:35
Алооооо Селеспийда!

Младеж, смяташ ли че е правилно да отказваш всяка друга гледна точка различна от твоята? Как можеш да говориш като свидетел на събития от преди 10-15 години като тогава си ритал футбол в задният двор и мама и тати са се чудили в коя детска градина/начално училище да те запишат? Научи се да приемаш околните с различните им от твоята гледна точка, без да стоварваш вина за всичко отгоре им. И за твое сведение включително и от най-развитите демокрации е признато, че по хубаво от социализмът няма! Друг е въпросът че до момента никой не е успял да го реализира на 100% според идеите на Карл Маркс .
Хайде като порастнеш и осмислиш прочетеното и видяното през годините, пиши на воля и се опитвай да налагаш своето мнение.

И като говориш за събираемост на данъци и осигуровки я ми кажи ти каква стойност плати за изминалата година? Къде отидоха тия пари? Ако не дай си боже ти се наложи да ползваш медицинска помощ къде ще отидеш? Автомобил случайно да имаш на твое име или караш на тате колата? А ако имаш, данъка плати ли си? Винетка купи ли си (друг е въпроса защо плащаш данък и после винетка)? А застраховка ГО направи ли си? Ама защо в цяла Европа издадените ГО важат, само в България трябва да си доплащам допълнително ако искам да излизам извън границите на страната (не става дума за Зелена Карта, а за пътувания в ЕС)?

Мога да продължавам с тия "приятни" въпроси поне докато ги закръгля до 100. Сигурен съм че ако се включат и още колеги списъка ще стане огромен. Та хайде прогледни относно новите управляващи, че са същите като старите само PR-a им е на доста по добро ниво от предходните поне до момента. И ако не си чувал има една поговорка: "Пилците се броят на есен.".

Crusader
28-02-2010, 22:23
А бе аз викам че хер Флиг е некадърник, ся топката е у Селеспид-а, да видим кво ще отговори, па аз после ще му обясня що смятам хер Флиг за некадърник...

nhg
01-03-2010, 00:50
Koлега 156Selespeed, моля те, преди да напишеш следващия си пост прочети това:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30339

nhg
01-03-2010, 01:06
Колега, този раздел е за ОБСЪЖДАНЕ - нормално е всеки да изразява мнението си. Аз не видях никакви факти, които да си написал, да не говорим за някакви анализи... Гарантирам ти, че никой няма предварително лошо отношение към колега от форума, камо ли да го напада публично!
Твоите мнения обаче са точно такива, каквито казваш че си слушал десет години по кръчмите - намери начин да се изразяваш по-разбираемо, така няма да стават недоразумения (каквито според мен няма, ама нейсе...)
ПС:не видях никъде да отговаряш на нищо друго, освен на нападките срещу теб (или както там го разбираш)...

alfamicin
01-03-2010, 01:45
Който и да дойде все ще има недоволни и при това управление е така!
Очакваме да дойде някакъв месия да ни "оправи" и след като си го изберем почваме да недоволстваме!

"Какъвто ни е народа,такава ни е държавата"

Искаме много от държавата!
А ние какво даваме?
Какво правиме за нея?
Колко са хората,които плащат данъци и осигуровки,без да е укрил и една стотинка?
Отговора е много малка част от тях!
А останалата част също реве с цяло гърло,че държавата ни е**ва!
А ние държавата не я ли е****ме?
Имало корупция!
Да,има!
Колко са хората,които не са давали и то по собствено желание,на полицай!
Пък после те били виновни,че взимали!
Било мръсно!
Да,мръсно е!
Ама и ние цапаме!
Всеки ден виждам по улиците поне наколко човека да си хвърлят боклуците на улицата!
Обаче,после сме недоволни че било мръсно!
Има и още примери ама няма смисъл!

Май проблема не е само в "техния телевизор"!

Алеко,чрез "Бай Ганьо" е казал за политиците,че всички са маскари!
Май и ние трябва да се причислим към тая групичка?

CBET
01-03-2010, 07:47
Колега (със слабата памет),

има един виц: "Чукча не читател! Чукча писател!".

fred
01-03-2010, 09:20
........................
Алеко,чрез "Бай Ганьо" е казал за политиците,че всички са маскари!
Май и ние трябва да се причислим към тая групичка?
Е принципно съм съгласен с цялстнтото изказване, само единствено мисля, че тезата на Бай Ганьо, че всички са маскари е по друга.Всъщност тая теза през последните 20 години я наложи БКП и производните му партии, като ДПС например и на базата на тоя лоузнг са винаги на власт.Те имат твърд електорат и доволно пробовядват, как чрез избори нищо не може да се оправи, всички са маскари и т.н....
Та по скоро Бай Ганьо и израза му характеризират безскрупулните политици.

