PDA

View Full Version : Обсъждане Blaupunkt USB Bluetooth Interface



vesko_m
06-08-2009, 13:45
Леко мисля да стартирам тази тема, с цел по-лесно обсъждане на грижите и проблемите с въпросния Blaupunkt USB/Bluetooth Interface.

След като споделих, в една друга тема за MP3 възпроизвеждане на оригиналното CD на 147 и 156 се оказа, че ме питат разни хора за различни неща във връзка с устройството и вместо да им пише поотделно и само те да са информирани, реших да отворя тема тук.

Може би става и за Мултимедия отдела, но пък за сега мисля, че със сигурност Bluetooth Interface-а работи със CD плейърите в 147 и 156.

Та както споменах и в другата тема, това устройство съм го сложил в Нисан Микра К12 и от там имам впечатления, но от информацията, която прочетох от тази тема http://www.alfaowner.com/Forum/ice-and-blue-and-me/155986-alfa-gt-blaupunkt-bluetooth-and-usb-upgrade.html става ясно, че в Англия го ползват и в 147/156.

Устройството иглежда така http://www.alfaowner.com/Forum/attachments/ice-and-blue-and-me/59243d1234475681-alfa-gt-blaupunkt-bluetooth-and-usb-upgrade-blaupunkt-bluetooth-adapter-004.jpg
Това е официалния сайт на Блаупункт за него http://www.blaupunkt.de/en/products/accessories/interfaces/produkt/bluetoothusb_interface-4/?no_cache=1
Свързва се към CD-Changer порта на плейъра. Голямата бяла кутия се скрива някъде в таблото. Микрофона се слага някъде по тавана :) а голямия син бутон, където ви се вижда удобно по таблото :)

Свири и пее всякакви MP3-ки - дори с VBR. Мисля, че не възпроизвеждаше WMA, но не е болка за умиране. Поддържа и A2DP за Bluetooth Audio Streaming. На всичко отгоре се държи прилично и като handsfree.

vesko_m
06-08-2009, 14:07
...от няколко дни съм собственик на Blaupunkt USB Bluetooth ... Монтирано е на CD Alfa 939 High, само дето си е доста бъгаво с версията на фърмуера, който е в момента. Въпросът ми е дали си ъпдейтвал фърмуера на твоя, защото при мен нещо не се получава. Правя всичко, както е описано - слагам флашката с фърмуера в директория blaupunk, пускам CD-то, задържам бутона за вдигане на телефона, спирам CD-то и после пак го пускам, държейки бутона, но обновяването не започва.
поздрави

Аз купих моето с версия 6В27, която и при мен доста се бъгаше. Примерно ако не си в MIX режим прескачаше или заекваше на някои MP3-ки. Разкачаше се с Нокия Е66, а работеше добре с 5800. Та и аз реших да го ъпдейтна.

В английския вариант на сайта на Блаупункт последната версия е 8205. По-добре е да се гледа немския вариант, където последната е 8В27.
Изтеглих я от там.
Направих директория BLAUPUNKT в главната на флашката. След като я оставиш 30 секунди работеща, Блутуут интерфейса си прави id.txt файл - така разбрах, че съм оцелил името на директорията :)
После турам флашката в компютър и в същата тази BLAUPUNKT директория сложих само файла setup.hex.
После, както ти казваш, пускаш кастофона, натискаш бутона, спираш кастофона, продължаваш да държиш бутона и пак пускаш кастофона. След което трябва да превключиш на CD Changer от кастофона. Може да се пусне вече PTT бутона.
Тогава ти се изписва информация на дисплея до къде е стигнал ъпдейта. Стоиш и чакаш - пише, че става за 5 минути, но при мен стана за около 2.
Докато тече ъпдейта на дисплея на кастофона пише, че се възпроизвежда песен 1 - и текат няколко секунди, после песен 2 и пак така - до към песен 6 - ако си спомням правилно.
Чакаш до откат - като резултат трябва или да ти напише 00:00 на дисплея, което означава, че е имало проблем при ъпдейта и е неуспешен или ти изписва песен 99 време 59:59, което означава че всичко е минало ОК. Гасиш, палиш - и си с новия фърмуер :)

След ъпдейта мога да кажа, че тръгна Bluetooth Audio Streaming-a, който въобще не вървеше с предишния софт. С Нокия Е66 се държи по-стабилно. И до сега не ми е накъсал или прескочила някоя MP3-ка.
Това е от 3-4 дни ползване.

