PDA

View Full Version : Шум в областта на радиото и климатика.



antonyonkov
31-07-2009, 21:11
Здравейте,
от известно време чувам шум при неработещ двигател от областа на радиото и климатика. Доста неприятен звук, който се чува понякога дори и когато двигателя работи.
Примерно карам колата, спирам, изключвам и в продължение на поне 5 мин се чува едно гадно жужене, което след известно време спира.
Някой забелязал ли е при него такова нещо.

Stoyan Georgiev
31-07-2009, 23:31
при мен го има това от 0 км и реших, че е нещо фабрично :alien:

KGB
01-08-2009, 04:44
В Сервиза на Радо в Поморие знаят решението на проблема....

antonyonkov
01-08-2009, 15:31
Би ли дал някакви контакти, аз съм от Варна и не ми е много далеч да отида до Поморие.

pavlin
01-08-2009, 18:43
Това не е ли някаква клапа, която се затваря след изключване на двигателя.

antonyonkov
02-08-2009, 01:54
Незнам дали е клапа, но установих, че е от климатика.
Днес започнах да го чувам и когато двигателят работи. Дадох климатика на LO и това чудо не се чуваше. Явно има там нещо, което като работи на макс обороти си влиза в релсите. После дадох на нормални градуси и пак го чувах, но сякаш по-слабо.
Утре мисля, като пия кафе някъде да я оставя да работи поне 30 мин с пуснат климатик на LO, може и да се оправи така.

голямата риба
02-08-2009, 18:21
Има вероятност да ти е намаляло количеството на газ в системата на климатика. И поради тази причина да се чува работата на термо редуцил вентил-а.

antonyonkov
02-08-2009, 21:46
Днес направих тази операция, даже 1 час оставих колата да работи с климатика на LO, но нямаше ефект. Още си го има бръмченето, като на моменти ту се усилва, ту намаля.
Утре ще отида до сервиза в Алфа, и ако не го оправят ще трябва да ходя до Поморие.

vassil.tzanev
02-08-2009, 23:20
това го имат всички, според мен. или поне всички, на които аз съм се качвал. и според мен не е никакъв дефекта просто движение на клапи или нещо подобно. все пак ми е интересно какво точно е, така че, сподели когато от алфа ти обяснят кое точно "шуми" така.

pinko
03-08-2009, 00:22
Здравейте,
от известно време чувам шум при неработещ двигател от областа на радиото и климатика. Доста неприятен звук, който се чува понякога дори и когато двигателя работи.
Примерно карам колата, спирам, изключвам и в продължение на поне 5 мин се чува едно гадно жужене, което след известно време спира.
Някой забелязал ли е при него такова нещо.

На повечето талянски коли така им шумят моторчетата на клапите на климатрониците - до болка ми е познато още от Дедра-та преди години:Yoda:

antonyonkov
03-08-2009, 01:49
За сверка влязох в друга 159-ка и имаше шум, който обаче е абсолютно минимален, и изобщо не може да се сравнява с моя. А и колата я карам от 1 година вече и щях да го забележа това досега или най-малкото да съм му свикнал вече, а то ме дразни от месец някъде.

Pepo
03-08-2009, 11:04
Вероятно е вентилаторчето, което смуче въздух от купето и го метка върху датчика, който мери вътрешна температура, за да може климатроникът да догонва стойностите, които си му задал.
Обикновено се намира некъде по таблото, около централната конзола, а на някои марки - горе в плафона за вътрешното осветление или пък до огледалото за обратно виждане.
Не зная къде точно се намира при 159-ката, но визуално ще изглежда като малка решетчица (правоъгълна или кръгла), зад която е се намира самият датчик, па зад него е вентилаторчето, което осигурява обдухването му.
Това че го чуваш, не означава, че има проблем. Принципно, де

antonyonkov
03-08-2009, 20:48
Оказа се едно моторче дето е под потенциометъра, който управлява шофьорския климатик до 3-те хоризонтални отворени линии /страшно обяснение :)/. Отворихме го, леко го размърдахме и се оправи. Чува се пак, но не така, както преди.