Crusader
01-03-2010, 09:38
А бе що дрънкате глупости, що не кажете защо хер Флиг закла икономиката в името на балансирания си бюджет, и що не кажете що имаме 1 милион безработни, да го еба у кадърния финасов министър...всеки първокурсник учи по макроиконимика, кой дава парите и кой ги разпределя...и да го еба и ББ "..Аз Ви давам...." даваш кво, на Цецка паричките или ровиш в мойте данъци и ги разпределяш....
....ай стига гръмки лозУнги и показни акции, кат са толкоз кадърни що целокупния български народ обеднява?

bass
01-03-2010, 11:49
...кат са толкоз кадърни що целокупния български народ обеднява?

Щото е народ - в най-лошия смисъл на тази дума. И все чака някой друг да му осигури "хляб и свобода", при тва едновременно...

Old Fox
01-03-2010, 12:30
А бе що дрънкате глупости, що не кажете защо хер Флиг закла икономиката в името на балансирания си бюджет, и що не кажете що имаме 1 милион безработни, да го еба у кадърния финасов министър...всеки първокурсник учи по макроиконимика, кой дава парите и кой ги разпределя...и да го еба и ББ "..Аз Ви давам...." даваш кво, на Цецка паричките или ровиш в мойте данъци и ги разпределяш....
....ай стига гръмки лозУнги и показни акции, кат са толкоз кадърни що целокупния български народ обеднява?
Кратко точно и ясно.
И един въпрос от мен що сички мега опасни финансисти дето и ни ги водят, като се почне от Ники Василив до хер Флик гледат на бюджета като на цел. Като на корпоративен бюджет дето трябва да е на + или 0? Баланса на бюжета е инструмент мамка му. Нека балансирания бюджет ся да дойде да ми изкопае лозето.

Гледал бил телевизия, чел вестници. Айсиктирикс. Ми да то у вестниците сичко пише -няма нужда от мислене.

Mind_Control
01-03-2010, 15:58
Нека балансирания бюджет ся да дойде да ми изкопае лозето.



Вместо бюджета да ти прекопава лозето и да слушаме глупости, хващай мотиката и почвай. Все си мисля, че финансовият министър разбира малко повече от всички вас взети заедно.

Който е имал идеи и хъс за реализация и преди и сега е успявал.

Old Fox
01-03-2010, 16:20
Все си мисля че финансовия министър е ръб, приказва идиотщини и бърка термини от 8стр. на учебника по макроикономика.
Има едни работи като антикризисни мерки с които балансирания бюджет влиза в разрез ама кво ли знам аз. Щом ББ казва "няма" трябва да се олигавя от кеф и да си натискам парцалите щото само моя мързел и Станишев са виновни за цялата раута.

firedragon
01-03-2010, 23:18
Разбирам,че има много недоволни и разбирам и защо са недоволни,но аз все пак продължавам да си питам

След като сте недоволни от малкото опити,които се правят,дайте предложение какво да правим,за да има някакво развитие напред?
Не ме разбирайте погрешно,далеч съм от мисълта,че новото управление е цвете за мирисане,ама нека поне да им дадем малко време да видим какво ще стане.

sen7
01-03-2010, 23:48
Добре ме нали тоя имаше някаква висока позиция в международната банка или там какво беше ?! Ако е толкова зле как е стигнал там ?

Old Fox
02-03-2010, 09:07
Добре ме нали тоя имаше някаква висока позиция в международната банка или там какво беше ?! Ако е толкова зле как е стигнал там ?
Ники Василев и той имаш висока позиция. А той как е стигнал?

fred
02-03-2010, 09:30
Щом е стигнал си мисля,че не той е зле а хората са зле :) Понеже гледай как става .. някой им бърка в джоба и им казва реално както навсякъде .. длъжен си да плащаш и го казва директно и директно взема мерки.. Не плащаш .. дължиш ама с лихви.
Мое мнение :) А и наистина нехаресващите да помислят ако е толкова гламав Дянков ... как е направил кариерата си до сега.А за Борисов... нормално все пак Сер(гей) си има електорат едни 18 % :) от които 15% са пенсионери ..вярващи на честните му сини очи.
Но реално.. ако всички харесвахме новото управление .. щеше да е странно :) би следвало да има само една партия.Тааааакаааааачееее нормалнооо нормално :) :clapping:..

Хубаво де, ама това бъркане у нас не е равностойно.Масова тайна, е че никой не бърка в доходите на мутри, мутреси, разни крадци и мошнеяги.
Никой не закача доходите от сивата икономика и черната и прочее.Та когато и ТЕ започнаха да плащат данъците и да носят последствията за укритите, то и хората ще мрънкат по-малко.
Събирането и увеличаването на дъниците у нас е с цел да се изцеди каквото може от овцете, за сметка на неплащащите вълци.
В тая насока има някакво развите, да се надяваме да продължи.
Иначе няма никакво значение какъв е министъра на финансите-тъп или умен.Политиката се провежда от цялото правителство, защото икономиката е пряко свързана с корупция, съдебна система, МВР и т.н..Тоест дали Дянков е професор или не, дали е завършил Харвард или не е завършил нищо, няма абсолютно никакво значение за мен.