zdravio
06-08-2009, 14:14
С две думи не трябваше да се занимаваш с Блаупункт... Продавал съм кар-аудио 2 години и съм монтирал на свое начело известно време, тогава сам научих, че просто Блаупункт е била марка за кар аудио само че сега не е... Това че работи с плеърите на 147/156 е плюс, но впоследствие... виждаш сам

vesko_m
28-08-2009, 09:40
Здрасти,
чак сега видях, че си ми писал. Ами успях да ъпдейтна, но с много зор - така и не разбрах как, защото сигурно пробвах над 100 пъти. Сега е много по-добре, макар че пак има някой проблеми. Сложих конфигурация, която позволява до 999 папки(плейлисти) и до 999 трака във всяка папка(плейлист), но MIX трябва да е на ON, защото иначе ако си след 10-та папка и се опиташ на смениш песента, тръгва следващата песен но от диск с номер -10, т.е. ако си на песен 4 от диск 13 и натиснеш стрелка нагоре тръгва песен 5 от диск 3. Все още не съм пробвал с над 20 папки да видя дали ще тръгне от диск -10 или от диск -20. Преди ъпдейта не бях пробвал блутуут стрийминг, но сега общо взето работи. Като цяло съм с положително впечатление въпреки проблемите.


:rockon:
Как няма да си с положително впечатление, и аз съм с такова. За 80 лева си оставяш фабричното аудио, което е премислено да отива на таблото и колата, с него просвирваш MP3 и на всичко отгоре получаваш Блутуут хендсфрий и стрийминг :innocent:

scud
22-11-2009, 15:57
А с коя конфигурация го пускаш и прави ли ти проблеми ако има повече от 9 песни в една директория.

vesko_m
24-11-2009, 17:13
Първоначално го ползвах с BASIC. И така 6 месеца - нямах грижи с повече от 9 песни - то ограничението е да не са над 99.
След това си викам - да не би имам опцията за извеждане на името на песента на дисплея - и го преконфигурирах на TXT. Ама не - виждам само номера на парчето.
За сега съм направил 10-ина директории с по 90-ина файла в тях. Не съм пробвал с повече. Виж колегата showbiz го ползва в режим MD - може той да си е играл с повече песни да го тъпче.

Dodo 155
24-11-2009, 20:34
Аз ползвам Xcarlink - друг вид адаптор, който емулира юнита, че е чейнджър.
Максималният брой папки е 10, защото 10 дисков чейнджър се поддържа - оригинално.
Максималният брой песни е 99.
Пробвах и записах в една папка 102, прочете 99 и не се "виждаха" другите 3. Същото направих и с папките, но "видя" само първите 10.
Иначе не е блокирал или нещо подобно, когато му направиш повече папки или песни ;)

ЗМЕЯ!
24-11-2009, 21:04
Аз пък ползвам ей тази джаджа:
http://www.blaupunkt.com/au/7607700025_main.asp

но работи само с Microdrive и не поддържа CompactFlash,въпреки че интерфейса им е напълно еднакъв,което е голям недостатък :dark2:
Иначе си чете карти по 4 ГБ и няма проблем с броя на папките както и броя на песните :)

digitalundgrd
25-11-2009, 11:53
Змей от къде го купи тоя блаупункт? В техномаркет или технополис има ли го?

scud
25-11-2009, 21:48
Аз го пробвам в сякакви варианти и след 9-та песен ако дадеш да премине към следващата се бърка.отива примерно на 16 ако натиснеш пак на 32 и след това минава в другата директория.не работи нещо правилно,но ако оставиш сд-то в режим микс си ги върти правилно и няма проблем.При вас има ли го този проблем или не ста пробвали.

mboge
25-11-2009, 22:49
Змей от къде го купи тоя блаупункт? В техномаркет или технополис има ли го?

В Технополис не се предлага , в техномаркет работят с тази марка

ЗМЕЯ!
26-11-2009, 09:05
В Технополис не се предлага , в техномаркет работят с тази марка

Ще ви разочаровам момчета..мойта джаджа в БГ не се предлага :pokey:

vesko_m
27-11-2009, 11:04
Аз го пробвам в сякакви варианти и след 9-та песен ако дадеш да премине към следващата се бърка...

