PDA

View Full Version : Има ли цена човешкият живот?



голямата риба
24-07-2009, 21:31
Има ли цена човешкият живот.

Има ли някой право да си прави самореклама на тази база.

galinves71
24-07-2009, 21:46
или?

голямата риба
24-07-2009, 22:21
http://www.vsekiden.com/?p=55258

soldier
24-07-2009, 22:30
Това със сестрите в Либия и действията на държавата през престоя им там няма смисъл да се коментират.

tanatos
24-07-2009, 23:09
Айде стига сте ни ги навирали тези сестри..Никога нема да се разбере какво е станало. Каквото и да е стало е имало причина да стане. Сляпото вярване,че са невинни ме дразнеше и продължана да ме дразни.

търтей
25-07-2009, 00:36
За сестрите - напротив. Знае се какво точно е станало и какво не е.
Само дето по ред причини не бих желал да разказвам такива неща в побуличен форум.

А що се отнася до цената - ами в доста страни животът е безценен - в смисъл, че не струва нищо. Безумно евтин е. Деца се правят лесно.
Цинично, но факт.

Та еднозначен отговор няма.

А за рекламата - еми ние тоз другар си го знаем що за стока е.

голямата риба
25-07-2009, 00:46
Май не съм изказал мисълта си правилно.
След като нормалният отговор е, че живота цена няма, защо изобщо се повдига цената платена за освобождаването на медиците.

code
25-07-2009, 08:10
Обяснението е елементарно: Я го знам бе, живота е безценен, ама някой друг да го плаща:ranting: защо от моя джеб? ;)

tanatos
25-07-2009, 12:09
търтей, мойте уважения ама не ми е ясно какво точно те притеснява да оповестиш така наречената "истина" за прословутите медици. А ако найстина знаеш нещо повече от това което се тиражира в медийте (което много ме съмнява) и го криеш от обществото е жалко. 7 години ни занимаваха с тея медици и отсега нататъв всяка година ще има празници и вечери по повод освобождаването им. За мен лично всички са лъжци, и държавата и медиците. Това ще си остане тайна като шибоното "кацане" на луната преди 40 години. Лично аз ако знаех нещо с радост бих го споделил с всички,естесвено ако имам доказателсва. Страх те е, че ако оповестиш нещо на вратата ти щипочукат от службите и ще те тикнат в затвора. Нема страшно, не е толкова лошо вътре колкото разправят.

А живота винаги е имал цена,под една или под друга форма.Живота не е бил,не е, и няма да бъде безценен. който живее с някакви идеалистични и романтични схващания по въпроса се е объркал сериозно. Отидете обяснете на стотиците измиращи от глад деца в африка,на хората без пари за животоподържащи ликарства,на отвлечените заради откуп, обяснете на тях как живота нема цена.

nikolaaaay
25-07-2009, 12:22
А живота винаги е имал цена,под една или под друга форма.Живота не е бил,не е, и няма да бъде безценен. който живее с някакви идеалистични и романтични схващания по въпроса се е объркал сериозно. Отидете обяснете на стотиците измиращи от глад деца в африка,на хората без пари за животоподържащи ликарства,на отвлечените заради откуп, обяснете на тях как живота нема цена.
Съгласен съм с това. Тези с романтичните представи, както и всички останали - можете да се изявите ето тук http://clubalfaromeo.com (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=36134)

Mind_Control
25-07-2009, 18:06
Има ли цена човешкият живот.

Има ли някой право да си прави самореклама на тази база.

Незнам живота дали има цена, но няколкото години в затвора на медиците струват по един апартамент на всеки, гарантирана пенсия и незнам още какво.. С похарчените пари за 7-те медици (или там колкото бяха) знаеш ли що деца в Африка можеха да бъдат спасени от гладна смърт.

С една дума темата е безсмислена.

голямата риба
25-07-2009, 20:59
Незнам живота дали има цена, но няколкото години в затвора на медиците струват по един апартамент на всеки, гарантирана пенсия и незнам още какво.. С похарчените пари за 7-те медици (или там колкото бяха) знаеш ли що деца в Африка можеха да бъдат спасени от гладна смърт.

С една дума темата е безсмислена.
би ли мислил същото и за родителите си?

tanatos
25-07-2009, 21:30
Родителите НИ не са проблем за държавата. Хората преди да се забъркат в нещо обмислят какво може и какво неможе да стане. Данеби случайно българите задържано в либия да са пратени там от "държавата" ни? 99% съм убеден,че са пратени именно от нея и затова тази "държава" замазваше очите на хората а накрая плати солидни пари за 7 души. Радвам се за хората,че са живи и здрави, но парите дадени за тяхната свобода са пари от данъци, глоби и каквото се сетите. Това наши пари и имаме право да знаем какво и защо "купуваме" с тях.

vikoalfa
25-07-2009, 21:38
Всичко има цена дори и човешкия живот.Това е.

reptli
27-07-2009, 00:22
Май не съм изказал мисълта си правилно.
След като нормалният отговор е, че живота цена няма, защо изобщо се повдига цената платена за освобождаването на медиците.

това все пак е Б.Борисов ;) не бих се очудил ако каже,че хората в Бг не стуват...Опааа той това май вече го е казвал:crazy::dunno:

Mind_Control
27-07-2009, 09:56
би ли мислил същото и за родителите си?


Не естествено! Както и ти не мислиш колко гладни деца са можели да се нахранят и да не умрат от глад ако тези пари бяха похарчени за тях.

В случая не мисля, че има правилна и грешна позиция. Истината не е само една, тя зависи от гледната точка.

tanatos
27-07-2009, 14:26
Защо се обиждаме като ни кажат истината?????

pa4ito
27-07-2009, 22:39
хммм, според мен си е написано черно на бяло - "...Бойко Борисов днес отправи критики срещу правителството с изтичащ мандат че е допуснало да бъде „рекетирано” от Либия във връзка с освобождаването на българските медици от либийския затвор..."
Това аз го разбирам така - "тия са толкова некадърни, че не можаха да измислят нищо друго и се оставиха либийците да ги разиграват".
Според моя позната от МВР болница, нашите сестри са били в лоши условия само в началото. По-късно са били при доста добри условия. Вярвам й, защото не виждам файда да ме лъже. А и логиката подсказва, че "златната кокошка" трябва да се гледа добре.
А това, че някой вади думи от контекста е друга бира...