Kuku
02-03-2010, 13:44
Баце, ти сериозно ли го мислиш това?! Изгоряли лидери.... :lol: :lol: :lol:
На границата като хванат 10кг. хероин, знаеш ли колко минават в следащия ТИР, докато се фукаме по новините със заловеното?!
Същото е и с проверките - изребрат някой с малко пари, за да може друг да препере няколко пъти повече :idea:
Ти все едно падаш от Марс....

fred
02-03-2010, 14:02
И що говориш на изустено?
Проверките по футболни клубове,фолк певици ,хора с возила за над 100 000 евро ,яхти?...Или за тебе можеби мутри са дилърите на квартално ниво ,ефетата по дискотеките ... смисъл проверяват се хора с доходи и хора с положение,понеже на тях като им удариш балтийката и тези от долу умират сами :) Няма смисъл да ровиш около квартални пикльовци и да имаш данъчни разкрития за 50 100 хиляди лева ,като можеш да удариш с данъчно разкритие шефа му със сума поне 4 5 пъти по тази :) И от там по веригата можеш да слезеш и надолу .
Има си разкрития и то с колосални суми.Верно ,че не можеш да хванеш всички пати щото са в чужди сметки но не малки стойности хващат тук..Вземи един пример в Бургас само за две години 4ма лидери на организирана престъпна група изгоряха с цифри и имоти..верно ,че друга част от парите им са в офшорни зони ама.. и това което се прави е добре.

В черната и сива икономика се върят милиарди, не знам кое е наизустеното.Проверките в клубовете не водят до нищо, ако няма присъди, съответно отнети имоти, а това че начели някой друг с 100 хиляди е смехория, на фона на застроеното в България през последните 10 години, откраднато и прочее.В Бургас хубаво са изгоряли ама има само един осъден по голям бос на 4 години.А например спонсорите на Гоце, подсъдими за източване на евросубсиди са оправдани от съда.
Ще видим ще има ли осъден министър за далаверите на предишното правителство...
Та мисълта ми , надяваме се да има нещо наистина, защото това до момента е прашинка от планината, която трябва да бъде съборена.Както и структурни реформи в здравеопазвенето, пенсионната система, съдебната и т.н.Ако това не стане, това ще бъде само един камък в блатото на застоя.

търтей
02-03-2010, 23:45
Пичови, последните десетина мнения го обърнахте на махленски спор. Чат разделът е другаде. Тука повече се мисли, по-малко се пише. Следващи подобни постове го отнасят за спам. Благодаря.

Crusader
02-03-2010, 23:50
Ай сега да светна "запознатите", аз като служител в правосъдната система, обяснявам: нищо не се случва, всичкото е ПР акция, осъдени - няма, няма и да има, подгонени - тоже няма....
....а кервана си върви....


...и още, не е важно кого и дали са подгонили - важното е че ИКОНОМИКАТА УМИРА!!!

Доко
02-03-2010, 23:50
На границата като хванат 10кг. хероин, знаеш ли колко минават в следащия ТИР, докато се фукаме по новините със заловеното?!
Същото е и с проверките - изребрат някой с малко пари, за да може друг да препере няколко пъти повече :idea:
....

Мдаа, бушони им викат, Кики е прав. ;-)

Stoyan Georgiev
03-03-2010, 00:04
последно по последните постове казвам - прави сте за бушоните и за ПР акциите, но изгорели има... факт...

Доко
03-03-2010, 00:45
Колко ирония има в този цитат - „Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци.“ А този важи в пълна сила за сегашното правителство - „Пълното невежество не е най-голямата злина, по-лошо е натрупването на недобре усвоени знания.“ Като се замисля гърците отдавна са минали по-този път, за да стигне Платон до тези дълновидни заключения. ;-)

fred
04-03-2010, 12:00
Според мен предишното правителство бе доста по невежо и корумпирано, както и кобурготското преди него.Това все пак прави опити за промени.А а относно древните гърци-тия съвременните пак стигнаха до дъното сега, по същата причина :).Тоест народната маса винаги е една и съща.

Доко
04-03-2010, 14:09
Според мен предишното правителство бе доста по невежо и корумпирано, както и кобурготското преди него.Това все пак прави опити за промени.А а относно древните гърци-тия съвременните пак стигнаха до дъното сега, по същата причина :).Тоест народната маса винаги е една и съща.