Аз най-вече го ползвам в MIX режим, не искам да ги заучавам песните коя след коя започва :)
Въпреки това ако не е пуснат MIX-а, песните се сменят последователно без проблем и без да прескача през няколко песни. Не си писал дали си го ъпдейтнал с последния фърмуер - може това да реши проблема ти.

scud
27-11-2009, 21:09
Ъпдейтнал съм го до последния от немския сайт.И при мен няма проблеми ако е на MIX или го оставя да върви последователно.Проблема или по точно объркването идва когато примерно върви 12 песен да речем и натисна да иде на следавщата.пробвай ако искаш да видим какъв ще е ефекта при теб.

Peter_63
29-11-2009, 08:52
Леко мисля да стартирам тази тема, с цел по-лесно обсъждане на грижите и проблемите с въпросния Blaupunkt USB/Bluetooth Interface.

След като споделих, в една друга тема за MP3 възпроизвеждане на оригиналното CD на 147 и 156 се оказа, че ме питат разни хора за различни неща във връзка с устройството и вместо да им пише поотделно и само те да са информирани, реших да отворя тема тук.

Може би става и за Мултимедия отдела, но пък за сега мисля, че със сигурност Bluetooth Interface-а работи със CD плейърите в 147 и 156.

Та както споменах и в другата тема, това устройство съм го сложил в Нисан Микра К12 и от там имам впечатления, но от информацията, която прочетох от тази тема http://www.alfaowner.com/Forum/ice-and-blue-and-me/155986-alfa-gt-blaupunkt-bluetooth-and-usb-upgrade.html става ясно, че в Англия го ползват и в 147/156.

Устройството иглежда така http://www.blaupunkt.com/uk/images_produkt/7607545500_HI.jpg
Това е официалния сайт на Блаупункт за него http://www.blaupunkt.com/uk/7607545500_main.asp

Свързва се към CD-Changer порта на плейъра. Голямата бяла кутия се скрива някъде в таблото. Микрофона се слага някъде по тавана :) а голямия син бутон, където ви се вижда удобно по таблото :)

Свири и пее всякакви MP3-ки - дори с VBR. Мисля, че не възпроизвеждаше WMA, но не е болка за умиране. Поддържа и A2DP за Bluetooth Audio Streaming. На всичко отгоре се държи прилично и като handsfree.

Здравей колега и благодаря за информацията за Blaupunkt USB/Bluetooth Interface. Тъкмо търсех нещо такова за алфата и тая комбинация между цд чейнджър емулатор и блутут хендсфрий си е идеален вариант.
Въпросът ми е дали става за този радиокасетофон, който е в колата ми:
Благодаря предварително

Dodo 155
29-11-2009, 10:18
Здравей колега и благодаря за информацията за Blaupunkt USB/Bluetooth Interface. Тъкмо търсех нещо такова за алфата и тая комбинация между цд чейнджър емулатор и блутут хендсфрий си е идеален вариант.
Въпросът ми е дали става за този радиокасетофон, който е в колата ми:
Благодаря предварително
Това, което трябва да направиш е да го свалиш, да видиш модела на юнита и да го напишеш тук, за да проверим дали поддържа чейнджър. В случай, че може да го управлява, няма да има проблем да го сложиш. Ако не, тогава си оставаш с оригиналната музика или сменяш "свирката" с някоя друга.

Peter_63
29-11-2009, 14:47
Това, което трябва да направиш е да го свалиш, да видиш модела на юнита и да го напишеш тук, за да проверим дали поддържа чейнджър. В случай, че може да го управлява, няма да има проблем да го сложиш. Ако не, тогава си оставаш с оригиналната музика или сменяш "свирката" с някоя друга.

OK. Като извадя касетофона ще напиша номера на модела. Благодаря засега.

Avaddon
07-03-2010, 03:51
Здравеите
Да попитам каде ги има тези неша за по 80лв.
и дали моито касетофонче може да го ползва с заводското сам 156 от 2000г пише че полза чеинджар

Благодаря предварително

damianoff
25-03-2010, 08:52
Здравейте колеги,
имам проблем със съответния Блаупункт блутуут интерфейс. Става въпрос за оригиналния плеър на Гранде пунто, който има чейнджър контрол. При включване на устройството в буксата за чейнджъра на дисплея на плеъра се изписва само "Magazine scan". И започва да свири само една песен от флашката, като нито мога да я превъртам, нито да я сменям с друга. Тогава незабавно реших да направя ъпдейт на софтуера, който съм си свалил от сайта на Блаупункт. Направих всичко по инструкцията, стъпка по стъпка! Надписа "Magazine scan" си стоеше в продължение на 15-20 мин!!! чак след което започна да сменя траковете но само 1-2-3, като времето си е нон-стоп 00:00. След около още 20 мин. чакане реших, че едва ли нещо повече ще се случи и изключих плеъра. Сега при включването му, синия бутон РРТ на хендсфрийто само мигва, не се разчитат мр3 файлове и...нищо.
При изключване на плеъра, бутончето пак премигва. е много се изнервих...:throw:
какво не съм направил както трябва?!

Romko
25-03-2010, 19:34
Здравейте колеги,
имам проблем със съответния Блаупункт блутуут интерфейс. Става въпрос за оригиналния плеър на Гранде пунто, който има чейнджър контрол. При включване на устройството в буксата за чейнджъра на дисплея на плеъра се изписва само "Magazine scan". И започва да свири само една песен от флашката, като нито мога да я превъртам, нито да я сменям с друга. Тогава незабавно реших да направя ъпдейт на софтуера, който съм си свалил от сайта на Блаупункт. Направих всичко по инструкцията, стъпка по стъпка! Надписа "Magazine scan" си стоеше в продължение на 15-20 мин!!! чак след което започна да сменя траковете но само 1-2-3, като времето си е нон-стоп 00:00. След около още 20 мин. чакане реших, че едва ли нещо повече ще се случи и изключих плеъра. Сега при включването му, синия бутон РРТ на хендсфрийто само мигва, не се разчитат мр3 файлове и...нищо.
При изключване на плеъра, бутончето пак премигва. е много се изнервих...:throw:
какво не съм направил както трябва?!

При мен понякога също има подобен проблем със зацикляне на една и съща песен(първата от данена папка). Решил съм го като съм разделил флашката на няколко папки и когато включа радиото сменям диска, например от CD1 отивам на CD2, включвам опцията за random(При Алфата се казва MIX, не знам как е на фиат). След това мога да си прехвърлям напред и назад песните независимо дали MIX е включен или не.

vesko_m
31-03-2010, 11:56
Колега damianoff, на мен ми звучи, че може да си прекъснал самия ъпдейт.
При ъпдейта траковете се сменят на 1,2,3 и накрая излизаше 99 (по спомени).
Вярно че при мен цялата процедура не мисля, че отне повече от 5-10 минути, но пък при тебе с този Magazine Scan може нещо да се е шашнал Bluetooth/USB модула.

Ще потърся дали пишат някъде за прекъснат ъпдейт и какво се прави след това.

При мен след ъпдейта, при пускане, първо светва силно синия бутон - за секунда, а после светва по-слабо, и започва да мига, за да търси Bluetooth устройство.

Едит: попрочетох :), имам лоши новини :(

Извора на информация е от тук: http://www.grandepuntoclub.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=10566&start=285&sid=b26027e9e233d01efb258c9ba80ee2f2&view=print

По италиански никакъва ме няма, но след превод излезе, че човечето statale07 е имал същите проблеми като тебе на неговото Гранде Пунто. И той се е опитал да го ъпдейтне и го е убил като тебе. При проба повторно да го префлашне -тръгва ъпдейта и след 2 минути се саморестартира устройството и пак не става. Това е на 20-та страница, а на 22-ра страница almacruel се оплаква, че и при него е така, НО според него основния проблем е, че касетофона е Grundig, а не Blaupunkt. Сега мисли да си вземе Blaupunkt и на него да го тури.

Така че ако свържеш твоя USB/Bluetooth Interface към Blaupunkt касетофон предполагам, че ще може да му налееш последния фърмуер. След това на твое място бих го пробвал пак дали бачка на Grundig-а, и ако не става - или го продаваш, или си купуваш Blaupunkt касетофон.
Успех.

Dodo 155
31-03-2010, 21:56
Е**ти колко зор и риск за 50-60 лв. по-малко :mrgreen:
Един интерфейс тип "х-carlink" е дори по-функционален ...

vesko_m
06-04-2010, 11:12
Dodo155 вече каза че ползваш Xcarlink.
Всеки си решава какво да си купи и да ползва.
Сега проверих дали не съм останал със стара информация за цената на Xcarlink-а, та на сайта на БГ вноситела пише, че базовата версия (без Bluetooth) е 237 лева.
Модела с Блутуут е 285 лева.
Мисля, че разликата между Блаупункт модула и Xcarlink-a е 200 лева.
Нито съм търговски представител на Техномаркет, нито някакъв заклет фен на Блаупункт, просто споделих инфо-то което намерих и моя опит. Който иска да си купува едното или другото (а то има и доста още като Audiolink, Bluebird, Anycarlink, Dension )