Вярно гърците не са модел за подражание, филосовските мъдростите са им обаче актуални, и най-вече нямат нашия послушно-робски манталитет. :-? А за компетентноста на нашите управляващи спор няма. :gruebel:

Kuku
04-03-2010, 17:53
Това не го ли коментирахме вече?!
Аз пак ще повторя, че МАЙ Костов е по-малкото зло ;)

търтей
04-03-2010, 17:54
Това не го ли коментирахме вече?!
Аз пак ще повторя, че МАЙ Костов е по-малкото зло ;)

Изобщо не е май (дори не е и септември ;) ). Това е самата истина и трябва да е ясно на всички.

Kuku
04-03-2010, 17:57
Аз умишлено не го натвърдих, че предусещам караницата :lol:

Доко
04-03-2010, 18:59
При Костов беше ясно, 10% от нашите парички (данъци) потъваха, сега мисля са над 50 тия проценти, направо ти влизат на фифти при общински поръчки, бало си майката :new_Eyecrazy:

Stoyan Georgiev
04-03-2010, 19:46
При Костов беше ясно, 10% от нашите парички (данъци) потъваха, сега мисля са над 50 тия проценти, направо ти влизат на фифти при общински поръчки, бало си майката :new_Eyecrazy:

какво разбираш ти... ;)

в строителството особено е красота - от 10 млн. бюджет 3-4 за представителите на власта, 3-4 крадеш, 2-3 за конкуренцията да не циври и реално 1 млн. ;)

това е история от преди месец и нещо

Доко
04-03-2010, 20:13
какво разбираш ти... ;)



А, я у село паса крави :Tease::indian:

Crusader
04-03-2010, 21:01
Ами ако повечко вземат да пасат крави и по малко да се навъртат в офисите и лобитата тая БЕДНА държавица ще живне...
...тва даже и Тодор Живков го осъзнаваше и лафа му за "тлъстите шарани" е много актуален днес...ББ дойде с презумпцията да е щуката дето ще ги раздвижи, ма та си беше предизборно...
...раздела е "икономика и политика" ай по-малко политика и повече икономика, ся чекам да ми кажете кво прави хер Флиг по въпроса, и питам в прав текст:
- Уважаеми колега 156Selespeed, какво прави правителството по отношение съживяване на икономиката?

nhg
05-03-2010, 01:02
Mдам, ако преди половин година хората се бяха позамислили...
@Crusader: Колега , няма смисъл да питаш (втори път), селеспийда нема да отговори - просто няма какво конкретно да каже (както и за други вече разисквани неща...)
П.С. Все по-често се сещам за фразата, която един познат ми каза - ББ е превърнал държавицата в негово ЕТ; като гледам последните десетина поста май още дооста време ще се сещам... Ама е добре да има оптимисти - иначе и няколко месеца няма да изкарат тия сегашните
А, и последно: този път не съм съгласен със счетводителя; онова не е ЗЛО, ами май единствен изход от забатачената ситуация (ако щете да го наречем алтернатива)

Crusader
05-03-2010, 11:33
Говориш ми и чувам : "Дрън-дрън-дрън..." тоест говориш глупости, ако мислиш че 200-300 милиона оправят работата....фондове - плюя на фондовет Ви, промишлеността и земеделието биха наливали милиарди, а Вие се молите като просяци за 200 милиона...

ПРОИЗВОДСТВО и ИЗНОС - пиша го с големи букви, щото явно не го осъзнавате, е те тва ще ни изкара от дупката, а какво се прави за стимулиране на производството, къде са високите вносни мита и безмитния изност /викат му протекционистична политика, ама кво ни ебе нас че другите се сърдят, те на САЩ се сърдят ма търпят и и нас биха търпяли ма на нас не ни стиска, щот управляващите са МИШКИ/

Дрънкаме глупости за ГМО а ядем от 20 години храни произведени от ГМО....
Стискаме парите на фирмите и те логично бълват безработни, които чакат помощи...порочен кръг....
Изсипват ни 2 милиарда на масата, ние търсим евро съвети и логично чуждите лобита си прокарват интересите...колега кажи ми нещо за Тошиба и интересите и в АЕЦ Черна вода...или пак не си на ясно /което е очевидно/...
Предлагат ни да изградят газопровод и да ни дадат кранчето + транзитни такси за 30 години - оня педал Дянков пак нещо не му е наред, пак се дъпа...


Колега 156... ти мотика виждал ли си, представа имаш ли как се обработва земя, семейството ми /включително аз/ обработваше повече от 10 години 1700 декара земя - вече не щем, точно поради липсата на горепосочената протекционистична политика, щото гроздето ни беше по скъпо по себестойност от вносното македонско - ай сега да ви е сладко винцето от вносно грозде..., а сухо мляко внасяха фирмите на господа депутатите и нашето истинско не се купува щото е скъпо и за това сега ядете сиренце от палмово масло и сухо мляко, житото ни и то скъпо, украинския боклук 150 лв за тон - ама хляба от него прилича на кучешко лайно, испанските прасета 4 лв килцето трупно /хубаво месо, но само зарибявка за да се унищожи нашето производство/...