Dodo 155
06-04-2010, 21:19
Dodo155 вече каза че ползваш Xcarlink.
Всеки си решава какво да си купи и да ползва.
Сега проверих дали не съм останал със стара информация за цената на Xcarlink-а, та на сайта на БГ вноситела пише, че базовата версия (без Bluetooth) е 237 лева.
Модела с Блутуут е 285 лева.
Мисля, че разликата между Блаупункт модула и Xcarlink-a е 200 лева.
Нито съм търговски представител на Техномаркет, нито някакъв заклет фен на Блаупункт, просто споделих инфо-то което намерих и моя опит. Който иска да си купува едното или другото (а то има и доста още като Audiolink, Bluebird, Anycarlink, Dension )
Аз съм с Bluebird и излиза към 140 лв. ... тук може и за 1000 лв. да го продават - свободна икономика.
Ясно ми е, че не си рекламно лице на ТМ при положение, че пишеш подобни неща :)
Приеми, че съм малко повече запознат с продуктите, политиката и т.н. на ТМ, от теб и затова си позволявам да пиша ;)
Този интерфейс струваше над 180 евро преди няколко години, когато излезе на пазара в Германия, а ти го купуваш за 80 лв. ... сам си направи извод каква е стоката ;)

georgievd
18-04-2010, 08:51
Вчера я взех такава кутиика, но се оказа че ми трябва преходник.
Като свалих CD-то се видя че се срещат мъжко с мъжко.
Някой има ли информация какво му е пазарското наименование на преходника?

Dodo 155
18-04-2010, 10:27
Вчера я взех такава кутиика, но се оказа че ми трябва преходник.
Като свалих CD-то се видя че се срещат мъжко с мъжко.
Някой има ли информация какво му е пазарското наименование на преходника?
Я снимай, че нещо не мога да се ориентирам ;)
Иначе има всякакви преходници или адаптори на пазара.

georgievd
18-04-2010, 11:26
Да не би да се вкарва на мястото на шарената букса? Не знам тоя самотен кабел каква функция има.


Модела на CD-то е 937 high

====

Update:

На мястото на шарената намира екстрата, но не иска да изпее песните от USB-то, bluetooth също няма.

Update на firmware-a?

Kamen666
18-04-2010, 14:14
В тази "шарена" букса,три от кабелите ти са за управлението на волана.
Ето ти схема,за да си наясно :)

georgievd
18-04-2010, 16:07
Устройството е инсталирано, софтуера обновен до най-новия в немския Blaupunkt.
Всичко работи без проблеми.

Тая вертикалната букса нямам представа за какво е.

Кутията я забутах зад таблото, до колкото успях я укрепих да не вибрира. Доволен съм че в купето не пробих нито една дукпа :-)

@Kamen666 или който знае: След като има място за кабели за дистанционно, предполагам има опция да си купя някое съвместимо и да го закача за волана?

Kamen666
18-04-2010, 18:57
@Kamen666 или който знае: След като има място за кабели за дистанционно, предполагам има опция да си купя някое съвместимо и да го закача за волана?

Принципно може,също ако си с мултифункц.волан става пак

Romko
18-04-2010, 23:58
@Kamen666 или който знае: След като има място за кабели за дистанционно, предполагам има опция да си купя някое съвместимо и да го закача за волана?
Blaupunkt RC-10 е един модел дистанционно, което е съвместимо и съм го виждал по магазините. Имай предвид обаче, че зелената букса се ползва и за телефон, и за дистанционно управление, и ако искаш и двете заедно ще трябва да си клъцнеш кабелчетата от едната и да ги вържеш на другата зелена букса.

georgievd
19-04-2010, 05:20
Супер, мерси за инфото.

BTW, качеството което вади, дори при 320kbps, е по-лошо от CD-то. Не знам при Xcarlink-a дали е така.

georgievd
18-05-2010, 20:40
Взех RC-10, но нещо не работи нормално - пуска сигнали каквито то си реши.
Сравних кабелите със схемата на Kamen666, всичко изглежда както трябва.
Рових из гугъл, ама не видях някой да е срещал такива проблеми.

Някакви идеи къде може да е проблема?