...логично накрая се отказахме, а Вие колега сега яжте и пийте вносните боклуци и благославяйте управляващите, очевидно не сте икономист и е безсмислено да Ви обяснявам как е устроена в икономически плана тази страна ...

Kuku
05-03-2010, 11:47
.... Баце, стига писа глупости, молим та :mrgreen:
Това, че ти не знаеш нещо, не означава, че то не съществува :mrgreen:

nhg
05-03-2010, 12:55
не си съгласен с кое?Че се правят масово ревизии?И че на всяка ВСЯКА фирма която се ревизира задължително има разкритие и според "големината" на фирмата е и разкритието?И това разкритие се плаща и тези пари отиват в държавата...
....

Колега, само да попитам: ти присъствал ли си на такава ревизия? Имаш ли идея как изобщо става? А знаеш ли за неписаното правило "план 10 хиляди" (вероятно нищо не ти говори)? Питай Kuku, ако е в добро настроение може да то го обясни на лични...

DerMeister
05-03-2010, 12:56
Много гледате новини по телевизията... Нещата не се случват в телевизора ами на живо и няма почти нищо общо.:tv:

VFTI
05-03-2010, 15:09
Сестра ми днес ми се обади разтревожена....То и аз се разтревожих, защото и аз имам фирма ама....

Тааа ето това е причината:
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=5246&sectionid=2&id=0000201


Подписка: http://www.bgpetition.com/podpiska_nap/index.html

От 260лв. на 420лв. го превъзмогнахме някак си...ама вече се прекалява...Правителството попрекали с тези "опити за закриване на сивата икономика" особенно в сегашните условия... Напротив все си мисля, че още едно такова увеличение просто ще принуди малките фирми да фалират и после всеки да си цъка на черно... Просто в България всеки опит за бизнес на светло бива провален....Стимулира се единствено сивата икономика и как не...

Баща ми който има честен и законен бизнес(алкохол и цигари) му правят проверки през ден(днес се оплака че са му направили 3 часова проверка!!! и всичко е нагоре с краката...все едно е престъпник. А тази тенденция с постоянен контрол е многооо ясно изразена, откакто новото правителство е на власт.В същото време навсякъде в града има хора които продават без документи директно от колите си,контрабанда,ментета...отваря дава и заминава...Никой не може да го провери, никой не го закача... И колкото и сигнали да подадеш никой нищо не прави...

Тооо за това и един приятел ми викаше...Захванеш ли се със законен бизнес автомачитно ставаш мишена..."Карай си на черно и никой никога няма да те намери или закачи"...Е хубаво дявол да го вземе, ама нали трябва от някъде да се тръгне в тази държава?!?!Ама как да тръгнеш като постоянно те ритат в краката?!?!

Kuku
05-03-2010, 15:56
Това го коментирахме в началото на седмицата с Нено.
Това са опитите на управляващите да изправят държавата на крака.... честито на Бойковците :idea:

Доко
05-03-2010, 16:00
М чи к'во, к'ът се пенсионирам ша ми дават по хилядарка на месец :hi_temerature::rotfl:

Kuku
05-03-2010, 16:05
Да, по 1000 стотинки повече ;)

VFTI
05-03-2010, 16:09
Дааам много готино решение... А Кики ти как смяташ ще стане ли реалност това или ще дадат на заден ход??


Иначе най се изкефих на изказвания, че разбираш ли който не можел да изкара 400лв. на месец от частния си бизнес за осигуровки изобщо не трябва да се захваща с бизнес...

Направо се чудя дали да не удрям кепенците и да съм на принципа "колкото толкова...нали са чисти пари и не се плащат данъци"...

Kuku
05-03-2010, 16:32
Венци, брат, има постановление на Министерски Съвет от 25.02.2010г. и е в сила от 01.01.2010г., което означава, че се дължат осигурителни вноски и за минал период :idea:

VFTI
05-03-2010, 20:09
Ааа не се обиждам...

Ама ако мога да изкарам 600лв. от собствената си фирма, без да имам шеф на главата и без НЯКОЙ да ми мрънка, юрка, работното ми време да е когато аз реша и т.н. ЗАЩО НЕ- за мен пък са достатъчни!?!?? Ама не ще изкарам 600 пък от тях правитеслвото ще ми още 300лв.(в момента 100лв. си ги вземат та не ги слагам)....Еее не трябва да става... Или още по-хубаво изкарвам си едни 600лв. на месец от моята си дейност и бачкам при някой друг на твърдата заплата?!?! Или не всички трявба да изкарваме по 1000лв. месечно и да им давам 400лв. осигуровки че да ми останат 600?!? Аз ли съм най-глупавия?

Ааа и нещо друго... ДАЙ МИ САМО ЕДИН човек който по ЧЕСТЕН начин с много малко лев е стигнал средната класа в България с частен бизнес и ОЩЕ ПЪРВИЯ месец е имал възможността да покрие 400лв. осигуровки...Щото аз познавам хора които са почнали малък бизнес и в момента са средна класа и живеят спокойно, ама почнаха с месечни разходи от по 40лв. за фирмата, а НЕ 400лв...

Малко трудно ааа??Щото все си мисля, че бизнесмен не се става за 1 ден а трябва време... Тоест както пишеше и във вестника в момента убиват дребния бизнес...

Отделно че както казах, ако за някои 500-600лв. са малка заплата то за много хора са един приличен доход и ако имат възможност да си ги изкарат и похарчат после в тая тъпа БГ икономика не виждам грам лошо...

fred
05-03-2010, 20:19
Вярно гърците не са модел за подражание, филосовските мъдростите са им обаче актуални, и най-вече нямат нашия послушно-робски манталитет. :-? А за компетентноста на нашите управляващи спор няма. :gruebel:

E така е.Нещо подобно писах в една тема ей сега за гърците и нас.

търтей
05-03-2010, 20:24
Следващият, който напише лични нападки в тази тема го банвам за 10 дена. Минимум. Благодаря!

VFTI
05-03-2010, 20:39
156Selespeed а не смяташ ли, че липсата на възможности за развитие на малкия бизнес води само до монопол. А от там всички знаем какво следва... Защото аз примерно като съм си направил фирма не съм я направил с мисълта, че цял живот ще ми изкарва едни 600лв., а тя ще се развие разшири и ще стигне едни по-големи доходи, персонал и т.н..

Сега се получава ситуацията, че тези които са направили нещо вече никой не може да ги догони...А другите с крадените пари изобщо не им дреме. И в един момент както казах имаме монопол и на всеки 2 месеца увеличение на тока...


Другото е че от това не губя само аз моята фирма примерно, а и моя счетоводител губи клиент, заради което пък той уволнява някой от работниците си...

Винаги съм гледал да си трая на тема политика, пристрастия и т.н. ама нещата започват яко да излизат от контрол.

Stoyan Georgiev
05-03-2010, 20:52
156Selespeed а не смяташ ли, че липсата на възможности за развитие на малкия бизнес води само до монопол. А от там всички знаем какво следва... Защото аз примерно като съм си направил фирма не съм я направил с мисълта, че цял живот ще ми изкарва едни 600лв., а тя ще се развие разшири и ще стигне едни по-големи доходи, персонал и т.н..

Сега се получава ситуацията, че тези които са направили нещо вече никой не може да ги догони...А другите с крадените пари изобщо не им дреме. И в един момент както казах имаме монопол и на всеки 2 месеца увеличение на тока...


Другото е че от това не губя само аз моята фирма примерно, а и моя счетоводител губи клиент, заради което пък той уволнява някой от работниците си...

Винаги съм гледал да си трая на тема политика, пристрастия и т.н. ама нещата започват яко да излизат от контрол.

тука има голяма доза истина !

souze
05-03-2010, 22:08
......
ПП:един плюс се сетих сега... този кабинет не се ли вслушва най-много в гласа на народа?По спомени имаше няколко събиранки .. или митинги .. мънички пред парламента и исканията бяха чути ..

Вслушват се колега, защото за наш общ късмет нямат абсолютно мнозинство в парламента...инак все си мисля дупе да ни яко..
В общи линии, както се изказа един доцент икономист: "Дянков е стиснал българската икономика за гушата и я кара да танцува".
Не съм икономист, но ми се струва, че в условие на криза би трябвало по всякакъв начин да се подпомага малкия и среден бизнес, а не да се натоварва с допълнителни данъци и осигуровки, защото по моята скромна преценка точно малкия и среден човечец движи смотаната държава. Нищо лично против Батман, но за мен е поредното правителство с големи думи, което има огормен шанс да не успее да си изкара целия мандат и им го пожелавам от сърце :).