Romko
18-05-2010, 21:55
Взех RC-10, но нещо не работи нормално - пуска сигнали каквито то си реши.
Сравних кабелите със схемата на Kamen666, всичко изглежда както трябва.
Рових из гугъл, ама не видях някой да е срещал такива проблеми.

Някакви идеи къде може да е проблема?

Опиши малко по-подробно проблема, например кои бутони не работят и в кои режими(cd, radio, canger)...

georgievd
19-05-2010, 07:35
Няма значение от режима.
Радиото си сменя честотата от всяко копче, CD-то връща песен назад без значение какво натискам,
USB-то е същата работа.

Пробвах го със и без вързан USB interface. Няма разлика.

vesko_m
19-05-2010, 09:38
Момчета, леко изместихте темата.
До колкото съм чел в английския форум, Blaupunkt интерефейса работи екстра с вградените бутони на волана. Все пак трябва да се купи е такова (http://www.bluespot.co.uk/car-audio.aspx/7607001500-cable) Y разклонение, което се води Blaupunkt 7 607 001 500 remote / phone adaptor. Тогава се ползва блутуут интерфейса и бутоните на волана.
Но на вашия случай със слагане на допълнително дистанционно не знам каква му е историята. Трябва да се види дали въобще касетофона е съвместим с това RC-10 - това май няма общо с Bluetooth/USB интерфейса.

See7heEviL
02-09-2010, 13:13
Здравейте колеги,
искам да ви попитам Blaupunkt-a ще работи ли на моето CD.Не знам кой номер трябва да напиша затова ще напиша всички.

BP- Nr 7 649 378 316
Prod. Nr. Fiat 735 301 823 0
BP937838530264
CD-то е Аlfa 937 HIGH.Благодаря ви предварително.
Поздрави

CTOMAHATA
02-09-2010, 13:31
ще работи ли на моето CD.
CD-то е Аlfa 937 HIGH.Благодаря ви предварително.
Моето CD е същия модел. Работи, но има и един проблем.
Функцията за превъртане на песен прескача направо на следващата директория на флашката. Получава се независимо дали натискам бутона на CD-то или този от волана.

Ето линк (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=750216#post750216) към темата в която съм написал първите си впечатления. Има и малко снимки от монтажа.

See7heEviL
02-09-2010, 13:43
Успокои ме ще се пазарува,мерси за бързия отговор :cheers:

Mury
06-09-2010, 10:46
А дали ще успеем да го подкараме в 159,мнооо ми се иска да имам Блутуут :evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley:

Romko
06-09-2010, 11:41
Не би трябвало да е проблем да тръгне на 159ката.
С кое радио си- стандартното, или с навигация?

Mury
09-09-2010, 16:31
Не би трябвало да е проблем да тръгне на 159ката.
С кое радио си- стандартното, или с навигация?

Стандартното:balloon:А в БГ откъде може да се купи това чудо

Guzzi
09-09-2010, 16:47
а

CTOMAHATA
09-09-2010, 17:02
в БГ откъде може да се купи това чудо
Моето го взех от Техномаркет (http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09040477).

Mury
18-09-2010, 11:06
Даже са е на промоция там,мисля че 60 или 70 кинта:innocent::innocent::innocent:

georgievd
19-09-2010, 20:33
А дали ще успеем да го подкараме в 159,мнооо ми се иска да имам Блутуут :evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley:


Мен не ми е много от полза, щото не живея толкова много в колата.

Само да ти споделя, че както USB-то има проблеми с песните, така и bluetooth-а има проблеми.

Не всеки път се връзва с телефона, понякога се налага да го добавям наново, имало е случаи когато е вързано а не прехвърля на говорителите.

Не съм пробвал с друг телефон, но малко ме съмнява да е от него.

Ама пък е удобно да го е*а!
Звънне телефона и музиката спира :-)

От към звук малко шуми и трябва да затвориш прозорците. Лятото си е малко тегаво :-|

Mury
21-09-2010, 17:42
Мен не ми е много от полза, щото не живея толкова много в колата.

Само да ти споделя, че както USB-то има проблеми с песните, така и bluetooth-а има проблеми.

Не всеки път се връзва с телефона, понякога се налага да го добавям наново, имало е случаи когато е вързано а не прехвърля на говорителите.

Не съм пробвал с друг телефон, но малко ме съмнява да е от него.