Kuku
05-03-2010, 22:26
Ама колко пъти е нужно да обяснявам, че пишеш неща с които не си наясно.... или, О'к, може да си наясно в частен случай, но НЕ по принцип!
Както например обясняваш на Венци, че бизнеса му не бил стабилен, щом не изкарва пари за осигуровки :?
Колко изкарва той не е важно в случая - важното е, че държавата го насилва да плаща двойно повече :idea:
От което следва, иначе съвсем елементарното заключение, че явно ТРЯБВАТ ПАРИ ЗА КРАДЕНЕ!
Отпушените еврофондове, да не би да стигнат до земеделеца, а?!
Освен за лично ползване, за нищо друго не се събират пари. Освен това, е нормално, когато се смени управлението на една структура, да изгърмят няколко неудобни, неприятни, чуждопартиини и прочие бушона, но това не променя структурата.
Двама-трима-пет-десет-сто човека ще си платят дълговете, за сметка на други двеста, които ще заемат техните места, поставени там от новите управници и ще крадат двойно повече.
Умишлено се проваля бизнеса на хората, за да може да просперира бизнеса на "брачеда" - това не ти ли е ясно?
Нужно ли е да ти давам примери....
Брат ти става кмет на еди-кой-си квартал и след няколко месеца се пуска обществена поръчка за смяна на дограма в две училища на тоя квартал.
Ти, по заръка на брат ти, си регистрираш фирма за производство на дограма, купуваш си машини, правиш си цех и подаваш документи за търга. ЕСТЕСТВЕНО печелиш обществената поръчка и започваш да произвеждаш дограма за двете училища, надуваш цените, изписваш брак, добавяш някой друг профил на прозорците и печелиш 200-300% отгоре.
Докато ремонтираш тия две училища, се пуска поръчка за още две училища, после за три детски градини и т.н., и ти естествено печелиш и тях, като цикъла се повтаря многократно.
За една-две години си сменил дограмата на всички 7 училища и 4 детски градини в квартала и с брат ти сте препечелили доволно!
През това време, докато ти работиш, останалите фирми са разкъсани (по поръчка на брат ти) от проверки и ревизии, разпрали са им по шевовете производствените цехове от ДНСК, Пожарната и прочие, за да не могат да са конкурентни на твойта фирма и ти си привлякъл още странични клиенти в квартала.
Накрая продаваш УЖ разработената фирма на някой и прибираш двойно повече от вложените пари в началото, а хорицата с нормално работещите фирми за дограма (без брат им да е кмет) тепърва започват да изплуват..... някои де, защото някои вече ги няма!
Сега, това разбра ли го?!?!?!?!
А, хайде, като си толкова навътре в ревизиите, кажи ми на какво основание се изисква ДДС от междинна фирма доставчик на гориво, във верига от 11 фирми? За чий дедов 7-мата фирма трябва да върне ДДС-то на държавата, щом документите са изрядни? За чий дедов се влачи 4 месеца ДДС ревизия и после още 3 месеца обща ревизия? А като събереш периодите на ревизиите, стигаме ли до една паметна дата за българския народ и по-точно избирането на мутра за Министър Председател?! Връзва се, нали?
Изобщо не искам да ти давам примери със строителни фирми или фирми с участие на чуждестранни граждани, които буквално ги обръщат с хастара на вън от проверки, ревизии и прочие, а накрая данъчните директно си просят рушвети, защото въпроса е да се вземат пари, а не нещата да си идват на мястото :idea:
Аз разбирам да има НЯКАКВИ опити за оправяне на ситуацията, ама то за 8-9 месеца освен сране и пумия, друго нищо няма..... друго нищо няма и да има :idea:

Kuku
05-03-2010, 23:55
Аз не се заяждам, просто искам да разбереш, че монетата винаги има две страни, а в случая даже и повече ;)

Crusader
06-03-2010, 01:24
Ай сиктир с тия еврофондове, баси просяшката държава, ей тва ще направят от нас тия - просяци, Вас колеги не Ви ли е срам, мен ме е!
Що не казвате нищо за икономиката веее, пак ревизии, пак полицейщина.../нищо лошо са колегите от МВР/...

П.С. тва е последния ми пост по темата, опонетите са слаби в доводите си, а така не ми е интересно!

VFTI
07-03-2010, 12:45
Абе само на мен ли ми прави впечатление, че никъде и в нито една медия никой не споменава за това указание за осигуровките?!?!? По цяла вечер само дъвчат някаква малоумна стенограма тип "учителка в детската градина и симеончо от 2група"..... Как могат да се занимават само с тия глупости вече 10дни?!?!? И нито една дума за осигуровките...и наййй--наййй наглото и нещото което ме потресе е това:

"Междувременно привърженици на финансовия министър започнаха кампания в негова подкрепа в социалната мрежа "Фейсбук".

Групата "Да подкрепим Дянков", в която вече са се записали повече от 1600 души, организира мълчалива

акция със свещи пред сградата на президентството от 17,30 ч. тази вечер
В призива се уточнява, че е трудно да се получи разрешение за протест за ден-два и затова организаторите призовават за присъствие без викове и шумни скандирания.

Акцията е под надслов "Свещ за Гоце".

Симпатизантите на Симеон Дянков обясняват, че той е успял с лични качества и интелект. Гоце пък бил успял с "доносничене, мазнене и дупедаване".

Алелелееееееееееелелелелелелеел направо излизам извън кожата си!!!