Ама пък е удобно да го е*а!
Звънне телефона и музиката спира :-)

От към звук малко шуми и трябва да затвориш прозорците. Лятото си е малко тегаво :-|

И аз над това се замислям,дали ми е толкова нужно,ма незнам засега-ще реша:cheers::cheers::cheers:Мерси на всички за отговорите:cheers::cheers:

Burkan
26-09-2010, 21:06
Искам да попитам дали този блауоункт ще стане на моито касетофонче :)

Dodo 155
26-09-2010, 21:46
Искам да попитам дали този блауоункт ще стане на моито касетофонче :)
Да, юнитът ти е MID и управлява CDC ;)
Виж, че имаш пинове под синята тапа (букса) - на нейното място трябва да включиш ченджър, x-carlink или въпросния Блаупунк.

Burkan
27-09-2010, 21:28
благодаря ти колега сега го взех ще му сложа ъпдейта и утре ще го свързвам :)

Dodo 155
27-09-2010, 23:21
благодаря ти колега сега го взех ще му сложа ъпдейта и утре ще го свързвам :)
Честито и успех, колега ;)
Пиши после как работи и т.н., защото в някои случаи има казуси с тях.

Burkan
28-09-2010, 19:07
Благодаря :) и така неска бая се озорих докато оправя кабелите под корите но ги оправих. зора беше самата джаджа. Още снощи свалих новия софтуер от тук http://www.blaupunkt.de/index.php?id=846&L=0
и свалих това Software Update 8B27 (НСИ 1,4 MB)
на флашката сложих ПДФто четирете текстови документа и сетъп-а. и го пробвах по описания начин, но не стана пише си чейнджър и това е. та искам да питам като се включи касетофона, на радио ли като е да почвам да натискам синйото копче или в някакаф друг режим. някъде бъркам. иначе качестовото ми хареса но някой път флачи. песните се са една след друга. не може да пускам следваща на папка по 1 песен само пуска и ей такива нормални работи за този софтуер за джаджата. също искам да питам като махнах щарената букса имаше на нея само един кабел за какво е. поздрави :)

georgievd
29-09-2010, 14:25
Сменяш сорса на чейнджър, задържаш ПТТ-то, изключваш и пак включваш.
Щом си пробвал по описания начин, няма да пиша че сетъпа трябва да е в папка блаупункт :-)

Това с песните се оправя като сменяш папките.
И на мен ми го прави тоя номер. Пускаш микс ОН преди да започнеш да сменяш песни и няма грижи.

Кабела и аз го имам, нямам идея за кво е.

Ако не е тайна да споделиш кое къде сложи из колата, че ми е интересно (микрофона, бутона, кутииката...) :-)

Burkan
29-09-2010, 18:04
май го направих но не съм сигурен, и така направих процедурата първия път изписа на кесетофона 00:00, втория път изписа 59:59 следващите 10 изписа CD 1 и след 5 сек изписа CD 01 по в дясно на дисплея. после се сетих да дам на контакт и пак така но на дисплея над волата изброи от 1 до 6 и споел 99 на СД 1 и така си стой после го изключих и пак го включих и така си стои на двата дисплея без нищо друго. на ID фаила в флашката пише SW-VER: 8B27. за да го направя на MIX режим трябва да сложа в папката текст фаила MIX ли? като свалих ZIP фаила там няма такава конфигурация, има BSC MD TXT universal. иначе микрофона го сложих над ключа точно, на кората доло десния винт има малка дпчица и от там изкарах кабела, УСБто и бутона под жабката има процеп и от там ги изкарах, бутона го слових под запалката а УСБтито си го оставих там в процепа от бутона кабела го напъках под корите да не старчи кабела, за мен важното е да не са виждат кабели пък микрофона няма го ползвам но да има. ако искаш ще ти снимам да ги видиш :)

Romko
29-09-2010, 22:09
MIX се пуска от самото радио. В режим changer 5цата е MIX(shuffle) :smile:

Burkan
30-09-2010, 19:50
ох, да верно много съм загубен :D Аз пак да си питам малко , тъй като слушам повече хаус и слагам сетове в флашката, пък като запаля колата и сетовете почват от начало, та има ли начин да си почват от там от където съм загасил колата.
Поздрави :)

georgievd
01-10-2010, 10:51
По принцип трябва да почва от там откъдето е изключено, ама зависи от настроението на кутииката :-)

Burkan
12-10-2010, 15:14
след няколко седмично ползване установих че тая джаджа наистина е доста своенравна и си прави квото си иска. най големия дерт е че сутрин като дам на контакт, песните почват завлачено, а като запаля нищо не иска да тръгва. включвам изключвам кастофона и нищо, трябва 3 пъти да загася колата и отново да я запала за да тръгне :)

Dodo 155
12-10-2010, 20:31
след няколко седмично ползване установих че тая джаджа наистина е доста своенравна и си прави квото си иска. най големия дерт е че сутрин като дам на контакт, песните почват завлачено, а като запаля нищо не иска да тръгва. включвам изключвам кастофона и нищо, трябва 3 пъти да загася колата и отново да я запала за да тръгне :)
Защо не го рекламираш?
Според мен не е нормално да прави така.
Поне моят X-Carlink за повече от година не е правил подобни неща, тръгва от мястото където е спрял и т.н.
Надали Блаупункт ще направят подобна простотия да пуснат дефектен интерфейс.
То май затова е толкова евтино ако принципно всичко е наред :biggrin:

georgievd
09-02-2011, 02:02
От това което прочетох в alfaowner форума, няма грижи с микс режима при по-късните фабрични модели.

@Dodo 155 (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=144) - Интересува ме xcarlink-a дали чете WAV.
В сайта има доста ограничена информация.
Също и колко голяма флашка си му пускал.

EDIT - Намерих инфото, но не пише, че поддържа WAV. Ако не ти е в тежест да провериш дали все пак ще го просвири? :-)

Dodo 155
09-02-2011, 17:16
От това което прочетох в alfaowner форума, няма грижи с микс режима при по-късните фабрични модели.

@Dodo 155 (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=144) - Интересува ме xcarlink-a дали чете WAV.
В сайта има доста ограничена информация.
Също и колко голяма флашка си му пускал.

EDIT - Намерих инфото, но не пише, че поддържа WAV. Ако не ти е в тежест да провериш дали все пак ще го просвири? :-)
Поддържа WAVE и го ползвам с 8GB флашка.
За повече не знам, но надали ще има проблем.
Особеното при тези у-ва е, че трябва да се кръстят папките по определен начин (CD1, CD2 ... CD10), за да ги разпознава юнитът, т.к. интерфейсът симулира чейнджър.

georgievd
09-02-2011, 21:20
Доволно :-)
Може да се размине развалянето на дизайна ;-)
Мерси за инфото

ALFA CORSE
18-04-2011, 08:15
Има ли някакъв шанс да се изкарват имената на песните на дисплея на CD-то на колата? Гледам от блаупункт предлагат само един модел на интерфейса...

Romko
19-04-2011, 22:32
Моделът на интерфейса е един, конфигурацията става с текстови файлове. Поддръжката на текст зависи от радиото и настройката на интерфейса.
Имената на песните няма да могат да се показват на оригиналното радио на 156/147/GT(аз съм изпробвал варианта без mp3; тези с mp3 може и да могат но не вярвам,да си с такова).

Blagoev
26-01-2014, 18:20
Здравейте, първо да си призная не карам Италиански автомобил, но имам малък проблем и само във вашия форум видях че обсъждате въпросния модул.
При мен става въпрос за Vw Golf 5 с навигация MFD2 със същия модул съм които обсъждате, при мен проблема е че блутута работи, но не мога да пусна флашката, когато я вкарам тя светва на навигацията светва само CD 1, на другите си остава NO CD 2 до 6 и това е не тръгват никакви песни, четох из нета че папките трябва да са CD 1, пробвал съм CD1 , CD01 , CD 1 , CDC1 CDC01 CDC 1, 1, 01, нищо не става някой може ли да ми помогне ?
От град Варна съм ако има някой колега който разбира тук бих отишъл на сервиз да го погледне нз ако някой може да помогне може да ми пише тук или на
email blagoev88@gmail.com
skype infernal_fire1

vgp_sas
05-07-2014, 12:52
Къде от България мога да я закупя тая шукария ?

georgievd
06-07-2014, 10:18
Къде от България мога да я закупя тая шукария ?

Чак шукария...в България май вече не се предлагат. От ибеи или втора ръка от някой от форума. От мен например :-)

Ако си изчел темата предполагам знаеш, че е леко бъгаво.
От това което съм чел в UK форума проблема със смяната на песни го няма при фабричния модел с MP3.

Големия + за мен беше че четеше lossless (WAV) файлове.
Въпреки че почти всичко ми е фабрично по музиката (един бас в багажника), усещах разлика като пее MP3 и WAV.

Ако не си намериш ново пиши лично съобщение.