Просто трябва да се съберат МНОГООО хора на нашия протест и сериозно да се чуе и заговори!!! Всички да си пускат отпуските и на 15 да сме там където ТРЯБВА!!!

souze
07-03-2010, 12:54
......................"Междувременно привърженици на финансовия министър започнаха кампания в негова подкрепа в социалната мрежа "Фейсбук".

Групата "Да подкрепим Дянков", в която вече са се записали повече от 1600 души, организира мълчалива......


déjà vu батка, същото беше преди години, когато групово гласуваха за Царо, а сега глас не им се чува. Продължаваме с доказателствата колко лековерен народ сме. :fish:

П.С. и всичко това след като сме си избрали и Гоце, Симеон, Сергей, и ББ !!!!

CBET
07-03-2010, 13:51
Колеги не е ли време да пуснем една анкета, примерно:

"Кога ще свалят настоящото правителство и ще се предизвикат предсрочни парламентарни избори?

- Пролет пукна, ние не, а правителството ще падне
- Това лято и без това няма да има пари за море, поне да свършим нещо полезно
- Една зима изкарахме, припомнихме си "Виденовата зима", втора не щем
- По Коледа се случват чудеса
- ..."

Черен хумор, но какво друго ни остана? :)

търтей
07-03-2010, 13:54
Колеги не е ли време да пуснем една анкета, примерно:

"Кога ще свалят настоящото правителство и ще се предизвикат предсрочни парламентарни избори?

- Пролет пукна, ние не, а правителството ще падне
- Това лято и без това няма да има пари за море, поне да свършим нещо полезно
- Една зима изкарахме, припомнихме си "Виденовата зима", втора не щем
- По Коледа се случват чудеса
- ..."

Черен хумор, но какво друго ни остана? :)

Колкото по-скоро толкова по-добре.

Всъщност, пусни анкетата. Ще е интересно да видим коментарите.

JORDI
07-03-2010, 13:57
Хубаво е тези 1600 човека да си направят и обща снимка да си видят след година физиономиите, колко ще са "щастливи", след като усетят "резултата от "финансовата политика" на Дянков и правителството!:rip:

VFTI
08-03-2010, 14:18
Яко секс братче...
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2823491

Гледах го по новините... нямат спирка

търтей
08-03-2010, 14:55
Мнда. Както подочувам от доста места вече хер флик всъщност го били уволнили от последното му работно място в страната на неограничените възможности.
Май е време да ги изволним тези сите ан блок. Втора виденова зима не ми се живее.

Mind_Control
08-03-2010, 15:09
Борисов освен да има задължения към мафията, не виждам, за какво иначе му трябват толкова спешно пари толкова, да увеличава всичко :) Другият вариант е просто да са некадърни. Третият вариант е положението просто да си е ебало капаците по някаква причина и да се опитват със сетни сили да скрепят нещата.

morfius
08-03-2010, 15:11
Новите управници се оказват все по-лош избор с всеки изминал ден.
Честито на повярвалите, че някой ще ни оправи... за пореден път виртуалното морковче се изроди в реална тояга за гърба на всинца ни.
Е кога ще се събудим?!

VFTI
08-03-2010, 15:23
Проблема е по-сериозен от това, че няма да се оправим. Така или иначе вече всички са ни минали и "оправили"...Въпроса е че ако нещата останат толкова зле или станат още по зле, народа ТОТАЛНО ще се отрече от всякаква власт и правителство и тогава на изборите по 5% избиратели...Защото май тази огромна подкрепа на народа за Бойко беше последния напън на целия Бг народ нещо да се промени...

morfius
08-03-2010, 15:25
Проблема е по-сериозен от това, че няма да се оправим. Така или иначе вече всички са ни минали и "оправили"...Въпроса е че ако нещата останат толкова зле или станат още по зле, народа ТОТАЛНО ще се отрече от всякаква власт и правителство и тогава на изборите по 5% избиратели...Защото май тази огромна подкрепа на народа за Бойко беше последния напън на целия Бг народ нещо да се промени...

Е то може точно това да е целта, отчаяна, апатична и покорна "човешка" маса за доене и стригане с кожата... пък какво като е бедна до психясване, все ще има какво да се ощави от нея.

Fear
08-03-2010, 15:47
Проблема е по-сериозен от това, че няма да се оправим. Така или иначе вече всички са ни минали и "оправили"...Въпроса е че ако нещата останат толкова зле или станат още по зле, народа ТОТАЛНО ще се отрече от всякаква власт и правителство и тогава на изборите по 5% избиратели...Защото май тази огромна подкрепа на народа за Бойко беше последния напън на целия Бг народ нещо да се промени...
Mда, много вярно ми се струва това мнение. Лошото е, че когато видим дебелия край ни обхваща още по-голям непукизъм, за съжаление.
Казваме си, че така и та си е е... майката, за какво да се пънем за каквото и да било. :brickwall: